EKSTRA
MENÜ

Dalaman

Dalaman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dalaman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.016 Dalaman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dalaman, Muğla ili'nin 13 ilçesinden birisi ve ilçenin yönetim merkezi olan şehir.

Dalaman Haberleri

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Saklı cennette gözle görülür mutluluk

Doğayla baş başa kalmak, el değmemiş kumsalda kilometrelerce yürümenin keyfini yaşamak, çocuklarla sığ denizde dalgalarla oynamak, günbatımında güneşin kızıllığını izlemek... Tüm bunların ve daha fazlasının olduğu saklı bir cennet biliyorum: Sarıgerme...

19.09.2021Seyahat
Son dakika: Meteorolojiden sıcaklık haritası Son 50 yılın en sıcak 6ncı Ağustosu

Son dakika: Meteoroloji'den sıcaklık haritası! Son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
En son ne zaman ve nerede deprem oldu İşte 8 Eylül Kandilli deprem listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? İşte 8 Eylül Kandilli deprem listesi

Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Deprem sarsıntılarının olması ile birlikte de civar bölgelerde ikamet eden vatandaşların depreme dair araştırmaları hız kazanıyor. İşte, 8 Eylül son depremler listesi...

8.09.2021Gündem
Suriye kaynaklı petrol sızıntısında son durum: KKTC rahat nefes aldı

Suriye kaynaklı petrol sızıntısında son durum: KKTC rahat nefes aldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık Müsteşarı ve Kriz Komitesi Başkanı Amcaoğlu, Suriye kaynaklı olan ve KKTC'ye yönelen petrol sızıntısına ilişkin, yapılan incelemelerin tamamlandığını ve her iki bölgenin de temiz olduğunu söyledi.

4.09.2021Dünya
Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar…  3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar… 3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Sahil şeridinde giderken masmavi bir koy gördünüz ve ani bir kararla arabayı kenara çekip denize mi girdiniz? Bu liste tam size göre… Uzmanlarımıza Marmara, Ege ve Akdeniz’de denize girilecek en güzel gizli koyları sorduk. 3 bölge ve 4 şehirden 15 koy önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

22.08.2021Gündem
‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

Bu yaz da bizim gibi çocuklu aile dostlarımızla mavi tura çıktık. Bozburun’dan hareket etmek üzere kaptan, aşçı ve iki gemiciden oluşan dört kişilik mürettebatlı bir gulet kiraladık. Çocuklar ayakkabılarını tekneye binerken çıkardı ve neredeyse bir daha hiç giymedi. Tüm gün serin suların, geceleri gökyüzünün tadını çıkardık ve hiç sıkılmadık.

22.08.2021Seyahat
İzmirde son dakika deprem mi oldu 2021 En son ne zaman ve nerede deprem oldu 19 Ağustos Kandilli son depremler listesi

İzmir'de son dakika deprem mi oldu 2021? En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 19 Ağustos Kandilli son depremler listesi

İzmir son dakika deprem Kandilli verilerine yansıdı. Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesine göre, 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 3.6 olarak duyurdu. Bölgede yaşanan deprem kısa süreli paniğe neden olurken vatandaşlar da İzmir'de deprem mi oldu? sorusunun yanıtını almak için 19 Ağustos son depremler listesine odaklandı. Kandilli Rasathanesi tarafından yayımlanan son depremler aracılığıyla bilgi edinebilen vatandaşlar, dilerlerse rasathanenin son depremler haritası ile de detayları öğrenebiliyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte, 19 Ağustos son depremler listesi...

19.08.2021Gündem
Muğladaki orman yangını... Polonyalı pilot yaşadıklarını anlattı

Muğla'daki orman yangını... Polonyalı pilot yaşadıklarını anlattı

Muğla'da orman yangınlarıyla mücadeleye helikopterle destek veren Polonyalı ekip, söndürme çalışmaları sırasında yaşadıklarını anlattı. Pilot Marcin Gwizoowski ise Polonya'da bu büyüklükte bir yangınla hiç karşılaşmadıklarını, coğrafyadan kaynaklanan nedenlerden yangını kontrol altına almakta gerçekten zorluk yaşadıklarını belirtti.

16.08.2021Gündem
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Koç Holding, ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Koç Holding, ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Koç Holding, 2021 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 132 milyar TL gelir elde etti. Yılın ilk yarısında 7,2 milyar TL kombine yatırım gerçekleştiren Koç Holding’in toplam kombine yatırımları son 5 yılda 46 milyar TL’ye ulaştı.

12.08.2021Ekonomi
Muğla yangınlarında 62 mahalle ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi

Muğla yangınlarında 62 mahalle ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinin ardından Köyceğiz, Milas, Bodrum, Kavaklıdere, Seydikemer, Menteşe, Yatağan, Dalaman ve Fethiye’deki orman yangınlarında 62 mahallede 13 bin 768 hane ve 38 bin 715 kişi tahliye edildi. Yangın ekiplerine destek veren bir kişi yaşamını yitirirken, 746 kişi hastanelere sevk edildi, 7 kişinin tedavisi ise devam ediyor. Söndürme çalışmalarına 12 bin 352 personel, 2 bin 870 araç, 7 uçak, 39 helikopter, 2 İHA ve 66 TOMA ile Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri katıldı.

11.08.2021Gündem
Meteoroloji harita paylaştı Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji harita paylaştı! Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Temmuz ayı ortalama sıcaklıklarına ilişkin hazırlanan raporuna göre Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarının yaşandığı temmuz ayı, son 50 yılın en sıcak ikinci ayı olarak kayıtlara geçti. Uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24.5 derece iken 2021 temmuz ayı 26.3 derece olarak gerçekleşti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 derece olarak Ardahan ve Sarız'da, en yüksek sıcaklık ise 49.1 derece olarak Cizre'de tespit edildi. Son 50 yılın en yüksek sıcaklık ortalamasının gerçekleştiği temmuz ayı ise 26.5 ile 2000 yılında yaşanmıştı.

10.08.2021Gündem
THY, orman yangınlarıyla mücadele için iki helikopter kiraladı

THY, orman yangınlarıyla mücadele için iki helikopter kiraladı

Türk Hava Yolları (THY), 2 yangın söndürme helikopteri kiralayarak Orman Genel Müdürlüğü'nün kullanımına sundu.

9.08.2021Haber
THY, iki yangın söndürme helikopteri kiraladı

THY, iki yangın söndürme helikopteri kiraladı

Türk Hava Yolları (THY), 2 yangın söndürme helikopteri kiralayarak Orman Genel Müdürlüğü'nün kullanımına sundu.

9.08.2021Gündem
Muğladaki yangında İspanyol pilot konuştu:  İlk defa böyle büyük bir yangınla karşılaşıyoruz

Muğla'daki yangında İspanyol pilot konuştu: İlk defa böyle büyük bir yangınla karşılaşıyoruz

Muğla'da orman yangınlarıyla mücadeleye destek veren İspanyol ekip, söndürme çalışmaları sırasında yaşadıklarını anlattı. İspanyol ekibin saha koordinatörü Major Juan Borrego, 'Gerçekten çok büyük bir yangın olduğunu düşünüyoruz. İspanya'da bu tarz yangınlardan dolayı deneyimlerimiz oldu ama ilk defa böyle büyük bir yangınla karşılaşıyoruz.' dedi.

9.08.2021Gündem
Son dakika: Muğladaki yangınlarda son durum Canlı yayında anlattı: Mücadele sürüyor

Son dakika: Muğla'daki yangınlarda son durum! Canlı yayında anlattı: Mücadele sürüyor

Muğla'da 5 noktada alevlerle mücadele devam ediyor. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday, Muğla'daki yangınlarla ilgili son durumu anlattı. Saday, "Alevlerin, yangının önü kesilmiş şekilde mücadele sürüyor. Mücadele karadan da devam ediyor. Yangın emniyet koridoru açıldı. Onlar da işe yaramış da diyebiliriz, yaşam koridoru sayesinde yangın daha fazla noktaya sirayet etmeden kıstırılmış oldu" dedi.

9.08.2021Gündem
Son dakika: Ege ve Akdenizde alevlerle mücadele... Bakan duyurdu: Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın yok

Son dakika: Ege ve Akdeniz'de alevlerle mücadele... Bakan duyurdu: Yerleşim yerlerini tehdit eden yangın yok

Son dakika haberi... Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İçişleri Bakanı Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Marmaris Öğretmenevi'nde açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, 240 orman yangınından 5'inin devam ettiğini bildirdi. Bakan Kurum konuşmasında, yanan bölgelerin yapılaşmaya açılmayacağını belirterek, "Ne özel çevre koruma bölgesi ne doğal sit alanlarında yapılaşmaya izin verilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

8.08.2021Gündem
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu Dalamandaki orman yangınına ilişkin son durumu değerlendirdi

Son dakika: Bakan Karaismailoğlu Dalaman'daki orman yangınına ilişkin son durumu değerlendirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Dalaman Havalimanı'na yakın bölgede çıkan orman yangınına ilişkin son değerlendirmeyi yaptı. Bakan Karaismailoğlu, Yangının kısa sürede bertaraf edildiğini açıkladı.

8.08.2021Gündem
Son dakika... Aydın Çinedeki orman yangınında herkes seferber oldu... Datçadan güzel haber geldi

Son dakika... Aydın Çine'deki orman yangınında herkes seferber oldu... Datça'dan güzel haber geldi

Muğla'nın Yatağan ilçesinde başlayarak komşu il Aydın'ın Çine ilçesine sıçrayan orman yangınını söndürme çalışmaları, 3'üncü günde devam ediyor. Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki orman yangınının 11'inci gününde de alevler, Çövenli Yaylası yakınındaki ormanlık araziye ulaşınca burada yaşayanlar evlerinden tahliye edildi. Öte yandan Muğla'nın Dalaman ilçesinde çıkan yangın kontrol altına alındı. Datça'da makilik alanda çıkan yangın ekiplerin mücadelesi sonrasında kontrol altına alınabildi.

8.08.2021Gündem
Adalet Bakanı Gül, Muğlada yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Adalet Bakanı Gül, Muğla'da yanan alanlarda incelemelerde bulundu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Muğla'nın Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde yanan alanlarda inceleme yaptı.

7.08.2021Gündem
Türkiyede hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı

Türkiye'de hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı!

Küresel ısınmaya bağlı iklim krizi 'sıcak' yüzünü göstermeye devam ediyor. Türkiye'de uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24,5 derece iken bu yıl 26,3 dereceye yükseldi. Temmuz ayında en yüksek sıcaklık 49,1 dereceyle Cizre'de, en düşük sıcaklık ise 6,5 dereceyle Ardahan ve Sarız'da kaydedildi. Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen ay ölçülen 49,1 derecelik sıcaklık, Türkiye'de şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti...

7.08.2021Gündem
Bakanlar, Antalyada orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu

Bakanlar, Antalya'da orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat'ta orman yangınlarıyla son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, yangınlarla mücadele ile ilgili rakamlar vererek, "Bugün 1915 araç ve 815 araçla sahadaydık. Hava unsurlarımız yaklaşık 1600 sorti gerçekleştirdi. 5 ilçede 59 mahallemiz yangınlardan etkilendi" ifadelerini kullandı. Bakan Kurum ise yanan bölgelerin ağaçlandırılacağını belirterek, "1 yıl içerisinde inşallah tüm alanımızı ağaçlandıracağız ve akciğerlerimiz ormanlarımızı korumak için cansiparane mücadelemiz devam edecektir" ifadelerini kullandı. Bakan Karaismailoğlu ise yangınlarda mücadele eden ekiplere teşekkür ederek, "Yangınların söndürülmesinde büyük çaba gösteren bütün arkadaşlarımıza minnettarız" dedi.

6.08.2021Haber
Orman yangınlarıyla mücadelede son durum Bakan Kurum: 1 yıl içinde tüm alanları yeniden yeşillendireceğiz

Orman yangınlarıyla mücadelede son durum! Bakan Kurum: 1 yıl içinde tüm alanları yeniden yeşillendireceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Manavgat'taki orman yangınlarında son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, yangınlarla mücadele ile ilgili rakamlar vererek "Bugün 1915 araç ve 815 araçla sahadaydık. Hava unsurlarımız yaklaşık 1600 sorti gerçekleştirdi. 5 ilçede 59 mahallemiz yangınlardan etkilendi" ifadelerini kullandı. Bakan Kurum ise yanan bölgelerin ağaçlandırılacağını belirterek, "1 yıl içerisinde inşallah tüm alanımızı ağaçlandıracağız ve akciğerlerimiz ormanlarımızı korumak için cansiparane mücadelemiz devam edecektir" ifadelerini kullandı. Bakan Karaismailoğlu ise yangınlarda mücadele eden ekiplere teşekkür ederek "Yangınların söndürülmesinde büyük çaba gösteren bütün arkadaşlarımıza minnettarız" dedi.

6.08.2021Gündem
Milli Eğitimde değişim

Milli Eğitim'de değişim

Resmi Gazete’de dün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla görevinden istifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

6.08.2021Eğitim
O helikoptere biz de bindik... 25 turda 70 ton su döktük

O helikoptere biz de bindik... 25 turda 70 ton su döktük

Yangınları söndürmek için canla başla çalışan helikopterler, ormanlara su taşıyor. Biz de ekiplerden biriyle Kemer dağlarındaki yangın söndürme çalışmalarını izledik. Alevlerin üzerinde 25 tur atıldı, 70 ton su bırakıldı. Yaklaşık 150 metreden atılan sular, hedefi her tutturduğunda büyük bir sevinç yaşadık...

6.08.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanlığına Mahmut Özer atandı

Milli Eğitim Bakanlığı'na Mahmut Özer atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bakan Ziya Selçuk’un ‘görevden af talebinin kabul edildiği’ bildirilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

6.08.2021Eğitim
Resmi Gazetede yayınlandı Milli Eğitim Bakanı değişti

Resmi Gazete'de yayınlandı! Milli Eğitim Bakanı değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile mevcut Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

5.08.2021Haber
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı değişti: Ziya Selçukun yerine Prof. Dr. Mahmut Özer atandı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı değişti: Ziya Selçuk'un yerine Prof. Dr. Mahmut Özer atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile mevcut Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, Ziya Selçuk'un yerine, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

5.08.2021Gündem
Bakanlar Manavgatta, yangınlara ilişkin son durum hakkında açıklama yaptı

Bakanlar Manavgat'ta, yangınlara ilişkin son durum hakkında açıklama yaptı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat’taki AFAD Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenliyor. 5 ilde, 14 noktada yangının sürdüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, "Yarın için rüzgar hızını kısacak, bunu avantaja çevirmemiz lazım. Yarın inşallah tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

5.08.2021Haber
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu, Düne göre daha iyi durumdayız diyerek duyurdu... Yarın için umut doluyuz

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu, 'Düne göre daha iyi durumdayız' diyerek duyurdu... "Yarın için umut doluyuz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Manavgat’taki AFAD Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. 5 ilde, 14 noktada yangının sürdüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, "Yarın için rüzgar hızını kısacak, bunu avantaja çevirmemiz lazım. Yarın inşallah tamamen kontrol altına almayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. ABD'nin 2 helikopter gönderme teklifi olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Hayır demedik, detaylar çalışılıyor" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Ukrayna'dan gelen 4 helikopterin ise yangın söndürme çalışmalarına katıldığını açıkladı.

5.08.2021Gündem
Azerbaycandan gelen amfibi uçak Dalaman Havalimanına indi

Azerbaycan'dan gelen amfibi uçak Dalaman Havalimanı'na indi

Azerbaycan'dan kalkan bir yangın söndürme uçağı bölgedeki çalışmalara destek vermek için Dalaman Havalimanına iniş yaptı. Muğla ve ilçelerinde orman yangınlarının kontrol altına alınması amacıyla yürütülen çalışmalara havadan destek veren hava araçlarına Azerbaycan'dan gelen BE200 amfibi uçakta dahil oldu.

5.08.2021Haber
Son dakika yangın haberleri... Antalya, Milas, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz... Mücadele sürüyor: İnsanüstü gayret var...

Son dakika yangın haberleri... Antalya, Milas, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz... Mücadele sürüyor: İnsanüstü gayret var...

Orman yangınları ile ilgili son dakika haberleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Yangınların devam ettiği bölgelerde havadan ve karadan söndürme işlemleri tüm hızıyla sürüyor. Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde çıkan yangın, Muğla'nın Menteşe ilçesine sıçrayınca iki mahalle tahliye edildi, yakın yerleşim yerleri çevresindeki ağaçlar önlem amaçlı kesildi. Milas Gürceğiz Mahallesi, rüzgarın yön değiştirmesiyle gece yarısı alevlere teslim oldu. Yangının Gürceğiz Mahallesinin ardından Bayır Mahallesini tehdit etmeye başladı. Öte yandan havadan destek veren hava araçlarına Rus ordusuna ait 2 Antonov İlyuşin İI-76 tipi yangın söndürme uçakları ile Azerbaycan'dan gelen BE200 amfibi uçak da dahil oldu. Marmaris'te ise, resmi bir açıklama olmamakla birlikte DHA muhabiri Davut Can sevindiren bir gelişme aktardı. İşte sıcak noktalardan tüm detaylar...

5.08.2021Gündem
Şehir ışıkları değil alev topları

Şehir ışıkları değil alev topları

Köyceğiz’de tepelerde devam eden ve rüzgarın yön değiştirmesi ile aniden köylerin sınırlarına kadar inen alevler, geceyi adeta şehir ışıkları gibi aydınlattı...

5.08.2021Gündem
Arı kovanları kül oldu

Arı kovanları kül oldu

Dünya çam balı üretiminin yüzde 95’i Türkiye’de gerçekleşiyordu. Çam balının başkenti olarak nitelendirilen Muğla’da çıkan yangınlar ise bu üretimin büyük bir kısmını yok etti. Arıcılar elde kalan arılarını ve kovanlarını kurtarmak için mücadele halinde. Ancak üreticiler umutsuz: “Balsıra Böcesi’nin yaşadığı çam ağaçlarının her biri yandığı için artık bal üretimimiz bitti.”

5.08.2021Ekonomi
Deniz Kuvvetlerinin İHAları, 12 ilde 45 yangını tespit etti

Deniz Kuvvetleri'nin İHA'ları, 12 ilde 45 yangını tespit etti

DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'na ait İHA'lar, 28 Temmuz'dan itibaren 33 sorti, 462 saat uçuş gerçekleştirerek, 12 ilde toplam 45 yangını tespit etti.

4.08.2021Haber
Deniz Kuvvetlerinin İHAları, 12 ilde 45 yangını tespit etti

Deniz Kuvvetleri'nin İHA'ları, 12 ilde 45 yangını tespit etti

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait İHA'lar, 28 Temmuz'dan itibaren 33 sorti, 462 saat uçuş gerçekleştirerek 12 ilde toplam 45 yangını tespit etti.

4.08.2021Gündem
Delikyol koyu nerede Şahan Gökbakar’ın yayınları sonrası merak konusu oldu:

Delikyol koyu nerede? Şahan Gökbakar’ın yayınları sonrası merak konusu oldu:

Deliklikoy yangın haberleriyle gündeme geldi. Delikyol mevkindeki son durum, Şahan Gökbakar tarafından paylaşıldı. Haberler ardından Delikyol mevkinin konumu bir kez daha merak konusu. Peki, Şahan Gökbakar'ın canlı yayın yaptığı Delikyol mevki nerede?

4.08.2021Magazin
Son dakika: Manavgat, Gündoğmuş, Akseki, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Tavas, Kavaklıdere, Marmaris, Uşak ve Menteşe.. Kemerköy Termik Santralinde son durum

Son dakika: Manavgat, Gündoğmuş, Akseki, Bodrum, Milas, Köyceğiz, Tavas, Kavaklıdere, Marmaris, Uşak ve Menteşe.. Kemerköy Termik Santrali'nde son durum!

Türkiye'nin orman yangınlarıyla savaşı tam bir haftayı doldurdu. Şimdiye kadar 39 ilde çıkan 174 yangının 160 tanesi söndürüldü. Hâlâ yanan bölgelerde ise mücadele sürüyor. Alevler son olarak Aydın'da Karınca Dağı'na sıçradı. Öte yandan, DHA muhabiri Hande Nayman, CNN Türk canlı yayınında Muğla Ören'deki Kemerköy Termik Santrali'nin olduğu bölgedeki yangınla ilgili son durumu anlattı, termik santralde yangın ve patlama riskinin bulunmadığı bilgisini paylaştı. İşte tüm detaylar...

4.08.2021Gündem
İspanyanın gönderdiği 2 yangın söndürme uçağı Muğlada Dalamana ulaştı

İspanya'nın gönderdiği 2 yangın söndürme uçağı Muğla'da Dalaman'a ulaştı

İspanya'nın, Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele için gönderdiği 2 yangın söndürme uçağı göreve başladı. Dalaman'dan havalanan uçaklar, Marmaris'teki yangınlara müdahale ediyor...

3.08.2021Haber
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan orman yangını bölgesinde açıklamalar

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan orman yangını bölgesinde açıklamalar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat Ulualan Orman Genel Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, 'Bugün ve yarın kritik günler rüzgar ve yangının durdurulması bakımından. Taşağıl ya da Kızıldağ bölgesinde rüzgarın da etkisiyle yangın hızlandı. Gündoğmuş merkezde ciddi bir tehdit yok ama kuzeybatı tarafından yangın var.' dedi.

3.08.2021Gündem
İspanyadan gelen yangın söndürme uçakları göreve başladı

İspanya'dan gelen yangın söndürme uçakları göreve başladı

İspanya'nın, Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele için gönderdiği 2 yangın söndürme uçağı göreve başladı. Dalaman'dan havalanan uçaklar, Marmaris'teki yangınlara müdahale ediyor...

3.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

O kural uçuş öncesi nasıl uygulandı?

Önceki gün Dalaman Havalimanı’nda check-in sırası bekleyen herkesin aşı kartı ya da PCR testi göstermesini istediler.

8.09.2021

Mavinin cazibesini arttıran mekânlar

Bir süredir hem ‘Butik Oteller Türkiye’ kitabımı, hem aplikasyonumu güncel tutmak ayrıca da turizme destek olmak için yollardaydım. Geçen hafta gezdiğim Doğu Karadeniz’den sonra şimdi sıra yeniden güney sahillerinde, Göcek’teyiz. Türkiye’nin en güzel koylarının olduğu bölge güzelliği kadar yeme-içme ve konaklama adresleriyle de ziyaret etmeye değer bir yer.

29.08.2021

20'şer kilo yem ne zaman dağıtılacak?

Marmaris temaslarımız sırasında bize anlatılan bir konu işin ‘tesellisi’ sayılıyor. “Bu olay 15 gün sonra gerçekleşseydi, mevsim faaliyetleri dolayısıyla bölgeye getirilen 3,5 milyon arı daha yaşamını kaybedecekti.”

25.08.2021

Arıcılar için acil eylem planı

Türkiye Arıcılar Birliği ve Bee’o AŞ’nin öncülüğünde hafta sonu Marmaris/Dalaman Sarıgerme Hilton’da düzenlenen ‘Yangının Arıcılık Sektöründe, Çam Balı Üretimine Etkileri ve Yapılması Gerekenler’ panelini ilgiyle izledik, yangın bölgelerini yüreğimiz sızlayarak gezdik. Koca dağlar kül olmuş; arıcıların boynu bükük. Herkes birbirine soruyor; “Yanan bu alanlar nasıl rehabilite edilecek, biz (arıcılar) ne yapacağız, ne olacağız?”

24.08.2021

Küçük Amal’ın yolculuğu İnatçı Keraban gibi oldu

Fransız yazar Jules Verne’in 1883 yılında yayımladığı ‘İnatçı Keraban’ romanının kahramanı Keraban Ağa’ya neden ‘inatçı’ sıfatının takıldığını bilir misiniz?

18.08.2021

“Yazık” deyip sustum

Çok üzüldüm. Canım çok sıkıldı. Görüntüyü izlediyseniz siz de ‘yazık’ demişsinizdir. Ama maalesef böyle bir ‘gençlik’ var ve sayıları hiç de az değil. Şöhreti kaldıramıyorlar, duygularını yönetmiyorlar.

17.08.2021

Yasak değil yeni kurallar

Artık kimse kapanmak istemiyor.

10.08.2021

Milli Eğitim’e ‘ilkler’in bakanı

Prof. Dr. Mahmut Özer’in adı bir süredir Milli Eğitim Bakanlığı için geçiyordu. Sonunda önceki gece ataması gerçekleşti ve Milli Eğitim Bakanı oldu. Yükseköğretimi bilen, rektörlüğün ardından ÖSYM Başkanlığı da yapan Mahmut Özer, hayata geçirdiği ilk uygulamalar ve yaratıcı projeleriyle biliniyor...

7.08.2021

Askeri uçakları dönüştürebiliriz

Türkiye’nin birçok noktasında orman yangınları devam ediyor. Yapılan müdahaleler ve yangının uzun sürmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Ancak bu tip yangınlarda kullanılması için Türk Hava Kuvvetleri’nin elindeki 49 adet CN 235 nakliye uçağı devreye alınabilir. Uçak başına 1-2 milyon dolarlık bir harcama ile uçaklara yangın söndürme kitleri takılabilir. Takılan kitler istendiğinde çıkarılarak, nakliye, asker taşıma gibi görevler yapılabilir.

4.08.2021