EKSTRA
MENÜ

Ziraat Bankasi

Ziraat Bankasi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ziraat Bankasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.917 Ziraat Bankasi haberi bulunmuştur.

Ziraat Bankasi Haberleri

KPSS ücreti nasıl yatırılır KPSS para yatırma hangi bankaya yapılır 2021 KPSS başvuru ücreti ödeme için son gün

KPSS ücreti nasıl yatırılır? KPSS para yatırma hangi bankaya yapılır? 2021 KPSS başvuru ücreti ödeme için son gün!

KPSS ücreti hangi bankalara yatırılır, sorusu başvuru işlemlerine devam eden adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Kamuda memur olmak için ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınava hazırlanan adaylar, KPSS sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklar. KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum) için 65,00 TL, ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı) için 90,00 TL ödeme yapılacak. KPSS para yatırma işlemi internetten ve bankalar üzerinden yapılacak. Sınav ücretinin yatırılacağı bankalar, KPSS başvuru kılavuzunda yer alıyor. Peki, KPSS ücreti nasıl yatırılır? KPSS para yatırma nasıl ve hangi bankaya yapılır? İşte, ayrıntılar.

14.06.2021Gündem
Avrupanın ithal ettiği organik tarım ürünlerinin yüzde 7si Türkiyeden

Avrupa'nın ithal ettiği organik tarım ürünlerinin yüzde 7'si Türkiye'den

Türkiye, 8 ürünle başladığı organik tarım faaliyetlerini geçen yıl itibarıyla 235 ürüne çıkarırken, bu alanda Avrupa'nın ithal ettiği ürünlerin yüzde 7'sini karşılar hale geldi.

10.06.2021Ekonomi
Türkiyenin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre, 1 milyar 605 milyon dolarlık marka değeriyle Türk Hava Yolları 2021'de de "Türkiye'nin en değerli markası" oldu.

9.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan çiftçilere tarım desteği çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan çiftçilere 'tarım desteği' çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, çiftçilere tarım desteklerinin yapıldığını, bu fırsattan tüm çiftçilerin faydalanması gerektiğini söyledi.

5.06.2021Gündem
Sanatçıya destek sözü

Sanatçıya destek sözü

Zonguldak’ta Uzun Mehmet Camisi ile MFA maske fabrikasını açan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 bin sanatçıya 250 milyon liraya ulaşan destek vereceğiz. Sancılı süreç yaşayan tiyatrolara da 25 milyon tutarında turne desteği sağlayacağız” dedi.

5.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tıbbi ve cerrahi maske ihracatımız 100 kat artış gösterdi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tıbbi ve cerrahi maske ihracatımız 100 kat artış gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MFA Kocayusuf Maske Fabrikası'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada ''Salgının başladığı zaman Türkiye'de 14 maske üreticisi varken bugün bu sayı 424'e yükseldi. Tıbbi ve cerrahi maske ihracatımız 100 kat artış göstererek 212.5 milyon dolara çıktı'' dedi.

4.06.2021Ekonomi
Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık Kademeli Normalleşmede banka çalışma saatleri

Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? Kademeli Normalleşmede banka çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle birlikte 1 Haziran’dan itibaren kademeli normalleşme sürecinde yeni bir dönem başladı. Kurum ve kuruluşların çalışma saatlerinde esneklik uygulanan bu süreçte en çok merak edilenler biri de bankaların çalışma saatleri oldu. Bankalarda işlem yapmak isteyen vatandaşlar, bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık gibi sorularla araştırmalara devam ediyor. Peki 1 Haziran kademeli normalleşme döneminde bankalar kaçta açılıp kaçta kapanıyor?

2.06.2021Gündem
TOKİden ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

TOKİ'den ev ve iş yeri almak isteyenlere fırsat

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 35 ilde 149 konut ile 21 ilde 111 iş yerini 16-17 Haziran'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

1.06.2021Ekonomi
Nefes kredisine başvurular başlıyor

Nefes kredisine başvurular başlıyor

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla hayata geçirilen 2021 Nefes Kredisi’ne başvurular bugünden itibaren alınacak.

1.06.2021Ekonomi
Trabzonspor Kulübü, borçlarının yapılandırmasını tamamladı

Trabzonspor Kulübü, borçlarının yapılandırmasını tamamladı

Trabzonspor Kulübü, bankalara olan borçlarının yeniden yapılandırmasını tamamladığını bildirdi.

31.05.2021Futbol
Nefes Kredisine başvurular yarın başlıyor

Nefes Kredisi'ne başvurular yarın başlıyor

KOBİ'lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla devreye alınan Nefes Kredisi ile 2020 yılı cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira olan KOBİ'ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

31.05.2021Ekonomi
‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

‘Kuraklığa karşı üreticiye destek verilmeli’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı açıklamada, ‘Mayıs Ayına İlişkin Kuraklık Raporu’nu değerlendirdi.

31.05.2021Ekonomi
Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

Kuraklıktan etkilenen il sayısı 41’e çıktı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı. Mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını ifade eden Bayraktar, "Kuraklıktan zarar gören çiftçilere dekar başına 200 lira hibe verilmeli" dedi.

30.05.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Ben seçimi değil, kulübü düşündüm

Son Dakika Haberi: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Ben seçimi değil, kulübü düşündüm"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bankalar birliği anlaşması ve genel kurul ile ilgili Hürriyet’e konuştu.

30.05.2021Futbol
SMA hastası Ahmet Çatlı bebek için son 33 gün, UltrAslandan destek

SMA hastası Ahmet Çatlı bebek için son 33 gün, UltrAslan'dan destek

Antalya’nın Alanya ilçesinde SMA TİP 2 hastalığına karşı mücadele veren Ahmet Çatlı bebek, tedavi süresi için son 33 güne girdi.

29.05.2021Futbol
Son dakika haberi... Taksim Camii açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Burası İstanbulun fethine de bir hediyedir..

Son dakika haberi... Taksim Camii açıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Burası İstanbul'un fethine de bir hediyedir..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Taksim Camii'nin açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taksim Camisi'ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Cami-i Kebir'e verilen bir selam, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum. Burası İstanbul'un fethine de bir hediyedir" dedi.

28.05.2021Gündem
Swift Kodu Nedir, Nasıl Alınır (Garanti, Ziraat, Yapıkredi, İş Bankası, Akbank, Vakıfbank) Bankaların Swift Kodu Nasıl Öğrenilir

Swift Kodu Nedir, Nasıl Alınır? (Garanti, Ziraat, Yapıkredi, İş Bankası, Akbank, Vakıfbank) Bankaların Swift Kodu Nasıl Öğrenilir?

Neredeyse her türlü işlemde olduğu gibi bankacılıkta da doğrulamaya ihtiyaç duyulur. Özellikle uluslararası gerçekleştirilen işlemlerde herhangi bir karışıklık olmaması için çeşitli yöntemler tercih edilir. Swift kodu da bu yöntemlerden birisi olup bankaların kimliğini tanımaya yarar. Swift kodu nedir, nasıl alınır ve bankaların swift kodu nasıl öğrenilir sizin için derledik.

27.05.2021Kobi
Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı işletme hakkı 7 yıl süreyle kiraya verilecek

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı işletme hakkı 7 yıl süreyle kiraya verilecek

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Ankara Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü görev alanı içerisinde bulunan Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı sınırları içerisindeki Kapı Girişi, Günübirlik Kullanım Alanları, Saha Temizliği ve Saha Güvenliğinin 7 (yedi) yıl İşletmeciliği kiraya verilecek.

27.05.2021Ekonomi
Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz

Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz

Pandemi döneminde zarara uğrayan KOBİ’lere nefes verecek kredi paketinin detayları belli oldu. Yıllık cirosu 10 milyon liranın altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019’a göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmelerin yararlanabileceği pakette ilk 6 ay ödemesiz dönem olacak. Faiz oranı ise yıllık yüzde 17.5 olarak belirlendi.

27.05.2021Ekonomi
Tarlada kuraklık tespiti

Tarlada kuraklık tespiti

Türkiye'nin özellikle İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde yaşanan kuraklık, siyasetin önemli bir gündem maddesi oldu.

27.05.2021Gündem
Son dakika... Nefes kredisinde detaylar belli oldu

Son dakika... Nefes kredisinde detaylar belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı nefes kredisinde detayları açıkladı. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL’yi aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin TL, cirosu 1-10 milyon TL arasında olan KOBİ’ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek. İşletmelere 6 ay ödemesiz dönem imkanı sağlanacak 2021 Nefes Kredisi uygulamasında, kredi geri ödemeleri 12 eşit taksitte yapılacak. İşte detaylar...

26.05.2021Ekonomi
Bedelli askerlik ücreti 2021 Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021! Bedelli askerlik başvurusu ile ilgili merak edilenler

Bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ilk çeyreği için belirlendi. 2021 yılında haziran ayına kadar geçerliliği bulunan ilk 6 aylık bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira olarak belirlendi. Temmuz ayı için yeniden belirlenecek olan bedelli askerlik ücreti, 6 ay geçerliliğini koruyacak. Peki, 2021 bedelli askerlik ücreti ne kadar? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.05.2021Gündem
DGS başvuruları ne zaman bitecek DGS başvuru ücreti ne kadar İşte 2021 Dikey Geçiş Sınavı takvimi

DGS başvuruları ne zaman bitecek? DGS başvuru ücreti ne kadar? İşte 2021 Dikey Geçiş Sınavı takvimi

Ön lisans mezunlarını ilgilendiren DGS'de başvuru süreci başladı. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) başvuruları, online olarak alınıyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? DGS başvuru ücreti ne kadar?

24.05.2021Gündem
Türkiye’nin en güzel meydanları

Türkiye’nin en güzel meydanları

Meydanlar şehirlerin simgesidir. Randevular verilir, kutlamalar yapılır, şehir destanları meydanlarda yazılır. İçinde bulunduğumuz salgın dönemi nedeniyle belki de tarihlerinin en sakin günlerini geçiriyorlar. “Havalar da ısınmışken kısmen sakin olan meydanların tadını çıkaralım” dedik ve jürimize bu hafta Türkiye’nin en güzel meydanlarını sorduk…

23.05.2021Seyahat
Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 - Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor / kapanıyor Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 - Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor / kapanıyor? Öğle arası açılış ve kapanış saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların çalışma saatleri en çok aranan konuların başında geliyor. Bunlardan biri de Ziraat Bankası çalışma saatleri... Alınan tedbirler kapsamında bankaların çalışma saatleri de farklılıklar gösterebiliyor. Peki Ziraat Bankası saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası çalışma saatleri nedir? Cumartesi günleri de açık mı? İşte Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021..

21.05.2021Gündem
Anaç koyun keçi desteklemesi 2021 ne zaman ödenecek

Anaç koyun keçi desteklemesi 2021 ne zaman ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl çiftçilere verilen hayvancılık destekleri arasında yer alan Anaç koyun keçi destekleri 2021 yılında da verilmeye devam ediyor. Küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yapılacak olan anaç koyun keçi desteğinin bu yıl ne zaman ödeneceği merak ediliyor. İşte 2021 Anaç koyun keçi desteklemesine ait detaylar…

21.05.2021Gündem
Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Konusu yeni ahır ve ağıl yapımı, kapasite artırımı veya rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımı olan yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

21.05.2021Ekonomi
Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır AÖL kayıt yenileme ne zaman AÖL 3. Dönem takvimi açıklandı

Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır? AÖL kayıt yenileme ne zaman? AÖL 3. Dönem takvimi açıklandı

Açık Liseye kayıt yapmak isteyen öğrenciler, AÖL kayıt yenileme ne zaman, Açık Lise kayıt yenileme 2021 nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. Lise eğitimini Açık Öğretim Lisesi'nde sürdüren öğrenciler MEB’in duyurduğu takvime göre kayıt yenileme işlemlerine yön verecek. Peki, açık lise kayıt yenileme 2021 ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte, Açık Lise 3. Dönem kayıt yenileme işlemlerine dair MEB açıklaması

20.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu TMO detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu! TMO detayları açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ülke genelindeki yaklaşık 200 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda hububat alımı yapılacağı bildirildi. Hasat başlangıcından bugüne kadar piyasaların yakından izlendiği ve piyasaların seyrine göre TMO politikalarının şekillendirildiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat ve bakliyat alım fiyatlarını duyurduğu anımsatıldı.

17.05.2021Gündem
Balon balığı avlayana para verilecek

Balon balığı avlayana para verilecek

Akdeniz ve Ege'de bolca görülen ve istilacı tür olan Balon balığını avlayanlara yönelik olarak ücret ödemesi yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

4.05.2021Ekonomi
Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

Türkiye likit destekle devleri geride bıraktı

IMF Mali İzleme Raporu'na göre, salgın sürecinde Türkiye, G20'nin yükselen ekonomileri arasında GSYH’sine oranla en fazla likidite desteği sağlayan ülke oldu. Türkiye’nin likit destek oranı GSYH’sinin yüzde 9,4’ü oranında olurken, aynı kategorideki ülkeler arasında Türkiye’ye en fazla yaklaşan ülke yüzde 6,2 ile Brezilya oldu.

1.05.2021Ekonomi
Ziraat GYO halka arz oluyor

Ziraat GYO halka arz oluyor

Ziraat GYO, hisselerinin yüzde 25’ini halka arz ediyor. Pay başına 1.60 TL ile sermaye artışı yoluyla yapılacak 1.17 milyar TL nominal tutarlı halka arzdan sonra Ziraat GYO, ulaşacağı 7 milyar TL özkaynak büyüklüğü ile sektörde 3. sıraya yerleşecek.

27.04.2021Ekonomi
Ziraat GYO, son yılların en büyük halka arzını gerçekleştiriyor

Ziraat GYO, son yılların en büyük halka arzını gerçekleştiriyor

Ziraat GYO Genel Müdürü Peyami Ömer Özdilek "Ziraat GYO, güçlü sermaye yapısı ve taşıdığı marka değeri ile ülkenin gayrimenkul sektörüne ivme kazandıracak projelere ilerleyen dönemlerde de imza atacak" dedi.

26.04.2021Ekonomi
Banka çalışma saatleri 2021 Bankalar saat kaça kadar açık ve saat kaçta kapanıyor

Banka çalışma saatleri 2021! Bankalar saat kaça kadar açık ve saat kaçta kapanıyor?

Bankalar saat kaça kadar açık ve saat kaçta kapanıyor sorusuna yanıt alarak işlemlerini gerçekleştirmek üzere şubelere gidecek olan vatandaşlar, bu konuda internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, mesai saatleri bilgilerine göre bankalar saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? İşte, 2021 yılına dair banka çalışma saatleri

22.04.2021Gündem
TBB Başkanlığı’na Ziraat Bankası GM Alpaslan Çakar seçildi

TBB Başkanlığı’na Ziraat Bankası GM Alpaslan Çakar seçildi

Türkiye Bankalar Birliği başkanlığına Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar getirildi.

21.04.2021Ekonomi
1.3 milyar dolarlık dev sendikasyon

1.3 milyar dolarlık dev sendikasyon

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, 45 uluslararası bankanın katılımıyla sağlanan 1.33 milyar dolarlık sendikasyon kredisine ilişkin, “Kredi, Türk bankacılık sistemine ve Ziraat Bankası’na küresel piyasalarda duyulan güvenin bir göstergesidir” ifadesini kullandı.

14.04.2021Ekonomi
Dev projeye Ziraatten kredi

Dev projeye Ziraat'ten kredi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki GÜBRETAŞ Maden Yatırımları A.Ş.’ye ait Söğüt Maden Sahasındaki altın kaynağının, ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Ziraat Bankası ile GÜBRETAŞ Maden Yatırımları A.Ş. arasında Söğüt Altın Madeni Projesi hazırlık dönemine ilişkin İş Birliği-Kredi Sözleşmesi imzalandı.

13.04.2021Ekonomi
Ziraat Bankası 1,3 milyar dolar sendikasyon kredisi sağladı

Ziraat Bankası 1,3 milyar dolar sendikasyon kredisi sağladı

Ziraat Bankası, 23 ülkeden 45 Uluslararası Banka ile toplamda 1,3 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını duyurdu.

13.04.2021Ekonomi
Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendi

Afet mağduru çiftçiye geçen yıl 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödendi

Çiftçinin doğal afetlerden korunması amacıyla oluşturulan Tarım Sigortaları Havuzu'ndan (TARSİM) geçen yıl üreticilere 1,3 milyar liralık hasar tazminatı ödemesi gerçekleştirildi.

5.04.2021Ekonomi
Ziraat’a Çin’den 400 milyon dolar kredi

Ziraat’a Çin’den 400 milyon dolar kredi

Ziraat Bankası, Çin Exim Bank’tan 400 milyon dolarlık kredi temin ettiğini duyurdu.

1.04.2021Ekonomi
Ziraat Bankası, Çin Exim Banktan 400 milyon dolarlık kredi temin etti

Ziraat Bankası, Çin Exim Bank'tan 400 milyon dolarlık kredi temin etti

Çin Exim Bank'tan 320 milyon dolar ve 500 milyon Çin Yuanı olmak üzere iki ayrı dilimde sağlanan krediyle yerel paralarla ticaretin geliştirilmesine ve artırılmasına katkı sağlanacak.

31.03.2021Ekonomi
TCMB, 2020 yılı için brüt yüzde 12 kar payı dağıtacak

TCMB, 2020 yılı için brüt yüzde 12 kar payı dağıtacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hissedarlara 2020 yılı kar payı olarak 90 numaralı kupon karşılığında hisse senetlerinin nominal değerleri üzerinden brüt yüzde 12 ödeme yapılmasına karar verdi.

31.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası’nda görev değişimi

Ziraat Bankası’nda görev değişimi

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevine Hüseyin Aydın’ın ardından Alpaslan Çakar atanırken, bankanın yönetim kurulu başkanlığına Burhaneddin Tanyeri getirildi. Hüseyin Aydın 2011 yılından bu yana Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.

27.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankasının yeni genel müdürü Alpaslan Çakar oldu

Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü Alpaslan Çakar oldu

Ziraat Bankası Genel Müdürlük görevine Alpaslan Çakar atandı. 15 Temmuz 2011 tarihinden beri Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Aydın, Bankanın 26 Mart tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu sonrası görevini Alpaslan Çakar’a devretti. Alpaslan Çakar Bankanın Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

26.03.2021Ekonomi
Hüseyin Aydın: Türk Lirası cinsinden tasarrufa ihtiyaç var

Hüseyin Aydın: Türk Lirası cinsinden tasarrufa ihtiyaç var

Türk bankacılık sisteminin bilanço büyüklüğünün 6 trilyon lirayı geçtiğini ifade eden Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, toplam aktiflerin milli gelire oranının yüzde 121’e ulaştığını söyledi. 10-15 yıl geriye gidildiğinde toplam aktiflerin milli gelirin çok altında olduğuna vurgu yapan Aydın, “Bugün milli gelirin yüzde 120’lerine ulaşmışız. Bu süreçte sektör ülke büyümesinden daha hızlı büyümüş” diye konuştu.

26.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini yarın devredecek

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın görevini yarın devredecek

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yarın yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında görevini bırakacak.

25.03.2021Ekonomi