EKSTRA
MENÜ

Zeki Müren

Zeki Müren haberleri sayfasında güncel ve son dakika Zeki Müren hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.669 Zeki Müren haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Zeki Müren 6 Aralık 1931 doğumludur. 24 Eylül 1996 vefat eden Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı, oyuncu ve şairdir. "Sanat Güneşi" ve "Paşa" olarak anılan Müren, Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilir. Sanata olan katkılarından dolayı 1991 yılında "Devlet Sanatçısı" unvanıyla ödüllendirilmiş, Türkiye'de verilmeye başlanan Altın Plak Ödülü'nün de ilk sahibi olan sanatçı müzik yaşantısı boyunca altı yüzü aşkın plak ve kaset doldurmuş üç yüzü aşkın şarkı bestelemiştir.

 

Zeki Müren Haberleri

Bülent Ersoy, ölüm yıldönümünde Zeki Müren’i andı

Bülent Ersoy, ölüm yıldönümünde Zeki Müren’i andı

Nişantaşı’nda görüntülenen Bülent Ersoy, ölüm yıldönümünde Zeki Müren’i andı. Merhum sanatçıyı özlediğini söyleyen Diva, “Bir ben kaldım, ben de yakında giderim” dedi.

27.09.2021Magazin
Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren anılıyor

Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren anılıyor

Besteci, söz yazarı, yorumcu ve oyuncu Zeki Müren'in vefatının ardından 25 yıl geçti. Türkiye'nin "Sanat Güneşi" olarak anılan sanatçı Zeki Müren, vefatının 25. yılında yad ediliyor. Sanat hayatı boyunca 600'ü aşkın plak ve kaset dolduran sanatçı, 1991'de "Devlet Sanatçısı" seçilmişti. Peki, Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren ne zaman öldü?

24.09.2021Magazin
Zeki Müren ölümünün 25inci yılında anılıyor

Zeki Müren ölümünün 25'inci yılında anılıyor

Eşi benzeri olmayan ses rengi, şarkıları yorumlayışındaki lezzet, dönemi için "devrim" sayılabilecek sahne kostümleriyle Türkiye'nin popüler kültür tarihine damgasını vuran Zeki Müren, hayata veda edişinin 25'inci yılında anılıyor.

24.09.2021Magazin
Sahne kokusu küçücük yaşta içine işlemişti: Zeki Müren ölümünün 25inci yılında anılıyor

Sahne kokusu küçücük yaşta içine işlemişti: Zeki Müren ölümünün 25'inci yılında anılıyor

Eşi benzeri olmayan ses rengi, şarkıları yorumlayışındaki lezzet, dönemi için "devrim" sayılabilecek sahne kostümleriyle Türkiye'nin popüler kültür tarihine damgasını vuran Zeki Müren, hayata veda edişinin 25'inci yılında anılıyor.

23.09.2021Magazin
28 Ekim hangi burç ve burcu ne 28 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

28 Ekim hangi burç ve burcu ne? 28 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman ilgi kaynağı olmuştur. Bunun en büyük sebebi ise hem diğer insanlar hem de kendimiz hakkında kişisel bilgiler edinebilmemizdir. 28 Ekim hangi burç ve burcu ne? 28 Ekim tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
6 Aralık hangi burç ve burcu ne 6 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Aralık hangi burç ve burcu ne? 6 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların doğum tarihlerine göre belirlenen bazı burçlar bulunuyor. Özellikle 6 Aralık tarihinde doğan kişiler burçları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. 6 Aralık tarihinde doğan kişiler, yükseleni ve burçlarının özellikleri hakkında birçok araştırma yaparak bilgi edinmek isteyebiliyor. 6 Aralık hangi burç ve burcu ne? 6 Aralık tarihinde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri hakkında merak edilenleri derledik.

19.09.2021Burçlar
Tanışmadığın bir arkadaşı anlatmak

Tanışmadığın bir arkadaşı anlatmak

‘İşitiyor musun Memet?’ Mehmet Hikmet’i anlatan bir kitap ve tam zamanında yazılmış; biraz daha önce ya da sonra yazılsa bambaşka bir kitap olması gerekirdi. Uzun süre Mehmet’in arkadaşlarıyla konuşan, onlarla yolculuklara çıkan ve Mehmet’ten kalanları büyük bir dikkat ve duygusallıkla inceleyen Sibel Oral böylece, yüz yüze tanışmadan, Mehmet hakkında çok şey bilen ilk insan oluyor.

16.09.2021Kitap Sanat
İrem Dericiden İzmir’e Zeki Müren selamı

İrem Derici'den İzmir’e Zeki Müren selamı

İrem Derici, bu yıl 90’ıncı kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sevenleriyle buluştu.

13.09.2021Keyif
Kıskanmak yerine daha iyisini yapmayı denesek mi

Kıskanmak yerine daha iyisini yapmayı denesek mi?

Oyuncu Çağlar Çorumlu’nun Zeki Müren'i canlandırdığı özel bir bankanın reklamı, izleyenlerden iki farklı yorum topladı. Kimileri reklamı beğenirken, kimisi ise Zeki Müren'in canlandırıldığı rolün Müren'in hatırasına yakışmadığını belirtti. Kelebek yazarı Orkun Ün bu çok tartışılar reklamı yazdı...

9.09.2021Magazin
Çağlar Çorumlunun rol aldığı reklam tartışma yaratmıştı... Zeki Mürenin yeğeninden açıklama

Çağlar Çorumlu'nun rol aldığı reklam tartışma yaratmıştı... Zeki Müren'in yeğeninden açıklama!

Oyuncu Çağlar Çorumlu’nun Zeki Müren'i canlandırdığı banka reklamını değerlendirilen Zeki Müren'in yeğeni Sevtuğ Olgaç, "Bu olayda tenkit edilecek ve önemle itiraz edilecek bir yön görmedim. İzlediğimde anılarım canlanınca, reklama daha sempatik gözle bakmaya başladım" dedi.

9.09.2021Magazin
Zeki Mürenli reklam olay yarattı Tartışmalar büyüyor...

Zeki Müren'li reklam olay yarattı! Tartışmalar büyüyor...

Çağlar Çorumlu’nun oynadığı Zeki Müren’li reklam sosyal medyayı ikiye böldü. Oyuncuyu eleştirenler kadar beğenenler de oldu. Çorumlu’yu destekleyen Nilgün Belgün ve Zafer Algöz, Zeki Müren’in kendisini taklit edenlere verdiği cevabı hatırlattı: “Taklitler aslını yaşatır.”

8.09.2021Magazin
Çağlar Çorumlu Zeki Müren reklamıyla gündemde - Çağlar Çorumlu kimdir

Çağlar Çorumlu Zeki Müren reklamıyla gündemde - Çağlar Çorumlu kimdir?

İlk kez Cem Yılmaz'ın Arif v 216 filminde Zeki Müren'i oynayan Çağlar Çorumlu, bu kez Zeki Müren reklamıyla gündem oldu. Reklam filminin yayınlanmasının ardından Çağlar Çorumlu Twitter’da trend topic oldu. Peki, Çağlar Çorumlu kimdir?

7.09.2021Televizyon
Kamuran Akkor’un mutlu günü...Kızını evlendirdi

Kamuran Akkor’un mutlu günü...Kızını evlendirdi

Türk Sanat Müziği'nin assolistlerinden Kamuran Akkor kızını evlendirdi. Kamuran Akkor ile merhum Vasfi Uçaroğlu’nun kızları olan Menekşe Uçaroğlu, Gayrettepe Kats Sahne’nin kurucu ortağı ve oyuncu yönetmen Onur Şenay ile dünyaevine girdi.

31.08.2021Magazin
İlklerin fuarı ziyaretçilerini bekliyor

İlklerin fuarı ziyaretçilerini bekliyor

İzmir Enternasyonal Fuarı, 3 Eylül’de 90’ıncı kez kapılarını açmaya hazırlanırken; ‘90 Yıldır Birlikte Kutluyoruz’ ve ‘Geleceği İzmir’de Birlikte Kuruyoruz’ temalarıyla konuklarını ağırlayacak. 12 Eylül Pazar gününe kadar sürecek fuarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Uluslararası ticaretin en önemli buluşmalarının adresi olan fuar şimdiye kadar çok sayıda ilke imza attı” dedi.

31.08.2021Ekonomi
6 yıllık hayal gerçek oluyor

6 yıllık hayal gerçek oluyor

Yapımcı Mustafa Uslu, 6 yıldır üzerinde çalıştığı projesini hayata geçiriyor. Halk ozanı Neşet Ertaş’ın hayatını beyazperdeye aktarmaya hazırlanan Uslu, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda çekimleri ocak ayında başlayacak olan “Garip Bülbül, Neşet Ertaş” filmini anlatan Uslu’ya, Ertaş’ın ailesinden tepki geldi. Aile, halk ozanının bu tip projelere izni olmadığını vasiyet ettiğini söyledi.

28.08.2021Magazin
Kuruçeşme Avcısı

Kuruçeşme 'Avcı'sı

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’ne önceki akşam Koray Avcı damga vurdu.

26.08.2021Keyif
Konserler doludizgin

Konserler doludizgin

Hafta sonu çok sayıda sanatçı konser organizasyonlarıyla sevenleriyle buluştu. Pandemi döneminde canlı performanslara hasret kalan dinleyici müziğe doydu.

24.08.2021Magazin
Christine Haydar (Haydar Paşanın gelini) kimdir Ajda Pekkana benzerliğiyle çok konuşulmuştu

Christine Haydar (Haydar Paşa'nın gelini) kimdir? Ajda Pekkan'a benzerliğiyle çok konuşulmuştu

Zeki Müren'in Fransa'ya gezisi sırasında Ajda Pekkan'a benzerliği sebebiyle dikkatini çeken Christine Haydar, Türkiye'ye sahneye çıkarılmak üzere getirilmiş. Christine Haydar yanlışlıkla söylenen Haydarpaşa'nın gelini lakabı ile hafızalara kazınmıştı.

2.08.2021Magazin
Fatih Ürek: Bu saatten sonra beni ötekileştirenin alnını karışlarım

Fatih Ürek: Bu saatten sonra beni ötekileştirenin alnını karışlarım

Yılan dansıyla hafızalara kazındı ama yılandan çok korkuyor. Sahne şovu, izleyenleri hep etkiledi. Bunu “Halkın fenomeni olmuş bir isimim. Bir sanatçının aurası olmalı. Müthiş bir sesin vardır ama sahnede sıfırsındır. Ben sahneyi ve eğlendirmeyi çok iyi biliyorum” diye açıklıyor. Sahnede geçirdiği 35 yılı Harbiye Açıkhava sahnesinde kutlamaya hazırlanan Fatih Ürek: “Bu işe başladığımdan beri hep ötekileştirildim.”

Zeki Müren’in Öpücüğü filmin çekimleri ekim ayında başlayacak

Zeki Müren’in Öpücüğü filmin çekimleri ekim ayında başlayacak

Senarist Levent Kazak, yönetmenliğini Ezel Akay’ın üstleneceği, başrolünde Haluk Bilginer’in yer alacağı “Zeki Müren’in Öpücüğü” filminin senaryosunu bitirdiğini açıkladı. 15 yıl sonra bir araya gelen ekip, filmin çekimlerine ekim ayında başlayacak.

22.07.2021Magazin
Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yeni İstanbul-İzmir Otobanı sayesinde Erdek artık İstanbul’a 2.5 saat, Bursa’ya ise sadece 1 saatlik mesafede... Erdek’e bu iki büyük kentten özellikle son iki yıldır akın var dersek yanlış olmaz. Bayramda otellerdeki doluluk yüzde 85’e ulaştı. Gecelik fiyatlar 200-300 TL arası.

20.07.2021Gündem
Türk Sanat Müziği nedir ve özellikleri nelerdir Türk Sanat Müziği sanatçıları, şarkıları, örnekleri ve makamları

Türk Sanat Müziği nedir ve özellikleri nelerdir? Türk Sanat Müziği sanatçıları, şarkıları, örnekleri ve makamları

İlk örneklerinin 10. yüzyılda verildiği klasik Türk müziğine Türk Sanat Müziği denir. Batılılar tarafından Alaturka Müzik olarak da tanımlanan bu müzik türüyle özdeşlemiş olan enstrümanlar şunlardır. Kabak kemane, def, kanun, bendir ve tambura. Ancak günümüzde bazı sanat müziği şarkıları ney, keman ve santur gibi çalgılarla da icra edilmektedir. Türk sanat müziği nedir ve özellikleri nelerdir? Sizin için Türk sanat müziği sanatçıları, şarkıları, örnekleri ve makamları ile birlikte derledik.

15.07.2021Araştırma
İlyas Tetik kimdir kaç yaşında vefat etti

İlyas Tetik kimdir kaç yaşında vefat etti?

Ünlü sanatçı İlyas Tetik 61 yaşında hayatını kaybetti. İlyas Tetik, 13 yaşında eline aldığı kemanı kendi kendine çalışmaya başlamış ve yıllar sonra bir virtüöz haline gelmiştir. Çocukluk yılları boyunca hayali memleketi olan İzmir'den İstanbul'a gelip bir stüdyo müzisyeni olmak olan İlyas Tetik uzun çabalardan sonra bunu başarmış ve kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı. Peki, İlyas Tetik kimdir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

5.07.2021Hayat
Son dakika... Ünlü müzisyen İlyas Tetik hayatını kaybetti

Son dakika... Ünlü müzisyen İlyas Tetik hayatını kaybetti

"Seni Buldum Ya", "Yıllarım", "Hayatımı Yazsam Roman Olurdu", "Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan", "Bulunur Elbet" gibi bir çok esere imza atan besteci, keman virtüözü İlyas Tetik (60) hayatını kaybetti.

5.07.2021Magazin
Kılıçdaroğlu ‘Zeki Müren’ şarkılarıyla avunsun

Kılıçdaroğlu ‘Zeki Müren’ şarkılarıyla avunsun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir İl Binası’na yapılan saldırıyla ilgili, “Bu katil gerçekte kimdir? Provokasyonun içinde derin PKK’nın, yabancı istihbarat örgütlerinin, parmağı var mıdır?” dedi.

23.06.2021Gündem
Dünya çapında bir yıldızın şaşırtıcı hikayesi... İzmirli Dario’yla tanışın

Dünya çapında bir yıldızın şaşırtıcı hikayesi... İzmirli Dario’yla tanışın!

Remzi Kitabevi’nden Erkan Özerman imzalı “İzmirli Dario” adında önemli bir kitap çıktı. Özerman kitapta Dario Moreno’nun Türkiye’den yola çıkıp yıldız olma hikayesini anlattı...

23.06.2021Magazin
MHP Genel Başkanı Bahçeli: HDP hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Bahçeli: HDP hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, HDP'ye kapatma davasına ilişkin yaptığı açıklamada "Eğer hukuk varsa, eğer adalet hakimse terörizmin siyaset ayağı hiçbir ad altında açılmamak üzere kapatılmalıdır. Kılıçdaroğlu, elini vicdanına koyup söylesin; Kimin yanındadır? Bu meselenin arası, ortası, kıyısı, köşesi yoktur. Artık seçenek kalmamıştır" dedi.

22.06.2021Gündem
Prof. Dr. Hüsamettin Koçan: ‘Gizli gizli Türkan Şoray portresi çizerdim’

Prof. Dr. Hüsamettin Koçan: ‘Gizli gizli Türkan Şoray portresi çizerdim’

Bayburt’un ıssız Bayraktar Köyü’ne bambaşka bir çehre kazandıran ve bugün 20. yaşını geride bırakan Baksı Müzesi’nin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ile geçmişe yolculuk yaptık… Hüsamettin Hoca bizi çocukluğuna götürürken adeta pastoral bir tablo içinde gezintiye çıkarıyor… Sanata başlamasında Hayat mecmuasının ve bir de Türkan Şoray’ın büyük etkisi olmuş!

20.06.2021Gündem
Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay hayatını kaybetti

Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay hayatını kaybetti

"Ben Aşkı Ölümsüz Bilenlerdenim", "Vurgun", "Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor" ve "Yorgunum Dostlarım" adlı unutulmaz eserlerin bestecisi Selçuk Tekay, geçirdiği kalp krizi sonrası dün hayatını kaybetti. Usta sanatçı bugün Silivrikapı Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

13.06.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Ceketinin rüzgarı bile yetermiş, boşuna ‘İmparator’ denmemiş

Perşembe akşamı ‘Z’ kuşağı için bir ilk yaşandı. ‘X’ kuşağı için ise tarih tekerrür etti.

25.09.2021

XYZ kuşakları sanatla buluştu

İllüstratör Anej Nuhanovic (42); tecrübeli, duyarlı, şüpheci bir X kuşağı. Endüstriyel tasarımcı Ömer Faruk Boyacı (30); girişimci, esnek, özgür bir Y kuşağı. Karikatürist Arda Mert Tulum (19); işbirlikçi, kararlı, teknolojik Z kuşağından. XYZ kuşaklarının sanatçıları kuşaklar arası iletişimsizliğe ve bireyselleşmeye tepki olarak işbirlikçi ve yenilikçi bir yaklaşımla sanatsal bir buluşma gerçekleştirdi.

23.09.2021

Ortalık çok karıştı

◊ Tülin Şahin ve eski sevgilisi Pedro...

12.09.2021

Yıldız Tilbe’nin “şanlı aşı direnişi”

Aşılı sanatçılar için daha az endişeleniyorsun. “Ya yakalanmaz, yakalansa da muhtemelen hafif atlatacak” diyorsun. Ama Yıldız Tilbe daha savunmasız, daha açıkta, daha “kışın ortasında incecik bir tişörtle” geliyor konser görüntülerine baktıkça.

10.09.2021

Şenol Güneş’in takdir kazanmasının tek yolu: Para mara düşünmeden istifayı basmasıdır

Şenol Güneş’in son hezimetten sonra “İstifa ediyorum” dememesinin, diyememesinin nedeni şu:

9.09.2021

Tilbe aşı olmadı PCR testi yaptırdı

Ne diyordu Yıldız Tilbe hatırlayalım...

9.09.2021

Zeki Müren görse mutlu olurdu

Çağlar Çorumlu’nun oynadığı Zeki Müren’li kredi kartı reklamı tartışılıyor. Beğenenler kadar karikatürize edildiğini düşünerek reklamın kaldırılmasını isteyenler var. 40 senelik yakın dostu Erkan Özerman ise Müren’in bu filmi görse mutlu olacağını söylüyor.

8.09.2021

O kural uçuş öncesi nasıl uygulandı?

Önceki gün Dalaman Havalimanı’nda check-in sırası bekleyen herkesin aşı kartı ya da PCR testi göstermesini istediler.

8.09.2021

En etkili muhalefet partisi: Pahalılık

İktidara yakın gazeteciler, günlerdir uyarıyorlar:

7.09.2021

Gezme ceylan bu koylarda...

1969’da turistleri balık avı turuna çıkarmayla başlayan günlük tekne gezileri, aradan geçen 53 yılda başkalarına da örnek oldu, koca bir sektöre dönüştü. Yüzen masasıyla, suyun içinde ut taksimiyle ‘Yaralı Ceylan’, işte bu yüzden bence aralarında en kült olanı. İsteyen farklı organizasyonlar için de tekneyi kapatabiliyor.

28.08.2021

Aday m’aday

Bir aday gösterecekler, onun da cılkını çıkardılar.

27.08.2021

Bursa kafası

Bu hafta Kafa Radyo’da sevgili dostum Deniz Dikkaya’nın programı Turizm Kafası’nın konuğu oldum.

15.08.2021

Kozmik kutlama

Pazar akşamı Harbiye’deki Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde Gaye Su Akyol’un kozmik konseri başlamadan önce şans dilemek için kulis tarafına uğruyorum...

10.08.2021

Bülent Ersoy’un yalnızlığı

Bu kadar büyük bir yalnızlık hissine kapılıyorsa, acaba daha mı çok insan içine karışmalı? Ama bahsettiğim, gazinoda masaların arasında dolaşmak değil elbette. Gerçek hayatın, sokaktaki insanın arasına karışmaktan bahsediyorum. Mesela kim bilir vapura en son ne zaman binmiştir?

30.07.2021

“Zeki Müren’in Öpücüğü” yakışıklı prense çevirir mi?

Haluk Bilginer’in canlandıracağı Zeki Müren’i Özdemir Erdoğan ile seyretmek istiyorum. Bakalım üzerinde ne tür etkileri olacak bu filmi izlemenin.

25.07.2021

Karşıdan bakınca yalnızca utandım

Bu fotoğrafı Kos açıklarından geçerken çektim... Karşımda Bodrum... İşte o an düşündüklerimi yazıyorum...

25.07.2021

Yol kısaldı Erdek kıpır kıpır

Yeni İstanbul-İzmir Otobanı sayesinde Erdek artık İstanbul’a 2.5 saat, Bursa’ya ise sadece 1 saatlik mesafede... Erdek’e bu iki büyük kentten özellikle son iki yıldır akın var dersek yanlış olmaz. Bayramda otellerdeki doluluk yüzde 85’e ulaştı. Gecelik fiyatlar 200-300 TL arası.

20.07.2021

İzmirli Dario’yla tanışın

Remzi Kitabevi’nden Erkan Özerman imzalı “İzmirli Dario” adında önemli bir kitap çıktı. Özerman kitapta Dario Moreno’nun Türkiye’den yola çıkıp yıldız olma hikayesini anlattı...

23.06.2021

Kalbimizi bıraktığımız yarımada

Haziran ayında havalar biraz değişken gitse de bu yorucu kışın ardından tatil planlarını artık gerçekleştirmenin vakti geldi. Biz de geçen hafta Çeşme’den başladığımız rotamıza bu hafta bir klasik olan Bodrum’la devam ediyoruz.

18.06.2021