EKSTRA
MENÜ

Windows 10

Windows 10 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Windows 10 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.078 Windows 10 haberi bulunmuştur.

Windows 10 Haberleri

Microsoft Teams indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Microsoft Teams uygulaması

Microsoft Teams indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Microsoft Teams uygulaması

Bilindiği üzere Microsoft yazılım sektörünün öncülerinden olup neredeyse her türlü alanda doğru çözümü geliştirme başarısı göstermiştir. İşletim sisteminden bulut tabanlı çözümlere, uygulama marketlerinden verimlilik yazılımlarına kadar her türlü ihtiyaca uygun ürünü bünyesinde barındırır. Geçtiğimiz yıllarda duyurulan ve uzaktan çalışma sistemine doğrudan katkıda bulunan Microsoft Teams uygulaması da bu konudaki en iyi çözümlerden biridir. Microsoft Teams nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir, nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

23.06.2021Teknoloji
Microsoft Windows ve Chrome tarayıcısında sıfır gün açıkları tespit edildi

Microsoft Windows ve Chrome tarayıcısında sıfır gün açıkları tespit edildi

Siber güvenlik uzmanları, Nisan ayında daha önce keşfedilmemiş Google Chrome ve Microsoft Windows sıfır gün açıklarını kullanarak çok sayıda şirketi hedefleyen bir saldırı dizisi keşfetti. Söz konusu istismarlardan biri Chrome web tarayıcısında uzaktan kod yürütmek için kullanılırken, diğeri ise Windows 10'un en yeni ve belirgin yapılarını hedef almak üzere iki ayrı ayrıcalık yükseltme istismarını temel alıyor.

21.06.2021Teknoloji
Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Bilgisayar kullananlar bilirler; güncellemeler yazılım yenilemesi için sıklıkla karşılarına çıkan gelişmelerin başında gelir. Ancak bu durum kimi zamanlarda can sıkıcı bir hal alabiliyor. Nedeniyse basit; film izlemek, oyun oynamak gibi keyifli aktivitelerin bölünmesini kim ister ki? Özellikle sürükleyici bir filmin ortasında gelen ani bir güncelleme çoğunlukla tat kaçırıcı bir hal alabiliyor. Peki güncellemeler kapatılabilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Peki, Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma hakkındaki detayları derledik.

12.06.2021Teknoloji
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

Uzun zamandır heyecanla beklediğim bir ürünü bugün sizlerle tanıştıracağım. Sadece oyuncuların değil, hemen her görevin üstesinden en yüksek performansta gelmeyi başaran bir makine var elimizde. Evet, 14 inç ekran büyüklüğüne sahip dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı şu an karşınızda. GA401, namı-diğer ASUS ROG Zephyrus G14 bugünkü konuğumuz... (Sponsorlu İçerik)

10.06.2021Teknoloji
Freedos Nedir, Ne Anlama Gelir Freedos Laptop Alınır Mı

Freedos Nedir, Ne Anlama Gelir? Freedos Laptop Alınır Mı?

Freedos son zamanlarda oldukça fazla karşılaşılmakta olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Özellikle bilgisayar satın alırken karşılaştığınız freedos terimi ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Freedos nedir, ne anlama gelir? Freedos laptop alınır mı? Satın almadan önce Freedos laptop ile ilgili olarak detaylı bilgileri sizler için derledik.

10.06.2021Araştırma
Epub Nedir, Nasıl Kullanılır Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır

Epub Nedir, Nasıl Kullanılır? Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır?

EPUB (.epub) dosya uzantısı e-book - e-kitaplar ve diğer türlerdeki içerikleri muhafaze etmek için kullanılan popüler bir dosya formatıdır. Sizin için EPUB nedir, nasıl kullanılır? EPUB e-book dosyaları nasıl açılır şeklinde sorulan ve yanıtları merak edilen konuları detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Word dosyası açılmıyor ne yapmalıyım Açılmayan Word dosyalarını kurtarma yöntemleri

Word dosyası açılmıyor ne yapmalıyım? Açılmayan Word dosyalarını kurtarma yöntemleri

Word dosyası açılmıyor ne yapmalıyım? Açılmayan word dosyalarını kurtarma yöntemleri nelerdir? Siz de word dosyalarınızı açamıyor ve ne gibi adımları takip etmek gerektiğini derledik.

17.05.2021Teknoloji
Onedrive Nedir Ve Ne İşe Yarar Onedrive Nasıl Kullanılır

Onedrive Nedir Ve Ne İşe Yarar? Onedrive Nasıl Kullanılır

OneDrive; Microsoft açısından geliştirilen online dosya depolama platformu olarak tanımlanabilir. Microsoft kullanıcıları; Microsoft hesaplarıyla bağlanmış oldukları Onedrive hesaplarına her türlü tarayıcıdan dosya gönderip, internet erişimi olan her yerden bağlanabilirler. Peki onedrive nedir ve ne işe yarar? Onedrive nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar? Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Günümüzde gelişen teknolojinin beraberinde bilgisayarlar insan yaşamının önemli bir parçası haline geldi. Konu bilgisayar ve benzeri akıllı cihazlar olduğunda işletim sistemleri önem kazanmaktadır. Sizin için Freedos nedir ve ne işe yarar? Freedos işletim sistemi ve kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Chromium Nedir Ve Ne İşe Yarar Chromium İndirme, Kurma Ve Kaldırma Hakkında Bilgi

Chromium Nedir Ve Ne İşe Yarar? Chromium İndirme, Kurma Ve Kaldırma Hakkında Bilgi

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen Chromium hakkında çoğu konu merak ediliyor. Öncelikle Chromium’un popüler yazılım projelerinden biri olduğunu dile getirerek, hakkında daha fazla ayrıntıya erişebileceğiniz detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Ram nasıl temizlenir Ram temizleme işlemi anlatımı (Windows 10, 8, 7 / Android / Iphone)

Ram nasıl temizlenir? Ram temizleme işlemi anlatımı (Windows 10, 8, 7 / Android / Iphone)

Bilgisayarlarda yapılan tüm işlemlerde RAM kullanılır. İnternette gezinildiğinde, oyun oynandığında ya da yapılan tüm işlemlerde RAM miktarı artar. İşlemler bitmiş olsa dahi RAM'in bir bölümü kullanılmaya devam eder. Bu durumun önüne geçmek için RAM temizleme işlemi yapılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.04.2021Teknoloji
Windows Old Silme İşlemi nasıl yapılır Windows Old klasörü silmenin detayları

Windows Old Silme İşlemi nasıl yapılır? Windows Old klasörü silmenin detayları

Windows sürümünüzü güncellediyseniz, eski sürümü nasıl sileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Pek çok kişi Windows old klasörlerinin nasıl silineceğini merak etmektedir. Bu durum, bilgisayarınızı yeni bir sürüme güncellediyseniz ortaya çıkmaktadır. Böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız bu sorunu çözmek çok kolaydır. Yeni bir Windows sürümüne güncelleme yapılınca eski dosyaların silinmesi tavsiye edilmektedir. Bu işlemi yapmak için bazı yöntemler bulunuyor. İşte, tüm detaylar.

21.04.2021Teknoloji
Windows 10 güvenli mod nasıl açılır Windows 10da güvenli mod açma ve kapatma

Windows 10 güvenli mod nasıl açılır? Windows 10'da güvenli mod açma ve kapatma

Windows 10 güvenli mod günümüzde sıklıkla kullanılan terimlerden birisidir. Özellikle bilgisayar ve laptop sistemlerinde bulunan ve anlamı bakımından oldukça önemli ve işe yarar etkisi bulunan bir özelliktir. Bu bakımdan dolayı anlamını ve işe yaradığı alanları öğrenebilir ve buna göre kullanımını sağlayabilirsiniz. Windows 10 güvenli mod nasıl açılır? Windows 10'da güvenli mod açma ve kapatma nasıl olur? İşte, tüm detaylar.

21.04.2021Teknoloji
Windows 10 disk kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır

Windows 10 disk kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır?

Zaman zaman Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının kabusu haline gelen, disk kullanımı 0 hatasının birden çok neden olabilmektedir. Sizin için Windows 10 Disk Kullanımı 0 sorunu nedir ve hata çözümü nasıldır şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
Vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır

Vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Bilgisayarlarımızda işletim sistemlerine bağlı olarak bazı hatalar zaman zaman ortaya çıkabiliyor. Bu hataların çözümü için bazen güncellemeler yayınlanırken, bazen de internet üzerindeki küçük bir araştırma ile bu sorunlar çözülebiliyor. Peki, vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

20.04.2021Teknoloji
Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası nedir ve çözümü nasıldır

Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor hatası Windows bilgisayarlarda internete bağlanırken zaman zaman sıkça görülen hatalardan birisidir. Bu hatanın oluşması kullancıları korkutsa da, aslında çözümü son derece kolaydır. Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor hatası nedir ve Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor hatasının çözümü nasıldır? Sizler için Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor hatası hakkında merak edilenleri derledik.

20.04.2021Teknoloji
Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır Telefondaki görüntüyü TVye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi gibi işlemlerin nasıl yapıldığını detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür? (Windows 10, 8 Ve 7)

Zaman zaman Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ses çıkış problemiyle sonuçlanan yaygın bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Sizin için Bilgisayardan ve hoparlörden ses gelmiyor sorunu nasıl çözülür? (Windows 10, 8 ve 7) şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Bilgisayarda gereksiz dosyaları silme işlemi nasıl yapılır (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayarda gereksiz dosyaları silme işlemi nasıl yapılır? (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayarda gereksiz bilgileri tutmak onun kapasitesini gereksiz yere kullanmak demektir.

20.04.2021Teknoloji
Windows 11 ne zaman çıkacak ya da neden çıkmayacak Windows 11 hakkında farklı senaryolar

Windows 11 ne zaman çıkacak ya da neden çıkmayacak? Windows 11 hakkında farklı senaryolar

Microsoft’un Windows 10’un çıkışıyla birlikte yakaladığı yükselen ivmeyi, Windows 11 işletim sistemiyle devam ettireceği haberleri geçtiğimiz aylarda bilişim takipçilerinin odağındaydı. Ancak alınan son bilgilere göre Windows 11 hiçbir zaman çıkmayacak, hatta Windows’un 11 sürümü dahil olmak üzere yeni bir sürümle kullanıcılarına seslenmeyecek yönünde senaryolar da gündemde. Peki, Windows 11 ne zaman çıkacak ya da neden çıkmayacak? Windows 11 hakkında farklı senaryolar hakkındaki bilgileri derledik.

15.04.2021Teknoloji
Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı

Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir? Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı

Günümüzde teknoloji oldukça fazla tercih edilen ve hemen hemen herkes tarafından kullanılan bir hal almıştır. Üstelik kullanımının artması sebebiyle de teknoloji de sürekli olarak gelişmeye devam etmektedir. Her seferinde gelişen özellikler de fiyatların artışı ile bile kolay bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Teknoloji çağı içerisinde ise en fazla kullanılmakta olan cihazlardan biriside bilgisayarlardır. Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir? Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı nedir? İşte, tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Warface Türkiye sunucuları açıldı Warface sistem gereksinimleri neler

Warface Türkiye sunucuları açıldı! Warface sistem gereksinimleri neler?

Dünya genelinde 100 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Warface, Türk oyuncuların yaşadığı olumsuz deneyimleri minimuma indirgemek için Türkiye sunucularını açtı. Aksiyon türündeki FPS oyunu için yeni özelleştirilmiş sunucusunu İstanbul'da konumlandıracak olan Warface, yeni sunucuyla Türk oyuncular için daha iyi bir bağlantı, çevrimiçi performans, kısa bekleme süresi ve sorunsuz eşleştirme sağlamayı hedefliyor. Peki, Warface sistem gereksinimleri neler olacak? İşte, o bilgiler

18.02.2021Teknoloji
Klavyede Tl İşareti Nasıl Yapılır Klavyede Tl İşareti Yapma Kısayolu

Klavyede Tl İşareti Nasıl Yapılır? Klavyede Tl İşareti Yapma Kısayolu

Bilgisayarlarımızda hemen hemen tüm işaretlerin klavye kısayolları bulunmaktadır. Bu kısayollar aynı zamanda işletim sistemlerine göre değişkenlik göstermektedir. Peki, bilgisayar klavyelerinden TL işareti nasıl yapılmaktadır? TL işareti yapmanın kısayolu nedir? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.

13.02.2021Teknoloji
Hometech Alfa 590s incelemesi: İşte öne çıkan özellikler

Hometech Alfa 590s incelemesi: İşte öne çıkan özellikler

Teknoloji sektörünün yerli markalarından biri olan Hometech'in yeni dizüstü bilgisayarı Hometech Alfa 590s satışa sunuldu. Peki bu bilgisayar hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

30.01.2021Teknoloji
Googledan şaşkınlık yaratan Kuzey Kore açıklaması

Google'dan şaşkınlık yaratan Kuzey Kore açıklaması

Kuzey Kore yönetimi tarafından desteklendiğinden şüphelenilen bilgisayar korsanlarının, sahte sosyal medya hesapları kullanarak siber güvenlik araştırmacılarından bilgi çalmaya çalıştıkları iddia edildi.

28.01.2021Teknoloji
Epic Games 280 TLye satılan oyunu bedava yaptı

Epic Games 280 TL'ye satılan oyunu bedava yaptı

Her hafta ücretsiz dağıttığı oyunlarla büyük ilgi gören Epic Games, bu kez Steam üzerinde 280 TL'ye satılan oyunu bedava yaparak tüm dikkatleri üzerinde topladı.

15.01.2021Teknoloji
TP-Link, yeni Wi-Fi adaptörünü satışa sundu

TP-Link, yeni Wi-Fi adaptörünü satışa sundu

TP-Link, yeni Wi-Fi teknolojileriyle donatılmış olan Archer T3U Plus Wi-Fi adaptörü satışa sundu. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

6.01.2021Teknoloji
Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bugün itibariyle ömrünü tamamladı. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı göndermeyi sürdürüyor.

1.01.2021Teknoloji
Windows 10u ücretsiz kullanmanın yolu

Windows 10'u ücretsiz kullanmanın yolu

Microsoft'un milyonlarca bilgisayarda kurulu olan işletim sistemi Windows 10, kullanıcı kitlesini günbegün artırıyor. Ancak Windows 7 ve Windows 8.1 gibi eskiyen işletim sistemlerini kullanmakta ısrar edenler de var. Microsoft ise bu sürümleri kullananların Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmasını sağlıyor.

29.12.2020Teknoloji
MIUI 12.5: Çok daha akıcı ve hızlı

MIUI 12.5: Çok daha akıcı ve hızlı

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, beklendiği gibi yeni amiral telefonu Xiaomi Mi 11'in duyurusunu yaptı. Şirket, yeni telefonuyla birlikte Android üzerine kurulu MIUI 12.5 yazılımını da dünyayla paylaştı. İşte öne çıkan özellikler...

29.12.2020Teknoloji
Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bu yıl sonu itibariyle ölüme terk ediliyor. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı gönderiliyor.

28.12.2020Teknoloji
Chrome kullananlara güzel haber geldi

Chrome kullananlara güzel haber geldi

Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome, gelecek yıl daha 'hafif' bir yapıda olacak. Gelecek kapsamlı güncelleme ile Chrome'un daha az bellek tüketmesi sağlanacak.

27.12.2020Teknoloji
Acer, yeni Swift 5 serisini Türkiyede satışa sundu

Acer, yeni Swift 5 serisini Türkiye'de satışa sundu

Acer, 11. nesil Intel Core işlemcilerle çalışan yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarları Türkiye’de satışa sundu.

25.12.2020Teknoloji
DLSS listesine 4 yeni oyun, Minecraft’a resmi RTX desteği geldi

DLSS listesine 4 yeni oyun, Minecraft’a resmi RTX desteği geldi

NVIDIA, dört yeni oyuna görüntü kalitesini koruyarak kare hızlarını (FPS) arttıran NVIDIA DLSS desteği geldiğini duyurdu. Bu oyunlara ek olarak bugün beta sürümünden çıkan RTX'li Minecraft ve bu hafta piyasaya çıkacak Cyberpunk 2077 bulunuyor.

9.12.2020Teknoloji
Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri neler

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri neler?

Cyberpunk 2077, ön siparişe açılmasıyla birlikte önerilen sistem gereksinimleri ile araştırılmaya başlandı. Night City kentinde geçen açık dünya oyununu yüksek seviyede oynamak için ise en yeni ekran kartları bile yetersiz kalıyor. Peki, Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri nelerdir? İşte, oyun hakkında detaylı bilgiler

8.12.2020Teknoloji
Acer H6541BDi projeksiyon cihazı duyuruldu

Acer H6541BDi projeksiyon cihazı duyuruldu

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Acer, yeni projeksiyon cihazı H6541BDi modelini kullanıcılara sundu. Peki ürün hangi özelliklere sahip?

26.11.2020Teknoloji
Cyberpunk 2077 güncel sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 güncel sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077’nin sistem gereksinimleri değiştirildi. Oyunun şu anki çıkış tarihi 10 Aralık’tan önce CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için güncellenmiş PC gereksinimlerini açıkladı.

22.11.2020eSpor
ASUS, yeni minik bilgisayarı VivoMini VC66-C2yi duyurdu

ASUS, yeni minik bilgisayarı VivoMini VC66-C2'yi duyurdu

ASUS, ev ve iş yerlerinde çeşitli uygulamalar için güçlü performans sunan VivoMini VC66-C2 adlı ultra kompakt bilgisayar modelini duyurdu.

14.11.2020Teknoloji
Windows 10da sadece bir klasöre virüs taraması nasıl yapılır

Windows 10'da sadece bir klasöre virüs taraması nasıl yapılır?

Windows 10'da sadece bir klasöre virüs taraması nasıl yapılır? İşte yolu...

10.11.2020Teknoloji
Windows 10da yapışkan not nasıl kullanılır

Windows 10'da yapışkan not nasıl kullanılır?

Windows 10'da yapışkan not nasıl kullanılır? İşte yolu...

10.11.2020Teknoloji
Xbox Series X için Razerdan yeni oyuncu kulaklığı

Xbox Series X için Razer'dan yeni oyuncu kulaklığı

Razer, yeni nesil Xbox konsolları Xbox Series X ve S için geliştirilen kablosuz oyun kulaklığı Kaira Pro Designed for Xbox'ı duyurdu. 99 dolara satışa sunulan ürün bakın hangi özelliklerle geliyor?

6.11.2020Teknoloji
RAZER Yeni Oyuncu Kulaklığı KAIRA PRO’yu Tanıttı

RAZER Yeni Oyuncu Kulaklığı KAIRA PRO’yu Tanıttı

Razer, en yeni ödüllü ses teknolojilerine sahip, yeni nesil Xbox konsolları Xbox Series X | S için yüksek performanslı bir kablosuz oyun kulaklığı olan Kaira Pro Designed for Xbox'ı duyurdu. Razer’ın TriForce Titanium 50mm Sürücülerine, HyperClear Supercardioid Mikrofonuna, Xbox Kablosuz ve Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip Kaira Pro, hem Xbox Series X | S hem de bulut oyuncuları için çarpıcı ve net sesli iletişim sağlar.

6.11.2020eSpor
Godfall PC sistem gereksinimleri belli oldu

Godfall PC sistem gereksinimleri belli oldu

PlayStation 5'in çıkış oyunlarından biri olan Godfall, PC platformuna da gelecek ve sistem gereksinimleri belli oldu.

3.11.2020Teknoloji
Türkiye’de bir kullanıcı ortalama 2 yıl aynı telefonu kullanıyor

'Türkiye’de bir kullanıcı ortalama 2 yıl aynı telefonu kullanıyor'

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden Samsung Electronics, uzun yıllardır milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir kitleye ulaşıyor. Peki pandemi sürecinde şirketin satışları nasıl etkilendi? Ekranı katlanabilen telefonlara olan ilgi nasıl? Bu kapsamda Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

27.10.2020Teknoloji
NVIDIA Reflex desteği o oyuna da geldi

NVIDIA Reflex desteği o oyuna da geldi

NVIDIA, ‘Marvel Avengers’ ve ‘Wolfenstein: Youngblood’ oyunları için DLSS güncellemesini ve ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ beta sürümünü için NVIDIA Reflex desteğini duyurdu.

16.10.2020Teknoloji
Call of Duty: Black Ops Cold War NVIDIA Reflex Desteği Duyuruldu

Call of Duty: Black Ops Cold War NVIDIA Reflex Desteği Duyuruldu

NVIDIA, Call of Duty: Black Ops Cold War beta sürümünü için NVIDIA Reflex desteğini, Marvel Avengers ve Wolfenstein: Youngblood oyunları için DLSS güncellemesini duyurdu.

15.10.2020eSpor
Sınav stresini azaltan yazılım: e-Biyosınav

Sınav stresini azaltan yazılım: e-Biyosınav

Sivas'ta iki lise öğrencisi, danışman öğretmenleriyle sınav soruları karşısında öğrencilerin vücut kimyasında yaşanan değişimi ölçerek sınav stresini azaltan "e-Biyosınav" adını verdikleri yazılım üretti.

11.10.2020Teknoloji
Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple’ın yeni gözdesi 10.2 inç ekrana sahip iPad Trükiye’de satışa sunuldu. Farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan iPad’in fiyatı da dikkatleri üzerine topluyor.

9.10.2020Teknoloji
ABDli astronot ilk insanlı uzay seferine katılamayacak... Sebebi ise...

ABD'li astronot ilk insanlı uzay seferine katılamayacak... Sebebi ise...

ABD'li astronot Chris Ferguson, Boeing'in personel taşıyıcı "CST-100 Starliner" uzay mekiği ile gelecek yıl yapmayı planladığı insanlı test uçuşuna katılmayacağını açıkladı.

9.10.2020Teknoloji
NASAnın TESS uydusu, Kuzey Gökünü kayda aldı

NASA'nın TESS uydusu, Kuzey Gökü'nü kayda aldı

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Geçiş Halindeki Öte Gezegen Araştırma Uydusu'nun (TESS) çektiği, Kuzey Yarım Küre'den görülen uzay kesitinin (Kuzey Gökü) fotoğraflarından oluşturulan bir panorama yayımladı.

9.10.2020Teknoloji