Türkler günde 4 saat uygulama kullanıyor

Güncelleme Tarihi:

Türkler günde 4 saat uygulama kullanıyor
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 06, 2022 07:00

Yapılan güncel bir uluslararası araştırmaya göre Türkiye’deki iPhone ve Android telefon kullanıcıları günde en az 4 saat mobil uygulama kullanıyor.

Haberin Devamı

Bu araştırmaya göre bazı ülkelerde günlük ortalama mobil uygulama kullanma süresi 5 saati aşıyor. Data.ai tarafından yapılan çeyrek bazlı güncel araştırmaya göre, birçok ülkede iPhone ve Android telefon kullanıcıları günde ortalama 4 saatlerini ve fazlasını mobil uygulamalar içerisinde geçiriyor. Araştırmanın yapıldığı ülkeler arasında ABD, Endonezya, Singapur, Brezilya, Meksika, Avustralya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Kanada, Rusya, Türkiye ve Birleşik Krallık yer alıyor.

Aynı araştırmaya göre Endonezya, Singapur ve Brezilya‘da mobil uygulama kullanım süresi günlük ortalama 5 saati geçiyor. Yapılan araştırma, 2022’nin ikinci çeyreğinde en çok kullanılan mobil uygulama seçeneklerini de gözler önüne seriyor. Buna göre ikinci çeyrekte en çok indirilen uygulamalar Instagram, Facebook, TikTok ve WhatsApp oldu. İçerisinde en çok zaman geçirilen uygulamalar ise TikTok, YouTube, Tinder ve Disney+ olarak açıklandı. En çok aktif kullanıcıya sahip servis Facebook olurken, bu uygulamayı WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger izliyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası: