EKSTRA
MENÜ

Dijital Bankacılık

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.230 haberi bulunmuştur.

Dijital Bankacılık Haberleri

Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, ülkesinde kripto paralar ile ilgili yeterli hukuksal çerçeve bulunmadığını ve bunun vurgulamaya değer bir konu olduğuna dikkat çekmesinin ardından gelen satışlarla, Bitcoin yeniden 55,000 doların altına gerilerken, Ethereum da, 3,523.59 dolarlık yeni zirvesinden 3,200 dolar düzeyine döndü.

5.05.2021Ekonomi
Garanti BBVA’dan ekonomiye  446 milyar TL destek

Garanti BBVA’dan ekonomiye 446 milyar TL destek

Türkiye Garanti Bankası A.Ş., 31 Mart 2021 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Banka’nın konsolide finansal tablolarına göre, yılın ilk 3 ayında, net kârı, 2 milyar 544 milyon 331 bin TL oldu. Aktif büyüklüğü 568 milyar 834 milyon 636 bin TL seviyesinde gerçekleşirken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek ise 445 milyar 877 milyon 243 bin TL oldu.

30.04.2021Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Bankacılıkta yeni dönem yarın başlıyor

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Bankacılıkta yeni dönem yarın başlıyor

Bankacılık sektöründe uzaktan kimlik tespiti aracılığıyla müşteri kaydı ve işlemlerin yapılabileceği sistem yarın başlıyor. Böylece şubesiz dijital bankacılık faaliyetinin önü açılmış oldu.

30.04.2021Ekonomi
Garanti BBVA’dan bayram ettiren kredi

Garanti BBVA’dan bayram ettiren kredi

Garanti BBVA, Ramazan Bayramı öncesi artan ihtiyaçların hızlı ve kolayca karşılanabilmesi amacıyla, Bayram Kredisi kampanyası başlattı. Garanti BBVA müşterileri, ihtiyaçların daha da arttığı bu dönemde kredi işlemlerini şubeye gitmeden 444 0 335 Anında Kredi Hattı ve dijital bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirebiliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler; Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet, 444 0 335 Garanti BBVA Anında Kredi Hattı ve Garanti BBVA Şubelerinden kolayca kredi başvurusunda bulunabiliyor.

27.04.2021Ekonomi
Aran: Yüzde 6lık büyüme öngörüsü, 2021de umutlu olmamızı sağlayan bir husus

Aran: Yüzde 6'lık büyüme öngörüsü, 2021'de umutlu olmamızı sağlayan bir husus

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.

25.04.2021Ekonomi
HSBC çalışma saatleri 2021 - HSBC saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor HSBC öğle arası açılış/kapanış saati

HSBC çalışma saatleri 2021 - HSBC saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? HSBC öğle arası açılış/kapanış saati

HSBC çalışma saatleri, bankada para işlemleri bulunan müşterilerin araştırdığı konu olmaya başladı. HSBC şubelerinin mesai saatleri ve öğle arası çalışma saatleri bilgisine göre işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştiriyor. Pek, HSBC saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Hafta sonu açık mı? İşte, HSBC çalışma saatleri 2021...

23.04.2021Gündem
İnternet harcamalarında da kazandırıyor

İnternet harcamalarında da kazandırıyor

Akbanklılar banka kartlarını cebe indiriyor, Akbank Kart ile internet harcamalarında 600 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.

19.04.2021Teknoloji
Müşteri edinim süreçleri dijitalleşiyor

Müşteri edinim süreçleri dijitalleşiyor

FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, kimlik yönetim platformu Identify Türkiye iş birliği ile yeni nesil uzaktan müşteri edinme platformu KimlikBasit’i hayata geçirdi. KimlikBasit ile uzaktan müşteri edinim süreçleri tamamen dijitale taşınıyor.

19.04.2021Teknoloji
Bitcoinde kar satışları

Bitcoin'de kar satışları

Kripto para birimi Bitcoin hızlı yükselişin ardından kar realizasyonu ile karşılaştı.

16.04.2021Ekonomi
Bağışlar ikiye katlanıyor

Bağışlar ikiye katlanıyor

Akbank, sosyal ve çevresel sorunların çözümü için çalışan sivil toplum kuruluşlarına kaynak yaratmayı hedefleyen sosyal girişim Yuvarla ile yaptığı işbirliği kapsamında Axess ve Wings müşterilerinin TEGV’e yaptığı bağışı ikiye katlayacağını duyurdu.

13.04.2021Ekonomi
Finansal Kurumlar Birliği ve KoçSistemden önemli iş birliği

Finansal Kurumlar Birliği ve KoçSistem'den önemli iş birliği

Finansal Kurumlar Birliği (FKB) ve KoçSistem iş birliği ile hayata geçirilen Türkiye’nin finans sektörüne özel ilk bulut alt yapısı “Ortak Veri Merkezi” ile finans kuruluşları bulutta yer almaya başladı. Son düzenlemelerle finans sektörüne özel ilk bulut hizmeti “Ortak Veri Merkezi”nin hayata geçmesi ile bulut servis modelinde finans uygulamalarının da artması bekleniyor.

2.04.2021Teknoloji
‘Finansal hayatı kolay kılıyoruz’

‘Finansal hayatı kolay kılıyoruz’

Akbank, birikim yapmak isteyen müşterileri için yeni bir ürünü hayata geçirdiğini duyurdu. Buna göre Akbank Mobil üzerinden WinWin Hesap açan müşteriler artık yaptıkları harcamalar ve ödemeler ile mevcut faizlerini yükseltme imkanına sahip oluyor.

2.04.2021Ekonomi
Türkiyede dijital bankacılık dönemi başlıyor

Türkiye'de dijital bankacılık dönemi başlıyor

BDDK'nın, Bankalarca Kullanılacak Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik'i ile 1 Mayıs'tan itibaren Türkiye'de bankacılık işlemleri, banka şubesine gitmeden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

1.04.2021Ekonomi
VakıfBank Hackathon’a kadın girişimciler damga vurdu

VakıfBank Hackathon’a kadın girişimciler damga vurdu

VakıfBank’ın gençleri geleceği kodlamaya teşvik ettiği ‘Hack to the Future’ etkinliğinin ikincisi sonuçlandı. 19-21 Mart’ta çevrim içi düzenlenen yarışmada, ‘En İyi Minimum Viable Product’, ‘En İyi Sosyal Girişim’, ‘En Yenilikçi Teknolojik Çözüm’, ‘En İyi Kullanıcı Deneyimi Tasarımı’ ve ‘En Global Çözüm’ kategorilerindeki ödüller sahipleriyle buluştu. Finalde yarışan genç kadın girişimcilerin projeleri de iki ödülle taçlandı.

25.03.2021Teknoloji
VakıfBank’tan görüntülü çağrı merkezinde işaret dili hizmeti

VakıfBank’tan görüntülü çağrı merkezinde işaret dili hizmeti

Dijitalleşmedeki gücünü engelleri kaldırmak için kullanan VakıfBank, işitme engelli müşterileri için görüntülü çağrı merkezinde işaret diliyle hizmet dönemini başlattı.

23.03.2021Teknoloji
Bankacılıkta görüntülü görüşme dönemi

Bankacılıkta görüntülü görüşme dönemi

ING Türkiye, dijitalleşme stratejisi çerçevesinde hayata geçirdiği yeni ürünü ‘Cebimdeki Danışman’ı tanıttı.

20.03.2021Ekonomi
ING Türkiye, Cebimdeki Danışman’ı tanıttı

ING Türkiye, Cebimdeki Danışman’ı tanıttı

ING Türkiye'nin hayata geçirdiği Cebimdeki Danışman ile müşteriler, şubeye gitmeden ING Mobil üzerinden danışmanlarla görüntülü olarak görüşüp yatırım ürünleri hakkında sorularına yanıt alabiliyor ve işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

19.03.2021Teknoloji
Garanti BBVA İnternetle tüm işlemler tek ekranda

Garanti BBVA İnternet'le tüm işlemler tek ekranda

Esnaf, KOBİ ve Ticari müşteriler, diğer bankalardaki hesaplarını Garanti BBVA İnternet’te tek ekranda görüntüleyebiliyor.

17.03.2021Ekonomi
Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz

Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: 'Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz'

Bankacılık sektörünün düzenleyici otoritelerle uyum içinde koordine olarak çok büyük bir sınavdan başarıyla geçtiğine dikkat çeken Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Çok güçlü kredi büyümesi, önemli miktarda yapılandırmalar ve düşük faizlerle hem bireyler hem reel sektör muazzam desteklendi. Özel bankalar da elini taşın altına koydu. 2020’de özel bankaların toplam TL kredi portföyü yüzde 32, TL tüzel kredileri yüzde 34 büyüdü” dedi.

17.03.2021Ekonomi
VakıfBank ‘Hack to the future’ etkinliğine başvurular uzatıldı

VakıfBank ‘Hack to the future’ etkinliğine başvurular uzatıldı

Kamu bankaları arasında ilk kez VakıfBank’ın düzenlemeye başladığı ‘Hack to the Future’ etkinliği bu yıl ‘Dijital Finansın Geleceğine Yön Ver’ konseptiyle 19-21 Mart 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacak. Etkinliğin jürisi belli olurken gelen talepler üzerine son başvuru tarihi 15 Mart’a ötelendi.

11.03.2021Teknoloji
Murat Akşam: Uzaktan müşteri ile yeni çağ başlayacak

Murat Akşam: Uzaktan müşteri ile yeni çağ başlayacak

Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Murat Akşam, düzenlemesi yapılacak olan uzaktan müşteri edinimi uygulamasının bankacılıkta yeni bir çağ başlatacağını belirterek, bankacılık süreçlerinin uçtan uca dijital ortama taşınacağını söyledi.

3.03.2021Ekonomi
Vakıf Katılım 5. yılını kutluyor

Vakıf Katılım 5. yılını kutluyor

Katılım finans sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla 2016 senesinde faaliyetlerine başlayan Vakıf Katılım, sektördeki 5. yılını kutluyor. Şu anda katılım finans sektörünün en güçlü ödenmiş sermayeli kuruluşu olan Vakıf Katılım, yıl sonuna kadar yaklaşık yüzde 50 büyümeyi hedefleri arasına koydu.

26.02.2021Ekonomi
Şubeye gitmeden DenizBank müşterisi olunabilecek

Şubeye gitmeden DenizBank müşterisi olunabilecek

MobilDeniz uygulamasını cep telefonuna indiren herkes, şubeye gitmeden kolay ve güvenli şekilde dakikalar içinde DenizBank müşterisi olabilecek.

25.02.2021Teknoloji
Akbankta uzaktan müşteri olma süreci başlıyor

Akbank'ta uzaktan müşteri olma süreci başlıyor

Uzaktan müşteri olma uygulamasının başlamasıyla birlikte Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce ve Teknoloji ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı İlker Altıntaş konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

22.02.2021Teknoloji
Garanti BBVA bankacılıkta “yeni normale” hazır

Garanti BBVA bankacılıkta “yeni normale” hazır

Türkiye’de bankacılık sektöründe yapılan mevzuat değişikliğiyle yeni bir döneme giriliyor ve tamamen dijital kanallar üzerinden uzaktan müşteri olma süreci yakın zamanda başlıyor. Ülkemizde dijital bankacılığın öncüsü Garanti BBVA da müşteri olma sürecini uçtan uca dijitalleştirerek müşterileri için bankacılığı kolay, hızlı ve güvenilir kılıyor. Çok yakında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasal düzenlemeyle birlikte, kolay bankacılık hizmeti almak isteyenler Garanti BBVA Mobil uygulamasını indirdikten sonra “Müşterimiz Olun” adımlarını tamamlayarak kolayca banka hesabı açabilecekler.

18.02.2021Ekonomi
Elektronik Ürün Senedi, Ziraat Bankası ile büyüyor

Elektronik Ürün Senedi, Ziraat Bankası ile büyüyor

Ziraat Bankası Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru "Sektörde 2018 yılında yaklaşık 5 milyar TL olan ELÜS alış satış işlem hacmi, son 2 yılda 5 katına çıkarak 2020 yılında yaklaşık 25 milyar TL’ye ulaştı. Söz konusu hacmin ortalama yüzde 75’i Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirildi" dedi.

10.02.2021Ekonomi
Vakıfbanktan 5 milyar lira kar

Vakıfbank'tan 5 milyar lira kar

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih "2020 yılında nakdi ve gayrinakdi krediler aracılığıyla milli ekonomiye sağladığımız destek 523 milyar TL'ye ulaştı" dedi.

10.02.2021Ekonomi
VakıfBank’tan Türkiye ekonomisine büyük destek: Reel ekonomiye 523 milyar TL katkı

VakıfBank’tan Türkiye ekonomisine büyük destek: Reel ekonomiye 523 milyar TL katkı

VakıfBank, konsolide olmayan finansal sonuçlarına göre 2020 yılında toplam 699 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı. Nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla milli ekonomiye toplam 523 milyar TL destek sağlayan VakıfBank, yılın aynı döneminde elde ettiği 6 milyar 439 milyon TL brüt karından 1 milyar 429 milyon TL vergi karşılığı ayırarak, 5 milyar 10 milyon TL net kar elde etti. 2020 yılında elde ettiği brüt karından ilave 220 milyon TL serbest karşılık ayıran banka, toplam serbest karşılıklarını ise 1 milyar 72 milyon TL’ye yükseltti.

9.02.2021Ekonomi
Garanti Bankasından 6.3 milyar lira kar

Garanti Bankası'ndan 6.3 milyar lira kar

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ "Yılı hem finansal hedeflerimiz, hem de stratejik performans göstergelerimiz açısından başarıyla geride bıraktık" dedi.

29.01.2021Ekonomi
Dijital bankacılık doludizgin

Dijital bankacılık doludizgin

Teknolojinin gelişmesinden sonra pandeminin de etkisiyle dijital bankacılık uygulamalarına olan talep katlandı. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Bu süreçte dijital kanallar ana hizmet kanalı hatta tek temas noktası oldu. Mobil ve internet ödemelerinin toplam ödemeler içindeki payı şubatta yüzde 70 iken mayısta yüzde 83’e ulaştı. İlk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine göre temassız ödeme hacmi 8 kat arttı” dedi.

1.01.2021Ekonomi
Öğrencilerin KYK kartları adrese teslim edildi

Öğrencilerin KYK kartları adrese teslim edildi

Ziraat Bankası, KYK burs/kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin "Bankkart Genç"lerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ilk defa adreslerinde teslim etti.

27.12.2020Ekonomi
Üretim ve ticaret Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ile büyüyecek

Üretim ve ticaret "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" ile büyüyecek

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Bu ürünümüzle alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye iş yeri ve kurumsal kart altyapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz" dedi.

10.12.2020Ekonomi
Bankaların siber güvenlik maliyetleri milyar doları geçecek

Bankaların siber güvenlik maliyetleri milyar doları geçecek

Pandeminin etkisiyle birlikte dijital bankacılık hizmetlerinin kullanımı ciddi derecede arttı. Dijital hizmetlerin popüler hale gelmesinin hackerlerin saldırılarını artırdığına ve bankaların bu yılki siber harcamalarında da %15 artışa neden olduğuna dikkat çeken uzmanlar, 2021’de bankacılık sektöründeki siber maliyetlerin milyar dolarları geçeceğini dile getiriyor.

8.12.2020Teknoloji
IMFten çok önemli siber güvenlik uyarısı

IMF'ten çok önemli siber güvenlik uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), siber saldırıların küresel olarak arttığını ve finansal hizmetlerin en çok hedef alınan sektör olmaya devam ettiğini belirterek siber risklerin finansal istikrara yönelik tehdit oluşturduğunu bildirdi.

8.12.2020Teknoloji
IMFten siber risk uyarısı

IMF'ten siber risk uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), siber saldırıların küresel olarak arttığını ve finansal hizmetlerin en çok hedef alınan sektör olmaya devam ettiğini belirterek siber risklerin finansal istikrara yönelik tehdit oluşturduğunu bildirdi.

8.12.2020Ekonomi
Türkiye Finans bilançosunu açıkladı

Türkiye Finans bilançosunu açıkladı

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Türkiye Finans, ülke ekonomisine sağladığı toplam kaynağı 60,5 milyar liraya çıkarttı. Aktif büyüklüğünü geçen yıl sonuna göre yüzde 54 artışla 80,6 milyar liraya yükselten banka, kullandırılan fon tutarını ise geçen yıl sonuna göre sektör ortalamasının üzerine çıkararak yüzde 54’lük artışla 51,3 milyar liraya ulaştırdı.

28.10.2020Ekonomi
Ziraat Mobil müşterileri T.C. kimlik kartından tanıyor

Ziraat Mobil müşterileri T.C. kimlik kartından tanıyor

Ziraat Bankası müşterileri online olarak dijital kanallara başvururken ya da mobil bankacılık şifrelerini yenilerken T.C. kimlik kartlarını da kullanabilecekler.

23.10.2020Ekonomi
Tarihi maraton için geri sayım

Tarihi maraton için geri sayım

İstanbul’da bu yıl 42.’si düzenlenecek olan maraton ilk kez Avrupa yakasından start alacak ve ilk defa 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü iki kez geçecek. Halk koşusu yerine de sanal koşu gerçekleştirilecek.

22.10.2020Diğer
Türkiye, mobil ve internet bankacılığında üst sıralara tırmandı

Türkiye, mobil ve internet bankacılığında üst sıralara tırmandı

Deloitte’un, 39 ülkeden 318 global bankanın incelendiği ve bankacılık liderlerinin dijitalleşme yarışını kazanmak için gerçekleştirdiği faaliyetlere odaklanan Dijital Bankacılık Olgunluğu 2020 araştırmasında Türkiye, mobil ve internet bankacılığı fonksiyonlarında sunmuş olduğu hizmetlerin çeşitliliği ve ulaşılabilirliği sonucu elde ettiği olduğu skor ile dijital şampiyonlar arasında yer aldı.

21.10.2020Teknoloji
Batı Avrupa’nın “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” CEPTETEB’in oldu

Batı Avrupa’nın “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” CEPTETEB’in oldu

TEB’in dijital bankacılık platformu CEPTETEB, 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünün sahibi oldu. Bu ödülü kazanmak için neler ve nasıl yatırımlar yapmak gerektiğini, TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ile konuştuk.

En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu

En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu

TEB’in dijital bankacılık platformu CEPTETEB, 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünün sahibi oldu. Bu ödülü kazanmak için neler ve nasıl yatırımlar yapmak gerektiğini, TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ile konuştuk. (Sponsorlu içerik)

9.10.2020Yaşam
TEB’e dijital bankacılık ödülü geldi

TEB’e dijital bankacılık ödülü geldi

TEB CEPTETEB uygulamasıyla dünyanın 190 ülkesinde yayınlanan Global Finance dergisinden ‘En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu’ ödülünü aldı.

8.10.2020Ekonomi
Engelsiz bankacılığı hayata geçirdiler

Engelsiz bankacılığı hayata geçirdiler

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür “Alternatif Bank’ı 5 yıl içerisinde engelsiz bankacılığın örnek kurumu yapacağımıza söz veriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar sadece bir başlangıç. Engelliler tarafından en çok tercih edilen banka olabilmeyi arzu ediyoruz” dedi.

16.09.2020Ekonomi
Pandemi döneminde finansal okuryazarlık

Pandemi döneminde finansal okuryazarlık

Kişinin bütçesini, tasarruf ve yatırımlarını akıllıca yönetmesi olarak ifade edilen finansal okuryazarlığın önemi son yıllarda daha bir anlaşılır oldu. Pandemi süreci de finansal okuryazarlığa olan ihtiyacı çok net hissettirdi. Bugün pek çok şirket çalışanlarına, kendi bütçelerini yönetebilmeleri için finansal okuryazarlık eğitimi veriyor. Herkesin kendi bütçesine uygun şekilde tasarruf edebileceğini söyleyen uzmanlar, hedef koymanın, akıllı harcamalar yapmanın, kararlı olmanın ve bütçe yapma disiplinine sahip olmanın önemine vurgu yapıyorlar.

30.08.2020Ekonomi
Razer, 2020 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Razer, 2020 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Razer, 30 Haziran 2020'de sona eren altı aylık denetlenmemiş mali sonuçları açıkladı.

27.08.2020Teknoloji
Türkiye İş Bankası 96 yaşında

Türkiye İş Bankası 96 yaşında

İş Bankası Genel Müdür Adnan Bali "Pandeminin ardından üretimde yerelleşme eğilimi güçlenecek ve ticarette coğrafi yakınlığın önemi artacak. Bu iki unsur, Türkiye'nin coğrafi konumunun kıymetini daha da arttıracak" dedi.

25.08.2020Ekonomi
INGo, pandemi döneminde 10 milyon mesaj yanıtladı

INGo, pandemi döneminde 10 milyon mesaj yanıtladı

Dijital bankacılık stratejisiyle faaliyet gösteren ING Türkiye, yazışmalı bankacılık asistanı INGo ile müşterilerin finansal işlemlerini sadece yazışarak zahmetsizce yapabilmesini sağlıyor. Pandemi dönemi ile birlikte yoğunlaşan mobil ve internet bankacılığı kullanımının da etkisiyle INGo, 15 Mart-15 Ağustos tarihleri arasında 10 milyonu aşkın mesaj aldı. Yapay zeka ve NLP destekli INGo; virman, kredi hesaplama ve başvuru gibi finansal işlemleri gerçekleştirebiliyor, müşteriler diledikleri an INGo aracılığıyla canlı desteğe bağlanıp işlemlerine danışmanla devam edebiliyor. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, dijital bankacılık stratejisini güçlendirerek sürdürme hedefleri doğrultusunda yapay zeka destekli ürün ve hizmetlerini çeşitlendireceklerini belirtti.

25.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Apple’ın baharı dolu dolu geldi

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışma, online eğitim zorunlu hale geldi. Bundan sonra da bu süreçlerin hayatımızda kalıcı olmaya doğru ilerlediği bir dönemde, akıllı cihaz ve dijital servislere yönelik ihtiyaçlar sürekli artış gösteriyor. Artan talep ve beklentileri karşılamak adına, süreci en iyi değerlendiren firmaların başında yer alan Apple, 2021’e de hızlı bir başlangıç yaparak 20 Nisan Salı günü düzenlediği sanal etkinlikte yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

21.04.2021

Veri hırsızlığına karşı çift katmanlı kimlik doğrulamanın önemi

Bugünkü konumuz MFA ya da 2FA diye adlandırılan Çift Katmanlı Doğrulama’nın hayatımızdaki önemi üzerine olacak. Bu konuyu seçmemdeki en büyük neden, son zamanlarda çok sıklıkla duymaya başladığımız kimlik hırsızlığı vakalarındaki artışın görülüyor olması.

16.03.2021

Agri-Fintech tarımın dönüşüm noktası mı?

Tarım, geçmişte olduğu gibi günümüzde de en önemli güç kaynağı. Ülkelerin gıda üretiminde kendilerine yetebilmelerinin önemini küresel salgın döneminde daha fazla anladık. Tarlada üretilen ürünün soframıza gelene dek geçirdiği bir değer süreci bulunuyor. Bu süreç ise finansmana dayanıyor. Dijitalleşen tarım ekonomisi işte bu noktada devreye giriyor.

27.11.2020