EKSTRA
MENÜ

Samsung

Samsung haberleri sayfasında güncel ve son dakika Samsung hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.530 Samsung haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Samsung  Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee'dir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik'tir. Samsung ve Nokia, yaptıkları patent anlaşmasıyla çapraz patent lisans kullanım hakkına sahiptir.

Samsung Haberleri

Quick connect durduruldu hatası nedir Samsung quick connect durduruldu nasıl düzeltilir

Quick connect durduruldu hatası nedir? Samsung quick connect durduruldu nasıl düzeltilir?

Akıllı telefonlar günümüzde hemen hemen herkeste bulunan teknolojik cihazlardır. Ancak bazen çeşitli sebepler nedeni ile hatalar meydana gelebilmektedir. Quick Connect durduruldu hatası da bunlardan bir tanesidir. Quick connect durduruldu hatası nedir? Samsung Quick Connect durduruldu nasıl düzeltilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.09.2021Teknoloji
Fahiş fiyata sözlü savunma

Fahiş fiyata sözlü savunma

Gıda fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından geçtiğimiz günlerde 5 büyük zincir markete fahiş fiyat artışının yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirildiği açıklanmıştı. Dün ise Rekabet Kurulu bir açıklama yaparak, daha önce fahiş fiyat uyguladıkları gerekçesiyle içlerinde marketlerin de olduğu 29 teşebbüs hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 27 Ekim’de sözlü savunmaların verileceğini duyurdu.

28.09.2021Ekonomi
İsimleri tek tek açıkladı Dev şirketlere soruşturma

İsimleri tek tek açıkladı! Dev şirketlere soruşturma

Rekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

27.09.2021Ekonomi
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
Temizlikte akıllı dönem

Temizlikte akıllı dönem

Robot süpürgeler, yapay zekâ destekli çamaşır ve bulaşık makineleri, uzaktan kontrol edilebilen hava temizleyiciler ve dahası... Günlük ev işlerinde hayatı kolaylaştıran, gelişmiş teknolojileriyle öne çıkan akıllı temizlik aletlerini inceledik.

25.09.2021Ekonomi
Bir ceza da Güney Koreden İzin vermedi... 177 milyon dolara mal oldu

Bir ceza da Güney Kore'den! İzin vermedi... 177 milyon dolara mal oldu

Güney Kore, internet devi Google'a Android işletme sisteminin özelleştirilmiş versiyonlarını Amerika Birleşik Devletleri'nde bloke ettiği gerekçesiyle 177 milyon dolar para cezası verdi.

14.09.2021Ekonomi
İşte yeni nesil şarj teknolojileri

İşte yeni nesil şarj teknolojileri

Akıllı telefonların geliştirilmesi istenilen en önemli yanları arasında halen pil ömürleri yer alıyor. Hemen herkes akıllı telefonlarını daha uzun süreler boyunca kullanmak istiyor. Ancak mevcut lityum-iyon piller buna çok fazla izin vermiyor. Firmalar lityum-iyon pillerin sınırlarında geziyor ancak daha fazlası için yeni bir pil teknolojisine geçilmesi gerekiyor. Bu tarz yeni bir pil teknoloji de şimdilik ufukta görünmüyor. Teknoloji firmaları son yıllarda, lityum-iyon pillerin sunabildiği çoğu kişiye yetmeyen kullanım sürelerini, kablolu ve kablosuz olarak çalışan hızlı şarj sistemleri ile kapatmaya çalışıyor ve bunda artık inanılmaz iyi hale gelmiş durumdalar. İşte yüksek hızlı, kablosuz, uzaktan ‘gerçek’ kablosuz, ters kablosuz ve diğer yeni nesil şarj yöntemleri ve geleceğin heyecanlandıran şarj teknolojileri...

11.09.2021Ekonomi
realme GT ve realme 8 Pro incelemesi

realme GT ve realme 8 Pro incelemesi

Uzun bir süredir heyecanla beklediğim realme’nin iki yeni akıllı telefon modelini birlikte inceleyeceğiz. Bir yanda güçlü işlemcisiyle rakiplerini açık ara geride bırakan realme GT, diğer yanda ise kamera performansıyla sınırları iyiden iyiye zorlayan realme 8 Pro… (Sponsorlu İçerik)

9.09.2021Teknoloji
Ekranı katlanabilen telefonlar hangi özellikleriyle öne çıkıyor

Ekranı katlanabilen telefonlar hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

Ekranı katlanabilen telefonlar bir dönem hayaldi, ancak artık birbiri ardına yeni modellerin satışa sunulduğunu görüyoruz. Bu esnek yapıdaki telefonlarıyla dikkat çeken ve son olarak Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3'ü Türkiye'ye getiren Samsung, telefon pazarında yeni dönemin başladığının sinyallerini veriyor. Bu kapsamda Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir, Samsung'un yeni nesil katlanabilir telefonlarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

8.09.2021Teknoloji
Evde kendin yap dönemi

Evde kendin yap dönemi

Üç boyutlu yazıcıların ucuzlayarak yaygınlaşmasıyla birlikte oyunun kuralları değişti. Artık evimizde kendi tasarımlarımızı üretebiliyoruz. Evinizde kendi tasarımlarınızı üretebileceğiniz teknolojileri bir araya getirdik.

4.09.2021Ekonomi
Saatin akıllısını çok sevdik

Saatin akıllısını çok sevdik

Akıllı saatler hem sürekli gelişen özellikleri hem de etkileyici tasarımlarıyla artık günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçası haline geldi. Kolumuzdaki kendisi küçük, işlevi büyük bu aksesuar, sağlık durumumuzu takip etmemizi sağlıyor, daha dengeli bir hayat için yardım ediyor ve sanal asistanlık görevi görüyor. Çeşitli markalardaki modeller arasından jürimizin seçtiklerini listeledik.

İkinci el cep telefonu ve tablet satışında yeni düzenleme Artık zorunlu oldu

İkinci el cep telefonu ve tablet satışında yeni düzenleme! Artık zorunlu oldu

Elektronik kimlik bilgisi bulunan kullanılmış malların yenilenebilmesi için en az bir yıl öncesine ilişkin data, ses ya da kısa mesaj kullanım trafiğinin bulunması zorunlu olacak.

2.09.2021Ekonomi
Samsung Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Samsung Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Samsung Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Samsung Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Samsung dünyaca ünlü ve birçok ülkede faaliyet gösteren bir firmadır. Telefondan tablete, bilgisayardan beyaz eşyaya birçok alanda bu firmanın faaliyeti bulunmaktadır. Hayatın her alanında kullanılan cihazları üreten Samsung firmasının tarihi ile alakalı olarak merak edilmekte olan konular bulunmaktadır. Peki, Samsung hangi ülkenin markasıdır ve nerelerde üretilmektedir? Samsung markası ne zaman kuruldu ve sahibi kimlerdir? İşte, her alanda görülen Samsung firması hakkında merak detaylar.

31.08.2021Araştırma
Jbl Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Jbl Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Jbl Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Jbl Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

JBL dünya üzerinde tanınmış ve geniş kapsamlı olan bir firmadır. JBL markasının kim tarafından ve nerede kurulduğunu, hangi tarihte ortaya çıktığını, hangi ülkeye ait olduğunu, tarihçesini ve özelliklerinin neler olduğunu sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Kaybetmeye son veren teknolojiler

Kaybetmeye son veren teknolojiler

Bu hafta sevdiklerinizi, evcil hayvanınızı, otomobilinizi veya değerli eşyalarınızı takip edebileceğiniz dikkat çeken uygulama ve teknolojik aksesuarları derledik. Dünya devi teknoloji şirketlerinin geliştirdiği aksesuarlar, kaybolmasından korkulan eşyaların korunmasını sağlıyor.

28.08.2021Ekonomi
Zil çalmak üzere... Hazırlıklar tamam mı

Zil çalmak üzere... Hazırlıklar tamam mı?

Okula dönüş heyecanı hem öğrencileri hem velileri sardı. Bazı evlerde hazırlıklar başladı, bazılarındaysa okulun ilk haftasında öğretmenlerin vereceği listeler bekleniyor. Temel kırtasiye alışverişinin yanı sıra ilk ve ortaokul öğrencilerinin hayatını kolaylaştıracak farklı ürünleri jürimize sorduk.

INA Başkanı Al Musallamdan Türk yüzmesine övgü

INA Başkanı Al Musallam'dan Türk yüzmesine övgü

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) Başkanı Husain Al Musallam, Türkiye'nin genç yüzücüleri ile önemli bir gelişim ve ivme yakaladığını söyledi.

22.08.2021Diğer
Kredi kartları tamamen değişiyor Yeni sistemde buna dikkat...

Kredi kartları tamamen değişiyor! Yeni sistemde buna dikkat...

Mastercard geçtiğimiz günlerde dünyada kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiren açıklamada bulundu. Şirket, kredi kartlarında büyük değişiklik için hazırlandıklarını ve bu uygulamanın 2024'te başlayacağını duyurdu. Eski kredi kartlarının güvenli olup olmadığını, yeni kredi kartlarında nelerin değişebileceğini uzmanlara sorduk.

21.08.2021Ekonomi
Dev markaların tercihi Türkiye oldu İstihdam sayısı artacak...

Dev markaların tercihi Türkiye oldu! İstihdam sayısı artacak...

Türkiye'ye yatırım yapan akıllı telefon firmalarının sayısı günden güne artıyor. Geçtiğimiz günlerde en son Vivo ilk tesisini açtığını duyurmuştu. Dev akıllı telefon markalarından Xiaomi, OPPO, Samsung, TECNO Mobile, Realme ve TCL de Türkiye'de yatırımlarını sürdürüyor.

14.08.2021Ekonomi
Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçından sonra çok konuşuldu Yeteneği aynı seviyede değil...

Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçından sonra çok konuşuldu! "Yeteneği aynı seviyede değil..."

Süper Lig'de yeni sezonun açılış maçında Beşiktaş sahasında ağırladığı Çaykur Rizespor'u 3-0 gibi rahat bir skorla mağlup etti. Hürriyet Gazetesi yazarları Uğur Meleke ve Güntekin Onay, siyah beyazlı ekibin lige galibiyetle başladığı geceyi masaya yatırdı.

14.08.2021Futbol
İşte 2021’in sıra dışı yenilikleri

İşte 2021’in sıra dışı yenilikleri

2021’de karşımıza birçok ilginç ve sıra dışı teknoloji çıktı. Peki pandeminin ışığında geçen bu yıl teknoloji dünyasında en çok ses getirenler neler oldu? Gelin yılın en önemli gelişmelerine yakından bakalım.

14.08.2021Ekonomi
Dünya bu skandalı konuşuyordu... Dev şirketin varisi serbest bırakıldı

Dünya bu skandalı konuşuyordu... Dev şirketin varisi serbest bırakıldı

Samsung'un varisi Lee Jae-yong, Güney Kore hapishanesinden şartlı tahliye ile serbest bırakıldı. Dev şirketin eski yöneticisi rüşvet verdiği gerekçesiyle 18 aydır cezaevindeydi.

13.08.2021Ekonomi
Galaxy Unpacked: İşte Samsungun yeni yıldızları

Galaxy Unpacked: İşte Samsung'un yeni yıldızları

Teknoloji devi Samsung, uzun bir süredir dört gözle beklenen yeni cihazlarını dün gerçekleştirilen zirvede dünyayla tanıştırdı. Samsung’un ekosistemine eklenen bu yeni cihazlar, teknoloji dünyasında yapılabileceklerin sınırlarının olmadığını gözler önüne serdi. İşte Samsung’un duyurusunu yaptığı ve çok konuşulacak yeni ürünleri… (Sponsorlu İçerik)

12.08.2021Teknoloji
Wagner grubunun Libya faaliyeti ile ilgili yeni iddia

Wagner grubunun Libya faaliyeti ile ilgili yeni iddia

İngiliz yayın kuruluşu BBC, Rus paralı asker kuruluşu Wagner’in, Libya’daki iç savaşta üstlendiği role dair yeni delillere ulaştığını ileri sürdü.

12.08.2021Dünya
Telefonda Virüs Nasıl Anlaşılır Telefonda Virüs Belirtileri, Temizleme Ve Programları

Telefonda Virüs Nasıl Anlaşılır? Telefonda Virüs Belirtileri, Temizleme Ve Programları

Akıllı telefonlar, kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğramaktan çok uzak gibi görünebilir. Fakat her gün kullandığımız telefonların içerisinde neler olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Bu virüslerin bazıları çok açıkken, diğerleri para veya bilgi çalmak için daha incelikli bir düzenle oluşturulur. Peki, telefonunuzda virüs olduğunu nasıl anlarsınız? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2021Araştırma
Sinemalar eve girdi

Sinemalar eve girdi

Pandemi döneminde kalabalıklardan uzak kalarak evde sinema konforu yaşatabilecek teknolojik önerileri sizler için bir araya getirdik.

7.08.2021Ekonomi
Son dakika... Xiaomi, Appleı geride bıraktı

Son dakika... Xiaomi, Apple'ı geride bıraktı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, Çinli rakibi Xiaomi'nin gerisine düştü

6.08.2021Ekonomi
Samsung Galaxy Unpacked etkinliği için geri sayım

Samsung Galaxy Unpacked etkinliği için geri sayım

Galaxy Unpacked etkinliğine sayılı günler kala, Samsung Electronics yeni bir fragman yayınladı.

29.07.2021Teknoloji
Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere

'Akıllı telefonlarda yeni bir dönem başlamak üzere'

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) TM Roh, Samsung’un yeni ve başarılı çoklu görev yetenekleri ile gelişmiş dayanıklılık sunacak olan üçüncü nesil katlanabilir cihazlarının, dünyanın her yerinde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı müjdesini verdi.

27.07.2021Teknoloji
Olimpiyatları yaşatan teknolojiler

Olimpiyatları yaşatan teknolojiler

‘Discover Tomorrow’ yani ‘Yarını Keşfet’ mottosuyla Japonya Ulusal Stadı’nda düzenlenen açılış töreni ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmi olarak başladı. Peki etkinlik nasıl takip edilecek? Büyük spor şöleninden maksimumu alabileceğiniz uygulama ve donanımları bir araya getirdik.

24.07.2021Ekonomi
Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Appleı geride bıraktı

Xiaomi, akıllı telefon satışlarında Apple'ı geride bıraktı!

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, küresel Akıllı telefon satışlarında ABD merkezli Apple'ı geride bıraktı. Listenin zirvesindeki isim ise değişmedi.

16.07.2021Teknoloji
Akıllı saatle kolay yaşam

Akıllı saatle kolay yaşam

Akıllı saatler artık hayatımızın bir parçası oldu. Yoğun dijital yaşama entegre olan bu teknoloji harikaları, birçok farklı seçeneğe sahipler. Peki hangi akıllı saat kime hitap ediyor. Gelin yetenekleri sürekli artan bu yardımcıların öne çıkan özelliklerine yakından bakalım.

10.07.2021Ekonomi
Samsung duyurdu: Akıllı saatlerde yeni dönem başlıyor

Samsung duyurdu: Akıllı saatlerde yeni dönem başlıyor

One UI Watch arayüzünün ve yeni birleşik platformun kullanıldığı ilk cihaz olma özelliğini taşıyacak Galaxy Watch, Samsung’un yaz sonu gerçekleştireceği Unpacked etkinliğinde sahneye çıkacak.

29.06.2021Teknoloji
Samsung, 6G teknolojisini test etti

Samsung, 6G teknolojisini test etti

Samsung Networks yöneticileri, sanal ortamda yapılan “Samsung Networks: Redefined” etkinliğinde 5G vizyonunun yanı sıra geliştirdiği yazılım ve yonga setleriyle desteklediği 5G teknolojisindeki en son gelişmeleri aktardı. Henüz 4G kullanılmaya başlanmadan önce 5G için araştırma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık veren Samsung, etkinlikte 6G için yaptığı testi de açıkladı. 140Ghz frekansa ve 2Ghz bant genişliğine sahip 6G sisteminde yapılan testlerde 15 metrelik bir mesafede 6,2 Gbps hıza ulaşıldı.

25.06.2021Teknoloji
Amazon Prime Day boyunca Prime üyeleri 250 milyonu aşkın ürün satın aldı

Amazon Prime Day boyunca Prime üyeleri 250 milyonu aşkın ürün satın aldı

Tüm dünyadaki Amazon Prime üyeleri, bu yıl önceki Prime Day’lerden daha fazla alışveriş yaptı. Prime Day boyunca dünya genelinde en çok satan kategoriler aletler, güzellik, gıda, bebek bakım, Amazon cihazlarını da içeren elektronikler, giyim ve ev ürünleri oldu.

25.06.2021Teknoloji
Google sürekli duruyor ve Google durduruldu hatası çözümü... Bazı Android cihazlarda sorun sürüyor

Google sürekli duruyor ve Google durduruldu hatası çözümü... Bazı Android cihazlarda sorun sürüyor

Google sürekli duruyor ve Google durduruldu hatası çözümü, Android cihazlarda yaşanmaya devam ediyor. Google sürekli olarak duruyor hatasıyla pek çok kullanıcı karşılaşırken, çözümü belirli yöntemlerle sağlanabiliyor. Android cihaz sahipleri 'Google sürekli duruyor' hatası dolayısıyla cihazlarında oluşan kullanılabilirlik sorununu aşmaya çalışıyor. Xiaomi, Samsung ve diğer Android cihazlarda gözlemlenen Google sürekli duruyor hatası çözümü için arayışa geçen pek çok kişi, internet üzerinden konunun detaylarını araştırmaya başladı. Peki, Google sürekli duruyor hatası neden olur ve nasıl çözülür? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.06.2021Teknoloji
Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor! Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Ne adını biliyoruz ne ürünlerini görüyoruz ama hepimizin hayatının bir parçası. Üstelik dünyanın en değerli 11'inci şirketi. Fakat böyle hızla büyüyüp güçlenmesi dünyanın geri kalanını zora sokuyor.

23.06.2021Ekonomi
Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep artıyor

Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep artıyor

Katlanabilir akıllı telefonlara tüketicilerin ilgisi artmaya devam ediyor. Araştırmalara göre yalnızca bu yıl, katlanabilir akıllı telefon pazarının geçen yıla oranla üç katına çıkması bekleniyor.

18.06.2021Teknoloji
realme GT tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme GT tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

realme, Türkiye’ye gelecek ilk amiral gemisi niteliğindeki telefonu realme GT'yi bugün şirketin ilk global lansman etkinliğinde resmi olarak tanıttı.

15.06.2021Teknoloji
İlk dokunmatik telefon ne zaman çıktı İlk dokunmatik telefon Türkiyeye kaç yılında geldi

İlk dokunmatik telefon ne zaman çıktı? İlk dokunmatik telefon Türkiye'ye kaç yılında geldi?

Gelişen teknoloji ile birlikte teknolojinin hızı da gelişim süresi de merak konusu olmaktadır. Kişiye özel telefonlardan sonra akıllı telefonların ne zaman ortaya çıktığı ve dokunmatik telefonların Türkiye'ye ilk ne zaman geldiği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

13.06.2021Araştırma
En ‘baba’ teknolojiler

En ‘baba’ teknolojiler

Hayatımızın değişilmez parçası teknoloji, bu hafta yaklaşan Babalar Günü ve başlayan Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da odağında. Teknoloji ve futbol tutkunu babalar için hediye önerileri bir arada.

12.06.2021Ekonomi
Çip krizinin dünyaya maliyeti büyüyor

Çip krizinin dünyaya maliyeti büyüyor

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Doğan, "Çip krizinin son kullanıcıya en belirgin etkisi, arz talep dengesinin bozulması nedeniyle fiyatların artacak olmasıdır ve bu artış çoktan başlamıştır." dedi.

7.06.2021Teknoloji
Team Queso ve Razer, ortaklıklarını uzattı

Team Queso ve Razer, ortaklıklarını uzattı

İspanyol espor organizasyonu Team Queso, Razer ile yeni bir ortaklık duyurdu.

6.06.2021eSpor
Mobilde Made in Türkiye yarışı

Mobilde 'Made in Türkiye' yarışı

Türkiye, başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya ve mobilya gibi dayanıklı tüketim mallarında Avrupa’nın öncü ülkeleri arasında yer alıyor. Ancak son dönemde teknoloji devleri birbiri ardına yaptıkları fabrika yatırımları ve ‘Türkiye’de üretilmiştir’ ibareli akıllı telefon modelleriyle, farklı bir alanda ‘yerli üretim’ rekabetine girmiş durumda.

5.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

İster evde yapın, ister restorana gidin ama denizden taze çıkan balıkları bu hafta kaçırmayın.

2.09.2021

Bugün ne yapsak?

Türkiye Tasarım Vakfı’nın çocuk atölyeleri başlıyor. 4-12 yaş arası çocuklarınızın inovatif becerilerin Finlandiya temelli ‘Arkki’ eğitim programları ile keşfetmesini sağlayın.

16.08.2021

Çiplere kıran girdi

Dünya çapında mikroçip talebinin artmasıyla, teknoloji dünyasında bir çip krizi ortaya çıktı. Bundan ilk olarak otomotiv sektörü etkilendi. Şimdi sıra mobil cihazlarda...

15.08.2021

Geçen sezonun 43. haftası gibiydi

Beşiktaş sanki 2020-21 sezonunu hiç kapatmamış gibiydi.

14.08.2021

Fotoğrafa sarıldı bir daha bırakmadı

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri bir portre ustasıyla tanıştıracağım. Hem işi hem de nezaketi ile çok sevdiğim, arkadaşlığından ve dostluğundan büyük keyif aldığım bir kadın foto muhabiri Dilan Bozyel.

20.07.2021

İnşaat şantiyesinden fotoğraf stüdyosuna

Sevgili okurlar, sevgili fotoğraf sevdalıları... Bu haftaki konuğum Sefa Yamak’ı pek çoğunuz yakından tanıyor. Ve tabii birçoğunuz onu sosyal medyadaki tek aktif hesabı olan Instagram’dan da takip ediyor.

22.06.2021