EKSTRA
MENÜ

Android

Android ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Android haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.855 Android haberi bulunmuştur.

Android, Google, Open Handset Alliance ve özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilmiş olan, Linux tabanlı, mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, özgür bir mobil ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, ufak ama çok önemli kısmın google tarafından kodları kapalıdır, google bu kısmın kendisi dışında ulaşılmasını istememektedir. Desteklenen uygulama uzantısı ".apk"dir. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google bir reklam firmasıdır, reklam alarak para kazanır, android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlamaktadır, bu şekilde daha fazlasını kazanmaktadır.

Android Haberleri

Telefonum nerede Kayıp ya da çalıntı telefon bulma yöntemleri

Telefonum nerede? Kayıp ya da çalıntı telefon bulma yöntemleri

Telefonunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız ya da telefonunuzun çalındığından şüpheleniyorsanız telefonunuzu kolaylıkla bulabilmeniz için tasarlanan uygulamaları kullanabilirsiniz. Telefonum nerede? Sorusuna kolayca cevap bulabileceğiniz çeşitli yöntemleri sizler için derledik.

15.04.2021Teknoloji
Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır (Android & İphone)

Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? (Android & İphone)

Son dönemde her şeyin internet üzerinden akması ve bütün satışların genel anlamda internete kaymış olması, özellikle mobil cihazlarda sürekli çıkan reklamlara sebep oluyor. Yerli yersiz çıkan reklamlar ile mobil kullanıcılar, yaptıkları işlere ara vermek durumunda kalıyorlar. Peki telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? Android ve iPhone telefonlar için reklam engelleme yöntemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır Android Ve IOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi

Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Android Ve IOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi

Özellikle iş yaşamındaki yoğunluk nedeniyle telefonda geçireceği vakit sıkıntısı yaşayan kişiler gelen aramaları cevaplayamıyor. Bu nedenle iletişim ağında birtakım aksaklıklar meydana gelebiliyor. Günümüzde bu aksaklıkları ortadan kaldıracak bir teknoloji mevcut; telefon yönlendirmesi. Peki, Telefon yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Android ve İOS için sabit ve mobil hat çağrı yönlendirme işlemi hakkındaki detayları derledik.

15.04.2021Teknoloji
Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı (Wndows, Macos, Android, İphone Ve Linux)

Açılımı Virtual Private Network olan VPN kavramının Türkçe karşılığı sanal özel ağ olarak tanımlanmıştır. İnternette gerçekleşen erişim engellemelerini kaldıran çeşitli VPN programları ve eklentilerinden birisi de Opera VPN olarak karşımıza çıkar. Peki Opera VPN açma işlemi nasıl yapılır? Opera VPN kullanımı Windows, MacOS, Android, iPhone ve Linux cihazlarda nasıl olur? İşte Opera VPN hakkında merak edilen her şey.

15.04.2021Teknoloji
Mac adresi nedir ve ne işe yarar Mac adresi nasıl bulunur ve Mac adresi öğrenme yöntemi

Mac adresi nedir ve ne işe yarar? Mac adresi nasıl bulunur ve Mac adresi öğrenme yöntemi

Söz konusu teknoloji ve internet olduğunda, karşımıza öğrenilmesi gereken pek çok bilgi ve derya deniz bir alan çıkıyor. Elbette bu konular hakkında her şeyi öğrenebilmemiz mümkün değil ama bu alan içerisinde hayatımızı kolaylaştıracak bazı bilgileri öğrenmemizin bize oldukça faydası var. İşte bu derya deniz alan içerisinde öğrenilmesi gereken şeylerden biri de MAC adresi. Peki, mac adresi nedir ve ne işe yarar? Mac adresi nasıl bulunur, öğrenme yöntemi nedir? İşte bu konu hakkında merak edilenleri derledik.

15.04.2021Teknoloji
Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonu Samuray temasıyla geliyor

Call of Duty: Mobile’ın yeni sezonu Samuray temasıyla geliyor

Call of Duty: Mobile’ın 2021 yılı üçüncü sezonu olan “Tokyo’dan Kaçış” 17 Nisan’dan itibaren tüm oyuncular için ücretsiz olarak Android ve iOS üzerinden indirilebilir olacak.

14.04.2021eSpor
Dramax dönemi başlıyor Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Dramax dönemi başlıyor! Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Ünü sınırları aşarak dünya dizi sektöründe önemli bir yer edinen Türk yapımları, şimdi yeni nesil dijital platform Dramax ile tüm dünyaya ulaşıyor. Güçlü, zengin ve renkli içeriğiyle Dramax, Türk yapımlarını İspanyolca ve Arapça dublaj seçeneğiyle dünyanın dört bir yanından kullanıcılarla buluşturuyor.

14.04.2021Teknoloji
Dramax dönemi başlıyor ve Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Dramax dönemi başlıyor ve Türk yapımları dünyaya bağlanıyor

Ünü sınırları aşarak dünya dizi sektöründe önemli bir yer edinen Türk yapımları, şimdi yeni nesil dijital platform Dramax ile tüm dünyaya ulaşıyor. Güçlü, zengin ve renkli içeriğiyle Dramax, Türk yapımlarını İspanyolca ve Arapça dublaj seçeneğiyle dünyanın dört bir yanından kullanıcılarla buluşturuyor.

14.04.2021Televizyon
Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır

Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır?

Şüphesiz facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformalarından biri. Her ne kadar pek çoğumuz bu uygulamanın ayarlarını biliyor olsa da, bazı noktalarda sıkıntı yaşayabiliyoruz. En çok yaşanılan sıkıntılardan biri de facebook messenger hesaplarını dondurmak ve silmekle ilgili. Peki, facebook messenger dondurma ve silme işlemleri nasıl yapılır? İşte facebook ve messenger uygulaması ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Bilgisayar telefonu görmüyor hatası nasıl çözülür Telefonumu bilgisayar görüyor hatası çözümü

Bilgisayar telefonu görmüyor hatası nasıl çözülür? Telefonumu bilgisayar görüyor hatası çözümü

Bilgisayara fotoğraf ya da video gibi dosyaların aktarılması USB bağlantısı ile olur. Bazı durumlarda bir sorun ile karşılaşılabilir. Bu sorunların ne sebepten kaynaklandığı ve nasıl çözülmesi gerektiğini sizler için derledik.

14.04.2021Teknoloji
Android Downloading Do Not Turn Off Target hatası nedir ve çözümü nasıldır

Android Downloading Do Not Turn Off Target hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Son yıllarda Android telefonlara ilgi giderek artmaktadır. Pek çok kişi tarafından kullanılan Android telefonlar ile ilgili pek çok konu da araştırılmaya başlanmıştır. Özellikle downloading do not turn off target hatası son zamanlarda en çok araştırılan konulardan birisi olmuştur. Peki Android downloading do not turn off target hatası nedir ve çözümü nasıldır? Sizlere Android telefonlarda görülen downloading do not turn off target hatası hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

14.04.2021Teknoloji
İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ - Geçici ve kalıcı hesap kapatma nasıl yapılır

İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ - Geçici ve kalıcı hesap kapatma nasıl yapılır?

Instagram dondurma linki sayesinde Instagram hesabı kapatma işlemi yapılabilir. Dondurulan instagram hesabını geri açma süresi sonrasında tekrar aktif edebilmeniz mümkündür. Instagram nasıl dondurulur ve kapatılır öğrenmeniz için iOS ile Android telefondan, tabletten ya da bilgisayardan geçici ve kalıcı hesap kapatma detayları..

13.04.2021Gündem

En ‘Sağlıklı’ teknolojiler

İçinde bulunduğumuz zorlu pandemi günlerinde sağlıklı bir yaşamın değerini çok daha iyi anladık. Bu süreçte, daha sağlıklı bir yaşam için kullanabileceğiniz, farklı ihtiyaçlara uygun akıllı teknolojik ürünleri bir araya getirdik.

10.04.2021Ekonomi
Finansal kötü amaçlı yazılımların küresel tehdit odakları değişti

Finansal kötü amaçlı yazılımların küresel tehdit odakları değişti

Yeni Kaspersky raporuna göre finansal tehdit ortamı salgın sürecinde büyük bir değişime sahne oldu. Financial Cyberthreats in 2020 (2020'de Finansal Siber Tehditler) başlıklı rapora göre bu dönemde PC'ler ve mobil cihazlar yoluyla yayılan toplam tehdit hacmi azalırken, yeni ve gelişmiş yayılma teknikleri kullanan siber suçlular boy göstermeye başladı. Özellikle mobil finansal kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanan saldırıların coğrafyası çeşitlendi ve kapsamı arttı.

8.04.2021Teknoloji
Fidye yazılımı saldırılarında büyük artış

Fidye yazılımı saldırılarında büyük artış

Bitdefender Antivirüs, Covid-19 salgını sırasında kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı en büyük küresel siber tehditleri ve süreç içerisindeki gelişimlerini içeren yeni 2020 Tüketici Tehdit Görünümü Raporu’nu yayınladı. Kayda değer birçok bilgiye erişildiğini belirten uzmanlar, kullanıcıların dikkat etmesi gereken 5 önemli bulguyu paylaşıyor.

8.04.2021Teknoloji
eFootball PES 2021 mobil 400 milyon indirmeyi aştı

eFootball PES 2021 mobil 400 milyon indirmeyi aştı

Konami Digital Entertainment, B.V. yaptığı bir açıklamayla eFootball PES 2021 mobil oyununun iOS ve Android platformlarında 400 milyondan fazla kez indirildiğini duyurdu.

8.04.2021eSpor
Ücretsiz uygulamalara dikkat: Kişisel verileriniz hedef olabilir

Ücretsiz uygulamalara dikkat: Kişisel verileriniz hedef olabilir

Mobil uygulama mağazalarında ilgi gören ücretsiz uygulamalardan bazıları, kötü niyetli kişiler tarafından geliştiricisinden satın alınıp kullanıcıların kişisel verilerini ele geçirme amacıyla kullanılıyor.

7.04.2021Teknoloji
Merakla beklenen özellik WhatsAppa geliyor

Merakla beklenen özellik WhatsApp'a geliyor!

WhatsApp'ın iPhone ve Android cihazlar arasında sohbet transferini mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

7.04.2021Teknoloji
Realme C15 Türkiyede

Realme C15 Türkiye'de

Oppo'nun kardeş markası Realme, yeni akıllı telefonu Realme C15 ile tüketicilerin karşısında. Uygun fiyatı ve uzun batarya ömrü ile dikkat çeken ürünün diğer öne çıkan özelliklerine gelince...

6.04.2021Teknoloji
IATA tarafından geliştirilmişti...  Dijital seyahat kartı uygulayacak ilk ülke belli oldu

IATA tarafından geliştirilmişti...  Dijital seyahat kartı uygulayacak ilk ülke belli oldu

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen dijital seyahat kartını uygulayacak ilk ülke Singapur oldu.

6.04.2021Ekonomi
LG artık akıllı telefon üretmeyecek

LG artık akıllı telefon üretmeyecek

LG Electronics, elektrikli araba parçası üretme projesi gibi gelecekteki projeler için mobil iletişim birimini kapatmaya hazırlanıyor.

6.04.2021Ekonomi
EBA, 20 milyardan fazla kez ziyaret edildi

EBA, 20 milyardan fazla kez ziyaret edildi 

Bir yılı aşkın süredir hayatımızda olan pandeminin uzaktan eğitime etkisi rakamlarla açıklandı. EBA, uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart 2020'den 2 Nisan 2021 tarihi arasında  20 milyar 213 milyon 780 bin 478 kez ziyaret edildi.

5.04.2021Eğitim
KADES, en çok indirilen 3’üncü uygulama oldu

KADES, en çok indirilen 3’üncü uygulama oldu

İçişleri Bakanlığınca geliştirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES), Türkiye’de en fazla kullanıcıya sahip çevirim içi mağaza Google Play Store’da yaşam alanında en fazla indirilen 3’üncü uygulama oldu.

4.04.2021Teknoloji
App Storedaki uygulamaya güvendi, bütün varlığını birkaç saniyede kaybetti

App Store'daki uygulamaya güvendi, bütün varlığını birkaç saniyede kaybetti

Değeri milyonlarca doları bulan diğer kripto para hırsızlıklarıyla ilgili haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Dolandırıcıların bu seferki tekniği de şeytana pabucunu ters giydirecek cinsten...

1.04.2021Ekonomi
StormX (STMX) coin nedir

StormX (STMX) coin nedir?

STMX coin, kripto para piyasasını takip eden kişilerin de gündeminde yer almaya devam ediyor. StormX coin, insanları görevlerle eşleştirmek için blockchain teknolojisini kullanan, küçük işleri beş dakika veya daha kısa sürede tamamlamalarına imkan tanıyan mobil uygulamaların ödüllendirme tokeni olarak kullanılıyor. İşte, STMX coin hakkında detaylı bilgiler

31.03.2021Ekonomi
Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Emine Erdoğanın elinden aldı

Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Emine Erdoğan'ın elinden aldı

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Erişilebilirlik Ödüllerinde, Dünya’da bir ilk olan “Engelsiz Temizlik” projesi ile Viking Temizlik jüri birinciliğini hak etti. Viking Temizlik, 2020 Erişilebilirlik Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın elinden aldı.

29.03.2021Hayat
Çevrimiçi sinema baharı

Çevrimiçi sinema baharı

Baharın habercisi İstanbul Film Festivali, 40’ıncı yılını kutluyor. 1 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak gösterimler, mayıs ve haziran aylarında çevrimiçinin yanı sıra sinema salonlarında ve açık hava sinemasında devam edecek. Festivalin nisan seçkisinde yer alan ve internet üzerinden izlenebilecek 20 filmi derledik...

26.03.2021Kitap Sanat
WhatsAppta ihbar dönemi

WhatsApp'ta 'ihbar' dönemi

WhatsApp'ın Android beta sürümü güncellendi. Güncelleme ile 'ihbar özelliği' olarak da adlandırılan yeni özellik kullanıma sunuldu.

26.03.2021Teknoloji
Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Xiaomi'nin uzun süredir beklenen yeni akıllı telefonlarından Redmi Note 10 ve Note 10 Pro'nun Türkiye fiyatları belli oldu.

25.03.2021Teknoloji
Android uygulamaları neden kendi kendine kapanıyor Android System Webview versiyonunu yüklerseniz

Android uygulamaları neden kendi kendine kapanıyor? Android System Webview versiyonunu yüklerseniz

Android tabanlı telefon kullanıcıları son zamanlarda uygulamalarda ani çökme şikayetinde bulunuyor. Bazı kullanıcılar bugün de araştırmalarına devam ediyorlar. Google, hatanın Android System Webview'den kaynaklandığını kabul etti. Açıklamaya göre 'Android System Webview' nedeniyle çöküyor. Peki, Android uygulamaları neden kendi kendine kapanıyor, çözümü ne?

24.03.2021Teknoloji
Şampiyon Samsunsporun hikayesi izleyicilerle buluştu

Şampiyon Samsunspor'un hikayesi izleyicilerle buluştu

Vodafone TV, futbolsever kullanıcıları için çok özel bir içeriğe evsahipliği yapıyor. Şampiyon Samsunspor’un kuruluşundan bugüne olan hikâyesinin anlatıldığı “Kırmızı Beyaz Kara Sevda Samsunspor” belgeseli Vodafone TV izleyicileriyle buluştu.

24.03.2021Futbol
MSA nedir Xiaomi MSA duruyor ve MSA durduruldu hatası için çözüm detayları

MSA nedir? Xiaomi MSA duruyor ve MSA durduruldu hatası için çözüm detayları

MSA duruyor ve Xiaomi MSA durduruldu hatası, cihazlarında sorun yaşanan kullanıcıların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Uygulamaların durdurulması ve cihazın stabil çalışmasını engelleyen MSA durduruldu hatası, Xiaomi cihazlarda problem oluşturabiliyor. Peki, MSA nedir ve MSA durduruldu hatası nasıl giderilir? İşte, Android System WebView kaynaklı Xiaomi MSA duruyor hatası ile ilgili önemli bilgiler

24.03.2021Teknoloji
Android uygulamaları neden çöküyor Googledan ilk açıklama geldi

Android uygulamaları neden çöküyor? Google'dan ilk açıklama geldi

Dünya genelinde pek çok Android uygulamasında yaşanan sorun nedeni Google'dan yapılan açıklama ile netlik kazandı. Google, sorun yaşayan kullanıcılar için bir de çözüm önerisi paylaştı.

23.03.2021Teknoloji
İnternetteki her 5 saldırıdan 1’i kimliğinizin peşinde

İnternetteki her 5 saldırıdan 1’i kimliğinizin peşinde

Siber güvenlik her geçen gün önem kazanan bir konu haline gelirken, son trendler bulut tabanlı ve mobil odaklı tehditlerin arttığını ortaya koyuyor. Keepnet Labs’in açıkladığı 2021 kurumsal siber güvenlik trendlerine göre saldırı tiplerinde bilgisayar korsanlığını kimlik avı izliyor.

22.03.2021Teknoloji
Goldman Sachs ve EBDRden Türk şirkete yatırım

Goldman Sachs ve EBDR'den Türk şirkete yatırım

Goldman Sachs ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türk finansal teknoloji şirketi DgPays'e yatırım yapmak üzere anlaştı.

22.03.2021Ekonomi
Sahte Clubhouse uygulamasıyla yayılan truva atına dikkat

Sahte Clubhouse uygulamasıyla yayılan truva atına dikkat

Siber güvenlik uzmanları, Clubhouse uygulamasını taklit ederek kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçirmeye çalışan kötü amaçlı bir yazılıma karşı internet kullanıcılarını uyardı. BlackRock adı verilen truva atı, 458’den fazla çevrimiçi hizmette kullanıcıların giriş bilgilerini çalabiliyor.

22.03.2021Teknoloji
Ekran görüntüsü sızdı: İşte WhatsAppın yeni özelliği

Ekran görüntüsü sızdı: İşte WhatsApp'ın yeni özelliği

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği sızan ekran görüntüsü ile netlik kazandı.

22.03.2021Teknoloji
Migrostan finansal hizmetler dünyasında önemli adım

Migros'tan finansal hizmetler dünyasında önemli adım

Migros, iştiraki olduğu Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin Colendi ve Param iş birliğinde geliştirdiği MoneyPay uygulamasıyla dikkat çekti. MoneyPay ile müşteriler ödeme, para transferi gibi finansal işlemleri bu uygulama üzerinden hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirirken, alışverişlerini Migros yazarkasa ve jet kasalarından temassız bir şekilde QR kod ile tamamlayabilecek. Kullanıcılar, Mastercard altyapısında sunulan dijital karta aktardıkları bakiye, tanımladıkları kredi kartı ya da belirlenen hazır limit üzerinden ödemelerini yapabilecek. Hazır limiti kullananlar, ödemelerini daha sonra gerçekleştirme imkanına sahip olacak. Uygulama üzerinden sadece cep telefonu numarası girilerek istenen kişiye 7/24 para transferi de yapılabilecek.

16.03.2021Teknoloji
Huawei, yeni MateBook ve FreeBuds modellerini tanıttı

Huawei, yeni MateBook ve FreeBuds modellerini tanıttı

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, yeni MateBook ve FreeBuds modellerini tanıttı. Şirketin ilk 16 inç dizüstü bilgisayarı olan MateBook D16, üst seviye dizüstü bilgisayarı olan MateBook X Pro’nun yeni versiyonu ve akıllı gürültü engelleme özelliğine sahip FreeBuds’ın yeni üyesi FreeBuds 4i tanıtılan ürünler arasındaydı.

16.03.2021Teknoloji
Eski fotoğrafları canlandırma uygulaması nasıl kullanılır

Eski fotoğrafları canlandırma uygulaması nasıl kullanılır?

Eski fotoğrafları canlandırma uygulaması, sosyal medyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Önce Deep Nostalgia sonrasında ise farklı uygulamaların kullanıma açıldığı eski fotoğrafları canlandırma uygulaması, İOS ve Android platformları üzerinden indirilebiliyor. Peki, eski fotoğrafları canlandırma uygulaması nasıl kullanılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

15.03.2021Teknoloji
Geforce Now 15 Mart itibariyle beta sürecini tamamlıyor Geforce Now Türkiye fiyatları ne kadar oldu

Geforce Now 15 Mart itibariyle beta sürecini tamamlıyor! Geforce Now Türkiye fiyatları ne kadar oldu?

Geforce Now 15 Mart 2021 tarihinde beta sürecini tamamlıyor. Halihazırda yurt dışında faaliyette bulunan Geforce Now, Türkiye piyasasına Turkcell işbirliği ile giriş yaptı. İçerisinde yer alan onlarca oyunu düşük bilgisayar gereksinimleri ile oynamaya imkan tanıyan Geforce Now, aylık ve üç aylık paketlere imkan tanıyor. Bu paketler haricinde ücretsiz paketlerle de oynamak mümkün olabiliyor. Ancak ücretsiz paketin oyun süresi maksimum 1 saate tekabül ediyor.

13.03.2021Teknoloji
Oppo Find X3 Pro tanıtıldı İşte öne çıkan özellikleri

Oppo Find X3 Pro tanıtıldı! İşte öne çıkan özellikleri

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, beklenen yeni akıllı telefonu Find X3 Pro'yu tanıttı. Peki yeni telefon hangi özelliklerle geliyor?

11.03.2021Teknoloji
Amazfit, Zepp uygulamasını yatırımlarıyla geliştiriyor

Amazfit, Zepp uygulamasını yatırımlarıyla geliştiriyor

Amazfit, kişilerin sağlık ve yaşam kalitesini yönetmek hedefiyle hem Android hem de iOS cihazlar için sunduğu Zepp uygulamasını ileri teknoloji yatırımlarıyla geliştirmeyi sürdürüyor. Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan, Amazfit akıllı giyilebilir cihaz kullanıcılarının Zepp’le birlikte sağlık ve spor aktivitelerini kontrol altına alabildiklerini ve uygulamanın sunduğu avantajlar sayesinde yaşam kalitelerini iyileştirebildiklerini belirtiyor.

10.03.2021Teknoloji
Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır Deep Nostalgia kullanım bilgileri

Fotoğraf canlandırma nasıl yapılır? Deep Nostalgia kullanım bilgileri

Fotoğraf canlandırma uygulaması Deep Nostalgia, sosyal medyada gündemde yer almaya devam ediyor. Uygulamayı indirenler, Deep Nostalgia uygulaması ile kaybettikleri sevdiklerini yeniden canlıymış gibi görebiliyor. MyHeritage’ın sitesinin sıkça sorulan sorular bölümünde,Deep Nostalgia uygulamasının adından da anlaşılabileceği gibi “nostalji” amaçlı olduğunun altı çiziyor. Peki, Deep Nostalgia nedir, nasıl indirilir? İşte, fotoğraf canlandırma uygulaması Deep Nostalgia hakkında detaylı bilgiler

8.03.2021Gündem
Kadınların yüzde 90ı KADES uygulamasının kendilerine güven verdiğini düşünüyor

Kadınların yüzde 90'ı KADES uygulamasının kendilerine güven verdiğini düşünüyor

İçişleri Bakanlığının Kadın Acil Destek Uygulaması'na yönelik 1013 kadının katıldığı ankete göre, personelin ilgisinden memnun olanların oranı yüzde 84, ekiplerin olay yerine ulaşma süresinden memnuniyet duyanların oranı yüzde 78 oldu.

7.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Yapay zekâyla romantizm

10 yıl içinde çiftlerin yarısı çevrimiçi tanışacak. Yapay zekâ birbirine uygun çiftleri buluşturacak mı? ‘Android’ler ideal sevgili olmayı öğrenecek mi? Bu yeni romantizm bir ilişkiden beklentileri anlayıp çözmeye yeter mi? Kırılan kalpleri tamir eder mi, ne dersiniz?

11.04.2021

Sosyal medya hesabını çaldıranlar nelere dikkat etmeli?

Zamanımızın önemli bir kısmını kapalı mekanlarda geçirdiğimiz için yaşam alışkanlıklarımız, iş yapış şekillerimiz, boş zamanlarımızı değerlendirme yöntemlerimiz değişti. Bu değişim her yaş grubunda görülüyor. TV yerine dijital platformları izlemeyi ya da kullanmayı tercih edenlerin sayısı artıyor. Sosyal medya uygulamaları artık çok daha fazla talep görüyor. Uzak kaldığımız arkadaşlarımız, dostlarımız ile sosyal medya platformları üzerinden bağlantı kuruyoruz. Alışveriş tercihlerimiz, sıklığımız değişti. Hatta insanlar tasarruf araçlarını ve yöntemlerini bile değiştirdi.

23.03.2021

Bu yaz İstanbul mekanları Bodrum’da

Azur’un, Paper Moon’un ve Sunset’in suşi kısmının Bodrum’a ineceğini daha önce yazmıştım.

21.03.2021