Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aliyev'e bayram tebriği

Güncelleme Tarihi:

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Aliyeve bayram tebriği
Oluşturulma Tarihi: Nisan 09, 2024 15:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü. Görüşmede Erdoğan, Aliyev'in Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti. Öte yandan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Irak Cumhurbaşkanı Reşid ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin yanında bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev’in Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti.

PAKİSTAN BAŞBAKANIYLA DA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye ile Pakistan ikili ilişkileri ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Pakistan’da son dönemde yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledi; ülkenin bu zorlu dönemi devlet tecrübesiyle aşacağına inandığını belirtti.

Haberin Devamı

Liderler görüşmede karşılıklı olarak birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı da tebrik ettiler.

UMMAN SULTANI HEYSEM BİN TARIK İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Umman Sultanı Heysem bin Tarık ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede Türkiye ile Umman ikili ilişkileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in Filistin topraklarına yönelik saldırılarının durdurulması ve bölgeye acil insani yardımların istenilen ölçüde gönderilmesi için gayretlerin artarak devam etmesi gerektiğini, İslam dünyasının bu konuda birlik içinde adımlar atmasının önemli olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Umman Sultanı görüşmede birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı da tebrik etti.

IRAK CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞMEDE TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan,Irak Cumhurbaşkanı Reşid ile telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye ve Irak ilişkileri, terörle mücadele, Kalkınma Yolu Projesi ve bölgesel konular ele alındı.

 

ÖZBEKİSTAN CUMHURBAŞKANI MİRZİYOYEV İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Görüşmede, Türkiye ve Özbekistan ikili ilişkilerinin yanı sıra küresel ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, iki ülke ilişkilerinin örnek teşkil ettiğini ve önümüzdeki süreçte ilişkileri daha da derinleştirecek adımların atılmasını sağlama kararlılığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mirziyoyev görüşmede birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiler" denildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!