EKSTRA
MENÜ

Turkuaz

Turkuaz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Turkuaz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.955 Turkuaz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Turkuaz Haberleri

İstiklal Caddesi’nin kapanan kitapçıları ve Sander Kitabevi

İstiklal Caddesi’nin kapanan kitapçıları ve Sander Kitabevi

İstiklal Caddesi, İstanbul kenti kitapçılık tarihinde mümtaz bir yere sahiptir. Yabancı ülkelerdeki gibi modern kitapçılar ilk kez bu yerde kurulmuştur. Bunlardan biri de Türk yayıncılık tarihinde pek çok ilki gerçekleştiren Sander Kitabevi’ydi.

21.10.2021Kitap Sanat
Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Doğanın kalbinde sonbahar güzelliği: Milli parklar... 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park

Hafta sonunda biraz enerji toplamak için huzurlu yerlere gitmek herkesin isteği. Hazır 1 Ekim itibarıyla milli parkların neredeyse hepsi açılmışken yola çıkmanın tam zamanı. Peki hangilerini tercih etmeli? İşte sonbaharın tadını çıkaracağınız 4 bölge ve 7 şehirden 11 milli park...

2.10.2021Gündem
6 ilde satışlar sürüyor Taksitler 425 TLden başlıyor... İstanbula 5 yeni proje

6 ilde satışlar sürüyor! Taksitler 425 TL'den başlıyor... İstanbul'a 5 yeni proje

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konut satışlarına ve kuralara devam ediyor. TOKİ kapsamında şu anda 6 ilde satışlar sürerken taksitler 425 TL'den başlıyor. TOKİ ayrıca İstanbul'da 5 proje için ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

30.09.2021Ekonomi
Öğrenince çok şaşıracaksınız Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Öğrenince çok şaşıracaksınız! Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Maden araştırmaları, arkeolojik çalışmalar, depo veya yaşam alanı olarak kullanılması gibi pek çok sebeple yer altına inan insanlık, artık bu ilginç yapılar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. İşte dünyanın dört bir yanından çekilmiş harika görüntülerle doğanın gizli yer altı harikaları...

28.09.2021Seyahat
Balık tutmaya gitti, oltanın peşinden ölüm geldi

Balık tutmaya gitti, oltanın peşinden ölüm geldi!

Kayseri'de balık tutarken oltasının takılması üzerine gölete giren kişi boğuldu.

26.09.2021Gündem
‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir

‘Beyoğlu’nun korunması gereken en önemli özelliği çeşitliliktir'

Eğlenceye, kültüre, sanata doyduğumuz, tarihi pasajlarında gezindiğimiz, en eski kitabı da en popüler restoranı da aynı cadde üzerinde bulabileceğimiz bir yerdi Beyoğlu… Sokaklarında 72 milletten insan birlikte yürürdü. Günden güne yaşadığı değişimle artık eski ziyaretçilerinin ayağı kesildi. Bu değişime ışık tutmak için hayata geçirilen ‘Arafta Bir Beyoğlu’ isimli çevrimiçi sergi, semtin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

26.09.2021Hürriyet Pazar
Emine Erdoğan Afrika Seyahatlerim adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptı

Emine Erdoğan 'Afrika Seyahatlerim' adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatlerdeki izlenim ve hatıralarını kaleme aldığı "Afrika Seyahatlerim" adlı ilk kitabının tanıtımını, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu öncesinde New York’taki Türk Evi'nde ülke liderlerinin eşleri, BM ve diğer uluslararası temsilciler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yabancı misyon şeflerinin katıldığı programla gerçekleştirdi. Emine Erdoğan, “Bu kitap Afrika seyahatlerim öncesinde yaptığımız çok yönlü hazırlıklara, bizleri hep güler yüzleriyle karşılayan First Lady dostlarımın verdiği bilgilere, büyükelçilerimiz ve eşlerinden öğrendiklerime ve sıcak Afrika insanlarının gözlerinden okuduklarıma dayanıyor. Her birine, bana öğrettikleri için, şükran borçluyum.” ifadelerini kullandı.

21.09.2021Gündem
26 Aralık hangi burç ve burcu ne 26 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Aralık hangi burç ve burcu ne? 26 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Aralıkta doğanların hangi burç olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu tarihte doğanlar, toprak grubunda yer alan oğlak burcudur. Oğlak burcunun yönetici gezegeni bilgeliğin ve disiplinin simgesi olan Satürn'dür. Balık ve İkizler iletişiminin iyi olduğu, Akrep, Başak ve Yengeç ise anlaşamadığı burçlar arasında yer alıyor. 26 Aralıkta doğan Türk ve yabancı ünlüler kimlerdir? 26 Aralıkta doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
18 Aralık hangi burç ve burcu ne 18 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Aralık hangi burç ve burcu ne? 18 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Zodyak sıralamasındaki dokuzuncu burç olan Yay, Koç ve Aslan ile birlikte ateş grubunda yer alıyor. Ateş burçları dışında Boğa ve Başak ile de çok iyi anlaşan Yay’ın anlaşamadığı burçlar ise İkizler ve Kova’dır. Yay burcunun uğurlu taşları topaz ve akik, uğurlu günü ise Salıdır. 18 Aralıkta doğan Türk ve yabancı ünlüler kimlerdir? 18 Aralıkta doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
8 Aralık hangi burç ve burcu ne 8 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Aralık hangi burç ve burcu ne? 8 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Yay, Aslan ve Koç ile birlikte ateş grubunda yer alıyor. Bu burcun uğurlu renkleri turkuaz, yeşil ve mavi, uğurlu taşları ise safir ve yakuttur. Astrologlara göre yayın en iyi anlaştığı burçlar İkizler ve Yengeç, anlaşamadığı burçlar ise Kova, Terazi ve Başaktır. 8 Aralık hangi burç? Tarihte bugün doğan Türk ve yabancı ünlüler kim? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.09.2021Burçlar
ATA AÖF kayıtlarında son tarih nedir İşte o tarihler

ATA AÖF kayıtlarında son tarih nedir? İşte o tarihler

ATA AÖF kayıt ve ders kayıt tarihleri ile işlemler devam ediyor. Atatürk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, 2021-2022 ATA AÖF ön kayıt ve kesin kayıt tarihleri açıklandı. İkinci üniversite başvurusu yapacak adaylar, TC Kimlik Numarası ile Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden ödeme bilgilerini gerçekleştikten sonra kayıtlarını yapacaklar. Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun/öğrenci olan ya da yükseköğrenimine bu yıl bir başka bölüm/programda başlayacak olan kişiler AÖF ikinci üniversite kesin kayıtlarını ekim ayına kadar yapacak. Peki, ATA AÖF kayıtları ne zaman bitecek? İşte, ATA AÖF ders ve ikinci üniversite kayıt tarihleri.

17.09.2021Gündem
Türkiyede yabancı girişimciye Turkuaz Kart uygulaması başladı

Türkiye'de yabancı girişimciye 'Turkuaz Kart' uygulaması başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, nitelikli yatırımcı ve iş gücünü Türkiye'ye çekmek amacıyla hazırlanan "Turkuaz Kart"lardan ilkini iş insanı Steven Young'a teslim etti.

17.09.2021Ekonomi
Başakşehirin yeni forması su altında tanıtıldı

Başakşehir'in yeni forması su altında tanıtıldı

Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir'in 2021-2022 sezonunda giyeceği alternatif forma su altında tanıtıldı.

3.09.2021Futbol
Bekarlar eş bulmak, evliler çocuk sahibi olmak için geliyor

Bekarlar eş bulmak, evliler çocuk sahibi olmak için geliyor!

Akdeniz'in ortasında İtalya'nın çizmesinin ucunda Sicilya'ya bağlı iki küçük adacık, Stromboli ve Filicudi. Bu adalara İtalya'nın ve dünyanın dört bir yanından insan akını var. Yerel halkın anlattıklarını okuyunca insan "Acaba doğru mudur?" demekten kendini alamıyor...

28.08.2021Dünya
Düğün Organizasyonlarında Kullanılan En Moda 5 Renk

Düğün Organizasyonlarında Kullanılan En Moda 5 Renk

Geçtiğimiz yıl ertelenen tüm nikah ve düğün organizasyonları hız kesmeden planlanmaya devam ediyor. Düğün sezonu henüz kapanmadan siz de en mutlu gününüz için organizasyon fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız, mutlaka birazdan vereceğimiz dikkat çekici düğün renklerine bir göz atın.

24.08.2021Ev Dekorasyon
Çok şanslısın diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

'Çok şanslısın' diyenlere kızıyor... 18 aydır hiç maske takmamış birkaç kişiden biri...

Covid-19 virüsünün uğramadığı dünyanın cennet köşelerinden birine hafta sonu tatili için gidip 1,5 yıl boyunca kalmak ister miydiniz? 'Ah nerede o günler' dediğinizi duyar gibiyiz. Aşağıda tam olarak bunu yaşayan bir kadının hikayesi var. Ama okudukça şaşıracağınızı şimdiden söyleyelim...

24.08.2021Dünya
Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar…  3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Karadan ulaşılan ve keşfedilmeyi bekleyen gizli koylar… 3 bölge, 4 şehir ve 15 koy

Sahil şeridinde giderken masmavi bir koy gördünüz ve ani bir kararla arabayı kenara çekip denize mi girdiniz? Bu liste tam size göre… Uzmanlarımıza Marmara, Ege ve Akdeniz’de denize girilecek en güzel gizli koyları sorduk. 3 bölge ve 4 şehirden 15 koy önerdiler. Üstelik gezilecek yerlerden, konaklama yapılacak alanlara kadar da tavsiyeler verdiler...

22.08.2021Gündem
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Terazi Burcu Taşı

Terazi Burcu Taşı

23 Eylül ve 23 Ekim tarihleri içerisinde doğan kişiler; Terazi burcuna sahiplerdir. Terazi burcu insanları; fazla duygusal, doğrudan ve dürüstlükten şaşmayan, adalet duygusu gelişen bir yapısı olan ve aşka inancı olan bir burçtur. Bunun yanı sıra her burcun özel doğal taşı bulunmaktadır. Peki, terazi burcu doğal taşı nedir ve hangisidir? Terazi burcu değerli taşların isimleri nedir? Terazi burcunun değerli taşlarının özellikleri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Oğlak Burcu Taşı

Oğlak Burcu Taşı

22 Aralık ve 20 Ocak tarihlerinde doğan insanlarda baskın şekilde hissedilen burç; oğlak burcudur. Oğlak burcu bireyleri; azimli, çalışkan, maddiyatı seven, disiplinli bir yapısı bulunmaktadır. Her doğal taşın; burçlar ile uyumlu olduğu söylenebilir. Peki, oğlak burcu bireylerine uygun olan değerli taşlar nelerdir? Oğlak burcu bireylerinin taşı nedir ve hangisidir? Oğlak burcu bireylerinin taşlarının adı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Boğa Burcu Taşı

Boğa Burcu Taşı

Doğal taşlar; enerjileri ile bilinmekte olup kullanan bireye olumlu etkiler sağlar. Her burca göre uyumlu bir taş bulunur. Boğa burcunun da değerli taşları bulunmaktadır. Boğa burcu bireyleri ile uyumlu bazı taşların olduğunu söylemek mümkündür. Peki, boğa burcu taşı nedir? Boğa burcu taşlarının adları nedir? Boğa burcu değerli taşlarının özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.08.2021Burçlar
Varisit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Variscite (Cesaret) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Varisit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Varisit Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Variscite (Cesaret) Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Varisit Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Varisit taşı; cesaret taşıdır. Kullanan bireye cesaret vererek, özgüven kazanmasına yardımcı olur. Duygu ve kalp üzerinde bütünleyici etkiye yardımcı olur. Kalbe huzur ve uyum getirir. Kalp gözünü açan bir doğal taştır. Peki, varisit taşı nedir ve ne işe yarar? Variscite (cesaret) taşı nasıl anlaşılır ve kullanılır? Varisit taşı faydaları ve özellikleri nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

9.08.2021Mahmure
Kaşı yeniden keşfedelim

Kaş'ı yeniden keşfedelim

Deniz tatili denilince akla gelen ilk kentlerden biri Antalya. Bu güzel kentin, daha da güzel, küçük bir ilçesi var.

5.08.2021Seyahat
Zuhal isminin anlamı nedir Zuhal ne demek Zuhal adının özellikleri, analizi ve kökeni

Zuhal isminin anlamı nedir? Zuhal ne demek? Zuhal adının özellikleri, analizi ve kökeni

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Zuhal kelimesi, ülkemizde kız çocuklarına verilen isimlerden biridir. Satürn gezegeninin diğer adı olan bu kelime bazı kaynaklarda ''Zühal'' olarak geçer. Ek olarak Zuhal sadece Yağmur ormanlarında yaşayan bir kuş türünün adıdır. Zuhal ne demek? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Parmağıma sahte alyans takıyordum.. Cennet diye gitti cehenneme dönüştü

'Parmağıma sahte alyans takıyordum..' Cennet diye gitti cehenneme dönüştü!

Dijital göçebe olacak, dünyanın cennet köşelerinden birinde muhteşem bir 12 ay geçirecekti. Ama dört buçuk ay zor dayanabildi. Rüya gibi başlayan bir tecrübe işte böyle bir kâbusa dönüştü...

28.07.2021Dünya
CHP’li Özgür Özel: ‘Ortak aşı çağrısı yapalım’

CHP’li Özgür Özel: ‘Ortak aşı çağrısı yapalım’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, COVID-19 pandemisiyle mücadelede günlük vaka sayısının yeniden tırmanışa geçtiğine dikkati çekti ve siyasi partilere bir çağrı yaptı.

28.07.2021Gündem
İzmit Körfezinin turkuaz rengi müsilaj oluşumunun durduğu anlamına gelmez

'İzmit Körfezi'nin turkuaz rengi müsilaj oluşumunun durduğu anlamına gelmez'

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül, İzmit Körfezi’nin turkuaz rengine bürünmesinin nedeninin planktonlar olduğunu söyleyerek, “Bu doğal bir süreç. 'Fitoplankton coccolithophore' adı verilen organizmaların çoğalmasıyla ilgilidir. Yapılarında klorofil bulunduğu için güneşin ışınlarını yansıttığından turkuaz rengi oluşuyor. Turkuaz, müsilaj oluşumunun durduğu anlamına da gelmez” dedi.

27.07.2021Gündem
Salda çekildi

Salda çekildi

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Halk plajında yoğun kalabalık dolayısıyla adım atacak yer kalmazken, istenmeyen görüntüler de ortaya çıktı.

26.07.2021Gündem
Planktonlar İzmit Körfezini turkuaz rengine döndürdü

Planktonlar İzmit Körfezi'ni turkuaz rengine döndürdü

İzmit Körfezi son günlerde turkuaz renge büründü. Yüksek Çevre Mühendisi Sait Ağdacı, buna, denizde yaşayan canlıların en önemli besin kaynaklarından biri olan planktonların neden olduğunu düşündüklerini söyledi.

25.07.2021Haber
Müsilajla mücadele ediyordu... İzmit Körfezinde dikkat çeken görüntü: Rengi turkuaza döndü

Müsilajla mücadele ediyordu... İzmit Körfezi'nde dikkat çeken görüntü: Rengi turkuaza döndü

İzmit Körfezi son günlerde turkuaz renge büründü. Yüksek Çevre Mühendisi Sait Ağdacı, buna, denizde yaşayan canlıların en önemli besin kaynaklarından biri olan planktonların neden olduğunu düşündüklerini söyledi.

25.07.2021Gündem
Denize girmek yetmeyince... Türkiyenin serin suları: 7 bölge, 17 şehir ve 20 ŞELALE

Denize girmek yetmeyince... Türkiye'nin serin suları: 7 bölge, 17 şehir ve 20 ŞELALE

Haziran ayının sonlarından itibaren sıcaklıklar Türkiye genelinde etkili olmaya devam ediyor. Gölgede 32 derece olan sıcaklık, nemin de etkisiyle 40 derecelere kadar çıkıyor. Öyle ki denize girmek bile yetmiyor. Biz de gezginlere güneşi biraz olsun unutup serin sularına kendimizi atacağımız en güzel şelaleleri sorduk. 7 bölge ve 17 şehirden 20 güzel şelaleyi önerdiler...

22.07.2021Gündem
Şalvarlı köylüler Voleybol 2. Ligi’nde

Şalvarlı köylüler Voleybol 2. Ligi’nde

Hatay Üzümdalı Gençlik, büyük bir başarının altına imza atarak 2. Lig’e yükselen ilk köy takımı oldu.

22.07.2021Futbol
Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti

Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Girne Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezini ziyaret etti.

20.07.2021Gündem
Turkuaz rengiyle büyüleyen Mavigöl misafirlerini ağırlamaya başladı

Turkuaz rengiyle büyüleyen 'Mavigöl' misafirlerini ağırlamaya başladı

Giresun'daki Kuzalan Tabiat Parkı'nda turkuaz rengiyle dikkati çeken Mavigöl, misafirlerini ağırlamaya başladı.

20.07.2021Haber
Aykut İsminin Anlamı Nedir Aykut Ne Demek Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Aykut İsminin Anlamı Nedir? Aykut Ne Demek? Aykut Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Birinci yüzyıldan beri kullanılmakta olan Aykut ismi, Ay ve kut kelimelerinden oluşan birleşik bir isimdir. Ay, dünyanın doğal uydusu anlamına gelirken, kut da şans, baht açıklığı ve uğur demektir. Sözlük anlamı kutlu ay olan Aykut, Türkmenistan ve Tacikistan gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Aykut isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Bakan Varanktan, Gökpınar Gölünde turkuaz dalış

Bakan Varank'tan, Gökpınar Gölü'nde turkuaz dalış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sivas'ın Gürün ilçesinde bulunan, berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum" olarak adlandırılan Gökpınar Gölü'nde dalış gerçekleştirdi.

11.07.2021Ekonomi
Bakan Ersoyun eşi Pervin Ersoy, ünlü isimlerle beraber Salda Gölünü gezdi

Bakan Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, ünlü isimlerle beraber Salda Gölü'nü gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ile bazı sanatçı ve oyuncular, Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nü ziyaret etti.

6.07.2021Gündem
Denize de girilebilen en güzel piknik alanları... 4 bölge, 10 şehir ve 15 piknik yeri...

Denize de girilebilen en güzel piknik alanları... 4 bölge, 10 şehir ve 15 piknik yeri...

Yaz dendi mi hemen akla deniz, kum ve güneş gelir. Yalnız bu üçlü dışında biz Türk insanının asla vazgeçemediği bir aktivite daha var: Piknik yapmak… Büyük şehirlerin keşmekeşinden sıkılanlar ve doğaya hasret kalanlar için hem ucuz hem de denize girilebilen piknik alanlarını uzmanlara sorduk. İşte 10 şehirden birbirinden güzel 15 piknik ve mesire alanı...

3.07.2021Gündem
Her gün yüzlerce insan buraya akın ediyor Ama bilmedikleri bir gerçek var...

Her gün yüzlerce insan buraya akın ediyor! Ama bilmedikleri bir gerçek var...

Filtreler, boy uzatan, zayıflatan uygulamalar vs. derken, sosyal medyada gördüğümüz hayranlık uyandıran fotoğrafların gerçeği ne derece yansıttığı genel olarak şüpheli ama birazdan okuyacaklarınız 'Instagram çağı'nda işlerin geldiği raddeyi net bir biçimde ortaya koyuyor...

29.06.2021Dünya
Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Türkiye sadece şehir merkezleriyle değil köyleriyle de zengin bir ülke. Üstelik bazıları ya denizin kenarında ya da denize sadece birkaç kilometre uzaklıkta… Peki bu yaz hem denize girilebilecek hem de doğa ile iç içe köyde yaşanabilecek adresler hangileri? Uzmanlar 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köyü hurriyet.com.tr’ye anlattı…

20.06.2021Gündem
Korona onlara yaradı

Korona onlara yaradı

İngiltere’den karavanlarıyla dünya turuna çıkan İngiliz çift, COVID-19 salgınının tüm dünyayı sarmasıyla, üç günlüğüne geldikleri Türkiye’den güvenli buldukları için yaklaşık 1,5 yıldır ayrılmadı.

14.06.2021Gündem
Antalyanın içme suyu kaynağı alarm veriyor: Dibi çöplük gibi...

Antalya'nın içme suyu kaynağı alarm veriyor: Dibi çöplük gibi...

Antalya'nın içme suyu kaynaklarından Kırkgöz Göleti, insan eliyle kirletildi. Plastik başta olmak üzere şişeler, kırık cam ve inşaat molozlarının yanı sıra çevresel atıkla dolan göletin dibi, alarm vermeye başladı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, gönüllü dalgıçlarla gölete yaptığı dalışta, kirliliği kayıt altına aldı.

10.06.2021Gündem
Türkiyenin en güzel mavi tur durakları

Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Pandemi nedeniyle kalabalıktan uzak fakat arkadaş gruplarıyla beraber tatil yapmak isteyenler için Türkiye'nin mavi tur durakları doğanın içinde lüks bir tatil fırsatı sunuyor.

6.06.2021Gündem
Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Emine Erdoğan: Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak

Van Gölü Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kurumlarımızın iş birliği ile Van Gölü'nü Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı hazırlandı. Bu girişimin, kayda değer sonuçlar vermesini umut ediyorum. Bu kapsamda, gölün dip temizliği yapılacak. Atık-su yönetimi sağlanacak. İlaveten, entegre katı atık yönetimi oluşturulacak. Bu eylem planıyla, Van Gölü inşallah layıkıyla korunacak" dedi.

1.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Otelde yaşayanlar

Nejat İşler’in, ‘Hayatım Bir Sırt Çantasına Sığdı’ yazısını okuyunca otelde yaşayanları hatırladım.

1.10.2021

Salda Gölü efsanesi

YILLARDIR olduğu yerde duran, Burdur-Isparta arasındaki göller yöresine ait mütevazı göllerden biri olarak bilinen, bahar aylarında Ahmet Amca’nın, Hüseyin Ağabey’in ailesi ile piknik yaptığı, yaz aylarında Yeşilova ilçesinin gençlerinin, çocukların suyuna girerek deniz niyetine nefsini, körlediği, serinlediği Salda gölü sosyal medya paylaşımları yüzünden midir bilinmez son iki yıldır gündemin ilk sıralarında yer almaya başladı...

15.08.2021

Kavala’dan Thassos Adası'na 2  

Geçen haftaki Kavala yazımda Kavala ve Thassos Adası’nın bize sandığınızdan uzak olmadığını, sabah erken saatte çıkacağınız bir yolculukla öğle saatlerinde adada kahve leyfi yapabileceğinizi vurgulamış, önce Kavala’yı anlatmıştım. Bu haftada Thassos (Taşöz) Adası notları ile karşınızdayım.

13.06.2021

Kavala’dan Thassos Adası’na 1

Biliyor musunuz, bir pazar sabahı erkenden yola çıkıp Kavala’ya uzanmak, hemen karşısındaki kuzey Ege’nin en yeşil adalarından biri olan Thassos Adası’na gitmek mümkün, ben yaptım.

6.06.2021