EKSTRA
MENÜ

Üreme

Üreme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Üreme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.447 Üreme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Üreme Haberleri

Türkiye’nin en güzel 10 çiftlik oteli

Türkiye’nin en güzel 10 çiftlik oteli

Doğanın kıymetini içinde bulunduğumuz salgın döneminde çok iyi anladık… Yaz sezonu tüm hızıyla devam ederken farklı bir tatile çıkmak istiyorsanız tercihiniz çiftlik otellerinden yana olabilir. Dalından hormonsuz domatesi, biberi koparıp yiyebileceğimiz, hem eğlenip hem de dinlenebileceğimiz adresleri jürimize sorduk. 10 farklı adresi sıraladık.

25.07.2021Seyahat
Asya Kaplan Sivrisineği alarmı Prof. Dr. Kovancıdan önemli uyarılar

Asya Kaplan Sivrisineği alarmı! Prof. Dr. Kovancı'dan önemli uyarılar

Böcekler konusunda uzman bilim insanları, son zamanlarda İstanbul'da görülmeye başlayan Asya Kaplan Sivrisineği'nin, seller ve yıllık toplam yağış miktarları dikkate alındığında Karadeniz Bölgesi'nde de ciddi bir tehdit haline gelme potansiyelinin bulunduğunu bildirdi.

24.07.2021Gündem
Puberte Nedir Ergenlik Dönemi (Puberte) Nasıl Başlar Ve Ne Zaman Sona Erer

Puberte Nedir? Ergenlik Dönemi (Puberte) Nasıl Başlar Ve Ne Zaman Sona Erer?

Erkeklerin ve kadınların belirli bir yaşa gelmesiyle birlikte yaşadığı dönemler bulunur. Ergenlik dönemi her bireyin yaşadığı bir dönemdir. Puberte, herkesin araştırdığı bir dönemdir. Ergenlik döneminin nasıl başladığı ve ne zaman sonlandığı ergenlik döneminde olan bireyler tarafından araştırılıyor. Puberte nedir? Ergenlik dönemi (Puberte) nasıl başlar ve ne zaman sona erer? Puberte hakkında sizlere bilinmesi gereken konular hakkında bilgiler derledik.

22.07.2021Sağlık
Prostat Kanseri Nedir Ve Neden Olur Prostat Kanseri Belirtileri, Tedavisi Ve Ameliyatı

Prostat Kanseri Nedir Ve Neden Olur? Prostat Kanseri Belirtileri, Tedavisi Ve Ameliyatı

Ülkemizdeki erkeklerde cilt kanserinin yanı sıra en yaygın görülen kanser türü Prostat kanseridir. 2018 yılından bu yana Kanser araştırmalarında 164.690 erkeğe prostat kanseri teşhisi konmuştur. Peki, prostat kanseri nedir, neden olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Obstetrik Nedir Obstetrik Usg Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır

Obstetrik Nedir? Obstetrik Usg Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır?

Bilinmeyen kelimeler ile karşılaşıldığı zaman genel olarak kelimenin anlamı hakkında bilgi edinilmek istenmektedir. Obstetrik kelimesi ise son zamanlarda oldukça fazla karşılaşılan kelimeler arasında yer almaktadır. Obstetrik nedir? Obstetrik USG nasıl ve ne zaman yapılır? Obstetrik kelimesi ile ilgili tüm detayları derledik.

22.07.2021Sağlık
Menstrüasyon Nedir Menstrüasyon Yokluğu Ve Bozukluğu Neden Olur

Menstrüasyon Nedir? Menstrüasyon Yokluğu Ve Bozukluğu Neden Olur

Vücudumunuzla ilgili hemen hemen her şeyi bilmemiz gerekiyor. İster karşı cins olsun, ister kendi cinsimiz olsun sağlık açısından bu çok önemlidir. Özellikle kadınlar kendi vücutları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmalıdır. Peki, Menstrüasyon nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Kloroform Nedir, Ne İşe Yarar Kloroform Suda Çözünür Mü, Yanıcı Mıdır

Kloroform Nedir, Ne İşe Yarar? Kloroform Suda Çözünür Mü, Yanıcı Mıdır?

Bazı maddeler doğada etken madde olarak yer almaz. Ama farklı türlerde bulunan maddelerin birleşimi ile oluşup yine başka bir madde ya da ürünün üretiminde kullanılırlar. Kloroform ise, bu tanıma en uygun olan terimler arasında yer alır. Kloroform nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Hipofiz Bezi Nedir Ve Vücutta Nerededir Hipofiz Bezi Görevleri, Hormonları Ve Büyümesi

Hipofiz Bezi Nedir Ve Vücutta Nerededir? Hipofiz Bezi Görevleri, Hormonları Ve Büyümesi

Hipofiz beziniz o kadar önemli bir rol oynar ki, aşırı hormon üretirse veya hormonları yetersiz üretirse çok şey ters gidebilir. Peki, Hipofiz bezi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Üç kalbi var, kanı yeşil akıyor ve neredeyse hepimizden daha akıllı

Üç kalbi var, kanı yeşil akıyor ve neredeyse hepimizden daha akıllı!

Kafadanbacaklılar familyasının ahtapot, kalamar gibi üyelerini yakından tanıyoruz. Ama ailenin bir üyesi var ki bilim insanlarına göre zekayı anlamanın sırrını onlar saklıyor. Mürekkep balıklarının büyüleyici dünyasına hoş geldiniz...

22.07.2021Dünya
Azot Nedir Ve Ne İşe Yarar Azot Nerelerde Bulunur Azot Elemeti Özellikleri, Atom Numarası Ve Kullanım Alanları

Azot Nedir Ve Ne İşe Yarar? Azot Nerelerde Bulunur? Azot Elemeti Özellikleri, Atom Numarası Ve Kullanım Alanları

Atmosferimizdeki en bol bulunan element olan nitrojen yaşam için çok önemlidir. Toprakta ve bitkilerde, içtiğimiz suda ve soluduğumuz havada azot bulunur. Aynı zamanda yaşam için de gereklidir. Peki, azot nedir ve nerede bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Komşu kıyıda denizanası istilası... Türkiyeye gelir mi Altını çizmekte fayda var, çok zehirliler...

Komşu kıyıda denizanası istilası... Türkiye'ye gelir mi? 'Altını çizmekte fayda var, çok zehirliler...'

Yunanistan'ın Halkidiki sahilleri ve çevresinin başı şu sıralar zehirli denizanaları ile dertte. Komşu'da onlarca kişi cilt yaralanması nedeniyle hastanelere müracaat etti. Peki Türkiye kıyıları da risk altında mı? Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye anlattı.

21.07.2021Gündem
Yine görüldü Asi Nehrinin bazı bölümlerini tamamen kapladı

Yine görüldü! Asi Nehri'nin bazı bölümlerini tamamen kapladı

Hatay'ın Samandağ ilçesinde Asi Nehri'nde ara ara görülen istilacı su sümbülleri, bazı noktalarda nehrin tamamını kapladı.

21.07.2021Gündem
Aşkın Kölesi Oluyoruz: Venüs Başak Burcunda

Aşkın Kölesi Oluyoruz: Venüs Başak Burcunda

Merhaba arkadaşlar; ilişkileri, aşkı, mutluluğu, keyfi, maddi konuları, estetik duygulara işaret eden Venüs 22 Temmuz itibari ile BAŞAK burcunda seyahat etmeye başlayacak ve bu seyir 16 Ağustos'a kadar devam edecek.

21.07.2021Astroloji
Düden Gölünün can damarları göründü Manzaranın güzelliğine aldanmayın deyip uyardı

Düden Gölü'nün can damarları göründü! 'Manzaranın güzelliğine aldanmayın' deyip uyardı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün desteğiyle uzman isimler Ali Şenel, Burak Doğansoysal, Fırat İşbecer'den oluşan ekip 'Anadolu Kadim Doğa' adlı belgeselini çekiyor. Konya'nın Kulu ilçesinde Düden Gölü'nde de çekim yapan ekip gölün can damarlarını da görüntüledi. ''Manzaranın güzelliğine aldanmayın'' diyehn belgeselin yönetmeni Burak Doğansoysal, ''O damarlar, gölün su seviyesi azaldıkça görülebiliyor. Normalde gölde su seviyesi yüksekken görülemez. Dolayısıyla manzara olarak büyüleyici ama su seviyesinin azaldığını gösteren, iyi bir durum değil'' dedi.

20.07.2021Gündem
Güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur Güve kelebeği (Böceği) ile nasıl mücadele edilir

Güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur? Güve kelebeği (Böceği) ile nasıl mücadele edilir

Ev ya da işyerleri için zarar verici en önemli canlılar içerisinde güve geliyor. Ayrıca birçok farklı alanda rastlanan zararlılar içerisinde bulunduğunu söylemek mümkün. Peki, güve nedir, nasıl oluşur ve neden olur? Güve kelebeği (böceği) ile nasıl mücadele edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
BPA nedir ve zararları nelerdir BPA nelerde bulunur

BPA nedir ve zararları nelerdir? BPA nelerde bulunur

Bisfenol A olarak da bilinen BPA, son dönemlerde en merak edilen ve İnternetten araştırılan kısaltmalar arasında geliyor. Peki, BPA nedir ve zararları nelerdir? BPA nelerde bulunur? İşte bu kısaltma ve yapı konusunda tüm detayları derledik.

19.07.2021Araştırma
Akdeniz’in incisinin en güzel plajları

Akdeniz’in incisinin en güzel plajları

Denizi, doğası ve tarihi dokusuyla Antalya hiç kuşku yok ki turizmin başkenti. Peki, her biri etkileyici koy ve eşsiz plajlarla dolu 640 kilometrelik kıyı şeridinde cennet noktalar nereler? Bu soruyu jürimize sorduk, denizle buluşmanın aşka dönüşeceği birbirinden güzel 10 noktayı sıraladık. Antik kentin içinden geçilerek girileni de var, kumunda şifa olduğuna inanılanı da...

18.07.2021Seyahat
Flamingolara ağlarken... Tarihi tablo çok daha korkunç...

Flamingolara ağlarken... 'Tarihi' tablo çok daha korkunç...

Bir dönem 'flamingo cenneti' olarak tanınan Tuz Gölü’nde suya erişemeyen yüzlerce flamingonun can vermesi, gözleri Türkiye'deki kuş popülasyonuna çevirdi. Dik kuyruk, tepeli, ak pelikan gibi birçok kuş çeşidi tarihe karıştı bir o kadarı da nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Peki bu fotoğraf nasıl ortaya çıktı? İşte acı tablo...

16.07.2021Gündem
Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu yıl da flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

14.07.2021Haber
Son dakika... Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu yıl da flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

14.07.2021Gündem
Son dakika... Tuz Gölünde yüzlerce flamingo öldü Soruşturma başlatıldı

Son dakika... Tuz Gölü'nde yüzlerce flamingo öldü! Soruşturma başlatıldı

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tuz Gölü'nde çekilen ve ölen yavru flamingoları gösteren görüntüler sosyal medyada çok izlendi, binlerce kişi tepki gösterdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Konya Valiliği, Tuz Gölü'ndeki yavru flamingoların ölümüyle ilgili inceleme başlattı. Bakanlığa bağlı uzman ekip, flamingolar ile gölü besleyen su kanallarının bentler çekilerek su akışının engellediği bölgeleri inceledi. Ekibin hazırlayacağı rapora göre bakanlık tarafından gerekli çalışmaların başlatılacağı öğrenildi.

14.07.2021Gündem
Tuz Gölünde flamingo ölümleri

Tuz Gölü'nde flamingo ölümleri

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'ne her yıl olduğu gibi bu yıl da göç yoluyla gelen flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tuz Gölü'nde çekilen ve ölen yavru flamingoları gösteren görüntüler sosyal medyada çok izlendi, binlerce kişi tepki gösterdi. Konya Valiliği, flamingo ölümleriyle ilgili araştırma ve soruşturma başlatıldığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, bölgede yapılacak çalışmalarla ilgili komisyon oluşturulduğu belirtildi.

14.07.2021Haber
Flamingo yavruları susuzluktan öldü

Flamingo yavruları susuzluktan öldü

Dünyadaki en büyük doğal üreme kolonisi olan Tuz Gölü’ne gelen flamingoların yavruları, Tuz Gölü’nün ortasındaki kreş alanında susuzluktan öldü.

14.07.2021Gündem
Asya Kaplan Sivrisineği nedir İşte Asya Kaplan Sivrisineği hakkında merak edilenler...

Asya Kaplan Sivrisineği nedir? İşte Asya Kaplan Sivrisineği hakkında merak edilenler...

İstanbul'da Asya Kaplan Sivrisineğinin popülasyonu artıyor. Doç. Dr. Kerem Öter, "Asya Kaplan Sivrisineğini ülkemiz içinde 10 sene önce İpsala sınırında bulduk ve 4-5 yıldır da İstanbul'da yerleşti, popülasyon artmaya başladı." dedi. Peki, Asya Kaplan Sivrisineği nedir?

13.07.2021Sağlık
İstanbulda sivrisinek kabusu büyüyor İBB SMS ile uyardı

İstanbul'da sivrisinek kabusu büyüyor! İBB SMS ile uyardı

İstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görünmüye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise sivrisineklere karşı SMS yoluyla uyarıda bulundu.

10.07.2021Haber
Son dakika: İstanbuldaki sivrisinek kâbusu büyüyor İBB alarma geçti: SMS ile uyarı

Son dakika: İstanbul'daki sivrisinek kâbusu büyüyor! İBB alarma geçti: SMS ile uyarı

İstanbul'da özellikle çocukların vücutlarında yara oluşmasına neden olan sivrisinekler birçok ilçede görülmüye başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise sivrisineklere karşı SMS yoluyla uyarıda bulundu.

10.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Hindistan’da Zika virüsü kâbusu 14 kişide tespit edildi

Son dakika haberi: Hindistan’da Zika virüsü kâbusu! 14 kişide tespit edildi

Hindistan’ın Kerala eyaletinde, 14 kişide Zika virüsüne rastlandı. Öte yandan virüs, ilk kez 28 Haziran'da 24 yaşındaki hamile bir kadında görülmüştü.

9.07.2021Dünya
Doktorun nefesi kesildi... Düzensiz regl için gitti, çift vajinalı olduğunu öğrendi

'Doktorun nefesi kesildi...' Düzensiz regl için gitti, çift vajinalı olduğunu öğrendi

Paige DeAngelo uzun süredir düzensiz periyodu ile uğraşıyordu. İki haftada bir regl olduğu zamanlar yaşıyordu. Bunun nedenini ise 18 yaşına geldiğinde jinekoloğa gidince öğrendi. Paige'in iki vajinası, iki rahmi ve iki serviksi olduğu ortaya çıktı!

9.07.2021Dünya
Kız çocuk evlilikleri %7.8’den %2.7’ye düştü

Kız çocuk evlilikleri %7.8’den %2.7’ye düştü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından 2021 yılı Dünya Nüfus Günü'nün teması olarak belirlenen ‘Üreme sağlığına ve tüm insan haklarına öncelik verilmesi’ mesajı kapsamında Türkiye'deki verileri açıkladı.

7.07.2021Gündem
Van Gölü havzasında toplu martı ölümleri halkı endişelendirdi Prof. Dr. Lokman Aslan nedenini açıkladı

Van Gölü havzasında toplu martı ölümleri halkı endişelendirdi! Prof. Dr. Lokman Aslan nedenini açıkladı

Van Gölü havzasında özellikle de Adır Adası'nda görülen toplu martı ölümleri yöre halkını endişelendirdi. Her yıl toplu martı ölümlerinin yaşandığını, bu sene daha erken başladığını söyleyen halk, nedeninin araştırılmasını istiyor. Mahalleliyi tedirgin edecek durum olmadığını söyleyen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, ölümlerin açlığa bağlı stresten kaynaklandığını söyledi. Aslan, ''Herhangi bir hastalık veya salgın söz konusu değil.3 milyon martıdan 3 bin martının ölmesi normaldir'' dedi.

6.07.2021Gündem
Türkiye nüfus büyüklüğünde 235 ülke arasında 19uncu oldu

Türkiye nüfus büyüklüğünde 235 ülke arasında 19'uncu oldu!

Dünya çapında nüfus genellemesine göre Türkiye 235 ülke arasında 19'uncu sıraya yerleşti.

6.07.2021Ekonomi
Motilite Nedir, Nasıl Yapılır Sperm Testinde Motilite Kaç Olmalıdır

Motilite Nedir, Nasıl Yapılır? Sperm Testinde Motilite Kaç Olmalıdır?

Spermiogram olarak bilinen sperm testi, meni içinde bulunan sağlıklı olan spermlerin miktarını ve ne kadar kaliteli olduğunu ölçmek amacı ile yapılan bir test olarak bilinir ve bu şekilde kullanılır. Erkeklerin boşalma esnasında meydana gelen meni içinde sperm hücreleri bu test yardımı ile analiz edilir ve erkeğin üreme potansiyeli tespit edilmiş olur. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin bir yıl boyunca belirli aralıklarla ve düzenli bir şekilde korunmasız ilişkiye girmesine rağmen gebelik meydana gelmediyse bu test devreye girer. Bunun sonucunda ise üreme için gereken sağlıklı ve hareketli sperm hücresinin miktarı tespit edilir. Motilite de bu şekilde belirlenmiş olur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Sağlık
Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer Ayak mantarı neden olur Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Ayak mantarına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Ayak mantarı neden olur? Evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her yaş ve cinsiyet grubundan pek çok kişinin ortak sorunu olan ayak mantarları, kötü görüntü vermesinin yanı sıra sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ayrıca kızarıklık ve kaşıntıyla kendini gösteriyor. Ayak mantarı ile bu sorunu bulunan başka kişilerin eşyalarının kullanılmasıyla da karşılaşılabiliyor. Ayak mantarına iyi gelen bitkisel çözümler ve doğal yöntemler sayesinde evde çare üretmek mümkün. Peki, ayak mantarı nasıl geçer? Evde ayak mantarına ne iyi gelir? Karbonat ayak mantarını geçirir mi? Ayak mantarına kolonya sürülür mü? Sirke ayak mantarına iyi gelir mi? İşte evde ayak mantarına iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

4.07.2021Sağlık
Bekarlar neden daha güzel kokar

Bekarlar neden daha güzel kokar?

Vücut kokularıyla ilgili yapılan bazı araştırmalar, oldukça ilginç bilgiler ortaya koydu. Araştırmalara göre bekar erkekler evli erkeklerden daha çekici kokuyor, menstrüasyon sırasındaki kadınlar erkeklere daha hoş kokuyor. Koku deyip geçmeyin, bilime kulak verin...

1.07.2021Dünya
Karpuz alırken riskler neler, meyvenin içindeki çatlaklar ne anlama geliyor | 9 SORU 9 YANIT

Karpuz alırken riskler neler, meyvenin içindeki çatlaklar ne anlama geliyor? | 9 SORU 9 YANIT

Özene bezene seçip bir karpuz aldınız, nasıl çıkacak diye heyecanla kesiyorsunuz ve bir bakıyorsunuz içinde çatlaklar. Kesin çok iyi olgunlaştığındandır diye düşünüyorsunuz ve önemsemiyorsunuz ama içindeki o çatlaklar bir tehlikenin habercisi olabilir mi?

30.06.2021Gündem
Gonozom Nedir, Nerede Bulunur Gonozom Sayısı Nasıl Bulunur

Gonozom Nedir, Nerede Bulunur? Gonozom Sayısı Nasıl Bulunur?

İnsanlarda ve diğer birçok hayvanda türleri, cinsiyet özel kromozom tarafından belirlenir. Cinsel özelliklerle ilgili bu genleri taşıyan kromozomlar, uzun ve ilgi çekici bir keşif hikayesine sahiptir. Bu kadar uzun bir keşif sürecinde sıklıkla olduğu gibi, bilim adamları bu yapıların tam olarak ne olduğunu bilmeden önce bu Gonozomların ortaya çıktığını kaydetmiştir. Peki, Gonozomlar nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

29.06.2021Sağlık
Uzmanlar insanlığı bekleyen büyük tehlikeyi açıkladı 2045 yılında sıfıra ulaşacak...

Uzmanlar insanlığı bekleyen büyük tehlikeyi açıkladı! 2045 yılında sıfıra ulaşacak...

Uzmanlar insanlığı bekleyen büyük tehlikeyi açıkladı. İnsanlığın kaderini yakından etkileyecek olan bu tehlikenin meydana gelmesinde kimyasalların etkisi oldukça yüksek bir orana sahip. Bilim insanları tarafından 2045 yılında sperm sayısının sıfır olacağı belirtiliyor. Yine uzmanlara göre bu durumun meydana gelmesini tetikleyen birden fazla tehlike var.

27.06.2021Dünya
İnterseksüel Nedir İnterseksüellik Hakkında Bilgi

İnterseksüel Nedir? İnterseksüellik Hakkında Bilgi

Latince kökenli olan inter kelimesi iki farklı şeyin arasında olmak anlamına gelir. Evrensel bir terim olan Seks kelimesi ise cinsiyet demektir. İnterseksüel kelimesi bu iki sözcüğün birleşmesinden oluşmuştur ve sözlük anlamı çift cinsiyetlidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Flora Nedir Biyoloji, Botanik Ve Coğrafyada Flora Kavramı

Flora Nedir? Biyoloji, Botanik Ve Coğrafyada Flora Kavramı

Flora kelimesinin dilimize girişi Latinceden gelmedir. Kelimenin Türkçe karşılığı ise botanik demektir. Roma mitolojisinde bitkilere ve ilkbaharın tanrıçasına verilen isim olarak bilinmektedir. Hayvan topluluğunu tanımlayan ve benzer bir terim olan Fauna kelimesi de kendi alanında kullanılmaktadır. Vererek flora nedir, biyoloji, botanik ve coğrafya flora kavramlarını derledik.

24.06.2021Araştırma
Aşı kısırlaştırıyor mu BionTech kısırlık yapıyor mu Araştırma sonuçları açıklandı

Aşı kısırlaştırıyor mu? BionTech kısırlık yapıyor mu? Araştırma sonuçları açıklandı

Aşı kısırlaştırıyor mu sorusu son günlerin en çok konuşulan hususları arasında yer alıyordu. Türkiye'de 20'li yaşlara kadar inen aşı sırası dolayısıyla daha fazla kişinin dikkatinde yer alan aşı kısırlaştırıyor mu sorusu, uzmanlar tarafından yanıtlandı. Peki, diğer aşılar ve BionTech kısırlık yapıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.06.2021Gündem
Karın ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer Karın ağrısı neden olur Evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Karın ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Karın ağrısı neden olur? Evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Karın ağrısı çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biridir. Sebepleri mevsimsel veya fiziksel olabilen karın ağrısı, basit bir sorun gibi görünse de kimi zaman ciddi sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Karın ağrısının nedenleri arasında üşütme, ishal, adet (regl) sancısı gibi durumlar gösterilebilir. Karın ağrısına iyi gelen bitkisel çaylar ve yiyeceklerle evde doğal yollarla çözüm bulunabilir. Peki karın ağrısı neden olur? Karın ağrısına ne iyi gelir? Evde karın ağrısı nasıl geçer? İşte evde şiddetli karın ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

23.06.2021Sağlık
Aşı kısırlık yapıyor polemiğini bitirecek araştırma ABDden geldi

Aşı kısırlık yapıyor polemiğini bitirecek araştırma ABD'den geldi

Koronavirüs aşılarının kısırlık yaptığı yönündeki iddialara son noktayı, ABD'deki Miami Üniversitesi Üroloji Bölümü'nden bilim insanlarının yaptığı çalışma koydu. 45 erkeğin dahil edildiği çalışma, mRNA aşısı olanların sperm sayısı ile hareketliliğinde artış olduğunu ortaya çıkardı. Dünyanın en saygın tıp dergilerinden JAMA'da yayınlanan çalışmayı DHA'ya değerlendiren Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, aşının değil, virüsün üreme sistemini kötü etkilediğini vurguladı. 

23.06.2021Haber
BioNTech ve Moderna kısır yapıyor mu diye yola çıkan araştırmada ilginç sonuç

'BioNTech ve Moderna kısır yapıyor mu?' diye yola çıkan araştırmada ilginç sonuç!

Covid-19 aşılarının kısırlığa sebep olabileceği endişesi belki de birçok insanın aşı olmasının önüne geçiyordu. Bilim insanları bu konuya noktayı koymak için bir çalışma gerçekleştirdi. Araştırma sonucunda ise aşıların kısırlığa sebep olmak şöyle dursun bilakis sperm sayılarını arttığı ortaya çıktı. Konuyu uzmanlarla konuştuk, aşılar gerçekten sperm sayılarını arttırıyor mu sorusuna cevap aradık.

23.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir düğün gecesinden kaç COVID-19 pozitif çıkar ‘Dört Nikâh Bir Cenaze’ mi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinde bir düğünden sonra 18 kişide COVID-19 Delta varyantı görülmüş. Peki Türkiye’de bir düğünden kaç COVID-19 pozitif çıkar?

24.07.2021

Yengeç burcundaki yeniay bizleri nasıl etkileyecek?

10 Temmuz’da, 18 derece Yengeç burcunda yeniay meydana gelecek. Bu yeniay Plüton ile karşı karşıya dururken Neptün ve Uranüs’ten de güzel destek alacak. Ayrıca Wasat sabit yıldızı da etkin olacak. Etkilerini 8-20 Temmuz arasında hissedeceğimiz bu yeniayın önce hayatlarımız, sonra dünya, sonra da ülkemiz üzerindeki etkilerine göz atalım...

3.07.2021

Mevsimsel farklılık tüp bebek tedavisinin başarısını değiştirmez

Korunmasız ve düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilmediği durumlarda çiftlere hiç vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmaları ve gerekli tedaviye başlamalarını önerilebilir. Bu aşamada tüp bebek tedavisi planlayan çiftlerin en merak ettiği sorulardan birisi “Yazın tüp bebek tedavisi olur mu” sorusu oluyor.

1.07.2021

Ne yediği önemli

Evcil hayvanların beslenmesi sanıldığından daha ciddi bir konu.

28.06.2021

Delta’ya dikkat!

Hindistan'da salgının en yoğun olduğu dönemde ortaya çıkan Delta ve Delta Plus varyantları şu anda küresel anlamda en baskın koronavirüs tipi olarak kabul ediliyor.

26.06.2021