MENÜ

Yargı Paketi

Yargı Paketi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yargı Paketi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.440 Yargı Paketi haberi bulunmuştur.

Yargı Paketi Haberleri

Ceza infaz indiriminde son durum ne Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek?

Ceza infaz düzenlemesinde gelinen son durum mahkum ve mahkum yakınları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzun bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ve son günlerde çalışmalarına hız verilen düzenlemenin kabul edileceği tarih sorgulanırken, infaz indirimi düzenlemesine ilişkin çalışmada sona gelindiği öğrenildi. Peki, Ceza infaz indiriminde son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler...

30.03.2020Gündem
İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

TBMM’ye gelmesi beklenen ve yaklaşık 100 bin kişiyi etkileyecek olan infaz düzenlemesi kapsamında, siyasi partiler arasındaki görüşmeler hızlandı. MHP ile dün görüşen AK Parti heyeti, bugün de CHP ve İYİ Parti ile görüşecek.

24.03.2020Gündem
3. yargı paketi ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Corona virüsü salgını nedeni ile cezaevlerini rahatlatmak için taslağı hazırlanan infaz paketi ile terör, uyuşturucu, cinsel suçlar, örgütlü suçlar ve mükerrer suçlar hariç olmak üzere kalan cezaların infazı 2/3 yerine yarı oranında uygulanacak. Uygulamanın 3. yargı paketiyle TBMM gündemine gelmesi ve yüürürlüğe girmesi bekleniyor. Peki, 3. yargı paketi ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

23.03.2020Gündem
Yargıda e-duruşma dönemi

Yargıda e-duruşma dönemi

AK Parti, 2. yargı paketi yasa teklifini dün Meclis Başkanlığı’na sundu. Paket, tüketici davaları da eklenerek uyuşmazlıkların kapsamını genişletiyor.

21.03.2020Gündem
İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var

İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var?

İnfaz yasasında son durum ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. AKP milletvekilleri, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 2. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Kanun teklifi ardından 2. Yargı paketinin içeriği bir kez daha gündeme geldi. Peki, 2. Yargı paketinde neler var?

20.03.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

Son dakika haberler... AK Partili Muş: İnfaz düzenlemesinde son aşamaya geldik

AK Parti, 'Yargı Reformu Strateji Belgesi' kapsamında hazırlanan, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 63 maddelik 2'nci yargı paketi teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Öte yandan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, infaz düzenlemesinin 3'üncü yargı paketinde olacağını belirterek, "İnfaz düzenlemesinde de son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Meclis'te bu önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığı'na sunacağız" ifadelerini kullandı.

20.03.2020Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak 2020 Ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler

Af yasası ne zaman çıkacak 2020? Ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler

Ceza infaz indirimi çalışmaları devam ederken, "af ne zaman çıkacak?" sorusu yanıtı gündemde yer almaya devam ediyor. TBMM'ye kısa sürede gelmesi beklenen infaz düzenlemesi kapsamında ele alınacak olan af kanunu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Gül'den önemli açıklama gelmişti. Peki, 2020 af yasası ne zaman çıkacak? İşte, ceza infaz indirimi düzenlemesi son gelişmeler ve af yasası sürecinde son durum.

10.03.2020Gündem
Her mahkeme görüntülü olacak

Her mahkeme görüntülü olacak

Önümüzdeki günlerde TBMM’ye sevk edilmesi beklenen ikinci yargı paketiyle ilgili çalışmalarda sona gelindi. Taslağa göre, ceza mahkemelerinde davalara dışarıdan görüntülü olarak katılma olanağı, hukuk mahkemelerine de sağlanacak.

10.03.2020Gündem
Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMMye gelecek Af yasasında son durum ne

Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMM'ye gelecek? Af yasasında son durum ne?

Binlerce mahkum ve mahkum yakınının yazılı ve görsel medyadan ilgiyle takip ettiği af yasında son durum hakkındaki araştırmalar, son günlerde kala hız kazandı. Ceza indirimiyle ilgili düzenlemenin ne zaman TBMM'de gündeme geleceği merak ediliyor. Peki, af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi düzenlemesi ne zaman TBMM'ye gelecek?

9.03.2020Gündem
Af yasasında son gelişmeler: Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak

Af yasasında son gelişmeler: Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

Af yasası ne zaman çıkacak sorusu, mahkum ve mahkum yakınlarının yanıt aradığı konulardan olmaya devam ediyor. Cezaevlerinde mahkum olan vatandaşları ilgilendiren af konusu, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Kamuoyunda beklenti içinde olunan ve 'Af yasası' olarak da bilinen 'ceza indirimi çalışmalarında son durumun ne olduğu merak konusu oldu. Peki, ceza infaz indiriminde tarih belli oldu mu? İşte, ceza infaz indirimi hakkında son gelişmeler...

5.03.2020Gündem
Ceza infaz yasasında son durum ne Af yasası ne zaman çıkacak

Ceza infaz yasasında son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

Geçtiğimiz yıldan bu yana kamuoyunu meşgul eden af tartışmaları 2020 mart ayında da devam ediyor. Özellikle cezaevlerinde yakını bulunan vatandaşların yakından takip ettiği konu, basında yer alan demeçlerin ardından tekrar gündeme geliyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak?

3.03.2020Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ne Af yasası ne zaman çıkacak

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası ne zaman çıkacak?

TBMM'ye gelmesi planlanan ceza indirimi ve infaz düzenlemesine ilişkin araştırmalar mart ayı ile birlikte hız kazandı. Konuya dair çalışmaların son noktaya geldiği biliniyor. Gözler şimdi de düzenlemenin Parlamentoya geleceği tarihte. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

1.03.2020Gündem
Af yasası için son gelişmeler Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için son gelişmeler! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için yeni gelişme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Birçok vatandaşın yakından takip ettiği af yasası hakkında geçtiğimiz haftalarda son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den gelmişti. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Gül, hazırlıkları devam eden ikinci yargı paketi üzerinden af yasasına atıfta bulunmuştu. Peki, af yasası için son gelişmeler neler olacak?

26.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan İdlib konusundaki 4’lü zirve için “Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin 'Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur' gibi bir teklif getirince, ben dedim ki; Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulunarak 'HTS kayıtlarının zamanlaması çok önemli açıklandığında kel görünecek' dedi.

26.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

Cezaevlerinde tutuklu bulunan mahkumlar ve mahkum yakınlarının ilgiyle takip ettiği af konusu, 2020 şubat ayı itibariyle gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüz binlerce vatandaş, konuya ilişkin çalışmalara dair detayları ve son gelişmeler ile siyasilerin açıklamalarını merak ediyor. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi ne zaman çıkacak?

23.02.2020Gündem
Arabuluculuk genişliyor

Arabuluculuk genişliyor

Yargı Reformu Stratejisi Belgesi'ndeki 'adil ve hızlı yargılama' hedefine uygun olarak ticari ve iş davalarında uygulanan arabuluculuk, aile ve tüketici uyuşmazlıklarını da kapsayacak. Düzenleme ikinci yargı paketine girecek

22.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ve gelişmeler neler Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ve gelişmeler neler? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Binlerce tutuklu ve ailesinin uzun bir süredir gündeminde olan af yasası ya da ceza infaz indirimi konusu, 2020 Şubat ayı ile birlikte yoğun olarak sorgulanmaya devam ediyor. Konuya ilişkin son olarak Adalat Bakanı'ndan bir açıklama gelmişti. Peki, af yasasında son durum ne?

14.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri,şubat ayında da yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

10.02.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Stratejisi'ndeki yeniliklerle infaz usullerini geliştirmeyi, güncel teknolojileri de sisteme entegre etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bakan Gül, "Şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını, elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz. Hükümlü ve tutukluların yakınlarıyla görüntülü görüşmesi, elektronik dilekçe gibi yeni uygulama modelleri de çalışma gündemimizde yer almaktadır" dedi.

10.02.2020Gündem
Af yasası ne zaman Meclise gelecek İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası ne zaman Meclis'e gelecek? İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası olarak bilinen ceza infaz yasasında sona yaklaşıldı. Belirli suçları kapsayan ceza infaz düzenlemesiyle ilgili çalışmalar yürütülürken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaşanan son gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Binlerce mahkum ve yakınlarını ilgilendiren af yasasının Meclis'e geleceği tarihle ilgili detayları paylaşan Bakan Gül, af yasası ne zaman Meclis'e gelecek sorusuna ilişkin bilgiler verdi. Peki, ceza infaz yasası ne zaman çıkacak? İşte, İnfaz kanunu değişikliğinde son durum.

7.02.2020Gündem
Af ne zaman çıkacak Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclise gelecek İşte son durum

Af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte son durum

Af yasası ve ikinci yargı paketindeki son gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Mahkum ve mahkum yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamaları araştırırken Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz düzenlemesine ilişkin bilgileri paylaştı. Peki, af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte, af yasasında son durum.

5.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Gülden infaz düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberler... Bakan Gül'den infaz düzenlemesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Ceza İnfaz düzenlemesi yakın zamanda Meclis'e gelecek'' dedi.

5.02.2020Gündem
Ceza infazında yeni sistem: Cuma cezaevine girecek, pazar çıkacak

Ceza infazında yeni sistem: Cuma cezaevine girecek, pazar çıkacak

Yeni yargı paketinde yer alan "hafta sonu infaz" sistemiyle, ticari suçlarda, borçlunun hüküm alsa bile işlerini yürütmesi sağlanacak. Böylece borçlu, borcunu ödeyebilecek ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilecek.

23.01.2020Gündem
İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması! Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar?

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası’ndaki son durum için açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı canlı yayın programında İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası ile ilgili çalışmalardan bahsetti. Peki, Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar? İşte Adalet Bakanı Gül'ün İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması...

21.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gülden, CNN Türkte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den, CNN Türk'te önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Adalet Bakanı Gül; Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un kaçışı, Libya tezkeresi, yargıdaki son durum, FETÖ ile mücadele, süresiz nafaka ve infaz kanununda düzenlemeyle ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

4.01.2020Gündem
2020de af çıkacak mı Af ne zaman çıkacak

2020'de af çıkacak mı? Af ne zaman çıkacak?

Uzun zamandır gündemi meşgül eden ceza infaz indirimi ya da vatandaşlar tarafından bilinen adıyla af konusundaki araştırmalar son günlerde yoğunlaştı. Yargı paketlerinde olup olmayacağı merak edilen ceza infaz indiriminin, 2020'deki durumu sorgulanıyor. Peki, 2020'de af çıkacak mı? Af ne zaman çıkacak?

24.12.2019Gündem
Adalet Bakanı Gül Hürriyet’e konuk oldu: Açık cezaevinde yeni model

Adalet Bakanı Gül Hürriyet’e konuk oldu: Açık cezaevinde yeni model

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hürriyet’e, yeni çıkarılan şiddetle mücadele genelgesi, açık cezaevine geçişteki yeni model ve yargıdaki 2020 hedeflerini anlattı. Gül, şiddet mağduru kadına ücretsiz avukat görevlendirmeye dönük Türkiye Barolar Birliği ile çalışma yaptıklarını söyledi. Noterlerde kredi kartı uygulamasına da 1 Şubat 2020’de başlanacağını duyuran Bakan Gül’ün değerlendirmeleri özetle şöyle:

20.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Af yasası ne zaman çıkacak Ceza infaz indiriminde son durum ne

Af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri, son günlerde de yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen ve ikinci yargı paketinde yer alacağına yönelik beklentiler olan af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

15.12.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza indirimi ve ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza indirimi ve ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak?

Kamuoyunun yakından takip ettiği af yasası olarak da bilinen ceza infaz indirimi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Meclis'e ayrı sunulması planlanan 'İkinci Yargı Paketi'nin çalışmalarında gelinen son durum yeni yıla günler kala sıkça araştırılmaya başlandı. Peki, af yasasında son durum ne? Ceza indirimi ve İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? İşte, af yasası ile ilgili ayrıntılar.

10.12.2019Gündem
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı?

Ceza infaz yasası kamuoyunda bilinen haliyle af yasası, ikinci yargı paketinde olup olmadığıyla merak konusu oldu. Konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yapılan son açıklamanın ardından af yasasında gelinen son durum araştırılmaya başlandı. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi teklifi onaylanacak mı? İşte, merak edilen bilgiler.

5.12.2019Gündem
Son dakika... Bahçeli: 24 Eylül tarihli teklifimizi beklemeye aldık

Son dakika... Bahçeli: 24 Eylül tarihli teklifimizi beklemeye aldık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cumhur İttifakı çatısı altında tezat ve tersliklerin yaşanmaması, konunun istismar edilmemesi maksadıyla 24 Eylül 2018 tarihli kanun teklifimizi bugünden itibaren beklemeye aldığımızı önemle ifade etmek isterim" dedi.

4.12.2019Gündem
İkinci yargı paketi  ne zaman çıkacak Af yasası ve ceza indiriminde son durum ne

İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası ve ceza indiriminde son durum ne?

Af yasası ve ceza indirimindeki son gelişmeler gündemdeki yerini koruyor. Hem binlerce mahkum hem de yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamayı dikkatle takip ediyor. AK Parti'li vekillerin üzerinde çalıştığı paketin, muhalefetin görüşüne sunulması bekleniyor. Peki, ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak? Af yasası ve ceza indirimi son durum ne?

4.12.2019Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı?

Binlerce mahkum ve mahkum yakınının yazılı ve görsel medyadan ilgiyle takip ettiği af yasında son durum hakkındaki araştırmalar, yeni yıla kısa bir süre kala hız kazandı. Bazı suçları kapsaması planlanan af yasasının ikinci yargı paketinde yer alıp almayacağı da bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, Af yasasında son durum ne? Ceza infaz indirimi yasası çıkacak mı?

30.11.2019Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ne Af yasası çıkacak mı

Ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası çıkacak mı?

Af yasası olarak da bilinen ceza infaz indirimi ile ilgili hükümet yetkililerinden peş peşe açıklamalar geldi. Bir süredir kamuoyunda takip edilen af yasasında son gelişmeler gündeme gelen haberlerin ardından özellikle mahkum ve mahkum yakınları tarafından merak konusu oldu. Peki, ceza infaz indiriminde son durum ne? Af yasası çıkacak mı? İşte, konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

26.11.2019Gündem
Son dakika... Çok önemli hazırlık Adalet Bakanı duyurdu

Son dakika... Çok önemli hazırlık! Adalet Bakanı duyurdu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz'' dedi.

25.11.2019Gündem
Af yasasında (af kanunu) son durum ne Ceza infaz indirimi olacak mı

Af yasasında (af kanunu) son durum ne? Ceza infaz indirimi olacak mı?

Kamuoyunda af yasası olarak da bilinen ceza infaz indiriminde gelinen son durum, binlerce mahkum ve mahkum yakınının gündeminde yer almaya devam ediyor. Adalet Bakanı Gül ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli af yasası ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Gündemdeki haberlerle beraber, af yasasını bekleyenlerin araştırmaları hız kazandı. Peki, Af yasasında (af kanunu) son durum ne? Ceza infaz indirimi olacak mı?

23.11.2019Gündem
Af yasası çıkacak mı Ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

Af yasası çıkacak mı? Ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

Yeni Yargı Paketi'nde ceza indirimi konusu, kamuoyunun gündeminde yer almaya devam ediyor. Af yasasının çıkıp çıkmayacağı, özellikle hükümlü ve hükümlü yakınları tarafından merak edilirken konuyla ilgili Adalet Bakanı Gül, açıklamalarda bulundu. Peki, af yasası çıkacak mı? İşte, ceza indirimi ile ilgili son gelişmeler...

21.11.2019Gündem
Gül: İcradaki malı sahibi satabilecek

Gül: İcradaki malı sahibi satabilecek

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni yargı paketiyle ilgili, “Hukuk yargılamalarıyla ilgili noterlik, icralara yönelik borçlunun kendi malını satabilmesi gibi birtakım vatandaş lehine olan, yargılamaları hızlandıran düzenlemeler düşünülüyor” dedi.

20.11.2019Gündem
Af yasasında son gelişmeler neler 2. yargı paketinde ceza indirimi olacak mı

Af yasasında son gelişmeler neler? 2. yargı paketinde ceza indirimi olacak mı?

Af yasasındaki son gelişmeler vatandaşların gündemindeki yerini korurken; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 19 Kasım Salı günü 2. yargı paketi ve ceza indirimi konuları hakkında açıklamada bulundu. Yargı reformu kapsamında yapılan çalışmalar içerisinde yer alan infaz rejimi değişikliğinin onaylanması durumunda binlerde hükümlü tahliye olabilecek. Peki, Af yasasında son gelişmeler neler? 2. yargı paketinde ceza indirimi olacak mı?

19.11.2019Gündem
Son dakika: Adalet Bakanı Gülden ceza indirimi açıklaması

Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den ceza indirimi açıklaması

 Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni yargı paketinde ceza indirimi çalışması olmadığını belirterek, "O konular ayrıca siyaseten tartışılıyor. Yargı paketi kendi içerisinde devam edecek." dedi.

19.11.2019Gündem
Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Birinci Yargı Paketi’nin ardından, bu kez hukuksal yargılamaları düzenleyen İkinci Yargı Paketi de tamamlandı. İkinci pakette, noter yardımcılığı uygulamasından arabulucuk sisteminin genişletilmesine kadar önemli hükümler bulunuyor. Düzenlemeler 4 milyon dosyayı ilgilendiriyor.

16.11.2019Gündem
Meral Akşener: Ekonomi mağduru olan kadınların, hak ve hukukuna dikkat edin

Meral Akşener: Ekonomi mağduru olan kadınların, hak ve hukukuna dikkat edin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Türkiye'de boşanmanın asıl mağduru kadınlardır. O yüzden ikinci yargı paketi hazırlığındaki iktidarı şimdiden uyarıyorum; boşanmaların, özellikle de ekonomi mağduru olan kadınların, hak ve hukukuna dikkat edin. Onları daha da ağır hayat şartlarına mahkum etmeyin" dedi.

12.11.2019Gündem
İnfazda yeni düzen seneye

İnfazda yeni düzen seneye

Adalet Bakanlığı’nın aylardan beri üzerinde çalıştığı ve seçenekli olarak hazırladığı infaz düzenlemesinin TBMM’de görüşülmesi yeni yıla kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyaretinden sonra konuyu Bahçeli ile görüşecek.

10.11.2019Gündem
Kemal Bey’in açıklaması muteberdir

Kemal Bey’in açıklaması muteberdir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, erken seçime tartışmalarına yönelik, “Parlamenter sisteme destek yükseldi” dedi.

24.10.2019Siyaset
İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak

İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak?

Hazırlıkları süren 'ikinci yargı paketi' hakkındaki araştırmalar son günlerde hız kazandı. Adalet Bakanlığı bürokratlarının üzeride çalıştığı pakette, 'infaz' düzenlemeleri yapılacak. Birinci yargı paketinin de yasalaşmasıyla birlikte gözler şimdi ikinci paketin yürürlüğe gireceği tarihte. Peki, ikinci yargı paketi ne zaman çıkacak?

23.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

CHP’de kavga büyür mü?

Yerel seçimlerin verdiği moral, İstanbul seçimlerinin sağladığı başarı ile CHP iç tartışmalarını bitirmiş, birbiriyle uğraşan parti olmaktan çıkmış, hatta hafiften “Türkiye’yi yönetmeye talibiz” havasına girmişti. Ta ki o Külliye’ye giden CHP’li haberine kadar.

23.12.2019

İcradan çocuk teslimi ne zaman kalkıyor?

87 yıllık İcra İflas Kanunu’ndan kaynaklanan, çocukların taşınır eşya gibi icraya konulup teslimi usulü hâlâ yürürlükte. Maalesef bu ilkel uygulamayı kaldıran ikinci yargı paketi bu yıla yetişmiyor. Meclis bütçe maratonuna başladı ve ikinci yargı paketi yeni yıla kaldı. En erken 2020 yılı başında çıkarılacak.

9.12.2019