EKSTRA
MENÜ

Yardım

Yardım haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yardım hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 180.260 Yardım haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yardım Haberleri

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Orman yangınları ile mücadele devam ederken şirketler de yardım kampanyaları ile mücadeleye destek olmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen zincir marketleri bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edileceğini açıklarken, TOBB maddi yardımda bulunulacağını, TİM ve TESK de ağaçlandırma kampanyaları başlatılacağını ifade etti.

30.07.2021Ekonomi
Son dakika... Mersinin Silifke ilçesindeki yangına vatandaşlar da müdahale ediyor

Son dakika... Mersin'in Silifke ilçesindeki yangına vatandaşlar da müdahale ediyor

Mersin'in Silifke ilçesinde dün çıkan orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Söndürme helikopterleri, sabahın ilk ışıklarıyla havadan müdahaleye yeniden başladı. Vatandaşlar, traktör ve hafif ticari araçlarıyla su taşıdıkları yangın bölgelerindeki söndürme çalışmalarına destek veriyor.

30.07.2021Gündem
Azerbaycan ve Ukraynadan Türkiyeye büyük yardım

Azerbaycan ve Ukrayna'dan Türkiye'ye büyük yardım

İlham Aliyev, "Azerbaycan hükümeti ve halkı, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türk halkı ile dayanışma içindedir ve onun yanındadır." dedi. Azerbaycan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye'ye ekipler gönderiyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den de Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadele için destek mesajı geldi. Zelensky "Yangınla mücadele uçağımız, yarın Türkiye'ye uçacak. Ukrayna halkı, bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak" dedi.

30.07.2021Dünya
Ukrayna, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye’ye 2 itfaiye uçağı ve özel ekip gönderdi

Ukrayna, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye’ye 2 itfaiye uçağı ve özel ekip gönderdi

Ukrayna, orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye’ye 2 AN-32 P tipi uçak ile özel destek ekibi gönderdi.

30.07.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Türk Hava Kurumu'nun uçakları varmış falan da... THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok" dedi.

30.07.2021Gündem
1 Ağustos’tan itibaren yeni düzenlemeler: 100 euro ek çocuk parası

1 Ağustos’tan itibaren yeni düzenlemeler: 100 euro ek çocuk parası!

Almanya’da 1 Ağustos tarihinden itibaren bazı yeni yasal düzenlemeler yürürlüğe giriyor. Yeni düzenleme kapsamında dar gelirli ailelere bir kereliğine mahsus olmak üzere 18 yaşından küçük çocuklar için 100 euro ödenecek. Vergi beyannamelerini bildirme süresi 3 ay uzatılırken, daha fazla yüksekokul öğrencisinin burs alabilmeleri için olanak sağlanacak.

30.07.2021Avrupa
Yaşadıklarını canlı yayında anlattı, gözyaşları sel oldu: Hiçbir şeyim kalmadı

Yaşadıklarını canlı yayında anlattı, gözyaşları sel oldu: Hiçbir şeyim kalmadı

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki büyük yangında evi küle dönen Süleyman Özcan gözyaşlarına boğuldu. Yaşadıklarını CNN TÜRK ekibinden Ceylan Sever'e anlatan Özcan, "Hiçbir şeyim kalmadı... O kadar çuvalım, 150 ton buğdayım, mallarım, 200 balya yonca eridi" dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar: Dikkat...  Ormanlara girişleri yasaklandı

Son dakika: Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar: Dikkat... Ormanlara girişleri yasaklandı

Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar geldi. Çanakkale Valiliği'nce olası yangınlara karşı il genelinde ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Yarın başlayacak yasak, 30 Ağustos'a kadar sürecek. Gaziantep Valisi Davut Gül ise kent genelindeki ormanlara girişlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

30.07.2021Gündem
10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adanadaki yangında şimdi de evi yandı

10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adana'daki yangında şimdi de evi yandı

Adana'nın Kozan ilçesinde 10 yıl önce bakkal dükkanının yanmasının ardından bu kez de orman yangınında evini kaybeden Fatma Okutan (64), kızına sarılarak gözyaşı döktü.

30.07.2021Haber
Son dakika Haberler: Marmariste yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı

Son dakika Haberler: Marmaris'te yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: ''Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı"

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği yangından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre yangını 2 çocuğun çıkardığı iddia edildi. Pedagog eşliğinde ifadeleri alınan 10 yaşlarındaki çocukların "Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi.

30.07.2021Gündem
DİTİB, 100 bin euroyu yolladı

DİTİB, 100 bin euroyu yolladı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınları için ilk etapta topladığı 100 bin euroyu, bölgedeki belediyelere ve ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

30.07.2021Avrupa
Son dakika: Esenlerde askeri kışlada yangın

Son dakika: Esenler'de askeri kışlada yangın

Esenler'de askeri kışladaki ağaçlık alanda yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Askerlerin de söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Görgü tanığı Suat Tabakçı, "Seyir halindeyken alevleri gördüm. İtfaiyeyi arayarak buraya yönlendirdim.'' ifadelerini kullandı.

30.07.2021Gündem
10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adanada iki gün önce çıkan yangında evi de kül oldu

10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adana'da iki gün önce çıkan yangında evi de kül oldu

Adana'nın Kozan ilçesinde 10 yıl önce bakkal dükkanının yanmasının ardından bu kez de orman yangınında evini kaybeden Fatma Okutan (64), kızına sarılarak gözyaşı döktü.

30.07.2021Gündem
Son dakika: İşte Bodrumdaki yangının acı bilançosu... Yanan alan havadan görüntülendi: Tamamen kül oldu

Son dakika: İşte Bodrum'daki yangının acı bilançosu... Yanan alan havadan görüntülendi: Tamamen kül oldu

Muğla'nın Milas ilçesi Meşelik Mahallesi'nde dün çıkan ve rüzgarın da etkisiyle Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'ne sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Havadan ve karadan soğutma çalışmalarının yapıldığı yangında, ilk belirlemelere göre 80 hektarlık alan zarar gördü. Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınında zarar gören ormanlık alan havadan görüntülendi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Yangında THK uçakları kullanılmadı iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirliden net yanıt

Son dakika: 'Yangında THK uçakları kullanılmadı' iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den net yanıt!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 'Orman yangınlarında THK uçakları kullanılmadı' iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pakdemirli, "Eksik müdahale yok. Coğrafyaya göre uçak değil helikopterlerin daha faydalı olacağı düşünülmüş, zamanla uçaklar filoya katılmış. THK ile sorunumuz yok, olmaz da. Bu uçak uçabilecek kapasitede değil, uçsa dahi performans verebilecek kapasitede yok." ifadelerini kullandı. Orman yangınlarına müdahale ile ilgili detayları paylaşan Pakdemirli, 3 uçak, 9 İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve 4 bin personelle yangınla mücadele edildiğini belirtti. Bakan Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadelede iyiye gidiş olduğunu vurguladı ve 57 yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

30.07.2021Gündem
Dünyadan Türkiyeye orman yangınları için taziye mesajları

Dünyadan Türkiye'ye orman yangınları için taziye mesajları

AB, Sırbistan, İngiltere ve Macaristan'dan Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle taziye mesajları yolladı.

30.07.2021Dünya
Yardım kuruluşları devletin rakibi mi

Yardım kuruluşları devletin rakibi mi?

Almanya’da ‘Son 200 yılın en büyük trajedisi’ olarak nitelendirilen sel felaketinde, devletin, yardım kuruluşlarını rakip gibi görmesi ve koordinasyonlarını zorlaştırması, vatandaşı daha da mağdur ediyor.

30.07.2021Avrupa
‘Niyetler’i ciddi ve pozitif

‘Niyetler’i ciddi ve pozitif

Akbank Sanat ile Açık Diyalog İstanbul’un güçlerini birleştirerek düzenlediği ‘Çağdaş Sanat ve Küratörlük’ konulu seminer programından mezun olan katılımcıların projeleri ‘Niyetler’ sergisinde bir araya getirildi. “Daha iyi bir gelecek ihtimali” fikrini odağına yerleştiren sergi, sanat yoluyla hayata dair pozitif mesajlar veriyor.

30.07.2021Kitap Sanat
Son dakika... Bakanlar açıkladı Yangından zarar görenlere yardımlar başlıyor

Son dakika... Bakanlar açıkladı! Yangından zarar görenlere yardımlar başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yangından zarar gören vatandaşların Bağkur, SGK, ziraat, Tarım Kredi ve TARSİM borçları ile kredi borçlarının erteleneceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hasar tespiti yapılan vatandaşların kısmi ödemelerinin yarından itibaren başlayacağını belirtti.

30.07.2021Ekonomi
Son dakika... Yangınlarla ilgili harekete geçildi Özel ekipler kuruldu

Son dakika... Yangınlarla ilgili harekete geçildi! Özel ekipler kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde, Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınlarının araştırılması için özel ekip kuruldu. Dünden itibaren çalışmalarına başlayan özel ekip terör ve sabotaj ihtimali olup olmadığını araştırıyor.

30.07.2021Gündem
Aliyevden Erdoğana, Türkiyedeki orman yangınlarında ölenler için taziye mesajı

Aliyev'den Erdoğan'a, Türkiye'deki orman yangınlarında ölenler için taziye mesajı

İlham Aliyev, "Azerbaycan hükümeti ve halkı, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türk halkı ile dayanışma içindedir ve onun yanındadır." dedi. Azerbaycan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Türkiye'ye ekipler gönderecek.

30.07.2021Dünya
Bakanlar, yangınla mücadelede son bilgileri paylaştı

Bakanlar, yangınla mücadelede son bilgileri paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Türkiye'nin çeşitli noktalarında etkili olan yangınlar ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, 'İyiye gidiş var, 57 yangın kontrol altında.' dedi. Pakdemirli 3 uçak, 9 İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve 4 bin personelle yangınla mücadele edildiğini belirtirken, 'Yangından zarar görenlerin kredi borçlarını erteleyeceğiz.' dedi. Pakdemirli ayrıca, 'Eksik müdahale yok. Coğrafyaya göre uçak değil helikopterlerin daha faydalı olacağı düşünülmüş, zamanla uçaklar filoya katılmış. THK ile sorunumuz yok, olmaz da. Bu uçak uçabilecek kapasitede değil, uçsa dahi performans verebilecek kapasitede yok.' ifadelerini kullandı.

30.07.2021Haber
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözenden vatandaşlara yardım kampanyası uyarısı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den vatandaşlara yardım kampanyası uyarısı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medya hesabından belediyenin açtığı herhangi bir nakdi yardım kampanyasının bulunmadığını açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, "Nakdi yardım yapmak isteyenler valiliğimizle temasa geçebilirler" dedi.

30.07.2021Gündem
Türkiyeden sonra gözler dünyaya çevrildi: ABDden Sibiryaya tüm dünya yangınlarla mücadele ediyor

Türkiye'den sonra gözler dünyaya çevrildi: ABD'den Sibirya'ya tüm dünya yangınlarla mücadele ediyor

Türkiye'nin birçok ilinde aynı anda meydana gelen yangınlar söndürülmeye çalışılırken dünyanın sayısız bölgesinden ve ülkesinden de yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, sayıları her geçen gün artan orman yangınlarının en büyük sebeplerinden birinin iklim krizi ve küresel ısınma yüzünden artan sıcaklar olduğunun altını çiziyor.

30.07.2021Dünya
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti Son paylaşımı yürek burktu

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti! Son paylaşımı yürek burktu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in son paylaşımı ise tüm Türkiye'yi duygulandırdı: “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin…”

30.07.2021Haber
Son dakika: Orman Genel Müdürlüğünden yangınlara ilişkin açıklama

Son dakika: Orman Genel Müdürlüğü'nden yangınlara ilişkin açıklama!

Orman Genel Müdürlüğü 71 orman yangınından 57'sinin kontrol altına alındığını, 14 yangına müdahalenin sürdüğünü açıkladı.

30.07.2021Gündem
Osmaniye, 3 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor Tarihi eserler böyle taşındı

Osmaniye, 3 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor! Tarihi eserler böyle taşındı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Kazmacalı, Karatepe ve Bozkuyu köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangının hızı, 3'üncü günde kesildi. Etrafı büyük oranda çevrilen yangın, kontrol altına alınmaya çalışılırken ise rüzgar hala risk olarak değerlendiriliyor. Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi sınırlarına ulaşan yangın nedeniyle tarihi eserler, Osmaniye Müze Müdürlüğü'ne tedbir amaçlı nakledildi. İlçede yangına müdahale edilen araçlardan biri de yandı. Kadirli Belediyesi’ne ait olan ve destek için bölgeye gönderilen 22 tonluk ekskavatörün yangının ilk günü müdahale sırasında alev aldığı belirtildi. Ekskavatörün operatörünün ise son anda araçtan atlayıp kendisini kurtardığı öğrenildi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Marmaris yangınında tüyler ürperten görüntü Gün ağarınca ortaya çıktı: Ciğerlerimiz yandı

Son dakika: Marmaris yangınında tüyler ürperten görüntü! Gün ağarınca ortaya çıktı: Ciğerlerimiz yandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına devam ediliyor. Yangın nedeniyle evlerini ve kaldıkları otelleri boşaltan vatandaşlar, geceyi sokakta geçirdi. Yangın sabah saatlerinde de etkisini sürdürürken müdahale sabahın ilk ışıklarında 3 helikopterle yeniden başladı. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday, "Yeşil olarak bildiğimiz alanlar tamamen simsiyaha dönmüş durumda" dedi. İşte Marmaris'teki yangından son gelişmeler...

30.07.2021Gündem
Manavgat... Bodrum... Marmaris... Tuğba Özay felç geçirdi, Seren Serengil ile Alp Kırşan son gelişmeleri paylaştı... Süreyya Yalçına tepki yağdı

Manavgat... Bodrum... Marmaris... Tuğba Özay felç geçirdi, Seren Serengil ile Alp Kırşan son gelişmeleri paylaştı... Süreyya Yalçın'a tepki yağdı!

Manavgat’taki büyük yangın, ilçede çiftliği bulunan Tuğba Özay’ı çok korkuttu. Sosyal medyadan paylaştığı videolarda yardım çağrısında bulunan ve İstanbul’dan Manavgat’a koşan Özay, sinir krizi geçirince hastaneye kaldırıldı. Eski manken, paylaştığı son videoda felç geçirdiğini söyledi.

30.07.2021Magazin
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti Son paylaşımı yürek burktu

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti! Son paylaşımı yürek burktu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in son paylaşımı ise tüm Türkiye'yi duygulandırdı: “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin…”

30.07.2021Gündem
Manavgat Marmaris Bodrum Adana Osmaniye Mersin Kayseride orman yangını... Kimin işi

Manavgat Marmaris Bodrum Adana Osmaniye Mersin Kayseri'de orman yangını... Kimin işi?

Manavgat’ta önceki gün dört noktada birden başlayan yangın ciğerleri dağlarken Marmaris de alevlere boğuldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinde son üç gün içinde 13 ilde 41 orman yangını, sabotaj kuşkusuna yol açtı.

30.07.2021Gündem
Borrell: Türkiye Libya’da tartışmasız aktörlerden biri

Borrell: Türkiye Libya’da tartışmasız aktörlerden biri

AVRUPA Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İspanyol El Pais gazetesine verdiği röportajda, Türkiye’nin Libya’da önemli bir aktör haline geldiğini belirtti.

30.07.2021Dünya
Akintoladan Adana Demirspora büyük övgü: Transferde kolay bir karar verdim

Akintola'dan Adana Demirspor'a büyük övgü: "Transferde kolay bir karar verdim"

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un yeni transferi David Akintola, "Görüşmelere başladığımızda Adana'nın beni istediğini fark ettim ve benim için kolay bir karar oldu. Gerçekten tarihi olan bir kulübe geldiğimin farkındayım" dedi.

29.07.2021Futbol
İlk ve acil yardım (2 Yıllık) 2021 taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

İlk ve acil yardım (2 Yıllık) 2021 taban puanları ve başarı sıralamaları 2021

YKS sonuçlarının açıklamasının ardından, sayısal, eşit ağırlık ve sözel alandaki bölümlerin araştırması da hız kazandı. En çok sorgulanan bölümlerin arasında yer alan sağlık bölümlerinin taban puanları ve başarı sıralamaları sorgulanmaya devam ediyor. İşte 2 yıllık ilk ve acil yardım bölümünün puanlama ve sıralamalarını öğrenmek isteyen üniversite adaylar için, detaylı bilgiler...

29.07.2021Gündem
4 çığlık sesinin ardından... 17 yaşındaki Gamze Açarın ölümünde kan donduran gelişme

4 çığlık sesinin ardından... 17 yaşındaki Gamze Açar'ın ölümünde kan donduran gelişme!

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde lise öğrencisi Gamze Açar’ın (17) iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5’inci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili 4’ü tutuklu 5 sanık hakkında hazırlanan iddianamede tanık ifadesine yer verildi. Tanık Ö.E. ifadesinde, 4 çığlık sesinin ardından 'Oğlum ne yapacağız, başımıza kalmasın, nasıl kurtulacağız bu işten?' ve 'Saçmalama oğlum, kendini attı deriz, yırtarız, bizim başımızı yakmazlar' şeklinde konuşmalar duyduğunu anlattı.

29.07.2021Gündem
George Clooneyin lüks malikanesi de sele kapıldı: Birinci kat balkonuna kadar suya gömüldü

George Clooney'in lüks malikanesi de sele kapıldı: Birinci kat balkonuna kadar suya gömüldü

İtalya'yı vuran ve çok sayıda kişiyi evsiz bırakan selden ünlü oyuncu George Clooney ile eşi Amal Clooney ve ikiz çocukları da etkilendi.

29.07.2021Magazin
Demet Akalından Tüdanyaya yardım

Demet Akalın'dan Tüdanya'ya yardım

Gırtlak kanseri olan ve sesini kaybeden Tüdanya'ya ilk destek ünlü popçu Demet Akalın'dan geldi.

29.07.2021Magazin
Son dakika... Afganistanda sel: 40 ölü

Son dakika... Afganistan'da sel: 40 ölü!

AFP'de yer alan son dakika gelişmesine göre, Afganistan'ın kuzeyinde yaşanan sel nedeniyle 40 kişi hayatını kaybetti. Sel felaketinin yaşandığı bölgede 150 kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.

29.07.2021Dünya
Son dakika... Manavgat Belediye Başkanı Sözenden çok acı sözler: 8 mahalle tamamen yok oldu

Son dakika... Manavgat Belediye Başkanı Sözen'den çok acı sözler: 8 mahalle tamamen yok oldu

Antalya Manavgat'ta dün öğle saatlerinde başlayan yangın sürüyor. Yangın nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti. Yangınla ilgili son durumu paylaşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ''Yaralılarımız var, vefat edenler var. En azından 7-8 mahallenin tamamen yok olduğunu biliyorum. En kötü tarafı da şehir merkezine kadar indi. Çaresiz kalmanın ne anlama geldiği gördüm. Anlatılmaz, çok hızlı yürüyor. Bir bakıyorsunuz, 5 dakika içinde 3 kilometre yürümüş, 4 kilometre yürümüş. Korkunç bir duman var. Lokasyon belirleyemiyor helikopterler, nokta belirlemekte zorluk çekiyorlar'' dedi.

29.07.2021Gündem
Manavgattaki çiftliği yanan Tuğba Özay hastaneden duyurdu: Arkadaşlar ben felç geçirdim. Yandı, her yer yandı

Manavgat'taki çiftliği yanan Tuğba Özay hastaneden duyurdu: Arkadaşlar ben felç geçirdim. Yandı, her yer yandı"

Manavgat'taki yangından eski manken Tuğba Özay'ın çiftliği de zarar gördü. Tuğba Özay, çektiği videoda "Yanıyoruz, nolur bütün devlet yetkililerine sesleniyorum... Yanıyor... yanıyor... Her yer yanıyor! Çiftliğimiz, evimiz, köyümüz.. her yerimiz yanıyor. Manavgat'a yetişmeye çalışıyorum. Sesimizi duyurun. Daha çok uçak lazım."  dedi.

29.07.2021Magazin
Hartz IV alanların sermayelerine daha sıkı denetleme

Hartz IV alanların sermayelerine daha sıkı denetleme

Almanya’da özellikle korona salgını döneminde işsiz sayısı artarken, sosyal yardımla geçinenlere de kolayca başvuru imkânı tanınmıştı. Ancak şimdi Federal İş Ajansı, Hartz IV adlı sosyal yardım alanların sermaye ve mal varlıklarının daha sıkı bir şekilde kontrol etmeyi planlıyor.

29.07.2021Avrupa
Son dakika: MSBden sınır ihlali açıklaması

Son dakika: MSB'den sınır ihlali açıklaması!

Milli Savunma Bakanlığı'nca bu yılın başından itibaren 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı. İran sınırında kaçak göçle mücadele kapsamında gerekli birlik kaydırmaları ve takviyelerin yapıldığı belirtildi. MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan Subayı Hava Muhabere Binbaşı Pınar Kara, "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da en başından beri olduğu gibi muharip bir görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında herhangi bir operasyonel görevde bulunulmayacaktır" dedi.

29.07.2021Gündem
Çin’de sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor: Hayatını kaybedenlerin sayısı 99’a çıktı

Çin’de sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor: Hayatını kaybedenlerin sayısı 99’a çıktı

Dünya aşırı yağışlar ve sel felaketleriyle boğuşmaya devam ediyor. Çin’in Hınan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı selde yaşamını yitirenlerin sayısı 99’a yükseldi.

29.07.2021Dünya
İnşirah Suresi önemi ve özellikleri nelerdir

İnşirah Suresi önemi ve özellikleri nelerdir?

Kuran'ı Kerim, Müslümanlara indirilmiş olan kutsal kitaptır. Kuran'ı Kerim içerisinde sureler, dualar ve ayetler yer alır. Her bir surenin farklı anlamı, önemi ve özellikleri vardır. Kuran'da yer alan sureleri okumak hem sevap kazandırırken hem de birçok derde şifa niteliğindedir. İnşirah Suresi, Kuran'ı Kerim de yer alan bir suredir. Peki İnşirah Suresi önemi nedir? Özellikleri nelerdir? Hangi durumlarda okunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

29.07.2021Ramazan Özel
Tuğba Özay kimdir, kaç yaşında, felç mi oldu

Tuğba Özay kimdir, kaç yaşında, felç mi oldu?

Manavgat'ta bulunan çiftliğinin yandığını söyleyen Tuğba Özay, önce gözyaşlarına boğuldu ardından felç geçirdiğini açıkladı. Yangının sıçradığı bölgede çiftliği bulunan manken Tuğba Özay ise dün akşamdan bu yana sosyal medya hesabından gözyaşları içinde video çekerek yardım talebinde bulunmuştu. Peki, Tuğba Özay kimdir, kaç yaşında?

29.07.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Havuzun mavi bandanalı yeni Phelps'i

Yeni bir yıldızın doğuşuna şahitlik edebiliriz. Tokyo'da görmedikleriniz, duymadıklarınız...

30.07.2021

Bulgaristan’da iktidar soygunu

Bulgaristan’da generaller, atanmış başbakan ve bakanlar artık olabileceklerin farkına varabildiler gibi. Bilen zaten bilir, sokak gevezeliği, tutukla-salıver, ceza kes, tekmele, kakala, vur şeklindeki gelişmelerden sonra bir de ‘volkan patlaması’ var. Korkunç bir şey; hele iktidarda olanlar için. Biz Bulgaristan’da şimdi sanki fasıl arasındayız.

30.07.2021

Bana dostunu söyle...

Birleşmiş Milletler’in kabulüne göre bugün, yani 30 Temmuz, Dünya Arkadaşlık Günü. Malum... Türkçede, arkadaşlık-dostlukla ilişkili çok sayıda kelime, atasözü ve deyim var: Dost, yoldaş, ahbap, refik, yâren, gönüldaş, kafadar, hempa... Tabii “kanka” (kan kardeşten türetme), “pampa” gibi yeni kuşak kelimelerle bu liste uzayıp gidiyor. Elbette dildeki bu zengin birikim, tarih boyunca hem Türk hem de İslam kültüründe arkadaşlığa verilen büyük değerin göstergesi.

30.07.2021