EKSTRA
MENÜ

Izmit Körfezi

Izmit Körfezi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Izmit Körfezi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.085 Izmit Körfezi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Izmit Körfezi Haberleri

Gölcükte sahil denizanasıyla kaplandı

Gölcük'te sahil denizanasıyla kaplandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, sahil şeridinin bir bölümü denizanası istilasına uğradı. Şaşırtan manzarayla karşılaşan bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla denizanalarını görüntüledi.

14.10.2021Haber
Sahili kapladı Görenler telefonuna sarıldı

Sahili kapladı! Görenler telefonuna sarıldı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, sahil şeridinin bir bölümü denizanası istilasına uğradı. Şaşırtan manzarayla karşılaşan bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla denizanalarını görüntüledi.

14.10.2021Gündem
İzmit Körfezini kirleten gemiye 1,8 milyon lira ceza kesildi

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 1,8 milyon lira ceza kesildi

Kocaeli'de, İzmit Körfezi'ni kirlettiği tespit edilen gemiye 1 milyon 804 bin 776 lira para cezası uygulandı.

2.10.2021Haber
İzmit Körfezini kirleten gemiye 1,8 milyon lira ceza kesildi

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 1,8 milyon lira ceza kesildi

Kocaeli'de, İzmit Körfezi'ni kirlettiği tespit edilen gemiye 1 milyon 804 bin 776 lira para cezası uygulandı.

2.10.2021Gündem
İzmit Körfezi’ni kirleten gemiye 1 milyon 197 bin lira ceza

İzmit Körfezi’ni kirleten gemiye 1 milyon 197 bin lira ceza

Kocaeli'nin Derince ilçesinde, limanda demirli olan Panama bandıralı kuru yük gemisinden sızan yağ ve yakıtın denize döküldüğü belirlendi. İzmit Körfezi’ni kirleten gemiye yönelik 1 milyon 197 bin 865 lira ceza kesildi.

23.09.2021Gündem
Marmara Denizinde yeni tehlike: Oksijen azlığı Kötüleşerek devam ediyor

Marmara Denizi'nde yeni tehlike: Oksijen azlığı! 'Kötüleşerek devam ediyor'

Marmara Denizi'nde Bilim-2 Gemisi ile önemli araştırmalar yürüten ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü'nde görevli bilim insanları, müsilajın artık büyük ölçüde azaldığını tespit ederken, çok ciddi boyuta ulaşan oksijen azlığı probleminin yeni bir tehlike oluşturduğunu belirledi. ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, "Marmara'da müsilaja neden olan fazla azot ve fosfor yüklerinin varlığının denizin içinde birikmiş olması sorunu hala devam ediyor. Bunun dolaylı bir sonucu olarak fazla biyolojik üretkenlik ve son yıllarda bunun bir sonucu olan oksijen azlığı durumu da kötüleşerek devam ediyor" ifadelerini kullandı.

17.09.2021Gündem
‘Porada’ rezaleti İzmit Körfezini böyle kirletti...

‘Porada’ rezaleti! İzmit Körfezi'ni böyle kirletti...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, denetimler sırasında Derince’deki Safiport Limanı mevkisinde bulunan ‘Porada’ isimli gemiden İzmit Körfezi'ne petrol türevi madde döküldüğünü belirledi.

15.09.2021Gündem
Yaz daha bitmedi, yakın bir yerlerde devam ediyor...

Yaz daha bitmedi, yakın bir yerlerde devam ediyor...

Yarın ilk ve orta öğretimde yüz yüze eğitim başlıyor. Okul için şehre dönmüş olabilirsiniz ama bu, hafta sonlarını doğada, deniz kenarında geçirmenize engel değil. Kalbini sayfiyede bırakanlar için büyük şehirlere yakın en güzel hafta sonu tatili rotalarını jürimize sorduk. Şile’den Selçuk’a şehre ve doğaya yakın yerler iki günlüğüne de olsa bizi çağırıyor.

5.09.2021Seyahat
48 bin bina tehlikesi

48 bin bina tehlikesi

İstanbul Şehircilik Atölyesi Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Aydoğdu, belediye ekiplerinin ilçe ilçe gezerek beklenen büyük İstanbul depreminde hasar alabilecek binaların analizinin yapıldığını söyledi. Aydoğdu, 2018’deki rapora göre 48 bin binanın ağır hasar alabileceğini vurguladı.

16.08.2021Gündem
Beklenen İstanbul depreminde korkutan tablo: Risk çok yüksek

Beklenen İstanbul depreminde korkutan tablo: Risk çok yüksek

Prof. Dr. Bülent Oruç, İstanbul'da olası bir depremde, Kocaeli’deki binaların yıkılma riskinin çok yüksek olduğunu söyledi. Oruç, kentsel dönüşümün hızlandırılması ve güvenli yaşam alanlarının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Yaygın görüş, İstanbul depreminin, Kuzey Anadolu fay hattının Marmara Denizi içindeki Çınarlık çukurluğu kuzeyini denetleyen Adalar kolu, Orta Marmara kolu ve Ganos kolundan biri üzerinde ve yakın zamanda olacağıdır.'' ifadelerini kullandı.

15.08.2021Gündem
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Atık su borusu patladı, İzmit Körfezinde kirlilik oluştu

Atık su borusu patladı, İzmit Körfezi'nde kirlilik oluştu

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde atık su borusu patladı. Atık su İzmit Körfezi'ne akarken, deniz yüzeyinde kirlilik oluştu, çevreye kötü kokular yayıldı.

29.07.2021Gündem
İzmit Körfezinin turkuaz rengi müsilaj oluşumunun durduğu anlamına gelmez

'İzmit Körfezi'nin turkuaz rengi müsilaj oluşumunun durduğu anlamına gelmez'

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül, İzmit Körfezi’nin turkuaz rengine bürünmesinin nedeninin planktonlar olduğunu söyleyerek, “Bu doğal bir süreç. 'Fitoplankton coccolithophore' adı verilen organizmaların çoğalmasıyla ilgilidir. Yapılarında klorofil bulunduğu için güneşin ışınlarını yansıttığından turkuaz rengi oluşuyor. Turkuaz, müsilaj oluşumunun durduğu anlamına da gelmez” dedi.

27.07.2021Gündem
Planktonlar İzmit Körfezini turkuaz rengine döndürdü

Planktonlar İzmit Körfezi'ni turkuaz rengine döndürdü

İzmit Körfezi son günlerde turkuaz renge büründü. Yüksek Çevre Mühendisi Sait Ağdacı, buna, denizde yaşayan canlıların en önemli besin kaynaklarından biri olan planktonların neden olduğunu düşündüklerini söyledi.

25.07.2021Haber
Müsilajla mücadele ediyordu... İzmit Körfezinde dikkat çeken görüntü: Rengi turkuaza döndü

Müsilajla mücadele ediyordu... İzmit Körfezi'nde dikkat çeken görüntü: Rengi turkuaza döndü

İzmit Körfezi son günlerde turkuaz renge büründü. Yüksek Çevre Mühendisi Sait Ağdacı, buna, denizde yaşayan canlıların en önemli besin kaynaklarından biri olan planktonların neden olduğunu düşündüklerini söyledi.

25.07.2021Gündem
İzmit Körfezi müsilajdan arındı

İzmit Körfezi müsilajdan arındı

İzmit Körfezi’nde müsilajla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalardan olumlu sonuç alındı.

11.07.2021Gündem
Son dakika... Marmarada balıklar görünmeye başladı

Son dakika... Marmara'da balıklar görünmeye başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ndeki müsilajla mücadele kapsamında balıkların yeniden görüldüğünü söyledi.

10.07.2021Ekonomi
Kocaeliden yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracat

Kocaeli'den yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracat

Türk sanayisinin ana üssü Kocaeli, ocak-haziran döneminde 7 milyar 840 milyon 382 bin dolarlık dış satıma imza attı.

6.07.2021Ekonomi
Bakan Kurum: Marmaramızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum

Bakan Kurum: Marmara'mızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara'daki müsilaj problemine ilişkin 3 senelik takvim belirlediklerini belirterek, "Ama ben inanıyorum ki önümüzdeki 1,5-2 yıl içinde bu takvim ile birlikte adımlarımızı atacağız, o azot ve fosfor seviyesinde, olması gereken seviyeyi yakalamak suretiyle Marmara'mızı eski haline getireceğimizi düşünüyorum." dedi.

4.07.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan özeleştiri: ‘Başörtüsünü en büyük sorun yaptık’

Kılıçdaroğlu’ndan özeleştiri: ‘Başörtüsünü en büyük sorun yaptık’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nde muhtarlara seslenirken özeleştiri de yaptı, “Bizim bir sürü kabahatimiz var. Kendimizle de hesaplaşıyoruz. Bir dönem başörtüsünü Türkiye’nin en büyük sorunu haline getirdik. Sana ne kardeşim başörtüsünden? O kadın huzur içinde yaşıyor mu, sen ona bakacaksın” dedi.

25.06.2021Gündem
Türk boğazlarına yerli ve milli yazılım

Türk boğazlarına yerli ve milli yazılım

HAVELSAN tarafından yürütülen ve tamamlanma aşamasına gelen Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistem Yükseltmesi ve İlavesi Projesi ile boğazlardaki tüm altyapı millileştirilecek, bu alanda teknolojik bağımsızlık sağlanacak.

24.06.2021Ekonomi
Bakan Kurum: 16 işletme faaliyetten men edildi

Bakan Kurum: 16 işletme faaliyetten men edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "(Müsilajla mücadele) Yaptığımız denetimlerle Yalova'da 3, Balıkesir'de 3, Tekirdağ'da 9, Kocaeli'de 1 işletme olmak üzere 16 işletme faaliyetten men edildi" dedi.

22.06.2021Ekonomi
30 metre derinliği etkileyecek Müsilaj ile mücadelede yeni dönem

30 metre derinliği etkileyecek! Müsilaj ile mücadelede yeni dönem

Müsilaj problemi ile mücadele için denizin dibine oksijen verilecek. Daha önce Kanada'da tatlı suda denenen cihaz tuzlu suda ilk defa Türkiye'de denenecek. CNN Türk muhabiri Sema Akbulut detayları anlattı.

22.06.2021Ekonomi
Son dakika: İstanbul Kartalda 3.9 büyüklüğünde deprem.. İşte gelen ilk açıklamalar

Son dakika: İstanbul Kartal'da 3.9 büyüklüğünde deprem.. İşte gelen ilk açıklamalar

Son dakika göre İstanbul'da merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada "Güvenlik ve zabıta birimlerimize intikal eden herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. İlimize geçmiş olsun" dedi. Kandilli Rasathanesi, İstanbul'da meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı. CNN TÜRK yayınına katılan uzmanlar İstanbul'da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremi yorumladılar. İşte İstanbul'daki depreme ilişkin son dakika gelişmeleri...

19.06.2021Gündem
Dünyada ilk kez... Türkiyede Yavuz Sultan Selim Köprüsüne kuruldu

Dünyada ilk kez... Türkiye'de Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne kuruldu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne gemi kaynaklı deniz kirliliğini uzaktan tespit etmeyi sağlayan gece görüş kameralı sistem kuruldu. Dünyada ilk kez bir köprünün üzerine kurulan sistem, 5 kilometrelik alanda gemilerden kaynaklanan kirliliği tespit etmeyi sağlıyor. Köprü yaklaşık bin 400 tane kamera ile sürekli takip ediliyor. İTÜ Türk Boğazları Denizcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Özcan Arslan, ''Suyun üzerinde herhangi bir kirlilik olduğu anda sistem tespit ediyor. Sistem bunu akıntı ve hız bilgileri ile eşleştirip bu kirliliğin hangi gemiden kaynaklandığını da tespit ediyor'' dedi.

14.06.2021Gündem
Ekipler temizliyor rüzgârla dönüyor

Ekipler temizliyor rüzgârla dönüyor

Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilajın temizlenmesi için çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu kapsamda dün de Caddebostan sahilinde temizlik çalışması vardı. Ellerindeki kepçelerle müsilajı temizlemeye çalışan ekipler, temizledikleri yerlerin bir süre sonra yeniden dolduğunu söyledi.

14.06.2021Gündem
Müsilaj balıkları zehirledi iddiasına yanıt verdi

Müsilaj balıkları zehirledi iddiasına yanıt verdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Ayaz, müsilajın balıkları zehirlediği iddiasının doğru olmadığını belirterek, "Müsilajın şeker bazlı bir sıvı olduğunu söyleyebiliriz. Şekerin balıklara zehir etkisi olması mümkün değil” dedi.

9.06.2021Gündem
Tüm Türkiyenin gündeminde Deniz salyası için heyecanlandıran çalışma

Tüm Türkiye'nin gündeminde! Deniz salyası için heyecanlandıran çalışma

Özellikle Marmara Denizi'nde etkili olan deniz salyası endişelendiren görüntüler oluşturmayı sürdürüyor. Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Marmara Denizindeki müsilajın temizlenmesiyle ilgili laboratuvarda yürüttükleri çalışmalarda umut verici sonuçlar aldıklarını belirterek, soğuk atmosferik plazmayla üretilen reaktif oksijenin deniz suyuna enjekte edilmesinin sorunu çözebileceğini gördüklerini, bu teknolojinin nasıl uygulanacağı konusunda çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

7.06.2021Gündem
Son dakika... Meclis’te Marmara alarmı Tehlike çok  büyük: Karadeniz de ölür

Son dakika... Meclis’te Marmara alarmı! Tehlike çok büyük: Karadeniz de ölür

İklim Değişikliği ve Politika Araştırma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Gülşah Deniz Atalar, Marmara’daki deniz salyasının, Karadeniz’i de yok edebileceğini söyledi

4.06.2021Gündem
İzmit Körfezine gemiyle atık bırakılmasına 1 milyon lira ceza

İzmit Körfezi'ne gemiyle atık bırakılmasına 1 milyon lira ceza

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce deniz uçağıyla yapılan denetimde, İzmit Körfezi’ne atık bıraktığı belirlenen gemiye yönelik 1 milyon 301 bin lira ceza uygulandı.

3.06.2021Gündem
ABD basını yayınladı: Deniz salyası uzaydan böyle görünüyor

ABD basını yayınladı: Deniz salyası uzaydan böyle görünüyor

Amerikan Washington Post gazetesi, son dönemde Marmara Denizi’nin yüzeyini kaplayan ve balıkçıların ciddi sorunlar yaşamasına neden olan deniz salyasını (müsilaj) gündemine aldı.

28.05.2021Dünya
Körfez nedir ve nasıl oluşur Körfez örnekleri (Coğrafya)

Körfez nedir ve nasıl oluşur? Körfez örnekleri (Coğrafya)

Körfez çok sık duyduğumuz, genelde ne olduğunu tarif edemediğimiz bir kelimedir. Bu kelime aslında bir coğrafya terimidir. Şimdi Körfez nedir ve nasıl oluşur? Körfez örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Deniz salyası kâbusu Çınarcıkı da sardı İnanılmaz görüntü... Tamamen kapladı

Deniz salyası kâbusu Çınarcık'ı da sardı! İnanılmaz görüntü... Tamamen kapladı

Marmara Denizi'nde çok sayıda bölgede etkili olan deniz salyası Yalova’nın Çınarcık sahillerini de kapladı. Deniz salyası yat limanını tamamen kaplarken balık ölümlerine de yol açtı.

25.05.2021Gündem
İşaretleri takip ederek tatile uygun adım...

İşaretleri takip ederek tatile uygun adım...

Dışarıda gürül gürül akan bir bahar var ve evde oturmak gittikçe zorlaşıyor. Hal böyle olunca ‘tatil’ dediğimizde, sosyal mesafenin rahatlıkla korunabileceği açık hava aktiviteleri geliyor akla. Neyse ki bizler çok şanslıyız, yaşadığımız bu eşsiz coğrafyada, isteyene tarih ve doğayı birleştiren antik yollar, isteyene oksijeni bol günübirlik rotalar var. Üstelik önerdiğimiz yürüyüş yollarının hepsi işaretli. Yani rehbere ihtiyacımız olmadan, işaretleri takip ederek parkuru tamamlayabileceğimiz, Türkiye’nin en güzel rotaları. Sözün kısası, şimdi güzel yürüyüşlere çıkmanın tam zamanı…

23.05.2021Seyahat
Deniz salyası İzmit Körfezine geri döndü

Deniz salyası İzmit Körfezi'ne geri döndü

KOCAELİ'nin Gölcük ilçesi sahillerinde aylardır mücadele edilen deniz salyası tekrar ortaya çıktı. Deniz salyasının su yüzeyinde kilometrelerce uzadığı görüldü.

22.05.2021Haber
Deniz salyası İzmit Körfezi’ne geri döndü

Deniz salyası İzmit Körfezi’ne geri döndü

Kocaeli'nin Gölcük ilçesi sahillerinde belediyenin yaptığı temizliğin ardından bir süredir görülmeyen deniz salyası, yeniden ortaya çıktı.

22.05.2021Gündem
2021 Mavi Bayraklı plaj sayısı açıklandı… İşte hayal kırıklığına uğrayan iller...

2021 Mavi Bayraklı plaj sayısı açıklandı… İşte hayal kırıklığına uğrayan iller...

Dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden biri olan Mavi Bayrak’ta Türkiye yine önemli bir başarıya imza attı. Bu yıl 519 plaj, 22 marina, 6 bireysel yat ve ilk kez 10 turizm teknesi Mavi Bayrak almaya hak kazandı. Dünya sıralamasında bu yıl da üçüncü olurken, listeye sürpriz bir şehir daha girdi. İşte detaylar…

21.05.2021Gündem
İzmit Körfezinden 100 ton deniz salyası temizlendi

İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendi

 İzmit Körfezi'nde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

8.05.2021Haber
Kocaelinde deniz salyası için harekete geçildi

Kocaeli'nde deniz salyası için harekete geçildi!

İzmit Körfezi'nde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

8.05.2021Gündem
Deniz salyası tehlikesi için harekete geçildi 100 ton toplandı

Deniz salyası tehlikesi için harekete geçildi! 100 ton toplandı

Marmara'da neredeyse tüm sahilleri kaplayan ve kötü koku yayan deniz salyasından kaynaklı beyaz tabakanın temizlenmesi için harekete geçildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 100 ton deniz salyası topladı.

8.05.2021Gündem
Endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Endişelendiren görüntü! Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Marmara Denizi'nde sık sık görülen deniz salyası Büyükada'yı sardı. Dibe çökmesi halinde deniz canlıları için büyük tehlike oluşturan deniz salyası, adalıları endişelendirdi. Büyükada sakinleri sahile hava almaya bile gidemediklerini söyledi. Kocaeli'nin Darıca ilçesinde sahil kesimi, deniz salyası ile kaplandı. Büyük bir kesimde etkili olan deniz salyası, dronla görüntülendi.

1.05.2021Gündem
Büyükada ve İzmit Körfezinde deniz salyası alarmı

Büyükada ve İzmit Körfezi'nde deniz salyası alarmı!

Büyükada'yı deniz salyası da olarak bilinen müsilaj sardı.

1.05.2021Gündem
Kalede alkol alıp, tarihi sütunu masa yaptılar

Kalede alkol alıp, tarihi sütunu masa yaptılar

KOCAELİ’nin Körfez ilçesinde geçen yıl restorasyonu tamamlanan Hereke Kalesi’ne giren kişiler, alkol alıp, tarihi sütunu masaya çevirerek içeride ateş yaktı. İzmit Körfezi manzaralı kalede etrafa atılan alkol kutuları ve şişeleri, belediye ekiplerince temizlendi.

16.04.2021Haber
Tarihi kalede vandallık Sütunu masa yaptılar

Tarihi kalede vandallık! Sütunu masa yaptılar

KOCAELİ’nin Körfez ilçesinde geçen yıl restorasyonu tamamlanan Hereke Kalesi’ne giren kişiler, alkol alıp, tarihi sütunu masaya çevirerek içeride ateş yaktı. İzmit Körfezi manzaralı kalede etrafa atılan alkol kutuları ve şişeleri, belediye ekiplerince temizlendi.

16.04.2021Gündem
Kocaelide kaçak kum midyesi avcılığı yapan 4 kişiye para cezası

Kocaeli'de kaçak kum midyesi avcılığı yapan 4 kişiye para cezası

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kaçak kum midyesi avcılığı yapan 4 kişiye idari para cezası uygulandı.

14.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Marmara Bölgesi’ndeki korkutucu çevre kâbusu

Son zamanlarda beni en çok etkileyen gazetecilik çalışmalarından biri, Milliyet’ten iki arkadaşımızın Marmara Denizi’nde karşılaştığımız deniz salyası (müsilaj) felaketinin kaynaklarını teşhis etmek üzere Marmara havzasında çıktıkları keşif yolculuğunu anlatan yazı dizileri oldu. Muhabir Cihat Aslan ile foto muhabiri Can Erok’un hazırladıkları dizinin adı yeteri kadar kuvvetli: “Marmara’nın Katilleri”.

22.07.2021

İşte son müsilaj raporu

Mustafa Hoca, Çanakkale’den Babakale’ye kadar daldı... İyi haberler geldi. Ege rahat nefes aldı...

3.07.2021

Marmara Denizi’nin toparlanma şansı yok!

Bir süredir Marmara Denizi’nde yürek burkan ve endişeye sebep olan deniz kirliliği hakkında açıklama yapan Belgesel Yapımcısı ve Su Altı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan, “Kıyısal alana sıkışmış bu kadar yaşam söz konusu iken Marmara Denizi’nin kendini toparlama şansı yok denenecek kadar azdır,” dedi.

3.06.2021

Ya ne verecekti deniz?

Burgazada İskelesi’nde, adanın namlı “köpek bireyi” Maço tanıdıklarını yolcu etmeye hazırlanıyor...

20.05.2021