EKSTRA
MENÜ

Küf

Küf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.062 Küf haberi bulunmuştur.

Küf Haberleri

Peynire tuz, yağ ve etiket ayarı geldi

Peynire tuz, yağ ve etiket ayarı geldi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, peynirin tuz ve yağ oranları ile etiket bilgilerine ilişkin standartları belirleyen tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı. Peynir üretiminde türüne göre değişmek üzere, kuru madde oranının yüzde 3 ile 7,5'i arasında tuz kullanılabilecek. Peynirlerin etiketinde, "köy peyniri", "geleneksel peynir", "doğal peynir", "çiftlik peyniri" gibi nitelemelere yer verilmeyecek

8.02.2015Ekonomi
Peynir Adan Zye değişiyor

Peynir A'dan Z'ye değişiyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından peynir ile ilgili Türk Gıda Kodeksi kapsamında yapılan ilk düzenleme yolda. Peynirin çeşidine göre üretiminden tuz-yağ oranına, etiket bilgilerinden muhafazasına kadar tüm standartları belirleyecek olan tebliğ, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi. Yeni düzenlemeyle peynirlerin içerebileceği maksimum tuz oranı mevcut uygulamaya göre yüzde 35 ila yüzde 61 arasında değişen oranlarda azaltılıyor. Peynir üretiminde türüne göre değişmek üzere kuru madde oranının yüzde 3 ile 7,5’i arasında tuz kullanılabilecek.

29.01.2015Ekonomi
Yıllara meydan okuyan hamburger

Yıllara meydan okuyan hamburger

Hjortur Smarson, 2009’da İzlanda’da kapanan bir fast food zincirinin son hamburger ve patates kızartmasını alıp müzeye bağışladı. Üç yıl sonra yer olmadığı için yemek iade edildi. Hiçbir bozulma belirtisi göstermemişti! Smarson son üç yıldır da yemeği kendi otelinde sergiliyor. Hamburger de patatesler de ilk günkü gibi!

28.01.2015Hürriyet Pazar
Balkonda kuş lokantası açmanın tam zamanı

Balkonda kuş lokantası açmanın tam zamanı

İçinde bulunduğumuz soğuk kış günleri minik dostlarımızın yiyecek bulmakta en zorlandıkları dönem. Siz onları doyurun; onlar da hesabı şarkıyla, cıvıltıyla, neşeyle ödesin.

26.01.2015Hayat
Babuşcu’ya: Ucube laf

Babuşcu’ya: Ucube laf

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun gündem yaratan “Osmanlı İmparatorluğu’nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” sözlerine, “Bu zeka ve vicdan özürlü lafların tutar hiçbir tarafı yoktur. Bu ucube lafı söyleyen kendisi de nerede, hangi rüşvet ve ihaneti yıkama işinde rol aldığını sanıyorum açıklayacaktır” diye tepki gösterdi.

17.01.2015Gündem
Lüks projede aldıkları evler şoke etti

Lüks projede aldıkları evler şoke etti

Son yıllarda marka konut projelerinden önemli bir artış yaşanırken kimi projelerde yaşanan sorunlar ev sahiplerine sıkıntılı günler yaşatıyor. İstanbul Ümraniye’de bulunan satın aldıkları evlerde su sızıntısı başta olmak üzere bir dizi sorun tespit eden ev sahipleri mahkemenin yolunu tuttu. Tüketici dernekleri, tespit edilen sorunların fotoğraf çekerek veya tutanak tutarak belgelenmesi gerektiğine işaret ediyor. Uzmanlar, benzer sorunların bir çok projede yaşandığına işaret etti.

16.01.2015Ekonomi
Vergi dairesindeki dosyalar küflendi

Vergi dairesindeki dosyalar küflendi

Alman vergi dairesinin arşiv dosyalarının küflendiği ortaya çıktı.

9.01.2015Avrupa
Almanyada kışlalar fare istilası altında

Almanya'da kışlalar fare istilası altında

Alman askeri birliklerin kaldığı kışlalardaki binaların kullanılmaz halde olduğu ortaya çıktı.

2.01.2015Avrupa
Nevresimlerinizi en az 55 derecede yıkayın

Nevresimlerinizi en az 55 derecede yıkayın!

Öksürükle başa çıkmak için bu 10 adımı mutlaka uygulayın.

27.12.2014Sağlık
Alerjisi olan kişiler gerekirse halıları kaldırmalı

Alerjisi olan kişiler gerekirse halıları kaldırmalı

Kış mevsiminde sıklıkla kullanılan eşyalar alerjiye sebep olabiliyor.

14.12.2014Sağlık
Astıma kadar götürebilir

Astıma kadar götürebilir

Kış mevsiminde yoğunlukla kullanılan yorgan, yünlü ve tüylü kazak, atkı, hırka gibi eşyalarda bulunan, nemli ve havasız ortamları seven akarların, alerjisi olan kişilerde şikayetlerin artmasına neden olabileceği bildirildi.

12.12.2014Sağlık
Yolu olmayan mahallede cenaze teleferikle taşındı

Yolu olmayan mahallede cenaze teleferikle taşındı

Trabzon'un Araklı ilçesindeki evinde hayatını kaybeden 86 yaşındaki kadının cenazesi, evin engebeli arazide bulunması nedeniyle bir süre ilkel teleferikle taşındıktan sonra toprağa verildi.

2.12.2014Gündem
Göksel Bekmezci: Göktürklerden PowerTurk’lere geldik

Göksel Bekmezci: Göktürklerden PowerTurk’lere geldik

Göksel Bekmezci, bir anlatı insanı… Şiirleri, özlü sözleri, tek kişilik gösterileri ve kitapları ile düşündüren hüzünlendiren biri o. Sanattan popüler kültüre, siyasetten bilime kadar birçok alanda söyleyecek bir sözü var. “Küf Noktası” adlı tek kişilik gösterisi ile oldukça dikkat çekiyor. Peki, ama Göksel Bekmezci o gösteride nelerden söz ediyor?

28.11.2014Keyif
Ata’yı son gören kadın

Ata’yı son gören kadın

Atatürk’ün naaşının Etnografya Müzesi’nden Anıtkabir’e taşınmasında teknik sorumlu olan Cafer Tanyeri, belki de hayatının en önemli 6 gününü kendi el yazısıyla kaleme aldığı 11 sayfalık notta anlattı. 61 yıl sonra ortaya çıkan bu notlara göre, Atatürk’ün yüzünü son gören 6 kişi içinde sürpriz bir kişi de vardı: Kefenleme sırasında sütunların arasından çıkan ve imamın “Namahremdir” sözlerine aldırmayan bir Türk kadını...

9.11.2014Gündem
6 Maddede Gardrobunuzu Kışa Hazırlayın

6 Maddede Gardrobunuzu Kışa Hazırlayın

Yaz mevsiminin tamamen bittiğini bir an önce kabullenmekte fayda var. Muhteşem anılarla geride bıraktığımız yaz aylarının yasını tutmak yerine, sürprizlerle dolu bir kışın hayalini kurarak işe başlayabiliriz...

16.10.2014Moda Trendleri
Tansu Biçer: Görülme arzusu hepimizin hayatını biçimlendiriyor

Tansu Biçer: Görülme arzusu hepimizin hayatını biçimlendiriyor

Erkek bir temizlikçiyi canlandırdığı ‘Toz Ruhu’ndaki rolüyle 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ seçildi. “Temizlik yapmak için önceden hazırlanmadım. Yaptığım bir şey zaten, biliyorum” diyor. Tansu Biçer, yakında Onur Ünlü’nün yeni dizisi ‘Beş Kardeş’le de karşımıza çıkacak.

5.10.2014Keyif
Türk Film Festivali 30 filmle başlıyor

Türk Film Festivali 30 filmle başlıyor

Frankfurt Türk Film Festivali, 14’üncü kez düzenleniyor... Pazar günü başlayacak festivalde 30’un üzerinde film gösterilecek. Çok sayıda ünlü sanatçı da festival için Franfurt’a gelecek.

6.09.2014Avrupa
Atlas Halı ile evinize ipeksi bir dokunuş yapın

Atlas Halı ile evinize ipeksi bir dokunuş yapın!

Nano teknolojinin ürünü bu halılara bayılacaksınız.

2.09.2014Alışveriş
Loire’ın kıyısında

Loire’ın kıyısında

Julien Gracq, 20’nci yüzyıl Fransız edebiyatının temel taşlarından ‘nev-i şahsına münhasır’ bir yazar. Genç kuşakların tam tersine antimedyatik, antisosyal, antipolitik bir duruş sergilemiş, şöhret ve tanıtım kampanyalarının uzağında kalmayı başarabilmiş. Asıl adı Louis Poirier olan, ‘Julien Gracq’ takma adıyla yazdığı, bazıları dilimize de çevrilen ‘Ormanda Bir Balkon’, ‘Argol Şatosu’, ‘Trablusgarp Kıyısı’ gibi kitaplarından tanıdığımız bir efsane yazarın evini görmek için Saint Florent-le vieil’de Loire Nehri’nin kıyısındaydım.

30.08.2014Seyahat
Sıcaklık ve nem astımı tetikliyor

Sıcaklık ve nem astımı tetikliyor

Kadıköy Şifa Sağlık Grubu Ataşehir Hastanesi Dr. Cengiz Şen, yaz aylarında yaşanan yoğun nem miktarı sebebiyle astım nöbet sıklığının arttığını söyledi. Şen, “Astımlı olgular için ortamdaki havanın en uygun nem miktarı yüzde 30-50 arasıdır.” dedi.

28.08.2014Avrupa
Kışın çocuklarda astım artar mı

Kışın çocuklarda astım artar mı?

Hava değişimi astım nöbetlerini tetikliyor.

Astımlı çocuklar klimadan uzak tutulmalı

Astımlı çocuklar klimadan uzak tutulmalı

Sıcaklar günden güne artıyor. Sıcak havalardan bunalanlar, kendini klimalı ortamlara atıyor ama klimalar ne kadar doğru kullanılıyor? Klima çarpar mı? Zararları var mı?

14.07.2014Sağlık
Havuzdaki klor astımı tetikleyebilir

Havuzdaki klor astımı tetikleyebilir

Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerjisi Uzmanı Prof. Dr. Yonca Tabak, aşırı sıcak havada havuzlarda buharlaşan klorun kimyasal yapısının astım ataklarını tetikleyebildiğini bildirdi.

8.07.2014Sağlık
Klimalarda Görünmeyen Tehlikeler

Klimalarda Görünmeyen Tehlikeler!

Evde, ofiste, otomobilde ve kamuya açık birçok alanda kullanılan klimalar, sunduğu konforun yanı sıra ölümcül riskleri de beraberinde taşıyor...

Yazın vazgeçilmezi klimalar sizi hasta etmesin

Yazın vazgeçilmezi klimalar sizi hasta etmesin

Ev, ofis gibi birçok alanda kullanılan klimalar hastalıklara davetiye çıkarıyor!

24.06.2014Sağlık
Yaz aylarındaki gizli tehlikeler

Yaz aylarındaki gizli tehlikeler

Alerjisi olanlar dikkat!

2.06.2014Sağlık
Sıcaklarda çalışmaya hazır olun

Sıcaklarda çalışmaya hazır olun

Yaz aylarında çalışırken sağlığınızı korumanın yolları.

2.06.2014Sağlık
Bakın neler yiyormuşuz

Bakın neler yiyormuşuz

MHP, 2 yıl önce gıda güvenliği konusunu TBMM'ye taşıdı. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ve 22 MHP'li vekil, gıda güvenliği konusunda Meclis araştırma komisyonu kurulması için önerge verdi. Önerge Meclis gündemine geldi. Sırada ise oylama var. Önergedeki iddialar ise çok ciddi: Ekmeği beyazlatmak için kimyasal madde kullanıyor...Beyaz peynirde kireç var; küflü kaşarlar eritme peynire çevriliyor.. Sabun yapımına ayrılan yağlar, işlemden geçirilip zeytinyağı diye satılıyor... Peynir alt suyundan, süt üretiliyor...

27.05.2014Ekonomi
Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli

Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Makinenizi seçerken mutlaka enerji etiketine bakmalısınız!

26.05.2014Alışveriş
Türk sineması 19uncu kez Londrada

Türk sineması 19'uncu kez Londra'da

Türk sinemasının Londra'daki 19'ncu buluşması olan ve Birleşik Krallığın simge binalarından 02 Millennium Dome’da gerçekleştirilen açılış gecesinde, tüm zamanların usta oyuncusu Serra Yılmaz'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verildi.

25.05.2014Gündem
Kendini temizleyen halıyla büyüdü

Kendini temizleyen halıyla büyüdü

Nano hallılarıyla son dönemde dikkat çeken Atlas Halı, 2013’te büyüme rekoru kırdı. Kendi kendini temizleme ve leke barındırmama özelliğine sahip koleksiyonlarıyla önemli bir atılım yakalayan şirket 10 ay gibi kısa bir sürede hem cirosunu yüzde 350 oranında artırdı, hem de bayi sayısını 117’den 330’a çıkardı.

22.05.2014Ekonomi
Madencilerin maske endişesi

Madencilerin "maske" endişesi

Soma'daki maden faciasıyla gündeme gelen kişisel oksijen maskesi, karbonmonoksit zehirlenmesine karşı hayati önem taşımasına karşın işçiler, kendilerine zimmetlenen maskelerin çalışıp çalışmadığından endişe duyuyor.

22.05.2014 Gündem
Hastane odasından Türkiye birinciliğine

Hastane odasından Türkiye birinciliğine

İstanbul’da, hastanede tedavi gören ağabeyini ziyareti ve annesinin ‘dikkat et ortamda bulaşıcı hastalıklar olabilir’ uyarısı 14 yaşındaki Bünyamin Kocabaş’a Türkiye birinciliği getirdi.

22.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Kış alerjinizden nasıl kurtulursunuz?

Kış ayları bazıları için dert ayları. Polenden kaçılıyor ama evde saklanan birçok alerjen de kışın ortaya çıkıyor.

15.02.2015

Aşkın yenebilir hali: Çikolata

Gün sevgililerin günüyse unutmamak lazım, çikolata da aşka dahildir.

13.02.2015

Bülent Arınç ‘şunu mu demek istedi’?

GOOGLE misali “Bunu mu demek istedin” ukalalığı yapmak gibi olmasın, ama Yunanistan’da SYRİZA partisinin zaferiyle ilgili Bülent Arınç şu açıklamayı yapınca kafam karıştı:

27.01.2015

Ani soğuk bağışıklık sistemini yavaşlatıyor

Solunum yolu enfeksiyonları ve astım krizleri artıyor...

22.01.2015

Göktürklerden PowerTurk'lere geldik

Göksel Bekmezci, bir anlatı insanı… Şiirleri, özlü sözleri, tek kişilik gösterileri ve kitapları ile düşündüren hüzünlendiren biri o. Sanattan popüler kültüre, siyasetten bilime kadar birçok alanda söyleyecek bir sözü var. "Küf Noktası" adlı tek kişilik gösterisi ile oldukça dikkat çekiyor. Peki, ama Göksel Bekmezci o gösteride nelerden söz ediyor?

28.11.2014

Ancak bir benzerim sevebilir seni!

Tayfun Pirselimoğlu imzalı ‘Ben O Değilim’, başkasının kimliğini üzerine geçiren bir adamın halet-i ruhiyesine odaklanıyor. Filmin başrollerini Ercan Kesal ve Maryam Zaree paylaşıyor.

26.09.2014

Bayram için 5 uyarı

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Evlerde bayram temizliği, baklava, börek açma ya da çikolata, şekerleme hazırlama gün ve saatleri saptanıp yapacak ekipler kuruluyor. Belki eski bayramların ayrıntısı, şaşaası, yoğunluğu ve çoğunluğu yok ama yine de heyecan artmakta. Her şeyi evde hazırlama devri çoktan kapandı tabii. Çikolatayı, şekerlemeyi çarşıdan alıyoruz hepimiz. Bugün bu konuda bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz.

25.07.2014

Deniz suyu astım hastalarına iyi geliyor!

Astımı olanların tatile çıkmadan önce nelere dikkat etmesi gerekiyor?

12.07.2014