MENÜ

Karadeniz

Karadeniz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karadeniz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 51.837 Karadeniz haberi bulunmuştur.

Karadeniz, güneydoğu Avrupa ile Anadolu yarımadası arasında yer alan kuzeyinde Ukrayna, kuzeydoğusunda Rusya, doğuda Gürcistan; güneyde Türkiye ve batıda Romanya ve Bulgaristanla çevrili, Atlantik Okyanusu'na Akdeniz, Ege Denizi ve Marmara Denizi aracılığıyla bağlanan bir iç denizdir. İstanbul boğazı vasıtasıyla Marmara, Kerç boğazı vasıtasıyla Azak Denizi'ne bağlanmaktadır.

Karadeniz Haberleri

Pazar günü hava nasıl olacak 7 Haziran il il hava durumu tahminleri

Pazar günü hava nasıl olacak? 7 Haziran il il hava durumu tahminleri

Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in doğusunun parçalı, yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Pazar günü tatili öncesi vatandaşlar da bulundukları şehirler için hava durumu araştırması yapıyor. Peki, pazar günü hava nasıl olacak?

6.06.2020Gündem
Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon Limanına yanaştı

Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon Limanı'na yanaştı

Karadeniz'de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul’dan Trabzon’a gelen Fatih Sondaj Gemisi, lojistik merkez olarak kullanılacağı Trabzon Limanına yanaştı. İstanbul Boğazı’ndan geçebilmesi için sökülen 103 metrelik kulelerinin monte edilmesine başlanan gemi, 15 Temmuz’da Karadeniz Ereğlisi açıklarındaki Tuna-1 Lokasyonu’nda ilk sondajına başlayacak.

6.06.2020Haber
Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon Limanına yanaştı

Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon Limanı'na yanaştı

Karadeniz'de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul’dan Trabzon’a gelen Fatih Sondaj Gemisi, lojistik merkez olarak kullanılacağı Trabzon Limanına yanaştı. İstanbul Boğazı’ndan geçebilmesi için sökülen 103 metrelik kulelerinin monte edilmesine başlanan gemi, 15 Temmuz’da Karadeniz Ereğlisi açıklarındaki Tuna-1 Lokasyonu’nda ilk sondajına başlayacak.

6.06.2020Ekonomi
Adım adım ferahlık

Adım adım ferahlık

Kısıtlamalar bitti, yürüyüş yapmanın tam zamanı! Hem spor yapabileceğiniz hem de yaşadığınız şehrin keyfini çıkarabileceğiniz birçok alternatif var. Jürimize yürüyüş yapmak için en iyi 10 sakin rotayı sorduk...

Hafta sonu hava nasıl olacak 6-7 Haziran hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? 6-7 Haziran hava durumu tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlar da sokağa çıkış yasağının olmadığı bu hafta sonu, hava durumunun nasıl seyredeceğini merak ediyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

5.06.2020Gündem
Terkos (Duru) Gölü nerede ve hangi şehirde Terkos Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Terkos (Duru) Gölü nerede ve hangi şehirde? Terkos Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Dünya üzerinde milyonlarca sayıda bulunan göller arasında Türkiye'de bulunan Terkos Gölü de yer almaktadır. Türkiye'de İstanbul'un şehir hayatına ekstra bir güzellik katan Terkos Gölü İstanbul'da bulunanlar için kaçamak sağlayabilecekleri bir alandır. İşte, Terkos gölü ile ilgili hazırladığımız detaylar.

5.06.2020Gündem
İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa bölgelerinde yaşayan vatandaşlar elektrik kesintilerindeki son durumu internette araştırıyor. Anadolu Yakası'nda AYEDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre planlı kesintiler ertelenirken, Avrupa Yakası'nda bazı bölgelerde elektrik kesintileri bulunuyor.. İşte elektrik kesintilerindeki son durum

5.06.2020Gündem
Abant Gölü nerede ve hangi şehirde Abant Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Abant Gölü nerede ve hangi şehirde? Abant Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Abant Gölü, Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden biridir. Yüksek bir rakımda yer alması dolayısıyla muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Özellikle Yaz ve Kış dönemlerinde günübirlik veya tatil amaçlı yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Abant Gölünün nerede olduğunu ve özelliklerini öğrenip, tatil planınıza ekleyebilirsiniz.

5.06.2020Gündem
Bulgaristanın tarihi yarımadasındaki Nesebar Antik Kenti

Bulgaristan'ın tarihi yarımadasındaki Nesebar Antik Kenti

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında, kayalık bir yarımada üzerinde yer alan eski Nesebar bölgesi, 3 bin yıldan daha fazla geçmişe sahip eski bir Trakya yerleşimi.

5.06.2020Seyahat
Rize-Artvin Havalimanı şekillenmeye başladı

Rize-Artvin Havalimanı şekillenmeye başladı

Türkiye'de Giresun-Ordu Havalimanı'nın ardından deniz dolgusu üzerine inşa edilen 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı'nın dolgu çalışmalarının yanı sıra üst yapı çalışmaları da sürüyor.

5.06.2020Ekonomi
Dehşete düşüren olayda yeni gelişme... Oksijen tüpü silah sayıldı

Dehşete düşüren olayda yeni gelişme... Oksijen tüpü silah sayıldı!

Trabzon’da geçtiğimiz Nisan ayında hastanede kanser tedavisi gören babasının vefatının ardından doktor ve sağlık personeliyle tartışmasının ardından elindeki oksijen tüpü ile doktorlara saldırdığı iddiasıyla ev hapsi kararı verilen şahıs hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede şahsın elindeki oksijen tüpü silah olarak değerlendirildi.

5.06.2020Gündem
Yaşar Kemal yeryüzüdür

Yaşar Kemal yeryüzüdür!

Özdemir İnce'nin 'Yaşar Kemal Türkiye’dir'i hakbilir bir kitap. Yaşar Kemal’in yanına Türk edebiyatından hiç kimseyi koymuyor. Onun bir ‘ada’, çok zengin, özgür, benzersiz bir yazar olduğunu söylüyor.

5.06.2020Kitap Sanat
Fatih Sondaj Gemisine tur düzenleniyor

Fatih Sondaj Gemisine tur düzenleniyor

Karadeniz’de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul’dan uğurlanıp, Trabzon’a gelen Fatih Sondaj Gemisi’ni yakından görmek isteyenler için turlar düzenlenmeye başlandı. Karadeniz açıklarında demirleyen gemiyi tur sayesinde yakından görenler, selam veriyor, cep telefonu kameralarıyla kayda alıyor.

5.06.2020Ekonomi
Yarın hava durumu nasıl olacak Meteoroloji 5 Haziran il il hava durumu tahminleri

Yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji 5 Haziran il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi için sağanak yağış uyarısında bulunan MGM hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağını açıkladı. Marmara Bölgesi'nde perşembe günü hava sıcaklığında yaşanan yükselişle beraber, 'Yarın hava nasıl olacak? sorusunun yanıtı araştırılıyor. İşte, 5 Haziran Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

4.06.2020Gündem
Doğu Karadeniz yaylaları ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor

Doğu Karadeniz yaylaları ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor

Doğa turizmi ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Doğu Karadeniz yaylaları, normalleşme süreci kapsamında misafirlerini kısa süre içerisinde yeniden ağırlayacağı günleri bekliyor.

4.06.2020Seyahat
Yeni salgın kabusu Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Yeni salgın kabusu! Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Sivas’ta kene ısırması soncu KKKA tanısı konulan hasta sayısı yaklaşık 100’e ulaştı, geçtiğimiz yıl, yıl boyunca görülen vaka sayısına bir ayda ulaşıldı.

4.06.2020Gündem
Havalar ne zaman ısınacak, yağmur yağacak mı 4 Haziran hava durumu tahminleri

Havalar ne zaman ısınacak, yağmur yağacak mı? 4 Haziran hava durumu tahminleri

Havalar ne zaman ısınacak? Hava durumu tahminlerini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Bölgesi'nin bazı illeri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığı, yapılan son değerlendirmelere göre, iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacak. Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olması ön görülüyor. İşte, son değerlendirmelere göre MGM 4 Haziran Türkiye geneli hava durumu raporu...

3.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
Rus Savaş gemisi İstanbul Boğazından böyle geçti Dikkat çeken görüntü...

Rus Savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan böyle geçti! Dikkat çeken görüntü...

Rus savaş gemisi 'Azov' İstanbul Boğazı'ndan geçti. Geminin geçişine sahil güvenlik botu da eşlik ederken geçişi sırasında silahlı bir askerin geminin ön bölümünde sipere yattığı görüldü.

3.06.2020Gündem
Tescilli güzellik, doğa severleri ağırlayacak

Tescilli güzellik, doğa severleri ağırlayacak

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 2011 yılında tescil edilen Zinav Gölü Tabiat Parkı, doğa severleri ağırlamaya hazırlanıyor.

3.06.2020Seyahat
Trabzonsporda Ndiaye bilmecesi

Trabzonspor'da Ndiaye bilmecesi

Trabzonspor, devre arasında Stoke City’den kiraladığı Badou Ndiaye’yi, kronik sakatlığından ve ücretini yüksek bulduğundan ötürü önümüzdeki sezon kadroda düşünmeyebilir.

3.06.2020Futbol
Trabzonsporda hedef deplasman maçlarında kayıp vermemek

Trabzonspor'da hedef deplasman maçlarında kayıp vermemek

Trabzonspor, 12 Haziran’da başlayacak olan maçlarda gözünü Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda oynayacağı kritik maçlara dikti. Bordo-mavililer, ligde oynayacağı 8 maçın 5'ini deplasmanda oynayacak. Kupada da Fenerbahçe ile Kadıköy'de karşılaşacak.

3.06.2020Futbol
Hiç koronavirüs vakası görülmedi Eskisi gibi yoğunluk olmayacak, fiyatlar daha uygun olacak

Hiç koronavirüs vakası görülmedi! "Eskisi gibi yoğunluk olmayacak, fiyatlar daha uygun olacak"

Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl, koronavirüs salgını sonrası normalleşme süreci ile birlikte hazırlıklarını tamamlayarak ziyaretçilerini beklemeye başlarken, ilk ziyaretçileri ise Diyarbakır'dan geldi.

3.06.2020Seyahat
Bugün yağmur yağacak mı, hava durumu nasıl İşte il il hava durumu raporu

Bugün yağmur yağacak mı, hava durumu nasıl? İşte il il hava durumu raporu

Doğu Anadolu Bölgesi için kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuldu.Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Haziran hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre, 2 Haziran Salı günü iç kesimlerde 2 ila 4 derece hava sıcaklığı azalacak. Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. İşte, 2 Haziran Türkiye geneli hava durumu raporu.

3.06.2020Gündem
Ordu’da dolu fındık bahçelerini vurdu

Ordu’da dolu fındık bahçelerini vurdu

ORDU’nun Gürgentepe ilçesinde etkili olan dolu hayatı olumsuz etkilerken, fındık bahçeleri zarar gördü.

3.06.2020Gündem
Tek tip yapılaşma ile hayran bırakan mahallelerini koruyorlar

Tek tip yapılaşma ile hayran bırakan mahallelerini koruyorlar

Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Yeşilce Mahallesi, kendine özgü Karadeniz mimarisiyle ilgi çekiyor. Çatıları kırmızı, dış cepheleri beyaz olan binalar, korunarak nesilden nesile aktarılıyor.

3.06.2020Seyahat
Karadenizde yılan tehlikesi vatandaşları tedirgin ediyor

Karadeniz'de yılan tehlikesi vatandaşları tedirgin ediyor

Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

3.06.2020Haber
Son dakika transfer haberleri | Trabzonspor, Nicein Abdülkadir Ömür için yaptığı 17 milyon Euroluk teklifi reddetti

Son dakika transfer haberleri | Trabzonspor, Nice'in Abdülkadir Ömür için yaptığı 17 milyon Euro'luk teklifi reddetti

Yusuf'un ardından Abdülkadir Ömür de Fransa'ya gidebilir... Pandemi sürecini fırsat bilen Nice, 20 yaşındaki oyuncu için Trabzonspor'a 17 milyon Euro (128.3 milyon TL) önerdi. Fırtına bu teklifi reddetti ve kapıyı 25 milyon Euro'dan açtı. Pazarlıkların kıran kırana devam ettiği öğrenildi

3.06.2020Futbol
Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan etti

Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan etti

SAMSUN'un Salıpazarı ilçesindeki Runik Türk Kaya Yazıt ve Tamga’ları ile kaya mezarları, defineciler tarafından talan edildi. Kaya mezarlarında altın aramak için kazı yapan defineciler, tarihi alanda büyük tahribata yol açtı.

3.06.2020Gündem
Karadenizde büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvinde görüldü...

Karadeniz'de büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvin'de görüldü...

Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

3.06.2020Gündem
2 milyonluk korona göçü

2 milyonluk korona göçü

Seyahat yasağının kalkmasıyla yurtiçinde 2 milyon kişi şehir değiştirdi. Vatandaşlar en çok Ege ve Akdeniz sahillerindeki illere geçiş yaptı. Seyahat izin belgesiyle şehir değiştirmelerine izin verilen 65 yaş üstü 910 bin kişi de refakatçileriyle birlikte başka illere gitti.

3.06.2020Gündem
3 Haziran hava durumu tahminleri: Hava durumu nasıl olacak

3 Haziran hava durumu tahminleri: Hava durumu nasıl olacak?

Hava nasıl olacak? Hava durumu tahminlerini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Haziran başından beri mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 2 ila 4 derece artacak. Bazı bölgelerde ise kuvvetli rüzgar etkili olacak. İşte, 3 Haziran il il hava durumu tahminleri...

2.06.2020Gündem
İstanbul Avrupa Yakası 2 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Avrupa Yakası 2 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerindeki son durumu merak ediyorlar. Bir çok semtte meydana gelen hem bakım çalışması hem de arıza kaynaklı çalışmalar elektrik kesintilerine neden oluyor. Peki arıza listesine bakıldığında elektriklerin geleceği saatler nedir? İşte ilçe ilçe elektriklerin geleceği saatler

2.06.2020Gündem
Türkiyeden 9 ayda 1 milyar 964 milyon dolarlık fındık ihracatı yapıldı

Türkiye'den 9 ayda 1 milyar 964 milyon dolarlık fındık ihracatı yapıldı

Türkiye'den 9 ayda 1 milyar 964 milyon 965 bin dolarlık fındık ihracatı yapıldığı bildirildi.

2.06.2020Ekonomi
Rizeden yapılan 4 aylık çay ihracatı yüzde 159 arttı

Rize'den yapılan 4 aylık çay ihracatı yüzde 159 arttı

Rize'den yılın ilk 4 ayında yapılan çay ihracatı, geçen yılın aynı dönemine oranla değerde yüzde 159 artarak 3 milyon 156 bin 282 dolara ulaştı.

2.06.2020Ekonomi
Doğu Karadenizden ihracat ocak-mayıs döneminde arttı

Doğu Karadeniz'den ihracat ocak-mayıs döneminde arttı

Doğu Karadeniz'deki 4 ilden ocak-mayıs döneminde gerçekleştirilen ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 0,4 artarak 566 milyon 561 bin 51 dolar oldu.

2.06.2020Ekonomi
Rizede binlerce kişiye test yapıldı Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de binlerce kişiye test yapıldı! Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de koronavirüs tedbirleri kapsamında çay hasadı için özel seyahat izin belgesiyle memleketlerine gelen üreticilerden 11 bin 37'sine test yapıldı. 22 kişinin testi pozitif çıkarken, temas ettikleri belirlenen 202 kişilik aileleri de karantinaya alındı.

2.06.2020Gündem
Sümela Manastırı yeniden ziyarete açıldı

Sümela Manastırı yeniden ziyarete açıldı

Trabzon'un Maçka ilçesinde, Türkiye'nin önemli tarihi, turistik ve inanç mekanlarından olan Sümela Manastırı'nda, restorasyon çalışmaları 4 yıldır sürüyor. Endüstriyel dağcıların yer aldığı ekibin, çelik ağ örme çalışmalarını sürdürdüğü manastır, normalleşme kapsamında sınırlı bölgeleri ile yeniden ziyarete açıldı. Sosyal mesafe kuralı ve hijyenin ön planda tutulduğu manastır, ziyaretçilerini ağırlıyor.

2.06.2020Seyahat
Son Dakika | Oğulcan Çağlayan, Galatasaray için gün sayıyor

Son Dakika | Oğulcan Çağlayan, Galatasaray için gün sayıyor

Süper Lig'in 27nci haftasında sahasında Galatasarayı konuk edecek Çaykur Rizesporda hazırlıklar devam ediyor.

2.06.2020Futbol
Sümela Manastırı yeniden ziyarete açıldı

Sümela Manastırı yeniden ziyarete açıldı

TRABZON'un Maçka ilçesinde, Türkiye'nin önemli tarihi, turistik ve inanç mekanlarından olan Sümela Manastırı'nda, restorasyon çalışmaları 4 yıldır sürüyor. Endüstriyel dağcıların yer aldığı ekibin, çelik ağ örme çalışmalarını sürdürdüğü manastır, normalleşme kapsamında sınırlı bölgeleri ile yeniden ziyarete açıldı. Sosyal mesafe kuralı ve hijyenin ön planda tutulduğu manastır, ziyaretçilerini ağırlıyor.

2.06.2020Gündem
Karadenizde zararlı kelebek tehlikesi artıyor

Karadeniz'de zararlı kelebek tehlikesi artıyor

Doğu Karadeniz'de, 2007 yılında görülmeye başlanan, son birkaç yıldır da Marmara ve Trakya Bölgesine de yayılan, özellikle yaz ayı ile birlikte yeniden ortaya çıkan 'Ricania simulans' adlı kelebek türü zararlı böcek, tarım alanları başta olmak üzere suyunu emdiği diğer bitkiler ve yeşil örtünün kurumasına neden oluyor. Uzmanlar, bu yılda yumurtalarından çıkmaya hazırlanan zararlı böcek türü için geçen yıldan kalan atık dal ve kalıntıların imha edilmesi uyarısında bulunuyor.

2.06.2020Haber
Büyük tehlike Karadenizde başladı, İstanbul ve Trakyaya yayıldı

Büyük tehlike! Karadeniz'de başladı, İstanbul ve Trakya'ya yayıldı

Doğu Karadeniz'de, 2007 yılında görülmeye başlanan, son birkaç yıldır da Marmara ve Trakya Bölgesine de yayılan, özellikle yaz ayı ile birlikte yeniden ortaya çıkan 'Ricania simulans' adlı kelebek türü zararlı böcek, tarım alanları başta olmak üzere suyunu emdiği diğer bitkiler ve yeşil örtünün kurumasına neden oluyor. Uzmanlar, bu yılda yumurtalarından çıkmaya hazırlanan zararlı böcek türü için geçen yıldan kalan atık dal ve kalıntıların imha edilmesi uyarısında bulunuyor.

2.06.2020Gündem
Meteoroloji’den uyarı: İstanbul, Ankara ve İzmir’de…

Meteoroloji’den uyarı: İstanbul, Ankara ve İzmir’de…

Meteoroloji’den gelen son dakika bilgilerine göre sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar İstanbul, Ankara ve İzmir’de bugün de etkisini gösterecek.

2.06.2020Gündem
Meteoroloji 2 Haziran hava durumu: Hava yarın nasıl olacak İstanbula yağmur yağacak mı

Meteoroloji 2 Haziran hava durumu: Hava yarın nasıl olacak? İstanbul'a yağmur yağacak mı?

Yarın hava durumu nasıl olacak? sorusu, Marmara Bölgesi ve İstanbul'da başlayan sağanak yağışın ardından sorgulanıyor. Yağış olasılıkları merak edilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Haziran hava durumu tahminlerini paylaştı. Buna göre, 2 Haziran Salı günü iç kesimlerde 2 ila 4 derece hava sıcaklığı azalacak. Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. İşte, 2 Haziran Türkiye geneli hava durumu raporu.

1.06.2020Gündem
Bakan Dönmez duyurdu: İlk durağına ulaştı

Bakan Dönmez duyurdu: İlk durağına ulaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi'nin, Karadeniz seferinin ilk durağı olan Trabzon'a ulaştığını açıkladı.

1.06.2020Gündem
İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul Avrupa Yakası 1 Haziran elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerinin ne zaman düzeleceğini merak ediyorlar. Konu hakkında internette yapılan aramalarda bir çok semtte meydana gelen planlı veya arıza nedeniyle meydana gelen kesinti bulunuyor. Peki elektrikler ne zaman gelecek.. İşte elektrik kesinti listesi ve elektrik kesintilerinin düzeleceği saatler

1.06.2020Gündem
Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon’da

Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon’da

Karadeniz’de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul’dan uğurlanan Fatih Sondaj Gemisi, Trabzon'a ulaştı. Törenle karşılanan ve sökülen parçaları limanda hazırlanan özel vinçle monte edilecek gemi, ilk sondaja 15 Temmuz’da Karadeniz Ereğlisi açıklarındaki Tuna-1 lokasyonunda başlayacak.

1.06.2020Ekonomi
İstanbulda hava durumu bugün nasıl olacak İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

İstanbul'da hava durumu bugün nasıl olacak? İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kuvvetli yağış beklendiği için yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün İstanbul’da yerel olarak kuvvetli (15-40 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği için su baskını, sel, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İşte 1 Haziran il il hava durumu raporu

1.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem