EKSTRA
MENÜ

Yargı Paketi

Yargı Paketi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yargı Paketi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.485 Yargı Paketi haberi bulunmuştur.

Yargı Paketi Haberleri

4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

AK Parti, yargı reformunun parçası olan 4’üncü yargı paketini 27 maddelik teklifle Meclis Başkanlığı’na sundu. Düzenlemenin en önemli ayağını kadına yönelik şiddetle mücadele oluşturuyor. Paketle, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla eleştiri konusu olan açıkların kapatılması hedefleniyor.

19.06.2021Gündem
Bakan Gül: 5inci yargı paketi için kolları sıvama vakti

Bakan Gül: 5'inci yargı paketi için kolları sıvama vakti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan 4'üncü yargı paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, 5'inci yargı paketi için kolları sıvama vakti" dedi.

18.06.2021Gündem
AK Partili Akbaşoğlundan açıklama

AK Partili Akbaşoğlu'ndan açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, bugün Meclis'e sunulacak 4. Yargı Paketi ile ilgili açıklamada bulundu

18.06.2021Haber
Son dakika... 4. Yargı Paketi Mecliste..  AK Partili Akbaşoğlundan açıklama

Son dakika... 4. Yargı Paketi Meclis'te.. AK Partili Akbaşoğlu'ndan açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, '4. Yargı Paketi'ni TBMM başkanlığına sunduk. 27 madde var 4 kanunda değişiklik yapıyoruz. Boşanan eşe yönelik işlenen suçlarda cezalar artırılacak. İdarenin cevap süresini 60 günden 30 güne indiriyoruz' ifadelerini kullandı

18.06.2021Gündem
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, gündemi değerlendirdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, gündemi değerlendirdi

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırlanan 4. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini, yarın TBMM Başkanlığına sunacaklarını bildirdi. Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde çevirmenlik görevini yerine getiren, Merve Kavakcı'nın kızı Fatıma Gülhan Kavakcı'ya yönelik eleştirilere de sert tepki gösterdi.

17.06.2021Haber
Son dakika... AK Partili Akbaşoğlundan Cumhurbaşkanı Erdoğanın çevirmeni Kavakcıya yönelik eleştirilere tepki

Son dakika... AK Partili Akbaşoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çevirmeni Kavakcı'ya yönelik eleştirilere tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO zirvesinde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinde çevirmenlik görevini yerine getiren, Merve Kavakcı'nın kızı Fatıma Gülhan Kavakcı'ya yönelik eleştirilere de sert tepki gösterdi.

17.06.2021Gündem
4. Yargı paketi neleri kapsıyor İşte, 32 maddeden detaylar

4. Yargı paketi neleri kapsıyor? İşte, 32 maddeden detaylar

4. Yargı paketi, içerisinde barındırdığı detaylar dolayısıyla pek çok kişinin araştırdığı husus olmaya devam ediyor. 4. Yargı paketi kapsamında tutuklama, dinleme kayıtlar, nafaka, çocuk teslimi gibi pek çok konu da gündemde yer alacak. Peki, Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen 4. Yargı paketi neleri kapsıyor? İşte, 4. Yargı paketi hakkında detaylı bilgiler

6.06.2021Gündem
Son dakika haberler: 4’üncü ‘Yargı Paketi’ tamam... Nafaka ve çocuk teslimine yeni formül.

Son dakika haberler: 4’üncü ‘Yargı Paketi’ tamam... Nafaka ve çocuk teslimine yeni formül.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meclis’e getirileceğini duyurduğu, Adalet Bakanlığı tarafından Yargı Reformu Strateji Belgesi ve İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırlanan Yargı Reformu’nun 4. Paketi ile ilgili son toplantı yapıldı. 32 maddelik pakette, vergi suçunun cezasının arttırılmasından adli kontrole üst süre sınırına, avukatla görüşmede yeni kriterlerden vatandaşa cevap verme süresinin kısalmasına kadar birçok başlık yer alıyor.

3.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'a destek verdi. Erdoğan, ''İçişleri Bakanımız Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız'' dedi. Erken seçim iddialarına da yanıt veren Erdoğan, ''Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023'tedir'' ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

AK Parti, 4. yargı paketinin yanı sıra, cezaevlerinde görüntülü konuşmanın kaydedilmesi ve mahpuslara e- posta ile haberleşme hakkını da içeren 11 maddelik ‘mini infaz’ paketini Meclis’e sunmak için çalışıyor. Yargı paketiyle 15 yaşından küçük çocuğu olan, cezası 10 yıldan az anneler cezaevine girmeyecek.

23.05.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül ‘pilot dava’ uygulamasının detaylarını paylaştı

Adalet Bakanı Gül ‘pilot dava’ uygulamasının detaylarını paylaştı

Adalet Bakanı Gül, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanı Gül İnsan Hakları Eylem Planı hakkında, "AK Parti'nin kurulduğu günden beri sürekli ve kesintisiz sürdürdüğü reform yolculuğunun bir adımı." ifadelerini kullandı. Bakan Gül ayrıca 'pilot dava uygulaması' ile ilgili olarak, ''Kurum diyor ki dava aç kazanırsan ben vereceğim. 15 bin dava ayrı ayrı mahkemeye gidiyor. Pilot dava uygulaması ile bir dava üzerinden mahkeme, Yargıtay bir karar verecek. Karar sonucu 14 bin 999 kişiye uygulanacak. Aynı durum olmuş adamı niye mahkemeye gönderiyorsun diyoruz.'' ifadelerini kullandı.

3.03.2021Gündem
Son dakika.... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planını açıkladı

Son dakika.... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu sürecin sonunda 9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyeti içeren bir belge olarak ortaya çıktı. 2 yıllık bir zaman diliminde uygulanmak üzere hazırlanmıştır'' dediği belgenin ayrıntılarını tek tek anlattı. Yeni eylem planıyla otelde geceyarısı gözaltına alma dönemi bitti, katalog suçlarda 'somut delile dayanma' şartı aranacak, kamu ve özel sektörde çalışanlar ve öğrencilerin kendi dini bayramlarında izinli olmaları sağlanacak.

2.03.2021Gündem
Bakan Gülden flaş anayasa açıklaması

Bakan Gül'den flaş 'anayasa' açıklaması!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta kabine toplantısı ardından kamuoyuyla paylaştığı 'yeni anayasa çalışmaları' hakkında açıklamalarda bulundu. Gül, "Türkiye'de her kesimin 'bu benim anayasam', 'evet benim ruhum var' diyebileceği anayasayı yapmak bizim birinci görevimiz." ifadelerini kullandı.

12.02.2021Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Doğu Akdeniz'deki gelişmelere değinen Erdoğan, "Biz artık bu gölge oyunundan bıktık." ifadelerini kullandı. "Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, artık komik kaçmaya başladı." diyen Erdoğan, "Çevresindeki her ülkenin hakkı olan Akdeniz'in zenginliklerinin üzerine adeta çökme çabası tam bir modern sömürgecilik örneğidir." diye konuştu. İstanbul Barosu'na asılan pankartı da eleştiren Erdoğan, "Hakimin, savcının, polisin, askerin yapamadığını, kamusal bir vazife icra eden avukat da yapmamalıdır. Şayet yaparsa bunun bir sonucu, bedeli muhakkak olmalıdır." dedi.

1.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberi: Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberine göre; Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

21.07.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
AK Partili Turandan CHPnin infaz düzenlemesini AYMye taşımasına sert tepki

AK Parti'li Turan'dan CHP'nin infaz düzenlemesini AYM'ye taşımasına sert tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "CHP, attığı adımlarla, belirlediği politikalarla Türkiye'yi geriye götürmek derdinde. Her durumu yurt dışına şikayet etmeyi, her konuyu AYM'ye götürmeyi görev biliyor" dedi.

17.07.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: ABDnin, Türkiyedeki mahkemelere saygı duyması gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: ABD'nin, Türkiye'deki mahkemelere saygı duyması gerekir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu eski çalışanı Metin Topuz hakkında mahkumiyet kararı verilmesini eleştiren ABD'ye tepki göstererek, "ABD, Türk mahkemelerinin verdiği karara saygı duymalı" dedi.

12.06.2020Gündem
Yeni yargı paketinde yer alan maddeler neler İşte 2. yargı paketi içeriği

Yeni yargı paketinde yer alan maddeler neler? İşte 2. yargı paketi içeriği

Yeni yargı paketi görüşmeleri bir süredir devam eidyordu. İkinci yargı paketini içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Peki, yeni yargı paketinde yer alan maddeler neler? İşte 2. yargı paketi içeriği...

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberler! İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi

İkinci yargı paketini içeren Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

4.06.2020Gündem
Meclis 48 gün sonra toplanıyor İlk madde bekçiler

Meclis 48 gün sonra toplanıyor! İlk madde bekçiler

TBMM, koronavirüsle mücadele kapsamında 16 Nisan’da ara verdiği mesaiye ziyaretçi yasağı getirilerek yeniden başlıyor. Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak, bekçilere tanınan yeni yetkiler nedeniyle tartışma konusu olan Çarşı ve Mahalle Bekçileri Yasa Teklifi görüşülecek. AB’ye uyum düzenlemelerini içeren Rekabet Yasası değişikliği ile İkinci Yargı Paketi de komisyonlarda ele alınacak.

1.06.2020Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ne Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek?

Ceza infaz düzenlemesinde gelinen son durum mahkum ve mahkum yakınları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzun bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ve son günlerde çalışmalarına hız verilen düzenlemenin kabul edileceği tarih sorgulanırken, infaz indirimi düzenlemesine ilişkin çalışmada sona gelindiği öğrenildi. Peki, Ceza infaz indiriminde son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler...

30.03.2020Gündem
İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

TBMM’ye gelmesi beklenen ve yaklaşık 100 bin kişiyi etkileyecek olan infaz düzenlemesi kapsamında, siyasi partiler arasındaki görüşmeler hızlandı. MHP ile dün görüşen AK Parti heyeti, bugün de CHP ve İYİ Parti ile görüşecek.

24.03.2020Gündem
3. yargı paketi ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Corona virüsü salgını nedeni ile cezaevlerini rahatlatmak için taslağı hazırlanan infaz paketi ile terör, uyuşturucu, cinsel suçlar, örgütlü suçlar ve mükerrer suçlar hariç olmak üzere kalan cezaların infazı 2/3 yerine yarı oranında uygulanacak. Uygulamanın 3. yargı paketiyle TBMM gündemine gelmesi ve yüürürlüğe girmesi bekleniyor. Peki, 3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

23.03.2020Gündem
Yargıda e-duruşma dönemi

Yargıda e-duruşma dönemi

AK Parti, 2. yargı paketi yasa teklifini dün Meclis Başkanlığı’na sundu. Paket, tüketici davaları da eklenerek uyuşmazlıkların kapsamını genişletiyor.

21.03.2020Gündem
İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var

İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var?

İnfaz yasasında son durum ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. AKP milletvekilleri, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 2. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Kanun teklifi ardından 2. Yargı paketinin içeriği bir kez daha gündeme geldi. Peki, 2. Yargı paketinde neler var?

20.03.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

AK Parti, 'Yargı Reformu Strateji Belgesi' kapsamında hazırlanan, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 63 maddelik 2'nci yargı paketi teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Öte yandan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, infaz düzenlemesinin 3'üncü yargı paketinde olacağını belirterek, "İnfaz düzenlemesinde de son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Meclis'te bu önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığı'na sunacağız" ifadelerini kullandı.

20.03.2020Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak 2020 Ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler

Af yasası ne zaman çıkacak 2020? Ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler

Ceza infaz indirimi çalışmaları devam ederken, "af ne zaman çıkacak?" sorusu yanıtı gündemde yer almaya devam ediyor. TBMM'ye kısa sürede gelmesi beklenen infaz düzenlemesi kapsamında ele alınacak olan af kanunu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Gül'den önemli açıklama gelmişti. Peki, 2020 af yasası ne zaman çıkacak? İşte, ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler ve af yasası sürecinde son durum.

10.03.2020Gündem
Her mahkeme görüntülü olacak

Her mahkeme görüntülü olacak

Önümüzdeki günlerde TBMM’ye sevk edilmesi beklenen ikinci yargı paketiyle ilgili çalışmalarda sona gelindi. Taslağa göre, ceza mahkemelerinde davalara dışarıdan görüntülü olarak katılma olanağı, hukuk mahkemelerine de sağlanacak.

10.03.2020Gündem
Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMMye gelecek Af yasasında son durum ne

Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMM'ye gelecek? Af yasasında son durum ne?

Binlerce mahkum ve mahkum yakınının yazılı ve görsel medyadan ilgiyle takip ettiği af yasında son durum hakkındaki araştırmalar, son günlerde kala hız kazandı. Ceza indirimiyle ilgili düzenlemenin ne zaman TBMM'de gündeme geleceği merak ediliyor. Peki, af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMM'ye gelecek?

9.03.2020Gündem
Af yasasında son gelişmeler: Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak

Af yasasında son gelişmeler: Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

Af yasası ne zaman çıkacak sorusu, mahkum ve mahkum yakınlarının yanıt aradığı konulardan olmaya devam ediyor. Cezaevlerinde mahkum olan vatandaşları ilgilendiren af konusu, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Kamuoyunda beklenti içinde olunan ve 'Af yasası' olarak da bilinen 'ceza indirimi çalışmalarında son durumun ne olduğu merak konusu oldu. Peki, ceza infaz indiriminde tarih belli oldu mu? İşte, ceza infaz indirimi hakkında son gelişmeler...

5.03.2020Gündem
Ceza infaz yasasında son durum ne Af yasası ne zaman çıkacak

Ceza infaz yasasında son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

Geçtiğimiz yıldan bu yana kamuoyunu meşgul eden af tartışmaları 2020 mart ayında da devam ediyor. Özellikle cezaevlerinde yakını bulunan vatandaşların yakından takip ettiği konu, basında yer alan demeçlerin ardından tekrar gündeme geliyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak?

3.03.2020Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ne Af yasası ne zaman çıkacak

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

TBMM'ye gelmesi planlanan ceza indirimi ve infaz düzenlemesine ilişkin araştırmalar mart ayı ile birlikte hız kazandı. Konuya dair çalışmaların son noktaya geldiği biliniyor. Gözler şimdi de düzenlemenin Parlamentoya geleceği tarihte. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

1.03.2020Gündem
Af yasası için son gelişmeler Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için son gelişmeler! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için yeni gelişme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Birçok vatandaşın yakından takip ettiği af yasası hakkında geçtiğimiz haftalarda son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den gelmişti. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Gül, hazırlıkları devam eden ikinci yargı paketi üzerinden af yasasına atıfta bulunmuştu. Peki, af yasası için son gelişmeler neler olacak?

26.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan İdlib konusundaki 4’lü zirve için “Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin 'Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur' gibi bir teklif getirince, ben dedim ki; Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulunarak 'HTS kayıtlarının zamanlaması çok önemli açıklandığında kel görünecek' dedi.

26.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

Cezaevlerinde tutuklu bulunan mahkumlar ve mahkum yakınlarının ilgiyle takip ettiği af konusu, 2020 şubat ayı itibariyle gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüz binlerce vatandaş, konuya ilişkin çalışmalara dair detayları ve son gelişmeler ile siyasilerin açıklamalarını merak ediyor. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

23.02.2020Gündem
Arabuluculuk genişliyor

Arabuluculuk genişliyor

Yargı Reformu Stratejisi Belgesi'ndeki 'adil ve hızlı yargılama' hedefine uygun olarak ticari ve iş davalarında uygulanan arabuluculuk, aile ve tüketici uyuşmazlıklarını da kapsayacak. Düzenleme ikinci yargı paketine girecek

22.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ve gelişmeler neler Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ve gelişmeler neler? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Binlerce tutuklu ve ailesinin uzun bir süredir gündeminde olan af yasası ya da ceza infaz indirimi konusu, 2020 Şubat ayı ile birlikte yoğun olarak sorgulanmaya devam ediyor. Konuya ilişkin son olarak Adalat Bakanı'ndan bir açıklama gelmişti. Peki, af yasasında son durum ne?

14.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri,şubat ayında da yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

10.02.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Stratejisi'ndeki yeniliklerle infaz usullerini geliştirmeyi, güncel teknolojileri de sisteme entegre etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bakan Gül, "Şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını, elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz. Hükümlü ve tutukluların yakınlarıyla görüntülü görüşmesi, elektronik dilekçe gibi yeni uygulama modelleri de çalışma gündemimizde yer almaktadır" dedi.

10.02.2020Gündem
Af yasası ne zaman Meclise gelecek İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası ne zaman Meclis'e gelecek? İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası olarak bilinen ceza infaz yasasında sona yaklaşıldı. Belirli suçları kapsayan ceza infaz düzenlemesiyle ilgili çalışmalar yürütülürken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaşanan son gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Binlerce mahkum ve yakınlarını ilgilendiren af yasasının Meclis'e geleceği tarihle ilgili detayları paylaşan Bakan Gül, af yasası ne zaman Meclis'e gelecek sorusuna ilişkin bilgiler verdi. Peki, ceza infaz yasası ne zaman çıkacak? İşte, İnfaz kanunu değişikliğinde son durum.

7.02.2020Gündem
Af ne zaman çıkacak Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclise gelecek İşte son durum

Af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte son durum

Af yasası ve ikinci yargı paketindeki son gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Mahkum ve mahkum yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamaları araştırırken Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz düzenlemesine ilişkin bilgileri paylaştı. Peki, af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte, af yasasında son durum.

5.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Gülden infaz düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberler... Bakan Gül'den infaz düzenlemesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Ceza İnfaz düzenlemesi yakın zamanda Meclis'e gelecek'' dedi.

5.02.2020Gündem
Ceza infazında yeni sistem: Cuma cezaevine girecek, pazar çıkacak

Ceza infazında yeni sistem: Cuma cezaevine girecek, pazar çıkacak

Yeni yargı paketinde yer alan "hafta sonu infaz" sistemiyle, ticari suçlarda, borçlunun hüküm alsa bile işlerini yürütmesi sağlanacak. Böylece borçlu, borcunu ödeyebilecek ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilecek.

23.01.2020Gündem
İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması! Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar?

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası’ndaki son durum için açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı canlı yayın programında İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası ile ilgili çalışmalardan bahsetti. Peki, Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar? İşte Adalet Bakanı Gül'ün İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması...

21.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gülden, CNN Türkte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den, CNN Türk'te önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Adalet Bakanı Gül; Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un kaçışı, Libya tezkeresi, yargıdaki son durum, FETÖ ile mücadele, süresiz nafaka ve infaz kanununda düzenlemeyle ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

4.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Online yargılamaya ilişkin merak edilen konular

Avukatların duruşmaya video konferansla online olarak katılmalarını sağlayan "e-Duruşma" uygulaması nedir? Bu sistem üzerinden dava ve icra takibi nasıl yapılır? İşte merak edilenler…

23.10.2020

Erzane Nine’den çevre dersleri: ‘Arılarımız sönüyor yavrum’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Arılarımız sönüyor yavrum” diyen 96 yaşındaki Erzane Yalçıntaş’a “Ellerinden öperim” diye yanıt verdi.

14.06.2020

Önce koronavirüs testi, sonra toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki buçuk ay aradan sonra dün Ankara’ya geldi. Koronavirüs nedeniyle toplantıları videokonferans yöntemiyle yapan Erdoğan, MGK, MYK ve Bakanlar Kurulu toplantılarını uzun bir aradan sonra yüz yüze yapacak. Ancak bu hiçbir kuralın geçerli olmadığı anlamına gelmesin.

2.06.2020