EKSTRA
MENÜ

Karadeniz

Karadeniz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karadeniz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 55.955 Karadeniz haberi bulunmuştur.

Karadeniz, güneydoğu Avrupa ile Anadolu yarımadası arasında yer alan kuzeyinde Ukrayna, kuzeydoğusunda Rusya, doğuda Gürcistan; güneyde Türkiye ve batıda Romanya ve Bulgaristanla çevrili, Atlantik Okyanusu'na Akdeniz, Ege Denizi ve Marmara Denizi aracılığıyla bağlanan bir iç denizdir. İstanbul boğazı vasıtasıyla Marmara, Kerç boğazı vasıtasıyla Azak Denizi'ne bağlanmaktadır.

Karadeniz Haberleri

Gaziantep FK Rizespor maçı saat kaçta, hangi kanalda

Gaziantep FK Rizespor maçı saat kaçta, hangi kanalda?

Gaziantep, Süper Lig'in 41. haftasında sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaşacak. Ligde 55 puanla 8. sırada bulunan kırmızı-siyahlılar, son haftalardaki kötü gidişine son vermek istiyor. Son 7 haftada sadece 5 puan alabilen Gaziantep, ilk 5 hedefini de zora soktu. Gaziantep'te sakatlığı süren Kana Bıyık, Vetrih ve Tosca, kart cezalısı Miranda ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan iki futbolcu, Çaykur Rizespor maçında forma giyemeyecek. Şimdi gözler bu akşam oynanacak mücadeleye çevrildi. Peki Gaziantep FK Rizespor maçı saat kaçta, hangi kanalda?

11.05.2021Spor Arena
Bakan Karaismailoğlu: İkizderede oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Bakan Karaismailoğlu: İkizdere'de oynanan oyun sadece çevre hassasiyeti değil

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ülkemize ve bölgemize yapacağımız büyük yatırımlara karşı çıkanlara artık ne devletimiz ne halkımız ne gençlerimiz kulak asmıyor. İkizderede oynanan oyun sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir dedi.

11.05.2021Ekonomi
Doğu ve Orta Karadenizde koronavirüs salgınında son durum

Doğu ve Orta Karadeniz'de koronavirüs salgınında son durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından koronavirüs salgınında 100 bindeki vaka sayılarını paylaştı. Buna göre, Doğu ve Orta Karadeniz’deki 9 ildeki vaka sayılarında, tam kapanma ve aşılama ile birlikte geçen haftaki düşüş eğilimi sürdü.

11.05.2021Gündem
Türk askeri Romanya yolunda

Türk askeri Romanya yolunda

Türk askeri, NATO Steadfast Defender 2021 Tatbikatı’na katılmak üzere Tekirdağ’dan yola çıkarak Romanya’ya gitmek üzere Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a geçiş yaptı. Tatbikat için, Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti Kara Tugayı rolünü üstlenen Çorlu’da konuşlu 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlendirildi.

11.05.2021Dünya
Ordunun alan kodu kaçtır Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Ordu, şüphesiz fındığı ile dünya çapında önemli bir şehirdir. Bu ürünü ile beraber tarımsal açıdan ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söylemek mümkün. Peki, Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kırklarelinin alan kodu kaçtır Kırklareli telefon kodu hakkında bilgi

Kırklareli'nin alan kodu kaçtır? Kırklareli telefon kodu hakkında bilgi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Kırklareli, aynı zamanda Avrupa ülkesi olarak da bilinir. Düzlük alana sahip olması ile beraber her açıdan sevilen şehirler arasında gelmektedir. Peki, Kırklareli'nin alan kodu kaçtır? Kırklareli telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Kastamonunun alan kodu kaçtır Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu, özellikle adrenalin sevenler İçin dağcılık ve paraşütle atlama konusunda en önemli yerlerden biridir. Aynı zamanda bol oksijenli ormanları ile doğa yürüyüşü için birebir şehirler arasında gelir. Peki Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karabükün alan kodu kaçtır Karabük telefon kodu hakkında bilgi

Karabük'ün alan kodu kaçtır? Karabük telefon kodu hakkında bilgi  

Türkiye'nin Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Karabük, özellikle sanayileşme açısından gelişmiş şehirlerden biridir. En önemlisi kömür madenleri ile ön plana çıkan şehir, Türkiye açısından bu konuda oldukça önemli bir potansiyel teşkil ediyor. Peki, Karabük'ün alan kodu kaçtır? Karabük telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Gümüşhanenin alan kodu kaçtır Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi

Gümüşhane'nin alan kodu kaçtır? Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi

Birbirinden güzel yaylaları ile ön plana çıkan Gümüşhane, Karadeniz Bölgesi'nin en özel şehirleri içerisinde yer alır. Üstelik yemyeşil ormanlık alanları ve harika manzaraları ile cennetten bir köşe olarak anılır. Peki Gümüşhane'nin alan kodu kaçtır? Gümüşhane telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Giresunun alan kodu kaçtır Giresun telefon kodu hakkında bilgi

Giresun'un alan kodu kaçtır? Giresun telefon kodu hakkında bilgi

Başta fındık olmak üzere aynı zamanda kirazı ile meşhur olan Giresun, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirleri içerisinde yer alır. Özellikle bol oksijenli ormanlık alanları ve doğal güzellikleri ile bir adım öne çıkar. Peki, Giresun'un alan kodu kaçtır? Giresun telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Çorumun alan kodu kaçtır Çorum telefon kodu hakkında bilgi

Çorum'un alan kodu kaçtır? Çorum telefon kodu hakkında bilgi

 Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Çorum özellikle verimli toprakları ile bilinir. En önemlisi ise leblebi ile meşhur olan Çorum, aynı zamanda pek çok doğal güzelliğe sahiptir. Peki Çorum'un alan kodu kaçtır? Çorum telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bolunun alan kodu kaçtır Bolu telefon kodu hakkında bilgi

Bolu'nun alan kodu kaçtır? Bolu telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nin güzelliği olarak da dile getirilen Bolu, muhteşem bir manzaraya sahip şehirler arasında yer alır. Her sene yoğun oranda turist çeken Bolu şehri, aynı zamanda alan kodu üzerinden de merak edilir. Peki Bolu'nun alan kodu kaçtır? Bolu telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Bilecikin alan kodu kaçtır Bilecik telefon kodu hakkında bilgi

Bilecik'in alan kodu kaçtır? Bilecik telefon kodu hakkında bilgi

Bilecik şehri Marmara Bölgesi ile beraber Karadeniz bölgesi arasında yer alan en önemli şehirlerden biridir. Peki çok kişi internet üzerinden ayrıca şehrin plaka kodunu öğrenmeye çalışıyor. Peki Bilecik'in alan kodu kaçtır? Bilecik telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edenler.

11.05.2021Araştırma
Bayburtun alan kodu kaçtır Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

 Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Bayburt özellikle gür ormanları ile ön plana çıkar. En önemli yanı ise şüphesiz güçlü bir arıcılık üretimi sağlanması ile dünya çapında bilinmesidir. Bu sayede ülke ekonomisine önemli bir katkı yaptığını söylemek mümkün. Peki Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bartının alan kodu kaçtır Bartın telefon kodu hakkında bilgi

Bartın'ın alan kodu kaçtır? Bartın telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz'in Batı bölgesinde yer alan Bartın şehri, yeşilin her tonunu barındırması ile beraber etkileyici iller içerisinde yer alır. Özellikle harika denizi ve aynı zamanda akarsuyu üzerinden turistik bir yer sunarken, balıkçılık konusunda da oldukça önemli bir potansiyel teşkil ediyor. Peki, Bartın'ın alan kodu kaçtır? Bartın telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Havalar ne zaman ısınacak Meteoroloji tarih verdi İşte MGM 11 Mayıs hava durumu

Havalar ne zaman ısınacak? Meteoroloji tarih verdi! İşte MGM 11 Mayıs hava durumu

Hava ne zaman ısınacak? sorusu Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamaları ile yanıt buldu. Son günlerde Marmara başta olmak üzere bir çok bölgede devam eden soğuk havanın ardından Meteoroloji fırtınanın salı gününe kadar devam edeceğini duyurdu. Hafta ortasında hava sıcaklıkların yükselmesi beklenirken, salı günü İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde zirai don ön görülüyor. İşte, MGM 11 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

11.05.2021Gündem
Artvinin alan kodu kaçtır Artvin telefon kodu hakkında bilgi

Artvin'in alan kodu kaçtır? Artvin telefon kodu hakkında bilgi

Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Artvin Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Ticaret ve tarım açısından da önemli bir yere sahip olan şehir konusunda, alan kodunu öğrenmek isteyen pek çok kişi İnternetten araştırıyor. Peki Artvin'in alan kodu kaçtır? Artvin telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Amasyanın alan kodu kaçtır Amasya telefon kodu hakkında bilgi

Amasya'nın alan kodu kaçtır? Amasya telefon kodu hakkında bilgi

Geniş ormanlık bölgesi ve temiz doğası ile ön plana çıkan Amasya, Türkiye'nin en önemli şehirleri içerisinde yer alır. Aynı zamanda belirli alan kodu üzerinden de Amasya'ya rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Peki Amasya'nın alan kodu kaçtır? Amasya telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Ova Nedir Ve Nasıl Oluşur Ova Oluşabilmesi İçin Gerekli Koşullar Ve Türkiyedeki Ovalar

Ova Nedir Ve Nasıl Oluşur? Ova Oluşabilmesi İçin Gerekli Koşullar Ve Türkiye'deki Ovalar

Coğrafyada sıkça rastlanılan yeryüzü şekillerinden birisi ovalardır. Türkiye'de çok sayıda ova vardır ve bu ovaların özellikleri birbirinden farklıdır. Sizler için Ova nedir ve nasıl oluşur? Ova oluşabilmesi için gerekli koşullar ve Türkiye'deki ovalar hangileridir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışmasının kazananları belli oldu

Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu

Bu yıl 40. yılını kutlayan Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu.

10.05.2021Keyif
İstanbul Boğazında dikkat çeken görüntü... 7 römorkör de eşlik etti

İstanbul Boğazı'nda dikkat çeken görüntü... 7 römorkör de eşlik etti

Romanya'da yapımı tamamlanan dev yolcu gemisinin ön bölümü İstanbul Boğazı'ndan geçerek İtalya'ya doğru hareket etti. Yaklaşık 1650 mürettebat kapasiteli yolcu gemisinin boğaz geçişi dikkat çeken görüntüler oluşturdu.

10.05.2021Gündem
Deplasmanda 197 gündür yenilmeyen Trabzonspor, Konyaspora konuk olacak

Deplasmanda 197 gündür yenilmeyen Trabzonspor, Konyaspor'a konuk olacak

Süper Lig'in 41. haftasında yarın deplasmanda İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşacak Trabzonspor, rakibini yenerek teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde bu sezon dış saha maçlarını mağlup olmadan tamamlamak istiyor.

10.05.2021Futbol
Beşiktaş’taki kazı dünya göç haritasını da değiştirecek

Beşiktaş’taki kazı dünya göç haritasını da değiştirecek

İstanbul’da, Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy- Mahmutbey metro hattının Beşiktaş İstasyonu olacak bölümünde 2016’dan bu yana yapılan arkeolojik kazılar şaşırtıcı bulgularla devam ediyor.

10.05.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak 10 Mayıs il il hava durumu: Kar ve sağanak yağış görülecek

Yeni haftada hava nasıl olacak? 10 Mayıs il il hava durumu: Kar ve sağanak yağış görülecek!

Hava durumu tahminleri için Meteoroloji'den açıklama geldi. Yurt genelinde geride bıraktığımız hafta sıcak havalar etkisini gösterirken, Doğu Karadeniz yaylaları için kar yağışı uyarısı geldi. MGM'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre kuzey ve iç kesimlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altına inecek. Öte yandan Prof. Dr. Şen, yarından itibaren yağışların Türkiye'yi terk edeceğini ve çarşamba gününden sonra ise sıcaklıkların yükselmeye başlayacağını vurguladı. İşte, 10 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu raporu.

9.05.2021Gündem
Son Dakika: Adana Demirspor ve Giresunspor, Süper Lige yükseldi Samsunspora galibiyet yetmedi

Son Dakika: Adana Demirspor ve Giresunspor, Süper Lig'e yükseldi! Samsunspor'a galibiyet yetmedi

TFF 1. Lig'den Süper Lig'e direkt yükselen 2 takım belli oldu. Adana Demirspor ve Giresunspor, son haftada oynadıkları maçları kazanmayı başarıp Süper Lig'e yükseldiler. Adanaspor'u deplasmanda yenen Samsunspor ise, rakipleri puan kaybetmeyince play-off oynama hakkı elde etti.

9.05.2021Futbol
Karadenizde mayıs ayında kar yağdı

Karadeniz'de mayıs ayında kar yağdı

Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri kar nedeniyle beyaza büründü. Kısıtlamayı yaylada geçirenlerin kar yağışı nedeniyle harhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığı bildirildi.

9.05.2021Haber
Karadenizde Mayıs ayında kar sürprizi

Karadeniz'de Mayıs ayında kar sürprizi

Ordu ve Giresun'un yüksek kesimleri kar nedeniyle beyaza büründü. Kısıtlamayı yaylada geçirenlerin kar yağışı nedeniyle harhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığı bildirildi.

9.05.2021Gündem
Trabzonsporun Abdullah Avcı ile bileği bükülmüyor 30 maçta sadece 3 yenilgi...

Trabzonspor'un Abdullah Avcı ile bileği bükülmüyor! 30 maçta sadece 3 yenilgi...

Süper Lig'in 40. haftasında sahasında Fraport TAV Antalyaspor'u 2-1 yenen Trabzonspor, teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde kolay kolay yenilgi almadı.

9.05.2021Futbol
Doğu Karadenizde çay bahçelerinde yeşilin farklı tonları

Doğu Karadeniz'de çay bahçelerinde yeşilin farklı tonları

DOĞU Karadeniz'de 4 ilde yapılan çay tarımında yaklaşan hasat sezonu öncesi yeşilin farklı tonlarına bürünen çay bahçeleri, görsel şölen oluşturdu.

9.05.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şenden canlı yayında peş peşe uyarılar: Kar yağışı ve sağanağa dikkat

Prof. Dr. Orhan Şen'den canlı yayında peş peşe uyarılar: Kar yağışı ve sağanağa dikkat!

Yeni haftada hava nasıl olacak? CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayınında son hava durumu raporunu açıkladı. Doğu Karadeniz yaylalarında bugün ve bu gece kar yağışı görüleceğini söyleyen Şen, Orta ve Doğu Karadeniz'de görülmesi beklenen kuvvetli yağışlara karşı uyardı. Yarından itibaren yağışların Türkiye'yi terk edeceğini belirten Prof. Dr. Şen, çarşamba gününden sonra ise sıcaklıkların yükselmeye başlayacağını vurguladı.

9.05.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yeni haftada hava nasıl olacak? CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayınında son hava durumu raporunu açıkladı. Doğu Karadeniz yaylalarında bugün ve bu gece kar yağışı görüleceğini söyleyen Şen, Orta ve Doğu Karadeniz'de görülmesi beklenen kuvvetli yağışlara karşı uyardı. Yarından itibaren yağışların Türkiye'yi terk edeceğini belirten Prof. Dr. Şen, çarşamba gününden sonra ise sıcaklıkların yükselmeye başlayacağını vurguladı.

9.05.2021Haber
Dünya göç haritasını değiştirebilecek bulgular

Dünya göç haritasını değiştirebilecek bulgular

İstanbul Beşiktaş'ta metro istasyonu olacak alanda İstanbul Arkeoloji Müzeleri tarafından yürütülen kazılarda deniz seviyesinden 1 buçuk metre derinlikte dairesel taş dizileri bulundu. Çalışmalar ilerledikçe bunların M.Ö. 3500-3000 yıllarına ait kurgan tipi mezarlar olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 6 bin yıllık buluntuların dünya göç haritasını değiştirebileceğini söyleyen arkeolog Mehmet Ali Polat, "Buradaki son veriler, buradaki mezarlar, içerisindeki küçük buluntular ve runik alfabe sembolleri değerlendirildiği zaman Anadolu'dan Balkanlara, oradan Avrupa'nın Kuzeydoğusu ve Karadeniz'e doğru göç haritasını değiştirebilir" dedi. Mezarların Türkiye'de bulunmuş en eski kurgan tipi mezarlar olması nedeniyle öneminin büyük olduğunu ifade eden Polat, ''Bunların önemi ise bu figürinlerin benzerini bugüne kadar bulamamış olmamız'' ifadelerini kullandı.

9.05.2021Haber
Beşiktaşta dünya göç haritasını değiştirebilecek bulgular

Beşiktaş'ta dünya göç haritasını değiştirebilecek bulgular

İstanbul Beşiktaş'ta metro istasyonu olacak alanda İstanbul Arkeoloji Müzeleri tarafından yürütülen kazılarda deniz seviyesinden 1 buçuk metre derinlikte dairesel taş dizileri bulundu. Çalışmalar ilerledikçe bunların M.Ö. 3500-3000 yıllarına ait kurgan tipi mezarlar olduğu ortaya çıktı.

9.05.2021Gündem
Uzman isimden yanıltıcı negatiflik uyarısı

Uzman isimden 'yanıltıcı negatiflik' uyarısı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde tedbirler sürerken son verilere göre 18 bin 52 kişinin testi pozitif çıktı, 281 kişi ise hayatını kaybetti. Doç. Dr. Ümit Savaşçı salgınla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunurken, koronavirüs temaslılarına en erken 3 gün sonra PCR testi yapılması gerektiğini belirtti.

9.05.2021Haber
Yer: Beşiktaş... Bugüne kadar benzeri bulunamadı Dünya göç haritasını değiştirebilir

Yer: Beşiktaş... Bugüne kadar benzeri bulunamadı! Dünya göç haritasını değiştirebilir

İstanbul Beşiktaş'ta metro istasyonu olacak alanda İstanbul Arkeoloji Müzeleri tarafından yürütülen kazılarda deniz seviyesinden 1 buçuk metre derinlikte dairesel taş dizileri bulundu. Çalışmalar ilerledikçe bunların M.Ö. 3500-3000 yıllarına ait kurgan tipi mezarlar olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 6 bin yıllık buluntuların dünya göç haritasını değiştirebileceğini söyleyen arkeolog Mehmet Ali Polat, "Buradaki son veriler, buradaki mezarlar, içerisindeki küçük buluntular ve runik alfabe sembolleri değerlendirildiği zaman Anadolu'dan Balkanlara, oradan Avrupa'nın Kuzeydoğusu ve Karadeniz'e doğru göç haritasını değiştirebilir" dedi. Mezarların Türkiye'de bulunmuş en eski kurgan tipi mezarlar olması nedeniyle öneminin büyük olduğunu ifade eden Polat, ''Bunların önemi ise bu figürinlerin benzerini bugüne kadar bulamamış olmamız'' ifadelerini kullandı.

9.05.2021Gündem
Koronavirüste yanıltıcı negatiflik uyarısı

Koronavirüste 'yanıltıcı negatiflik' uyarısı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde tedbirler sürerken son verilere göre 18 bin 52 kişinin testi pozitif çıktı, 281 kişi ise hayatını kaybetti. Doç. Dr. Ümit Savaşçı salgınla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunurken, koronavirüs temaslılarına en erken 3 gün sonra PCR testi yapılması gerektiğini belirtti.

9.05.2021Gündem
‘Mısır’la ayrılamayız’

‘Mısır’la ayrılamayız’

Türkiye’nin tüm komşularıyla iyi ilişkilerini geliştirme gayretinde olduğuna dikkat çeken Akar, “Mısır’la ilişkilerimizin gelişmesi, bazılarını korkutuyor. Mısır halkıyla bizim dostluğumuz, kardeşliğimiz var. Biz birbirimizden ayrılamayız” dedi.

9.05.2021Gündem
Su toprağa kavuşunca... Macahel baharı

Su toprağa kavuşunca... Macahel baharı

Karadeniz’in en doğusundaki yerleşim olarak Macahel kışı erken, baharı geç karşılayan özellikli bölgelerden. Uzun süren sessizlik döneminden sonra tam da bugünlerde doğada kıpırdanmalar başlar, insanlar da özledikleri toprağa baharla birlikte kavuşur.

9.05.2021Seyahat
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamalarda bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamalarda bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Kültür Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Köprü ile başlayacak, 6 köprümüz var. Köprülerin yapılması gerekiyor. Ekolojik yaşamı birbirine bağlayacak köprüler de var, onların da yapılması gerekiyor. Bu Kanal İstanbul'un parçasıdır, 6 yıl içinde tamamlanacaktır" dedi.

8.05.2021Haber
Son dakika... Bakan Kurumdan Kanal İstanbul açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Atatürk Kültür Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, "Köprü ile başlayacak, 6 köprümüz var. Köprülerin yapılması gerekiyor. Ekolojik yaşamı birbirine bağlayacak köprüler de var, onların da yapılması gerekiyor. Bu Kanal İstanbul'un parçasıdır, 6 yıl içinde tamamlanacaktır" dedi.

8.05.2021Ekonomi
Nisan ayı yağış raporu korkuttu: Son 50 yılın en düşük seviyesi

Nisan ayı yağış raporu korkuttu: Son 50 yılın en düşük seviyesi

Meteoroloji'nin nisan ayı yağış raporunda Doğu Anadolu'da yüzde 76, Güneydoğu Anadolu’da yüzde 90 azalışlarla son 50 yılın en düşük seviyesi görüldü.Türkiye geneli nisan yağışları yarıya yakın azalırken, son 7 aylık su-tarım döneminde il geneli en yüksek yağış 881 mm ile Rize'de, en düşük yağış 159 mm ile Iğdır'da oldu.

8.05.2021Gündem
Türkiyenin yanı başında.. Çernobil kâbusu geri döndü: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı..

Türkiye'nin yanı başında.. Çernobil kâbusu geri döndü: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı!..

1986 yılında Çernobil Nükleer Santrali'nin kaza sonucu patlayarak binlerce insanın ölümüne neden olması insanlık tarihine en büyük nükleer felaketlerden biri olarak yazılmıştı. Korkunç kazanın üzerinden 35 yıl geçtikten sonra uzmanlar santralde nükleer reaksiyonların tekrar başladığı konusunda dehşete düşüren bir uyarı yaptılar.

8.05.2021Dünya
Son dakika... Bakan Akar duyurdu: 1 Ocak 2021den itibaren 988 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Bakan Akar duyurdu: 1 Ocak 2021'den itibaren 988 terörist etkisiz hale getirildi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyareti sırasında Bordo Berelilerle iftar yaptı. İftarda konuşan Bakan Akar, 1 Ocak 2021'den itibaren Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde 988 teröristin etkisiz hâle getirildiğini söyledi.

8.05.2021Gündem
Meteorolojiden son dakika hava durumu uyarısı Saat verildi

Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Saat verildi

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre öğle saatlerinden sonra Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Orta ve Doğu Toroslar mevkii ile Kütahya ve Giresun çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Çankırı, akşam ve gece saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

8.05.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul, dünyanın en sıralı projelerinden biri olacak

Bakan Karaismailoğlu: Kanal İstanbul, dünyanın en sıralı projelerinden biri olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile hem ülke ekonomisinin kazanacağını hem stratejik güç sağlayacağını vurgulayarak, "Projeyle ilgili bizden bilgi isteyen ülkeler var. Kendi ölçeğinde dünyanın en sıralı projelerinden biri olacak." ifadelerini kullandı.

7.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kuraklığın bedeli ağır olacak (1)

Trakya bölgesi genç ve verimli toprakları, nadassız tarımı olası kılan iklimi, 30 yıl öncesine kadar kendine yeten kaliteli yeraltı ve yerüstü kaynakları ve eko sistemleri ile tam bir yaşam bölgesi idi. Ancak, 21. yüzyıl insanlığa birçok yaşam standardı sunar iken tüm canlıların ortak malı olan çevrede, geri alınması çok zor hatta olanaksız olan doğal varlıklarımızı da alıp götürmektedir.

11.05.2021

Bize biçilen rol!

Batı, bizi sözde içine alarak (NATO’ya dahil ederek ve sözde demokrasiye geçirerek) kendisine uydu yaptı. Eğitimimizden savunmamıza kadar hemen her şeyimizi kendileri belirledi, bize de dikte ettirdi.

10.05.2021

Adıyaman iftarı

Adıyaman, tarihin bilinen en eski yerleşim yerlerinden biri. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış.

10.05.2021

Karadeniz’de Bir Prenses

Sonsuz yeşillik ve ormanlar, insanın içini ürperten kayalıklar, Karadeniz’in hırçınlığına savaş açmış durgun mavi suları ve taze deniz ürünleriyle doğallığını her daim koruyan bir balıkçı kasabası burası. Bu hafta; adını bir kraliçeden, evlenip mutlu olamayınca Amasra’ya yerleşerek burayı yönetmeye başlayan Pers Prensesi Amastris’ten alan bir Amasra’dayız

9.05.2021

Bayramın sultanı baklava

Bayram telaşı ramazan ayının son haftasında başlar. Çocuklar için bayramlık alışverişi yapılır. Misafirlere ikram için baklava hazırlıkları yapılır.

9.05.2021