İstanbul'da 'parçalanmış ceset' vahşeti... Olayın ayrıntıları belli oldu! Caninin ifadesi ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 30, 2024 09:18

İstanbul'un Pendik ilçesinde 79 yaşındaki Nihat Salih’in 4 ayrı çöp konteynerinde parçalanmış cesedinin bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan Bilal D.tutuklandı. Suçlamaları kabul etmeyen şüphelinin evinde bulunan bir balta üzerinde yapılan incelemede Nihat Salih’in DNA’sı bulundu. Şüphelinin Nihat Salih'i önce boğduğu daha sonra baltayla parçalara ayırarak çöp konteynerlerine attığı tespit edildi. Savcılık ifadesi ortaya çıkan Bilal D. ise suçlamaları inkar ederken, “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

İstanbul, Pendik'te yaşanın vahşi cinayet önceki gün bir vatandaşın çöp konteynerinde ceset parçaları görerek polise ihbar etmesiyle ortaya çıkmıştı. Yapılan incelemede öldürüldükten sonra parçalara ayrıldığı anlaşılan cesedin 79 yaşındaki Nihat Salih’e ait olduğu belirlenmişti.

İstanbulda parçalanmış ceset vahşeti...  Olayın ayrıntıları belli oldu Caninin ifadesi ortaya çıktı

Ceset incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, olayla ilgili ortaya çıkan bir video görüntüsüyle soruşturmanın yönü değişmişti. Görüntülerde elindeki beyaz bir kovayı, cesedin baş kısmının bulunduğu çöp konteynerine boşalttığı görülen Bilal D. polis ekipleri tarafından hemen gözaltına alınmıştı. Poliste suçlamaları kabul etmeyerek “Ben sadece yolda bulduğum çöpü döktüm” diyen şüpheli adliyeye sevk edilmişti.

Haberin Devamı

İstanbulda parçalanmış ceset vahşeti...  Olayın ayrıntıları belli oldu Caninin ifadesi ortaya çıktı

TUTUKLANDI

Anadolu Adalet sarayında çıkarıldığı mahkemede aynı ifadesini tekrar eden şüpheli Bilal D. kasten adam öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbulda parçalanmış ceset vahşeti...  Olayın ayrıntıları belli oldu Caninin ifadesi ortaya çıktı

BALTA ÜZERİNDE ÖLEN KİŞİNİN DNA'SI BULUNDU

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada Bilal D.’nin evinde bulunan ve olayda kullanıldığı değerlendirilen Balta üzerinde yapılan DNA incelemesi tamamlandı. Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan incelemede şüphelinin evinde bulunan balta üzerinde öldürülen Nihat Salih’e ait DNA örnekleri bulundu. Bu şüphelinin cinayeti işlediğini gösteren en önemli delil olarak kayıtlara geçti. Polis soruşturmasına göre şüphelinin önce Nihat Salih’i boğduğu ardından Baltayla parçalara ayırarak çöp konteynerlerine attığı belirtildi. 

SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli Bilal D. savcılıkta verdiği ifadesinde, “Olay günü bahçemde bulunan otları biçmekteydim. Daha sonra Nihat ağabeyi arayarak ilaç istedim. Saat 13.30-14.00 sıralarında yanımdan ayrıldı. C. ve K.H.’den 10 bin TL alacağı vardı. Kendisi benim yanımdan ayrılarak mahalleye doğru gitti. Daha sonra evime dönerek temizliğe devam ettim. Evdeki çöplerimi attım. Ev sahibi, büyük kızı ve damadı beni gördü. Daha sonra eşim ile görüntülü görüştüm ve sonra uyudum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Söyleyeceklerim bunlardan ibarettir” dedi.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!