GeriDünya Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Umman'da Başbakan Yardımcısı Seyid Fahd ile bir araya geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Umman'da Başbakan Yardımcısı Seyid Fahd ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Umman'da Başbakan Yardımcısı Seyid Fahd ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Umman'a gitti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Umman’ın başkenti Maskat’ta, Umman Bakanlar Kurulundan sorumlu Başbakan Yardımcısı Seyid Fahd ile bir araya geldi.

Umman Dışişleri Bakanı Sayyid Badr bin Hamad bin Hamoud al Busaidi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile özellikle ekonomi, ticaret, turizm ve kültürel alanlarda ikili ilişkileri daha da geliştirmenin yollarını görüştüklerini bildirdi.

Busaidi, Çavuşoğlu ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Çavuşoğlu'nu Umman'da ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Busaidi, "Bu ziyarette iki ülke arasındaki iyi ve özel ikili ilişkilerimize dair olumlu ve faydalı bir oturum gerçekleştirdik. Bu ilişkileri, özellikle ekonomi, ticaret, turizm ve kültürel alanlarda daha da geliştirmenin yollarını görüştük." dedi.

Busaidi, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmesinde bölgesel ve uluslararası ortak meseleleri ele aldıklarını belirterek, bu konulara bakış açısında büyük ölçüde ve bu tür meselelerin çözümünde ve zorlukla karşı ortak çabaya destek hususunda mutabık olduklarını ifade etti.

 

 

 

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False