EKSTRA
MENÜ

Burs

Burs haberleri sayfasında güncel ve son dakika Burs hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.391 Burs haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Burs Haberleri

Online konser, köy kütüphanelerine dönüştü

Online konser, köy kütüphanelerine dönüştü

Müzisyen Cem Adrian’ın Şubat ayında sosyal medya platformu TikTok üzerinden verdiği konserlerin geliriyle biri Artvin’de biri de Ağrı’da iki köy okuluna kütüphane yapıldı. Köy Okulları Yardım Projesi Derneği’nin kütüphane açma projesine bağış kampanyası için ilk kez TikTok’ta konser veren Cam Adrian, uzun süredir derneğin gönüllü bağışçıları arasında yer alıyor. 3 ayda hazırlanan kütüphanelerin her birinde 3 binden fazla kitap bulunuyor.

1.08.2021Eğitim
Bayrakları can yeleği, hikâyeleri bambaşka...

Bayrakları can yeleği, hikâyeleri bambaşka...

Vatandaşı olduğu ülkeyi terk etmek zorunda kalmış ve bir ülkeyi temsil etmeyen sporcular Mülteci Olimpiyat Takımı adı altında Olimpiyat Oyunları’na ikinci kez katılıyor. Tokyo’da geçen hafta yapılan geçit töreninde gördük ki sayıları artmış; sembolik bayrakları can yeleği gibi turuncu. Yüzücü Yusra Mardini’nin “Mülteciler büyük işler başarabilecek normal insanlardır” dediği sporcuların hayatlarına baktık.

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak 2021 KYK burs başvuru tarihi için gözler Bakanlıkta

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2021 KYK burs başvuru tarihi için gözler Bakanlıkta!

KYK burs başvuru tarihleri, YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın koordinesinde verilen KYK burslarının başvuruları e Devlet üzerinden alınacak. Ön lisans, lisans Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencilerin faydalandığı 2021 KYK burs başvuru tarihleri Kredi ve Yurtlar Kurumu duyurusu ile ilan edilecek. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, 2021 KYK burs başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

30.07.2021Gündem
1 Ağustos’tan itibaren yeni düzenlemeler: 100 euro ek çocuk parası

1 Ağustos’tan itibaren yeni düzenlemeler: 100 euro ek çocuk parası!

Almanya’da 1 Ağustos tarihinden itibaren bazı yeni yasal düzenlemeler yürürlüğe giriyor. Yeni düzenleme kapsamında dar gelirli ailelere bir kereliğine mahsus olmak üzere 18 yaşından küçük çocuklar için 100 euro ödenecek. Vergi beyannamelerini bildirme süresi 3 ay uzatılırken, daha fazla yüksekokul öğrencisinin burs alabilmeleri için olanak sağlanacak.

30.07.2021Avrupa
Üniversite adaylarına ipuçları: 15 adımda doğru tercih

Üniversite adaylarına ipuçları: 15 adımda doğru tercih

YKS sonuçları açıklandı, üniversite adayları 5-13 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapacak. Bu yıl sınavın zor olması ve 180 puan tercih barajına takılan adayların çokluğu tercihleri daha kritik hale getirdi.

30.07.2021Eğitim
KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak İşte KYK başvurularında son gelişmeler

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte KYK başvurularında son gelişmeler

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 26-27 Haziran'da gerçekleştirdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Bu gelişme sonrası KYK burs ve kredi başvuruları gündem oldu. Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman alınacak?

29.07.2021Gündem
Puanlar düştü üniversite şansı arttı

Puanlar düştü üniversite şansı arttı

Üniversite sınav sonuçları açıklanırken şimdi tercih maratonu başlıyor. Barajı aşan aday sayısı geçen yıla göre düştü. Sınavın zor olması, barajı aşan adaylar için avantaja dönüştü. Uzmanlar, puanlar ve sıralamanın bu yıl çok değiştiğini belirterek, öğrencilere doğru tercih için kritik ipuçları verdi.

29.07.2021 Eğitim
Akademi alanında verilen İlim Yayma Ödülleri, başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyor

Akademi alanında verilen İlim Yayma Ödülleri, başvuruların bitimine günler kala son adaylarını bekliyor

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye'de bilimsel çalışmaları ve araştırmaları desteklemek amacıyla düzenlenen ve toplamda 1 milyon liralık ödülün verileceği İlim Yayma Ödülleri'ne adaylık için son başvuru tarihi olan 31 Temmuz öncesi, bilim dünyasına çağrıda bulundu.

28.07.2021Gündem
Madencilik sektörü yılın ilk yarısında 2,8 milyar dolarlık ihracat yaptı

Madencilik sektörü yılın ilk yarısında 2,8 milyar dolarlık ihracat yaptı

Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, madencilik sektörünün 2021 yılının ilk yarısında yaptığı ihracatla Türkiye'ye 2,8 milyar dolar kazandırdığını ifade etti.

28.07.2021Ekonomi
ByLockun sahibi David Keynes, İstanbulda teslim oldu, tutuklandı İşte iddianamedeki ifadesi: Fetullah Gülen şizofren

ByLock'un sahibi David Keynes, İstanbul'da teslim oldu, tutuklandı! İşte iddianamedeki ifadesi: Fetullah Gülen şizofren

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi David Keynes'in 9 Haziran'da İstanbul'a gelerek teslim olduğu ve sevk edildiği hakimlikçe tutuklandığı ortaya çıktı. David Keynes hakkında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, "örgüt üyelerinin telefonla iletişim kurmamalarını, örgüt üyelerinin aralarında iletişim sağlayabileceği bir uygulama geliştirilmesi talimatını FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından verildiği kaydedildi. David Keynes'in TSK Mahrem Yapılanmasında öğretmen (grup abisi) konumuna kadar yükseldiği, Türkiye'de kalmasının sakıncalı olduğu değerlendirilmesi üzerine sağlanan uygun imkanlarla Amerika'ya gönderildiği anlatıldı. İddianamede Keynes'in ''Benim kişisel görüşüme göre örgüt elebaşı Fetullah Gülen şizofren bir kişiliktir ve 45 yıllık Anadolu gençliğini bu örgüt elebaşı mahvetmiştir'' sözlerine de yer verildi.

28.07.2021Gündem
Forbes listesinde bir Türk Sen ye çocuklar doysun...

Forbes listesinde bir Türk! Sen ye çocuklar doysun...

Türk girişimci Serkan Toso, Japonya’da kurduğu “Byfood Japan” şirketiyle bu sene Forbes dergisinin Asya’daki “30 Yaş Altı Başarılı Girişimciler” listesine giren tek Türk oldu. Toso, 2018 yılında Tokyo’daki restoranlar için kurduğu rezervasyon platformuyla, dünyanın yoksul ülkelerindeki çocuklara okul yemeği yardımı yapıyor. Platform üzerinden verilen her sipariş 10 Afrikalı çocuğa yemek oluyor.

28.07.2021Gündem
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvurularında son durum, öğrenciler tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. YKS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala gözler bir kez daha KYK yurt ve burs başvuru tarihlerine çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YURTKUR duyurularıyla tarihleri açıklanacak olan KYK başvuruları bu sene de e Devlet üzerinden yapılacak. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK burs ve yurt başvurularında son durum

27.07.2021Gündem
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021 KYK yurt başvuru takvimi

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021 KYK yurt başvuru takvimi

KYK yurt başvuruları öğrencilerin gündeminde yer alıyor. 2021-2022 eğitim yılını, üniversite kayıdı yaptıracakları şehirlerde geçirmek için gün sayan kişiler, KYK'nın burs ve yurt başvurularını ne zaman online olarak açacağını merak ediyor. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

22.07.2021Gündem
Yurt dışında lise rehberi

Yurt dışında lise rehberi

LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler kendine uygun en iyi lisede okumak için tercihlerini yaptı. Türkiye genelinde 2 bin 91 liseye merkezi sınav puanına göre öğrenci yerleştirilecek. Sınavla öğrenci alan okullara ise toplam 177 bin 500 öğrenci alınacak. Anadolu liselerine 59 bin 216, fen liselerine 37 bin 190, sosyal bilimler liselerine 10 bin 142, Anadolu imam hatip liselerine 36 bin 982, mesleki ve teknik Anadolu liselerine 33 bin 970 kontenjan ayrıldı. Tüm bu rakamların yanı sıra lise eğitimindeki alternatiflerden biri de yurt dışına gitmek.. Ama tabii bunun ailelere ciddi bir maddi külfeti var.

22.07.2021Eğitim
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KYK burs ve yurt başvurularında son bilgiler

Üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu internet sitesinden yayımladı. Buna göre, üniversite tercihleri 5-13 Ağustos'ta yapılacak. Bu gelişme sonrası KYK yurt başvuruları gündeme geldi. Peki, KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak?

16.07.2021Gündem
47 yılda 50 bin öğrenciye burs

47 yılda 50 bin öğrenciye burs

47 yıldır üniversite öğrencilerinin eğitimini burslarla destekleyen Sabancı Vakfı, 2021-2022 eğitim yılında da lisans düzeyindeki üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayarak her yıl 1.500’e yakın öğrenciye burs veriyor. Toplamda ise 50 binden fazla öğrenci burs olanaklarından yararlandı.

14.07.2021Eğitim
KYK yurt başvuruları ne zaman İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021 burs ve yurt başvurularında son gelişmeler

KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılıyor. KYK burs ve yurt başvuruları her yıl yoğun ilgi görüyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü başvuruları e-Devlet üzerinden alıyor. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl ne zaman olacağı sorgulanıyor. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

12.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerin kanı üzerinden ikbal devşirmeye çalışanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerin kanı üzerinden ikbal devşirmeye çalışanlara fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye Gençlik Zirvesi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tek bir gencimizin dahi heba olmasına, terörün vahşi dişlileri arasında yitip gitmesine gönlümüz razı değildir. Hangi sebeple olursa olsun, ulaşamadığımız, elinden tutamadığımız her bir gencimizin mesuliyetini yüreğimizde taşıyoruz. Gençlerin kanı üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlara 19 yıldır fırsat vermedik, bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz'' dedi.

12.07.2021Gündem
Haksız burs mu aldı

Haksız burs mu aldı?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere Yeşiller’in başbakan adayı olarak giren Annalena Baerbock, şimdi de bitirmediği doktorasını yaparken haksız yere burs aldığı suçlamalarına hedef oldu.

11.07.2021Avrupa
Wageningen Üniversitesi’yle iş birliği

Wageningen Üniversitesi’yle iş birliği

Yaşar Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, 2021-2022 akademik yılında eğitime başlıyor. Tarımda, sektörün en önemli ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını sağlamak amacıyla hayata geçirilen fakülte, bu yıl, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği ile Tarım Ekonomisi bölümlerine 15’er tam burslu öğrenci alacak.

9.07.2021Avrupa
YÖK müsilaj bursu verecek

YÖK müsilaj bursu verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa çözüm üretilebilmesine katkı verecek nitelikli bilim insanlarının yetiştirilmesi için "deniz ekosistemlerinin sürdürülebilirliği", "çevre ve atık" alanlarında doktora yapacaklara burs verilmesini kararlaştırdı.

8.07.2021Eğitim
KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman? İşte 2021-2022 burs/yurt başvurularında son durum

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs başvuruları öğrenciler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. KYK başvuru tarihlerine göre hareket edecek olan öğrenciler YURTKUR ve Bakanlık tarafından yapılacak açıklamaya kitlendi. Peki, KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman?

8.07.2021Gündem
Müzik bursu bu yıl da devam ediyor

Müzik bursu bu yıl da devam ediyor

Klasik müziğe olan desteğini sürdüren Tekfen Vakfı, geçen sene başlattığı müzik bursu programına bu yıl da devam ediyor.

7.07.2021Eğitim
Vakıf üniversiteleri raporu yayımlandı

Vakıf üniversiteleri raporu yayımlandı

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) vakıf üniversitelerine ait yıllık akademik, idari ve mali verilerin detaylı bir şekilde paylaşıldığı "Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2021" raporu yayımladı. İlki 2018 yılında yayımlanan raporun dördüncüsü olan 2021 yılı raporu sistemin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya döktü.

7.07.2021Eğitim
Yeteneklerini bursa çevirdiler

Yeteneklerini bursa çevirdiler

Kimi keman sanatçısı, kimi milli yelkenci… Bilimsel çalışmalara imza atan da var, beste yapan da... Bu becerileri onlara kaliteli bir eğitimin kapılarını açtı. Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın ‘Bilim, Sanat ve Spor Bursu’ yeteneklerini akademik başarıyla birleştiren liseli gençlere dünyanın en iyi üniversitelerinde yine burslu olarak öğrenim görme olanağı da sağlıyor. İşte o gençlerden birkaçının hikayesi…

6.07.2021Eğitim
KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman İşte KYK Temmuz ödemelerinde son durum

KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman? İşte KYK Temmuz ödemelerinde son durum!

KYK burs ve kredi ödemeleri hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Temmuz ayında alacakları ödemelere odaklanan binlerce öğrenci, burs ve kredilerin ne zaman, ayın kaçında ödeneceğini sorguluyor. Peki, KYK burs ve kredi ödemesi ne zaman?

6.07.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan gençlere ahlak ve hukuk tavsiyesi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan gençlere 'ahlak ve hukuk' tavsiyesi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bugün insanlığın en büyük sorunu ahlak ve hukuku ihmal etmesi, hatta kaybetmesidir." ifadesini kullandı.

2.07.2021Gündem
Gençleri hedef alan dolandırıcılık yöntemlerine dikkat

Gençleri hedef alan dolandırıcılık yöntemlerine dikkat!

Siber dolandırıcılar para ya da para edebilecek bilgileri elde edebilmek için her yaş ya da meslek grubunu hedefleri içine alabiliyor. Siber güvenlik uzmanları dijital okuryazarlığı diğer yaş gruplarına göre daha iyi olduğu düşünülen gençlerin siber suçlular tarafından nasıl hedef alındıklarını inceledi.

2.07.2021Teknoloji
Puanlar bu yıl düştü

Puanlar bu yıl düştü 

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından, özel okullar da taban puanlarını dün ilan etmeye başladı. Yabancı okullar bu yıl geçen yıla göre puanlarını daha düşük ilan etti.

30.06.2021Eğitim
Son dakika: FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ailesini de fişlemiş Her şey deşifre oldu

Son dakika: FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ailesini de fişlemiş! Her şey deşifre oldu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in birinci derecede akrabalarından sorumlu “aile imamı” adı altında mahrem imam atadığı ortaya çıktı. Kenya’dan Türkiye’ye getirilerek tutuklanan Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen, “aile imamlığı” ve mahrem imam “Numan hoca” kod isimli Yılmaz Yiğit’le ilgili detaylı bilgi verdi.

30.06.2021Gündem
KYK başvuruları ne zaman İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

KYK başvuruları ne zaman? İşte 2021 KYK yurt ve burs başvurularında son durum

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü ve son oturumu Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sona ermesiyle, YKS maratonunda tüm oturumlar tamamlandı. Oturumlara katılım sağlayan adaylar ise şimdiden KYK burs ve yurt başvurularına odaklandı. Peki, KYK başvuruları ne zaman?

30.06.2021Gündem
Tercih dönemi başlıyor

Tercih dönemi başlıyor

LGS’ye katılan 1 milyonu aşkın adayın heyecanla beklediği sonuçlar açıklanıyor. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet adresinden ilan ediliyor. Özel okul tercih edecek olan adayları zorlu birkaç hafta bekliyor. Temmuz ortasına kadar kayıtlarını tamamlayacaklar.

30.06.2021Eğitim
Hayallerine koştular

Hayallerine koştular

Üniversiteye giriş sınavı YKS’nin ilk oturumu olan 135 dakikalık Temel Yeterlilik Testi (TYT) dün yapıldı.

27.06.2021Eğitim
TOG bursiyerlerine destek

TOG bursiyerlerine destek

“Kendi Yolumuzda” projesi kapsamında hazırlanan özel seriye ait 100 bin adet tasarım şampuanın geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) burslarına bağışlanıyor.  Şampuan tasarımlarının üzerinde dünya şampiyonu milli atlet Mizgin Ay, Türkiye’nin ilk lisanslı dünya sörfçüsü Aleyna Hadımoğlu ve hukuk fakültesi öğrencisi Emine Yiğciayrı görselleri yer alıyor.

24.06.2021Ekonomi
Tekstilde hem burs hem iş imkanı

Tekstilde hem burs hem iş imkanı

Üniversite sınavında tekstil mühendisliğini tercih eden öğrencilere ‘Tercihim Tekstil Mühendisliği Projesi’ kapsamında, asgari ücret Tutarında karşılıksız burs desteği devam ediyor. Bu yıl burs desteğinin yanı sıra, gençlere, öğrencilikten iş hayatına geçiş ve kariyerde ilk adım için staj programı da başlıyor.

23.06.2021Eğitim
2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak KYK yurt başvurularında son gelişmeler

2021 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK yurt başvurularında son gelişmeler

Üniversite sınavına kısa süre kalması ile birlikte gözler bu kez Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularına çevrildi. 2021 KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, bir yandan da KYK burs başvurularının başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman?

22.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Filenin Sultanları Çin Seddi'ni yıktı

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Tokyo 2020 Olimpiyatlarındaki ilk maçında, son olimpiyat şampiyonu Çin’i 3-0 ile parkeden sildi, muhteşem bir başlangıç yaptı. Kadın voleybolcular başarının bir tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladı. Zira, bu başarılar ulusal ya da kulüp düzeyinde Türkiye adına yeni değil. Peki, başarının sırrı ne? Ne oldu da Türkiye voleybolda, milli takım düzeyinde başarılı bir istikrar yakaladı? İşte yanıtı...

26.07.2021

“Zeki Müren’in Öpücüğü” yakışıklı prense çevirir mi?

Haluk Bilginer’in canlandıracağı Zeki Müren’i Özdemir Erdoğan ile seyretmek istiyorum. Bakalım üzerinde ne tür etkileri olacak bu filmi izlemenin.

25.07.2021

Gel bizimle yüz Batuhan

5 yaşında yüzmeye başlayan ve Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda birinci olan Batuhan Filiz aynı zamanda okul birincisi. Bu başarılarıyla dünyanın ve ABD’nin en iyi üniversitelerinin de dikkatini üzerine çekti. Harvard’dan Stanford’a çok sayıda okuldan yüzde 100 burs teklifi yağıyor...

24.07.2021

Ezber bozan liseler

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, gelecekte yıldızı parlayacak 5 alanda öğrenci yetiştirmek için farklı bir model uyguluyor. Fabrikada, havalimanında, savunma sanayi bölgesinde, teknopark içinde açılan 5 mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

17.07.2021

Dans tutkuları hayatlarını değiştirdi

İçlerindeki dans tutkusunu eğitimle geliştirmek istediklerinde yaşadıkları şehirlerde kurs bulamadılar. Bireysel olarak videolar izleyerek kendilerini geliştirirken kader onları Bursa’da bir araya getirdi. Oğuzhan Kule ve Şüheda Kuyucak üniversitede okurken tanışıp hayatlarını dans üzerine kurmaya karar verdi ve aradıkları kursu bulamayınca zorlu bir süreç sonrası 20’li yaşlarının başında kendi okullarını açtılar. Kendi tarzlarını geliştirip Bursa’nın ilk ve tek hip hop dans kursu olmayı başarırken, 3 yılın sonunda milli sporcular yetiştirmek için de çalışmalara başladılar. Bitmeyen enerjileriyle girişimlerini “deli cesareti” olarak da tanımlayan Şüheda Kuyucak ve Oğuzhan Kule çifti ile ön yargıları yıkan girişim hikâyelerini ve dansın inceliklerini konuştuk.

15.07.2021

Dünya’nın en büyük spor kulübü hangisi?

En fazla parası olan mı?En çok takipçisi olan mı? En çok kupası olan mı?Yanıtı zor bir soru…

15.07.2021

Aşk haftası!

Bu hafta para kazandıracak projeler geliştirebilir, ticari atılımlarda bulunabiliriz. Aşk isteyenler de yaşadı... Beğendiğimiz kişiye açılabilir, flört edebiliriz. Ruhumuz daha hovarda ve çapkın...

11.07.2021

Yengeç yeniayında sezgiler keskinleşiyor

Bu hafta gündemimize ev, yuva, aile, duygusal meseleler, taşınmak, yer değiştirmek gibi konular girmeye başlıyor. Duygusal kararlar ve tepkiler vermeye eğilimli olacağız. Özel hayatta koparıcı etkilere dikkat! Zayıf ilişkiler bitebilir.

4.07.2021