EKSTRA
MENÜ

Hayvancılık

Hayvancılık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvancılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.076 Hayvancılık haberi bulunmuştur.

Hayvancılık Haberleri

Yozgatın alan kodu kaçtır Yozgat telefon kodu hakkında bilgi

Yozgat'ın alan kodu kaçtır? Yozgat telefon kodu hakkında bilgi

Anadolu'nun göbeğinde yer alan Yozgat İç Anadolu Bölgesi'ndeki şehirlerden biridir. Daha çok tarım ve hayvancılık üzerine kurulu olan şehir, karasal iklim tipine sahip iller arasında yer alır. O yüzden kış aylarında yoğun bir kar yağışı yaşanırken yaz aylarında ise serin bir iklime sahiptir. Peki, Yozgat'ın alan kodu kaçtır? Yozgat telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

12.05.2021Araştırma
Yalovanın alan kodu kaçtır Yalova telefon kodu hakkında bilgi

Yalova'nın alan kodu kaçtır? Yalova telefon kodu hakkında bilgi

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan Yalova şehri, özellikle Kaplıcaları ile meşhurdur. Bu konuda şifa bulmak amaçlı pek çok kişi her sene yoğun olarak Yalova şehrini ziyaret eder. Ayrıca farklı iklim şartlarına sahip olan şehirler içerisinde yer aldığını söylemek mümkün. Peki, Yalova'nın alan kodu kaçtır? Yalova telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

12.05.2021Araştırma
Vanın alan kodu kaçtır Van telefon kodu hakkında bilgi

Van'ın alan kodu kaçtır? Van telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Van şehri Türkiye'nin en değerli şehirleri içerisinde yer alır. İklim şartları açısından özellikle kış aylarında yoğun kar dönemi yaşayan şehir, yaz aylarında ise serindir. Peki, Van'ın alan kodu kaçtır? Van telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

12.05.2021Araştırma
Uşakın alan kodu kaçtır Uşak telefon kodu hakkında bilgi

Uşak'ın alan kodu kaçtır? Uşak telefon kodu hakkında bilgi

Ege Bölgesi'nde yer alan Uşak, özellikle Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi ile beraber İç Anadolu Bölgesi'nin iklimini barındıran farklı bir kuşağa sahiptir. Bu sebepten dolayı oldukça verimli topraklara sahiptir ve birçok değişik sebze meyve yetiştiriciliği gerçekleşir. Peki, Uşak'ın alan kodu kaçtır? Uşak telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

12.05.2021Araştırma
Trabzonun alan kodu kaçtır Trabzon telefon kodu hakkında bilgi

Trabzon'un alan kodu kaçtır? Trabzon telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en önemli şehirlerinden biri olan Trabzon, aynı zamanda bölgenin en gelişmiş şehri olarak da öne çıkıyor. Tarım ve hayvancılık ile beraber balıkçılığın geliştiği Şehir, aynı zamanda tatil bölgesi olarak da değerlendirilmektedir. Peki, Trabzon'un alan kodu kaçtır? Trabzon telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

12.05.2021Araştırma
Şırnakın alan kodu kaçtır Şırnak telefon kodu hakkında bilgi

Şırnak'ın alan kodu kaçtır? Şırnak telefon kodu hakkında bilgi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şırnak karasal iklime sahip şehirlerden biridir. Tarım ve hayvancılık üzerine gelişmiş bir bölge olması ile beraber, kış ayları oldukça soğuk ve karlı, yaz ayları ise serin geçer. Peki, Şırnak'ın alan kodu kaçtır? Şırnak telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

12.05.2021Araştırma
Ordunun alan kodu kaçtır Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Ordu, şüphesiz fındığı ile dünya çapında önemli bir şehirdir. Bu ürünü ile beraber tarımsal açıdan ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söylemek mümkün. Peki, Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Niğdenin alan kodu kaçtır Niğde telefon kodu hakkında bilgi

Niğde'nin alan kodu kaçtır? Niğde telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Niğde, özellikle tarihi eserleri ve kültürleri ile öne çıkan bir şehirdir. Özellikle Gümüşler Manastırı kalıntıları ile beraber her yıl pek çok farklı yerden turist çeker. Peki Niğde'nin alan kodu kaçtır? Niğde telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Nevşehirin alan kodu kaçtır Nevşehir telefon kodu hakkında bilgi

Nevşehir'in alan kodu kaçtır? Nevşehir telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Nevşehir, söz konusu turistik ve tarihi yerleri olduğunda en önemli şehirlerden biridir. Şüphesiz özellikle Peri Bacaları sadece Türkiye'de değil dünyanın dört bir yanında ilgi görüyor. Peki, Nevşehir'in alan kodu kaçtır? Nevşehir telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Muşun alan kodu kaçtır Muş telefon kodu hakkında bilgi

Muş'un alan kodu kaçtır? Muş telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yaralanmış geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık ile öne çıkıyor. Aynı zamanda sit alanları korunmuş, tarihi ve kültürel açıdan pek çok esere sahip önemli şehirlerden biridir. Peki, Muş'un alan kodu kaçtır? Muş telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Manisanın alan kodu kaçtır Manisa telefon kodu hakkında bilgi

Manisa'nın alan kodu kaçtır? Manisa telefon kodu hakkında bilgi

Ege Bölgesi içerisinde yer alan Manisa, özellikle İzmir'e yakınlığı ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda Ege Bölgesi'nin klasik kültürünü benimseyen önemli şehirler içerisinde yer alır. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra sanayi açısından da oldukça önemlidir. Peki, Manisa'nın alan kodu kaçtır? Manisa telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Malatyanın alan kodu kaçtır Malatya telefon kodu hakkında bilgi

Malatya'nın alan kodu kaçtır? Malatya telefon kodu hakkında bilgi

Anadolu'nun Merkez bölgelerinden biri olması ile beraber Malatya, aynı zamanda Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Özellikle verimli toprağı ve eşsiz iklimi ile beraber, İthalat ve ihracat noktasında önemli bir potansiyel teşkil ediyor. Peki, Malatya'nın alan kodu kaçtır? Malatya telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kırşehirin alan kodu kaçtır Kırşehir telefon kodu hakkında bilgi

Kırşehir'in alan kodu kaçtır? Kırşehir telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Kırşehir, özellikle tarihi zenginliği ile ön plana çıkar. Aynı zamanda muhteşem kuş sesleri ve çeşitlilik üzerinden de önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Peki Kırşehir'in alan kodu kaçtır? Kırşehir telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kırklarelinin alan kodu kaçtır Kırklareli telefon kodu hakkında bilgi

Kırklareli'nin alan kodu kaçtır? Kırklareli telefon kodu hakkında bilgi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Kırklareli, aynı zamanda Avrupa ülkesi olarak da bilinir. Düzlük alana sahip olması ile beraber her açıdan sevilen şehirler arasında gelmektedir. Peki, Kırklareli'nin alan kodu kaçtır? Kırklareli telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Kırıkkalenin alan kodu kaçtır Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi

Kırıkkale'nin alan kodu kaçtır? Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kırıkkale özellikle kültürel açıdan oldukça zengin şehirler arasında yer alır. Aynı zamanda safari yapmak ve avcılık konusunda da oldukça önemli alanlara sahip şehirler içerisinde geliyor. Peki, Kırıkkale'nin alan kodu kaçtır? Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kilisin alan kodu kaçtır Kilis telefon kodu hakkında bilgi

Kilis'in alan kodu kaçtır? Kilis telefon kodu hakkında bilgi

Kilis özellikle doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir. Özellikle çevreleşme noktasında doğal alanlar bozulmadan yapılmış planlama ile beraber, bu konuda gelişmiş şehirler içerisinde yer alır. Peki, Kilis'in alan kodu kaçtır? Kilis telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kastamonunun alan kodu kaçtır Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu, özellikle adrenalin sevenler İçin dağcılık ve paraşütle atlama konusunda en önemli yerlerden biridir. Aynı zamanda bol oksijenli ormanları ile doğa yürüyüşü için birebir şehirler arasında gelir. Peki Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karsın alan kodu kaçtır Kars telefon kodu hakkında bilgi

Kars'ın alan kodu kaçtır? Kars telefon kodu hakkında bilgi

Ülkenin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Kars, özellikle tarım ve hayvancılık açısından oldukça önemli bir şehirdir. Ancak kış ayları çok soğuk olduğu için tarım daha çok yaz aylarında gerçekleşir. Peki, Kars'ın alan kodu kaçtır? Kars telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karamanın alan kodu kaçtır Karaman telefon kodu hakkında bilgi

Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi şehirleri arasında yer alan Karaman, daha çok tarım ve hayvancılık üzerine kurulu bir şehirdir. Kış ayları soğuk ve yaz ayları serin olan şehir, bu sebepten dolayı daha çok yaz aylarında tarımla ilgilenir. Özellikle buğday üretimi konusunda Türkiye için önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
İzmirin alan kodu kaçtır İzmir telefon kodu hakkında bilgi

İzmir'in alan kodu kaçtır? İzmir telefon kodu hakkında bilgi

En önemli büyükşehir belediyeleri arasında yer alan İzmir, pek çok açıdan önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Aynı zamanda Ege Bölgesi'nin İncisi olarak da bilinen İzmir, ülkede medeniyetin beşiği şeklinde de ifade edilir. Peki, İzmir'in alan kodu kaçtır? İzmir telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Iğdırın alan kodu kaçtır Iğdır telefon kodu hakkında bilgi

Iğdır'ın alan kodu kaçtır? Iğdır telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin doğu sınırı olarak da nitelenebilecek olan Iğdır, özellikle eski Türk medeniyetlerinde geçici olarak kullanılmıştır. Bu sebepten dolayı tarihi özellikleri ile beraber aynı zamanda birçok farklı özelliği üzerinden Iğdır şehri öne çıkıyor. Peki, Iğdır'ın alan kodu kaçtır? Iğdır telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Hakkârinin alan kodu kaçtır Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi

Hakkâri'nin alan kodu kaçtır? Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Hakkari şehri, daha çok hayvancılık üzerine kurulu illerden biridir. Özellikle kış ayları çok soğuk geçtiğinden dolayı tarım için elverişli değildir. Peki Hakkâri'nin alan kodu kaçtır? Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Gümüşhanenin alan kodu kaçtır Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi

Gümüşhane'nin alan kodu kaçtır? Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi

Birbirinden güzel yaylaları ile ön plana çıkan Gümüşhane, Karadeniz Bölgesi'nin en özel şehirleri içerisinde yer alır. Üstelik yemyeşil ormanlık alanları ve harika manzaraları ile cennetten bir köşe olarak anılır. Peki Gümüşhane'nin alan kodu kaçtır? Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Giresunun alan kodu kaçtır Giresun telefon kodu hakkında bilgi

Giresun'un alan kodu kaçtır? Giresun telefon kodu hakkında bilgi

Başta fındık olmak üzere aynı zamanda kirazı ile meşhur olan Giresun, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirleri içerisinde yer alır. Özellikle bol oksijenli ormanlık alanları ve doğal güzellikleri ile bir adım öne çıkar. Peki, Giresun'un alan kodu kaçtır? Giresun telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Gaziantepin alan kodu kaçtır Gaziantep telefon kodu hakkında bilgi

Gaziantep'in alan kodu kaçtır? Gaziantep telefon kodu hakkında bilgi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Gaziantep, kültürü ve mirası ile en önemli şehirlerden biridir. Genel olarak tarım ve hayvancılık üzerine kurulu olan şehir, sanayi açısından da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Peki, Gaziantep'in alan kodu kaçtır? Gaziantep telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Erzurumun alan kodu kaçtır Erzurum telefon kodu hakkında bilgi

Erzurum'un alan kodu kaçtır? Erzurum telefon kodu hakkında bilgi

Kışları oldukça önemli oranda soğuk geçen Erzurum şehri, özellikle kayak merkezi olarak önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Kış turizmi ile beraber birçok açıdan gelişme göstermeye devam eden şehirler içerisinde yer alıyor. Peki Erzurum'un alan kodu kaçtır? Erzurum telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Erzincanın alan kodu kaçtır Erzincan telefon kodu hakkında bilgi

Erzincan'ın alan kodu kaçtır? Erzincan telefon kodu hakkında bilgi

Doğal güzellikleri ile Mutlaka gelip görülmesi gereken en önemli şehirlerden biri Erzincan’dır. Özellikle akarsuları ile beraber rafting yapılacak en güzel yerlerden biridir. Her geçen yıl daha da gelişen şehir adına pek çok kişi alan kodunu öğrenmeye çalışıyor. Peki Erzincan'ın alan kodu kaçtır? Erzincan telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Elazığın alan kodu kaçtır Elazığ telefon kodu hakkında bilgi

Elazığ'ın alan kodu kaçtır? Elazığ telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Elazığ özellikle Sanayi açısından her geçen gün gelişen şehirlerden biridir. Aynı zamanda Keban Barajı ile beraber yine önemli bir potansiyel teşkil eden şehirler içerisinde yer alıyor. Pekiyi Elazığ'ın alan kodu kaçtır? Elazığ telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Diyarbakırın alan kodu kaçtır Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgi

Diyarbakır'ın alan kodu kaçtır? Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin Paris'i olarak da bilinen Diyarbakır, her açıdan en önemli şehirlerden biridir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan şehir özellikle tarım ve hayvancılık ile tarihi açıdan önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki Diyarbakır'ın alan kodu kaçtır? Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Denizlinin alan kodu kaçtır Denizli telefon kodu hakkında bilgi

Denizli'nin alan kodu kaçtır? Denizli telefon kodu hakkında bilgi

Ege Bölgesi'nin her açıdan en önemli şehirleri arasında Denizli gelir. Özellikle Turizm ile beraber ticari açıdan da önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı şehrin alan kodu nedir diye pek çok kişi internet üzerinden öğrenmeye çalışıyor. Peki Denizli'nin alan kodu kaçtır? Denizli telefon kodu hakkında bilgi için merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Burdurun alan kodu kaçtır Burdur telefon kodu hakkında bilgi

Burdur'un alan kodu kaçtır? Burdur telefon kodu hakkında bilgi

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Burdur şehri özellikle antik kentleri ve tarihi camileri ile oldukça önemli bir şehirdir. Nesli tükenmekte olan önemli canlılara da ev sahipliği yapan şehrin alan kodu merak edilen konular içerisinde geliyor. Peki Burdur'un alan kodu kaçtır? Burdur telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bolunun alan kodu kaçtır Bolu telefon kodu hakkında bilgi

Bolu'nun alan kodu kaçtır? Bolu telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nin güzelliği olarak da dile getirilen Bolu, muhteşem bir manzaraya sahip şehirler arasında yer alır. Her sene yoğun oranda turist çeken Bolu şehri, aynı zamanda alan kodu üzerinden de merak edilir. Peki Bolu'nun alan kodu kaçtır? Bolu telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Bitlisin alan kodu kaçtır Bitlis telefon kodu hakkında bilgi

Bitlis'in alan kodu kaçtır? Bitlis telefon kodu hakkında bilgi

Özellikle hem tarihi hem de pek çok önemli hikayesi ile beraber Bitlis en güzel şehirlerden biridir. Aynı zamanda Nemrut Dağı'nın burada olması ile beraber, turizmi açısından büyük öneme sahip olduğunu söylemek mümkün. Peki Bitlis'in alan kodu kaçtır? Bitlis telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bingölün alan kodu kaçtır Bingöl telefon kodu hakkında bilgi

Bingöl'ün alan kodu kaçtır? Bingöl telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Bingöl, özellikle doğal alanları ile pek çok kişinin sevdiği şehirlerden biridir. Aynı zamanda bu şehrin alan kodu numarasını ne olduğu yine internet üzerinden araştırılan bilgiler içerisinde yer alıyor. Peki Bingöl'ün alan kodu kaçtır? Bingöl telefon kodu hakkında bilgi için merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bayburtun alan kodu kaçtır Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

 Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Bayburt özellikle gür ormanları ile ön plana çıkar. En önemli yanı ise şüphesiz güçlü bir arıcılık üretimi sağlanması ile dünya çapında bilinmesidir. Bu sayede ülke ekonomisine önemli bir katkı yaptığını söylemek mümkün. Peki Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Batmanın alan kodu kaçtır Batman telefon kodu hakkında bilgi

Batman'ın alan kodu kaçtır? Batman telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Batman, özellikle tarihi ve kültürel yapısı ile oldukça ilgi çeker. Günümüze kadar ulaşmış pek çok farklı kalıntıyı önemli oranda korumuş olan şehir, bu yüzden yerli ve yabancı pek çok turist çekmektedir. Peki, Batman'ın alan kodu kaçtır? Batman telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bartının alan kodu kaçtır Bartın telefon kodu hakkında bilgi

Bartın'ın alan kodu kaçtır? Bartın telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz'in Batı bölgesinde yer alan Bartın şehri, yeşilin her tonunu barındırması ile beraber etkileyici iller içerisinde yer alır. Özellikle harika denizi ve aynı zamanda akarsuyu üzerinden turistik bir yer sunarken, balıkçılık konusunda da oldukça önemli bir potansiyel teşkil ediyor. Peki, Bartın'ın alan kodu kaçtır? Bartın telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Ardahanın alan kodu kaçtır Ardahan telefon kodu hakkında bilgi

Ardahan'ın alan kodu kaçtır? Ardahan telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Ardahan, aynı zamanda Gürcistan ile komşu sınır bölgesi olarak da öne çıkar. Geniş düzlük ovaları ile bilinen Ardahan, aynı zamanda tarım ve hayvancılık noktasında da önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki, Ardahan'ın alan kodu kaçtır? Ardahan telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Aksarayın alan kodu kaçtır Aksaray telefon kodu hakkında bilgi

Aksaray'ın alan kodu kaçtır? Aksaray telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Aksaray özellikle konumu açısından oldukça önemli bir şehirdir. Birçok farklı şehre rahatlıkla ulaşım imkanı ile beraber güçlü bir geçiş noktası şeklinde ifade etmek mümkün. Peki, Aksaray'ın alan kodu kaçtır? Aksaray telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Tepki çeken olay Öğrenince üzüntüye boğuldular

Tepki çeken olay! Öğrenince üzüntüye boğuldular

Rize'de bulunan Küçükyayla Yaylası'nda içinde kimsenin bulunmadığı 15 yayla evi, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi.  Yangında 9 ev hasar görürken, 6 ev kullanılamaz hale geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yanan evlerin fotoğraflarını gören Fatma Terzi, “Bizim hayatımız yazları hep yaylada geçiyor. Dedelerimizden öğrendik yaylacılığı, biz de devam ettiriyoruz. Çok üzüldüm, gerçekten diyecek bir şey yok. Nasıl kıydılar o kadar emeğe” ifadelerini kullandı.

10.05.2021Gündem
Van Yemekleri - Vanda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Van Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Van Yemekleri - Van'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Van Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Ülkemizin Doğu'su, tarihi ve doğal unsurlarının yanı sıra eşsiz yemek kültürüyle de ön plana çıkmaktadır. Doğu'ya özgü yemek ve tatlıların buluştuğu bu yemek kültürünün zengin çeşitliliği Van ilinde de bulunur. Van'ın eşsiz yemek kültürü kendi sınırlarının dışına taşmış ve diğer şehirleri de yakından etkilemiştir. Peki Van'da ne yenir ve Van'ın neyi meşhurdur? Van yemekleri nelerdir? Van mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? İşte lezzetli Van yemekleri hakkında bütün merak edilenler.

6.05.2021Lezizz
Tunceli Yemekleri - Tuncelide Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Tunceli Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Tunceli Yemekleri - Tunceli'de Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Tunceli Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Tunceli'nin yöresel yemekleri, et yemekleri, hamur işleri, çeşitli mezeler ve salatalar da dahil olmak üzere zengin bir yelpazeden oluşuyor. Tunceli'nin yöresel yemeklerinin içinde genellikle et yer alıyor. Aynı zamanda yemekler bol baharatla tatlandırılıyor. Tunceli’nin meşhur yemekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Kırklareli Yemekleri - Kırklarelide Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Kırklareli Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kırklareli Yemekleri - Kırklareli'de Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Kırklareli Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kırklareli, muhteşem doğası, bereketli toprakları, Trakya'ya has zengin yemekleri ile dikkat çekiyor. Tarımın ve küçükbaş hayvancılığın geçim kaynağı olan bu şehirde hamur işi ve et yemekleri de oldukça dikkat çekiyor. Kırklareli'nde ne yenir ve neyi meşhur? İşte, tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Çiftçilik belgesi nasıl alınır Çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı

Çiftçilik belgesi nasıl alınır? Çiftçi belgesi olanlar yasaktan muaf mı?

Çiftçilik belgesi, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden 5 adımda tamamlanabiliyor. E-Devlet şifresinin zorunlu olduğu çiftçilik belgesi başvuru sürecinde, istenilen bilgiler girildikten sonra süreç onay aşamasına geçiyor. Onay aşaması tamamlanan çiftçiler, çiftçilik belgesi almaya hak kazanıyor. Peki, çiftçilik belgesi nasıl alınır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.05.2021Gündem
Aksaray yemekleri - Aksarayda ne yenir ve neyi meşhur Aksaray mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Aksaray yemekleri - Aksaray'da ne yenir ve neyi meşhur? Aksaray mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Aksaray, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan hem doğal güzellikleri hem de tarihi yerleri ile etkileyici bir şehrimiz. Kültür ve turizme önemli katkılar sunan Aksaray, gastronomi alanında da leziz yemekleri ile adından söz ettiriyor. Tarihi İpek Yolu'nun önemli noktalarından biri olan Aksaray, pek çok değerli medeniyetin izlerini taşırken yöresel yemekleri ile Anadolu mutfak kültürünün en güzel örneklerini gözler önüne seriyor. Peki Aksaray Yemekleri - Aksaray'da ne yenir ve neyi meşhur? Aksaray mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Bakan Soylu, Türkiye-Kongo Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısında konuştu

Bakan Soylu, Türkiye-Kongo Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı'nda konuştu

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye ile Kongo arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi noktasında her türlü adımı atmakta kararlı olduğumuzu, bakanlığımızın da bu konuda tüm çalışanlarıyla seferber olacağını bir kez daha ifade etmek istiyorum" dedi.

5.05.2021Gündem
Fransa’da hayvanlara işkence kamerada

Fransa’da hayvanlara işkence kamerada

Fransa’da ‘L214’ adlı hayvan hakları koruma derneği, mezbahaya yerleştirdikleri gizli kameralarla hayvanlara yapılan işkenceleri deşifre etti.

5.05.2021Avrupa
Plato Nedir Ve Nasıl Oluşur Plato Çeşitleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Plato Nedir Ve Nasıl Oluşur? Plato Çeşitleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Plato, ülkemiz genelinde oldukça yaygın bir halde bulunan geniş düzlüklerdir. Bu düzlüklerde yaylacılık faaliyetleri sıklıkla yapıldığından dolayı halk arasında yayla adı ile de anılmaktadır. Peki, Plato nedir ve nasıl oluşur? Plato çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte detaylar.

3.05.2021Araştırma
Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihinin rekoru geldi

Bitkisel üretimde Cumhuriyet tarihinin rekoru geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçen yıl bitkisel üretimde verimli bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, "Meteorolojik kuraklığa rağmen toplam bitkisel üretimimiz, 2020’de 9 milyon ton artışla 126 milyon tona yükselerek, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı" dedi.

3.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Zir Vadisi yolu tehlike dolu

Bu fotoğraflar, Zir Vadisi’nden. Google da şahit, bu yol çok tehlikeli!

3.05.2021