EKSTRA
MENÜ

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.130 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Mavi gözlü dev Nazım Hikmet 119 yaşında

'Mavi gözlü dev" Nazım Hikmet 119 yaşında

Teşekkürler böyle olduğun için! Teşekkürler o ateş için, türkülerinde tutuşturduğun sonsuzca..." Şilili şair Pablo Neruda'nın ölüm haberini aldıktan sonra bu dizeleri kaleme aldığı Nazım Hikmet Ran, doğumunun 119'uncu yılında anılıyor.

15.01.2021Magazin
Nazım Hikmet’in bugün doğum günü Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet’in bugün doğum günü! Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde şiirleri ve sözleriyle anılıyor. Usta şairin sevenleri günün anlam ve önemine uygun sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyorlar. ‘Güzel Yüzlü Şair’ ve ‘Mavi Gözlü Dev’ olarak adlandırılan, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, 15 Ocak 1902'de Selanik'te dünyaya geldi. İşte Nazım Hikmet’in hayatı ile ilgili bilgiler

15.01.2021Gündem
Mekkenin Fethi ne zaman gerçekleşti İşte Mekkenin fetih tarihi ve  Mekkenin fethini kutlama mesajları

Mekke'nin Fethi ne zaman gerçekleşti? İşte Mekke'nin fetih tarihi ve Mekke'nin fethini kutlama mesajları

Mekke'nin fethi, Müslümanların en önemli dönüm noktalarından birisi. Mekke'nin Fethinin yıldönümü ile birlikte Mekke'nin fethine dair paylaşımlar yapılmaya başlandı. Peki, Mekke'nin Fethi ne zaman gerçekleşti? İşte Mekke'nin fetih tarihi ve Mekke'nin fethini kutlama mesajları

31.12.2020Gündem
Milletvekili nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Milletvekili olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Milletvekili nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Milletvekili olma şartları, maaşları ve iş imkanları  

Ülkemizde milletvekili seçilme yaşı 1920 yılından 2006 yılına kadar 30'tu. Daha sonra yapılan değişiklik ile 30'dan 25'e düştü. Günümüzde ise 18 yaşını doldurmuş her Türk vatandaşı milletvekili seçilebilir. Milletvekili nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Merak edilen tüm soruları sizler için derledik.

17.12.2020Meslekler
O mavi gözlü bir devdi

O mavi gözlü bir devdi

"Kuvayi Milliye", "835 Satır", "Benerci Kendini Niçin Öldürdü?" ve "Memleketimden İnsan Manzaraları"nın da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eseri kaleme alan, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, vefatının 57. yılında anılıyor.

2.06.2020Keyif
2020 Kadir Gecesi hangi gün Kadir Gecesi ne zaman

2020 Kadir Gecesi hangi gün? Kadir Gecesi ne zaman?

Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi hakkındaki araştırmalar 2020 Ramazan'ın idrak edilmeye başlamasıyla hız kazandı. İslam’ın en şerefli, en faziletli ve en ihtişamlı gecelerinden biri olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nin hangi güne denk geldiğini araştıran vatandaşlar, son günlerde sorgulamalarını hızlandırdı. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? 2020 Kadir Gecesi hangi gün?

5.05.2020Gündem
2020de Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek Kadir Gecesi ne zaman

2020'de Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek? Kadir Gecesi ne zaman?

Ramazan ayı içinde idrak edilen Kadir Gecesi'ne kaç gün kaldığını merak ediyor. İslam’ın en şerefli, en faziletli ve en ihtişamlı gecelerinden biri olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nin hangi güne geldiğini sorgulayan vatandaşlar, Ramazan ayına yaklaşılmasıyla birlikte aramalarına hız verdi. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? 2020'de Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

17.04.2020Gündem
İnfaz düzenlemesi Meclise geldi: Af yasası ne zaman çıkacak, son durum ne

İnfaz düzenlemesi Meclis'e geldi: Af yasası ne zaman çıkacak, son durum ne?

Kamuoyunda af yasası olarak da bilinen infaz düzenlemesiyle ilgili görüşmeler Meclis'te devam etti. Konuyla ilgili açıklama yapan, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, infaz düzenlemesine ilişkin, "Terör suçları, cinsel suçlar, kasten öldürme, uyuşturucu madde imal, ithal ve ticareti yapan baronlar, aynı şekilde vicdanlarımızı yaralayan kadın cinayetleri ve yine FETÖ’nün itibar suikastlerinde kullanmış olduğu özel hayatın gizliliğine ilişkin suçlar da bu düzenleme kapsamından istisna tutuluyor." dedi. Peki, Af yasası ne zaman çıkacak, son durum ne? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.04.2020Gündem
Kadir Gecesi ne zaman 2020 Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek

Kadir Gecesi ne zaman? 2020 Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

'Bin aydan daha hayırlı' olduğu müjdelenen Kadir Gecesi hakkındaki araştırmalar Ramazan'ın idrak edilmesine kısa bir süre kala hız kazandı. İslam’ın en şerefli, en faziletli ve en ihtişamlı gecelerinden biri olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nin hangi güne denk geldiğini araştıran vatandaşlar, bir yandan da Kadir Gecesi'nin fazileti hakkında bilgi almak istiyor. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? 2020 Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek?

1.04.2020Gündem
53 yıl önce dehşet saçmıştı Çine canavarı öldü

53 yıl önce dehşet saçmıştı! 'Çine canavarı' öldü!

Aydın’da 1967 yılında bir dedikodu üzerine eşini ve eşinin ailesinden 9 kişiyi ikisi tabanca biri tüfek 3 ayrı silahla öldürerek Aydın’ı yasa boğan adam olaydan 53 yıl sonra hayatını kaybetti. Bir anda 9 kişiyi öldürmesinden dolayı Aydın’da ‘Çine canavarı’ lakabıyla tanınan Mustafa Çelen, cinayeti işleyip cezaevinden tahliye edildikten sonra yerleştiği Yenipazar’ın kırsal Hacıköseler Mahallesi’nde toprağa verildi.

14.01.2020Gündem
Tacikistanda af ilan edildi

Tacikistan'da af ilan edildi

Tacikistan'da, ülke anayasasının kabulünün 25. yıl dönümü dolayısıyla af ilan edildi.

26.10.2019Dünya
Cezaevi mektupları

Cezaevi mektupları

Cezaevlerindeki mahkûm sayısı 280 bine dayanırken, gözler infaz sistemi değişikliğine çevrildi. Bu hafta söz sırası, cezaevlerinden arayıp beni mektup yağmuruna tutan okurlarımın. Ortak soruları infaz düzenlemesinin ne zaman çıkarılacağı ve neleri kapsayacağı. Talepleri ise bu düzenlemenin 23 Haziran’daki İstanbul seçimi sonrası Meclis tatile girmeden temmuzda yasalaşarak yürürlüğe girmesi.

17.06.2019Gündem
Notre Dameın Kamburu kitabının yazarı kimdir

Notre Dame'ın Kamburu kitabının yazarı kimdir?

Notre Dame'ın Kamburu, Sefiller, Deniz İşçileri gibi kitapların yazarı olan Victor Hugo, aynı zamanda birçok oyuna ve şiire de imzasını atmıştır. En büyük Fransız yazarlar arasında yer alan Victor Hugo, Fransızlar tarafından birçok eseriyle tanınsa da, ülke dışında Notre Dame'ın Kamburu ve Sefiller ile nam salmıştır. İşte, Notre Dame'ın Kamburu kitabının yazarı Victor Hugo hakkında bazı bilgiler

8.05.2019Gündem
Yeni Zelandada yeni silah yasası meclisten geçti

Yeni Zelanda'da yeni silah yasası meclisten geçti

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından, ülkede tüm yarı otomatik askeri tarz silah ve saldırı tüfeklerini yasaklayan yasa bire karşı 119 oyla meclisten geçti.

10.04.2019Dünya
Kadir Gecesi ne zaman Kadir Gecesinin önemi

Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi'nin önemi

İslam dünyası için önemli olan mübarek üç ayların gelmesi ile beraber, oruç ibadetinin idrak edileceği Ramazan ayına da kıs bir zaman kaldı. Kadir Gecesi, yüce dinimiz İslam’ın en şerefli, en faziletli ve en ihtişamlı gecelerinden en başta gelenidir. Mübarek günleri yaşadığımız şu günlerce milyonlarca Müslüman da Ramazan ayı içerisinde idrak edilecek Kadir Gecesi'nin ne zaman olduğunu sorgulamaya başladı. Peki, Kadir Gecesi ne zaman? İşte Kadir Gecesi'nin tarihi ve önemi ile ilgili bazı bilgiler...

6.04.2019Gündem
Binali Yıldırım öğrencileri kırmadı

Binali Yıldırım öğrencileri kırmadı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Silivri'de çiçekçilikten 4 bin kişinin iş sahibi olacağını belirterek, "Çünkü İstanbul'un çiçeğini, başka şehirlerden alıyoruz. Burnumuzun dibinde Silivri'de, çiçekçilik köyü var. Şimdi onu geliştireceğiz, bütün İstanbul'u süsleyecek çiçekleri de Silivri'den almış olacağız." dedi. Yıldırım, yanına gelen Silivri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni öğrencisi Merve Sude, Yıldırım'ı okuluna davet etti. Yıldırım, "Bugün gelemeyiz program çok yoğun" dedi. Merve Sude'nin ısrarı üzerine Binali Yıldırım, Silivri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne uğradı.

21.02.2019Gündem
Ürdünde mahkumlar serbest bırakılıyor

Ürdün'de mahkumlar serbest bırakılıyor

Ürdün'de Kral 2. Abdullah tarafından onaylanan genel af kapsamında mahkumlar serbest bırakılmaya başlandı.

5.02.2019Dünya
Gündem 24 saat - 25.12.2018

Gündem 24 saat - 25.12.2018

Gündem 24 saat - 25.12.2018

25.12.2018Özet
Ürdün’de genel af yasa tasarısı onaylandı

Ürdün’de genel af yasa tasarısı onaylandı

Ürdün'de hükümet, 2018 genel af yasa tasarısını onayladı.

25.12.2018Dünya
İYİ Parti Düzce Kurucu İl Başkanı istifa etti

İYİ Parti Düzce Kurucu İl Başkanı istifa etti

İYİ Parti Düzce kurucu İl Başkanı ve 24 Haziran seçimlerinde kentten milletvekili adayı olan Ercan Katırcıoğlu, partisinden istifa etti.

2.11.2018Gündem
Af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı

Af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler | Af çıkacak mı?

MHP'nin TBMM'ye sunduğu af teklifi gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Konu hakkında pek çok siyasi görüşünü açıklarken son açıklama Adalet Bakanı'ndan geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP’nin Meclis’e sunduğu af teklifi hakkında konuştu. Peki, af teklifiyle ilgili son haberler ve gelişmeler neler? Af çıkacak mı?

29.10.2018Gündem
Mahkumlara af çıkacak mı Af konusunda son gelişmeler

Mahkumlara af çıkacak mı? Af konusunda son gelişmeler

Af çıkacak mı sorusu, mahkumlar ve yakınları tarafından internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Milliyetçi Harekat Partisi'nin üzerinde çalıştığı af yasası hakkında son bilgileri almak isteyen vatandaşlar, son girilen haberleri sorguluyor. Peki, af yasasında son durum nedir? İşte, o konu hakkında ajanslara düşen son gelişmeler

18.10.2018Gündem
Af teklifiyle ilgili son haberler

Af teklifiyle ilgili son haberler

MHP, 19 Mayıs 2018 tarihine kadarki suçlara ilişkin 5 yıl şartlı indirim öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu. Gözler şimdi kanun teklifi ile ilgili yapılacak Meclis görüşmelerinde. Affın kapsamı ve detayları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, bir yandan da afla ilgili basında çıkan son haberleri takip etmek istiyor. İşte, afla ilgili son haberler ve gelişmeler...

11.10.2018Gündem
Hukukçu görüşü: AYM iptalleriyle bu af genişler

Hukukçu görüşü: AYM iptalleriyle bu af genişler

MHP’nin, suç örgütü liderleri Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz dahil 162 bin 989 kişiyi kapsayacak af teklifi büyük tartışma yarattı. Teklifi Hürriyet’e değerlendiren hukukçular ‘Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) olası iptal kararları ile af kapsamının genişleyebileceği uyarısı yaptılar.

25.09.2018Gündem
CHP: Biri iyi polis biri kötü polis oldu

CHP: Biri iyi polis biri kötü polis oldu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, af teklifi veren MHP ile iktidar partisini, “Birisi yolsuzlukların, diğeri de çetecilerin önünü açmak istiyor” diye eleştirdi. Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şöyle dedi:

25.09.2018Gündem
İşte MHPnin af teklifi

İşte MHP'nin af teklifi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, partisince yarın Meclis’e sunulacak af teklifini, genel merkezdeki basın toplantısıyla açıkladı. “Düzenlemeden faydalanacak kişi sayısı 162 bin 989” diyen Yıldız, teklifin 19 Mayıs 2018’den önceki suçları kapsadığını belirterek, bu tarihe kadarki suçlarda 5 yıl şartlı indirim olacağını belirtti.

22.09.2018Gündem
Son dakika… İşte MHP’nin af teklifi…

Son dakika… İşte MHP’nin af teklifi…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP'nin hazırladığı ve 24 Eylül Pazartesi günü Meclis'e sunulacak olan af teklifine ilişkin "Düzenlemeden faydalanacak kişi sayısı 162 bin 989" dedi.

22.09.2018Gündem
AK Parti kısmi affı görüşecek

AK Parti kısmi affı görüşecek

AK Parti yönetimi MHP’nin af önerisini bugün yapacağı MYK toplantısında tartışacak. İki partinin yaptığı seçim ittifakına zarar vermemesi için partililere bu konuda görüş belirtmemeleri uyarıları yapılmıştı. AK Parti, kongre süreci de dahil, bu süreçte yaptığı parti toplantılarının hiçbirinde MHP’nin önerisini gündeme almadı. Bugün toplanacak MYK toplantısında ise yerel seçim hazırlıklarının yanı sıra bu önerinin de değerlendirilmesi bekleniyor.

28.08.2018Gündem
CHP’den MHP’nin af önerisi ile ilgili açıklama

CHP’den MHP’nin af önerisi ile ilgili açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak MHP'nin af önerisine ilişkin, "Henüz ortada somut bir şey yok. Bunun olması için iktidarın görüşlerini açıklaması gerekiyor. Af konusu çok önemli ve son derece dikkatli izlenilmesi gerekiyor" dedi.

27.08.2018Gündem
Orman açıkladı Beşiktaş seçime gidiyor

Orman açıkladı! Beşiktaş seçime gidiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Divan Kurulu Toplantısı'nda flaş bir açıklama yaptı. Siyah-beyazlı kulüp seçime gidiyor...

11.08.2018Futbol
‘Zaferi övmeyin, savaşı sevmeyin’

‘Zaferi övmeyin, savaşı sevmeyin’

İtalyan yazar, akademisyen ve eski senatör Claudio Magris’in ‘Davanın Reddine’si savaşın dehşetini, şiddetin bellekte bıraktığı izleri, ihanetin utancını, bilinçli unutkanlığın ikiyüzlülüğünü sergileyen etkileyici bir roman...

9.08.2018Kitap Sanat
Bedelli askerlik çıkacak mı Bekir Bozdağdan flaş bedelli askerlik açıklaması

Bedelli askerlik çıkacak mı? Bekir Bozdağ'dan flaş bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ katıldığı bir televizyon programında bedelli askerlikle ilgili yaptığı açıklamada 'Parlamento muhtemeldir ki 1 Ekim'e kadar ara verecek. Bu konu 1 Ekim'de parlamento açıldıktan sonra gündeme gelecektir. Meclis açıldıktan sonra da bu konuda gereği yapılacaktır. Bu bizim de milletimize taahhüdümüzdür bu yıl içinde hallolacaktır" dedi.

25.06.2018Gündem
Trump: Muhammed Aliyi affedebilirim

Trump: Muhammed Ali'yi affedebilirim

ABD Başkanı Donald Trump, "askere gitmeme" suçundan ötürü hüküm giyen ancak daha sonra Yüksek Mahkeme tarafından aklanan ünlü boksör Muhammed Ali'yi affetmeyi düşündüğünü söyledi.

8.06.2018Dünya
Kuzey Kore’ye genel af çağrısı

Kuzey Kore’ye genel af çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) Kuzey Kore Özel Raportörü Tomas Ojea Quintana, gelecek hafta ABD ile yapılması planlanan tarihi zirve öncesi Kuzey Kore yönetimine çağrıda bulundu ve ülkedeki yüzlerce siyasi mahkumun “genel af” ilan edilerek serbest bırakılmasını istedi.

7.06.2018Dünya
Son dakika... Devlet Bahçeli’den yeni af açıklaması

Son dakika... Devlet Bahçeli’den yeni af açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere kader kurbanlarına af çıkarılmasıyla ilgili kararlılığımız sürüyor. Af çıkarılmasıyla ilgili vaat ve sözümüzü seçim beyannamemize de aldık. Bu duruşumuzdan geri adımımız düşünülemez" dedi.

4.06.2018Gündem
Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek Kadir Gecesinin önemi ne

Kadir Gecesi ne zaman hangi gün idrak edilecek? Kadir Gecesinin önemi ne?

Kadir Gecesi, mübarek Ramazan ayı içerisinde bu ibadeti kaçırmak istemeyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Bin geceden hayırlı bir gün olarak nitelendirilen Kadir Gecesi, namazlar ve dualarla geçirilecek. Peki, Kadir Gecesi ne zaman idrak edilecek? İşte, camilerin dolup taşacağı bu mübarek gece hakkında merak edilen bazı bilgiler ve tarih detayı

3.06.2018Gündem
Milletimizden yetki istiyoruz

'Milletimizden yetki istiyoruz'

VATAN Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, milletvekilli adaylarını tanıttığı toplantıda, “Bir iktidar mücadelesine giriyoruz. Milletimizden yetki istiyoruz” dedi. Şişli’deki bir otelde yapılan toplantıda konuşan Perinçek, özetle şunları söyledi:

2.06.2018Gündem
Çavuşoğlu: ‘Af beklentisi ortaya konulması doğru değil’

Çavuşoğlu: ‘Af beklentisi ortaya konulması doğru değil’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Bahçeli’nin af telebi ile ilgili "Af konusu çok hassas. Bayramdan önce konuşulması doğru değil" dedi.

2.06.2018Gündem
Trumpdan Dinesh DSouza için genel af

Trump'dan Dinesh D'Souza için genel af

ABD Başkanı Donald Trump, yazar ve film yapımcısı Dinesh D'Souza'nın affedileceğini açıkladı.

31.05.2018Dünya
Yeniden yargılama çağrısı

Yeniden yargılama çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 bin hâkim ve savcının FETÖ üyesi olduğu için ayıklandığını belirterek, “Peki bu 5 bin hâkim ve savcının görevdeyken haksız yere yargıladığı ve cezalandırdığı insanlar nerede? Bu adamlar kime ceza vermişse onların hepsinin mahkemesinin yeniden görülmesi lazım” çağrısında bulundu. MHP’yi izleyen gazetecilerle önceki gün iftarda buluşan Bahçeli, şunları söyledi:

24.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İTÜ'nün öğrenci sayısı 40'tan 10 bine indirilmeli

İTÜ’nün öğrenci sayısı 40.000’e yaklaşmıştır.

10.07.2018