Bugün neler oldu?

Yükseköğretim

Güncelleme Tarihi:

Yükseköğretim haberleri sayfasında Yükseköğretim hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 25079 Yükseköğretim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Yükseköğretim haberleri

DAHA FAZLA #YÜKSEKÖĞRETİM HABERLERİ

Yükseköğretim’a ait tüm site haberleri

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA (TIKLA HIZLI GÖRÜNTÜLE) EKRANI 2024 ÖSYM AİS: YKS sınav yerleri nereden öğrenilir TYT-AYT-YDT sınav giriş belgesi indirme sayfası (Aday İşlemleri Sistemi)

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA (TIKLA HIZLI GÖRÜNTÜLE) EKRANI 2024 ÖSYM AİS: YKS sınav yerleri nereden öğrenilir? TYT-AYT-YDT sınav giriş belgesi indirme sayfası (Aday İşlemleri Sistemi)

YKS sınav giriş belgesi alma ekranı ÖSYM AİS ekranından önceki gün erişime açıldı. YKS sınav belgesi indirme ekranı adaylar tarafından araştırılıyor. Üniversite sınavı giriş yerleri, ÖSYM AİS (Aday İşlemleri Sitemi) sayfası üzerinden adayların erişimine açıldı. 2024 üniversite sınavı TYT-AYT-YDT oturumlarına katılacak adaylar, 'YKS sınav yerleri nereden bakılır' sorusunun yanıtını araştırıyor. Üniversite hayalleri kuran milyonlarca adayın heyecanla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2024'te önemli bir kilometre taşı daha geride bırakıldı. ÖSYM, sınav giriş belgelerini yayımlayarak adayların sınav yerlerini açıkladı. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr" adresinden Sınava Giriş Belgelerini indirebiliyor. Sınav giriş belgesinde; adayın sınava gireceği bina, salon, sıra numarası gibi önemli bilgiler yer alıyor. Adayların, sınav günü herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak için sınav giriş belgelerini dikkatlice kontrol etmeleri ve belirtilen tarihte, saatte ve yerde hazır bulunmaları büyük önem taşıyor. Sınava Giriş Belgeleri, adayların kimliklerini teyit etmek için kullanılacaktır. Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmadıkları takdirde sınava alınmayacaklardır. Sınava geç kalmamak için adayların en az sınav başlangıç saatinden 30 dakika önce sınav merkezlerinde olmaları gerekmektedir. İşte ÖSYM YKS sınav giriş belgesi AİS indirme ekranı ve diğer bilgiler...

#YKS Sınav Giriş Belgesi