EKSTRA
MENÜ

Telefon

Telefon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Telefon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92.688 Telefon haberi bulunmuştur.

Telefon Haberleri

ABD′de karıştıran Floyd davası başladı Avukattan skandal sözler

ABD′de karıştıran Floyd davası başladı! Avukattan skandal sözler

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davasına devam edildi. Chauvin’in avukatı Eric Nelson ise Floyd’un gözaltına alındıktan sonra polis aracına girmemek için direndiğini savunarak, “Derek Chauvin, 19 yıllık kariyeri boyunca tam da böyle durumlar için eğitildiği şeyi yaptı." ifadesini kullandı.

30.03.2021Dünya
Tower Köprüsü Nerede Tower Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Tower Köprüsü Nerede? Tower Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Londra’da gezilip görülmesi gereken yerlerden biri Tower Bridge’dir. Tower Köprüsü nerededir? Tower köprüsüne nasıl gidilir? Tower köprüsü tarihi nasıldır? Tower köprüsünün hikayesi nedir? Tower Köprüsü özellikleri nelerdir? İşte, Londra’nın en güzel yerlerinden biri olan ve her yıl çok fazla ziyaretçi çeken Tower köprüsü hakkındaki bilgileri sizin için derledik.

30.03.2021Seyahat
AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepeden kahve daveti açıklaması

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den "kahve daveti" açıklaması

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sütlüce’de bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Kabaktepe seçim hazırlıklarından, İstanbul'un gelişimi için yapılacak çalışmalara değin birçok konuda görüşlerini açıkladı. Kabaktepe, " CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir araya gelecek misiniz" sorusu üzerine, “Arkadaş hem gelmek istiyorsun, 15 gün sonra telefon edip söylüyorsun, 3 gün sabretmeyip gazeteciye ‘biz telefon ettik cevap vermediler’ diyorsun. Ondan sonra inandım ki maksat nezaketli ve saygılı bir şekilde, bir İstanbul il başkanına yakışır bir şekilde, İstanbul’un değil Türkiye’nin en büyük partisinin il başkanını ziyaret etmek değil, bir PR çalışması yapmak. Ondan sonra da cevap vermedim” dedi.

30.03.2021Gündem
Sicilyanın karantinaya alınmaması için veriler zamana yayıldı

Sicilya'nın karantinaya alınmaması için veriler zamana yayıldı

İtalya'nın Sicilya adasında, bölgenin karantinaya alınmasını önlemek için Covid-19 verilerinin tahrif edildiği iddiasıyla soruşturma açıldı. 3 kişi gözaltına alındı. Sicilya bölgesi sağlık işleri sorumlusunun faaliyetleri de soruşturuluyor.

30.03.2021Dünya
Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller arasındaki Çorum'da yüz yüze eğitimle ilgili önmeli bir karar alındı. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini belirtti. Öte yandan Kovid-19 risk haritasında "çok yüksek riskli" iller arasında yer alan Kastamonu'da ise Vali Avni Çakır, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında sıkı tedbirler alacaklarını belirtti.

30.03.2021Gündem
Telefon Kütüphanesi, 13 milyon dakika dinlendi

Telefon Kütüphanesi, 13 milyon dakika dinlendi

Türk Telekom tarafından 10 yıl önce hayata geçirilen Telefon Kütüphanesi uygulamasında bulunan içeriklerin bugüne kadar 13 milyon dakika dinlendiği açıklandı. Kütüphanede en çok beğenilen ve dinlenen eser ise Dostoyevskinin Suç ve Ceza isimli kitabı oldu.

30.03.2021Eğitim
Bayar Gold: Sosyal medyada altın bulduk

Bayar Gold: Sosyal medyada altın bulduk

Son yılların en hızlı büyüyen kuyumculuk/takı markası Bayar Gold'un kurucusu M. Emin Bayar markasının hikayesini ve yeni nesil kuyumculuğu bizler için anlattı.

30.03.2021Hayat
Avrupa Birliğinde aşı fiyaskosu İşte ülke ülke ABnin aşı karnesi...

Avrupa Birliği'nde aşı fiyaskosu! İşte ülke ülke AB'nin aşı karnesi...

Dünya şaşkın! Aşılar üretime bile geçmeden yüz milyonlarca doz sipariş veren Avrupa Birliği ülkeleri, aşılamada çok kötü bir sınav veriyor. AB'de aşılama meselesini masaya yatırdık, 15 ülkeyi tek tek analiz ettik ve oralarda yaşayanlarla konuştuk...

30.03.2021Dünya
İki eltinin kaçtığı ‘Yufkacı Muammer olayı sosyal medyaya damga vurdu - Eltilerden biri  Zeynep Ergüle benzetildi

İki eltinin kaçtığı ‘Yufkacı Muammer' olayı sosyal medyaya damga vurdu - Eltilerden biri Zeynep Ergül'e benzetildi

İki eltinin kaçtığı ‘Yufkacı Muammer', sosyal medyada son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Kadınlardan birinin kocası eşini bulmak için Esra Erol'da programına katılmasıyla ortaya çıkan olay tüm Türkiye'yi şaşkına çevirdi. Eltilerden biri olan Hamide Duran'ın Müge Anlı programını uzun süre meşgul eden Zeynep Ergül'e benzerliği dikkat çekti.

30.03.2021Televizyon
Türk Telekom Telefon Kütüphanesi 10 yıldır kitaplara ses veriyor

Türk Telekom Telefon Kütüphanesi 10 yıldır kitaplara ses veriyor

Türk Telekom’un ‘herkes için erişilebilir iletişim’ anlayışıyla 10 yıl önce hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi uygulaması, kitapların görme engellilere ulaşan sesi oldu. Kütüphane Haftası kapsamında paylaşılan bilgiye göre Telefon Kütüphanesi’ndeki içerikler bugüne kadar 13 milyon dakika dinlenirken, en çok beğenilen ve dinlenen Dostoyevski’nin Suç ve Ceza isimli kitabı oldu.

30.03.2021Teknoloji
Mersinde kaçakçılık operasyonu: 3 gözaltı

Mersin'de kaçakçılık operasyonu: 3 gözaltı

MERSİN'in Silifke ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 3 şüpheli yakalanıp gözaltına alındı.

30.03.2021Gündem
Tekirdağda iğrenç iddia sonrası iş adamı İrfan Pullukçu tutuklanmıştı Telefonları ile bilgisayarları inceleniyor

Tekirdağ'da iğrenç iddia sonrası iş adamı İrfan Pullukçu tutuklanmıştı! Telefonları ile bilgisayarları inceleniyor

15 yaşındaki C.N.K.'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Tekirdağlı iş adamı İrfan Pullukçu'nun cep telefonları ile bilgisayarları incelemeye alındı. Pullukçu'nun şikayetinden vazgeçmesi için para teklif ettiği öne sürülen anne N.G. ise, ikinci kez alınan ifadesinde "Ben şikayetçi oldum'' dedi. Savcılık, kız çocuğunun 12 yaşlarındayken kursa katılığı Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde soyadını hatırlamadığı Abdullah isimli bir eğitmenin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu anlattığı yönündeki iddiayı da araştırılıyor.

30.03.2021Gündem
‘Aşağılık’ sözüne 20 bin lira tazminat Defne Samyeli ve ev sahibi Yusuf Araz arasında sular durulmuyor

‘Aşağılık’ sözüne 20 bin lira tazminat! Defne Samyeli ve ev sahibi Yusuf Araz arasında sular durulmuyor

Defne Samyeli’nin ev sahibi Yusuf Araz’a açtığı tazminat davasının kararı açıklandı. Mahkeme Araz’ın Samyeli’ye ‘aşağılık insanlarsınız’ demesini kişilik haklarına saldırı saydı ve 20 bin TL tazminat ödemesini hükmetti.

30.03.2021Magazin
Akıllı telefonda üretim üssü

Akıllı telefonda üretim üssü

Dünyanın öne çıkan teknoloji şirketlerinden Xiaomi ve partneri Salcomp’un, yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip İstanbul Avcılar’daki fabrikasının açılışı gerçekleştirildi.

30.03.2021Ekonomi
Dokuz Doğurmak ne demek Dokuz Doğurmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dokuz Doğurmak ne demek? Dokuz Doğurmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Nasıl sonuçlanacağı merak edilen durumlar için dokuz doğurmak deyimi kullanılır. Bununla birlikte insanın hem bedenen hem de zihnen yorulmasına neden olan işleri anlatmak için de bu deyim söylenir. Dokuz Doğurmak deyiminin anlamı nedir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.

Sahte hesaplarla cinsel içerikli paylaşım yapan kadının akıl sağlığı kontrol edilecek

Sahte hesaplarla cinsel içerikli paylaşım yapan kadının akıl sağlığı kontrol edilecek

İzmir'de sosyal medyada açtığı sahte hesaplarla itibarlı kişileri tehdit eden, istediğini alamayınca da haklarında hakaret ve cinsel içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan H.G. isimli kadın hakkında akıl sağlığının tespiti için 3 hafta hastanede gözetim altında tutulmasına karar verildi. Tehdit edilen kişiler ise kabus dolu yaşadıklarını anlattı.

29.03.2021Gündem
Yemek Sepetine siber saldırıda yeni gelişme İnceleme başlatıldı

Yemek Sepeti'ne siber saldırıda yeni gelişme! İnceleme başlatıldı

Yemek Sepeti siber saldırıya maruz kalmış, veri ihlalinden 21 milyon 504 bin 83 kişinin etkilendiği kaydedilmişti. Veri ihlali gerekçesiyle Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından inceleme başlatıldı.

29.03.2021Ekonomi
Kocası tarafından yakılan kadının ailesinden akıllara durgunluk veren ifade

Kocası tarafından yakılan kadının ailesinden akıllara durgunluk veren ifade

Tekirdağ'da eşi tarafından yakılan Ayşe A.'nın annesi, "Kızım 2 yıldır çile çekiyordu. Daha önce de dövdüğü için hastanede kaldı" dedi.

29.03.2021Gündem
Yemeksepetindeki bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne anlama geliyor

Yemeksepeti'ndeki bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti hacklendiğini duyurdu. Açıklamaya göre ad soyad, adres ve telefon bilgileri siber korsanların eline geçti. Söz konusu bilgilerin çalınması kullanıcılar için ne ifade ediyor? Uzmanlar, konuyu tüm yönleriyle hurriyet.com.tr'ye anlattı...

29.03.2021Gündem
Xiaomi Türkiyede üretime başladı

Xiaomi Türkiye'de üretime başladı

Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikası açıldı.

29.03.2021Teknoloji
Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Emine Erdoğanın elinden aldı

Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Emine Erdoğan'ın elinden aldı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Erişilebilirlik Ödüllerinde, Dünya’da bir ilk olan “Engelsiz Temizlik” projesi ile Viking Temizlik jüri birinciliğini hak etti. Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın elinden aldı.

29.03.2021Hayat
Xiaomi fabrikası üretime başladı

Xiaomi fabrikası üretime başladı

Dünyanın öne çıkan teknoloji şirketlerinden Xiaomi ve partneri Salcomp'un, yıllık 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip İstanbul Avcılar'daki fabrikasının açılışı gerçekleştirildi.

29.03.2021Ekonomi
Bakan Varank: Türkiye, Xiaominin dünyada üretim gerçekleştirdiği 4üncü ülke

Bakan Varank: Türkiye, Xiaomi'nin dünyada üretim gerçekleştirdiği 4'üncü ülke

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Xiaomi'nin dünyada üretim gerçekleştirdiği 4'üncü ülke olacağını belirterek, "Xiaomi yatırımı, Türkiye'nin akıllı telefon üretiminde küresel bir üs olması yolunda köşe taşlarından biri." dedi.

29.03.2021Ekonomi
Pekcan: Xiaomi gibi önemli bir teknoloji şirketinin ülkemizi üs seçmesi şaşırtıcı değil

Pekcan: Xiaomi gibi önemli bir teknoloji şirketinin ülkemizi üs seçmesi şaşırtıcı değil

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yatırımcıların Türkiye'nin geleceğine güvendiğini belirterek, "Xiaomi gibi önemli bir teknoloji şirketinin ülkemizi bir üretim üssü olarak seçmesi şaşırtıcı değildir." dedi.

29.03.2021Ekonomi
Vatan Bilgisayar, Dünya Oyuncular Gününü kutladı

Vatan Bilgisayar, Dünya Oyuncular Günü'nü kutladı

Vatan Bilgisayar 29 Mart 2019’da Topkapı mağazasına özel; Vatan Gaming Arena’da oyuncular için yeni bir Oyun Deneyim Alanı’nın açılışını gerçekleştirmişti. Bu yıl da Vatan Bilgisayar; oyun severlere ve Dünya Oyuncular Gününe özel kampanyalarla “notebooktan kulaklığa, klavye ’den mouse’a, tüm bilgisayar parçalarından monitöre ve oyun konsoluna” ait ürünleri oyuncularla buluşturdu.

29.03.2021Teknoloji
İngilterenin 6 büyük yatırımcısı Deliveroonun halka arzında yatırım yapmayacak

İngiltere'nin 6 büyük yatırımcısı Deliveroo'nun halka arzında yatırım yapmayacak

İngiltere'nin önde gelen 6 büyük yatırım şirketi, Londra Borsası'nda halka arza hazırlanan, hazır yemek hizmeti veren Deliveroo'ya çalışanların haklarına ilişkin endişelerinden dolayı yatırım yapmayacaklarını duyurdu.

29.03.2021Ekonomi
Gasp ettikleri motosikletle mağazadan hırsızlık anları güvenlik kamerasında

Gasp ettikleri motosikletle mağazadan hırsızlık anları güvenlik kamerasında

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde kuryenin motosikletini gasp ederek, elektronik eşya mağazasından 70 bin lira değerinde elektronik eşya çalan 2 şüpheli, polisin yaklaşık 300 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini incelemesi sonucu yakalandı. Cezaevinden yeni çıkan şüphelilerin gasp ve hırsızlık anları, güvenlik kameralarına yansıdı.

29.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye istihdam sağlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye istihdam sağlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Xiaomi ve iş ortağı Salcomp’un yaklaşık 30 milyon dolarlık yatırımla, 14 bin metrekare arazi üzerinde kurduğu bu fabrika, yıllık 5 milyon üretim kapasitesiyle 2 bin kişiye de istihdam sağlayacaktır" açıklamasında bulundu.

29.03.2021Ekonomi
Tokkal ailesi katledilmişti 73 dakikalık vahşette katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa’nın ifadesi ortaya çıktı

Tokkal ailesi katledilmişti! 73 dakikalık vahşette katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa’nın ifadesi ortaya çıktı

Eskişehir'de İlkay - Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Şerif Boğa’nın (29) ifadesine DHA ulaştı. Evinin bodrumunda cinayetlere ilişkin kanlı çorap ile ayakkabı bulunan ve hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Boğa’nın ifadesinde “Aramızda hiçbir zaman husumet, tartışma olmadı. Olayın şokunu halen yaşıyorum. Bu, kim tarafından nasıl yapıldı, hiçbir fikrim yok” dediği öğrenildi. Boğa’nın, Tokkal ailesinin evine girişi ile çıkışını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri de çıkmış, zanlının kendisine inşaat işçisi görüntüsü verdiği, 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından kanlı pantolonunu İlkay Tokkal’ın pantolonuyla değiştirdiği belirlenmişti. Boğa, cansız bedenlerin bulunmasının ardından olay yerinde gözyaşı dökmüştü.

29.03.2021Gündem
Tepkiye neden olmuştu: Emel Şimşek vazgeçti… Fatih Sönmez kimdir

Tepkiye neden olmuştu: Emel Şimşek vazgeçti… Fatih Sönmez kimdir?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 3 çocuk annesi olan Emel Şimşek isimli kadının kaçtığı Sakaryalı Fatih Sönmez’in birçok ilde kadınları evlilik vaadiyle kandırdığı ve hırsızlık olaylarına karıştığı iddia edildi. Telefon bağlantılarına rağmen Emel Şimşek'in "ondan vazgeçmem" sözleri sosyal medyada tepkiye neden olmuştu. 29 Mart tarihli bölümde Emel Şimşek, Fatih Sönmez'i artık istemediğini söyledi.

29.03.2021Televizyon
Twitter’da güvenliği sağlamanın 7 yolu

Twitter’da güvenliği sağlamanın 7 yolu

Sosyal medya araçlarının kullanım yoğunluğu her geçen gün artıyor. Popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter’ın 15. yıldönümünü kutladığı bugünlerde siber güvenlik uzmanları, kullanıcıların platformdaki gizlilik ve güvenliklerini nasıl koruyabileceğine yönelik yedi öneri paylaştı.

29.03.2021Teknoloji
Bedri Baykam: ‘En sevdiğim gün 21 Haziran’ derdim, babam 21 Haziran’da öldü

Bedri Baykam: ‘En sevdiğim gün 21 Haziran’ derdim, babam 21 Haziran’da öldü

Şöyle bir özgeçmişiniz olsun istemez miydiniz: Ressam, siyasetçi, ödüllü tenisçi, futbol yorumcusu, yönetmen, oyuncu, sanat merkezi kurucu ve yöneticisi. İşte Bedri Baykam’da var o CV. Bir “harika çocuk” olarak doğduğu 2 yaşında anlaşıldı; “Kendimi hatırladığımdan beri dünyaca meşhurum” diyor. Ama çocukluğunu da doya doya yaşamış, eve her akşam dizleri kanayarak dönermiş.

29.03.2021Magazin
Ticari işlevi binek konforu

Ticari işlevi binek konforu

Binek otomobil sektörünün önde gelen markalarından bir tanesi olan Toyota, yepyeni bir segment ile Türkiye pazarına giriş yaptı.

29.03.2021Ekonomi
Ürünlerin yüzde 75’i yenilendi

Ürünlerin yüzde 75’i yenilendi

Küresel çapta gerçekleştirdiği hafif ticari araç etkinliğinde Renault, ürün gamının yüzde 75’ini yenilediğini duyururken, Yeni Express Van, Yeni Kangoo Van, Yeni Trafic ve Yeni SpaceClass modellerini tanıttı. Renault ‘LCV Show’ adlı etkinlikte yeni hafif ticari araç stratejisini ve yenilenen ürün gamının detaylarını paylaştı.

29.03.2021Ekonomi
FETÖ’nün mahrem not defterinde ‘kral’lara isyan

FETÖ’nün mahrem not defterinde ‘kral’lara isyan

FETÖ’nün üst düzey yöneticileri arasında başlayan ‘gizli kasalar, yolsuzluk ve karanlık servetler’ kavgası tabana da sıçradı. Ankara’da bir operasyonda, gizli toplantılarda konuşulan konuların not alındığı defter ele geçirildi. El yazıyla alınan notlarda örgütün mahrem toplantılarında FETÖ’nün üst yönetimindeki ‘abi’lere ve yurtdışına kaçıp krallar gibi yaşayanlara yönelik ağır eleştiriler var: “Onlar övülüyor peki ya biz...”

29.03.2021Gündem
Yunan basınından ilginç yorum: Biden ile Miçotakis, Trump ile Erdoğan gibi olabilir

Yunan basınından ilginç yorum: Biden ile Miçotakis, Trump ile Erdoğan gibi olabilir

Yunan Kathimerini gazetesi, ABD Başkanı Joe Biden’ın perşembe günü Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile 30 dakika süren telefon görüşmesinin içeriği hakkında ilginç iddialarda bulundu.

29.03.2021Dünya
Markete gidiyorum diyerek evden çıkan Rabiadan 3 gündür haber yok

'Markete gidiyorum' diyerek evden çıkan Rabia'dan 3 gündür haber yok

Kahramanmaraş'ta 3 gün önce markete gittiğini söyleyerek evden çıkan Rabia Parlar'dan (16), bir daha haber alınamadı. Baba Murat Parlar, emniyete kayıp başvurusunda bulunduklarını belirterek, kızını görenlerin jandarma ve polisi aramasını istedi.

28.03.2021Gündem
Adanada nişan cinayeti Korkunç detaylar ortaya çıktı

Adana'da nişan cinayeti! Korkunç detaylar ortaya çıktı

Adana'da TIR sürücüsü Hacı Egül(34), Ferhat Geylani (20) ile ağabeyi Yakup Geylani (23) tarfından bıçaklanarak canice öldürüldü. Cinayetin, Ferhat ve Yakup Geylan'nin kız kardeşi ile Egül’ün erkek kardeşi arasında nişan bozulmasının ardından masrafların ödenmediği için çıkan tattışma nedeniyle gerçekleştiği öğrenildi. Öte yandan bir cep telefonuna yansıyan görüntüde Yakup-Ferhat Geylani kardeşlerin yerde boğazını tutarak yatan Egül’ün başında bir süre beklediği ve daha sonra geldikleri otomobille kaçtıkları görülüyor.

28.03.2021Gündem
İşte 2021in en iyi akıllı telefonu

İşte 2021'in en iyi akıllı telefonu

Araştırma şirketi Consumer Reports, bu yılın en iyi akıllı telefonunu belirlemek için yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı.

28.03.2021Teknoloji
Aşı randevu ekranı: Telefon ve E-Devlet aşı randevusu nasıl alınır

Aşı randevu ekranı: Telefon ve E-Devlet aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı randevusu alarak Covid-19 aşısı olmak isteyen pek çok vatandaş, MHRS ve E-Devlet girişi ile aşı nasıl alınır sorusuna yanıt arıyor. Aşı randevusu almak için uygun yaş grubunda olduğunu ve sırası geldiğini düşünen vatandaşlar, internet üzerinden aşı randevusu ekranına ulaşmak istiyor. Peki, telefonla ve E-Devlet ile aşı randevusu nasıl alınır? İşte, pek çok kişiyi yakından ilgilendiren aşı randevusu alma ekranı

28.03.2021Gündem
Poco M3 incelemesi

Poco M3 incelemesi

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi'nin yeni akıllı telefonlarından Poco M3, Türkiye pazarında yerini aldı. Peki bu telefon hangi özellikleriyle öne çıkıyor? Fiyatını hak ediyor mu? Gelin cihazın özelliklerine yakından bakalım.

28.03.2021Teknoloji
Eski patrona cinsel içerikli fotoğraftan dava İş adamı reddetti, tanık olarak dinlenen karısı: Fotoğraf kocama ait

Eski patrona cinsel içerikli fotoğraftan dava! İş adamı reddetti, tanık olarak dinlenen karısı: 'Fotoğraf kocama ait'

Ankara'da kuruyemiş mağaza zinciri bulunan iş insanı E.Ö. (32) hakkında eski çalışanı D.K. adlı kadına sosyal medya hesabından cinsel içerikli fotoğrafını gönderdiği iddiasıyla 'cinsel taciz' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hakim karşısına çıkan E.Ö. fotoğrafın kendisine ait olmadığını ileri sürerken tanık dolarak dinlenen boşanma aşamasındaki eşi ise fotoğrafın kocasına ait olduğunu söyledi.

28.03.2021Gündem
realme 7 Pro incelemesi

realme 7 Pro incelemesi

realme'nin yeni akıllı telefonlarından realme 7 Pro, geçtiğimiz aylarda dünya genelinde ve Türkiye'de satışa sunuldu. Şirketin satışa sunulan en güçlü telefonu olma özelliğine sahip olan telefon, bakın hangi özelliklerle geliyor?

28.03.2021Teknoloji
Survivor futbol maçını kim kazandı İşte 27 Mart Survivor birleşme partisinde ödülü kazanan takım

Survivor futbol maçını kim kazandı? İşte 27 Mart Survivor birleşme partisinde ödülü kazanan takım

Survivor'da futbol maçını kazanan takım belli oldu. Birleşme partisinde ilk gün heyecanının yaşandığı Survivor 2021'de, yarışmacılar 'annelerinize sorduk' oyunu ve futbol maçında karşı karşıya geldi. Haftalardır beklenen birleşme partisinde Survivor eski yarışmacılarından Sercan Yıldırım ve Ardahan Uzkanbaş da geceye konuk oldu. Ünlüler ve gönüllüler takımı yarışmacılarının stres attığı Survivor 2021'in 27 Mart tarihli 56. bölümde oyunu 'annelerinize sorduk' oyununu kazanan akıllı telefon ve ailelerinden gelen videoyu izleme şansını elde etti. İşte, 27 Mart Survivor birleşme partisinde yaşananların özeti.

27.03.2021Televizyon
Aşı programı belli oldu: Sağlık Bakanlığı covid 19 (koronavirüs) aşı randevusu nasıl alınır

Aşı programı belli oldu: Sağlık Bakanlığı covid 19 (koronavirüs) aşı randevusu nasıl alınır?

Aşı programı ile 60 yaş ve risk grubunda yer alanların aşılama süreci başlıyor. Koronavirüs aşı takvimi ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, morbid obez, malign tümörü olan kanser, diyaliz hastaları ve down sendromu olan vatandaşlar için de aşı sırasının geldiğini bildirdi. Covid-19 aşı sırası gelenler e Nabız üzerinden sorgulamalarını yapacaklar. Hastanelerde ve aile hekimliklerinde aşı olacaklar, aşı randevusu nasıl alınır? soruna Sağlık Bakanlığı'nın aşı bilgilendirme platformundan yanıt alacaklar. Koronavirüs aşı randevusu MHRS ve telefon üzerinden bir kaç adımda tamamlanacak. İşte, corona virüs aşı randevu ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

27.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Tantuniyi limonlu mu seversiniz, limonsuz mu?

Tantuni, 1800’lü yılların başında Suriye ve Mısır’dan gelen Arapların, Mersin’e kazandırdığı bir lezzettir. Günden güne popülaritesi artmış ve Anadolu’ya yayılmıştır. İnci ince doğranmış dana etinin kısık ateşte kavrulmasıyla yapılır. Et illaki dinlenmiş olmalıdır. Et dinlenecek ki, tantuni lezzetli olsun. Dinlenmeyen et ne kadar taze olsa da tadını alamazsınız. Neyse biz gelelim tantuninin yapılışına... Geniş saç üzerinde yapılır. Zaman zaman ete su dökülür. Bunun amacı hem sacın aşırı ısınmasını önlemek, hem de ekmeğin ya da lavaşın nemlenerek etin yağını çekip lezzetinin artmasını sağlamaktır. İçine bol soğan, sumak, domates ve ince kıyılmış maydanozla ve bana kalırsa bolca limon sıkılarak afiyetle yenir. Bir çok kişi limon sıkmadan tantuninin daha iyi olduğunu söyler. Ben onlardan değilim. Limon hem vitamindir hem de tadını güzelleştirir. Ben daha fazla polemiğe girmeden size İstanbul’da tadına doyamayacağınız 3 tantuniciyi yazıyorum.

29.03.2021

Babam 21 Haziran’da öldü

Şöyle bir özgeçmişiniz olsun istemez miydiniz: Ressam, siyasetçi, ödüllü tenisçi, futbol yorumcusu, yönetmen, oyuncu, sanat merkezi kurucu ve yöneticisi. İşte Bedri Baykam’da var o CV. Bir “harika çocuk” olarak doğduğu 2 yaşında anlaşıldı; “Kendimi hatırladığımdan beri dünyaca meşhurum” diyor. Ama çocukluğunu da doya doya yaşamış, eve her akşam dizleri kanayarak dönermiş.

29.03.2021

Gökçebağ’dan gelen sürpriz

Geçen hafta içinde WhatsApp’ıma ünlü ressamımız Yalçın Gökçebağ’dan gelen bir fotoğraf benim için sürpriz oldu.

29.03.2021

Fuzuli arama ve lüzumsuz mesaj

“Arama, mesaj at” hareketini duymuşsunuzdur. Videoyu çeken gençleri de, destekleyenleri de tebrik ederim. Ama aramayıp onun yerine mesaj atması yetmez. Asıl önemlisi: Fuzuli aramayıp, lüzumsuz mesaj atmaması.

28.03.2021