EKSTRA
MENÜ

Android

Android ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Android haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.895 Android haberi bulunmuştur.

Android, Google, Open Handset Alliance ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilmiş olan, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, özgür bir mobil ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, ufak ama çok önemli kısmın google tarafından kodları kapalıdır, google bu kısmın kendisi dışında ulaşılmasını istememektedir. Desteklenen uygulama uzantısı ".apk"dir. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google bir reklam firmasıdır, reklam alarak para kazanır, android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlamaktadır, bu şekilde daha fazlasını kazanmaktadır.

Android Haberleri

Oppo Enco Air Türkiyede satışa sunuldu: İşte özellikleri

Oppo Enco Air Türkiye'de satışa sunuldu: İşte özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, yeni nesil kablosuz kulaklık modeli Oppo Enco Air'i Türkiye'ye getirdi. İşte ürünün öne çıkan özellikleri ve fiyatı...

7.05.2021Teknoloji
İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ 2021 - Geçici ve kalıcı Instagram nasıl dondurulur ve hesap kapatma nasıl yapılır

İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ 2021 - Geçici ve kalıcı Instagram nasıl dondurulur ve hesap kapatma nasıl yapılır?

Instagram dondurma linki sayesinde Instagram hesabı kapatma işlemi yapılabilir. Dondurulan instagram hesabını geri açma süresi sonrasında tekrar aktif edebilmeniz mümkündür. Instagram nasıl dondurulur ve kapatılır öğrenmeniz için iOS ile Android telefondan, tabletten ya da bilgisayardan geçici ve kalıcı hesap kapatma detayları..

6.05.2021Gündem
Bir kısa film hikayesi: Cineshort… Türkiye’den ödüllü filmler de var

Bir kısa film hikayesi: Cineshort… Türkiye’den ödüllü filmler de var

Mobil uygulama Cineshort, Türkiye’de gittikçe popülerleşen kısa filmlerin dünya çapındaki örneklerine ulaşmayı kolaylaştırdı. Kısa film üretenler ve izleyenleri bir araya getiren Cineshort, 2020 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Platfromda Türkiye’den ödüllü filmler de yer alıyor.

6.05.2021Keyif
TCL 10 TABMAX Türkiyede satışa sunuldu İşte özellikleri

TCL 10 TABMAX Türkiye'de satışa sunuldu! İşte özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, yeni tablet modellerinden TCL 10 TABMAX'i Türkiye'de satışa sundu. İşte tabletin öne çıkan özellikleri...

5.05.2021Teknoloji
Pınar Gültekinin ailesinin avukatı: Mahkeme heyeti susturmaya çalıştı

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı: Mahkeme heyeti susturmaya çalıştı!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili havada, Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "reddi hakim ve çekilme talebinin mahkemece geri çevrilmesi" kararına itirazda bulundu.

4.05.2021Gündem
Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Bilgisayar teknolojilerinin öne çıktığı zamanımızda oldukça önemli öğelerin başında yazılımlar gelmektedir. Özellikle bilgisayar ve benzeri cihazların kullanımında yazılımlar hayati niteliktedir. Sizin için Yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir? Yazılım nasıl yapılır kodlama hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Arduino Nedir Ve Ne İşe Yarar Arduino İle Neler Yapılabilir

Arduino Nedir Ve Ne İşe Yarar? Arduino İle Neler Yapılabilir

Teknolojinin çok hızlı bir gelişme gösterdiği günümüzde karşımıza pek çok ürün çıkmaktadır. Bu ürünlerin büyük bir bölümü insanların yaşamına çok etkili kolaylıklar ve çözümler üreten nitelik barındırmaktadır. Teknolojinin sunduğu önemli ürünlerden biri de Arduino olmaktadır. Sizin için Arduino nedir ve ne işe yarar? Arduino ile neler yapılabilir konu başlıklarını derledik.

3.05.2021Teknoloji
Appleın Epic Games davası bugün görülecek

Apple'ın Epic Games davası bugün görülecek

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Epic Games'in Apple'a açtığı dava bugün ABD'de görülmeye başlanacak.

3.05.2021Ekonomi
Nagelsmann’ı Bayern’e götüren yol... Dünyanın konuştuğu dahinin sırları

Nagelsmann’ı Bayern’e götüren yol... Dünyanın konuştuğu dahinin sırları

Dijital spor dergisi Spor Arena Plus’ın mayıs sayısı Dergilik uygulamasında yayına girdi.

2.05.2021Futbol
Türkiye’nin Yeni Bilgi Yarışması: TRT Bil Bakalım

Türkiye’nin Yeni Bilgi Yarışması: TRT Bil Bakalım

Son dönemde dijital atımlarıyla dikkat çeken TRT, yeni nesil bilgi yarışma uygulamasını kullanıma sundu. Ücretsiz, reklamsız ve sürekli güncellenen sorularıyla rakiplerine fark atmaya hazırlanan uygulama Android ve iOS marketlerden indirilebiliyor.

1.05.2021Televizyon
Apex Legends Arena Mod’u duyuruldu

Apex Legends Arena Mod’u duyuruldu

Apex Legends’a gelmesi beklenen Arena Mod’a ait bilgiler paylaşıldı.

30.04.2021eSpor
Oppo Reno 5 Türkiyede satışa sunuldu İşte öne çıkan özellikleri

Oppo Reno 5 Türkiye'de satışa sunuldu! İşte öne çıkan özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Oppo, uzun zamandır beklenen yeni akıllı telefon modellerinden Oppo Reno 5'i Türkiye'de satışa sunduğunu duyurdu. İşte yeni Oppo telefonun öne çıkan özellikleri...

27.04.2021Teknoloji
Yılda 100 binden fazla can deneylerde öldürülüyor... Halbuki onların da umutları var

Yılda 100 binden fazla can deneylerde öldürülüyor... Halbuki onların da umutları var

Güzellik uğruna laboratuvarlarda işkence çekip ölen deney hayvanlarının konu edildiği kısa film ‘Save Ralph- Ralph’i Kurtar’ sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Tavşan Ralph’in yürek dağlayan hikâyesi buzdağının görünen kısmı. Parfüm için derilerine enjeksiyon yapılan, travma için kafalarına yüksekten ağırlık bırakılan, gözleri dikilip annesinden ayrılan ve istatistiklerde rakam bile olamayan yüzbinlerce laboratuvar hayvanı var... Oysa artık gelişen teknolojiyle bu deneylere gerek olmadığı biliniyor.

25.04.2021Hürriyet Pazar
4 ülkeye yayıldı Android telefon kullananlar bu mesaja dikkat

4 ülkeye yayıldı! Android telefon kullananlar bu mesaja dikkat

Uzmanlar, Android telefonlara bulaşan bir kısa mesaj dolandırıcılığının Birleşik Krallık'ta yayılmakta olduğu konusunda uyardı. Kötü amaçlı yazılımı, İspanya, Almanya ve Polonya'ya da yayıldı.

24.04.2021Ekonomi
TRT Çocuk Kitaplık sesli kitap özelliğiyle kullanımda

"TRT Çocuk Kitaplık" sesli kitap özelliğiyle kullanımda!

Türkiye’nin en kapsamlı dijital çocuk kütüphanesi olması hedeflenen ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kullanıma açılan “TRT Çocuk Kitaplık”, bugün itibarıyla tüm uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilecek. Uygulama, eğlenceli ve eğitici kitapları ve sürprizlerle dolu interaktif içerikleriyle çocuklara benzersiz bir sesli kitap deneyimi sunacak.

23.04.2021Televizyon
VCF dosyası nedir ve nasıl açılır VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

VCF dosyası nedir ve nasıl açılır? VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayarların hayatımızda her geçen gün daha fazla yer etmeye başlamasıyla birlikte karşımıza da sürekli yeni kavramlar çıkıyor. Bu kavramları bildiğimiz ölçüde günlük işlerimizi ve bilgisayar deneyimimizi kolaylaştırıyoruz. Bunlardan biri de VCF dosyalarıdır. Peki VCF dosyaları nedir ve nasıl açılır? VCF dosyalarını açma işlemi hangi programlar ile yapılabilir? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

23.04.2021Teknoloji
Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır Torrent dosyası açma işlemi ve program önerisi

Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır? Torrent dosyası açma işlemi ve program önerisi

Torrent dosyası, çoğunlukla çeşitli bilgileri içinde tutan ve meta verileri içeren bir tür bilgisayar dosyasıdır. Sizin için Torrent dosyası nedir ve nasıl açılır? TORRENT dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını ayrıntıları ile derledik.

23.04.2021Teknoloji
PPTX dosyası nedir ve nasıl açılır PPTX dosyası açma işlemi ve program önerisi

PPTX dosyası nedir ve nasıl açılır? PPTX dosyası açma işlemi ve program önerisi

PPTX bir çeşit uzantıdır. Uzantılar masaüstü dosyalarının görünmez uçlarıdır. Her dosya türüne göre farklı isimler alırlar. PPTX de onlardan yani en yaygın olanlarından bir tanesidir. PPTX dosyası nedir ve daha detaylı açıklamaları sizler için derledik.

23.04.2021Teknoloji
Call of Duty: Mobile, Ramazan dönemini özel içerikler ile kutluyor

Call of Duty: Mobile, Ramazan dönemini özel içerikler ile kutluyor

Call of Duty: Mobile özel içerikleri ile oyuncuları heyecanlandırmaya ve yeni güncellemeler ile oyun içeriklerini genişletmeye devam ediyor.

22.04.2021eSpor
Pembe WhatsApp tehlikesine dikkat

Pembe WhatsApp tehlikesine dikkat!

Android kullanıcıları, WhatsApp aracılığıyla yayılan yeni bir tehdit ile karşı karşıya. Siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko kullanıcıları WhatsApp ve diğer büyük mesajlaşma platformlarında dolaşan ve yeni bir WhatsApp renk teması öneren mesajlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

22.04.2021Teknoloji
Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2 incelemesi

Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2 incelemesi

Çin merkezli teknoloji üreticilerinden Elephone, bir süredir hem telefon, hem de akıllı saatleriyle dikkat çekiyor. Şimdi ise şirket, yeni tabletlerini Türkiye'ye getirdi. İşte Elephone Winnovo T1 ve Winnovo T2'nin öne çıkan özellikleri...

21.04.2021Teknoloji
EXE dosyası nedir ve nasıl açılır EXE dosyası açma işlemi ve program önerisi

EXE dosyası nedir ve nasıl açılır? EXE dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayar dünyasında özellikle de Windows işletim sistemine sahip olan dosyalarda karşılaşılan dosyaların uzantıları .exe şeklindedir. .exe uzantılı dosyalar Windows işletim sistemlerinde kullanılabilirler. Peki EXE dosyası nedir ve nasıl açılır? EXE dosyası açma işlemi ve program önerisi hakkında bilgiler nelerdir? EXE dosyası hakkında bilgileri tüm detayları ile derledik.

21.04.2021Teknoloji
EXCEL dosyası nedir ve nasıl açılır EXCEL dosyası açma işlemi ve program önerisi

EXCEL dosyası nedir ve nasıl açılır? EXCEL dosyası açma işlemi ve program önerisi

EXCEL dosyası genel olarak bazı matematiksel verilerde kullanılır. Hesap ve bilgi depolama alanlarında ön plandadır. Fakat EXCEL dosyası oluşturmak ve bunu yönetmek işi biraz uğraş ister. Bunun için; Excel dosyası nedir ve nasıl açılır sorularını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
APK dosyası nedir ve nasıl açılır APK dosyası açma işlemi ve program önerisi

APK dosyası nedir ve nasıl açılır? APK dosyası açma işlemi ve program önerisi

APK dosyası Android işletim sisteminin içerisinde yer alır. Çözümleyiciler kategorisinde yer alsa da hala pek çok amaca da hizmet eder. APK dosyası nedir, nasıl açılır ve hangi programlar yardımı ile açılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Ram nasıl temizlenir Ram temizleme işlemi anlatımı (Windows 10, 8, 7 / Android / Iphone)

Ram nasıl temizlenir? Ram temizleme işlemi anlatımı (Windows 10, 8, 7 / Android / Iphone)

Bilgisayarlarda yapılan tüm işlemlerde RAM kullanılır. İnternette gezinildiğinde, oyun oynandığında ya da yapılan tüm işlemlerde RAM miktarı artar. İşlemler bitmiş olsa dahi RAM'in bir bölümü kullanılmaya devam eder. Bu durumun önüne geçmek için RAM temizleme işlemi yapılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.04.2021Teknoloji
Telefon rehberi nasıl yedeklenir Telefon rehberi yedekleme (Android & Iphone)

Telefon rehberi nasıl yedeklenir? Telefon rehberi yedekleme (Android & Iphone)

Telefonlar hayatımızın büyük bir bölümünde yer almaktadır. özellikle akıllı telefonların çıkması ile birlikte pek çok özellikte bu telefonlar ile birlikte hayatımıza girmektedir. Bunlardan birisi de telefon rehberi yedekleme işlemidir. İphone veya Android telefonlarda yedekleme işlemlerinin nasıl yapılacağı kullanıcılar tarafından merak konusu olmuştur. Peki, telefon rehberi nasıl yedeklenir? Telefon rehberi yedekleme (Android & iPhone) telefonlar için nasıl yapılır? Sizlere telefon rehberi yedekleme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

20.04.2021Teknoloji
Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır Telefondaki görüntüyü TVye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi gibi işlemlerin nasıl yapıldığını detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Shazam nedir ve ne işe yarar Shazam kullanımı hakkında bilgi

Shazam nedir ve ne işe yarar? Shazam kullanımı hakkında bilgi

Akıllı telefonlarda en sık kullanılan uygulamalardan biri shazamdır. Shazam nedir ve ne işe yarar? Shazam kullanımı hakkında bilgileri sizler için tüm detayları ile derledik.

20.04.2021Teknoloji
Instagram gizli hikaye izleme ve indirme nasıl yapılır Takip etmediğin kişinin hikayelerini izleme

Instagram gizli hikaye izleme ve indirme nasıl yapılır? Takip etmediğin kişinin hikayelerini izleme

Instagram, dijitalleşen dünyada oldukça sevilen ve kullanılan bir uygulama. Gün geçtikçe Instagram uygulamasının kullanımı da artıyor. Günümüzde bu uygulamayı kullanmayan ve hiç paylaşım yapmayan birini bulmak oldukça zordur. Bu nedenle bazı kişiler gizli hesaplardaki hikayelerin nasıl izlenebileceğini merak ediyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
GCAM nedir ve ne işe yarar GCAM telefona nasıl yüklenir

GCAM nedir ve ne işe yarar? GCAM telefona nasıl yüklenir?

GCAM özellikle son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiş uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. GCAM uygulaması pek çok kullanıcı tarafından kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Siz de GCAM nedir ve ne işe yarar? Telefona nasıl yüklenir? İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Android Studio nedir ve ne işe yarar Android Studio kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi

Android Studio nedir ve ne işe yarar? Android Studio kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi

Android Studio uygulamasının ne olduğu sorusu birçok kişi tarafından soruluyor. Bu soru, genellikle yazılım geliştirme ile ilgilenenler tarafından merak ediliyor. Tümleşik geliştirme ortamında çalışan Android Studio, pek çok işin hızlıca yapılmasını sağlıyor. Bu programın nasıl kurulacağı ve nasıl kullanılacağı ise akıllarda yer eden başka bir konu. Android Studio’nun en rahat nasıl kurulabileceği çok kişi tarafından araştırılıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Hesabı ele geçirilen ne yapabilir

Hesabı ele geçirilen ne yapabilir?

Yapılan araştırmalar sosyal medya araçlarının kullanımın her yaş grubunda arttığını gösteriyor. Dijitalleşmenin kabul görmesi alışveriş tercihlerini ve sıklığını, tasarruf araçlarının çeşitliliğini de etkilemiş durumda. ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban yaşanan bu yoğun dijitalleşmenin siber suçlular tarafından da takip edildiğini belirterek kullanıcılara önerilerde bulundu.

19.04.2021Teknoloji
İrem Derici: 6-7 sene önceki halime bir bardak su veresim gelmiyor

İrem Derici: 6-7 sene önceki halime bir bardak su veresim gelmiyor

Bayılıyorum İrem Derici gibi ünlülere. Menajerinin sözünden çıkmayan, etliye sütlüye karışmayanlardan değil. Kendisiyle ve hayatla derdi var. Bu dertleri de, onları izah etme biçimleri de onu komik, zeki, farklı ve aslında “hepimiz” yapıyor. Keşke herkesin kafasını böyle dağıtabileceği bir tanıdığı olsa telefon rehberinde. Ara bak, neler diyor...

19.04.2021Magazin
Ramazanın ışığını yakalayın

Ramazan'ın ışığını yakalayın

NUN Eğitim ve Kültür Vakfı bu yıl ikincisini düzenleyerek geleneksel hale getirdiği uluslararası fotoğraf yarışması ile tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini Ramazanın ışığını birlikte yakalamaya davet ediyor.

18.04.2021Gündem
Teknoloji devleri arasında soğuk savaş Apple ve Facebook neden düşman oldu

Teknoloji devleri arasında soğuk savaş! Apple ve Facebook neden düşman oldu?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve Apple’ın CEO’su Tim Cook arasında uzun süredir devam eden çekişme son bulacakmış gibi görünmüyor. Eleştirilerle başlayan ve dava açmaya kadar uzanan savaşın tüm detayları haberimizde...

18.04.2021Dünya
Evde eğlenceye teknoloji dopingi

Evde eğlenceye teknoloji dopingi

Koronavirüs nedeniyle evde geçirdiğimiz süre arttı. Bu süreyi keyifli hale getirmek de bizim elimizde. Salgından korunurken aynı zamanda eğlenmenize yardımcı olacak teknolojik ürünleri derledik.

17.04.2021Ekonomi
Drone rehberi: Size en uygunu hangisi

Drone rehberi: Size en uygunu hangisi?

Bugün hem hobi hem de ticari amaçlarla kullanılan dronelar her yaştan insanın en sevdiği teknolojik ürünler arasında yer alıyor. Fiyat aralığı geniş olan bu cihazları alırken dikkat edilmesi gereken pek çok özellik var. Bu kapsamda MediaMarkt, drone almak isteyenlere yardımcı olacak rehber niteliğinde bir liste hazırladı.

16.04.2021Teknoloji
Telefonum nerede Kayıp ya da çalıntı telefon bulma yöntemleri

Telefonum nerede? Kayıp ya da çalıntı telefon bulma yöntemleri

Telefonunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız ya da telefonunuzun çalındığından şüpheleniyorsanız telefonunuzu kolaylıkla bulabilmeniz için tasarlanan uygulamaları kullanabilirsiniz. Telefonum nerede? Sorusuna kolayca cevap bulabileceğiniz çeşitli yöntemleri sizler için derledik.

15.04.2021Teknoloji
Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır (Android & İphone)

Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? (Android & İphone)

Son dönemde her şeyin internet üzerinden akması ve bütün satışların genel anlamda internete kaymış olması, özellikle mobil cihazlarda sürekli çıkan reklamlara sebep oluyor. Yerli yersiz çıkan reklamlar ile mobil kullanıcılar, yaptıkları işlere ara vermek durumunda kalıyorlar. Peki telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? Android ve iPhone telefonlar için reklam engelleme yöntemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır Android Ve IOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi

Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Android Ve IOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi

Özellikle iş yaşamındaki yoğunluk nedeniyle telefonda geçireceği vakit sıkıntısı yaşayan kişiler gelen aramaları cevaplayamıyor. Bu nedenle iletişim ağında birtakım aksaklıklar meydana gelebiliyor. Günümüzde bu aksaklıkları ortadan kaldıracak bir teknoloji mevcut; telefon yönlendirmesi. Peki, Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Android ve İOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi hakkındaki detayları derledik.

15.04.2021Teknoloji
Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Açılımı Virtual Private Network olan VPN kavramının Türkçe karşılığı sanal özel ağ olarak tanımlanmıştır. İnternette gerçekleşen erişim engellemelerini kaldıran çeşitli VPN programları ve eklentilerinden birisi de Opera VPN olarak karşımıza çıkar. Peki Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı Windows, MacOS, Android, iPhone ve Linux cihazlarda nasıl olur? İşte Opera VPN hakkında merak edilen her şey.

15.04.2021Teknoloji
Mac adresi nedir ve ne işe yarar Mac adresi nasıl bulunur ve Mac adresi öğrenme yöntemi

Mac adresi nedir ve ne işe yarar? Mac adresi nasıl bulunur ve Mac adresi öğrenme yöntemi

Söz konusu teknoloji ve internet olduğunda, karşımıza öğrenilmesi gereken pek çok bilgi ve derya deniz bir alan çıkıyor. Elbette bu konular hakkında her şeyi öğrenebilmemiz mümkün değil ama bu alan içerisinde hayatımızı kolaylaştıracak bazı bilgileri öğrenmemizin bize oldukça faydası var. İşte bu derya deniz alan içerisinde öğrenilmesi gereken şeylerden biri de MAC adresi. Peki, mac adresi nedir ve ne işe yarar? Mac adresi nasıl bulunur, öğrenme yöntemi nedir? İşte bu konu hakkında merak edilenleri derledik.

15.04.2021Teknoloji
Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonu Samuray temasıyla geliyor

Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonu Samuray temasıyla geliyor

Call of Duty: Mobile’ın 2021 yılı üçüncü sezonu olan “Tokyo’dan Kaçış” 17 Nisan’dan itibaren tüm oyuncular için ücretsiz olarak Android ve iOS üzerinden indirilebilir olacak.

14.04.2021eSpor
Dramax dönemi başlıyor Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Ünü sınırları aşarak dünya dizi sektöründe önemli bir yer edinen Türk yapımları, şimdi yeni nesil dijital platform Dramax ile tüm dünyaya ulaşıyor. Güçlü, zengin ve renkli içeriğiyle Dramax, Türk yapımlarını İspanyolca ve Arapça dublaj seçeneğiyle dünyanın dört bir yanından kullanıcılarla buluşturuyor.

14.04.2021Teknoloji
Dramax dönemi başlıyor ve Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Dramax dönemi başlıyor ve Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Ünü sınırları aşarak dünya dizi sektöründe önemli bir yer edinen Türk yapımları, şimdi yeni nesil dijital platform Dramax ile tüm dünyaya ulaşıyor. Güçlü, zengin ve renkli içeriğiyle Dramax, Türk yapımlarını İspanyolca ve Arapça dublaj seçeneğiyle dünyanın dört bir yanından kullanıcılarla buluşturuyor.

14.04.2021Televizyon
Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır

Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır?

Şüphesiz facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformalarından biri. Her ne kadar pek çoğumuz bu uygulamanın ayarlarını biliyor olsa da, bazı noktalarda sıkıntı yaşayabiliyoruz. En çok yaşanılan sıkıntılardan biri de facebook messenger hesaplarını dondurmak ve silmekle ilgili. Peki, facebook messenger dondurma ve silme işlemleri nasıl yapılır? İşte facebook ve messenger uygulaması ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Apple AirTag ile kayıp eşya kabusu biter mi?

Apple'ın geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yaptığı yeni ürünlerinden biri hiç şüphesiz AirTag oldu. Üzerine çok şey yazıldı, çizildi. Ancak dünden bu yana deneyimleme şansı bulduğum AirTag üzerine birkaç satır düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

7.05.2021

6-7 sene önceki halime bir bardak su veresim gelmiyor

Bayılıyorum İrem Derici gibi ünlülere. Menajerinin sözünden çıkmayan, etliye sütlüye karışmayanlardan değil. Kendisiyle ve hayatla derdi var. Bu dertleri de, onları izah etme biçimleri de onu komik, zeki, farklı ve aslında “hepimiz” yapıyor. Keşke herkesin kafasını böyle dağıtabileceği bir tanıdığı olsa telefon rehberinde. Ara bak, neler diyor...

19.04.2021

Tavşan Ralph'i kurtaralım ama nasıl

2-3 gündür sosyal medyayı sallayan SaveRalph-Ralph’i Kurtar videosu izleyenlerin yüreğini dağladı. Hâlâ izlemeyen kaldıysa özetleyeyim: Filmin konusu dermatolojik testlerde kullanılan tavşanlar. Güzellik uğruna insanoğlunun başka canlılara ne denli acı verdiğini anlamak adına oldukça çarpıcı bir film. Peki, filmi izledik, üzüldük, empati yaptık, bitti mi? Hepsi bu mu? Kişisel olarak yapabileceğimiz bir şeyler yok mu? Dahası tek sorun bu canlıların kozmetik için deneylerde kullanılıyor olması mı? İşte yanıtı...

18.04.2021