EKSTRA
MENÜ

Velayet

Velayet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Velayet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.355 Velayet haberi bulunmuştur.

Velayet Haberleri

500 yıllık Asude Hatun Türbesi’nde restorasyon O naylon kalktı

500 yıllık Asude Hatun Türbesi’nde restorasyon! O naylon kalktı

Hürriyet’in aralık ayında manşetine taşıdığı, Fatih’teki sandukası naylonla örtülü, harabeye dönmüş 500 yıllık Asude Hatun Türbesi’nde restorasyon başladı. İBB, eşzamanlı olarak Seyyid-i Velayet Türbesi ve Selahattin Uşaki Hz. Türbesi’nin de restore edilmesini gündeme aldı.

5.03.2021Gündem
Bursalı anne, çocuğuna kendi soyadını verdirip, babanın koyduğu ismi değiştirtti

Bursalı anne, çocuğuna kendi soyadını verdirip, babanın koyduğu ismi değiştirtti

Bursa'da Belgin Ürkel, boşandığı eşinden olan oğlunun adı ve soyadını değiştirmek için dava açtı, Ürkel hukuk mücadelesini 12 yıl sonra kazandı. Belgin Ürkel oğluna kendi soyadını verip, Özgür olan adını da 'Yağız' olarak değiştirdi. Belgin Ürkel'in avukatı Batuhan Arısoy dava sonucunda emsal bir karar çıktığını "Boşanan bütün annelerin 18 yaş altı çocuklarına soyadını verebilmeleri için dava yolu açılmış bulunuyor"

3.03.2021Haber
Boşanan annenin hukuk mücadelesi emsal kararla sonuçlandı 12 yıl sürdü

Boşanan annenin hukuk mücadelesi emsal kararla sonuçlandı! 12 yıl sürdü

Bursa'da Belgin Ürkel, boşandığı eşinden olan oğlunun adı ve soyadını değiştirmek için dava açtı, Ürkel hukuk mücadelesini 12 yıl sonra kazandı. Belgin Ürkel oğluna kendi soyadını verip, Özgür olan adını da 'Yağız' olarak değiştirdi. Belgin Ürkel'in avukatı Batuhan Arısoy dava sonucunda emsal bir karar çıktığını "Boşanan bütün annelerin 18 yaş altı çocuklarına soyadını verebilmeleri için dava yolu açılmış bulunuyor"

3.03.2021Gündem
Mesele hakikatin ne olduğu değil, neye inanılacağı... Woody Allen ve taciz iddiaları | 8 SORU 8 YANIT

"Mesele hakikatin ne olduğu değil, neye inanılacağı..." Woody Allen ve taciz iddiaları | 8 SORU 8 YANIT

"Bir Hollywood skandalı. Bir aile trajedisi" sloganıyla yayına giren 'Allen v. Farrow' belgeseli Hollywood'un en tuhaf ailelerinden birini yeniden spot ışıklarının altına taşıdı. Yaklaşık 30 yıldır dönem dönem gündeme gelen bu ailenin karmaşık ilişkilerini anlamak için sorularla bir rehber hazırladık.

26.02.2021Dünya
İran ABDyle bir kez daha müzakere yapılmayacağını duyurdu

İran ABD'yle bir kez daha müzakere yapılmayacağını duyurdu

İran uzmanlar Meclisi 8'inci Olağan Toplantısında, son dönemde meydana gelen gelişmeler ele alındı. Yayınlanan bildiride "ABD'yle müzakere yapılması ülkenin kırmızı çizgisidir. Savunma ve füzelerimiz, müzakeresi mümkün olmayan konulardır" denildi.

22.02.2021Dünya
‘Adli süreçte yalnız değilsiniz’

‘Adli süreçte yalnız değilsiniz’

Mağdur, tanık ve suça sürüklenen çocuklar, şiddet mağduru kadınlar, yaşlılar ve engelliler gibi adli desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara 108 Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü (ADM) kanalıyla hizmet veriliyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Adli süreçte yalnız değilsiniz” projesini Hürriyet’e anlattı.

13.02.2021Gündem
Velayet davasında yeni gelişme

Velayet davasında yeni gelişme!

Ünlü oyuncu ve eski manken Meral Kaplan 2018 yılında eşi Erhan Kanioğlu'na kendisini aldattığı gerekçesiyle boşanma davası açmıştı Kaplan, boşanmak için Erhan Kanioğlu'dan 2 milyon lira tazminat ile çocuğunun velayetini istemişti. Buna karşılık iş insanı karşı boşanma davası açmış ve Meral Kaplan'dan 1 milyon lira manevi tazminat ve 50 bin lira maddi tazminat istemişti.

10.02.2021Magazin
Feyza Aktan Özcan Deniz’in açtığı dava için adliyede ifade verdi

Feyza Aktan Özcan Deniz’in açtığı dava için adliyede ifade verdi

Feyza Aktan, 2019 yılında boşandığı ünlü oyuncu Özcan Deniz’in 3 yaşındaki çocuklarının velayetini almak için açtığı davada ifade verdi. Feyza Aktan basın mensuplarının "Çocuğunuzun sizde mi kalmasını istiyorsunuz?" sorusuna "Tabii ki onun için buradayım." diye cevap verdi.

2.02.2021Magazin
Mehtap Meral İnanoğlu: Ben iyi bir anneyim

Mehtap Meral İnanoğlu: Ben iyi bir anneyim

12 yaşındaki görme engelli kızının velayetini almak için mahkemeye başvuran Sezer İnanoğlu, “Eski eşimin sevgilileri kızımı taciz ediyor” dedi. Eski eş Mehtap Meral İnanoğlu, oyuncuyu iftira atmakla suçladı: “Kendi maddi menfaatlerini çocuğun menfaatlerinden üstün tutuyor.”

30.01.2021Magazin
Anne çığlığı

Anne çığlığı

"Çocuklarımı boşanmak istediğim eşim kaçırdı. Biri 4, diğeri 3 yaşında. Kimse bulamıyor. Herkes susuyor çünkü korkuyorlar. Kaybedecek bir şeyim yok. Çocuklarım gittikten sonra her şeyimi kaybettim. O, benim çocuklarımı aldı ve rahat rahat geziyor."

30.01.2021Gündem
Sezer İnanoğlunun çocuk  dramı

Sezer İnanoğlu'nun çocuk dramı

Türksinemasının ‘Sezercik’i Sezer İnanoğlu, görme engelli kızının velayetini 2013’te boşandığı Mehtap Meral İnanoğlu’ndan almak için mahkemeye başvurdu.

26.01.2021Magazin
Emre Aşık ve 8 yıllık eşi Yağmur Aşık mahkemede Boşanma davasına sevgilisiyle geldi...

Emre Aşık ve 8 yıllık eşi Yağmur Aşık mahkemede! Boşanma davasına sevgilisiyle geldi...

Eski futbolcu Emre Aşık ile 8 yıllık eşi Yağmur Aşık’ın boşanma davası dün görüldü. Yağmur Aşık duruşmaya sevgilisiyle katıldı. Emre Aşık, “Yağmur Hanım daha boşanmadan başka biriyle aynı evde yaşamaktadır. Artık ona nafaka ödemek istemiyorum” dedi.

26.01.2021Magazin
Ortak velayet kararında anne-baba nelere dikkat etmeli

Ortak velayet kararında anne-baba nelere dikkat etmeli?

Boşanan çiftlerin en büyük sorunlarından biri çocuklarının velayeti. Velayet hakimin kararıyla anne veya babaya verilirken, ortak velayet, anne ve babanın reşit olmayan çocuk üzerindeki haklarını çocuğun üstün menfaati ve gönüllülük esasına uygun şekilde, birlikte ve eşit olarak kullanmalarını sağlayan bir kurum.

Açıklamalar peş peşe geldi... Özcan Denizden fotoğraflı yanıt

Açıklamalar peş peşe geldi... Özcan Deniz'den fotoğraflı yanıt

ÖZCAN Deniz ve Feyza Aktan arasındaki velayet davasıyla başlayan çekişme devam ediyor.

25.01.2021Magazin
Feyza Aktandan açıklama geldi: Tek derdim oğlumun velayeti

Feyza Aktan'dan açıklama geldi: Tek derdim oğlumun velayeti

Feyza Aktan ile eski eşi Özcan Deniz arasında sular durulmuyor.

24.01.2021Magazin
Dava Yargıtay’a taşındı: Çocuğa yeni eşin soyadı verilebilir mi

Dava Yargıtay’a taşındı: Çocuğa yeni eşin soyadı verilebilir mi?

Eşinden ayrılan ve çocuklarının velayeti kendisine verilen kadın, yeniden evlendi. Kadın çocuğuna yeni eşinin soyadını vermek için mahkemeye gitti, dava kabul edildi. Yargıtay “Türk hukuk sisteminde böyle bir uygulama yok” diyerek kararı bozdu. Yerel mahkeme kararında direnirse dava Yargıtay Genel Kurulu’na gidecek.

14.01.2021Gündem
Türk babanın İtalyan anneyle velayet mücadelesi

Türk babanın İtalyan anneyle velayet mücadelesi

İtalyan Ilaria Alasondra Sassone’dan (31) dünyaya gelen 5 yaşındaki oğlu Leonardo Maximus Yiğit’in velayeti, oğluyla Türkçe konuştuğu gerekçesiyle anneye verilen baba Demirbilek Yiğit (43), yetkililerden yardım isteyen bir mektup kaleme aldı: “Lütfen beni ve evladımı sahipsiz bırakmayın.”

3.01.2021Avrupa
TRT 2 ocak ayında ödüllü ve prestijli filmleri izleyiciyle buluşturacak

TRT 2 ocak ayında ödüllü ve prestijli filmleri izleyiciyle buluşturacak

Aralarında televizyonda ilk kez izleyiciyle buluşacak filmlerin de yer aldığı ödüllü ve prestijli filmler, orijinal dilinde TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

31.12.2020Keyif
Özcan Deniz suskunluğunu bozdu: Baba olmayan anlamaz

Özcan Deniz suskunluğunu bozdu: Baba olmayan anlamaz!

Oğlu Kuzey'ı öptüğü kare ile gündeme gelen Özcan Deniz, tartışma yaratan fotoğraf hakkında açıklama yaptı.

31.12.2020Magazin
Yine aynı kriz Hemşireden çocuğunun velayeti alındı

Yine aynı kriz! Hemşireden çocuğunun velayeti alındı

Pandemi hastanesi olarak belirlenen Gaziosmanpaşa Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde hemşire olarak görev yapan 27 yaşındaki Nadire Aslan, eşine açtığı boşanma davasında mahkemenin, 4 yaşındaki oğlunun geçici velayetini, yerinde inceleme yapmadan eksik incelemeyle verilen bir pedagog raporuna dayandırarak, babaya vermesine tepki gösterdi. Mahkeme kararında, geçici velayetin babaya verilmesinin gerekçelerinden birinin “annenin mevcut çalışma koşulları" olarak gösterildiğini belirten Aslan “Bir hemşire olarak pandemi nedeniyle iş yoğunluğumuz çok fazla ama tüm sağlık çalışanları aynı durumda. Hepsinin çocuğu var, hiçbirimiz çocuklarımızı ihmal etmiyoruz" dedi. Daha önce Ordu'da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından korona virüs salgını gerekçe gösterilerek oğlunun velayetini kaybetmişti. Ordu 2'nci Aile Mahkemesi, hazırlanan bilirkişi raporu doğrultusunda çocuğun velayetinin babadan alınıp, yeniden geçici olarak anneye verilmesine karar vermişti.

24.12.2020Gündem
Seran Göçer eşi eski Kaan Girgin’e soyadı davası açtı

Seran Göçer eşi eski Kaan Girgin’e soyadı davası açtı

Doktor Seran Göçer, 12 yıl önce boşandığı oyuncu Kaan Girgin’den olan kızı S.G.’nin (12) kendi soyadı ‘Göçer’i kullanması için dava açtı.

24.12.2020Magazin
Son dakika haberler... Eski eşini boğazını keserek öldürmüştü Şoke eden sözler

Son dakika haberler... Eski eşini boğazını keserek öldürmüştü! Şoke eden sözler

Son dakika haberi... Antalya'da boşandığı eşi Neslihan Yılmaz'ı (36) ormanlık alana götürerek boğazını keserek öldüren Anıl Kahraman'ın olayı soruşturan savcıya ifadesi ortaya çıktı. Kahraman, "Bana öyle bir söz söyledi ki cinnet geçirdim. O sözü gururuma yediremediğim için söylemek istemiyorum" dedi.

23.12.2020Gündem
Aile Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Aile Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Aile Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Aile Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Özellikle günümüzde yaşanan aile içi durumlar ile beraber aile danışmanlığı çok daha önemli noktaya ulaştı. Ele aldığı görev ve sorumluluk kapsamında son dönemlerde en çok ilgi gören meslekler içerisinde yer alıyor. Peki aile danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Aile Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları konusunda merak edilenler.

23.12.2020Meslekler
Velayet konusunda anne babalara yol haritası

Velayet konusunda anne babalara yol haritası

Boşanma süreci her çift için zorlu bir yol. Boşanma halinde en büyük sorun çocuğun velayetinin kimde kalacağıdır. Kimi zaman boşanma davası açıldıktan sonra ebeveynlerin çocuğun velayetini almak istemelerinin, çocuğun menfaatini düşündükleri için değil, birbirlerine zarar vermek için olduğu da görülmektedir. Avukat Elvan Kakıcı Şimşek, çocukların çiftler arasındaki kavganın ortasında bırakılmaması gerektiğini belirterek, velayet konusunda anne babalara yol haritası çizdi.

Çocuğu Almanya’ya kaçırılan babadan yardım çağrısı

Çocuğu Almanya’ya kaçırılan babadan yardım çağrısı

İstanbul’da yaşayan Murat Geyik, boşandığı eşinden olan çocuğunun velayetini üzerine almasına rağmen 2 yıldır evlat hasreti çektiğini söyledi. Eski eş L. A. tarafından kaçırıldığı iddia edilen küçük çocuğun Almanya’da saklandığı ortaya çıktı. Almanya’daki davayı da kazanan baba Geyik, çocuğuna kavuşabilmek için yetkililerden yardım istiyor.

15.12.2020Avrupa
Zübeyde Kocaman 4 yıldır ayrı olduğu kızına  kavuşup İngiltereye gitti

Zübeyde Kocaman 4 yıldır ayrı olduğu kızına kavuşup İngiltere'ye gitti 

Şanlıurfa'da, babası tarafından alıkonulan 7 yaşındaki Şariban Yıldız, 4 yıl sonra verdiği hukuk mücadelesini kazanan ve İngiltere’den gelen annesi Zübeyde Kocaman'a teslim edildi. Yıllar sonra annesiyle bir araya getirilen Şariban annesini tanımadı ve 'baba' diye ağlamaya başladı. Gözü yaşlı annesinin uzun süren çabaları sonucu küçük kız sakinleşti.

7.12.2020Haber
Son dakika... 4 yıl sonra kızına kavuştu Annesini tanımadı

Son dakika... 4 yıl sonra kızına kavuştu! Annesini tanımadı

Şanlıurfa'da, babası tarafından alıkonulan 7 yaşındaki Şariban Yıldız, 4 yıl sonra verdiği hukuk mücadelesini kazanan ve İngiltere’den gelen annesi Zübeyde Kocaman'a teslim edildi. Yıllar sonra annesiyle bir araya getirilen Şariban annesini tanımadı ve 'baba' diye ağlamaya başladı. Gözü yaşlı annesinin uzun süren çabaları sonucu küçük kız sakinleşti.

7.12.2020Gündem
İngilterede yaşayan annenin 7 yaşındaki kızını alma mücadelesi...

İngiltere'de yaşayan annenin 7 yaşındaki kızını alma mücadelesi...

Evli olduğunu bilmeden birlikte yaşadığı kişiden olan 7 yaşındaki kızının, Şanlıurfa'da babası tarafından zorla tutulduğunu belirten annenin şikayeti üzerine, Jandarmanın gittiği Şanlıurfa'daki köyde olaylar çıktı. Babanın yakınlarının direnmesi üzerine çıkan arbedede, çocuğun bir kişinin kolunun altında kaçırıldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de denetimli serbestlikle bırakıldı. 4 yıldır hukuki mücadelesini sürdüren Zübeyde Kocaman, eşi ve akrabalarının kızının alınmasına engel olduğunu belirterek, "Kızım jandarmanın gözü önünde kaçırıldı" dedi.

3.12.2020Haber
Şanlıurfada köyü karıştıran olay Kızını almak istedi ve...

Şanlıurfa'da köyü karıştıran olay! Kızını almak istedi ve...

Evli olduğunu bilmeden birlikte yaşadığı kişiden olan 7 yaşındaki kızının, Şanlıurfa'da babası tarafından zorla tutulduğunu belirten annenin şikayeti üzerine,  Jandarmanın gittiği Şanlıurfa'daki köyde olaylar çıktı.  Babanın yakınlarının direnmesi üzerine çıkan arbedede,  çocuğun bir kişinin kolunun altında kaçırıldığı anlar  cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de denetimli serbestlikle bırakıldı. 4 yıldır hukuki mücadelesini sürdüren Zübeyde Kocaman, eşi ve akrabalarının kızının alınmasına engel olduğunu belirterek, "Kızım jandarmanın gözü önünde kaçırıldı" dedi.

3.12.2020Gündem
Cemile hemşire oğluna kavuştu

Cemile hemşire oğluna kavuştu

Ordu'da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi’nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) boşanma aşamasında olduğu eşi Mehmet Atakan Deniz, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek 5 yaşındaki oğlunun velayetini almıştı.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Tartışmalı karar iptal edildi, velayet hemşire anneye verildi

Son dakika haberler: Tartışmalı karar iptal edildi, velayet hemşire anneye verildi

Son dakika haberi... Ordu'da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz (31), boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek velayeti alınan 5 yaşındaki oğluna kavuştu. Ordu 2'nci Aile Mahkemesi, hazırlanan bilirkişi raporu doğrultusunda çocuğun velayetinin babadan alınıp, yeniden geçici olarak anneye verilmesine karar verdi.

2.12.2020Gündem
Entübe doğum yapan anne hayatını kaybetti

Entübe doğum yapan anne hayatını kaybetti

Korona salgınında Rusya’da kalpleri paramparça eden bir olay yaşandı.

2.12.2020Dünya
Bir annenin İtalya’dan Urla’ya uzanan mücadelesi... Oğlum olmadan asla

Bir annenin İtalya’dan Urla’ya uzanan mücadelesi... Oğlum olmadan asla

Türk asıllı Alman vatandaşı Demirbilek Y.’nin, İtalya’da Ilaria S.’den evlilik dışı bir çocuğu doğdu. Anlaşmazlık yaşayan çift, mahkemelik olunca çocuğun annesinin yanında yaşamasına karar verildi. Bunun üzerine baba da çocuğunu kaçırarak Urla’ya yerleşti. Anne IIaria S. başlattığı hukuk mücadelesini kazanarak evladına kavuştu.

2.12.2020Gündem
Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayeti alınmıştı Babanın sözleri ortaya çıktı

Koronavirüs nedeniyle hemşire anneden çocuğunun velayeti alınmıştı! Babanın sözleri ortaya çıktı

Ordu'da Evde Sağlık Hizmetleri Servisi'nde çalışan hemşire Cemile Deniz’in (31) yanında kalan 5 yaşındaki oğlunun velayetini, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, boşanma aşamasında olduğu eşine veren mahkemenin kararına annenin avukatının itirazı üzerine görevlendirilen bilirkişi heyeti, taraflarla görüştü. Davayı açan Mehmet Atakan Deniz, “Çocuğumun kronik hastalığı olduğu için önlem almak istedim. Çocuğumun sağlığını düşünüyorum” dedi.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Mahkemeden dikkat çeken ‘soyadı’ kararı

Son dakika haberi: Mahkemeden dikkat çeken ‘soyadı’ kararı!

Ankara 4. Aile Mahkemesi, velayeti annede olan ve babası tarafından doğduğundan beri hiç görülmeyen çocuğa annenin soyadının verilebileceğine hükmetti. Gerekçeli kararda ‘Erkeğe velayet hakkı kapsamında tanınan çocuğun soyadını belirleme hakkının kadına tanınmaması, cinsiyete dayalı farklı bir muamele teşkil edecektir’ ifadeleri kullanıldı.

29.11.2020Gündem
Hemşire anne çocuğunun velayetini alamadı... Gerekçesi: Pandemi

Hemşire anne çocuğunun velayetini alamadı... Gerekçesi: Pandemi

Ordu 2’nci Aile Mahkemesi, bir hastanede ambulans hemşiresi olarak çalışan annenin yanında kalan çocuğun velayetinin boşanma aşamasında olduğu eşine verilmesine karar verdi. Sağlıkçılar kararın emsal olmasından endişe ediyor.

27.11.2020Gündem
Sadakatsiz 8. bölüm fragmanı yayınlandı: Sadakatsiz yeni bölüm fragmanında Ali Volkan ve Derini...

Sadakatsiz 8. bölüm fragmanı yayınlandı: Sadakatsiz yeni bölüm fragmanında Ali Volkan ve Derin'i...

Sadakatsiz 8. yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Volkan ve Asya arasında velayet savaşının başladığı geçtiğimiz bölümün ardından, Sadakatsiz'in yayınlanan yeni bölüm fragmanında Asya'nın Ali'yi harekete geçirmesi dikkat çekti. 25 Kasım Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Sadakatsiz'in bölüm fragmanında Ali'nin Volkan'ı Derin'in evinde yakalaması damga vurdu. İşte, sabırsızlıkla beklenen Sadakatsiz 8. yeni bölüm fragmanı ve bu haftaki bölümde yaşanacakların özeti.

21.11.2020Televizyon
Trumpın dört yılda yapamadığını, dört saatte yaptı

Trump'ın dört yılda yapamadığını, dört saatte yaptı

 Son dönemde eski eşi Angelina Jolie ile boşanması ve bir türlü bitmeyen velayet davasıyla gündemde olan Brad Pitt bu kez bambaşka bir olayla manşetlere çıktı.

Mega News Agency

18.11.2020Magazin
Sadakatsiz 7. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sadakatsiz yeni bölümde Volkan Asyaya savaş açıyor

Sadakatsiz 7. yeni bölüm fragmanı yayınlandı - Sadakatsiz yeni bölümde Volkan Asya'ya savaş açıyor!

Sadakatsiz 7. yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. Geride bıraktığı altı bölümde ekranlara damga vuran Kanal D'nin başarılı dizisi Sadakatsiz'in 18 Kasım Çarşamba akşamı izleyici karşısına çıkacak olan yeni bölümüne ilişkin fragmanında, Volkan'ın sözleri dikkat çekti. Volkan'ın velayet davasıyla ilgili Asya'yı geçmişte ailesinin geçirdiği trafik kazasını koz olarak kullanmak istemesi fragmanda heyecanlı anlara neden oldu. İşte, Sadakatsiz yeni bölüm fragmanı ve bu haftaki bölümde yaşanacakların özeti.

17.11.2020Televizyon
Sadakatsiz 6. son bölüm tam ve kesintisiz izle - Sadakatsiz son bölüm tamamı tek parça yayınlandı (11 Kasım 2020)

Sadakatsiz 6. son bölüm tam ve kesintisiz izle - Sadakatsiz son bölüm tamamı tek parça yayınlandı (11 Kasım 2020)

Sadakatsiz 6. bölüm full HD ve tek parça olarak internet üzerinden yayınlandı. Kanal D'nin sevilen ve ilgi toplayan dizisi Sadakatsiz'in 11 Kasım Çarşamba akşamı ekranlara gelen son bölümüne Asya'nın Volkan'la katıldığı Gönül Hanım'ların yemeğinde yasak aşkın itirafını yapması damga vurdu. Derin'in Volkan'dan hamile olduğunu da söyleyen Asya yemek masasına bomba gibi düşerken Mert'in Volkan'la yumruk yumruğa girmesi dizinin son bölümünde dikkat çeken diğer gelişmelerden oldu. Heyecan dolu bölüm sonrası Sadakatsiz yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, Sadakatsiz 6. bölüm full ve kesintisiz izleme linki ve yeni bölüm fragmanı...

15.11.2020Televizyon
Ceren Hindistan kızının babası Ümit Aslana rest çekti... Hepiniz şoke olacaksınız

Ceren Hindistan kızının babası Ümit Aslan'a rest çekti... Hepiniz şoke olacaksınız!

İş insanı Ümit Aslan, eski eşi Ceren Hindistan’ın kızları Arya’ya bakamadığını iddia etti. Aslan, açtığı velayet davasını kaybetti. Arya’nın videosunu paylaşan güzel oyuncu ise şok açıklamalar yapacağını söyleyip Aslan’ı hedef aldı.

11.11.2020Magazin
Ümit Aslan velayet davasını kaybetti

Ümit Aslan velayet davasını kaybetti!

İşadamı Ümit Aslan, oyuncu Ceren Hindistan’a iki yıl önce İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne başvurarak kızı Arya Rima’nın velayetini almak için dava açtı.

7.11.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Uzman pedagog çocuğa sorduysa hâkimin dinlemesine gerek yok

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, boşanma sürecindeki tüm çiftleri ilgilendiren önemli bir içtihata imza attı. Bu karar ışığında, artık aile mahkemelerince idrak çağındaki sekiz yaş ve üstündeki çocuklar hakkında velayet hükmü kurulurken, uzman tarafından çocuğun görüşü alınmışsa, hâkim duruşmada yeniden çocuğun görüşüne başvurmayabilecek.Uzman raporuna rağmen hâkim çocuğu dinlemek isterse, duruşma salonu yerine adli görüşme odasında (AGO) uzman eşliğinde beyanı alınabilecek. Antalya aile mahkemeleri bu uygulamayı sıklıkla kullanıyor. ‘Çocuğun yüksek yararına’ dayanan bu yeni uygulamayı hem taraflar hem avukatlar memnuniyetle karşılıyor. Haberiniz olsun.

15.02.2021

Çocuğun fotoğraflarının paylaşılması velayetin kaldırılmasına sebep olur mu?

Velayet, çocuğun korunması, bakımı, eğitimi ve temsili konusunda öngörülmüş hukuksal bir haktır. Yetişkin olmayan çocukların velayeti anne ve babaya ait olup boşanma halinde ise müşterek çocuğun velayeti taraflardan birine veya her ikisine bırakılabilir. Ancak her iki ihtimalde de çocuğun üstün yararı gereği çocukla şahsi ilişkinin boşanma kararıyla düzenlenmesi gerekir.

11.02.2021

Çocuk teslim etmemek suç

İcra memuru ile gidip çocuğunu teslim alamadan eli boş dönen ebeveynler, engel olan tarafa karşı nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini soruyorlar. Velayet hakkı kendisine verilen eş, hakkını kötüye kullanarak çocuğu diğer tarafa göstermezse, bu bir suç. Şikâyetiniz üzerine cezası da altı aya kadar hapis. Haberiniz olsun.

8.02.2021

Sandıktan çıkan çeyrek altınkimin hakkı?

Koronavirüsle birlikte düğünlerdeki takı törenleri yerini takı sandığına bıraktı. Davetlilerin gelin ya da damada takmayıp sandığa attığı takılar kadına mı erkeğe mi ait sayılacak? Yanıtını, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan verdi: “Sandığa atılan küpe, gerdanlık, kolye gibi kadına özgü takılar kadına; erkek kol saati, altın kol düğmesi erkeğe ait. Hem kadın hem erkeğin kullanabileceği özellikteki yarım altın, çeyrek altın, para, döviz ortak. ‘Gelin sandığı’ ve ‘damat sandığı’ ayrı ayrı ise içindekiler ‘sandık sahibi’ne ait.”

1.02.2021

Çevreyi kirletene videolu şikâyet

Koronavirüs salgınıyla mücadelede çevre temizliği ve hijyen çok daha büyük önem kazanırken “Moloz dökmenin, çevreyi kirletmenin cezası yok mu?” diye soran okurlarım için araştırdım. Çevre Bakanlığı ve ilgili belediyelere şikâyette bulunmanız gerekiyor. Çevre İhbar Hattı’na ihbarda bulunabilirsiniz. Bu ihbarların konum atılarak, fotoğraf ve video ile yapılması gerekiyor.

4.01.2021

Koronavirüsün ‘velayete’ etkisi olur mu?

‘Anne-baba hemşire, doktor, sağlık çalışanı’ diye çocuğun velayeti geri alınabilir mi? Koronavirüs testi pozitif çıktığı için velayet değişikliği istenebilir mi? Boşanma davalarının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan’a göre velayetin kaldırılması ya da değiştirilmesinde anne-babanın ‘mesleği’ ya da testinin ‘pozitif’ olması değil ‘çocuğun üstün yararı’ kriter. Gençcan, “Velayet sahibi ana ya da babanın koronavirüs testinin pozitif çıkmış olması velayetin kendisinden alınması (değiştirilme/kaldırılma) sebebi oluşturmaz. Virüsle mücadele ederek zaten bitkin duruma düşen özellikle sağlık çalışanlarının motivasyonuna bir de velayet dedikodusu ile darbe indirmeyin lütfen” diye uyarıyor.

7.12.2020

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günümüz kutlu olsun

Dünya Kadın Hakları Günü her yıl 5 Aralık’ta tüm dünya genelinde kadınların daha insanca yaşama ve erkeklerle eşit haklara sahip olma isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanıyor. Kadınların toplumsal alanda sahip olduğu haklara ve bunun önemine vurgu yapılıyor. Peki, Dünya Kadın Hakları Günü ne zaman ortaya çıktı? Kadın hakları kapsamında neler var? Kadın hakları ihlali sadece kadınları mı etkiliyor? Kadın Haklarının ülke ekonomisinde etkisi nedir? Tüm sorularımızın yanıtını Avukat Elvan Kılıç'tan alıyoruz.

4.12.2020

Özel hayatın gizliliği nereye kadar

Sosyal medya genç bir kadının, 5 yaşındaki oğlunun “Sen yokken eve başka bir kadın geliyor” demesi ile aldatıldığından şüphelenip yatak odasına kamera yerleştirmesini konuşuyor. Zira genç kadın görüntüleri izleyince anlıyor ki iç çamaşır ve kıyafetlerini giyen kişi bir kadın değil, 10 yıllık eşi! Ortada bir fantezi, cinsel yönelim yoksa çocuğa cinsel taciz mi var? Çocuğun üstün yararı için ne yapılmalı? ‘Gizli çekim’ ile elde edilen görüntüler özel hayatın mahremiyetine gölge düşürür mü? Uzmanlar yanıtladı.

12.11.2020