Üniversitelerde yaz okulu da uzaktan

Güncelleme Tarihi:

Üniversitelerde yaz okulu da uzaktan
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 13, 2021 14:23

Yükseköğretim Kurulu, yaz öğretimi eğitimlerinin uzaktan yapılmaması hususundaki kararı bir sene erteledi. Buna göre üniversitelerde öğretim bu yıl yaz okullarında uzaktan gelecek yıldan itibaren yüz yüze yapılacak.

Haberin Devamı

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 7 Temmuz 2021 tarihli toplantısında üniversitelerdeki yaz okulu eğitimini ele aldı ve yaz okullarında uzaktan öğretim yöntemlerinin uygulanmaması yönünde karar verdi. Ancak üniversitelerin yaz öğretimi akademik takvimini belirlemesi ve bazı üniversitelerin de yaz öğretimi eğitimlerini başlatması üzerine bugün toplanan Yükseköğretim Yürütme Kurulunda alınan yeni karar, üniversitelere yazı ile bildirildi.     

YÖK'ün "Yaz Öğretimi Eğitimleri" konulu yazısına göre, üniversitelerdeki yaz okullarında uzaktan öğretim yapılamayacağına yönelik daha önceden alınan karar "bu seneye mahsus olmak üzere" uygulanmayacak. Karar, 2021-2022 akademik yılından itibaren geçerli olacak. Bu kapsamda, üniversitelerde bu yaz döneminde yaz okullarında uzaktan öğretim yapılabilecek.