MENÜ

Genelge

Genelge ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genelge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.405 Genelge haberi bulunmuştur.

Genelge Haberleri

Son dakika haberler: Bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı iptal edildi İşte o karar

Son dakika haberler: Bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı iptal edildi! İşte o karar

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokak kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamalarla ilgili açıklamasını Twitter hesabı üzerinden yaptı.

5.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı iptal edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı iptal edildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Erdoğan, "15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı genelgesi (6-7 Haziran) yayımlandı İşte, genelge detayları

Sokağa çıkma yasağı genelgesi (6-7 Haziran) yayımlandı! İşte, genelge detayları

İçişleri Bakanlığı 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı kapsamında genelge bilgilerini yayımladı. Genelge kapsamında yasaklar ve istisnaların çerçevesi belirlenecek, uymayan kişiler için cezai işlemler uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı genelgesi ile bazı vatandaşlar ise istisna kapsamında yer alacak. Bunlar özel güvenlik görevlileri, sağlık çalışanları gibi kamu düzeni için önemli görevleri üstlenen kişileri kapsayacak. İşte, İçişleri Bakanlığı 6-7 Haziran sokağa çıkma yasağı genelge bilgisi

5.06.2020Gündem
Hafta sonu sokak yasağına devam

Hafta sonu sokak yasağına devam

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle, bu hafta sonu da 15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

5.06.2020Gündem
Piknik yerleri açıldı mı Piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili genelge

Piknik yerleri açıldı mı? Piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili genelge

Piknik yerleri açıldı mı? Normalleşme takviminin ikinci adımlarıyla beraber 1 Haziran Pazartesi günü bir çok işletme ve dükkan yeniden faaliyete geçti. Bu yerler arasında sahil, plaj ve milli parklar da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faaliyete geçen yerlerle ilgili yaptığı açıklama sonrası, İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede açılacak dükkanlar ve yerler sıralandı. İşte, piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili detaylar.

4.06.2020Gündem
Diyanet’ten ‘Çav Bella’ önlemi

Diyanet’ten ‘Çav Bella’ önlemi

İzmir’de kimliği belirsiz kişilerce cami hoparlörlerinden “Çav Bella” marşının çalınmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı 81 ile genelge yolladı.

4.06.2020Gündem
20 yaş altı otobüse binebilir ve toplu taşıma kullanabilir mi

20 yaş altı otobüse binebilir ve toplu taşıma kullanabilir mi?

20 yaş altı otobüse binebilir mi sorusu, bir süredir sokağa çıkma yasağı dolayısıyla evden dışarı çıkamayan gençler tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Belirli kurallar dahilinde sokağa çıkma yasağı izninden faydalanan 0-18 yaş gençler, bu tarz durumlarda otobüse ve diğer toplu taşıma araçlarına binip binemeyeceklerini merak ediyor. Peki, 20 yaş altı otobüse ve toplu taşımaya binebilir mi? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.06.2020Gündem
Edremit Körfezinde turizmci, yaz sezonundan umutlu

Edremit Körfezi'nde turizmci, yaz sezonundan umutlu

Balıkesir’in Edremit Körfezi'ndeki turizm işletmelerinin kapıları, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki normalleşme sürecinde müşterilere yeniden açıldı. Rezervasyonlar henüz başlamasa da işletmeciler, sezondan umutlu olduklarını belirtti.

3.06.2020Seyahat
Son dakika... Tatile gidecekler dikkat Otellerle ilgili yeni karar

Son dakika... Tatile gidecekler dikkat! Otellerle ilgili yeni karar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un imzasıyla yayımlanan genelge uyarınca, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce otellerde açılmasına izin verilmeyen mini kulüpler ve kreşler, bundan böyle hijyen ve sağlık kurallarına göre hizmet verebilecek. Öte yandan hamam, sauna ve masaj üniteleri, İçişleri Bakanlığınca normalleşme sürecine ilişkin belirlenen usul ve esaslara göre hizmet verecek.

3.06.2020Ekonomi
Ankara İl Sağlık Müdürü: Ankarada pandemi krizi sürecinde pik yaşanmadı

Ankara İl Sağlık Müdürü: Ankara'da pandemi krizi sürecinde pik yaşanmadı

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, "Ankara'da pandemi krizi sürecinde pik yaşanmadı. Çok ılımlı oldukça makul bir eğri gösterdi. Halen de öyle" dedi.

3.06.2020Gündem
Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak

Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak?

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi.

2.06.2020Gündem
Spor salonları açıldı mı Spor salonu üyeleri gidiyor mu

Spor salonları açıldı mı? Spor salonu üyeleri gidiyor mu?

Korona virüsle mücadele kapsamında 18 Mart’ta kapılarını kapatan spor salonları, yayınlanan genelge ile birlikte üyelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

2.06.2020Futbol
Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi. Belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020'den önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanları, Bakanlığın e-nabız sistemi üzerinden "İdari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesini" alabilecek. Sistem üzerinden, 'idari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'ni alamayan kişiler, mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak, aile hekimi tarafından "Covid-19 idari izin" tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecek.

2.06.2020Gündem
İstanbulda bugün... Minibüs ve otobüsler ayakta yolcu aldı

İstanbul'da bugün... Minibüs ve otobüsler ayakta yolcu aldı

Toplu ulaşım araçlarında yüzde 50'lik sınırlamanın kaldırılmasının ardından otobüs ve minibüslerde yoğunluklar yaşandı. Yenibosna'daki duraklara yanaşan minibüs ve otobüs şoförlerinin fazla yolcu aldığı görüldü.

2.06.2020Gündem
Kartalda ayakta 10 yolcusu olan minibüse ceza

Kartal'da ayakta 10 yolcusu olan minibüse ceza

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından dün yayınlanan genelge ile toplu taşıma araçlarında artık koltuk sayısı kadar yolcu taşınabileceği fakat ayakta yolcu alınamayacağı açıklanmıştı. Kartal'da denetim yapan sivil trafik ekipleri, ayakta 10 yolcusu bulunan bir minibüse cezai işlem uyguladı.

2.06.2020Gündem
Bahçeliden erken seçim açıklaması: Seçimler 2023  Haziranda yapılacaktır

Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Seçimler 2023 Haziran'da yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına bir genelge gönderdi. Bahçeli genelgede, "Türkiye'yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

1.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı

Son dakika haberi: Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, şehir içi toplu taşıma araçları ve personel servislerine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimat sonlandırıldı

1.06.2020Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılıyor Çay ocakları ne zaman açılacak

Kahvehaneler ne zaman açılıyor? Çay ocakları ne zaman açılacak?

Koronavirüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler gözlenmesinin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaların büyük bölümünün 1 Haziran itibariyle kaldırılmasına karar verildi. Mahallelerde orta yaş ve üstüne hitap eden kahvehane ve çay ocaklarının durumu da bu gelişmenin ardından merak konusu oldu. Peki, Kahvehaneler ne zaman açılıyor?

1.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı 65 yaş üstü için İçişleri Bakanlığından genelge

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? 65 yaş üstü için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge

Pandemi sürecinde risk altında olan 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı son genelge kapsamında devam ediyor. İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü genelgesi kapsamında 1 ay boyunca seyahat edecekleri yerden dönmeme kaydıyla şehirler arası yolculuk gerçekleştirebilecek olan 65 yaş üstü vatandaşlar, işletme sahibi olmaları halinde sokağa çıkma yasağından muaf olabilecek. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı tamamıyla ne zaman bitecek? İşte, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hakkında detaylı bilgiler

1.06.2020Gündem
Marmaris plajlarında tedbirli sezon hazırlığı

Marmaris plajlarında 'tedbirli sezon' hazırlığı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, sahil yolunda bulunan plajlarda koronavirüs tedbirleri ve normalleşme süreci kapsamında düzenlemeler yapıldı. Oteller bölgesinde restoran ve plaj işleten Ruşen Yönlü, "Plajımızda şezlonglarımızın mesafeleri ayarlandı, temizlik yapıldı. Umarım güzel sezon olur ve herkes para kazanır" dedi.

1.06.2020Seyahat
18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı İçişleri Bakanlığı 18 yaş altı için genelge yayımladı

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İçişleri Bakanlığı 18 yaş altı için genelge yayımladı

Risk grubu içerisinde yer almaları dolayısıyla sokağa çıkma yasağı kapsamında değerlendirilen 18 yaş altı için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayımlandı. Önceki haftalarda olduğu gibi belirli günlerde sokağa çıkma iznine sahip olan 18 yaş altı, bu hafta da bu haklarını kullanmaya devam edecek. 18-20 yaş aralığındaki (31.12.2002 sonrası doğumlular) gençler ise sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Peki, 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak ve bu hafta 18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman olacak? İşte, genelge kapsamında bazı detaylar

1.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı Yasaklar kalktı

Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı! Yasaklar kalktı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile 15 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Normalleşme süreci kapsamında Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması da 24.00 itibariyle sona erdi

31.05.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta bitecek 31 Mayıs sokağa çıkma yasağında açık olan yerler nereler

Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta bitecek? 31 Mayıs sokağa çıkma yasağında açık olan yerler nereler?

Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu 15 ilde uygulanıyor. 29.05.2020 saat 24.00 itibari ile başlayan hafta sonu kısıtlaması, 31.05.2020 saat 24.00 itibari ile sona erecek. İçişleri Bakanlığı tarafından 15 ilin valiliğine sokağa çıkma yasağında açık olacak olan yerlerin bildirildiği genelge gönderildi. Bakkallar ve marketler cumartesi günü belirtilen saatler aralığında açıktı. Bugün ise kapalı olacaklar. İşte açık olacak yerler…

31.05.2020Gündem
Restoranlar, kafeler ve lokanlar ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığından yeni genelge yayınlandı

Restoranlar, kafeler ve lokanlar ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge yayınlandı

Lokantaların restoranların ve kafelerin ne zaman açılacağı araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir kapalı olan işletmelerin açılacağı tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde restoran, kafe ve lokanların yeniden açılacağını söylemesinin ardından, İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili genelge yayınlandı. Genelgede, faaliyetleri geçici süreliğine kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, gibi yerlerin 1 Haziran 2020 Pazartesi yeniden açılacağı bildirildi

31.05.2020Gündem
Yasağın ikinci gününde sahiller boş kaldı

Yasağın ikinci gününde sahiller boş kaldı

Koronavirüs nedeniyle bir süredir vatandaşın kullanımına kapatılan sahiller, sokağa çıkma yasağının ikinci gününde boş kaldı.

31.05.2020Gündem
Lokantacılar kapanış saatinin uzamasını istiyor

Lokantacılar kapanış saatinin uzamasını istiyor

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice "Lokantacılar olarak saat uygulamasından muaf olmak istiyoruz. Hiç değilse saat 24.00'e kadar açık olmak bile bir nebze bizi rahatlatır" dedi.

31.05.2020Ekonomi
Hamilelere idari izin kalktı mı Kamuda idari izin ne zaman bitecek İşte idari izin genelgesi

Hamilelere idari izin kalktı mı? Kamuda idari izin ne zaman bitecek? İşte idari izin genelgesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kovid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.Genelgeye göre, salgınla mücadele kapsamında 13 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkış İzni" konulu Genelge ile 22 Mart'ta Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler" konulu Genelge 1 Haziran'da yürürlükten kaldırılacak. Yani 1 Haziran itibariyle kamuda idari izinler sona ermiş olacak.

31.05.2020Gündem
Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı İşte 1 Hazirandan itibaren geçerli olacak kurallar

Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı? İşte 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak kurallar

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olan kahvehanelerin açılacağının duyurulmasının ardından detaylar belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter yayınladı. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı bulunuyor.

31.05.2020Gündem
Dezenfektanda ‘acil’ dönemi sona eriyor

Dezenfektanda ‘acil’ dönemi sona eriyor

COVID-19 salgını nedeniyle belediyeler, meslek liseleri ve pek çok firmalar acil ruhsatlandırma ile Sağlık Bakanlığının dezenfektan üretim talimatına uygun olarak üretim yapmıştı.

31.05.2020Ekonomi
İstanbulda seyahat yasağı ne zaman biter Yollar ne zaman açılacak Genelge yayınlandı

İstanbul'da seyahat yasağı ne zaman biter? Yollar ne zaman açılacak? Genelge yayınlandı

Normalleşme takviminin ikinci aşaması 1 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, 'İstanbul'da seyahat yasağı ne zaman biter?' sorusuna yanıt verdi. İçişleri Bakanlığı'ndan seyahat kısıtlamasıyla ilgili yayınlanan genelgede de 15 ilde kaldırılan seyahat yasağı sonrası, şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) HES kodu alınacağı ifade edildi. İşte, 'İstanbul'da yollar ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtı.

30.05.2020Gündem
Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kaldırılacak Seyahat yasağının biteceği tarih genelgede açıklandı

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kaldırılacak? Seyahat yasağının biteceği tarih genelgede açıklandı

Seyahat yasağı ne zaman bitecek? 15 ilde devam eden seyahat yasağının kaldırılacağı tarih Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından, İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili genelge yayınlandı. Genelgede, şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak seyahatlerde (uçak, tren, otobüs vb.) Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kod alındıktan sonra biletlemelerin yapılması hususlarının değerlendirildiği belirtildi. İşte, seyahat yasağının biteceği tarihle ilgili detaylar.

30.05.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından seyahat kısıtlaması genelgesi Madde madde açıklandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan seyahat kısıtlaması genelgesi! Madde madde açıklandı

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Şehir Giriş/ Çıkış Seyahat Kısıtlaması konulu genelge gönderdi. Genelge kapsamında, Büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması 31 Mayıs Pazar günü saat 24:00’dan sonra sonlandırılacak.

30.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından restoranlar ve kafeler için yeni genelge Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan restoranlar ve kafeler için yeni genelge! Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı, “lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları” hakkında 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran'dan itibaren kullanılabilecek. 1 Haziran'da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.

30.05.2020Gündem
Bugün marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık 30 Mayıs market ve bakkal çalışma saatleri

Bugün marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık? 30 Mayıs market ve bakkal çalışma saatleri

Marketlerin çalışma saatleri sokağa çıkma yasağının ilk gününde en çok merak edilen konuların başında geliyor. İçişleri Bakanlığı gönderdiği genelge ile 'bakkallar ve marketler açık olacak mı?' sorusunu yanıtlamış oldu. 30 Mayıs (cumartesi) günü market ve bakkallar açık olacak. İşte açık olacak işletmelerin çalışma saatleri

30.05.2020Gündem
Son dakika haberi: 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Son dakika haberi: 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması başladı

İçişleri Bakanlığınca 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 29 Mayıs saat 24.00 ile 31 Mayıs saat 24.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

29.05.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandı. Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar idari izinli sayılacak

Son dakika... Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlandı. Kamuda çalışan 60 yaş ve üzerinde olanlar idari izinli sayılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Kovid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler ile Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

29.05.2020Gündem
Yarın sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu 30 31 Mayıs hafta sonu kargolar açık mı

Yarın sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu? 30 31 Mayıs hafta sonu kargolar açık mı?

Corona virüsü önlemleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı 15 ilde uygulanacak. İçişleri Bakanlığı'ndan 29 Mayıs saat 24.00 ile 31.05.2020 tarihi saat 24.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelge yayınlandı. Genelgeye göre, kargolar dahil yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olan kişiler, sokağa çıkma yasağında istisna kapsamı dışında olacak. İşte, yarın sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu? sorusunun yanıtı.

29.05.2020Gündem
30-31 Mayısta BİM, A101, ŞOK açık olacak mı Hafta sonu BİM, A101, Şok çalışma saatleri

30-31 Mayıs'ta BİM, A101, ŞOK açık olacak mı? Hafta sonu BİM, A101, Şok çalışma saatleri

Sokağa çıkma yasağı bu hafta 29.05.2020 saat 24.00 ile 31.05.2020 saat 24.00 arasında uygulanacak.. İçişleri Bakanlığı, 15 İlde 29.05.2020 saat 24.00 ile 31.05.2020 saat 24.00 arasında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında genelge gönderdi. Bu genelgeye göre marketlerin ve bakkalların çalışma saatleri de belli oldu. Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. İşte detaylar..

29.05.2020Gündem
1 Haziran açılımı

1 Haziran açılımı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada koronavirüs nedeniyle getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’da kaldırılacağını açıkladı. Kreşler, restoranlar, kafeler, kıraathaneler, plajlar, milli parklar, kütüphaneler de bu tarihte açılacak. 65 yaş ve üstüne getirilen sokak kısıtlaması ise devam edecek.

29.05.2020Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da devam edecek İçişleri Bakanlığı duyurdu

Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da devam edecek! İçişleri Bakanlığı duyurdu

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” ile ilgili genelge gönderdi. Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak

29.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu Bakanlık detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Bakanlık detayları açıkladı

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan işletme sahibi esnaf tüccar sanayici serbest meslek sahipleri ile çalışanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuk ve gençler bakıcı, aile büyükleri, kreş/gündüz bakımevlerine gidebilecek, veli nezaretinde yolculuk yapabilecek. 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar, 31 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Genelge ile 18-20 yaş arasındaki gençlerin sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı. Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olan çocuklar ve gençler veli/ vasileri nezaretinde şehiriçi veya şehirlerarası yolculuk yapabilecektir

28.05.2020Gündem
Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

GÜNEYDOĞU'nun iki önemli merkezi Gaziantep ve Şanlıurfa, normalleşme süreci kapsamında açılacak turist sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Her iki kentteki tarihi ve turistik mekanların yanı sıra Zeugma ve Göbeklitepe gibi tüm dünyanın ilgisini çeken alanlarda da son hazırlıklar yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müze ve ören yerleriyle ilgili genelgesinin beklendiği Zeugma ve Göbeklitepe'ye gelenlerin sosyal mesafe ve kişisel tedbir kuralları kapsamında ziyaretleri sağlanacak. Her iki noktada ziyaretçilerin ortak kullanımına açık olan interaktif ekranlar ile sinevizyon salonları ise salgın sona erene kadar kapalı tutulacak.

28.05.2020Gündem
Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

Zeugma ve Göbeklitepe, ziyaretçileri bekliyor

GÜNEYDOĞU’nun iki önemli merkezi Gaziantep ve Şanlıurfa, normalleşme süreci kapsamında açılacak turist sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Her iki kentteki tarihi ve turistik mekanların yanı sıra Zeugma ve Göbeklitepe gibi tüm dünyanın ilgisini çeken alanlarda da son hazırlıklar yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müze ve ören yerleriyle ilgili genelgesinin beklendiği Zeugma ve Göbeklitepe’ye gelenlerin sosyal mesafe ve kişisel tedbir kuralları kapsamında ziyaretleri sağlanacak. Her iki noktada ziyaretçilerin ortak kullanımına açık olan interaktif ekranlar ile sinevizyon salonları ise salgın sona erene kadar kapalı tutulacak.

28.05.2020Ekonomi
Ayak tenisi turnuvası ne zaman ve başvuru nasıl yapılır

Ayak tenisi turnuvası ne zaman ve başvuru nasıl yapılır?

Uzun süredir devam eden Koronavirüs önlemleri nedeniyle kapalı olan halı sahalar, ayak tenisi turnuvası ile yeniden faaliyete geçecek. Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı Bahadır Bulut. normalleşme süreci ile birlikte 81 ilde ayak tenisi turnuvasının başlayacağını söyleyerek başvuruların alındığını ifade etti. Peki, ayak tenisi turnuvası başvuru işlemi ne zaman yapılacak? İşte, ayak tenisi turnuvası hakkında bazı bilgiler

28.05.2020Spor Arena
İşte havalimanlarında yeni dönemin detayları

İşte havalimanlarında yeni dönemin detayları

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), pandemi süresince havalimanlarının uyması gereken kuralları belirledi.

28.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kronik hastalığı olanlar izinli sayılacak

Soru: Kronik hastalar ne zaman çalışmaya başlayabilir? Hiçbir yerde haber yok bu konuda. Mücahit T.

4.06.2020

15 soruda normalleşme sürecinde çalışanların hakları

1 Haziran’dan itibaren normalleşme yolunda adımlar atıldı ve bu kapsamda hem kendi isteği ile hem de salgınla mücadele kapsamında genelgeyle faaliyeti geçici durdurulan işyerleri birer birer açılmaya başladı. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemi ile çalışan kamu personeli mesaiye çağrıldı. Peki, 1 Haziran’dan sonra kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin desteği alanlar bu desteklerden yararlanmaya devam edecek mi, kronik hastalığı olanlar ne yapacak? İşte 15 soruda yeni dönemde çalışanların hakları.

3.06.2020