EKSTRA
MENÜ

İdari Para Cezası

İdari Para Cezası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdari Para Cezası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.308 İdari Para Cezası haberi bulunmuştur.

İdari Para Cezası Haberleri

İzledikleri diziler başlarına bela oldu... Şaşırtan savunma

İzledikleri diziler başlarına bela oldu... Şaşırtan savunma

Muğla'da izledikleri dizi ve filmlerden etkilenip parklarda kuru sıkı tabancalar ile gezen 10'u çocuk 12 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Çocukların ifadelerinde; yaptıklarının suç olduğunu düşünmediklerini, kimseye zarar vermediklerini ve diziler ile filmlerde gördükleri sahneleri uyguladıklarını söyledikleri belirtildi.

15.01.2021Gündem
Barınaktaki skandal olaya soruşturma İş akdi sonlandırıldı...

Barınaktaki skandal olaya soruşturma! İş akdi sonlandırıldı...

Ankara'nın Çubuk ilçesinde belediyeye ait hayvan barınağında 8 yavru köpeğin kuyruğunun, görevli tarafından kesilmesi tepki çekti. Köpeklerden birisi telef olurken, diğerleri tedaviye alındı. Hayvanların kuyruğunu kestiği belirlenen barınak görevlisi Selahaddin Gökkaya'ya 33 bin 344 TL para cezası uygulanıp, iş akdi sonlandırılırken, belediye sağlık işleri müdürü de açığa alındı.

15.01.2021Gündem
Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadı

Kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına göz açtırılmadı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçen yıl yapı denetim firmalarına yönelik 6 bin 450 denetim gerçekleştirdi. Yapı denetim kuruluşlarından 198'ine idari para cezası uygulanırken, bir yıl boyunca yeni iş almama cezası verilen firma sayısı 141 oldu.

15.01.2021Ekonomi
Işık ihlali yapılan sürücüler drone ile tespit edildi

Işık ihlali yapılan sürücüler drone ile tespit edildi

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücüleri tespit edebilmek amacıyla ortak çalışma başlatan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği, kentin yoğun kavşaklarında kırmızı ışık ihlali gerçekleştiren sürücüleri drone ile tespit etti.

14.01.2021Gündem
İzmit’te kumar oynayan 16 kişiye ceza

İzmit’te kumar oynayan 16 kişiye ceza

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde ruhsatsız bir iş yerinde kumar oynarken yakalanan 16 kişiye idari para cezası uygulandı.

14.01.2021Gündem
Eğlence mekanına çevrilen eve polis baskını

Eğlence mekanına çevrilen eve polis baskını

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğlence mekanına çevrilen bir evde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 8 kişiye toplam 25 bin 200 lira idari ceza uygulandı.

14.01.2021Haber
Ankarada evi eğlence mekanına çevirdiler Polisten baskın

Ankara'da evi eğlence mekanına çevirdiler! Polisten baskın

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde eğlence mekanına çevrilen bir evde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 8 kişiye toplam 25 bin 200 lira idari ceza uygulandı.

14.01.2021Gündem
Bu kadarı da pes Polis kapattı, 2 saat sonra tekrar açtılar

Bu kadarı da pes! Polis kapattı, 2 saat sonra tekrar açtılar

Karaman'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken kahvehanenin açık olduğunu öğrenen polis, düzenlediği operasyonla içeride kumar oynayan 15 kişiyi gözaltına alıp, iş yerini kapattı. Yaklaşık 2 saat sonra başka bir çalışan tarafından yeniden açılan kahvehanede bu kez de 9 kişi gözaltına alındı. İş yeri mühürlenirken, 24 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ve sosyal mesafeyi ihlalden toplam 97 bin 500 TL para cezası kesildi, 'Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma' suçundan da adli işlem başlattı.

14.01.2021Gündem
Fikri Sağların tepki çeken sözlerine RTÜKten ceza

Fikri Sağlar'ın tepki çeken sözlerine RTÜK'ten ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, siyasetçi Fikri Sağlar’ın başörtülü hakimleri hedef alan sözlerini ekrana taşıyan Halk TV’ye oy birliğiyle idari para cezası verdi.

13.01.2021Gündem
Gaziantepte soğuk havaya rağmen çarşılar doldu

Gaziantep'te soğuk havaya rağmen çarşılar doldu

GAZİANTEP'te koronavirüs nedeniyle alınan önlemlere rağmen soğuk havada alışverişe çıkan vatandaşların çarşılardaki yoğunluğu devam ediyor. Kentte, dün koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 465 kişiye 900'er lira idari para cezası kesildi.

13.01.2021Gündem
Amasya Valiliği, Yeşilırmak’ta balık tutulmasını yasakladı

Amasya Valiliği, Yeşilırmak’ta balık tutulmasını yasakladı

Amasya Valiliği, Yeşilırmak’ta su seviyesinin azalmasına bağlı olarak yaşanan balık ölümlerinin halk sağlığı açısından oluşturabileceği riski önlemek amacıyla ikinci bir emre kadar Yeşilırmak Nehri'nde balık tutulmasını yasakladı.

13.01.2021Gündem
Yine olay çıkardı, yine gözaltında

Yine olay çıkardı, yine gözaltında

Kahramanmaraş'ta daha önce çay bahçesinde olay çıkartan, koronavirüs salgınına yönelik yapılan denetimler sırasında maske takmadığı için kendisini uyaran polislere "Artistliğiniz kime" diyerek taşkınlık yapan Gülcan Ç., yine olay çıkardı. Bir güzellik merkezine gelen ve maske takması için yapılan uyarıya sinirlenen Gülcan Ç., "Takmıyorum, siz kimsiniz. Bir kere ceza yedim, ikinciyi yazmaları sıkar" diyerek çalışanların üzerine yürüdü. Gülcan Ç., ihbar üzerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

13.01.2021Gündem
‘Uygulamaların sizi unutması mümkün değil’

‘Uygulamaların sizi unutması mümkün değil’

Cep telefonlarına indirilen uygulamalar birçok kişisel verinize ulaşabiliyor. Bu uygulamaları silip, ‘unutulmak’ isteseniz bile hukukçulara göre bu pek mümkün değil.

13.01.2021Ekonomi
Gaziantepte çarşılarda yoğunluk

Gaziantep'te çarşılarda yoğunluk

GAZİANTEP'te, çarşıların bulunduğu caddelerde alışverişe ya da gezmeye çıkan vatandaşlar yoğunluk oluşturmaya devam ediyor.

12.01.2021Gündem
Jandarma’dan Covid-19 denetimi

Jandarma’dan Covid-19 denetimi

Malatya’da Jandarma tarafından Covid-19 tedbirleri kapsamında bir haftada 65 kişi hakkında 161 bin 260 TL idari para cezası kesildi.

12.01.2021Gündem
Kısıtlamayı ihlal edip okul bahçesinde oynayan gençlere ceza

Kısıtlamayı ihlal edip okul bahçesinde oynayan gençlere ceza

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde, sokağa çıkma kısıtlamasında, duvardan atlayıp girdikleri okul bahçesinde oyun oynayan 20 yaş altı 6 gence toplam 18 bin 900 lira idari para cezası kesildi.

12.01.2021Gündem
Rekabet kurulu WhatsApp’a ‘dur’ dedi

Rekabet kurulu WhatsApp’a ‘dur’ dedi

WhatsApp’ın veri dayatmasının ardından Rekabet Kurulu harekete geçerek resen soruşturma başlattı. Hemen ardından Kişisel Verileri Koruma Kurulu ise bugün toplanarak bu konuda atılacak adımlara karar vereceğini açıkladı. Uzmanlar “Kanun kapsamında bir ürün ya da hizmetin kullanımı noktasında asla kişisel verilerin işlenmesi için rıza şartı istenemez. Facebook gibi şirketlerin bir faaliyet için gerekli olan en az veriyi kullanması gerekiyor” diyor.

12.01.2021Ekonomi
Konya’da yasa dışı avlanan 6 kişi yakalandı

Konya’da yasa dışı avlanan 6 kişi yakalandı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, belgesiz olarak yasa dışı kara avcılığı yaptığı belirlenen 6 kişi yakalandı.

11.01.2021Gündem
Kahvehaneye yapılan baskında 14 kişiye ceza

Kahvehaneye yapılan baskında 14 kişiye ceza

KOCAELİ’nin Darıca ilçesinde kapalı olması gerekirken açık olan kahvehaneye yapılan baskında 14 kişiye sosyal mesafe, maske takma zorunluluğu ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten ceza kesildi.

11.01.2021Gündem
Polis operasyon düzenledi, tek tek yakalandılar İşte o an...

Polis operasyon düzenledi, tek tek yakalandılar! İşte o an...

Osmaniye’de Asayiş ve Narkotik ekipleri tarafından düzenlenen kumar baskınında çatıdan kaçmaya çalışan şahıslar yakalandı. Çatı penceresinden tek tek içeriye alınan 22 kişiye 185 bin 120 lira para cezası kesildi.

11.01.2021Gündem
10 Ocak koronavirüs vaka sayısı tablosu Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs vaka, ölüm, hasta, iyileşen sayısında son durum

10 Ocak koronavirüs vaka sayısı tablosu! Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs vaka, ölüm, hasta, iyileşen sayısında son durum

10 Ocak corona virüs vaka sayısı tablosu Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları ile güncellenmeye devam ediyor. Açıklanan corona virüs tablosunun son 24 saat verilerine göre son veriler belli oldu. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ağır hasta sayısındaki düşüşe dikkat çekti. Diğer yandan Sağlık Bakanı Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da korona virüs vaka sayılarının düşmeye başladığını belirtti. İşte, 10 Ocak 2021 koronavirüs tablosunda son durum ve ölüm, iyileşen hasta sayısı...

10.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşten çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarih çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde çalışanların mağduriyet yaşamaması adına nisan ayında uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile geçerli olan işçi çıkarma yasağı 17 Kasım tarihinde iki ay daha uzatılmıştı. İşten çıkarma yasağına uymayan işverenlere 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağıyla ilgili bilgiler.

9.01.2021Gündem
Denetleme noktasından kaçtılar, kaza yapınca yakalandılar

Denetleme noktasından kaçtılar, kaza yapınca yakalandılar

Pendik'te sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle denetleme yapan polisin 'dur' ihtarına uymayan içerisinde 3 kişinin olduğu otomobil Kartal'da kaza yapınca yakalandı. Yakalanan 3 kişiye toplam 9 bin 450 lira idari para cezası kesildi.

9.01.2021Gündem
Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi

Jandarmadan helikopter destekli trafik denetimi

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, trafik sorumluluk bölgesindeki karayollarında helikopter destekli trafik denetimi yaptı.

8.01.2021Gündem
Gaziantepte çarşılarda yoğunluk sürüyor

Gaziantep'te çarşılarda yoğunluk sürüyor

GAZİANTEP'te koronavirüs nedeniyle alınan önlemlere rağmen çarşılardaki insan yoğunluğu devam ediyor.

8.01.2021Gündem
Maske cezası sorgulama ekranı.. E-Devlet maske cezası nereden sorgulanır İşte detaylar..

Maske cezası sorgulama ekranı.. E-Devlet maske cezası nereden sorgulanır? İşte detaylar..

Maske cezası sorgulama işlemi birkaç adımda kolayca gerçekleşebiliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında takılması zorunlu olan maskenin, takılmadığı takdirde uygulanan ceza online olarak sorgulanabiliyor. E-Devlet girişi ya da internet vergi dairesi ile sorgulanabilen maske cezası için giriş yapmak gerekiyor. Peki, maske cezası sorgulama nasıl yapılır? İşte, konu hakkında detaylı bilgiler

8.01.2021Gündem
Böylesi görülmedi Mühürlenen kahvehanenin duvarını delip kumar oynadılar

Böylesi görülmedi! Mühürlenen kahvehanenin duvarını delip kumar oynadılar

Adana'da daha önceden mühürlenen kahvehanelerden birinde kumar oynandığının tespit edilmesi üzerine baskın düzenlendi. Kahvehanede mührün kırılmaması için duvarında delik açıldığı ve oyun oynandığı belirlendi. Ayrıca Adana'da düzenlene operasyonlarda 16 kahvehanede 123 kişiye, pandemi kurallarını ihlalden 421 bin 750 TL ceza kesti.

8.01.2021Haber
Boğazını kestiği tavuğu ateşe atıp, cinler alemine adadığını söyleyen kişi gözaltına alındı

Boğazını kestiği tavuğu ateşe atıp, cinler alemine adadığını söyleyen kişi gözaltına alındı

Ormanlık alanda cinler alemine adadığını söylediği bir tavuğun boğazını kesip ateşe atan Yusuf Y.’nin görüntüleri, sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Kendisini görüntüleyen Yusuf Y., “Cinler aleminin en çok sevdiği gece sessiz bir saatte ormanda verilen adaklardır. Ben adağımı verdim, sizler için bahşediyorum” demişti. Tepki çeken görüntülerin ardından çok sayıda kişi Yusuf Y.'nin cezalandırılması için kampanya başlattı. Harekete geçen ekipler Yusuf Y.'yi gözaltına aldı. Medyumluk yaptığını iddia eden Yusuf Y.’ye adli ve idari işlem uygulandı.

8.01.2021Haber
Görüntüler çok tepki çekti, kampanya başlatıldı Gözaltına alındı

Görüntüler çok tepki çekti, kampanya başlatıldı! Gözaltına alındı

Ormanlık alanda cinler alemine adadığını söylediği bir tavuğun boğazını kesip ateşe atan Yusuf Y.’nin görüntüleri, sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Kendisini görüntüleyen Yusuf Y., “Cinler aleminin en çok sevdiği gece sessiz bir saatte ormanda verilen adaklardır. Ben adağımı verdim, sizler için bahşediyorum” demişti. Tepki çeken görüntülerin ardından çok sayıda kişi Yusuf Y.'nin cezalandırılması için kampanya başlattı. Harekete geçen ekipler Yusuf Y.'yi gözaltına aldı. Medyumluk yaptığını iddia eden Yusuf Y.’ye adli ve idari işlem uygulandı.

8.01.2021Gündem
Adanada şaşkına çeviren olay Duvara delik açmışlar...

Adana'da şaşkına çeviren olay! Duvara delik açmışlar...

Adana'da daha önceden mühürlenen kahvehanelerden birinde kumar oynandığının tespit edilmesi üzerine baskın düzenlendi. Kahvehanede mührün kırılmaması için duvarında delik açıldığı ve oyun oynandığı belirlendi. Ayrıca Adana'da düzenlene operasyonlarda 16 kahvehanede 123 kişiye, pandemi kurallarını ihlalden 421 bin 750 TL ceza kesti.

8.01.2021Gündem
Gıda fiyatlarına ‘semt’ oyunu

Gıda fiyatlarına ‘semt’ oyunu

Son dönemde aynı marka ürünlerin farklı semtlerdeki marketlerde farklı fiyatlarda satılması vatandaşın tepkisini çekiyor.

7.01.2021Ekonomi
Güvensiz koruyucu maske üretenler cezalandırıldı

Güvensiz koruyucu maske üretenler cezalandırıldı

Güvensiz maske üretenlere ceza uygulandığını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kişisel koruyucu donanımların denetimi sonrasında 17 marka/model maske için önleyici tedbir aldık, 43 marka için de idari süreç başlattık” dedi.

7.01.2021Ekonomi
Kısıtlamayı ihlal etti, polis ceza yazdı Mahkeme iptal etti

Kısıtlamayı ihlal etti, polis ceza yazdı! Mahkeme iptal etti

Ankara'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokak kısıtlamasını ihlal eden Sercan Aran'a polis tarafından 3 bin 150 lira idari para cezası uygulandı. Cezanın iptali için Ankara Sulh Ceza Hakimliğine itiraz bulunan Aran'ın itirazı kabul edildi ve ceza iptal edildi. Yargıtay 19'ncu Ceza Dairesi’nin emsal nitelikteki maske kararına da gönderme yapılarak, ceza kesme yetkisinin kaymakamlık ve valiliklerde olduğu vurgulandı.

6.01.2021Gündem
Biri FETÖ şüphelisi 3 kişiye suçüstü

Biri FETÖ şüphelisi 3 kişiye suçüstü!

Adana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi.

6.01.2021Gündem
Balıkesirde 80 saatlik kısıtlamayı ihlal eden bin 21 kişiye, 1 milyon 335 bin lira ceza

Balıkesir'de 80 saatlik kısıtlamayı ihlal eden bin 21 kişiye, 1 milyon 335 bin lira ceza

BALIKESİR’de 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan bin 21 kişiye, 1 milyon 335 bin 404 TL idari para cezası uygulandı.

6.01.2021Gündem
Bakan Selçuk açıkladı Maske üreticilerine ceza kesildi

Bakan Selçuk açıkladı! Maske üreticilerine ceza kesildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Güvensiz koruyucu maske üreticilerine idari para cezası uyguladık” dedi.

6.01.2021Ekonomi
Esenyurttaki baskında ilginç görüntüler

Esenyurt'taki baskında ilginç görüntüler!

İstanbul Esenyurt'ta polis ekipleri şüphelendikleri bir kişinin girdiği binanın bodrum katında kumar oynandığını tespit etti. Binaya baskın düzenleyen polis ekipleri 16 kişiye para cezası keserken, 2 kişiyi duvara dayalı kullanılmayan bir ahşap kapının arkasına gizlenirken yakaladı. O anlar kameraya yansıdı.

6.01.2021Gündem
Marketlerde fiyatlar semtlere göre belirleniyor

Marketlerde fiyatlar semtlere göre belirleniyor

Marketlerde satılan gıdalarda aynı ürünler semtlere göre çok farklı fiyatlardan satışa çıkarılıyor. Bir ürün iki farklı semtte neredeyse iki kat farklı fiyata satılabiliyor.

6.01.2021Ekonomi
Eskişehirde kaçak define kazısı yapan 15 kişiye suçüstü

Eskişehir'de kaçak define kazısı yapan 15 kişiye suçüstü

ESKİŞEHİR'de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip, kaçak define kazısı yapan 15 kişi suçüstü yakalandı. Şüphelilere koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 54 bin 230 TL idari para cezası uygulandı.

5.01.2021Gündem
Yer Eskişehir... 15 kişiye suçüstü 10 dinamit lokumu ile yakalandılar...

Yer Eskişehir... 15 kişiye suçüstü! 10 dinamit lokumu ile yakalandılar...

Eskişehir'de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip, kaçak define kazısı yapan 15 kişi suçüstü yakalandı. Şüphelilere koronavirüs tedbirlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle 54 bin 230 TL idari para cezası uygulandı.

5.01.2021Gündem
Tarihi eser kaçakçılarının evinden cephanelik çıktı... Gözaltındaki bir kişide FETÖ şüphesi

Tarihi eser kaçakçılarının evinden cephanelik çıktı... Gözaltındaki bir kişide FETÖ şüphesi

Adana'nın Pozantı ilçesinde jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 kişiden H.A.'nın evinde F serisi dolar ile Zaman Gazetesi'nin 36 nüshası ele geçirildi. H.A. hakkında ayrıca FETÖ/PDY üyeliğinden işlem başlatıldı.

5.01.2021Gündem
Maske üreticilerine ceza çıkmadı

Maske üreticilerine ceza çıkmadı

Maske alanında faaliyet gösteren 13 teşebbüs hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı, idari para cezasına gerek olmadığına karar verildi.

5.01.2021Ekonomi
Gaziantepte, kısıtlama sonrası alışveriş yoğunluğu

Gaziantep'te, kısıtlama sonrası alışveriş yoğunluğu

Gaziantep'te, yılbaşı sürecinde uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından, vatandaşlar alışveriş yapmak için çarşılarda yoğunluk oluşturdu.

4.01.2021Haber

Gaziantep'te, kısıtlama sonrası çarşılarda yoğunluk

GAZİANTEP'te, yılbaşı sürecinde uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından, vatandaşlar alışveriş yapmak için çarşılarda yoğunluk oluşturdu.

4.01.2021Gündem
Sultangazide kafede oyun oynayanlara 50 bin lira ceza kesildi

Sultangazi'de kafede oyun oynayanlara 50 bin lira ceza kesildi

Sultangazi'de kapalı olması gereken kafede bir araya gelen ve koronavirüs tedbirlerini de ihlal ederek kağıt, taş oyunu oynayan 16 kişiye toplam 50 bin 400 lira para cezası kesildi.

4.01.2021Gündem
Sultanbeylide İzolasyon Denetimi; 109 kişiye 346 bin 620 lira para cezası kesildi

Sultanbeyli'de İzolasyon Denetimi; 109 kişiye 346 bin 620 lira para cezası kesildi

SULTANBEYLİ İlçe Salgın Denetim Merkezi'ne bağlı Mahalle Denetim ekipleri tarafından gerçekleştirilen 203 bin 487 izolasyon denetiminde 109 kişiye toplam 346 bin 620 lira para cezası kesildi.

4.01.2021Gündem
Kimlik soran polise banka kartı gösterdi

Kimlik soran polise banka kartı gösterdi

SOKAĞA çıkma kısıtlaması devam ederken, denetleme noktasına gelen bir kadın çalıştığına dair herhangi bir belge gösteremedi. Polisin kimlik sorduğu kadın banka kartı gösterdi. Ceza yazdırmamak için uzun süre direnen kadına cezai işlem uygulandı

4.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Gıda mühendisiyim ama…

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden Gıda Mühendisi Sevil Kobak: “Şayet ayrıcalıklı olmak buysa” diyor ve özetimle bakınız ne diyor:

5.01.2021

Çevreyi kirletene videolu şikâyet

Koronavirüs salgınıyla mücadelede çevre temizliği ve hijyen çok daha büyük önem kazanırken “Moloz dökmenin, çevreyi kirletmenin cezası yok mu?” diye soran okurlarım için araştırdım. Çevre Bakanlığı ve ilgili belediyelere şikâyette bulunmanız gerekiyor. Çevre İhbar Hattı’na ihbarda bulunabilirsiniz. Bu ihbarların konum atılarak, fotoğraf ve video ile yapılması gerekiyor.

4.01.2021