Bugün neler oldu?

Altan Erkekli

Güncelleme Tarihi:

Altan Erkekli haberleri sayfasında Altan Erkekli hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 832 Altan Erkekli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Ekranların en tanınan yüzleri arasında yer alan Altan Erkekli oldukça bilinen simalar arasında yer almaktadır. Türk televizyon ve sinema tarihinin en fazla yer verilen oyuncularından olan Altan Erkekli'nin hayatı en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Altan Erkekli birçok ödül almayı başarmış olan başarılı oyunculardan biridir. Bundan dolayı Altan Erkekli en önemli Türk oyuncular arasında yer almaktadır.

Altan Erkekli Türk sinema tarihinin en başarılı erkek oyuncularından biridir. Tecrübeli oyuncu Altan Erkekli aynı zamanda seslendirme sanatçılığı da yapmaktadır.

Altan Erkekli Kimdir?

Altan Erkekli Türk tiyatro oyuncusu ve aynı zamanda sinema sanatçısıdır. Altan Erkekli'nin tam adı ise Reşit Altan Erkekli'dir. Altan Erkekli pek çok tiyatro oyununda ve sinema filminde rol almış bir sanatçıdır. Bundan dolayı Türk sinema tarihinin en tecrübeli oyuncuları arasında gösterilmektedir.

Altan Erkekli Nereli?

Altan Erkekli aslen Yozgatlıdır.

Altan Erkekli'nin Hayatı

Altan Erkekli İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Çocukluğunun ve gençliğinin önemli bir kısmı bu şehirde geçmiştir. Altan Erkekli Albay bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Babası asker olduğundan ötürü çocuk yaşlardan itibaren Anadolu'nun tüm şehirlerini görme fırsatı oldu. Altan Erkekli henüz 11 yaşında iken annesi çok ağır bir ameliyat geçirmek zorunda kalır. 11 yaşında iken bundan dolayı Diyarbakır'a ailecek yerleşirler. Diyarbakır şehrinde yatılı olarak eğitim hayatına başlar.

Lise eğitimini Kadıköy'de tamamlamıştır. Kadıköy'de Maarif Koleji'nden mezun olmuştur. Tiyatroya ilgisi lise çağlarından itibaren başlamıştır. Bundan dolayı Liseden sonra üniversitede mutlaka tiyatroya yönelik bir bölüm seçeceğini bildirmiştir. Lisede çeşitli zorluklarla karşılaşıp bir dönem İnşaat mühendisi olmaya karar verse de, İngilizce öğretmeni bu kararından vazgeçirmiş ve tekrardan tiyatroya ilgi duymuştur.

Babası Altan Erkekli'nin küçük yaşlardan itibaren bir devlet memuru olmasını istiyordu. Fakat Altan Erkekli babasının bu isteğini reddetmişti. Küçük yaşlardan itibaren sürekli olarak tiyatroya oyunculuğa ilgi duyuyordu. 1989 senesine geldiğimizde Altan Erkekli albay olan babasını kaybetti. Üniversite tercihi için Ankara Üniversitesi'nden yana tercihini kullandı. Ankara Üniversitesi'nde tiyatroculuk bölümünü kazandı. Böylelikle 20'li yaşlarda ilk kez profesyonel olarak oyunculuğa adım atmış oldu. Tiyatroya merak saldıktan sonra henüz televizyon keşfedilmese de kısa sürede adından söz ettirmişti.

Ankara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra yine aynı üniversitede tiyatro öğretmenliği alanında eğitim vermeye başladı. Şener Şen ve İlyas Salman'ın başrolünde oynadığı ilk film olan Dolap Beygiri filminde oynayarak oyunculuk kariyerine başlamış oldu. Dolap Beygiri filminden sonra başarılı bir oyunculuk sergileyen Altan Erkekli adından söz ettirmeyi başladı. Daha sonra ise kariyerinde pek çok unutulmaz Türk filmlerinin kadrosunda yer aldı.

Altan Erkekli 1987 senesinde ilk evliliğini yaptı. Şebnem Gürsoy ile evlenen Altan Erkekli'nin bu evliliği 4 sene sürmüştür. Bu evlilikten ise Efe adındaki oğlu dünyaya gelmiştir. Oğlu olan Efe Erkekli'de kendisi gibi tiyatrocudur. Daha sonra ikinci evliliğini 1997 senesinde Ebru Erkekli ile gerçekleştirdi. Ebru Erkekli ile arasında yaklaşık olarak 14 sene vardır. Bu evlilikten de 2 tane daha erkek çocuk dünyaya gelmiştir.

Altan Erkekli'nin Eşi

Altan Erkekli'nin eşi Ebru Erkekli'dir.

Altan Erkekli'nin Doğum Tarihi (Yaşı)

Altan Erkekli'nin doğum tarihi 18 ocak 1955'dir. Altan Erkekli 65 yaşındadır.

Altan Erkekli'nin Boyu

Altan Erkekli'nin boyu 180 cm'dir.

Altan Erkekli haberleri

DAHA FAZLA #ALTAN ERKEKLİ HABERLERİ

Altan Erkekli’a ait tüm site haberleri