EKSTRA
MENÜ

Kaymakam

Kaymakam haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kaymakam hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 26.827 Kaymakam haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kaymakam Haberleri

Kamu çalışanlarının yemekleri liselilerden

Kamu çalışanlarının yemekleri liselilerden

Milli Eğitim Bakanlığının Üreten Okullar projesi kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Bağcılar Hükümet Konağındaki kamu çalışanları için yemek pişirme ve servis hizmeti sunuyor. Lezzet mutfağı isimli uygulama alanının açılışını yapan kaymakam, belediye başkanı ve ilçe milli eğitim müdürü, öğrencilerin elinden çıkan yemeklerin lezzetini ve servisi çok beğendi.

16.09.2021Eğitim
Kuraklık nedeniyle suyun çekildiği Van Gölünde balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla açıldı

Kuraklık nedeniyle suyun çekildiği Van Gölü'nde balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla açıldı

Van'ın Erciş ilçesinde kuraklığa bağlı olarak su seviyesinin azaldığı Van Gölü'ndeki iskelede balıkçı tekneleri iş makinesi yardımıyla göle açıldı.

15.09.2021Gündem
Son dakika: Bakan Soyludan Kastamonu, Bartın, Sinoptaki sel felaketi ile ilgili açıklama

Son dakika: Bakan Soylu'dan Kastamonu, Bartın, Sinop'taki sel felaketi ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Batı Karadeniz'deki sel felaketi ile ilgili olarak, '82 vatandaşımız rahmeti rahmana kavuştu, 15 vatandaşımızı 459 personelle havadan, karadan, denizden arama devam ediyor.' açıklamasında bulundu.

12.09.2021 Gündem
Yunus Sezer kimdir AFADın yeni başkanı Yunus Sezerin biyografisi

Yunus Sezer kimdir? AFAD'ın yeni başkanı Yunus Sezer'in biyografisi

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığına Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına da atamalar gerçekleşti. Faruk Özçelik ile Ertuğrul Soysal, yeni bakan yardımcıları oldu. Yunus Sezer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında da bakan yardımcılıklarına atama yapıldı. Peki, AFAD Başkanı Yunus Sezer kimdir?

11.09.2021Gündem
Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı AFAD Başkanı değişti

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı! AFAD Başkanı değişti

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD), Kırıkkale Valisi Yunus Sezer atandı. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Faruk Özçelik ile Ertuğrul Soysal getirildi.

11.09.2021Gündem
3 Nisan hangi burç ve burcu ne 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Nisan hangi burç ve burcu ne? 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Özellikle 3 Nisan tarihinin hangi burç olduğunu, özelliklerini, yükselenini, 3 Nisan tarihte bugün yaşanan olayları, yine bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

1.09.2021Burçlar
‘Yangın söndürme filoları gerekiyor’

‘Yangın söndürme filoları gerekiyor’

Orman Yangınları Çalıştayı’na katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Türk Hava Kurumu ve Orman Genel Müdürlüğü söndürme protokolü yapmalı. Çanakkale, Adana, İzmir ve Kahramanmaraş’ta yangın söndürme filolarının konuşlandırılması gerekiyor” dedi.

29.08.2021Gündem
Alaçatı terörüne isyan: Yeter artık

Alaçatı terörüne isyan: Yeter artık!

Çeşme Alaçatı’da eğlence mekânlarında yaşanan cinayet ve darp olayları bitmek bilmiyor. Son olarak bir gece kulübünün önünde darp edilen bir kadını kurtarmak isteyen Alpay Kalyon, valeler tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayeti işleyen Faruk Baştosun ‘kasten adam öldürme’ suçundan, Maşallah Türkmen ise ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

26.08.2021Gündem
AK Partili Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu

AK Partili Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?

Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe’nin ’Afganlara Türkiye’de mülteci merkezi kurulacağı’ şeklindeki haberini yayınladıktan sonra silmesi ve özür dilemesine rağmen muhalefetin bu haberle ilgili konuşma ve paylaşım yaptığını belirterek, "BBC'nin yaptığı bir haberi kendi siyasi görüşleriymiş gibi konuşmalarında, sosyal medyalarında paylaşarak karşımızda olmayı bir siyasi görev bildiler. BBC o yayınladığı haberi kaldırdı, bu yanlışmış hata yapmışız dedi. Yetmedi; Türkiye'den özür diledi. BBC özür diledi ama bu ülkenin muhalefeti maalesef özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiler. Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu? BBC kadar siyasi ahlakınız yok mu deme hakkımız var bizim" dedi.

25.08.2021Haber
AK Partili Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu

AK Partili Turan: 'Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu'

Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir dizi açılış ve temel atma törenlerine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe’nin ’Afganlara Türkiye’de mülteci merkezi kurulacağı’ şeklindeki haberini yayınladıktan sonra silmesi ve özür dilemesine rağmen muhalefetin bu haberle ilgili konuşma ve paylaşım yaptığını belirterek, "BBC'nin yaptığı bir haberi kendi siyasi görüşleriymiş gibi konuşmalarında, sosyal medyalarında paylaşarak karşımızda olmayı bir siyasi görev bildiler. BBC o yayınladığı haberi kaldırdı, bu yanlışmış hata yapmışız dedi. Yetmedi; Türkiye'den özür diledi. BBC özür diledi ama bu ülkenin muhalefeti maalesef özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiler. Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu? BBC kadar siyasi ahlakınız yok mu deme hakkımız var bizim" dedi.

25.08.2021Gündem
Kaymakam kararnamesi 2021: Resmi Gazete ile mülki idare amirleri atama kararı duyuruldu

Kaymakam kararnamesi 2021: Resmi Gazete ile mülki idare amirleri atama kararı duyuruldu

Kaymakam kararnamesi ile pek çok vali yardımcısı, kaymakam ve kamu görevlisinin görev yerleri değişiklik gösterdi. Kaymakam kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. İşte atama kararı sonrası yerleri değişen personeller ve kaymakamlar

20.08.2021Gündem
Kadastrocunun Kafkaesk dünyası

Kadastrocunun Kafkaesk dünyası

Tayfun Pirselimoğlu’nun yeni romanı ‘Kadastrocu’ sağlam kurgusu, yazarın sevdiğimiz anlatım tarzıyla su gibi akan ve merakla okunan iyi bir edebiyat eseri. Pirselimoğlu’nun; insanları ve mekânları ayrıntılı bir şekilde betimleyerek bizi karlı ve puslu bir dünyaya soktuğu roman, günümüz Türkiye’sine göndermeler de yapıyor...

20.08.2021Kitap Sanat
Bakan Kurum, selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Bakan Kurum, selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'da hasar gören yerleşim birimlerinde inceleme gerçekleştirdi.

18.08.2021Haber
Bakanı Kurum, Kastamonuda selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Bakanı Kurum, Kastamonu'da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'da hasar gören yerleşim birimlerinde inceleme gerçekleştirdi.

18.08.2021Gündem
Bozkurt’ta 140 binaya ‘acil yıkım’

Bozkurt’ta 140 binaya ‘acil yıkım’

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken ağır hasarlı 140 bina için acil yıkım kararı verildi. Bu apartmanların sakinleri, evlerinden alabildikleri eşyaları kurtarmaya çabalıyor.

18.08.2021Gündem
Son dakika: Selin vurduğu Bozkurtta kaymakam değişti

Son dakika: Selin vurduğu Bozkurt'ta kaymakam değişti!

Selin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine sel tecrübesi olan Dereli Kaymakamı Murat Atıcı atandı. Bozkurt Kaymakamı Okan Yenidünya ise Dereli'ye atandı.

17.08.2021Gündem
Komandolar selin vurduğu Karsın İnkaya köyündeki evleri çamurdan temizliyor

Komandolar selin vurduğu Kars'ın İnkaya köyündeki evleri çamurdan temizliyor

Kars'ın Sarıkamış ilçesine bağlı İnkaya köyündeki selde hasar gören 41 evin çamur yığınlarından temizlenmesi için başlatılan çalışmalara komandolar ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri de destek veriyor.

16.08.2021Gündem
Bakanlıktan eski Ayancık Kaymakamı hakkında açıklama

Bakanlıktan eski Ayancık Kaymakamı hakkında açıklama

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, bazı yayın organlarında yer alan, "Sinop'un Ayancık ilçesinde yaşanan sel felaketinde yıkımın şiddetini artıran tomruk deposunun eski Ayancık Kaymakamı Çağlayan Kaya tarafından kaldırılmak istendiği" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

15.08.2021Gündem
Kandırada ormanlara ve denize girilmesi yasaklandı

Kandıra'da ormanlara ve denize girilmesi yasaklandı

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde hava şartları dolayısıyla ormanlara ve denize girilmesi ikinci bir uyarıya kadar yasaklandı.

12.08.2021Gündem
Ankaradaki bıçaklı kavgada yaralanan Emirhan hayatını kaybetti

Ankara'daki bıçaklı kavgada yaralanan Emirhan hayatını kaybetti

Ankara'nın Altındağ ilçesinde yabancı uyruklu grup ile çıkan kavgada yaralanan Emirhan Yalçın (18) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kavgada yaralanan Ali Yasin Güler'in tedavisi ise sürüyor. Gözaltına alınan yabancı uyruklu 2 kişi adliyeye sevk edildi.

11.08.2021Gündem
Küçük yaştaki çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli yakalandı

Küçük yaştaki çocuğa cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli yakalandı

Bağcılar'da küçük yaştaki çocuğu taciz ettiği iddia edilen yabancı uyruklu kişi gözaltına alındı.

8.08.2021Gündem
Kaymakam hakkında ön soruşturma

Kaymakam hakkında ön soruşturma

Almanya’da geçen ay meydana gelen yüzyılın sel felaketinde savcılık Ahrtal kaymakamı Jürgen Pföhler hakkında, görevini yerine getirmeyerek ölüme sebebiyet verme şüphesiyle ön soruşturma başlattı.

6.08.2021Avrupa
Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı

Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı

10 Temmuz’da yapılan 2021 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2021-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

4.08.2021Eğitim
ÖSYMden kaymakamlık sınavı açıklaması: Kaymakamlık sınavı sonuçları açıklandı

ÖSYM'den kaymakamlık sınavı açıklaması: Kaymakamlık sınavı sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından düzenlenen Kaymakamlık sınavı 10 Temmuz tarihinde gerçekleşmişti. Binlerce kaymakam adayının katıldığı sınavın ardından Kaymakamlık sınav sonuçlarının 12 Ağustos'ta açıklanması bekleniyordu. Ancak ÖSYM'den kaymakamlık sınavı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Kaymakamlık sınavı sonuçları beklenen tarihten 8 gün önce açıldı.

4.08.2021Gündem
Aydında başladı, Muğlaya sıçradı Alevler yolları sardı

Aydın'da başladı, Muğla'ya sıçradı! Alevler yolları sardı

Türkiye'nin birçok ilinde orman yangınları devam ederken bir kötü haber de Aydın'dan geldi. Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın etkisiyle büyüyüp, Muğla il sınırlarındaki Kavaklıdere ilçesine de sıçradı. Yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, tedbir amaçlı olarak Nebiler Mahallesi de tahliye edildi. Yangın nedeniyle Ortaköy, Göncüler ve Harmanbelen mahalleri de boşaltılmıştı.

2.08.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuştaki son durumu açıkladı

Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuş'taki son durumu açıkladı

Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tedbir amaçlı tahliye çalışmalarının devam ettiği Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Vali Ersin Yazıcı ve Kaymakam Hamza Özbilgi ile incelemelerde bulundu. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Buraya helikopter göndermiyorlar diyorlar ama 7 tane helikopter burada çalışma yapıyor. Bakanlarımız burada. Onlar da iletişim ve ulaşımla ilgili konuları takip ediyorlar. Tedbiren Güzelbağ'da bazı tedbirler aldık" ifadelerini kullandı

2.08.2021Gündem
Vanı sel vurdu

Van'ı sel vurdu

Yurdun güneyinde orman yangınları devam ederken Van Başkale’de etkili olan sağanak yağış da 170 haneli Esenyamaç Mahallesi’nde sele neden oldu. Selde, 8 ev yıkıldı, 30 evde de hasar oluştu.

2.08.2021Gündem
Son dakika... Dereler taştı, evler boşaltıldı Vanın Başkale ilçesini sel vurdu

Son dakika... Dereler taştı, evler boşaltıldı! Van'ın Başkale ilçesini sel vurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Van'ın doğu ilçelerinde kuvvetli yağış nedeniyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması uyarısında bulunmuştu. Meteoroloji'nin açıklamasından sonra Van'ın Başkale ilçesinde Esenyamaç köyünde dereler taştı, sel dakikalar içinde geldi. Sel felaketini canlı yayında aktaran CNN TÜRK muhabiri Samet Güler, "Sel biraz önce onda biri kadardı. Sel suları dere yatağından taştı geliyor, bir anda geldi. Beş dakika önce selin aktığı yerdeydik. Jandarma uyardı, 'sel gelecek, oradan çıkın' uyarısında bulundu. Dakikalar sonra sel geldi." bilgilerini paylaştı.

1.08.2021Gündem
Son dakika... Van Başkalede kardeşini ararken sele kapılan Kader Yurtsever dehşet anlarını anlattı

Son dakika... Van Başkale'de kardeşini ararken sele kapılan Kader Yurtsever dehşet anlarını anlattı

Van'ın Başkale ilçesindeki selde kaybolan kardeşi Mustafa'yı (10) ararken sel sularına kapılan Kader Yurtseven (23), mahalledeki Emine Sıcak (45) tarafından son anda kurtarıldı. Görüntüler dehşete düşürdü, Kader ise hala olayın şokunda... DHA'ya konuşan Kader Yurtseven, ''Sel sırasında çok korktum. Çok zor bir duygu. Anlatılacak bir şey değil'' dedi. Selde evleri yıkılan ve eşi cezaevinde olan 8 çocuk annesi Selime Yurtseven ise gözyaşlarıyla ''O sırada ben de bayıldım. Kıyamet gibiydi. Sel ne varsa beraberinde götürdü. Selin geldiği anda çocuklarımı zor kurtardım. Çok korktum. Benim her şeyim gitti'' diye feryat etti.

1.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Dehşete düşüren anlar Son anda kurtarıldı

Son dakika haberi: Dehşete düşüren anlar! Son anda kurtarıldı

Van'ın Başkale ilçesinde etkili olan sağanak yağış, Esenyamaç Mahallesi'nde sele neden oldu. Sel sularına kapılan bir kadın son anda kurtarılırken, 2 büyükbaş hayvan öldü. Yerleşim alanında etkil, olan sel araçları sürükleyip, bazı ev ve ahırlara büyük zarar verdi. Başkale Kaymakamı ve Belediye Başka Vekili Asım Solak bölgede inceleme yaparken, ekipler de çalışma başlattı.

31.07.2021Gündem
Arazözde can veren orman işçisinin oğlu konuştu: Bilerek yapanlara Allah cezasını versin

Arazözde can veren orman işçisinin oğlu konuştu: Bilerek yapanlara Allah cezasını versin!

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmaları sırasında hayatını kaybeden orman işçilerinden Yaşar Cinbaş'ın oğlu babasının ölümüyle ilgili açıklama yaptı. Mahmut Cinbaş babasının mesleğine olan saygı ve sevgisini dile getirirken "Sadece insanlar değil farklı canlılar da yanarak öldü. Allah bunu bilerek yapanlara cezasını versin" ifadesini kullandı.

31.07.2021Gündem
Son dakika haberi Sakarya Eski Valisi Hüseyin Avni Coş hayatını kaybetti

Son dakika haberi! Sakarya Eski Valisi Hüseyin Avni Coş hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Sakarya Eski Valisi Hüseyin Avni Coş, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

30.07.2021Gündem
Antalyanın Gazipaşa ilçesinde yangın

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yangın

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde ormanlık alanda 4 farklı noktada yangın çıktı. Bazı evlerin de tahliye edildiği yangın, 3 noktada kontrol altına alındı.

30.07.2021Gündem
Şehit Uzman Çavuş Halil Çelebi memleketine uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Halil Çelebi memleketine uğurlandı

Kuzey Irak Goraspi üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi (27) için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Şehidin cenazesi, törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Kırıkkale'ye gönderildi.

27.07.2021Haber
Kuzey Irakta hain saldırı Bir asker şehit

Kuzey Irak'ta hain saldırı! Bir asker şehit

Kuzey Irak Goraspi üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Halil Çelebi (27) için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Şehidin cenazesi, törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Kırıkkale'ye gönderildi.

26.07.2021Gündem
Kaymakam kapı kapı dolaşarak aşı çağrısı yaptı

Kaymakam kapı kapı dolaşarak aşı çağrısı yaptı

Diyarbakır'ın Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, kapı kapı gezerek koronavirüse karşı aşı çağrısında bulundu. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde Kaymakam Kaldırım'ın yaşlı bir kadını da “Kurban olduğum sağlığını riske atma” diyerek aşıya götürdüğü anlar yer aldı.

22.07.2021Gündem
Çok yaşa Kaymakam abla

Çok yaşa Kaymakam abla

Bir yıl önce Diyarbakır Çınar’a kaymakam atandı. İlk olarak ‘Halkla iç içe yaşamalı’ diyerek koruma ve eskort ekibini kaldırdı. Çocuklarla oyun oynadı, onları doğru anlamak için Kürtçe öğrenmeye başladı. Güher Sinem Büyüknalçacı “Çınar’ın ablası” oldu.

19.07.2021Gündem
Kaymakamlık sınavı soruları yayınlandı - Kaymakamlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Kaymakamlık sınavı soruları yayınlandı - Kaymakamlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığınca Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı'na 110 kaymakam adayı alınacağı duyurulmuştu. Kaymakamlık sınavıi 10 Temmuz'da saat 10.15'te Ankara'da yapılacak. Kaymakamlık sınavı soruları ve cevap anahtarı 12 Temmuz 2021 tarihinde yayınlandı. Peki, Kaymakamlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.07.2021Gündem
Kaymakamlık sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak ÖSYM 2021 Kaymakam Adaylığı sınav giriş belgesi sorgulama

Kaymakamlık sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak? ÖSYM 2021 Kaymakam Adaylığı sınav giriş belgesi sorgulama

Kaymakamlık sınavı giriş belgesi ve sınav öncesi detaylar pek çok adayın gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından gerçekleşecek olan 2021-İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2021-Kaymakamlık) bu hafta sonu organize edilecek. Söz konusu sınav için son hazırlıklarını yapan adaylar bir yandan da sınav süresine yoğunlaştı. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre 2021 Kaymakamlık sınavında adaylara 34 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 66 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacak. Sınav giriş belgesi AİS ekranından alınacak. Peki, Kaymakamlık sınavı ne zaman saat kaçta yapılacak? İşte, 2021 Kaymakam Adaylığı sınav giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınava dair ayrıntılı bilgiler.

9.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İşte emekli memurun zamlı maaşları

Memur ve emeklilerinin 2022-2023 maaş zamlarını belirleyecek olan toplu sözleşme anlaşma ile sonuçlandı. Buna göre memur ve emeklileri maaşlarını 2022’de yüzde 12, 2023’te de yüzde 14 zamlı alacak. Oluşacak enflasyon farkı da zamlara eklenecek.

25.08.2021

Kant gibiyiz: ‘Ne yapabilirim?’

Taliban’ın Afganistan’da kontrolü ele geçirmesinden sonra insanlar havalimanına akın ederek ülkeden kaçmaya çalışıyor. Videolar Amerika’nın Saygon-Vietnam’daki görüntülerini hatırlatıyor. Kalkan uçağa tırtıl gibi yapışmak durumu, ne kadar çözülmesi gereken bir olay olduğunu göstermiyor mu? Amerika, Kabil Havalimanı’ndaki görüntüden sonra şu son 50-60 yılı masaya yatırmalı.

17.08.2021

Bizans’tan Osmanlı’ya ve modern zamanlara geçişin adresi İznik

Şehrin Türklerin eline tam geçişi, yeniden dönüşü, Orhan Gazi dönemini bekleyecektir. Osmanlı çini sanatının da parlak merkeziydi. Türkler burada Akdeniz halkı oldular...

18.07.2021

En düşük emekli memur maaşı 3.100 lira

Açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte memur emeklilerinin yılın ikinci yarısında alacakları zamlı maaşları da belli oldu. Buna göre, memur emeklileri temmuz ayında maaşlarını yüzde 8.45 zamlı alacak. Zamla birlikte her ay alınan ek ödeme tutarı da yükselecek.

7.07.2021