EKSTRA
MENÜ

Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çocuk Kitapları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.162 Çocuk Kitapları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çocuk Kitapları Haberleri

Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs’te

Türkiye’nin ilk yapay zekâ destekli yerli hibrit e-kitap ve sesli kitap uygulaması Boodio, Kolay Kampüs’te!

Türkiye’nin en hızlı büyüyen girişimlerinden Boodio, yeni nesil dijital eğitim platformu Kolay Kampüs’te! Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistemiyle okumaya hibrit bir soluk getiren Boodio uygulaması ile, okurlar bundan sonra beğendikleri kitapları ister dijital mecrada okuyacak isterse sesli olarak dinleyecekler. Beğendikleri bölümlerin altını çizip sosyal medyada paylaşabilecekler.

17.09.2021Gündem
Sezai Ozan Zeybek: Irkçı ve cinsiyetçi bir dünyanın kitaplarını okuduk diye aynen aktarmak zorunda değiliz

Sezai Ozan Zeybek: Irkçı ve cinsiyetçi bir dünyanın kitaplarını okuduk diye aynen aktarmak zorunda değiliz

Sosyolog Sezai Ozan Zeybek ‘Masallarla Konuşmak’ kitabında masalları hem bu dünyayı anlama çabasının uzantısı hem de kurmak istediğimiz dünyaların habercisi olarak tanımlıyor. Kitapta masal örnekleri ve temel hikâye kalıpları hakkında bilgiler veren Zeybek, büyüklerin çocuklara masal anlatabilmesi için yöntemler gösteriyor...

22.08.2021Hürriyet Pazar
3 nesildir ‘çocuk milleti’nin altın kalemi

3 nesildir ‘çocuk milleti’nin altın kalemi

Çocuk edebiyatının öncü ismi Gülten Dayıoğlu ile roman gibi olan hayat hikayesini dinlemek için buluştuk. Tam 3 kuşaktır kendi deyimiyle ‘çocuk milleti’nin ilk okuduğu kitapları kaleme alan Dayıoğlu, “Öğrencilerime okutacak kitap bulamıyordum. Kendi çocuklarıma uydurduğum masalları anlatıyordum. Sonunda bu hikayelerden seçtiklerimi yayınlatmaya karar verdim” diyor...

15.08.2021Gündem
Canan Tan’la edebiyatta 25 yıl

Canan Tan’la edebiyatta 25 yıl

Türkiye edebiyatının en üretken, geniş kitlelerce en çok sarmalanan yazarlarından Canan Tan, 25’inci edebiyat yılına iki yeni kitapla girdi. Genç bir eczacı olarak merak sardığı yazma tutkusuyla yol aldığı seneler boyunca pek çoğu ödüllü onlarca esere imza atan Tan ile yazarlık serüvenini ve yeni kitapları ‘Önce Sen Vardın’ ve ‘Benim Adım Can/Kedimin Adı Cancan’ı konuştuk.

30.07.2021Kitap Sanat
Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher, dünyaca ünlü komedyen Sacha Baron Cohen’le evli. Avustralya’da yerli dizilerde bir gençlik ikonu olan aktris, beyazperdede komedyen olmaya karar verip ABD’ye taşındı. “Wedding Crashers” (2005) ile dünya izleyicisinin karşısına çıkan Fisher, hayallerine kavuştu ve başarılı bir komedi oyuncusu olarak kendini sinema dünyasına kabul ettirdi. En son “Blithe Spirit” filminde rol alan Fisher ile görüntülü olarak konuştuk. Oyuncu, röportaja Avustralya’dan bağlandı.

25.07.2021Magazin
Hepsiburada, bayram alışverişi trend verilerini açıkladı

Hepsiburada, bayram alışverişi trend verilerini açıkladı

Hepsiburada bayram alışverişi trend verilerine göre geçtiğimiz yılki Ramazan Bayramı’nda da olduğu gibi en yoğun alışveriş yapanlar 30-45 yaş aralığındaki müşteriler oldu. Bununla birlikte, 20-29 yaş aralığındaki müşteriler geçtiğimiz yıla oranla bayram alışverişine %38 daha fazla ilgi gösterdi.

16.07.2021Teknoloji
Okuma kültürü

Okuma kültürü

Okuma kültürü, “Nerden başlayıp nasıl anlatsak?” diyebileceğimiz durumlardan biri olsa gerek... Kültürün tüm yönleriyle bir toplumun yaşam biçimi olduğu düşünüldüğünde, buradan okuma kültürüyle aslında okumanın toplumun yaşam biçimi haline gelmesinin kastediyoruz...

7.07.2021Eğitim
‘Kim bu çizgi filmciler’

‘Kim bu çizgi filmciler?’

İKSV Alt Kat, animasyon sanatçısı Eda Erdoğmuş’la birlikte altı bölümlük bir video serisi hazırladı. Çizgi filmlerin gizemli dünyasını merak edenler için hem eğlenceli hem eğitici bir içerik...

Kitap için aldığı avans dudak uçuklattı: Malikanenin öyle çok gideri var ki

Kitap için aldığı avans dudak uçuklattı: Malikanenin öyle çok gideri var ki!

İngiliz kraliyet ailesinin "olaylı gelini" Meghan Markle, gündemden düşmek bilmiyor. Geçen ay Prens Harry ile birlikte Oprah Winfrey'e verdiği röportajla ortalığı "sallayan" Markle şimdi de kaleme aldığı çocuk kitabıyla konuşuluyor. Üstelik de bu konuda dudak uçuklatan bir iddia ortaya atıldı.

6.05.2021Magazin
Markle’ın kitabına ’ihtilal’ suçlaması

Markle’ın kitabına ’ihtilal’ suçlaması

İngiltere Kraliyet Ailesi’nden ayrılan Prens Harry’nin eşi Meghan Markle’ın kaleme aldığı çocuk kitabının ‘intihal’ olduğu iddia edildi.

6.05.2021 Dünya
Siyasal ve toplumsal hayatımızın tanıklarından: Erdal Öz

Siyasal ve toplumsal hayatımızın tanıklarından: Erdal Öz

İyi yazar, iyi yayıncı Erdal Öz düşüncelerini, değerlendirmelerini içtenlikle savunurdu. Övgüsünü de eleştirisini de doğrudan yapardı. Her yerde kuşağının yanında durdu, hep onlarla birlikte düşündü.

30.04.2021Kitap Sanat
TRT Çocuk Kitaplık sesli kitap özelliğiyle kullanımda

"TRT Çocuk Kitaplık" sesli kitap özelliğiyle kullanımda!

Türkiye’nin en kapsamlı dijital çocuk kütüphanesi olması hedeflenen ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kullanıma açılan “TRT Çocuk Kitaplık”, bugün itibarıyla tüm uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilecek. Uygulama, eğlenceli ve eğitici kitapları ve sürprizlerle dolu interaktif içerikleriyle çocuklara benzersiz bir sesli kitap deneyimi sunacak.

23.04.2021Televizyon
Fazıl Say’ın müzikleriyle hazırlanan kitaplar 100 bin çocuğa gönderilecek

Fazıl Say’ın müzikleriyle hazırlanan kitaplar 100 bin çocuğa gönderilecek

Fazıl Say’ın müziklerini hazırladığı, Cem Yılmaz, Beren Saat, Genco Erkal gibi birçok sanatçı ve uzman tarafından seslendirilen 3-7 yaş arası çocuk kitapları “Okuyan Bir Gelecek” dijital platformunda bir araya geldi. Proje dahilinde yapılacak bağışlarla ihtiyacı olan 100 bin çocuğun da kitaplarla buluşması hedefleniyor.

21.04.2021Eğitim
Yılın Telif Kitabı Ödülü Selim İlerinin

'Yılın Telif Kitabı Ödülü' Selim İleri'nin

30 yaşına basan Dünya Kitap tarafından bu yıl 28'inci kez verilecek 'Yılın En İyileri Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. Seçici kurullar kitap dünyasında beş ayrı kategoride 10 ödül belirledi. Ödüller, önümüzdeki aylarda yapılacak törenle kazananlara takdim edilecek.

12.03.2021Kitap Sanat
Öğrenciler doğayla buluşacak

Öğrenciler doğayla buluşacak

TEMA Vakfı ile MEB işbirliği ve Türkiye İş Bankası desteğiyle hazırlanan eğitim portalında, öğretmenlere rehberlik edecek doğa eğitim içerikleri, çocuklarla uygulanacak etkinlik önerileri, eğitici materyaller, filmler, doğa şarkıları ve çocuk kitapları yer alıyor.

9.03.2021Eğitim
Ömer Seyfettin öyküleri çocuklara uygun mu

Ömer Seyfettin öyküleri çocuklara uygun mu?

Türk edebiyatının önde gelen hikâye yazarlarından biri olan Ömer Seyfettin, Türkçede sadeleşmenin savunucularındandı. Yalın anlatımı nedeniyle de kitapları çocuklar tarafından da kolayca okunabiliyor. Ama son zamanlarda sosyal medyada öykülerinin çocuklarda travmaya neden olabilecek şiddet öğeleri içerdiğine ilişkin pek çok yorum yapılıyor. Uzmanlar ve yayıncılar bu iddiaları Hürriyet’e değerlendirdi:

20.02.2021Kitap Sanat
Hayatın içinden gerçek bir hikâye: Karga ve Ceviz Ağacı

Hayatın içinden gerçek bir hikâye: Karga ve Ceviz Ağacı

Gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı ‘Karga ve Ceviz Ağacı’yla çocuklara birlikte karar vermeyi ve paylaşmayı öne çıkaran bir hikâye anlatan Songül Bozacı ile kitabını ve çocuklar için yazmayı konuştuk.

25.01.2021Kitap Sanat
Çocukların neden kötü karakterlere ihtiyacı var

Çocukların neden kötü karakterlere ihtiyacı var?

Her harika çocuğun hikayesinde bir kötü karakter vardır. Bu kötü karakterler, çocuk edebiyatının unutulmazları arasında yer alır. Evet, kötü karakterler tüyler ürpertici, kurnaz ve iğrençlerdir. Öyleyse neden çocuklarınıza onları okumalarını tavsiye ediyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bahadıroğlunun cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Bahadıroğlu'nun cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 76 yaşında vefat eden tarihçi - yazar Yavuz Bahadıroğlu olarak bilinen Niyazi Birinci’nin cenaze törenine katıldı.

22.01.2021Gündem
Niyazi Birinci kimdir Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla biliniyordu İşte Niyazi Birincinin biyografisi...

Niyazi Birinci kimdir? Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla biliniyordu! İşte Niyazi Birinci'nin biyografisi...

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti. Niyazi Birinci'nin vefatını duyuran oğlu Mücahit Birinci'nin sosyal medya paylaşımının ardından, Birinci'nin dostları ve sevenleri, sosyal medya hesaplarından üzüntülerini dile getirdi. Birinci, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Peki, Niyazi Birinci kimdir?

22.01.2021Gündem
Son dakika haberi: Niyazi Birinci hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Niyazi Birinci hayatını kaybetti

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.

21.01.2021Gündem
Online kitap satışında yüzde 26’lık artış

Online kitap satışında yüzde 26’lık artış

Online kitap alışveriş platformlarından Kidega, 2020 yılı kitap alışveriş verilerini açıkladı. 2020’de online kitap alışverişlerinde sepet ortalaması yüzde 48 artarken sipariş tutarı bazında yüzde 26’lık bir artış gerçekleşti. Yılın en çok satan kitabı ise Jose Saramago’dan ‘Körlük’ü oldu.

21.01.2021Kitap Sanat
Fantastik kurgu çocuklar için yararlı mı, zararlı mı

Fantastik kurgu çocuklar için yararlı mı, zararlı mı?

Bazıları fantastik kurgunun küçük çocukların kafasını karıştırabileceğinden endişeleniyor. Peki, çocuklar fantastik oyunlardan ve fantastik eğlencelerden uzak mı durmalı?

19.01.2021Çocuk-Aile
Mahalleleri dolaşarak çocuklara kitap dağıtıyor

Mahalleleri dolaşarak çocuklara kitap dağıtıyor

ZONGULDAK Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, yürüttüğü proje kapsamında derneğe bağışlanan 10 bin çocuk kitabını mahalle mahalle gezerek çocuklara dağıtıyor.

1.01.2021Güncel
2020nin en iyi 15 çocuk kitabı

2020'nin en iyi 15 çocuk kitabı

Sene boyunca yayımlanan yerli ve çeviri çocuk kitapları arasından öne çıkan 15 eseri, çocuk kitapları yazarımız Devrim Yılmaz seçti ve anımsattı...

24.12.2020Kitap Sanat
Can Aydoğmuş kimdir İşte Can Aydoğmuşun biyografisi

Can Aydoğmuş kimdir? İşte Can Aydoğmuş'un biyografisi

Çeşitli televizyon programlarına da konuk olarak katılan Can Aydoğmuş, bugünlerde motivasyonel konuşmacı olarak davet edildiği kurumsal şirketlere seminerler veriyor. Can Aydoğmuş, kendisini insanları sevgiye ve mutluluğa yönlendirmek adına paylaşımlar yapan bir yazar, blogger, vlogger ve influencer olarak tanımlıyor. Peki, Can Aydoğmuş kimdir?

21.12.2020Televizyon
Genç Wertherin Acıları Kitabını kim yazmıştır Genç Wertherin Acıları Kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Genç Werther'in Acıları Kitabını kim yazmıştır? Genç Werther'in Acıları Kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya klasikleri arasında yer alan Genç Werther'in Acıları, günümüzde de en çok okunan romanlardan biridir. Orijinal adı Die Leiden Des Jungen Werthers'dir. İlk baskısı 1774 yılında yapılan kitap, Johann Wolfgang Goethe tarafından kaleme alınmıştır. Genç Werther'in acıları kitabının konusunu, özetini ve yazarı hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

13.12.2020Araştırma
Çocukları dijital bakıcılardan uzak tutmak gerekiyor

'Çocukları dijital bakıcılardan uzak tutmak gerekiyor'

Çocuk İçin İçerik Derneği, 20 araştırmacının katılımıyla düzenlediği "Dijital Çağın Çocukları İçin Doğru İçerik Çalıştayı'nın sonuçlarını çevrim içi toplantıda kamuoyuna açıkladı.

20.11.2020Teknoloji
‘Çocuk Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklandı

‘Çocuk Çalıştayı’nın sonuç bildirgesi açıklandı

Çocuk İçin İçerik Derneği, 20 araştırmacının katılımıyla düzenlediği ‘Dijital Çağın Çocukları İçin Doğru İçerik Çalıştayı'nın sonuçlarını çevrim içi toplantıda kamuoyuna açıkladı.

20.11.2020Eğitim
Ufuklarını açacak eserler | En iyi 10 çocuk kitabı

Ufuklarını açacak eserler | En iyi 10 çocuk kitabı

9-15 Kasım, Dünya Çocuk Kitapları Haftası... Biz de jürimize yeni çıkan en güzel çocuk kitaplarını sorduk. Onlara gönül rahatlığıyla alabileceğiniz 10 kitabı listeledik.

Mürdümük’ün rüyası

Mürdümük’ün rüyası

Banu Birecikligil, her sergisinde kendine ait bir mitoloji gösterir bize. Son sergisi ‘Lathyrus’un Sabahı’, masum görünüşlü fakat zehirli Lathyrus bitkisinin (mürdümük ya da nazende) meyvelerinin insanı cezalandırma ya da ona bir uyarı yollama gücü hakkında bir çerçeve hikâye içinde, melankoli, sanat tarihi, tabiatın gücüne saygı, dünyanın sonu, hibrit varlıkların olabilirliğine duyulan umut gibi temaları ele alıyor.

6.11.2020Kitap Sanat
Yıllar öncesinin çocuk kitapları

Yıllar öncesinin çocuk kitapları

Eskiden çocuk kitaplarının çoğunun baskısı özensiz ve çeviri eserlerden oluşuyordu. En çok okunan da Kemalettin Tuğcu idi. Günümüzde iyi çocuk yazarları olduğu gibi, baskıların da kalitesi arttı.

29.10.2020Kitap Sanat
Küçükçekmecede marketten hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

Küçükçekmece'de marketten hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

KÜÇÜKÇEKMECE'de marketten elektronik alet ile çocuk kitapları çalan maskeli 3 hırsızdan biri yakalandı. Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

21.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Otelde yaşayanlar

Nejat İşler’in, ‘Hayatım Bir Sırt Çantasına Sığdı’ yazısını okuyunca otelde yaşayanları hatırladım.

1.10.2021

Isla Fisher: Dünyanın en komik adamıyla yaşıyorum

Isla Fisher, dünyaca ünlü komedyen Sacha Baron Cohen’le evli. Avustralya’da yerli dizilerde bir gençlik ikonu olan aktris, beyazperdede komedyen olmaya karar verip ABD’ye taşındı. “Wedding Crashers” (2005) ile dünya izleyicisinin karşısına çıkan Fisher, hayallerine kavuştu ve başarılı bir komedi oyuncusu olarak kendini sinema dünyasına kabul ettirdi. En son “Blithe Spirit” filminde rol alan Fisher ile görüntülü olarak konuştuk. Oyuncu, röportaja Avustralya’dan bağlandı.

25.07.2021

Başımızı ekrandan kaldırdığımız an görmeye başlıyoruz

Uzun yıllar boyunca çocuk kitabı editörlüğü yapan Sinem Çelebioğlu, yılların deneyimini bir çocuk kitabıyla taçlandırdı. 25m2 Kitap’tan çıkan “Çevremde Kimler Varmış?” kitabı çocukların başlarını ekrandan kaldırdığında çevresinde olup bitenleri fark etmeye başladığını gösteren bir öykü. Kitabı vesilesiyle bir araya geldiğimiz Çelebioğlu ile hem kitapları hem de yayıncılıktaki hızın kitap içeriklerini nasıl etkilediğini konuştuk.

24.06.2021

Savaşta, barışta çocuk şarkıları

Bir ülkenin müzik tarihini bilmiyorsanız, o ülkeyi de, insanlarını da tanımıyorsunuzdur.

20.06.2021

Napoleon Bonaparte

Bundan 200 yıl evvel, 5 Mayıs 1821’de çağdaş Avrupa’ya yönünü veren en önemli liderlerden ve dünya tarihinin çığır açan komutanlarından Napoleon Bonaparte Britanya’ya bağlı Saint Helen Adası’nda, kendisini yenen koalisyon kuvvetlerinin tutsağı olarak mahkûm edildiği yerde hayatını kaybetti. Bu altı yıllık mahkûmiyet sırasında zehirlendiği tartışılıyor, tatsız muamele gördüğü bir gerçek.

16.05.2021

Çocukluğumun dünyası dijital kuşatmaya karşı

Yazar Yeşim Saygın, sokaklarda özgürce koştuğu çocuk dünyasının gerçekliğini, dijital kuşatma altında bulunduğuna dikkat çektiği günümüz çocuklarına romanları aracılığıyla anlatıyor. İçlerindeki asıl çocukla tanışmaları için kitaplarında geçmiş zaman köprüsünü kurduğunun altını çizen Saygın, “Bizi yeniden ışıl ışıl ve insanca olana yaklaştıracak gücün; toplumsal ve kültürel hafızamız ile gelişmiş bir eğitim sistemi olduğuna inanıyorum” dedi.

22.04.2021

Vicdanlı çocuklar yetiştirmenin yolları

Tüm aileler akıllı, sorumluluk duygusu gelişmiş, büyüklerine saygılı, küçüklerini seven, sağlıklı, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek ister. Ancak bu istek, anne-baba tutumlarına yeteri kadar yansıyor mu? Akran şiddeti, doğaya ve hayvanlara zarar verme, bağımlılık, çocuk suçluluğu gibi sorunlar giderek artarken uzmanlar “Vicdanlı çocuklar yetiştirmek her şeyden önemli” diyor.

10.04.2021

Karşıyaka Mezarlığı’na yakışmayan manzara

Burası Karşıyaka Mezarlığı. Açık adres: U14 ada, 1032 parsel. Ve işte durum ortada. Mezarların arasından geçmek neredeyse imkânsız. Elbette Karşıyaka Mezarlığı’nın her yeri böyle değil ama bu manzara da kabul edilebilir hiç değil.

8.02.2021

Moda benim için aşırı olmadan şık olmaktır

Selin Barlas... Annesi İtalyan ve bir tarafı İsveç asıllı Amerikalı, babası Türk olan ve bu güzel karmanın donanımlı, başarılı kızı... Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Bir dönem, Tarihin Arka Odası isimli televizyon programını sundu. 7 dil bilen ve çok iyi derecede İngilizce konuşan sevgili Selin Barlas, çocuk kitapları seslendiriyor, kültür-sanat sitelerine içerik hazırlıyor. Şalom gazetesinde Amerikan siyaseti ve politikalarını yorumladığı bir köşesi bulunuyor. On parmağında, on marifet... Kuzeni Pınar Söylemez’in kurucusu olduğu PS ONE markası için de bir koleksiyon hazırlığı içerisinde. Modayı “Kendi tarzı ve tavrını bilen insanların sahip olduğu stil” olarak yorumlayan Selin Barlas modanın yanı sıra sürdürülebilir yaşam tarzı ve projelerini konuştuk. Dahası mı? Hepsi sohbetimizde...

7.02.2021

Çocuklar için kitap sevgisi yaratacak etkili tüyolar

Kitaplar, benim için vazgeçilmez yeni yıl hediyelerindendir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için de öyle olduğunu düşünüyorum. Anne-babalar bu önerime çoğu zaman ‘Alıyoruz ama okumuyor.’ sitemi ediyorlar. Birkaç denemenin ardından ise çabalamaktan vazgeçiyorlar. Ancak kitap sevgisi yaratmak, çocukta okuma isteği uyandırmak anne-babaların desteği olmadan mümkün değildir. Çocuğunuza bebekliğinden itibaren her gün kitap okumak için zaman ayırmak çok değerli ve güçlü bir çabadır. Uyku öncesi ya da gün içinde herhangi bir zaman dilimi, hiç fark etmez. Yaş 3 ya da 10, hiç fark etmez. Düzenli bir kitap okuma rutini oluşturmak ve ona etkili bir sesli okuma yapmak her yaş için gereklidir.

28.12.2020

Sincanlı Kafka Hasan Ali Toptaş

Türk edebiyatının önemli isimlerinden biri Hasan Ali Toptaş. Bir seri ‘taciz’ ifşasıyla gündeme gelmesi, her ne kadar özür dilese de şüphesiz üzücü. Peki bütün bu yaşananlar onun edebiyatını zedeler mi? Edebiyat tarihine baktığımızda genellikle yazarların yaşamlarıyla yapıtlarının ayrı kefelere konduğunu görürüz. Toptaş’ın yazdıkları ‘tacizlerini’ tabii ki hafifletmez. Ama yazdıklarını da bence zedelemez. Peki, kimdir Hasan Ali Toptaş, nasıl bir yazardır?

10.12.2020

Korona günlerinde öğrenci olmak

Bütün dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle eğitim sisteminde köklü değişiklikler uygulanmak zorunda kaldı. Bu süreçte çocukların eğitimine kesintisiz olarak devam edilebilmesi için ailelere önemli sorumluluklar düşüyor.

5.11.2020

Issızlığın ortasında...

Yakın geçmişindeki acıları dindirmek isteyen bir kadın... Otoyolda peşine takılan tekinsiz bir sürücü... Bir hayatta kalma mücadelesini konu alan John Hyams imzalı ‘Tek Başına’ iki ana karakterli, sade ama son derece etkileyici bir gerilim.

17.10.2020