EKSTRA
MENÜ

Balta

Balta haberleri sayfasında güncel ve son dakika Balta hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.143 Balta haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Balta Haberleri

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, sel yaşanan Artvin ve Rize'nin ilçelerinde incelemelerde bulundu.

22.07.2021Haber
Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, sel bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, sel bölgelerinde incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, sel yaşanan Artvin ve Rize'nin ilçelerinde incelemelerde bulundu.

22.07.2021Gündem
Son Dakika Haberi... Galatasarayın Yunanistanda maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı Atinada yaşananlar...

Son Dakika Haberi... Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı skandal sonrası tek tek ortaya çıktı! Atina'da yaşananlar...

Galatasaraylı futbolcuların PCR testlerinin Atina'da kabul edilmemesiyle birlikte yaşanan skandalın tüm ayrıntıları tek tek ortaya çıktı.

14.07.2021Futbol
Meslektaşını öldüren asistan doktora savcı müebbet hapis istedi

Meslektaşını öldüren asistan doktora savcı müebbet hapis istedi

İstanbul Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter'in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, suçun canavarca hisle oluşmadığını ve kamu görevi nedeniyle gerçekleşmediği kanaatiyle müebbet hapsini talep etti. Kaan Erol'un ailesinin avukatı, "Bu kabul edilemez" diyerek mütalaayı kabul etmediğini belirtti. Duruşma sonrası basına açıklama yapan baba Metin Erol ise "Pusuda bekleyen cani giriyor ve elinde getirdiği balta ve bıçakla evladımı bir buçuk saat yavaşça, bilerek, isteyerek ve öldürücü noktalarına vurarak katlediyor. Kanının akmasını bekliyor. Yahu bu canavarca his değil de nedir?" diyerek tepki gösterdi. Anne Nilay Erol ise "Bugün çok büyük bir acı içerisindeyiz. Böyle bir şeyi duymayı asla ve asla beklemiyorduk" dedi.

13.07.2021Haber
Son dakika... Meslektaşı Kaan Erolu 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor Yavuz Sümtere savcı müebbet hapis istedi Ailesi isyan etti: Kabul edilemez

Son dakika... Meslektaşı Kaan Erol'u 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor Yavuz Sümter'e savcı müebbet hapis istedi! Ailesi isyan etti: Kabul edilemez

İstanbul Baltalimanı'nda birlikte çalıştığı asistan Dr. Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen asistan Dr. Yavuz Sümter'in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, suçun canavarca hisle oluşmadığını ve kamu görevi nedeniyle gerçekleşmediği kanaatiyle müebbet hapsini talep etti. Kaan Erol'un ailesinin avukatı, "Bu kabul edilemez" diyerek mütalaayi kabul etmediğini belirtti. Duruşma sonrası basına açıklama yapan baba Metin Erol ise "Pusuda bekleyen cani giriyor ve elinde getirdiği balta ve bıçakla evladımı bir buçuk saat yavaşça, bilerek, isteyerek ve öldürücü noktalarına vurarak katlediyor. Kanının akmasını bekliyor. Yahu bu canavarca his değil de nedir?" diyerek tepki gösterdi. Anne Nilay Erol ise "Bugün çok büyük bir acı içerisindeyiz. Böyle bir şeyi duymayı asla ve asla beklemiyorduk" dedi.

13.07.2021Gündem
Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Bakan Varank: İlk çeyrekte yüzde 7 gibi büyüme oranı yakaladık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7 gibi ciddi bir büyüme oranı yakalandığını belirterek, "OECD'nin yayımladığı son raporlarda da ekonomimiz, en güçlü toparlanma gösterecek ekonomilerden biri olarak öngörülüyor." dedi.

2.07.2021Ekonomi
Her gün yüzlerce insan buraya akın ediyor Ama bilmedikleri bir gerçek var...

Her gün yüzlerce insan buraya akın ediyor! Ama bilmedikleri bir gerçek var...

Filtreler, boy uzatan, zayıflatan uygulamalar vs. derken, sosyal medyada gördüğümüz hayranlık uyandıran fotoğrafların gerçeği ne derece yansıttığı genel olarak şüpheli ama birazdan okuyacaklarınız 'Instagram çağı'nda işlerin geldiği raddeyi net bir biçimde ortaya koyuyor...

29.06.2021Dünya
Balyoz Davasında beraatleri bozulan 7 sanığın yeniden yargılanacağı tarih belli oldu

Balyoz Davası'nda beraatleri bozulan 7 sanığın yeniden yargılanacağı tarih belli oldu

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin bozma kararının ardından Balyoz Davası’nda eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanık, 22 Ekim'de Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkacak.

28.06.2021Gündem
Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu! İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Bir dönemin en tanınmış teknoloji zenginlerinden biri, İspanya'da bir cezaevi hücresinde hayatına son verdi. Annesiz büyüyen, dayakçı babası 15 yaşındayken intihar eden bu adamın hayatı da skandallar ve garipliklerle doluydu...

25.06.2021Dünya
Çocukların kavgasına aileler de katıldı Ortalık savaş alanına döndü

Çocukların kavgasına aileler de katıldı! Ortalık savaş alanına döndü

İstanbul Sultangazi'de iki aile arasında çıkan kavgada balta, yumruk, tekme ve sopalar kullanıldı. Ortalık savaş alanına dönerken, polis tarafları durdurmak için havaya ateş etti. 3 kişinin yaralandığı kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

24.06.2021Haber
Nuriş Kardeşler operasyonu: 19 kişi tutuklandı

Nuriş Kardeşler operasyonu: 19 kişi tutuklandı

'Nuriş Kardeşler' organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınarak, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 20 şüpheliden 19'u tutuklandı.

18.06.2021Gündem
Trafikte dehşet anları Baltalı maganda kamerada...

Trafikte dehşet anları! Baltalı maganda kamerada...

ESENYURT'ta aynı bulvar üzerinde yol verme nedeniyle çıkan iki farklı kavgada önce balta sonra sopa kullanıldı.

17.06.2021Haber
Balyoz’da 7 beraat için bozma

Balyoz’da 7 beraat için bozma

Balyoz Planı davasında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) ihlal kararının ardından yapılan yeniden yargılamada beraat eden Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç hakkındaki beraat kararları bozuldu.

17.06.2021Gündem
Son dakika... Balyoz Davası  sanığı 7 kişinin beraatı bozuldu

Son dakika... Balyoz Davası sanığı 7 kişinin beraatı bozuldu

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Balyoz Planı davasında, Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç'a verilen beraat kararını bozdu.

16.06.2021Gündem
Nuriş Kardeşlere operasyondan detaylar

'Nuriş Kardeşler'e operasyondan detaylar

Kamuoyunda 'Karagümrük Çetesi', 'Nuriş Kardeşler' ya da 'Ergin Kardeşler' olarak bilinen suç örgütüne İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın, Fatih Karagümrük Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim'in silahla yaralanması olayı sonrası başlatıldığı öğrenildi.

11.06.2021Haber
Karagümrük çetesine yapılan operasyonun detayları belli oldu

'Karagümrük çetesi'ne yapılan operasyonun detayları belli oldu

Kamuoyunda 'Karagümrük Çetesi', 'Nuriş Kardeşler' ya da 'Ergin Kardeşler' olarak bilinen suç örgütüne İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın, Fatih Karagümrük Spor Kulübü'nün eski başkanı Yaşar Ecim'in silahla yaralanması olayı sonrası başlatıldığı öğrenildi.

11.06.2021Gündem
Sırtında baltayla dolaşıyor Görüntüleri izleyince şoke olduk

Sırtında baltayla dolaşıyor! 'Görüntüleri izleyince şoke olduk'

Bursa'da, çantasında taşıdığı baltayla motosikletin bağlı olduğu zinciri kırmaya çalışan hırsızlık şüphelisi, güvenlik kamerasını görünce kaçtı. Motosikletin sahibi Ünal Geniş, 'Bu insan sırtında baltayla dolaşıyor, insanların canına da kastedebilir' dedi.

9.06.2021Haber
Bakan Kurumdan vatandaşlara çağrı Türkiyenin en büyük deniz temizliği 8 Haziranda

Bakan Kurum'dan vatandaşlara çağrı! Türkiye'nin en büyük deniz temizliği 8 Haziran'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müsilaj sorunu için atılan adımlar kapsamında 21 maddelik Marmara Denizi Eylem Planı'nı açıkladı. Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılara ekonomik destek sağlanacağını belirten Bakan Kurum, vatandaşlara en büyük deniz temizliği çağrısında bulunarak "8 Haziran 2021 tarihinden itibaren 7/24 esasıyla Marmara Denizi'ndeki müsilajın temizlenmesine yönelik çalışma yapılacak" ifadesinde bulundu.

6.06.2021Ekonomi
Kasırga operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyede

'Kasırga' operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyede

Antalya'nın Finike ve Kumluca ilçelerinde, 350 jandarma personelinin katılımıyla düzenlenen 'Kasırga' operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyeye sevk edildi.

3.06.2021Gündem
‘Fezlekeyle bu mesele kapanmaz’

‘Fezlekeyle bu mesele kapanmaz’

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin grup konuşmasında 128 milyar dolar tartışmasına ilişkin, “128 milyar doları ne yaptınız, neden sattınız, ne kadara sattınız, kime sattınız? Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’na, fezleke düzenleyerek bu meseleyi kapatamazsın” dedi.

22.04.2021Gündem
Esenyurtta iki aile arasında baltalı sopalı kavga

Esenyurt'ta iki aile arasında baltalı sopalı kavga

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, topun park halindeki otomobiline çarpan kişi bir çocuğu darp etti. İki aile arasında balta ve sopaların kullanıldığı kavga çıkarken 3 kişi gözaltına alındı. Yaşananları anlatan bir kişi , "Ufak çocuk top oynuyor. Top arabasına değiyor. Adam silahla, baltayla saldırıyor. Bir tanesi ağır yaralı. Balta ile kafasına vurmuş. Silah patlatmış adam. Mahalleli ve bunlar da şahit. Bu caniliktir, başka bir şey değil.'' ifadelerini kullandı

13.04.2021Haber
Esenyurtta ortalık karıştı: Bu caniliktir

Esenyurt'ta ortalık karıştı: 'Bu caniliktir'

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, topun park halindeki otomobiline çarpan kişi bir çocuğu darp etti. İki aile arasında balta ve sopaların kullanıldığı kavga çıkarken 3 kişi gözaltına alındı. Yaşananları anlatan bir kişi , "Ufak çocuk top oynuyor. Top arabasına değiyor. Adam silahla, baltayla saldırıyor. Bir tanesi ağır yaralı. Balta ile kafasına vurmuş. Silah patlatmış adam. Mahalleli ve bunlar da şahit. Bu caniliktir, başka bir şey değil.'' ifadelerini kullandı

13.04.2021Gündem
Esenyurtta baltalı-sopalı kavga Çılgına döndü...

Esenyurt'ta baltalı-sopalı kavga! Çılgına döndü...

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde, topun park halindeki otomobiline çarpan kişi bir çocuğu darp etti. İki aile arasında balta ve sopaların kullanıldığı kavga çıkarken 3 kişi gözaltına alındı. Yaşananları anlatan bir kişi , "Ufak çocuk top oynuyor. Top arabasına değiyor. Adam silahla, baltayla saldırıyor. Bir tanesi ağır yaralı. Balta ile kafasına vurmuş. Silah patlatmış adam. Mahalleli ve bunlar da şahit. Bu caniliktir, başka bir şey değil.'' ifadelerini kullandı

13.04.2021Gündem
B Harfi ile başlayan Hayvan, Şehir, Ülke, İsim, Eşya, Bitki, Çiçek, Meyve, Kuş Ve Ünlü (Artist) isimleri

B Harfi ile başlayan Hayvan, Şehir, Ülke, İsim, Eşya, Bitki, Çiçek, Meyve, Kuş Ve Ünlü (Artist) isimleri

Alfabede bulunan harfler sırası ile sayılır. Oyunda bulunanlar dur der ve seçilen harf ile istenilen seçenekler doldurulur. Sırası ile yazılan seçeneklerin altına bulunanlar yazılır ve puan verilir. Son derece keyifli olan bu oyunu evde, okulda her yerde oynayabilirsiniz. Oyun için gerekli olan sadece kağıt ve kalemdir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.04.2021Sözlük
Ekrem İmamoğlu’nun kayınvalidesi son yolculuğuna uğurlandı

Ekrem İmamoğlu’nun kayınvalidesi son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaşamını yitiren kayınvalidesi Havva Kaya (77), memleketi Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde toprağa verildi.

11.04.2021Gündem
Şehit Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelepa acı veda

Şehit Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'a acı veda

Konya'da eğitim uçuşu sırasında Türk Yıldızları'na ait uçağının düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'in naaşı, toprağa verildi. Baba Mehmet Gençcelep, burada oğlunun fotoğrafına ve tabutuna sarılarak, 'Ne yaptın oğlum sen, arkadaşlarınla yaylaya gidecektin, sen ne yaptın yavrum.' diyerek gözyaşları içinde kaldı.

8.04.2021Gündem
BBP belediye başkan adayının öldürülmesiyle ilgili davada mahkemeden flaş karar

BBP belediye başkan adayının öldürülmesiyle ilgili davada mahkemeden flaş karar!

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Ali Rıza Biberoğlu'nun Sarıyer Kısırkaya'da karıştığı bıçaklı kavgada hayatını kaybetmesine ilişkin 4 tutuklu sanık hakim karşısına çıktı. Mahkeme, mevcut delil durumu ve tutuklu kaldıkları süreyi gözönünde bulundurarak 3 sanığın tahliyesine karar verdi.

8.04.2021Gündem
Oyuncak ayı yakalattı Dizi oyuncusunu da çarpmış

Oyuncak ayı yakalattı! Dizi oyuncusunu da çarpmış

Denizli İl Jandarma Komutanlığı, son yılların en büyük hırsızlık operasyonlarından birine imza attı. Şüphelinin bir iş yerinin güvenlik kamerası kaydında çaldığı oyuncak ayıyla birlikte görüntülenen kişinin hırsızlık olaylarına karışan, 52 yaşındaki şüpheli Hilmi K. olduğu belirlendiği belirtildi. Öte yandan çalıntı eşyalar arasında bulunan bir televizyonun, oyuncu Mustafa ve Uğur Yıldıran kardeşlere ait olduğu tespit edildi.

8.04.2021Gündem
Süper Lig efsanesi Manisaspor, amatöre düşmek üzere

Süper Lig efsanesi Manisaspor, amatöre düşmek üzere

Ege Bölgesi ile Manisa'yı 6 sezon Süper Lig'de temsil eden Manisaspor'un son sırada yer aldığı Misli.com 3. Lig 1. Grup'ta bu hafta alınacak sonuçlara göre Bölgesel Amatör Lig'e düşmesi kesinleşebilir.

7.04.2021Futbol
Fortnite Spring Breakout Easter etkinliği açıklandı

Fortnite Spring Breakout Easter etkinliği açıklandı

Bahar ve Paskalyanın yaklaşmasıyla birlikte Epic Games, Fortnite Bölüm 2 Sezon 6 için yeni bir etkinlik duyurdu.

31.03.2021eSpor
Esenyurtta baltalı park kavgası

Esenyurt'ta baltalı park kavgası

ESENYURT'ta bir kamyonun dükkanın önüne park edilmesi nedeniyle iki grup arasından balta, taş ve sopaların kullanıldığı kavga çıktı.

30.03.2021Haber
Ataşehirde otomobilde sıkışan kadını itfaiye kurtardı

Ataşehir'de otomobilde sıkışan kadını itfaiye kurtardı

ATAŞEHİR'de ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil, cadde üzerinde sürücüsünün "U dönüşü" yapmaya çalıştığı otomobile çarptı. Kazada araçta sıkışan Cansu Balta isimli genç kadını itfaiye ekipleri kurtardı.

29.03.2021Gündem
‘Madem evdeyiz, o zaman dünya bize gelsin’

‘Madem evdeyiz, o zaman dünya bize gelsin’

Seyahat etmeyi çok özledik ama dünya çapında aşılama tamamlanana kadar daha çok yurtiçinde planlar yapmaya devam edeceğiz gibi... Yurtdışına yolculukları özleyenler Zeynep Atılgan Boneval’in ‘Dünya Bize Gelsin’ serisinde anlattıklarıyla bir podcast yolculuğuna çıkabilir.

28.03.2021Seyahat
Dink davasında ‘baron’lara da ceza

Dink davasında ‘baron’lara da ceza

Hrant Dink suikastıyla ilgili ‘kamu görevlileri’ davasında kararını açıklayan mahkeme, cinayetin FETÖ’nün talimatlarıyla işlendiğine kanaat getirdi. Cinayetin ‘baron’larından eski istihbaratçılar Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı. Diğer ‘baron’lar FETÖ elebaşı Gülen ve Zekeriya Öz’le birlikte 13 firarinin dosyalarını ayıran mahkeme, ‘piyon’lar tetikçi Ogün Samast ile Tuncay Uzundal, Zeynel Abidin Yavuz, Erhan Tuncel, Yasin Hayal, Ersin Yolcu, Ahmet İskender hakkında FETÖ üyesi olmaktan suç duyurusu yaptı.

27.03.2021Gündem
Son dakika... Hrant Dink davasında karar çıktı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dosyasının ayrılmasına karar verildi

Son dakika... Hrant Dink davasında karar çıktı! FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dosyasının ayrılmasına karar verildi

Son dakika haberine göre Hrant Dink davasında karar açıklandı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı, Adem Yavuz Arslan'ın da bulunduğu 13 firari sanığın dosyasının ayrılmasına karar verildi. CNN Türk'te kararı yorumlayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, "Allah'ın adaleti geri geldi. Cinayete adı karışanlar ortaya çıktı" dedi.

26.03.2021Gündem
60 yıllık demirci: Meslek ölüyor, çırak bulamıyoruz

60 yıllık demirci: Meslek ölüyor, çırak bulamıyoruz

BATMAN Gercüş ilçesinde demirci Abdullah Sayış (71), ilerleyen yaşına rağmen çekiç sallayarak, geçimini sağlıyor. 60 yıla sığdırdığı meslek yaşamında 10 çocuk büyütüp, evlendiren Sayış, son ustalardan olduğuna dikkat çekti. Gücü ve ömrü yettiğince çekiç sallamaya devam edeceğini belirten Sayış, "Mesleğimiz artık can çekişiyor. Teknoloji ilerledikçe bu iş ölüyor. Yetiştirecek çırak da bulamıyoruz" dedi.

26.03.2021Gündem
Banyan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Banyan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Banyan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Banyan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ülkemizde yetişen ve adı çok bilinmeyen bir ağaç türü olan banyan ağacı yetişimi sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygındır. Banyan ağacı faydaları fazla olan bir ağaç türüdür. Bundan dolayı bu ağacı sık sık yetiştirenleri görmek mümkündür. Banyan ağacı yetiştirmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Peki banyan ağacı nedir? Banyan ağacı en çok nerelerde yetişir? Banyan ağacının özellikleri nelerdir? Banyan ağacının bakımı nasıl olmalıdır? İşte banyan ağacı ile ilgili bilinmeyenler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Balsa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Balsa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Balsa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Balsa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Balsa ağacı ülkemizde yetişen ağaç türlerinden bir tanesidir. En çok kullanılan ağaçlardan bir tanesi olan balsa ağacı sürekli olarak internet üzerinden araştırılmaktadır. Balsa ağacı ile ilgili bu ağacı yetiştirmek isteyen kişiler çeşitli platformlar ile araştırılıyor. Peki balsa ağacı nedir? Balsa ağacı nerede yetişmektedir? Balsa ağacı özellikleri nelerdir? Balsa ağacının bakımı nasıl yapılmaktadır? Balsa ağacı nasıl yetişmektedir ve bakımı nasıl yapılır? İşte balsa ağacı ile ilgili bilinmeyen tüm bilgiler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Bakan Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurasının başlangıcını yapacağız

Bakan Pakdemirli: Nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nisanda Birinci Su Şurası'nın başlangıcını yapacaklarını belirterek, "Birinci Su Şurası kapsamında ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek, suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.

22.03.2021Ekonomi
Vanda, hayvanseverlerden sokak köpekleri için kulübe

Van'da, hayvanseverlerden sokak köpekleri için kulübe

VAN'ın Erciş Belediyesi, HAÇİKO ve Van Hayvan Sesi Topluluğu'nun iş birliğiyle sokak köpekleri için kulübeler yapıldı. Soğuk hava ve yağmurdan korunan köpeklerin aşıları yapılırken, bakıma ihtiyacı olanlar ise Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi.

17.03.2021Gündem
Son dakika: Fernando Muslera, Galatasaray ile sözleşme yeniledi Transfer itirafı...

Son dakika: Fernando Muslera, Galatasaray ile sözleşme yeniledi! Transfer itirafı...

Galatasaray, düzenlediği imza töreninde Fernando Muslera'nın sözleşmesini 2024 yılına kadar uzattı. Törende Fernando Muslera, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak açıklamalarda bulundu.

16.03.2021Futbol
Konyada tarihi eser operasyonu

Konya'da tarihi eser operasyonu

Konya'da jandarmanın bir eve düzenlediği baskında, kaçak kazı sonucu elde edildiği belirlenen Bizans, Roma ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda tarihi obje ve sikke ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.

12.03.2021Gündem
Firari şüpheli, bıçak koleksiyonu ile yakalandı

Firari şüpheli, 'bıçak koleksiyonu' ile yakalandı

BİNGÖL'de, 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet' suçundan aranan S.B., çok sayıda bıçak ve silah ile yakalandı.

12.03.2021Gündem
Trabzona 7 tesis birden Protokol imzalandı

Trabzon'a 7 tesis birden! Protokol imzalandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Trabzon’a gençlik merkezleri, fitness salonları, futbol, basketbol alanları, yüzme havuzu ve spor lisesini de kapsayan devasa yatırımlar yapılacağını söyledi.

12.03.2021Futbol
İsveç’te baltalı saldırı: 8 yaralı

İsveç’te baltalı saldırı: 8 yaralı

İsveç’in güneyindeki Vetlanda kasabasında bir saldırgan, 8 kişiyi ‘baltayla’ yaraladı.

4.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Denizde boğuluyor balıklar!

Müsilaj denen çirkinliğe isimsiz uzmanlar doğa olayı demişler. Ama ismi belli gerçek uzmanlara göre durum hiç de doğal değil! Gelin şuna yanıt arayalım: Denizde hiç boğulur mu balıklar?

14.05.2021

Hay manzaranıza...

Bülent Cankurt’un yazısından öğrendim.

1.05.2021

Soruşturmada 5 kritik soru

104 emekli amiralin yayınladığı darbe tehditli bildiriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı titiz bir soruşturma yürütüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dijital materyallerin çokluğu, bunlar üzerindeki incelemenin sürdüğü, şüpheli sayısının fazlalığı, henüz bunların ifadesinin alınmadığı, üzerlerine atılı suçun Anayasal düzene karşı suç işlemek üzere anlaşma gibi önemli bir iddia olması nedeniyle gözaltı süresinin uzatılmasını talep etmişti. Gözaltı süresi uzatıldı.

9.04.2021