EKSTRA
MENÜ

İsletim Sistemi

İsletim Sistemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İsletim Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.990 İsletim Sistemi haberi bulunmuştur.

İsletim Sistemi Haberleri

General Mobile GM 21 Plus incelemesi

General Mobile GM 21 Plus incelemesi

General Mobile, yeni telefon ve kablosuz kulaklık modellerinin duyurusunu yaptı. GM 21 Pro'nun ardından elimize ulaşan bir diğer ürün ise uygun fiyatıyla öne çıkan GM 21 Plus oldu. İşte bu ürünün öne çıkan özellikleri...

18.06.2021Teknoloji
Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Whatsapp son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Hemen hemen akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen bir uygulama olan whatsapp oldukça fazla araştırılmaktadır. Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması nasıl indirilir? Whatsapp hakkında ve nasıl indirileceği hakkında daha detaylı bilgiler derledik.

15.06.2021Teknoloji
realme GT tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme GT tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme, Türkiye’ye gelecek ilk amiral gemisi niteliğindeki telefonu realme GT'yi bugün şirketin ilk global lansman etkinliğinde resmi olarak tanıttı.

15.06.2021Teknoloji
iOS 15 tanıtıldı

iOS 15 tanıtıldı

Apple, sanal olarak düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı dahilinde iPhone işletim isteminin son sürümü iOS 15’i tanıttı.

12.06.2021Ekonomi
Tor Browser İndir - Tor Browser Nedir Ve Ne İşe Yarar Tor Browser Kullanımı Hakkında Bilgi

Tor Browser İndir - Tor Browser Nedir Ve Ne İşe Yarar? Tor Browser Kullanımı Hakkında Bilgi

İnternet kullanıcılarının gizliliğini hedefleyen, bunun beraberinde kullanıcılarının internet deneyimlerini anonim hale getirmek suretiyle kullanıcıların özgürlüğünü ve gizli iletişim kurmalarını sağlar. Sizin için Tor Browser İndir - Tor Browser nedir ve ne işe yarar? Tor Browser Kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

10.06.2021Araştırma
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

Uzun zamandır heyecanla beklediğim bir ürünü bugün sizlerle tanıştıracağım. Sadece oyuncuların değil, hemen her görevin üstesinden en yüksek performansta gelmeyi başaran bir makine var elimizde. Evet, 14 inç ekran büyüklüğüne sahip dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı şu an karşınızda. GA401, namı-diğer ASUS ROG Zephyrus G14 bugünkü konuğumuz... (Sponsorlu İçerik)

10.06.2021Teknoloji
Freedos Nedir, Ne Anlama Gelir Freedos Laptop Alınır Mı

Freedos Nedir, Ne Anlama Gelir? Freedos Laptop Alınır Mı?

Freedos son zamanlarda oldukça fazla karşılaşılmakta olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Özellikle bilgisayar satın alırken karşılaştığınız freedos terimi ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Freedos nedir, ne anlama gelir? Freedos laptop alınır mı? Satın almadan önce Freedos laptop ile ilgili olarak detaylı bilgileri sizler için derledik.

10.06.2021Araştırma
Port Nedir, Ne İşe Yarar Port Numarası Nasıl Öğrenilir, Bulunur

Port Nedir, Ne İşe Yarar? Port Numarası Nasıl Öğrenilir, Bulunur?

Bilgisayar ve internet kullanımının biraz daha ötesine geçerek araştıran, yaşadığı sorunları çözmeye çabalayan kullanıcıların çokça adını duymakta olduğu port, yüzlerce teknik bilgisayar teriminden yalnızca biridir. Port nedir, ne işe yarar? Port numarası nasıl öğrenilir, bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Siber güvenlik uzmanları, 2020 yılı içerisinde Türk şirketlere yönelik 609 Milyon brute-force (kaba kuvvet) saldırısı tespit etti. Bu saldırılarda 14 bin 500 şirket hedef alındı. Pandemi nedeni ile evden çalışmanın standart haline geldiği 2020 yılında Türk şirketlere yapılan RDP saldırıları da kademeli olarak olağanüstü şekilde arttı. 2020 yılı içerisinde dünya genelindeki RDP saldırılarında yüzde 768 artış olurken, bu oran Türkiye’ye yönelik içeriden veya dışarıdan gerçekleştirilen saldırılar için yüze 571’e ulaştı.

8.06.2021Teknoloji
HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

Huawei bugün gerçekleştirdiği global basın toplantısında HarmonyOS 2.0 işletim sistemi kullanan ve tüketicilere farklı senaryolarda birden fazla cihazda sorunsuz ve akıllı bir deneyim sağlayan bir dizi yeni ürününü tanıttı.

2.06.2021Teknoloji
İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

Günümüzde teknoloji çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeye bağlı olarak teknolojik cihazların kullanımı da artıyor. Sosyal yaşamda ve iş yaşamında bilgisayarlar en önemli bilgi depolama araçları olmuş durumda. Bilgisayarların doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışması için de işletim sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

2.06.2021Teknoloji
Dropbox nedir ve ne işe yarar Dropbox kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi

Dropbox nedir ve ne işe yarar? Dropbox kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi nedeni ile bilgisayarlara olan ilgi de artıyor. Özellikle tüm işlemlerin hızlı ve pratik yapılması için çeşitli programlara ihtiyaç duyuluyor. Dropbox programı da en fazla kullanılan programlar arasında yer alıyor. Dropbox nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

2.06.2021Teknoloji
DHCP nedir ve ne işe yarar DHCP sunucusu nasıl çalışır

DHCP nedir ve ne işe yarar? DHCP sunucusu nasıl çalışır

DHCP yani tam adı ile Dynamic Host Configuration Protocol ağınıza bağlı olan tablet, bilgisayar, akıllı telefonlar ya da IOT gibi cihazlarınıza ağ maskesi, ip adresi, ağ geçidi ve DNS adreslerini otomatik olarak atamak için kullanılan protokole verilen bir isimdir. DHCP nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Teknoloji
Bilgisayar nedir ve ne işe yarar Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Günümüzde neredeyse çoğu ev ve iş yerlerinde bilgisayar bulunmaktadır. Çeşitli iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için Bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bilgisayarların donanımları ve işlevleri de merak ediliyor. Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

1.06.2021Teknoloji
Tv Box Nedir, Ne İşe Yarar Tv Kutusu Nasıl Kullanılır

Tv Box Nedir, Ne İşe Yarar? Tv Kutusu Nasıl Kullanılır?

Teknoloji her geçen gün büyük bir hız ile gelişme gösteriyor. Özelikle de televizyon dünyasında yaşanan yenilikler doğrultusunda televizyonlarda çeşitli farklılıklar olabilir. Ayrıca Televizyonlarda kullanılan Tv Box da çok merak edilen aygıtlardan bir tanesidir. Tv Box nedir, ne işe yarar? Tv Kutusu nasıl kullanılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

27.05.2021Teknoloji
Emülatör Nedir Emülatör Nasıl Kullanılır Emülatör Neden Kasar

Emülatör Nedir? Emülatör Nasıl Kullanılır? Emülatör Neden Kasar?

Emülatör, bir cihazın başka bir cihazı taklit etmesine imkan sunan tüm programlara verilen genel bir isimdir. Donanımsal ve yazılımsal olarak taklit etme teknolojisi sayesinde insanlar tek bir cihaz üzerinden ismi tarihte kalmış olan pek çok sistemi kullanabiliyor ya da güncel sistemlerin hepsine farklı farklı ücret ödeme gibi sorunlardan kurtulma imkanı buluyor. Emülatör nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Teknoloji
Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya tarafından başlatılan soruşturmada Google’ın kullanıcılara verileri nasıl kullanacağı konusunda yeterli seçenek sunup sunmadığına bakılacak.

25.05.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google’ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.

25.05.2021Avrupa
Boşanma Bill Gates hakkındaki şoke eden gerçekleri bir bir ortaya döktü

Boşanma Bill Gates hakkındaki şoke eden gerçekleri bir bir ortaya döktü

Açgözlü bir kopyacı mı, iyi yürekli bir hayırsever mi, yoksa tacizcilerin can dostu mu? Geçtiğimiz günlerde 27 yıllık eşi Melinda ile boşanma kararı aldıklarını açıklayan Bill Gates ile ilgili son haberler, 2000'lerde çizdiği yüce gönüllü zengin profiline çok büyük darbe vurdu. Peki bu bir sürpriz miydi? Olayların perde arkasında bakın nasıl gerçekler yatıyor...

22.05.2021Dünya
TCL 10 Tab Max incelemesi

TCL 10 Tab Max incelemesi

Teknoloji üreticilerinden TCL, telefonlarıyla birlikte özellikle de tablet pazarının önemli markalarından biri. Bu kapsamda Türkiye'de de satışlarını artıran şirketin yeni tablet modellerinden TCL 10 Tab Max'i yakından inceliyoruz.

19.05.2021Teknoloji
Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde incelemesi

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde incelemesi

İç mekan hava temizliği ve hava kalitesini iyileştirme konusunda ürünleriyle uzun yıllardır dikkat çeken Dyson, yeni formaldehiti algılayan ve yüzde 20 daha sessiz çalışan 2 yeni ürünü Türkiye’de satışa sundu. Bu yazımızda ise Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde ürününü yakından inceleyeceğiz.

19.05.2021Teknoloji
Afrikadaki organizasyon ağlarını gizlice kontrol eden rootkit tespit edildi

Afrika'daki organizasyon ağlarını gizlice kontrol eden rootkit tespit edildi

Siber güvenlik araştırmacıları, 2019'dan beri aktif olan ve Asya ve Afrika'daki bölgesel diplomatik kuruluşları hedef alan gelişmiş kalıcı tehdit (APT) kampanyası TunnelSnake'i ortaya çıkardı. Saldırganlar bunun için daha önce bilinmeyen, Moriya adında bir rootkiti kulandılar. İşletim sistemi üzerinde neredeyse mutlak güce sahip olan bu kötü amaçlı rootkit, tehdit aktörlerinin ağ trafiğini engellemesini ve virüs bulaşmış ana bilgisayarlara gönderilen kötü amaçlı komutları gizlemesini sağladı. Bu, saldırganların hedeflenen kuruluşların ağlarını birkaç ay boyunca gizlice kontrol etmesiyle sonuçlandı.

17.05.2021Teknoloji
Microsoft Wordde üslü sayı nasıl yazılır Word karekök ve kareküp yapma kısayolları

Microsoft Word'de üslü sayı nasıl yazılır? Word karekök ve kareküp yapma kısayolları

Word Microsoft Office programları içerisinde en sık kullanılan programlardan birisidir. Fakat bazı matematiksel işlemlerin Word üzerinden nasıl yapılacağı araştırılmaktadır. Özellikle üslü sayılar pek çok kişi tarafından Word programında nasıl yazılacağı bilinmemektedir. Peki Microsoft Word'de üslü sayı nasıl yazılır? Word karekök ve kareküp yapma kısayollarını sizlere detaylıca derledik.

17.05.2021Teknoloji
Googlea ceza üstüne ceza Bu kez 102 milyon Eurodan olacak

Google'a ceza üstüne ceza! Bu kez 102 milyon Euro'dan olacak

Google'ın elektrikli araçların şarj noktalarını gösteren JuicePass uygulamasını sınırlandırdığı ve bunun haksız rekabet yarattığını belirten İtalyan Rekabet Kurumu Google'a 102 milyon Euro tutarında ceza kesti.

14.05.2021Ekonomi
Excel nedir ve nasıl kullanılır Excel kullanımı hakkında kısaca bilgi

Excel nedir ve nasıl kullanılır? Excel kullanımı hakkında kısaca bilgi

1985 yılında çıkıp günümüze kadar sürekli kendini güncellemesi ile bilinen uygulama Exceldir. Temel olarak Excel istatistik, mühendislik ve hesaplama aracı olarak kullanılabilen gelişmiş bir tablo programlama yazılımıdır. Sahip olduğu gelişmiş arayüzü ve algoritması sayesinde birçok zorluğu görevin üstesinden kolaylıkla gelebilecek kapasiteye sahiptir. Bu yazıda Excel nedir, nasıl kullanılır ve Excel üzerinde yapılabilecek gelişmiş işlemler hakkında bilgileri derledik.

12.05.2021Teknoloji
Bu iş, evliliği burada bitirir Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

'Bu iş, evliliği burada bitirir!' Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

Bill ve Melinda Gates çifti, 34 yıllık beraberlik ve 27 yıllık evliliğin ardından bugün boşanacaklarını duyurdu. Peki bu "örnek çift" boşanma noktasına nasıl geldi? Bundan sonra neler yaşanacak?

4.05.2021Dünya
Linux İşletim Sistemi Nedir Linux Kurulumu, Komutları Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Linux İşletim Sistemi Nedir? Linux Kurulumu, Komutları Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

İşletim sistemi, bilgisayarın çalışması için oldukça önemli bir yazılım olarak ifade edilmektedir. Bilgisayarda yer alan donanım kaynaklarının yönetilmesinde görev yapan çeşitli işletim sistemleri bulunmaktadır. İşletim sistemlerinden birisi de Linux işletim sistemi olarak bilinmektedir. Linux işletim sistemi nedir? Linux kurulumu, komutları ve kullanımı hakkında bilgiler nelerdir? Linux işletim sistemi hakkında daha detaylı bir şekilde derledik.

3.05.2021Teknoloji
Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar? Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Günümüzde gelişen teknolojinin beraberinde bilgisayarlar insan yaşamının önemli bir parçası haline geldi. Konu bilgisayar ve benzeri akıllı cihazlar olduğunda işletim sistemleri önem kazanmaktadır. Sizin için Freedos nedir ve ne işe yarar? Freedos işletim sistemi ve kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Arduino Nedir Ve Ne İşe Yarar Arduino İle Neler Yapılabilir

Arduino Nedir Ve Ne İşe Yarar? Arduino İle Neler Yapılabilir

Teknolojinin çok hızlı bir gelişme gösterdiği günümüzde karşımıza pek çok ürün çıkmaktadır. Bu ürünlerin büyük bir bölümü insanların yaşamına çok etkili kolaylıklar ve çözümler üreten nitelik barındırmaktadır. Teknolojinin sunduğu önemli ürünlerden biri de Arduino olmaktadır. Sizin için Arduino nedir ve ne işe yarar? Arduino ile neler yapılabilir konu başlıklarını derledik.

3.05.2021Teknoloji
Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Steam platformu ile rekabet halinde.

1.05.2021eSpor
Oppo Reno 5 Türkiyede satışa sunuldu İşte öne çıkan özellikleri

Oppo Reno 5 Türkiye'de satışa sunuldu! İşte öne çıkan özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Oppo, uzun zamandır beklenen yeni akıllı telefon modellerinden Oppo Reno 5'i Türkiye'de satışa sunduğunu duyurdu. İşte yeni Oppo telefonun öne çıkan özellikleri...

27.04.2021Teknoloji
Güvenli uzaktan çalışmanın 10 temel kuralı

Güvenli uzaktan çalışmanın 10 temel kuralı

Pandemi süreci iş yaşamına yeni bir bakış açısı getirdi. Şirketler, işlerini uzaktan yönetebilen çalışanları için çalışma modellerini değiştirdiler. Sadece büyük ölçekli kurumlar değil, çalışan sayısı az olan şirketler de bu yeni döneme hızlıca ayak uydurmaya çalışıyorlar. Her şirket içerisinde bilişim uzmanı ya da departmanı olmayacağını göz önüne alan ESET, güvenli uzaktan çalışmada dikkat edilmesi gereken 10 temel kuralı sıraladı.

26.04.2021Teknoloji
VOB dosyası nedir ve nasıl açılır VOB dosyası açma işlemi ve program önerisi

VOB dosyası nedir ve nasıl açılır? VOB dosyası açma işlemi ve program önerisi

İngilizce ifadesiyle Vue Objects adlı 3B modeller, ayrıca VOB dosya uzantısını da kullanmaktadır. Sizin için VOB dosyası nedir? VOB dosyası açma işlemi ve program önerisi şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

23.04.2021Teknoloji
STL dosyası nedir ve nasıl açılır STL dosyası açma işlemi ve program önerisi

STL dosyası nedir ve nasıl açılır? STL dosyası açma işlemi ve program önerisi

Okunmayan ya da görüntülemeyen dosyalar için bu uygulama her daim kullanılsa da bazı detayları vardır. Bu yüzden de sizler için STL dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları detaylarla derledik.

23.04.2021Teknoloji
MOV dosyası nedir ve nasıl açılır .mov dosyası açma işlemi ve program önerisi

MOV dosyası nedir ve nasıl açılır? .mov dosyası açma işlemi ve program önerisi

MOV dosya uzantısına sahip olan içerikler her herkesin en sık karşılaştığı içerik çeşitlerinden bir tanesidir. Bu yüzden de MOV dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları detaylı olarak size derledik.

23.04.2021Teknoloji
JNLP dosyası nedir ve nasıl açılır JNLP dosyası açma işlemi ve program önerisi

JNLP dosyası nedir ve nasıl açılır? JNLP dosyası açma işlemi ve program önerisi

JNLP uzantısı İngilizce olan Java Network Launching Protocol kelimelerin baş harflerinden oluşmaktadır. Sizin için JNLP dosyası nedir ve nasıl açılır? JNLP dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını detayları ile derledik.

23.04.2021Teknoloji
Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2 incelemesi

Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2 incelemesi

Çin merkezli teknoloji üreticilerinden Elephone, bir süredir hem telefon, hem de akıllı saatleriyle dikkat çekiyor. Şimdi ise şirket, yeni tabletlerini Türkiye'ye getirdi. İşte Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2'nin öne çıkan özellikleri...

21.04.2021Teknoloji
IMG dosyası nedir ve nasıl açılır IMG dosyası açma işlemi ve program önerisi

IMG dosyası nedir ve nasıl açılır? IMG dosyası açma işlemi ve program önerisi

IMG dosyası, diğer tabiri ile bir Ms-Dos, Disket arşiv dosyası ve resim dosyasıdır. Sizin için IMG Nedir:Ms-Dos Disket arşiv dosyası - resim dosyası şeklindeki konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik

21.04.2021Teknoloji
HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır? HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEİC dosyası Iphone ya da Ipad cihazlar ile alakalıdır. Bu cihazlarda ortaya çıktığı görülür. Tabi ki de daha detaylı olarak incelenebilir de. Bu yüzden HEİC dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
DMG dosyası nedir ve nasıl açılır DMG dosyası açma işlemi ve program önerisi

DMG dosyası nedir ve nasıl açılır? DMG dosyası açma işlemi ve program önerisi

Dmg uzantılı dosyalar bir tür DMG dosyası olarak ifade edilir. DMG dosyası MAC OS X işletim sisteminde kullanılan ve bilgisayara bağlanabilen disk imajıdır. Sizin için DMG dosyası nedir ve nasıl açılır? DMG dosyası açma işlemi ve program önerisini detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
APK dosyası nedir ve nasıl açılır APK dosyası açma işlemi ve program önerisi

APK dosyası nedir ve nasıl açılır? APK dosyası açma işlemi ve program önerisi

APK dosyası Android işletim sisteminin içerisinde yer alır. Çözümleyiciler kategorisinde yer alsa da hala pek çok amaca da hizmet eder. APK dosyası nedir, nasıl açılır ve hangi programlar yardımı ile açılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Windows 10 disk kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır

Windows 10 disk kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır?

Zaman zaman Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının kabusu haline gelen, disk kullanımı 0 hatasının birden çok neden olabilmektedir. Sizin için Windows 10 Disk Kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
OEM ne demek OEM açılımı nedir

OEM ne demek? OEM açılımı nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarlar da hayatımızın büyük bir bölümünde yer almaya başlamıştır. Bilgisayarların farklı markaların donanımlarından meydana getirerek satış işlemlerini gerçekleştiren pek çok firma bulunmaktadır. OEM kavramı burada karşımıza çıkmaktadır. Peki OEM ne demek? OEM açılımı nedir? Sizlere OEM tanımı ve açılımını detaylıca derledik.

20.04.2021Teknoloji
Microsoft Powershell nedir ve ne işe yarar Powershell kullanımı ve komutları hakkında bilgi

Microsoft Powershell nedir ve ne işe yarar? Powershell kullanımı ve komutları hakkında bilgi

Piyasada Microsoft'un bugüne kadar geliştirdiği, çok farklı alanlarda hizmet sunan ve bilgisayar kullanma deneyimini büyük ölçüde kolaylaştıran pek çok program ve yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımlardan biri de Microsoft PowerShell olarak karşımıza çıkar. Peki Microsoft PowerShell nedir ve ne işe yarar? Microsoft PowerShell'in kullanım bilgileri ve komutları nelerdir? İşte bu konu hakkında öğrenilmesi gereken detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Komut istemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır

Komut istemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Zaman zaman Windows işletim sistemi kullanıcıları, Komut İstemi ekranını açmak istedikleri zaman "Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış" hatası ile karşılaşabiliyorlar. Sizin için Komut İstemi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakılmış hatası nedir ve çözümü nasıldır şeklindeki soruları detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Görev Yöneticisindeki Csrss.exe dosyası nedir, ne işe yarar ve virüs müdür

Görev Yöneticisi'ndeki Csrss.exe dosyası nedir, ne işe yarar ve virüs müdür?

Bilgisayar kullanırken karşınıza çıkan bazı terimler hakkında bilgi sahibi olmadığınız durumlarda endişelenmeniz olası bir durumdur. Bazı terimler ise tamamen yazılım dilinde kullanılmakla birlikte anlaşılması neredeyse imkansız olarak görünmektedir. Görev Yöneticisi'ndeki csrss.exe dosyası nedir, ne işe yarar ve virüs müdür? Siz de eğer böyle bir dosya ile karşı karşıya geldiyseniz ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Bilgisayar yazıcıyı görmüyor ne yapmalıyım diyenlere öneriler

Bilgisayar yazıcıyı görmüyor ne yapmalıyım diyenlere öneriler

Zaman zaman bilgisayarların yazıcı gibi harici donanımlar söz konusu olduğunda sıklıkla algılama problemi ortaya çıkabilmektedir. Sizin için bilgisayar yazıcıyı görmüyor ne yapmalıyım diyenlere öneriler şeklindeki konu başlığı ile ilgili detayları derledik.

20.04.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gelecek geliyor...

Dünyanın Android kullanan yarısını ilgilendiren pek çok yeniliğin yer aldığı Google I/O’dan ilgimi çeken gelişmeleri sizin için derledim. Google’ın vitrininden teknolojik hayatımıza neler yansıyacak bakalım: Çevrimiçi ama yan yana hissi veren görüşmeler, yapay zekâyla desteklenmiş asistanlar ve daha neler...

23.05.2021

Google I/O etkinliğinde öne çıkanlar

Google'ın uzun bir süredir beklenen etkinliği nihayet başladı. İlk gün ise oldukça hareketli geçti. İşte etkinlikte öne çıkan ve milyonlarca kullanıcıyı yakından ilgilendiren yeni Google ürün ve servisleri...

19.05.2021

Apple’ın baharı dolu dolu geldi

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışma, online eğitim zorunlu hale geldi. Bundan sonra da bu süreçlerin hayatımızda kalıcı olmaya doğru ilerlediği bir dönemde, akıllı cihaz ve dijital servislere yönelik ihtiyaçlar sürekli artış gösteriyor. Artan talep ve beklentileri karşılamak adına, süreci en iyi değerlendiren firmaların başında yer alan Apple, 2021’e de hızlı bir başlangıç yaparak 20 Nisan Salı günü düzenlediği sanal etkinlikte yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

21.04.2021