EKSTRA
MENÜ

Çekirdek

Çekirdek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çekirdek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.529 Çekirdek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çekirdek Haberleri

Hedefe ulaştılar 6 aylık uzay görevi başladı

Hedefe ulaştılar! 6 aylık uzay görevi başladı

Çin'in Dünya yörüngesinde kurduğu uzay istasyonuna gönderdiği ikinci taykonot ekibi hedefine ulaştı.

16.10.2021Dünya
ABDde üretici fiyatları eylülde beklenenden az arttı

ABD'de üretici fiyatları eylülde beklenenden az arttı

ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,5 yükselerek piyasa beklentilerinin altında arttı.

14.10.2021Ekonomi
Kısır ne demek, ne anlama geliyor Kısır kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Kısır ne demek, ne anlama geliyor? Kısır kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

İlk defa karşılaşılan veya anlamı tam olarak bilinmeyen kelimelerin Türk Dil Kurumu sözlüğünde mevcut olan karşılığı merak edilmektedir. Uzun senelerden beri dilimizde mevcut olan ve günlük hayatın içinde sık olarak kullanılmakta olan kelimelerden birisi de kısır kelimesidir. Kısır kelimesinin oldukça sık bir biçimde karşımıza çıkması dolayısı ile kelimenin manasını ve kökeninin bilinmesinde fayda vardır. Sizin için kısır kelimesinin ne demek olduğunu, bu kelimenin Türk Dil Kurumu içerisinde hangi anlama geldiğini derledik.

14.10.2021Sözlük
ABDde yıllık enflasyon yeniden 13 yılın zirvesinde

ABD'de yıllık enflasyon yeniden 13 yılın zirvesinde

ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), eylülde aylık bazda yüzde 0,4 ve yıllık bazda yüzde 5,4 artışla beklentilerin üzerinde yükseldi.

13.10.2021Ekonomi
Arçelik Multi Şef Profesyonel Mutfak Makinesi Kullanmanın Püf Noktaları

Arçelik Multi Şef Profesyonel Mutfak Makinesi Kullanmanın Püf Noktaları

Arçelik Multi Şef; mutfakta harikalar yaratan mutfağının şeflerine uzun süre kullanım, dayanıklılık ve yüksek performans sunan profesyonel mutfak makinesidir.

Küresel piyasalar ABDnin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalar ABD'nin enflasyon verilerine odaklandı

Küresel piyasalarda enflasyonist endişelerle dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından, bugün ABD'de açıklanacak eylül ayı enflasyonu ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.

13.10.2021Ekonomi
‘Yıl sonunu tarihi rezervle kapatacağız’

‘Yıl sonunu tarihi rezervle kapatacağız’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla banka rezervinin 123.5 milyar dolar seviyesine yükseldiğini açıkladı. Kavcıoğlu, “Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası olarak para politikasının aktarım mekanizmasını kuvvetlendirmek amacıyla rezerv birikiminin devam etmesini amaçlamaktayız. Yıl sonunu tarihi bir rezervle kapatacağız” dedi.

12.10.2021Ekonomi
Mayoz Ve Eşeyli Üreme Konu Anlatımı

Mayoz Ve Eşeyli Üreme Konu Anlatımı

Mayoz bölünme, esasen eşey ana hücrelerinin meydana gelmesini sağlamaktadır. Mayoz bölünmeyi özel kılan durum ise gamet oluşumu durumunda mevcut kromozom sayısının yarıya inmesi olmaktadır. Böylece spermin ve yumurtanın bir araya gelmesi ile her neslin kromozom sayısı da sabit tutulmaktadır. Sizin için mayoz bölünmenin ne demek olduğunu, özelliklerini ve mayoz-1 evresinin aşamalarını derledik.

11.10.2021Araştırma
Bitkilerde Eşeyli Üreme Nasıl Gerçekleşir Ve Çeşitleri Nelerdir Bitkilerde Eşeyli Üreme Sırası Ve Örnekleri

Bitkilerde Eşeyli Üreme Nasıl Gerçekleşir Ve Çeşitleri Nelerdir? Bitkilerde Eşeyli Üreme Sırası Ve Örnekleri

Canlılar arasında bitkilerin önemli bir yeri bulunmaktadır. Üreme her canlıda olduğu gibi bitkilerde de görülmektedir. Bitkilerin üreme sistemi ise diğer canlılardan oldukça farklı olmaktadır. Sizin için bitkilerde eşeyli üremenin nasıl gerçekleştiğini, üreme çeşitlerinin neler olduğunu ve bitkilerde eşeyli üreme sırasını derledik.

11.10.2021Araştırma
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlundan faiz mesajı

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan faiz mesajı

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sunum yaptı ve verdiği faiz mesajında "Türk Lirası'ndaki değer kaybı sadece faiz ile ilişkilendirilemez. Faiz indirimi sonrasında kurda hareketlenme oldu ama küresel gelişmeleri değerlendirince bunun direkt bizim faiz indirimi ile ilgisi olmadığını görürüz" dedi. Rezervlere de değinen Kavcıoğlu, "Bu hafta açıklanacak olan 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir" açıklamasında bulundu.

11.10.2021Ekonomi
Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Kadın ve erkekler için çocuk sahibi olabilmek amacıyla cinsel ilişkide sperm hücresinin kalitesi, sayısı, özellikleri önem arz etmektedir. Hatta bazı çiftler sperm hücrelerinin ölü olmasından dolayı çocuk sahibi olamamaktadır. Elbette ki bu durumda kadının yumurtalıklarının da sağlıklı olmasının önemi vardır. Fakat sperm hücreleri tamamıyla erkekle ilgilidir. Sperm hücresi nedir ve özellikleri nelerdir, sperm hücresi kaç kromozomdur, nasıl oluşur ve kaç gün yaşar detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Soğan Zarı Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Soğan Zarı Hücresi Organelleri Nelerdir Ve Bölünür Mü

Soğan Zarı Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Soğan Zarı Hücresi Organelleri Nelerdir Ve Bölünür Mü

Hücre boyutu büyük olduğu için incelenmesi en kolay bitki hücrelerinden biri soğan zarıdır. Özellikle ortaokul ve lise çağında soğan zarı incelemesiyle ilgili deneyler yapılır. Sizler için soğan zarı hücresi nedir, soğan zarı hücresinin özellikleri nelerdir, soğan zarı hücresi organelleri nelerdir, soğan zarı hücresi bölünür mü sorularının cevaplarını derledik.

11.10.2021Araştırma
Sinir Hücresi Nedir, Bölünür Mü Ya Da Neden Bölünmez Sinir Hücresi Yapısı Ve Özellikleri

Sinir Hücresi Nedir, Bölünür Mü Ya Da Neden Bölünmez? Sinir Hücresi Yapısı Ve Özellikleri

Sinir hücresi; vücudun bir bölümünden diğer bölümüne mesaj ulaştırmak amacı ile uzmanlaşmış olan hücrelerdir. Sizin için sinir hücresinin ne demek olduğunu, bu sinir hücrelerinin bölünüp bölünmediğini, bu hücrelerin yapısını ve özelliklerini derledik.

11.10.2021Araştırma
Plazma Hücresi Nedir, Nasıl Oluşur Ve Nerede Bulunur Plazma Hücreleri Ve Görevleri

Plazma Hücresi Nedir, Nasıl Oluşur Ve Nerede Bulunur? Plazma Hücreleri Ve Görevleri

Plazma hücreleri konusu özellikle biyoloji alanında önemli konulardan bir tanesini oluşrutmaktadır. Sizin için plazma hücrelerinin ne demek olduğunu, nasıl oluştuğunu, plazma hücrelerinin nerede bulunduğunu ve bu hücrelerinin görevlerinin ne olduğunu sizin için derledik.

11.10.2021Araştırma
Olgun Alyuvar Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Olgun Alyuvar Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Mayoz Ya Da Mitoz Bölünme Geçirir Mi

Olgun alyuvar hücreleri vücut için önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle insanlar tarafından merak edilmektedir. Bunun yanında sınavlarda da sık sık alyuvar hücreleri ile ilgili sorular çıkmaktadır. Bu sebeple bu konu merak edilmektedir. Olgun alyuvar hücresi nedir ve özellikleri nelerdir? Mayoz ya da mitoz bölünme geçirir mi detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Kas Hücresi Nedir Ve Organelleri Nelerdir Kas Hücresi Kaç Kromozomdur

Kas Hücresi Nedir Ve Organelleri Nelerdir? Kas Hücresi Kaç Kromozomdur

Kas dokusu genel olarak yüksek organizasyonlu olan hayvanlarda vücut hareketleri ilk sırada olmak üzere pek çok hareketten sorumlu bulunan özelleşmiş bir doku türünü ifade etmektedir. Kas kasılması sinirler aracılığıyla uyarılmaktadır ve birçok yaşamsal faaliyetin gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadır. Sinir dokusuysa, hayvanın vücudunda koordinasyon ve iletişim ağı oluşturup işlev gören sinir sistemini meydana getiren bir doku tipidir. Sinir dokusu çevresel nitelikteki uyarıları toplayarak bahsedilen uyarıları gerekli olan merkezlere iletmektedir ve ortaya çıkan yanıtı ise efektör organlara taşımaktadır. Sizin için kas hücresinin ne olduğunu ve organellerin neler olduğunu, kas hücresinin kaç kromozomlu olduğunu derledik.

11.10.2021Araştırma
İnsan Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir İnsan Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

İnsan Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? İnsan Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

İnsan vücudunun içerisinde çok sayıda hücre yer almaktadır. Hayatın temelinde de bu hücreler yer almaktadır. Hücrelerin ana kısımları ve özellikleri fazlasıyla merak edilmektedir. Sizin için insan hücresinin ne olduğunu, özelliklerini, bu hücrelerin organellerini ve yapısını derledik.

11.10.2021Araştırma
Bitki Ve Hayvan Hücresi Arasındaki Farklar Nelerdir Bitki Ve Hayvan Hücresi Arasındaki Ortak Ve Benzer Özellikler

Bitki Ve Hayvan Hücresi Arasındaki Farklar Nelerdir? Bitki Ve Hayvan Hücresi Arasındaki Ortak Ve Benzer Özellikler

Hücre yaşamın temel birimidir. Tüm yaşam aktiviteleri hücreler tarafından gerçekleştirilir. Organizmalar, içinde bulunan hücre sayısına göre sınıflandırılır. Peki, bitki ve Hayvan hücreleri arasındaki farklar ya da benzerlikler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Bitki Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Bitki Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

Bitki Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Bitki Hücresi Yapısı, Organelleri Ve Görevleri

Bitkiler ökaryotik pek çok hücrenin bir araya gelmesiyle canlılığını devam ettirir. Farklı bitkilerin hücreleri de birbirinden farklıdır ancak temel özellikleri aynıdır. Sizler için bitki hücresi nedir, bitki hücresinin özellikleri nelerdir, bitki hücresi yapısı nasıldır, bitki hücresi organelleri ve görevleri nelerdir detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Beyin Hücresi Nedir Ve Yenilenir Mi Beyin Hücresi Ne İşe Yapar Ve Özellikleri

Beyin Hücresi Nedir Ve Yenilenir Mi? Beyin Hücresi Ne İşe Yapar Ve Özellikleri

Beyinde sinir hücrelerinin arasında bağlantı yolları bulunmaktadır ve bu yollar sayesinde bütün hücreler birbirleriyle haberleşmektedir. Komşu sinir hücreleri, beyin içerisine yeni bir bilginin girmesi durumunda ya da beynin çevresel nitelikteki bir tehlikeye maruz kaldığında birbirleriyle haberleşerek çözüm üretmektedirler ve bu şekilde süreci birlikte yönetmektedirler. Bütün dış olaylara karşı uyumun sağlanabilmesine yardımcı olan bu sürece ise beyin esnekliği adı verilmektedir. Sizin için beyin hücresinin ne olduğunu ve yenilenip yenilenemediğini, beyin hücrelerinin ne iş yaptığını ve özelliklerini derledik.

11.10.2021Araştırma
Beyaz Kan Hücresi Nedir, Nasıl Yükselir Ve Arttırılır Beyaz Kan Hücresi Ne İşe Yarar Ve Özellikleri Nelerdir

Beyaz Kan Hücresi Nedir, Nasıl Yükselir Ve Arttırılır? Beyaz Kan Hücresi Ne İşe Yarar Ve Özellikleri Nelerdir

B lenfosit (B hücresi), antikor üreterek adaptif bağışıklık tepkisinden sorumlu olan bağışıklık sisteminin beyaz kan hücreleridir. B Hücreleri olmadan vücudumuz istilacı patojenlere karşı savaşamaz ve bu da bağışıklık yetmezliği bozukluklarına neden olur. Beyaz Kan Hücreleri hakkında tüm detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Engellerle büyüyen bir dostluk öyküsü

Engellerle büyüyen bir dostluk öyküsü

Ödüllü yazar Alex Latimer’in masalsı bir tatla kaleme aldığı ‘Çekirdek ile Yumurta’ dostluğun başka hiçbir şeyde bulunmayan eşsiz melodisini yayıyor kalplerimize.

8.10.2021Kitap Sanat
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyondaki geçici unsurlar etkisini yitirecek

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyondaki geçici unsurlar etkisini yitirecek

Merkez Bankası (MB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların Türkiye’de de etkisini yitireceğini belirterek, “Para politikası duruşumuzu belirlerken, para politikasının etkileyebildiği talep unsurları, çekirdek enflasyon gelişmeleri ve arz şoklarının yarattığı etkilerin ayrıştırılmasına yönelik analizleri değerlendirdik” dedi.

8.10.2021Ekonomi
Kumar baskında yakalanan 158 kişiye 211 bin tl ceza

Kumar baskında yakalanan 158 kişiye 211 bin tl ceza

Adana'da 38 ayrı adrese yapılan kumar baskınında 158 kişiye 211 bin TL para cezası uygulandı. Baskın yapılan bir dernek lokalindeki iki kişinin, hiç birşey olmamış gibi poker masasında çekirdek çitlemesi dikkat çekti.

7.10.2021Haber
Adanada ilginç anlar Çekirdek çitlemeye devam ettiler

Adana'da ilginç anlar! Çekirdek çitlemeye devam ettiler

Adana’da 38 ayrı adrese yapılan baskınlarda kumar oynayan 158 kişiye toplam 211 bin TL para cezası uygulandı. Dernek lokalindeki iki kişinin, masadahiçbir şey olmamış gibi çekirdek çitlemesi dikkat çekti.

7.10.2021Gündem
Son dakika... TCMB Başkanı Kavcıoğlundan enflasyon açıklaması

Son dakika... TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması

TCMB yatırımcılarla faiz indirimi sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Kavcıoğlu yatırımcılar ile yaptığı toplantıda "Enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların Türkiye’de de etkisini yitireceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

7.10.2021Ekonomi
Avokado nasıl saklanır Avokado kesildikten sonra kaç günde tüketilmeli, kararmaması için ne yapılır

Avokado nasıl saklanır? Avokado kesildikten sonra kaç günde tüketilmeli, kararmaması için ne yapılır?

Son dönemlerde özellikle diyet yapanların listesinde olan yiyecek türleri içerisinde avokado geliyor. Aynı zamanda sağlıklı bir yiyecek olması nedeniyle pek çok kişi Avokadonun nasıl saklanması gerektiğini merak ediyor. Peki, avokado nasıl saklanır? Avokado kesildikten sonra kaç günde tüketilmeli, kararmaması için ne yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.10.2021Aile
Mürdüm eriği nasıl kurutulur ve saklanır Evde fırında mürdüm eriği kurutma ipuçları

Mürdüm eriği nasıl kurutulur ve saklanır? Evde fırında mürdüm eriği kurutma ipuçları

Kuru mürdüm eriği, atıştırma çeşitleri arasında hemen hemen herkesin en sevdiği kuruyemişlerden bir tanesidir. Bunun nedeni ise hem içindeki lezzetinin hem de yararlarının bol olmasındandır. Öncelikle kuru erik bir hayli masum olan bir atıştırmalık türüdür. Sizin için evde mürdüm eriğinin nasıl kurutulduğunu, mürdüm eriğinin fırında nasıl kurutulabileceğini ve daha fazlasını derledik.

6.10.2021Lezizz
Erik nasıl kurutulur Çekirdekli siyah, sarı ve yeşil bütün eriği fırında ve farklı kurutma yöntemleri

Erik nasıl kurutulur? Çekirdekli siyah, sarı ve yeşil bütün eriği fırında ve farklı kurutma yöntemleri

Kuruyemişler arasında en fazla sevilenlerden bir tanesi olan kuru erik vücut için oldukça faydalı olan bir meyvedir. İçermiş olduğu vitaminler ve mineraller ile insan sağlığına faydalı olmaktadır. Günlük beslenme rutinine kuru erik eklemek, insanları pek çok hastalığa karşı korumaktadır. Erik kuru ve yaş hali ile sevilen bir meyvedir. Özellikle bahar aylarının içerisinde yetişmektedir. Yaş erik meyve şeklinde tüketilebildiği gibi kompostosu ve marmelattı da yapılmaktadır. Kurutulduğunda ise daha değişik bir lezzet eklenmektedir. Kuru hali ile kuruyemiş gibi tüketildiği gibi aynı zamanda da keklerin ve çeşitli tatlıların içerisine de konulmaktadır. Eriğinin nasıl kurutulabileceğini, eriğin fırında ve güneşte nasıl kurutulduğunu sizler için derledik.

5.10.2021 Lezizz
Siyah çekirdek besin değerleri: 100 gr siyah çekirdek kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Siyah çekirdek besin değerleri: 100 gr siyah çekirdek kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Ayçiçeği bitkisinden elde edilen siyah çekirdek insanların severek tükettiği besin maddelerinden biri olmaktadır. Siyah çekirdek içeriğinde bulunan bitkisel bileşikler, vitaminler ve mineraller bakımından zengin olmaktadır. Sağlıklı yağlar içerisinde değerlendirilen siyah çekirdek düşük karbonhidrat oranına sahiptir. Herkesin evinde bulunacak kadar kolay temin edilebilir ve maliyeti de düşük olmaktadır. Peki, siyah çekirdek besin değerleri nelerdir? 100 gr siyah çekirdek kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile sizler için derledik.

Amerikalıların kişisel tüketim harcamaları arttı

Amerikalıların kişisel tüketim harcamaları arttı

ABD'de kişisel gelirler ağustosta aylık yüzde 0,2 artarak beklentilerin gerisinde kalırken, kişisel tüketim harcamaları yüzde 0,8'lik artışlar beklentileri aştı.

1.10.2021Ekonomi
Bol köpüklü bir Türk kahvesi gibisi var mı

Bol köpüklü bir Türk kahvesi gibisi var mı?

Kahve çok kavrulduğu zaman kendine has aromalarını ayırt etmek, tadına varmak güçleşir. Türk kahvesinin orta seviyede kavrulması, onu özel kılan unsurların başında gelir. Yanında mutlaka lokum, badem ezmesi gibi bir ağız tadıyla servis edilmesi de önemlidir...

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebatiden politika faizi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den "politika faizi" açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Brezilya, ABD ve Avro bölgesi gibi ülkelerde politika faizinin enflasyonun altında belirlenmesine hiç sesini çıkarmayanlar, Merkez Bankamızın çekirdek enflasyonun üzerinde olmakla birlikte enflasyonun sınırlı olarak altında politika faizi belirlemesi durumunda kıyameti koparıyorlar." dedi.

30.09.2021Ekonomi
Karabükte öksürük şikayetiyle hastaneye giden kadının akciğerinden çekirdek çıktı

Karabük'te öksürük şikayetiyle hastaneye giden kadının akciğerinden çekirdek çıktı

Karabük'te öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran kadının akciğerinde lezyon tespit edilmesiyle acil ameliyata alındı. Operasyon sonrası hasta kadının akciğerinden çıkan kabak çekirdeği, doktorları da şaşırttı.

30.09.2021Haber
Aylardır öksüren kadının akciğerinden çekirdek çıktı

Aylardır öksüren kadının akciğerinden çekirdek çıktı

Karabük'te öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran kadının akciğerinde lezyon tespit edilmesiyle acil ameliyata alındı. Operasyon sonrası hasta kadının akciğerinden çıkan kabak çekirdeği, doktorları da şaşırttı.

30.09.2021Gündem
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 6,7 büyüdü

ABD ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 6,7 büyüdü

ABD ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 6,7'lik büyüme kaydetti.

30.09.2021Ekonomi
Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Bicycle crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Bicycle crunch hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Spor yapan kişilerin ve spora yeni başlayanların dikkatini çeken egzersizler arasında bicycle crunch da yer alır. Bicycle crunch, makine yardımı ile yapılan bir çeşit ayak kaldırma egzersizidir. Bu egzersizde kullanılan makine ise, dips sehpahası ile aynıdır. Bicycle crunch nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

30.09.2021Spor Arena
Dead bug nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Dead bug hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Dead bug nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Dead bug hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Karın kaslarını çalıştırmak için yapılabilecek pek çok egzersiz vardır. Ama dead bug gibi alt ve üst vücudu aynı anda zıt bir biçimde çalıştıran egzersizler her zaman daha çok dikkat çeker. Dead bug hareketinin faydaları ise, sadece karın kaslarını çalıştırmakla sınırlı kalmaz. Dead bug nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

30.09.2021Diğer

Yazar Sonuçları

Altın Portakal iyi geldi

Yaratıcısı ve senaristi olduğu “Alef” dizisiyle dikkat çeken Emre Kayiş’in yazıp yönettiği ilk uzun metraj film olan “Anadolu Leoparı”nı Antalya’da izledim. Filmi sevdim çünkü “Anadolu Leoparı”, soyu tükenmekte olan yaşlı leoparın hüzünlü kaderinden hareketle, onunla yazgı birliği içinde olan insanların duygu dünyasını ortaya koyuyor. Uğur Polat müthiş bir oyuncu, hakiki bir yetenek. Onun yalnızlığına kapılmamak imkansız.

13.10.2021

Tamerci de değilim Nihalci de değilim

Altın Portakal Film Yarışması’nın ödül töreninde sunuculuk yapan Tamer Karadağlı ile ödül alan Nihal Yalçın arasındaki sorunu, hiçbir etki altında kalmadan, zerre kadar politik bir anlam yüklemeden, kadın/erkek meselesine indirgemeden şöyle yorumluyorum:

11.10.2021

Deliler hep hayal kursun!

DasDas, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından ‘Deliler’i 1987’den bugüne ışınlıyor. Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde hazırlanan ve orijinaline sadık kalarak yeniden yorumlanan kabare; seyirciyi salondan eve mutlu yollayacak bir iş olmuş.

9.10.2021

“Yavaş” olun..!

“Bir şeyler satın almanız gerekiyorsa, nakitle ve sadece değeri olan şeyleri satın alın. Reklamların cazibesine kapılmayın. Sahip olduğunuz her şey, bir bavula sığmalı; o zaman zihniniz özgür olabilir.” (Charles Bukowski)

7.10.2021

Enerji fiyatlarında global yükseliş

Gıda fiyatlarından sonra gündeme enerji fiyatlarındaki artışlar yerleşti. Piyasaların tanımladığı şekliyle ‘enerji krizi’ demek daha doğru olsa gerek.

6.10.2021

Kızılcıklar oldu mu? Selelere doldu mu?

Sonbaharın bir diğer habercisi kızılcıktır. Kızılcık meyvesine tarihi bir efsane ile giriş yapalım. Gordion düğümünü bilir misiniz?

3.10.2021

Gıda ve enerji fiyatları dünyanın gündeminde

Geçen hafta açıklanan ABD haftalık işsizlik başvuruları 3 haftadır yükseliyor. Bu durum ekonomideki yavaşlama sinyallerini arttırıyor. Dünyada yükselen gıda ve enerji emtialarındaki fiyat artışları da enflasyon konusunda tedirginlik yaratıyor.

3.10.2021