MENÜ

Balat

Balat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Balat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Balat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.374 Balat haberi bulunmuştur.

Balat Haberleri

İstanbul’da turist olmak: Balat

İstanbul’da turist olmak: Balat

İstanbul’da turist olma fikrine bayılıyorum! Özellikle eski dokusunu koruyabilen yerleri alıp koynumda saklamak istiyorum. Bugün de İstanbul’un son zamanlarda oldukça popüler olmuş semtlerinden birine, Balat’a gidelim dedim! Siz de takılın peşime, Balat yollarına düşelim...

11.01.2017Seyahat
İstanbul’da haç çıkarma töreni

İstanbul’da haç çıkarma töreni

Hristiyan inancına göre Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü, Balat'ta ve Yeşilköy'de denizden haç çıkarma töreniyle kutlandı.

6.01.2017Haber
Haliçte Noele özel Hristiyan töreni

Haliç'te Noel'e özel Hristiyan töreni

İstanbul, 6 Ocak’ta 'suların kutsandığı' İsa'nın vaftiz edildiği o kadim zamanı anan şanslı bir şehir. Yılda yalnız bir kez gerçekleşen 'haç çıkarma töreni' Noel zamanının bu kente özel bir ritüeli.

6.01.2017Seyahat
İstanbulda kebapçıya silahlı saldırı

İstanbul'da kebapçıya silahlı saldırı

Fatih Balat'ta otomobille gelen kişiler, bir lokantaya silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda lokanta sahibi ile o sırada yoldan geçen bir kişi yaralandı.

4.01.2017Haber
İstanbulda kebapçıya silahlı saldırı

İstanbul'da kebapçıya silahlı saldırı

Fatih Balat'ta otomobille gelen kişiler, bir lokantaya silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda lokanta sahibi ile o sırada yoldan geçen bir kişi yaralandı.

4.01.2017Gündem
İstanbulun eskimeyen semti: Samatya

İstanbul'un eskimeyen semti: Samatya

İstanbul'a dair iki hayalim vardı çocukken, biri Galata Kulesi'ne çıkıp şehre tepeden bakmak, diğeri ise 'Neşeli Günler' filmi ve 'İkinci Bahar' dizisine ev sahipliği yapmış Samatya'ya karışmak... 10 yıldır İstanbul'da olmama ve Eminönü civarını defalarca gezmeme rağmen Galata’ya çıkıp, Samatya'ya bir türlü gidememiştim. O gün bugünmüş diyerek yapılacaklar listesine bir tik daha atıyorum.

2.01.2017Seyahat
İstanbulun meşhur yalıları

İstanbul'un meşhur yalıları

İstanbul'un yalıları, Osmanlı'dan kalan harika mimarilere sahip yapılardır. Mimarisiyle görenleri büyüleyen, her köşesi tarih kokan bu yalılar İstanbul'da kesinlikle uğranması gereken yerlerden...

23.12.2016Seyahat
İstanbul’un bilinmeyen yerleri

İstanbul’un bilinmeyen yerleri

İstanbul hem tarihi hem de kültürel açıdan çok zengin bir şehir. Her köşesinde bir tarihi yapı olan İstanbul’da belki de daha önce hiç duymadığımız yerler var. İşte İstanbul’un çok bilinmeyen tarihi yerlerinin hikayeleri...

16.12.2016Seyahat
Vodafone İstanbul Yarı Maratonu altın kategoride

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu altın kategoride

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kriterlerini yerine getiren ve başvurusu kabul edilen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, "Altın Kategori"ye (Gold Label) yükselerek, dünyanın en iyi 10 yarı maratonundan biri oldu.

15.12.2016Diğer
İstanbulun otantik semti: Balat

İstanbul'un otantik semti: Balat

Hafta sonu nerelere kaçsak diye düşünürken, madem kış kendini hâlâ tam olarak hissettirmemişken, hava yazdan kalma, Balat’a gitme fikri düştü aklıma. Plân yapmadan attım kendimi Balat'ın otantik sokaklarına... Semtin tarihi dokusu, kokusu, insanı derken, günün sonunda "iyi ki gelmişiz" diyerek, tatlı bir yorgunluk eşliğinde evinize döneceğiniz keyifli bir durak Balat.

18.11.2016Seyahat
Bir iyilik masalı

Bir iyilik masalı

Sinem ve Murat Asilcan, çocuklara her şeyin ücretsiz olduğu bir dünya yarattı. Gülben Ergen, onları Balat’taki binalarında ziyaret etti.

15.11.2016Magazin
İstanbulda maraton nedeniyle bu yollar kapalı

İstanbul'da maraton nedeniyle bu yollar kapalı

İstanbul'da bugün düzenlenecek olan 38. Vodafone İstanbul Maratonu nedeniyle birçok yol trafiğe kapatıldı.

13.11.2016Gündem
İstanbulda yarın bu yollar trafiğe kapalı

İstanbul'da yarın bu yollar trafiğe kapalı

Vodafone 38. İstanbul Maratonu dolayısıyla bazı yollar 06.00'dan itibaren trafiğe kapatılacak ve en son geçen yarışmacının ardından kademeli olarak trafik akışına açılacak.

12.11.2016Gündem
İstanbulda yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

Vodafone 38. İstanbul Maratonu nedeniyle yarın bazı yollar 06.00'dan itibaren trafiğe kapatılacak ve en son geçen yarışmacının ardından kademeli olarak trafik akışına açılacak.

12.11.2016 Gündem
Kaldırımda uyuyan pembe montlu minik çocuk Suriyeli Suad çıktı

Kaldırımda uyuyan pembe montlu minik çocuk Suriyeli Suad çıktı

İstanbul Balat’ta çocuk doktoru Şükrü Hatun tarafından kaldırımda uyurken fotoğrafı çekilen ‘pembe montlu’ kız çocuğunun kim olduğu ortaya çıktı. Suriyeli Suad'ın bu yürek dağlayan fotoğrafı sosyal medyada da çok konuşulmuştu.

4.11.2016Gündem
İstanbul’un çöp haritası

İstanbul’un çöp haritası

Doğada insandan başka çöp üreten bir canlı yok. Çöp, insanın hayatından arta kalan bir şey. Evin içinde, perde arkasında kalan mahrem hayatın izlerini kişinin, ailenin çöpünde bulabilirsiniz. İnsan kamusal hayatını kurgulayarak manipüle edebilir ama çöpü, gerçekte kim olduğunu ele verecektir. Gazeteci Umut Yiğit’in uzmanlığı çöp sosyolojisi. Çöpleri karıştırmaya İzmir ve İstanbul’dan başladı; amacı, tüm Türkiye’nin çöp haritasını çıkarmak.

22.10.2016Hayat
Balatta tarihi yıkım başladı

Balat'ta tarihi yıkım başladı

Balat’ta metruk hale dönüşmüş yaklaşık 150 yıllık 2. derece tarihi binaların rölöve, restitüsyon ve restorasyon projeleri alındıktan sonra koruma kurulu kararıyla yıkımına dün başlandı.

20.10.2016Gündem
Kuşadası depremiyle ilgili tedirgin eden açıklama

Kuşadası depremiyle ilgili tedirgin eden açıklama

İSTANBUL Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Ercan, bu sabaha karşı merkez üssü Kuşadası Körfezi olan 4.7 büyüklündeki depremin, Ege’de daha büyük bir depremin habercisi olduğunu iddia etti.

17.10.2016Gündem
Tatlıcı Alinin isyanı: Herkes garibana vuruyor

Tatlıcı Ali'nin isyanı: Herkes garibana vuruyor

Balat’ın Haliç kıyısında seyyar tatlıcılık yaparken zabıta tarafından sopayla dövülen Ali Kıtmir “Param olmadığı için çocuklarımı devlet yurduna verdim. Herkes garibana vuruyor” dedi. İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın Kolombiya’dan arayıp üzüntüsünü ilettiği Kıtmir, “Kimse ekmeğimle oynamasın” diye konuştu.

15.10.2016Gündem
Kadir Topbaş seyyar satıcı Tatlıcı Ali ile telefonla görüştü

Kadir Topbaş seyyar satıcı "Tatlıcı Ali" ile telefonla görüştü

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Fatih Balatsahilindeki zabıtalarla kavga eden ve kavganın sonucunda başına aldığısopa darbesiyle yaralanan seyyar satıcı Ali Kıtmiz'i telefonla arayarakgeçmiş olsun dileğinde bulundu. 

14.10.2016Haber

Yazar Sonuçları

İstanbul’un sır dolu gizli yüzü

İstanbul güzel olduğu kadar aynı zamanda gizemli, tılsımlı bir kent... Ancak ne var ki İstanbul'un gizemini çözmek, tılsımını anlamak o kadar da kolay değil. Yer altında 40 odalı işkence çukurlarından, gizemli dehlizlerine İstanbul'un sırlarının peşine düştük.

11.01.2017

Balat'taki İstanbul / Balat'ta gezilecek yerler

Kentin açık hava fotoğraf atölyesi olan Balat, profesyonel makinelerini boynuna asan herkesin mutlaka uğradığı ve poz vermeyi çoktan öğrenmiş Balat'ın çocuklarının gönüllü asistanlığı ile ilk fotoğrafların çekildiği yer. Peki Balat'ta gezilecek yerler nereleri? Balat'ta nereye gitmeli? Balat'ta nerede fotoğraf çekmeli?

11.01.2017

Sakalımı kesmezsem acaba başıma ne gelir

Tamam, diken üstündeyiz.Sürekli “Ne olacak?” diye tedirginiz.

7.01.2017

İstanbul’u kalbinden bıçaklamak niye?

HÜRRİYET’in geçtiğimiz Pazar günü birinci sayfasında yer alan Fatma Aksu’nun “Tarihi Yarımada’da Koruma Kurulu devre dışı” haberini yeterince konuşmadık. Hepimizin bildiği gibi Tarihi Yarımada İstanbul’umuzun kalbi. Tarihi yarımada 1985 yılında Unesco Dünya Miras Listesi’ne girmişti. İki yıl önce ise Unesco’nun “Tehlikeye Düşen Dünya Mirası” listesine alınması gündeme gelmişti.

29.12.2016

Bu yıl dilime dolananlar...

Sıralama 1’den 10’a değil.

24.12.2016

Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Başlığı okur okumaz Metallica'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Hayatım boyunca "popüler olan kötüdür" algısını yıkmak için uğraştım ama popüler olmak bazı noktalarda lanetli bir şey. Bunu kabul ediyorum.

8.12.2016

Kerimcan’ın sınavı

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’la ilgili bir ay önce şöyle yazmıştım...

2.12.2016

Bir iyilik masalı

Sinem ve Murat Asilcan, çocuklara her şeyin ücretsiz olduğu bir dünya yarattı. Gülben Ergen, onları Balat’taki binalarında ziyaret etti.

15.11.2016

Cahide Erel’den yemek sanatı

Contemporary İstanbul, geçtiğimiz hafta sonu sona erse de sanat rüzgarı esmeye devam ediyor. Cahide Erel, Balat’taki atölyesinde sanatı, yemekle buluşturdu.

9.11.2016