EKSTRA
MENÜ

Cemevi

Cemevi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cemevi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.985 Cemevi haberi bulunmuştur.

Cemevi Haberleri

Tekkeyi devlet aldı

Tekkeyi devlet aldı

TOKAT’ta 400 Alevi köyünün bağlı olduğu Hubyar Sultan Tekkesi’nin mülkiyet mücadelesi, tekkenin koruyucusu olan Temel Ailesi ile köylüleri karşı karşıya getirdi. Yaklaşık 11 yıldır süren mülkiyet davasını köylüler kazandı. Tekke de köyün tüzel kişiliğine geçti. Bu kez Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü devreye girip tapuyu aldı.

7.05.2017Gündem
Dedesi konuştu: Ne yaptıysak kurtaramadık

Dedesi konuştu: Ne yaptıysak kurtaramadık

İSTANBUL Küçükçekmece’de DHKP-C’li teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda, iddiaya göre polisle çatışmaya giren ve öldürülen 18 yaşındaki Sıla Abalay’ın cenazesi, memleketi Ardahan’da toprağa verildi.

7.05.2017Gündem
Savcı ve avukatlardan 12.100 TL’lik cezaya itiraz

Savcı ve avukatlardan 12.100 TL’lik cezaya itiraz

İSTANBUL Okmeydanı Cemevi avlusunda bekleyen Uğur Kurt’u öldüren polis memuru S.K.’ya ‘taksirle öldürme’ suçundan 12 bin 100 TL para cezası verilmesine davanın savcısı ve Kurt Ailesi’nin avukatları itiraz etti.

2.05.2017Gündem
O görüntülere dayanamadı

O görüntülere dayanamadı

OKMEYDANI Cemevi bahçesinde beklerken 22 Mayıs 2014’te polis kurşunuyla yaşamını yitiren Uğur Kurt’un ailesi, sanık polise 12 bin lira para cezası verilmesi kararına itiraz edecek.

28.04.2017Gündem
Kılıçdaroğlu, Uğur Kurt’un ailesini arayarak, ’Sürecin takipçisiyiz’ dedi

Kılıçdaroğlu, Uğur Kurt’un ailesini arayarak, ’Sürecin takipçisiyiz’ dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt’un ailesini telefonla arayarak, "Uğur’un öldürülmesine de yok denilecek bir cezanın verilerek davanın kapatılmaya çalışılmasına da üzüldük. Süreci takip ediyoruz" dedi.

27.04.2017Gündem
flaş

flaş

25.04.2017İstanbul
Son dakika...  Uğur Kurt davasında karar çıktı

Son dakika...  Uğur Kurt davasında karar çıktı

Okmeydanı’nda öldürülen Uğur Kurt davasında karar çıktı. Mahkeme, sanık polis Sezgin K.’ye 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi. Bu ceza da 12 bin 100 TL para cezasına çevrildi.

25.04.2017Gündem
Uğur Kurtun annesinden sonra babası da kanser oldu

Uğur Kurt'un annesinden sonra babası da kanser oldu

İstanbul’da cemevi avlusunda başından vurularak öldürülen Uğur Kurt’a ilişkin davada sanık polisin avukatı, kararın çıkması beklenen önceki duruşmaya “İzmir’de görülecek üç davam var” diye katılmamıştı. Kurt Ailesi’nin avukatları tarafından yapılan incelemede, sanık avukatının söz konusu davalara katılmadığı ve mahkemeyi yanılttığını ortaya çıkardı. Bu arada Uğur Kurt’un babası Kemal Kurt da kansere yakalandı. Geçen yıl anne Güllünaz da kansere yakalanmıştı.

25.04.2017Gündem
Sultangazi Belediyesinden Pirsultan Abdal Cemevi açıklaması

Sultangazi Belediyesinden "Pirsultan Abdal Cemevi" açıklaması

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Pirsultan Abdal Cemevi'ne yönelik bir yıkım söz konusu olmadığını belirterek, "Buraya sınır noktada yapılan 40 metrekarelik adak satış yerine yönelik bir tebligattır." dedi.

19.04.2017Gündem
Çocukların üzerine ateş açmışlar

'Çocukların üzerine ateş açmışlar'

“Dur” ihtarına uymayan otomobile ateş açarak iki gencin ölümüne neden olan polisler hakkında soruşturma başlatıldı. Otomobili kullanan gencin babası “Polisler direkt çocukların üzerine ateş etmiş. Çünkü aracın alt kısımlarında hiç mermi izi yok” dedi.

16.04.2017Gündem
Erdoğan hayır çadırında:  Niçin hayır diyorsunuz

Erdoğan 'hayır' çadırında: Niçin hayır diyorsunuz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Sarıyer Metro İstasyonu önünde önce ‘evet’, sonra da yanındaki ‘hayır’ çadırını ziyaret etti. Erdoğan ile ‘hayır’ çadırındaki vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Erdoğan çadırdakilere ‘neden hayır dediklerini’ sorarken, “Lideriniz yalan söylüyor” diye konuştu. Çadırdakilerden ‘Alevi-Sünni ayrımı yapıldığı’ şikâyeti geldi.

28.03.2017Gündem
Avusturya’daki küçük Anadolu’yu gördüm

Avusturya’daki küçük Anadolu’yu gördüm

CHP Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu, Avusturya’da üç günlük çalışmalarda bulundu. Türklerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde cami, cemevi, sivil toplum kuruluşları ve kahveleri dolaşan Kuşoğlu referandumda neden “Hayır” denmesi gerektiğini anlattı.

22.03.2017Dünya
Son dakika... Emre Saltık yaşamını yitirdi

Son dakika... Emre Saltık yaşamını yitirdi

Halk müziği sanatçısı Emre Saltık yaşamını yitirdi. 57 yaşındaki Saltık 2 gün önce kalp krizi geçirmişti. Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nunda tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret edip doktorlarından bilgi aldığı Emre Saltık’ın yoğun bakımdan çıkamayarak vefat ettiği öğrenildi. Halk Müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık yaşamını yitirdi. Saltık yarın Güzelce Mezarlığı'na defnedilecek.

11.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Meğer Kazlıçeşme’de ‘Kazlı Çeşme’ varmış

Napalyon, "Eğer dünya bir ülke olsa başkenti İstanbul olurdu" diye boşuna dememiş. Yıllardır İstanbul’da yaşıyorum. Ancak yeni hikayelerini öğrendikçe daha da hayran oluyorum bu kente. Çoğu zaman mitingleri takip etmek, ara sıra da gezmek için gittiğim Kazlıçeşme'de meğer neler varmış?.. Ama en ilginci ise sürekli önünde geçtiğim 'Kazlı Çeşme'nin varlığını yeni öğrenmem oldu.

4.05.2017