EKSTRA
MENÜ

Devremülk

Devremülk haberleri sayfasında güncel ve son dakika Devremülk hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 249 Devremülk haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Devremülk Haberleri

Devremülk soyguncuları Mağduriyette ikinci perde

Devremülk soyguncuları! Mağduriyette ikinci perde

Sayıları on binlerle ifade edilen ‘devremülk’ mağdurlarının ikinci bir kez zarara uğratıldığı iddia edildi. Bu kez devreye, mağduriyetlere yol açan firmaların eski çalışanlarının girdiği ileri sürülüyor. Mağdurların iddiasına göre bu kişiler, mağdurlara ulaşarak vekâletname alıyor ve anlaşmalı oldukları avukatlara yönlendiriliyor. Avukatların, şirketlerden tahsilat yapmalarına rağmen, mağdurlara eksik ödeme yaptıkları öne sürülüyor.

8.09.2021Ekonomi
Devremülk alacaklar dikkat 15 maddede dikkat edilmesi gerekenler

Devremülk alacaklar dikkat! 15 maddede dikkat edilmesi gerekenler

Devremülkler hem sundukları imkânlar hem de fiyat avantajıyla öne çıkıyor, tercih ediliyor. Bu alanda faaliyet gösteren kurumsal firmalar bir yana, binlerce mağdur yaratanlar da var.

8.09.2021Ekonomi
Sinpaş’tan ‘teşvikli’ halka arz

Sinpaş’tan ‘teşvikli’ halka arz

SİNPAŞ, konut ve ticari gayrimenkulde faaliyet gösteren Sinpaş GYO ve ticari gayrimenkule odaklanan Servet GYO’nun ardından şimdi de turizm ve devremülk alanındaki şirketi Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nı (GYO) halka arz ediyor.

29.07.2021Ekonomi
Termal mağdurları tutukluların tahliye edilmemesini istedi

Termal mağdurları tutukluların tahliye edilmemesini istedi

Afyonkarahisar'da termal devremülk satışı üzerinden dolandırılan ve sayılarının 7 bini bulduğunu söyleyen mağdurlardan bazıları Afyonkarahisar Adliyesi önünde açıklama yaptı. Mağdurlar tutukluların serbest bırakılmamasını isterken, birinin avukatı da olan Tüketiciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi Zekiye Ilgaz Özdarendeli, "Soruşturma devam ediyor ve soruşturmanın başlangıcından bu yana yaklaşık 3-4 aydır, dosyada 40'a yakın tutuklu var. Biz bu tutukluların tahliye edilmesini istemiyoruz" dedi.

8.04.2021Gündem
Yalovada termal şebekesi Binlerce kişi mağdur oldu...

Yalova'da termal şebekesi! Binlerce kişi mağdur oldu...

Yalova’da termal suyu dahi bulunmayan iki ayrı devre mülk projesini maket üzerinde pazarlayarak para toplayan 52 kişilik şebekeye yönelik dava açıldı. Savcı, şüphelilerin ‘organize suç örgütü’ kapsamında cezalandırılmalarını istedi.

22.03.2021Gündem
Bodrum Plajları 2020 - Bodrumda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bodrum Plajları 2020 - Bodrum'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemizin cennet köşelerinden Muğla ilimizin gözde turistik ilçesi Bodrum, her sene çok sayıda insanın tatil amacı ile akınına uğruyor. Masmavi Ege Denizi’nin sımsıcak kumlarına ve masmavi buz gibi denizine kendilerine bırakmak isteyenler Bodrum plajlarına koşuyor. Bu güzel plajlara dair Bodrum Plajları 2020- Bodrum'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak şartıyla istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Başvuru işlemleri telefonla ve online olarak yapılabiliyor. İşte 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar…

30.06.2020Gündem
65 yaş üstüne tatil izni

65 yaş üstüne tatil izni

Daha önce tek yönlü seyahat izni verilen 65 yaş üstündekilere tatil izni de çıktı. Buna göre, 65 yaş üstündekiler tatile gitmek için “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” alacak. Belgeler e-Devlet ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan alınabilecek.

26.06.2020Gündem
Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

Vali Yerlikaya 65 yaş ve üstüne tatil izni verildiğini açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 65 yaş ve üzeri vatandaşların izin belgesi alarak, turizm amaçlı seyahat yapabileceklerini açıkladı. Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız turizm amacıyla yapacakları yolculuklarda 'Seyahat İzin Belgesi' almak şartıyla istedikleri yere gidebilecekler. Kendileri ile aynı durumda bulunan birinci derece yakınlarından en fazla 6 kişi için de izin alabilecekler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak üzere Alo 199, Vefa Sosyal Destek Hattı ve e­-Devlet üzerinden başvuru yapabileceklerdir."

25.06.2020Gündem
Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

Son dakika: İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş ve üzerindekiler için yeni genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindekiler, izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

25.06.2020Gündem

Jet Fadıl duruşma öncesinde saldırıya uğradı! Mahkeme heyetinden flaş karar

‘Jet Fadıl’ lakaplı Fadıl Akgündüz’ün dolandırıcılık iddiasıyla yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz sanık Akgündüz’ün avukatı, Akgündüz’ün duruşma öncesinde saldırıya maruz kaldığını ve hastaneye sevk edildiğini belirtti. Mahkeme heyeti, Fadıl Akgündüz’ün de aralarında bulunduğu sanıkların tutuklanması ve mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin talebi reddederek, müşteki ifadelerin tamamlanmasının ardından bilirkişi raporu alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

28.02.2020Gündem
Mesaj tacizi bitiyor

Mesaj tacizi bitiyor

Tanıtım, reklam mesajlarından bıkan vatandaşın yarım milyonu aşan şikâyeti üzerine Ticaret Bakanlığı yeni bir sistemi geliştirdi. Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) üzerinden vatandaşa hangi şirketlere onay verdiğini görme, istemediklerinin onayını iptal etme, istediklerini de mesaja açma fırsatı sunacak.

5.01.2020Ekonomi
Maketten satışa Meclis takibi

Maketten satışa Meclis takibi

MECLİS, devremülk ve devre tatilden sonra maketten satış şikayetleri için harekete geçti.

24.11.2019Ekonomi
‘Şato’ müteahhidinin iflas kararı kaldırıldı

‘Şato’ müteahhidinin iflas kararı kaldırıldı

Bolu’da inşaatı başladığından beri gündemden düşmeyen Burj El Babas’la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

14.11.2019Ekonomi
Ankara’da ‘Prizma’ operasyonu Çok sayıda kişi gözaltına alındı…

Ankara’da ‘Prizma’ operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltına alındı…

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık ve Yankesicilik Bürosunun 4 aylık çalışması sonucunda devam ettirilen ‘Prizma’ operasyonu çerçevesinde 150 polisin katılımıyla devremülk dolandırıcılarına operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 28 zanlı gözaltına alındı.

11.11.2019Gündem
Ankara’da ‘Prizma’ operasyonu Çok sayıda kişi gözaltına alındı…

Ankara’da ‘Prizma’ operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltına alındı…

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık ve Yankesicilik Bürosunun 4 aylık çalışması sonucunda devam ettirilen ‘Prizma’ operasyonu çerçevesinde 150 polisin katılımıyla devremülk dolandırıcılarına operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 28 zanlı gözaltına alındı.

11.11.2019Gündem
Termal şok: Binlerce kişi mağdur edildi

Termal şok: Binlerce kişi mağdur edildi!

Yalova’da, 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapunun 40 bine yakın kişiye satıldığı ortaya çıktı. Tesiste bir oda için toplanan para 6 milyon lirayı bulmuş. Benzer durumun yaşandığı Ankara ve Tekirdağ’daki diğer iki büyük projeden devre mülk satın alan çok sayıda kişi de icralık oldu. Kimi ödemesini yaptığı halde alamadığı senetler nedeniyle, kimisi satışın iptaline rağmen aidatlar nedeniyle hacizlerle boğuşuyor.

4.11.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Telefonunuza bu mesaj gelirse sakın inanmayın

Çok önemli uyarı: Telefonunuza bu mesaj gelirse sakın inanmayın!

Mağduriyetlerin önlenmesi için devremülk satışlarının denetim altına alınması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Henüz inşaatına dahi başlanmayan, maketleri gösterilerek vatandaşı yanıltan devremülk satışları denetlenmeli. Bedava tatil kazandınız, günübirlik ücretsiz tura davetlisiniz vb. gibi vaatlerle vatandaşları göstermelik tesislere götürüp çeşitli stratejilerle devremülk satın almaya ikna ediyorlar. Özellikle sağlık turizminden faydalanmak isteyen yaşlıları kaplıca, termal kaynak, şifalı su gibi vaatlerle kandırıyorlar. Ticaret Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı bu tür tesisleri takip etmeli. Dolandırıcılık vak'alarının yaşanmaması için devremülk satışları denetim altında olmalı” dedi.

19.10.2019Ekonomi
‘Devremülkler için düzenleme gerek’

‘Devremülkler için düzenleme gerek’

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Murat Demirören, devremülk ve devre tatillerle ilgili önemli uyarılarda bulunarak, “Tüketicinin mağdur olmayacağı, devremülk ve devre tatillerin gereği gibi yapılıp, işletilmelerini sağlayacak kanuni düzenlemeleri yapmamız gerekiyor” dedi.

10.10.2019Ekonomi
Devremülk dolandırıcısı şebekeye Prizma operasyonu

Devremülk dolandırıcısı şebekeye "Prizma" operasyonu

Devremülk sahiplerininin hisselerini yabancılara daha fazla fiyata satacakları vaadiyle 55 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla 44 şüpheli Ankara, Muğla ve Denizli'de eş zamanlı yapılan "Prizma" operasyonuyla yakalandı.

27.08.2019Ekonomi
Devre tatil mağdurları için eylem planı talebi

Devre tatil mağdurları için eylem planı talebi

Tüketici dernekleri ve federasyonlarının temsilcileri, devre tatil-devre mülk mağdurlarının sorunlarının çözümüne ilişkin hükümetten eylem planı talebinde bulundu.

21.08.2019Ekonomi
Su aranıyordu petrol çıktı

Su aranıyordu petrol çıktı

Siirt'te termal su sondajında petrole rastlanması sevinçle karşılandı. 715 metrede petrol çıktı ve numuneler TPAO'ya gönderildi.

2.02.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor Tapuda yeni dönem

Herkesi ilgilendiriyor! Tapuda yeni dönem

Tapu senetlerinde başlayacak yeni dönem, ev alım ve satımında dolandırıcılığa kadar uzanan önemli bir karışıklığın da son bulmasını sağlayacak.

30.12.2018Ekonomi
Matruşka yöntemi, devre mülkte mağdur sayısını artırıyor

"Matruşka yöntemi, devre mülkte mağdur sayısını artırıyor"

Mahkeme kararıyla devre mülk satışı iptal edilen vatandaşların söz konusu firmaların kapatılması ya da isim değiştirmesi sebebiyle paralarını alamamaları yüzünden mağduriyetleri sürüyor.

25.11.2018Ekonomi
Jet Fadıla şok: Şikayetçi oldu, çok kırgınım dedi

'Jet Fadıl'a şok: Şikayetçi oldu, 'çok kırgınım' dedi

BAYRAMPAŞA’daki Caprice Gold ile Maldivler’deki Caprice Maldivler adlı gayrimenkul projelerinde, devre mülk satışı yapılan 349 kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla yargılanan Fadıl Akgündüz ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Fadıl Akgündüz’ün dayısı Sait Obut da şikayetçi sıfatıyla ifade verdi.

1.10.2018Gündem
Büyük vurgun Her üyeden 15 bin lira alıp...

Büyük vurgun! Her üyeden 15 bin lira alıp...

Yalova’daki Esenköy Yalova Doğa Termal Tatil Köyü projesinden devre mülk aldıklarını ancak 3 yıldır inşaatına başlanılmadığı için mağdur olduklarını belirten yaklaşık 50 kişi, 4 grup şirketi ve 12 şahıs hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçunu işledikleri iddiasıyla şikayetçi oldu. Adliye önünde basın açıklaması yapan grup ‘Yalova’da 2. Çiftlik Bank vizyonda’ yazılı dövizler açarak basın açıklaması yaptı.

17.07.2018Gündem
Hâkimden ilginç yanıt: Her sakallıya inanmasaydın

Hâkimden ilginç yanıt: Her sakallıya inanmasaydın

Bayrampaşa’da Caprice Gold ile Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devremülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamayan Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada, şikâyetçilerden biri ilginç ceza talebi ile dikkat çekti.

9.05.2018Gündem
Bedava kazandınız telefonu gelirse dikkat

'Bedava kazandınız' telefonu gelirse dikkat

Tüketici örgütlerinin temsilcileri, son dönemde çok şikayet aldıkları "Bedava tatil kazandınız" mesajıyla başlayan süreçle yapılan devre mülk dolandırıcılığına karşı tüketicilere uyarıda bulundu.

6.05.2018Gündem
Bedava tatil kazandınız mesajıyla devre mülk dolandırıcılığı

"Bedava tatil kazandınız" mesajıyla devre mülk dolandırıcılığı

Tüketici örgütlerinin temsilcileri, son dönemde çok şikayet aldıkları "Bedava tatil kazandınız" mesajıyla başlayan süreçle yapılan devre mülk dolandırıcılığına karşı tüketicilere uyarıda bulundu.

6.05.2018Ekonomi
 Devre mülk sektörünün büyüklüğü 2,5 milyar dolar

" Devre mülk sektörünün büyüklüğü 2,5 milyar dolar"

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ve Devremülk ile Devre Tatil Yatırımcıları ve Pazarlamacıları Derneği tarafından düzenlenen "Devremülk ve Devre Tatil Çalıştayı" gerçekleştirildi.

6.05.2018Ekonomi
Çiftlik Bank yasası

Çiftlik Bank yasası

Çiftlik Bank vurgunundan sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘piramit satış’ ile ilgili harekete geçti. Yeni düzenleme ile piramit satışta, izah edilemeyen para trafiği ve tüketici mağduriyeti ile karşılaşılması durumunda bile 2 yıla kadar hapis cezasının önü açılacak. Bakanlık ayrıca, erken uyarı sistemi üzerine de çalışmalar yürütüyor.

4.04.2018Ekonomi
İngilizler Rus casusa yazlık almış

İngilizler Rus casusa yazlık almış

İngilizlere çalışan eski Rus ajan Skripal’ın kızı Yulya ile birlikte İngiltere’de sinir gazıyla zehirlenmesi Soğuk Savaş döneminin popüler konusu casusluk haberlerini canlandırdı. Times gazetesi, İngiliz gizli servisinin Skripal’ı kendi taraflarına çekme sürecini yazdı.

10.03.2018Dünya
Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Jet Fadıl 100 bin TL’yi bile ödeyemedi

Bayrampaşa’daki Capricegold projesini bitirsin diye tahliye edilen Fadıl Akgündüz’ün inşaatına haciz geldi. Jet Fadıl lakaplı Akgündüz 100 bin TL’yi yatıramadığı için 14 devremülk iki ay içinde icradan satılacak.

15.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

TÜİK’in verileri umutsuzluğu arttırıyor... İş aramayan işsizler!

Toplumun temel sorunu, gençleri pençesi altında kıvrandıran işsizlik, TÜİK’e göre azalıyormuş. Enflasyona ilişkin yayınladığı verilerle yoğun şekilde eleştirilen Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre işsiz sayısı 2020 yılı Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 303 bin kişi azalarak 4 milyon 5 bin kişi oldu.

11.02.2021

Havai fişekler giderek azalacak

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) gibi kuruluşlar uzun süredir havai fişeklerin yasaklanması için çaba gösteriyordu.

15.07.2020

Okullarda erteleme turizme iyi gelmez mi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, bir süre önce resmi eğitim öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos’ta başlayacağını, üç hafta süreceğini bildirdi.

4.07.2020

65 yaş ve üstündekiler yazlık konuğu olamaz mı

65 yaş ve üstündekilere her gün 10.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkma izninden sonra bir özgürlük daha tanındı.

30.06.2020

Halk Serenay’ın yanına Çağatay, Kerem gibi genç jön yakıştırıyor

Haftanın magazin gündemini yapımcı Erol Köse’ye sordum.

16.03.2020

Türkiye’de üreten yabancının yüzde 96 ihracatına sevinelim mi?

Seçimden iki gün önce, Mercedes-Benz Grubu’nun dünyadaki tek çatı altındaki en büyük entegre otobüs üretim tesisi olan İstanbul Hoşdere’deki fabrikasını, Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Otobüs Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Acicbe ile birlikte gezdim.

1.04.2019

İşte Osmanlı tokadı tam da buna derler

Hani şu Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı İsmet İnönü ve eşine o kapkara iftirayı atan hanımefendi vardı ya...

23.02.2019

Bir gün düşünüp 14 gün içinde vazgeçebilirsiniz

Devremülk aldınız, vazgeçmek istiyorsunuz. 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu süreyi geçirmemeye dikkat edin, sözleşme bedelinin yüzde 2’si oranında tazminat ödemek zorunda kalırsınız...

4.02.2019

250 milyon Euro yatırdı ‘mega yat bakım üssü’ olacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ocak 2015’te buluştuğumuzda ilçedeki iddialı projeyi gündeme getirmişti:

23.12.2018

Gazeteler neden taksicileri değil otelcileri örnek almalı?

Araç paylaşım uygulaması Uber ile mekan paylaşım uygulaması Airbnb'nin faaliyet gösterdiği sektörlere etkileri, dijital medya ve genel olarak girişimcilik için önemli dersler içeriyor.

1.05.2018