EKSTRA
MENÜ

Umman

Umman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Umman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.676 Umman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Umman Haberleri

BiPin yurt dışında kullanıcı sayısı 8 milyona dayandı

BiP'in yurt dışında kullanıcı sayısı 8 milyona dayandı

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre BiP'in yurt dışındaki yeni kullanıcı sayısı 8 milyona dayandı.

20.01.2021Teknoloji
İrandan geniş çaplı tatbikat, çok sayıda asker katıldı...

İran'dan geniş çaplı tatbikat, çok sayıda asker katıldı...

İran ordusuna bağlı birlikler, ülkenin güneydoğusunda Mekran sahilinde tatbikat düzenledi. Tatbikata hava indirme, özel kuvvetler ve acil müdahale ekiplerinden oluşan askeri birlikler katıldı.

19.01.2021Dünya
Hedef dünyada ilk 10

Hedef dünyada ilk 10

Türkiye’nin ihracattaki lokomotif sektörlerinden biri olan yapı malzemeleri sektörü toplam ihracata verdiği katkıyı 2020’de de sürdürdü. Üretim ve istihdam odaklı çalışan sektör, pandemi yılında 21.8 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. İlk beş ihracat pazarı ABD, İsrail, Almanya, Irak ve İngiltere oldu.

16.01.2021Ekonomi
İrandan gövde gösterisi... Deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidolar denendi

İran'dan gövde gösterisi... Deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidolar denendi

İran füzeleri ve savaş gemisiyle gerçekleştirdiği tatbikatta adeta şov yaptı. İran ordusu ülkenin güneydoğusunda düzenlediği deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidoları denedi. İran Deniz Kuvvetleri ise, ülke donanmasının tarihine en büyük savaş gemisi olarak geçen "Makran" ve "Zırh" adı verilen füze korvetini tanıttı.

14.01.2021Haber
İrandan füzeli gövde gösterisi... Dev tatbikatta görücüye çıkardılar

İran'dan füzeli gövde gösterisi... Dev tatbikatta görücüye çıkardılar!

İran füzeleri ve savaş gemisiyle gerçekleştirdiği tatbikatta adeta şov yaptı. İran ordusu ülkenin güneydoğusunda düzenlediği deniz tatbikatı kapsamında çeşitli menzile sahip füze ve torpidoları denedi. İran Deniz Kuvvetleri ise, ülke donanmasının tarihine en büyük savaş gemisi olarak geçen "Makran" ve "Zırh" adı verilen füze korvetini tanıttı.

14.01.2021Dünya
Maden sektörünün 2020 ihracatı 4,27 milyar dolar oldu

Maden sektörünün 2020 ihracatı 4,27 milyar dolar oldu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Aydın Dinçer, maden sektörünün 2020'yi 4,27 milyar dolarlık ihracatla kapattığını bildirdi.

13.01.2021Ekonomi
Çizgili gerdanlı kırlangıç, Türkiyede ilk defa görüldü

Çizgili gerdanlı kırlangıç, Türkiye'de ilk defa görüldü

Hindistan'da dağılım gösteren bir tür olan çizgili gerdanlı kırlangıç, ilk defa Türkiye'de Hatay'ın Samandağ ilçesi Milleyha sahil şeridinde görüntülendi. Kuş ve kelebek gözlemcisi Orhan Gül tarafından fotoğraflanan ve kayıtlara giren bu türle, Türkiye'nin kuş türü listesindeki sayı 489'a çıktı.

13.01.2021Seyahat
Türkiyede ilk defa görüldü Çizgili gerdanlı kırlangıç...

Türkiye'de ilk defa görüldü! Çizgili gerdanlı kırlangıç...

Hindistan'da dağılım gösteren bir tür olan çizgili gerdanlı kırlangıç, ilk defa Türkiye'de Hatay'ın Samandağ ilçesi Milleyha sahil şeridinde görüntülendi. Kuş ve kelebek gözlemcisi Orhan Gül tarafından fotoğraflanan ve kayıtlara giren bu türle, Türkiye'nin kuş türü listesindeki sayı 489'a çıktı.

13.01.2021Gündem
CIAin yeni direktörü belli oldu

CIA'in yeni direktörü belli oldu

ABD'de 20 Ocak'ta görevi devralacak olan Joe Biden'ın CIA Direktörü olarak William Burns'ü atayacağı bildirildi. Eski Dışişleri Bakanı Yardımcısı Burns, Rusya Büyükelçiliği dahil olmak üzere 33 yıl boyunca diplomat olarak görev almıştı.

11.01.2021Dünya
Umman Sultanı 285 tutukluyu affetti

Umman Sultanı 285 tutukluyu affetti

Yetkililer Umman Sultanı Heysem bin Tarık'ın, göreve gelişinin birinci yıl dönümü dolayısıyla 285 tutuklu için af ilan ettiğini açıkladı.

10.01.2021Dünya
Körfez baharı

Körfez baharı

Katar’ı ‘terör gruplarını desteklemekle’ suçlayarak diplomatik ilişkilerini durdurma ve abluka kararı alan Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Bahreyn; ABD, Umman ve Kuveyt’in arabuluculuğu sonucunda barışma kararı aldı. Suudi Veliaht Prensi, dün zirveye gelen Katar Emiri’ni uçağın kapısında karşıladı.

6.01.2021Dünya
Resmen duyuruldu 3,5 sene sonra sınırlar yeniden açılıyor

Resmen duyuruldu! 3,5 sene sonra sınırlar yeniden açılıyor

Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır Muhammed es-Sabah, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldığını söyledi.

4.01.2021Dünya
2020de küresel ısınmanın bedeli çok ağır oldu

2020'de küresel ısınmanın bedeli çok ağır oldu

Christian Aid adlı yardım kuruluşu tarafından hazırlanan bir rapor, 2020 yılında küresel ısınma ile ilişkili olarak sayıları ve şiddeti artan aşırı iklim olaylarının bedelinin çok ağır olduğunu ortaya koydu.

31.12.2020Teknoloji
Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı

Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Libya'da 4, Fas'ta 32, Ürdün'de 20 kişi hayatını kaybetti.

28.12.2020Dünya
Asya-Pasifikte 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

Asya-Pasifik'te 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

2020 yılında, Güney Çin Denizi krizi, Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilimler ve Hindistan - Çin sıcak çatışması bölgedeki tansiyonu artırdı. Asya-Pasifik ülkelerinde başta koronavirüs salgını olmak üzere bölge ülkeleri arasında yaşanan gerilimler, siyasi krizler ve protestolar 2020'ye damgasını vurdu.

28.12.2020Dünya
Filistin, Libya ve Ummanda koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

Filistin, Libya ve Umman'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

Koronavirüs kaynaklı can kayıpları Filistin'de 1434'e, Libya'da 1436'ya, Umman'da 1495'e yükseldi, Bahreyn'de ise vaka sayısı arttı.

27.12.2020Dünya
Okullarda ‘İnsan Hakları Günü’ etkinliği

Okullarda ‘İnsan Hakları Günü’ etkinliği

İnsan Hakları Günü, lise öğrencileri tarafından uluslararası düzeyde kutlandı. Etkinliğe, Türkiye’nin farklı illeri ile Çin, Umman, Yunanistan gibi ülkelerden pek çok devlet okulu ve özel okul katıldı.

22.12.2020Eğitim
Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü Selçuklu Sultanı Melikşahın hayatı ve çocukları

Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü? Selçuklu Sultanı Melikşah'ın hayatı ve çocukları

Sultan Melikşah'ın hayatı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile gündeme geldi. Büyük Selçuklu Devleti'nde devleti en geniş sınırlarına ulaştırmasıyla tarihi kaynaklarda yer alan Melikşah Babası Sultan Alparslan'ın bir esir tarafından sırtından hançerlenerek şehit edilmesinin ardından tahta geçti. Karahanlılar Han'ının kızı Terken Hatun ile evlenen Sultan Melikşah'ın ölümünden sonra 5 yaşındaki oğlu tahta çıkarıldı. Peki, Melikşah kimdir, nasıl ve ne zaman öldü? İşte, Melikşah'ın hayatı ve çocuklarıyla ilgili merak edilenler.

22.12.2020Gündem
Körfez İstatistik Merkezi: Katar büyük ekonomik kazanımlar elde etti

Körfez İstatistik Merkezi: Katar büyük ekonomik kazanımlar elde etti

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Ülkeleri İstatistik Merkezi, Katar'ın ekonomik, sosyal ve kalkınma alanlarında büyük kazanımlar elde ettiğini belirtti.

18.12.2020Ekonomi
Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı

Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı

Yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Irak'ta 12 bin 603'e, Suudi Arabistan'da 6 bin 59'a, Umman'da 1472'ye, Libya'da 1314'e, Kuveyt'te 912'ye, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 618'e yükseldi.

14.12.2020Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Umman, Fasın İsraille ilişkileri normalleştirme kararını memnuniyetle karşıladı

Umman, Fas'ın İsrail'le ilişkileri normalleştirme kararını memnuniyetle karşıladı

Umman Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Umman'ın Fas Kralı 6. Muhammed'in ABD Başkanı Donald Trump ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la yaptığı telefon görüşmelerindeki açıklamalarını memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

11.12.2020Dünya
Gönen’de başladı 4 kıtaya ulaştı

Gönen’de başladı 4 kıtaya ulaştı

Balıkesir’in Gönen ilçesinde küçük bir süt ve peynir işletmesi olarak kurulan Teksüt bugün 80 bin metrekare üzerine kurulu fabrikasında günde 600 ton süt işliyor. 4 kıtada 21 ülkeye ihracat yapan marka 2021’de iç pazarda yüzde 20, ihracatta yüzde 30 büyüme hedefliyor. Hem firma hem de sektör yeni pazar Çin konusunda oldukça umutlu.

7.12.2020Ekonomi
Umman, Kuveytin Körfezdeki uzlaşma çabalarına ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşıladı

Umman, Kuveyt'in Körfez'deki uzlaşma çabalarına ilişkin açıklamasını memnuniyetle karşıladı

Umman Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, vefat eden Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el Cabir es-Sabah, mevcut Emir Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Körfez krizinin çözümüne ilişkin çabalarından övgüyle söz edildi.

İsrail 13 yıldır Küresel Silahlanma Endeksi’ndeki birinciliğini korudu

İsrail 13 yıldır Küresel Silahlanma Endeksi’ndeki birinciliğini korudu

13 yıldır dünyanın en çok silahlanan ülkesi olan İsrail, askeri harcamalara geçen yıl 20 milyar dolar ayırırken, bu harcamaların GSYH'daki oranı yüzde 5,3 oldu

4.12.2020Dünya
9 ayda 35 milyon liralık süt ve süt ürünü ihracatı yapıldı

9 ayda 35 milyon liralık süt ve süt ürünü ihracatı yapıldı

Kırklareli'nde üretilen süt ve süt ürünleri, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

26.11.2020Ekonomi
Oxford Caddesi Noel’e hazır ama...

Oxford Caddesi Noel’e hazır ama...

İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezindeki Oxford Caddesi, bu yıl da görkemli Noel süslemeleriyle donatıldı, ancak koronavirüs salgını nedeniyle sokaklar boş ve caddedeki dev mağazalar kapalı.

26.11.2020Avrupa
Namaz kılmayı öğreten akıllı seccade geliştirildi

Namaz kılmayı öğreten 'akıllı seccade' geliştirildi

Katarlı bilgisayar mühendisi Abdurrahman Hamis, namaz kılmayı öğreten ve telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebilen "akıllı seccade" tasarladı.

25.11.2020Teknoloji
Otomotiv yan sanayi ihracatı ekimde 1 milyar doların üzerine çıktı

Otomotiv yan sanayi ihracatı ekimde 1 milyar doların üzerine çıktı

Türk otomotiv sektörü geçen ay 1 milyar 15 milyon 543 bin dolarlık "yan sanayi" ihracatı gerçekleştirdi.

24.11.2020Ekonomi
Türk makarnasına ihracatta büyük ilgi

Türk makarnasına ihracatta büyük ilgi

Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AHBİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) makarna satışının yıllık 20 bin tonla sınırlandırılması nedeniyle bu kıtada birçok ülkeden talep gelmesine rağmen ürün ihraç edemediklerini belirtti.

23.11.2020Ekonomi
Türkiyenin balık yağı ve unu ihracatı yüzde 57 arttı

Türkiye'nin balık yağı ve unu ihracatı yüzde 57 arttı

Türkiye'den yılın ocak-ekim döneminde 32 ülkeye 26 bin 109 ton balık yağı ve unu ihraç edilerek 45 milyon 360 bin 603 dolar gelir sağlandı.

14.11.2020Ekonomi
OPEC 2021 talep artış öngörüsünü 300 bin varil düşürdü

OPEC 2021 talep artış öngörüsünü 300 bin varil düşürdü

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) 2021 yılına ilişkin petrol talebi artış öngörüsünü, önceki öngörüsünden 300,000 varil düşüşle, günde 6.25 milyon varil düzeyine çekti.

12.11.2020Ekonomi
Bayern Münihte geçen 16 yıl, oynadığı maç sıfır: Christian Saba

Bayern Münih'te geçen 16 yıl, oynadığı maç sıfır: Christian Saba

U17 Dünya Kupası şampiyonluğundan sonra Bayern Münih'e giden yol ve Bavyera kulübünde geçen 16 yıl... Bayern formasıyla Bundesliga'da hiç şans bulamayan Christian Saba ile tanışın.

10.11.2020Avrupa
Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı

Gemi ve yat sektörü ihracat artışında liderliği bırakmadı

Gemi ve yat sektörü bu yılın 10 aylık döneminde yakaladığı yüzde 25,3'lük ihracat artışıyla 27 sektör arasında liderliğe yerleşirken, 140 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.

4.11.2020Ekonomi
Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü Melikşahın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Sultan Melikşah kimdir ne zaman ve nasıl öldü? Melikşah'ın eşleri ve çocuklarıyla ilgili bilgiler

Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Melikşah, hükümdarlık döneminde devleti en geniş sınırlarına ulaştırmasıyla tarihi kaynaklarda yer alıyor. Anadolu'dan Umman'a Kafkaslar'dan Hindistan önlerine kadar Selçuklu'nun sınırlarını genişleten Melikşah, Gazneli ve Karahanlı devletlerini yenerek, Karahanlı Devleti'nin ikiye ayrılmasında etkili oldu. Karahanlılar Han'ının kızı Terken Hatun ile evlenen Melikşah'ın ölümü ise dikkat çekici oldu. Peki, Sultan Melikşah kimdir ve ne zaman öldü? İşte, Melikşah'ın eşleri, hayatı ve çocuklarıyla ilgili ayrıntılar.

3.11.2020Gündem
Antalya Serbest Bölgesi ticaret hacmi pandemiye rağmen arttı... Ticaret ve istihdamda rekora koşuyor

Antalya Serbest Bölgesi ticaret hacmi pandemiye rağmen arttı... Ticaret ve istihdamda rekora koşuyor

Yat ve medikal sektörü ile dünyanın gözde serbest bölgeleri arasında yer alan Antalya Serbest Bölgesi’nde, pandemiye rağmen hem ticaret hacminde hem de istihdamda artış yaşandı. Antalya Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, bölgeden 9 aylık dönemde 612 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleştirildiğini açıkladı.

23.10.2020Ekonomi
TSE, Karadenizde keşfedilen doğal gaz rezervine hizmet sunmaya hazır

TSE, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervine hizmet sunmaya hazır

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, Karadeniz'de bulunan doğal gaz rezervine ilişkin, "TSE'nin dahil olabileceği alanlar var. Rezervle ilgili kurulacak tesiste, 'proje yönetim danışmanlığı', 'üretilecek ürünler için yurt içinde ve dışında üçüncü taraf gözetimi' ve 'sahadaki faaliyetlerin gözetimi' hizmetleri verilebilir." dedi.

18.10.2020Ekonomi
“Sabiha Gökçen’de ‘PCR’ testi sonucu artık 2,5 saatte çıkıyor”

“Sabiha Gökçen’de ‘PCR’ testi sonucu artık 2,5 saatte çıkıyor”

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 'PCR' olarak adlandırılan Covid-19 testlerini devralan konsorsiyum, yapılan iyileştirmeler ve organizasyon değişikliği sonucunda test sonuçlarının yaklaşık 2,5 saate kadar indiğini duyurdu.

14.10.2020Gündem
Umman da KDV uygulamaya başladı

Umman da KDV uygulamaya başladı

Sultan Heysem bin Tarık tarafından çıkarılan kararnameyle Umman, katma değer vergisi çıkaran 4. Körfez ülkesi oldu.

13.10.2020Ekonomi
Savunma ve havacılık sanayi ihracatında aslan payı Azerbaycanın

Savunma ve havacılık sanayi ihracatında aslan payı Azerbaycan'ın

Savunma ve havacılık sanayi sektörü, geçen ay en fazla ihracatı 77 milyon 167 bin dolarla Azerbaycan'a gerçekleştirdi. Sektör, bu dönemde Ankara'dan 114 milyon 411 bin dolarlık dış satım yaptı.

11.10.2020Ekonomi
Tarih ve yeşil gün yüzüne çıkacak... Payitaht Bursa aslına dönüyor

Tarih ve yeşil gün yüzüne çıkacak... Payitaht Bursa aslına dönüyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bursa’yı eski çehresine kavuşturmak için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek “Tarihi eserleri çevreleyen, örten yapıları birer birer yıkıyoruz. Osmanlı başkenti olan Payitaht Bursa’yı aslına döndürmeye azmettik. Tarih ile yeşil gün yüzüne çıkacak” dedi. Aktaş ‘tematik kentsel dönüşüm’ olarak tarif ettiği sürecin sonunda Bursa’nın tarihi ve kültürel kimliğinin daha da belirgin hale getirileceğini söyledi.

7.10.2020Gündem
9 aylık ihracat artışında liderlik gemi ve yat sektöründe

9 aylık ihracat artışında liderlik gemi ve yat sektöründe

Gemi ve yat sektörü bu yılın 9 aylık döneminde yakaladığı yüzde 26,9'luk ihracat artışıyla 27 sektör arasında liderliğe yerleşirken, 133 noktaya ürünlerini ulaştıran sektörün dış satımını büyük ölçüde İstanbul sırtladı.

6.10.2020Ekonomi
Yenilenemez enerji kaynakları nelerdir Yenilenemez enerji kaynaklarının zararları, avantajları ve dezavantajları

Yenilenemez enerji kaynakları nelerdir? Yenilenemez enerji kaynaklarının zararları, avantajları ve dezavantajları

Enerji kaynakları ''Yenilenebilir'' ve ''Yenilenemez'' olmak üzere ikiye ayrılır. Dünya genelinde en çok tüketilen, enerji kaynaklarının başında kömür, doğal gaz ve petrol yer alıyor. Bu kaynaklara ''Fosil Yakıtlar'' ve ''Mineral Yakıtlar'' adı da verilir. Yenilenemez enerji kaynaklarının avantajları, dezavantajları ve zararları nelerdir? Sizin için derledik.

1.10.2020Araştırma
Orta Doğu ülkeleri nelerdir ve hangileri Orta Doğu ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Orta Doğu ülkeleri nelerdir ve hangileri? Orta Doğu ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Orta Doğu tanımı, coğrafi özelliklerden çok sosyo- politik ve kültürel özellikler baz alınarak yapılır. Bu nedenle Asya ve Afrika kıtasında yer alan birçok ülke Orta Doğu ülkesi olarak tanımlanıyor. Orta Doğu ülkelerinin isimleri ve başkentleri nelerdir, nüfusları ne kadar? Sizin için derledik.

1.10.2020Araştırma
Asya ülkeleri nelerdir ve hangileri Asya ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

Asya ülkeleri nelerdir ve hangileri? Asya ülkelerinin isimleri, başkentleri, nüfusları ve para birimleri

44.391.143. kilometrekarelik bir alana sahip olan Asya kıtası, dünyanın en büyük kara parçasıdır. Aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu kıta olan Asya'da yaklaşık 4 milyar 465 milyon kişi yaşıyor. Asya ülkelerinin isimleri ve başkentleri nelerdir, nüfusları ne kadar? Sizin için derledik.

29.09.2020Araştırma
Sudan ve Ummanın da normalleşme anlaşması imzalayacağı iddia edildi

Sudan ve Umman'ın da normalleşme anlaşması imzalayacağı iddia edildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'in ardından Sudan ve Umman'ın da İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varacağı iddia edildi. İddia bir İsrail gazetesi tarafından ortaya atıldı.

25.09.2020Dünya
2020 Yılında Yaşanan Her Şeyi Tam Yer ve Tarihleri ile Önceden Bildi

2020 Yılında Yaşanan Her Şeyi Tam Yer ve Tarihleri ile Önceden Bildi!

Modern çağın Nostradamus’u Astrolog, Yazar ve Influencer Can Aydoğmuş, 2020 yılında yaşanan her şeyi tam yer ve tarihleri ile önceden bildi!

22.09.2020 Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Duty free’lerin zor günleri

Havalimanlarındaki duty free mağazaları adeta can çekişiyor. Yine de bizimkilerin durumu fena değil. Ama nerede 2019 yılı. Satış rekorları çok geride kaldı. Avrupa’nın bazı merkezlerinde mağazalar uzunca süredir kapalı. Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya baktığınızda en büyük havalimanlarındaki duty free mağazalarındaki satışlar çoğu yerde geçen yıla göre yüzde 20’nin altında seyrediyor.

23.09.2020

Turizmde yeni etkinlikler planlıyoruz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pandemi sürecinin turizmi olumsuz etkilediğini belirterek, bugüne kadar birçok tanıtım çalışması yaptıklarını ve bu bağlantıları canlı tutmak için çabaladıklarını kaydetti. Bursa’nın doğa, sağlık, kültür, inanç ve gastronomi turizmi ile avantajları bünyesinde topladığını anlatan Aktaş, yeni etkinlikler planladıklarını ifade ederek, “Doğa açısından Bursa’nın kamp ve karavan turizminde daha iyi yerlere gelmesi, trekking, doğa yürüyüşleri ve macera sporları alanında şehrimizin sürekli aktif olması için fizibilite çalışmaları yürütüyoruz. Ulusal ve uluslararası festivaller organize etmek için hazırlıklar yapıyoruz. Ayrıca Bursa’nın lezzetlerinin paylaşılacağı ulusal ölçekte bir gastronomi festivali gerçekleştirmek için de önemli mesafeler kat ettik” dedi.

20.09.2020