EKSTRA
MENÜ

Btk

Btk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Btk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.250 Btk haberi bulunmuştur.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Cumhuriyeti'nde telekomünikasyon sektörünü düzenleyip denetleyen kurumdur. Türkiye'nin ilk sektörel düzenleyici kurumudur.

Devamı...

Btk Haberleri

Annelere özel teknoloji

Annelere özel teknoloji

Anneler Günü yaklaştı, birçoğumuz hediye arayışına başladık. Biz de bu hafta annenizin ihtiyaç duyabileceği, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilecek teknolojik hediye önerilerini bir araya getirdik.

1.05.2021Ekonomi
Erzurum plaka kodu kaçtır Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Erzurum plaka kodu kaçtır? Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Trafiğe çıkacak her aracın mutlaka plaka alması zorunluluğu vardır. Plakalar, hem araçları tanıma hem de hangi ile ait olduklarını tanıma bakımından önemlidirler. Ülke ve kullanıma göre değişiklik gösterseler de genellikle üzerlerinde harfler ve rakamlar bulunuyor. Bu harfler ve rakamların ne anlama geldiğini öğrenip, hangi plakanın nereye ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Erzurum plaka kodunu, ilçelerinin plaka harflerinin neler olduğunu derledik.

27.04.2021Araştırma
Bingöl plaka kodu kaçtır Bingöl ve ilçelerinin plaka harfleri

Bingöl plaka kodu kaçtır? Bingöl ve ilçelerinin plaka harfleri

Türkiye'de toplam 81 tane şehir ve 7 tane bölge bulunur. Bunun yanı sıra birçok da ilçe, köy ve mahalle vardır. Bunların hepsi birbirine bağlı olarak devam eder. Bunların da hepsinin kendilerini belirten bazı kodlara sahiptir. Bu kodlara, numaralara plaka kodu denir. Bingöl plaka kodu kaçtır? Bingöl ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

26.04.2021Araştırma
Sırp model Tanja Dukiçi dövüp dehşeti yaşatmıştı 112yi aradım demişti ama rapor gerçeği ortaya çıkardı

Sırp model Tanja Dukiç'i dövüp dehşeti yaşatmıştı! '112'yi aradım' demişti ama rapor gerçeği ortaya çıkardı

İstanbul Ortaköy'de beraber yaşadıkları evde kıskançlık nedeniyle yaşanan tartışmada Sırp model Tanja Dukiç'i darp edip saatlerce odaya kilitlediği iddiasıyla 7 yıla kadar hapsi istenen organizatör ve yönetmen Çağrı Reşat Mehmet Tortop'un yargılandığı davaya devam edildi. Bugünkü duruşmada telefon kayıtlarına ilişkin rapor açıklandı. Tortop'un "Telefon kayıtları incelenirse 112'yi aradığım ortaya çıkacaktır" şeklindeki sözleri üzerine yapılan incelemeye göre sanığın 112'nin aranmadığı belirtildi.

14.04.2021Gündem
Havayolu ve otobüs şirketlerinden açıklama... Şehirler arası seyahat nasıl olacak İşte yanıtı

Havayolu ve otobüs şirketlerinden açıklama... Şehirler arası seyahat nasıl olacak? İşte yanıtı

"Özel aracımla şehirler arası seyahat edebilir miyim? Aldığım otobüs bileti yandı mı? Yarın için uçak bileti alabilir miyim?" Tüm bu soruların yanıtı İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle yanıt buldu. Havayolu ve otobüs firmalarından da seyahat kısıtlamasına ilişkin açıklamalar geldi. İşte seyahat yasağına ilişkin tüm detaylar...

14.04.2021Ekonomi
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz: Hizmette tasarruf etmedik

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz: Hizmette tasarruf etmedik

Türkiye’ye örnek olan önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Tasarruf yaptık, ancak hizmette tasarruf yapmadık. Tüm imkânlarımızı Kahramankazanımız için seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz. Kahramankazanımız Ankara’nın ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak” dedi.

8.04.2021Ekonomi
Facebooka siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı

Facebook'a siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı?

Business Insider adlı internet sitesi, bir hacker platformunda 106 ülkeden 533 milyon Facebook kullanıcısının telefon numaraları ve kişisel verilerinin online ücretsiz paylaşıldığını iddia etti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'den yaklaşık 20 milyon kullanıcıya ilişkin Facebook'tan açıklama istedi. "Have I Been Pwned" internet sitesinde, telefon numaranızı ya da elektronik posta adresinizi girerek bilgilerinizin yayımlanıp yayımlanmadığını görebilirsiniz.

7.04.2021Teknoloji
Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a

Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a

Endüstri 4.0’dan akıllı topluma geçişi ifade eden büyük toplumsal dönüşüm planı Toplum 5.0, yaşlı dünya nüfusuna karşı çözümler geliştirmeyi, sanal dünya ile gerçek dünyanın iç içe olabilmesini sağlamayı, nesnelerin internet teknolojisinin toplum çıkarları için kullanılmasını, çevre kirliliği ve doğal afetler için çözüm yolları üretilmesini hedefliyor.

5.04.2021Eğitim
THYnin uçağı teknik arıza nedeniyle geri döndü

THY'nin uçağı teknik arıza nedeniyle geri döndü

Türk Hava Yolları(THY)'nın İstanbul-Gaziantep seferini gerçekleştiren TK-2228 sefer sayılı tarifeli uçağı, teknik arıza nedeniyle kalkıştan kısa süre sonra İstanbul Havalimanı'na geri döndü.

2.04.2021Gündem
BTKdan Yemek Sepeti açıklaması

BTK'dan Yemek Sepeti açıklaması

BTK, "Yemek Sepeti" firmasına yapılan siber saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre IP'ler yurt dışı kaynaklı.

31.03.2021Ekonomi
BTKnin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildi

BTK'nin ihtilaflı alacak ve borçları için uzlaşma yolu getirildi

BTK, ödenmeyen veya kısmen ödenen alacaklarına karşı adli yargı yoluna başvurmadan önce veya yargılama ya da icra aşaması sonuçlanıncaya kadar karşı tarafın uzlaşma davetlerini kabul edebilecek veya karşı tarafı uzlaşmaya davet edebilecek.

26.03.2021Ekonomi
Son dakika... THYnin 2 uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Son dakika... THY'nin 2 uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

İstanbul’dan Almanya’nın Münih ve Stuttgart kentlerine seferlerini yapmaya hazırlanan Türk Hava Yolları (THY) uçaklarına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Her iki sefer de THY tarafından tahsis edilen yeni uçaklarla gecikmeli olarak yapılacak.

25.03.2021Gündem
Trol savcı hakim karşısına çıkıyor

'Trol savcı' hakim karşısına çıkıyor

‘Sayın Müsteşar’ isimli Twitter hesabından AK Partili üst düzey isimleri hedef alan Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz hakkında hazırlanan iddianame oybirliği ile kabul edildi. Trol savcı, 3 Mayıs 2021 günü ağır ceza mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

21.03.2021Haber
‘Trol savcı’ hâkim karşısına çıkıyor

‘Trol savcı’ hâkim karşısına çıkıyor

‘Sayın Müsteşar’ isimli Twitter hesabından AK Partili üst düzey isimleri hedef alan Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz hakkında hazırlanan iddianame oybirliği ile kabul edildi. Trol savcı, 3 Mayıs 2021 günü ağır ceza mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

21.03.2021Gündem
Bebek uçakta kalp krizi geçirdi... İlk müdahale milletvekilinden

Bebek uçakta kalp krizi geçirdi... İlk müdahale milletvekilinden

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan TK-347 sefer sayılı uçağı Türkiye hava sahasındayken, bir bebeğin kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Uçağın kaptan pilotu, Ankara Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesiyle irtibata geçerek 13.15’te acil iniş yaptı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen bebek hastaneye kaldırıldı.

20.03.2021Gündem
Havada panik Bebek kalp krizi geçirdi... Milletvekili Dr. Recep Şeker o anları anlattı

Havada panik! Bebek kalp krizi geçirdi... Milletvekili Dr. Recep Şeker o anları anlattı

Türk Hava Yolları'nın (THY) Bişkek-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında bir bebek kalp krizi geçirdi. Kalp krizi geçiren bebeğe müdahale eden AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, "Ankara'ya yarım saatlik bir mesafe vardı. Doktor olduğumu bilen hostesler kucağıma bir bebek getirdi. Baktım, bebek morarmış, solunum yok, kalp durmuş vaziyetteydi. Ondan sonra nefes borusunu açtık, kalp masajı, nefes yoluyla solunum derken bebek kendine geldi." ifadelerini kullandı.

19.03.2021Gündem
THY uçağında korku dolu anlar Bebek kalp krizi geçirince...

THY uçağında korku dolu anlar! Bebek kalp krizi geçirince...

Bişkek-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) ait yolcu uçağında, bebek kalp krizi geçirince uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

19.03.2021Gündem
TK Elevator, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı

TK Elevator, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladı

TK Elevator, insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadeleye karşı daha sürdürülebilir bir gelecek için Birleşmiş Milletler’in başlattığı Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. Ayrıca TK Elevator dünya çapında 160’ın üzerinde ülkede 9 bini aşkın şirket ve 3 bin ticari amaç gütmeyen kuruluştan üyeleri olan, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik platformuna üye oldu.

15.03.2021Ekonomi
Turkish Cargo, UNICEFin Kovid-19 aşılarını taşıyor

Turkish Cargo, UNICEF'in Kovid-19 aşılarını taşıyor

Dünyada en geniş uçuş ağına sahip hava kargo markası Turkish Cargo, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'nun (UNICEF), Kovid-19 aşılarını ve sağlık ekipmanlarını dünyanın dört bir yanına taşıyor.

13.03.2021Ekonomi
Rus sporcular uçakta maske takmadı, para cezası kesildi

Rus sporcular uçakta maske takmadı, para cezası kesildi

Antalya - İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağında bulunan 20 Rus sporcu kabin ekibi tarafında da uyarılmalarına rağmen ısrarla maske takmak istemeyince uçağa polis çağırıldı. Uçağın İstanbul Havalimanı'na inişinin ardından kurallara uymayan sporcular hakkında cezai işlem uygulandı.

8.03.2021Haber
Antalyada Rus sporcuları taşıyan uçakta hareketli dakikalar Israrla maske takmadılar, uçağa polis çağırıldı

Antalya'da Rus sporcuları taşıyan uçakta hareketli dakikalar! Israrla maske takmadılar, uçağa polis çağırıldı

Antalya - İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na (THY) ait yolcu uçağında bulunan 20 Rus sporcu kabin ekibi tarafında da uyarılmalarına rağmen ısrarla maske takmak istemeyince uçağa polis çağırıldı. Uçağın İstanbul Havalimanı'na inişinin ardından kurallara uymayan sporcular hakkında cezai işlem uygulandı.

8.03.2021Gündem
Son dakika haberi: THY uçağına bomba ihbarı

Son dakika haberi: THY uçağına bomba ihbarı

Son dakika haberi: Türk Hava Yolları'nın Oslo-İstanbul seferini yapan yolcu uçağına bomba ihbarı yapıldı. Yapılan aramaların ardından ihbar asılsız çıktı.

1.03.2021Gündem
thyssenkrupp Elevator adı şimdi TK Elevator oldu

thyssenkrupp Elevator adı şimdi TK Elevator oldu

Asansör ve yürüyen merdiven sektöründe faaliyet gösteren TK Elevator, yeni global markası TKE’yi duyurdu. Marka isminin değişimi, geçen yılın ortalarında gerçekleşen satın almaya dayanıyor.

26.02.2021Teknoloji
Türkiyeye getirilen 3,5 milyon dozluk Çin aşısının bir kısmı Ankarada

Türkiye'ye getirilen 3,5 milyon dozluk Çin aşısının bir kısmı Ankara'da

Çin'den alınan 10 milyon dozluk Covid-19 aşısının ikinci sevkiyatında Türkiye'ye getirilen 3,5 milyonluk dozunun bir kısmı Ankara'ya getirildi.

29.01.2021Gündem
Çinden satın alınan koronavirüs aşılarının 10 milyon dozluk sevkiyatının ikinci bölümü Türkiyede

Çin'den satın alınan koronavirüs aşılarının 10 milyon dozluk sevkiyatının ikinci bölümü Türkiye'de

Türkiye'nin Çin'den satın aldığı koronavirüs aşılarının sevkiyatı devam ediyor. Aşıların 10 milyon dozluk sevkiyatının ikinci bölümü de bu sabah Türkiye'ye getirildi.

29.01.2021Haber
Son dakika gelişmesi... 3,5 milyon doz aşı daha Türkiyede

Son dakika gelişmesi... 3,5 milyon doz aşı daha Türkiye'de

Türkiye'nin Çin'den satın aldığı koronavirüs aşılarının sevkiyatı devam ediyor. Aşıların 10 milyon dozluk sevkiyatının ikinci bölümü de bu sabah Türkiye'ye getirildi.

28.01.2021Gündem
IMEI klonlanmış telefon kapanır mı

IMEI klonlanmış telefon kapanır mı?

IMEI Klonlanmış telefon kapanır mı sorusu, cep telefonlarının IMEI numarasının kopyalandığına dair BTK'dan mesaj alan kişilerin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. IMEI klonlanmış cep telefonlarının haberleşmeye kapatılacağını açıklayan BTK, cihazın gerçek cihaz sahibi olduğunu belgeleyen kişi tarafından sadece tek hatla eşleştirilmek suretiyle kullanıma açılabileceğini vurguluyor.

28.01.2021Teknoloji
6,5 milyon Sinovac aşısını taşıyan uçak İstanbul Havalimanına iniş yaptı

6,5 milyon Sinovac aşısını taşıyan uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı

Son dakika haberine göre Çin'den 6,5 milyon Sinovac aşısını Türkiye'ye getiren uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. Aşıların Türkiye'ye ulaşmasıyla birlikte, güvenirlilik testi süreci başlayacak. 14 gün sürecek bu aşamanın ardından aşılar güvenli bulunursa, acil kullanım onayı çıkarılacak. 14 Ocak'ta yapılmaya başlanan Sinovac aşısının ilk dozu ise, 1 milyon 200 binden fazla kişiye uygulandı.

25.01.2021Haber
Son dakika: 6,5 milyon Sinovac aşısını taşıyan uçak İstanbul Havalimanına iniş yaptı

Son dakika: 6,5 milyon Sinovac aşısını taşıyan uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı

Son dakika haberine göre Çin'den 6,5 milyon Sinovac aşısını Türkiye'ye getiren uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. Aşıların Türkiye'ye ulaşmasıyla birlikte, güvenirlilik testi süreci başlayacak. 14 gün sürecek bu aşamanın ardından aşılar güvenli bulunursa, acil kullanım onayı çıkarılacak. 14 Ocak'ta yapılmaya başlanan Sinovac aşısının ilk dozu ise, 1 milyon 200 binden fazla kişiye uygulandı.

25.01.2021Gündem
Yapay zekada iyi olan ülkeler daha güçlü olacak

'Yapay zekada iyi olan ülkeler daha güçlü olacak'

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, bağlantılı cihaz sayısındaki artışla birlikte oluşan büyük miktardaki verinin analizinin pek çok ülke için öncelikli konuların başında geldiğini belirterek, "Gelecek dönemlerde yapay zeka alanında lider olan ülkeler çok daha güçlü olacak." dedi.

14.01.2021Teknoloji
Uberde flaş gelişme Uygulama yeniden kullanıma açıldı

Uber'de flaş gelişme! Uygulama yeniden kullanıma açıldı

Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba! Uber Türkiye twitter hesabından yapılan açıklamada,"Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba!" denildi.

13.01.2021Ekonomi
Dijital oyun yazarları aranıyor

Dijital oyun yazarları aranıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 'Dijital Oyunlar Kitap Bölümü Yazma' projesi başlattı. 'Dijital Okuryazarlık' konusunda içerik üretme amacıyla başlatılan proje için bölüm yazarlığı başvuruları 15 Mart'a kadar internet sayfasından yapılabilecek.

8.01.2021Eğitim
Kuş sürüsüne giren kargo uçağı Atatürk Havalimanına acil iniş yaptı

Kuş sürüsüne giren kargo uçağı Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girmesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

3.01.2021Gündem
Kuş sürüsüne giren uçak acil iniş yaptı

Kuş sürüsüne giren uçak acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan kargo uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girmesi üzerine Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

3.01.2021Haber
Büyük şok yaşadı Uçakta sigara içen yolcu iner inmez yakalandı

Büyük şok yaşadı! Uçakta sigara içen yolcu iner inmez yakalandı

Şanlıurfa-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında inanılmaz bir olay yaşandı. İ.H.A. isimli yolcu uçağın tuvaletinde sigara içerken yakalandı. İstanbul Havalimanı'na inişin ardından uçağın kapısı açıldığında ise yolcu İ.H.A. büyük bir şok yaşadı. Uçağın kapısı açıldığında karşısında polisi gören yolcuya 2 bin 603 TL para cezası kesildi. Öte yandan yurt dışındaki bazı hava yolu şirketleri, kural tanımaz yolcuları kara listeye alıyor. Bu yolculara ömür boyu veya belirli bir süre bilet satmıyor. Hatta bazı ülkelerde kara listeye giren yolcuların isimleri havacılık otoriteleri ile paylaşılıyor. O ülkedeki diğer havayolları da yolcuyu kara listelerine alıyor.

2.01.2021Haber
Uçakta inanılmaz olay Uçağın tuvaletinde sigara içiyordu

Uçakta inanılmaz olay! Uçağın tuvaletinde sigara içiyordu

Şanlıurfa-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında inanılmaz bir olay yaşandı. İ.H.A. isimli yolcu uçağın tuvaletinde sigara içerken yakalandı. İstanbul Havalimanı'na inişin ardından uçağın kapısı açıldığında ise yolcu İ.H.A. büyük bir şok yaşadı. Uçağın kapısı açıldığında karşısında polisi gören yolcuya 2 bin 603 TL para cezası kesildi. Öte yandan yurt dışındaki bazı hava yolu şirketleri, kural tanımaz yolcuları kara listeye alıyor. Bu yolculara ömür boyu veya belirli bir süre bilet satmıyor. Hatta bazı ülkelerde kara listeye giren yolcuların isimleri havacılık otoriteleri ile paylaşılıyor. O ülkedeki diğer havayolları da yolcuyu kara listelerine alıyor.

2.01.2021Gündem
BTK bilişim uzman yardımcısı alacak İşte başvuru şartları

BTK bilişim uzman yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da 30 bilişim uzman yardımcısı alacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, BTK'nin merkez teşkilatı hizmet birimlerine, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavıyla, bir önceki sınavda doldurulamayan kadrolar için bilişim uzman yardımcısı alımı yapılacak. İşte, BTK bilişim uzman yardımcısı alımı ayrıntıları...

1.01.2021Gündem
IMEI numarası kontrolü için Tek Pencere Sisteminden BTKye başvurulacak

IMEI numarası kontrolü için Tek Pencere Sistemi'nden BTK'ye başvurulacak

IMEI numarasını haiz eşyanın serbest dolaşıma girişi veya geçici ithalatı öncesinde söz konusu numaranın uygunluk kontrolü için beyan sahibi tarafından ve Tek Pencere Sistemi üzerinden BTK'ye başvuru yapılacak.

31.12.2020Ekonomi
BTK bilişim uzmanı arıyor

BTK bilişim uzmanı arıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, BTK'nin merkez teşkilatı hizmet birimlerine, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavıyla, bir önceki sınavda doldurulamayan kadrolar için bilişim uzman yardımcısı alımı yapılacak.

31.12.2020Teknoloji
Beklenen aşı yolda... 17 konteyner, 3 milyon doz

Beklenen aşı yolda... 17 konteyner, 3 milyon doz

Çin’in başkenti Pekin’den 17 konteynere yüklenen 3 milyon aşı, bu sabaha karşı İstanbul, yarın akşam da Ankara’da olacak. Başkentte soğuk hava deposunda tutulacak olan aşılar barkodlanıp karekodları sisteme işlenecek. Laboratuvar sonuçlarının ardından da bu depodan tüm Türkiye’ye dağıtılacak.

30.12.2020Gündem
Bakan Kocadan flaş aşı açıklaması Ve yola çıktı

Bakan Koca'dan flaş aşı açıklaması! Ve yola çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den gelecek aşıların ilk bölümünün yola çıktığını ve bu sabah Türkiye'de olacağını duyurdu. Bakan Koca, "İnaktif aşılarımızın ilk bölümünü getiren uçak Türkiye saati ile 19.50’de Pekin havalimanından havalandı." dedi.

29.12.2020Gündem
Son dakika... Çin aşısının geleceği tarih belli oldu İşte son detaylar...

Son dakika... Çin aşısının geleceği tarih belli oldu! İşte son detaylar...

Çin'den ilk aşılar yarın sabah İstanbul'a gelecek. Aşılar perşembe akşamı ise Ankara'ya gönderilecek. Çin'den gelecek ilk uçakta 3 milyon doz aşı olacağı öğrenildi.

29.12.2020Gündem
Google kararını verdi Türkiyeye temsilci atayacak

Google kararını verdi! Türkiye'ye temsilci atayacak

Google bu zamana kadar kesilen toplam 40 milyon liralık idari para cezasının da dörtte birini ödeyecek.

17.12.2020Teknoloji
TK Kaunas 0-3 Sistem9 Yeşilyurt

TK Kaunas 0-3 Sistem9 Yeşilyurt

Voleybolda Kadınlar CEV Challenge Kupası son 16 turunda Sistem9 Yeşilyurt, Litvanya temsilcisi TK Kaunas'ı 3-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

16.12.2020Voleybol
5Gye geçiş mutlaka yerli ve milli ürünlerle yapılmalı

'5G'ye geçiş mutlaka yerli ve milli ürünlerle yapılmalı'

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Yüksek hız ve kapasite, düşük gecikmelerle pek çok sektörde kritik değişimleri ortaya çıkaracak 5G teknolojilerine Türkiye'nin dünyayla paralel olarak yerli ve milli ürünleriyle geçmesi, ülkemizin ekonomideki yeni başarı hikayelerine önemli katkılar sağlayacak." dedi.

16.12.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Boeing 737 MAX ile uçtum

Birbiri ardına ölümlü kazalar yapmış bir uçağın benzerlerine binerken elbette insanlar tedirgin olurlar. Ama uçağın başına gelenler Boeing’i bana göre daha da güçlendirdi. Dikkatleri çok daha fazla yoğunlaştı. 737 MAX’in adının değiştirilmesi de düşünüldü. Ama sonra vazgeçildi. Tek koridorlu uçakların pandemide şanslarının parladığı bir dönemde MAX’lerin devreye girebilmeleri belki de bir şans oldu.

16.04.2021

Diplomatik kediler

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı’nın, yeni kadrolu elemanları var.

9.01.2021

Influencer pazarlamasında yasal yükümlülükler neler?

E-ticaretin olmazsa olmazı sosyal medya ağlarında, birçok marka influencer’lar ile çalışıyor. Peki, influencer’lar aracılığıyla yapılan reklam ve pazarlama faaliyetlerinde yasal yükümlülükler neler, rekabet kanuna göre neler yapılması gerekiyor?

4.01.2021

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız alkol alışkanlığınızı gözden geçirin

Son yıllarda infertilite (kısırlık) sıklığı giderek artıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin üreme sağlığını etkileyen çevre koşulları, iş stresi, uyku düzensizlikleri, yaşam şekli değişiklikleri; her geçen gün tüp bebek tedavisi için kliniklere başvuran çiftlerin sayısında artışa yol açıyor.

18.12.2020