EKSTRA
MENÜ

Tat

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.885 haberi bulunmuştur.

Tat Haberleri

Burun akıntısı koronavirüs belirtisi mi Covid-19 semptomları değişti mi.. Korona belirtileri arasında nezle ve boğaz ağrısı var mı.. İşte merak edilenler..

Burun akıntısı koronavirüs belirtisi mi? Covid-19 semptomları değişti mi?.. Korona belirtileri arasında nezle ve boğaz ağrısı var mı.. İşte merak edilenler..

Burun akıntısı koronavirüs belirtisi mi sorusu hem mevsim geçişlerinin yaşanması nedeniyle hem de bahar alarjilerinin meydana geldiği bu dönemde vatandaşların merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Peki burun akıntısı koronavirüs belirtisi mi? Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir araştırma sonucuna göre koronavirüs belirtilerinde büyük değişiklikler yaşandı.. Özellikle salgının ilk günlerinde en kuvvetli semptomlardan biri olan tat ve doku kaybının yerini başka belirtilerin aldığı açıklandı.. İşte konu hakkında detaylar..

16.06.2021Gündem
Algı nedir Psikolojide algının tanımı nedir Algı özellikleri ve örnekleri

Algı nedir? Psikolojide algının tanımı nedir? Algı özellikleri ve örnekleri

Çevremizdeki her gün farklı uyaranlar duyu organlarımızı uyaracaktır. Bu uyaranların çoğu duyu organlarımız tarafından alınır ve duyumlara dönüştürülür. Buna algılama denir. Peki, Algı tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Araştırma
Koronavirüs belirtileri değişti.. Hint varyantı sonrası yenileri listeye eklendi.. İşte Tat, koku kaybı ve değişen semptomlar..

Koronavirüs belirtileri değişti.. Hint varyantı sonrası yenileri listeye eklendi.. İşte Tat, koku kaybı ve değişen semptomlar..

Koronavirüs salgını devam ederken, yapılan araştırmaların sonucunda belirtilerin değişkenlik gösterdiği ortaya çıktı. Yaklaşık iki yıldır hayatımızda olan koronavirüsü (Kovid-19) inceleyen bilim insanları yeni belirtileri açıkladı. Bazı semptomlar listeden çıkarılırken, ölümcül Hint varyantı sonrası yenileri listeye eklendi. İşte Kovid-19 geçiren hastalarda görülen en yaygın belirtiler...

14.06.2021Gündem
Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma

Bilgisayar kullananlar bilirler; güncellemeler yazılım yenilemesi için sıklıkla karşılarına çıkan gelişmelerin başında gelir. Ancak bu durum kimi zamanlarda can sıkıcı bir hal alabiliyor. Nedeniyse basit; film izlemek, oyun oynamak gibi keyifli aktivitelerin bölünmesini kim ister ki? Özellikle sürükleyici bir filmin ortasında gelen ani bir güncelleme çoğunlukla tat kaçırıcı bir hal alabiliyor. Peki güncellemeler kapatılabilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Peki, Windows 10 güncellemeleri nasıl kapatılır? Adım adım Windows 10 güncelleme kapatma hakkındaki detayları derledik.

12.06.2021Teknoloji
Bergamot Nedir, Faydaları Nelerdir Bergamot Nasıl Kurutulur, Nerede Yetişir

Bergamot Nedir, Faydaları Nelerdir? Bergamot Nasıl Kurutulur, Nerede Yetişir?

Her insan sağlıklı yaşamlarına devam edebilmek için meyve tüketir. Herkesin merak ettiği meyvelerden biri de bergamot meyvesidir. Bergamot nedir, faydaları nelerdir? Bergamot nasıl kurutulur, nerede yetişir? Konularıyla ilgili sizlere bergamot meyvesini detaylarıyla derledik.

9.06.2021Araştırma
Korteks Nedir Ve Ne İşe Yarar Korteks Görevleri Nelerdir Ve Korteks Tabakası Hakkında Bilgi

Korteks Nedir Ve Ne İşe Yarar? Korteks Görevleri Nelerdir Ve Korteks Tabakası Hakkında Bilgi

Korteks kelimesi tıp dilinde bir terim olarak kullanılmaktadır. Buna rağmen günlük yaşamın içerisinde kullanımı epeyce fazladır. Elbette günlük yaşamdaki tıp dilindeki kullanımından farklıdır. Sizin için Korteks nedir ve ne işe yarar? Korteks görevleri nelerdir ve korteks tabakası hakkında bilgileri derledik.

9.06.2021Araştırma
Tarım ve Orman Bakanlığından NBŞ kotası açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan NBŞ kotası açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı nişasta bazlı şeker kotasının artırıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmasığını belirtti. Yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında iddia edildiği gibi nişasta bazlı şeker kotasının yüzde 5'e çıkarılması söz konusu değildir, yüzde 2,5'lik kota uygulaması devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

7.06.2021Ekonomi
Teknolojiyi buldu markasını kurdu

Teknolojiyi buldu markasını kurdu

Takviye gıda markası EasyVit, Norveç’ten haklarını satın aldığı teknoloji ile öne çıktı. Balık yağının kötü tat ve kokusunu maskeleyen ve çiğnenebilir jel haline getiren marka yıllık 15 bin kutu üretiminden 700 bine geldi. Şimdi sırada Türk markasını globalde büyütmek var. Hedef 5 yılda 30 ülkede olmak.

7.06.2021Ekonomi
Her şey İstanbul kararı ile başladı... İngiltere ve Portekiz arasında vaka krizi

Her şey İstanbul kararı ile başladı... İngiltere ve Portekiz arasında vaka krizi!

Kapılarını turistlere açan Portekiz'in İngiltere tarafından riskli ilan edilmesi ülkede isyana neden oldu. Portekizliler 'Vakalar İngilizler yüzünden arttı' diyor. Öte yandan tüm bunlar İstanbul hakkında verilen bir kararla başladı. Detaylar haberimizde...

6.06.2021Dünya
Genciz, heyecanlıyız

Genciz, heyecanlıyız!

Ülkemize dünya üçüncülüğü yaşatan Şenol Güneş ile yeni bir maceraya hazırız. Cuma günü şölen başlıyor. Bir ay sürecek EURO 2020 boyunca oynanacak maçları, takip etmeniz gereken takım ve yıldız adaylarını derledik. Sonuna kadar yürüyelim ve kupayı Türkiye’ye getirelim...

Erzurumda üretilen alabalıklar Karadenizde alıcı buluyor

Erzurum'da üretilen alabalıklar Karadeniz'de alıcı buluyor

Türkiye'nin en yüksek rakımlı illerinden olan Erzurum'daki baraj ve göletlerde üretilen alabalıklar, tat ve aromasıyla Karadeniz illerindeki tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

4.06.2021Haber
Denizi olmayan şehirde üretiliyor Tüm Karadenize satılıyor

Denizi olmayan şehirde üretiliyor! Tüm Karadeniz'e satılıyor

Türkiye'nin en yüksek rakımlı illerinden olan Erzurum'daki baraj ve göletlerde üretilen alabalıklar, tat ve aromasıyla Karadeniz illerindeki tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

4.06.2021Ekonomi
‘Umudumuzu küllemek istiyorlar’

‘Umudumuzu küllemek istiyorlar’

Sema Aslan’ın yeni romanı ‘Dünyanın Kasım’a Görünüşü’, faili meçhullerden kayıplara, yiten ömürlerden sürgünlere, bu topraklardaki tüm hak arayışlarına bir selam adeta.

3.06.2021Kitap Sanat
Patlıcanı buzlukta pişmiş halde saklayın, avokadoyu püre olarak dondurun

Patlıcanı buzlukta pişmiş halde saklayın, avokadoyu püre olarak dondurun

Bugünlerde sebze-meyve bollaştı, her şey en lezzetli döneminde, buzluklarımızı doldurmaya başlayabiliriz. Taze taze aldığımız ürünleri dondurmak hem yemek yaparken zamandan tasarruf ettiriyor hem de israfı önlüyor. Buzluktan çıkan bir parça brokoli kimi zaman bir bebeğin çorbasına lezzet katıyor, kimi zaman da mutfağa az vakit ayırabilenlerin sağlıklı yemek derdine derman oluyor. Taze fasulyeden ananasa, dereotundan et suyuna hemen her şeyi buzlukta saklayabilirsiniz. Püf noktalarını bilin, yeter...

COVID-19 Sürecinde MS

COVID-19 Sürecinde MS

Multipl skleroz ya da kısaca MS, sıklıkla 20-40 yaşları arasında ve kadınlarda üç kat daha fazla görülen bir hastalık. Puslu görme, çift görme, kuvvetsizlik, uyuşma ve dengesizlik gibi 24 saati geçen şikayetler MS ataklarından kaynaklabiliyor. Her hastalıkta olduğu gibi MS’te de erken tedavi ile olası hasar ve engelliliğin önüne geçilebiliyor.

28.05.2021Sağlık
Bolonez sos tarifi: Bolonez sos nasıl yapılır

Bolonez sos tarifi: Bolonez sos nasıl yapılır?

Bolonez sos, makarnaya ayrı bir tat katıyor. Yapımı pratik olmasının yanı sıra çok da lezzetli. Ayrıca makarnanın yanı sıra yemeklerde de kullanabilirsiniz. Peki bolonez sos nasıl yapılır? İşte bolonez sos tarifi...

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Ülkemizde olduğu gibi genç ve çocuk nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerde çocuk sağlığı ile ilgili sorunlar ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar sağlık sisteminin tüm basamaklarında büyük öneme sahiptir. Çocuk sağlığının korunması, hastalıklarının tedavisi için yapılan çalışmalar ailelerin ve dolayısı ile toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişiminin sağlanması için de en önemli araçlardan birisidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları çok geniş ve kendi içinde bazı farklılıklar gösteren bir hizmet alanı olarak değerlendirilebilir.

ABDde dikkat çeken araştırma Acıya duyarlı kişilerin Kovid-19’a yakalanma riskinin düşük olduğu öne sürüldü

ABD'de dikkat çeken araştırma! Acıya duyarlı kişilerin Kovid-19’a yakalanma riskinin düşük olduğu öne sürüldü

ABD'de yapılan bir araştırmada, acı tatlara karşı duyarlı kişilerin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanma riskinin düşük olduğu öne sürüldü.

26.05.2021Dünya
Koronavirüs test sonucu ne zaman, kaç günde çıkar Test ne zaman yaptırılmalı İşte merak edilen soruların cevapları

Koronavirüs test sonucu ne zaman, kaç günde çıkar? Test ne zaman yaptırılmalı? İşte merak edilen soruların cevapları

Koronavirüs test sonucu, Sağlık Bakanlığı tarafından hizmet veren e Nabız ekranı üzerinden öğreniliyor. Hastanelerde covid-19 testi yaptıranlar, sağlık kuruluşlarına geri gitmeden coronavirüs test sonucu sorgulama ekranı üzerinden, tetkiklerini anında öğrenebiliyor. Burundan sürüntü alınarak uygulanan koronavirüs testinin sonucu T.C kimlik numarası ve hastanelerde verilen barkod numarası ile sorgulanabiliyor. Sağlık Bakanlığı test sonucuna göre devreye girerek, kişilerin tedavilerine hastane ya da evlerde başlamasını sağlıyor. İşte, milyonların merak ettiği korona virüs test sonucu ne zaman çıkar? sorusunun yanıtı...

26.05.2021Gündem
Mayıs sıkıntısı: Covid mi oldum, polen alerjisi mi

Mayıs sıkıntısı: Covid mi oldum, polen alerjisi mi?

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle polenlere karşı alerjik nezle ve göz alerjisi gibi durumlar sıklıkla yaşanıyor. Hatta polen alerjisi ile koronavirüs belirtilerindeki benzerlikler insanları "korona mı oldum?" şüphesine bile düşürebiliyor. Peki koronavirüs enfeksiyonu ile polen alerjisi nasıl ayırt edilebilir? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı.

22.05.2021Gündem
Büyük bir aile: Koronavirüs

Büyük bir aile: Koronavirüs

Koronavirüsler, hayvanlarda veya insanlarda hastalığa neden olabilecek büyük bir virüs ailesidir. İnsanda koronavirüs genellikle hafif ve orta şiddette üst solunum yolu hastalıklarına neden olur.

19.05.2021Avrupa
İncir reçeli nasıl yapılır İncir reçeli tarifi ve yapımı için püf noktaları

İncir reçeli nasıl yapılır? İncir reçeli tarifi ve yapımı için püf noktaları

Yaklaşan yaz aylarıyla birlikte filmlere konu olan incirin reçeli yapımı da en çok arananlar arasında yerini almaya başladı. İncir reçeli nasıl yapılır diye merak edenlerdenseniz ve geleneksel olan bu özel tat, kahvaltılarınıza eşlik etsin istiyorsanız, işte İncir reçeli tarifi ve yapımı için püf noktaları

Yaz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Yaz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yaz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Yaz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yaz alerjisi yaşayan insanların sayısında da artış gözlemlenmeye başlamıştır. İnsanlarda alerjinin oluşmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Peki, Yaz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Yaz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizin için derledik.

16.05.2021Sağlık
Tarçın Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Tarçın Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Tarçın Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Tarçın Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Tarçın, sağlığa faydalı olan aromasıyla bilinen baharat türüdür. Bazı hastalıkları iyileştirme ve tedavi etme özellikleri bulunur. Fakat bitkinin tüketimi herkes için uygun olmayabilir. Tarçına karşı bağışıklık sistemi aşırı tepki gösteren kişilerde tarçın alerjisi görülür. Tarçın alerjisi nedir, neden olur, nasıl geçer ve tedavisi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.

16.05.2021Sağlık
Sonbahar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Sonbahar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Sonbahar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Sonbahar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Alerjik reaksiyonlar vücutta çeşitli şekillerde ortaya çıkabilirler. En sık karşılaşılan alerjik reaksiyonlar arasında da sonbahar alerjisi yer almaktadır. Sonbahar alerjisi tedavi edilebilen bir durum olmakla birlikte bu alerjiye sahip olanlar doktora başvurmalıdır. Sonbahar alerjisine sahip kişiler çeşitli platformlar üzerinden bu alerjiye dair araştırma yapmaktadırlar. Peki sonbahar alerjisi nedir? Sonbahar alerjisi neden olur ve bu alerjiye ne iyi gelir? İşte sonbahar alerjisi ile ilgili her şey.

16.05.2021Sağlık
Hayatında hiç futbol maçı izlememişti, bir futbol takımını şampiyon yaptı

Hayatında hiç futbol maçı izlememişti, bir futbol takımını şampiyon yaptı

Kurucularından olduğu gıda firmasını tanıtmak için Adıyaman 1954 Spor Kulübü’ne sponsor oldu, sonra içindeki futbol aşkını keşfetti. 31 yaşındaki Cevher Erdem kulübün başkanı oldu ve ‘takımı bir üst lige çıkan ilk kadın kulüp başkanı’ olarak kayıtlara geçti. Erdem: “3 sene önce ‘Futbolda bir kadın başkan olacaksın, takımını şampiyon yapacaksın ve Türkiye bunu konuşacak’ deselerdi herhalde gülerdim.”

16.05.2021Hürriyet Pazar
Fındık Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Fındık Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Fındık Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Fındık Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Fındık alerjisi, hem erişkinlerde hem de çocuklarda görülen bir alerji çeşididir. Fındığın direkt olarak tüketilmesi ya da toz halinde iken koklanması da alerjinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Fındığa alerjisi görülen kişilerin bazı besinlere de alerjisi olduğu bilinir. Bu besinler; kaju, antep fıstığı, badem, Brezilya fındığı, ceviz, muskat, su kestanesi, acı bakla unu, Hindistan cevizi, fasulye, soya, mercimek olarak sıralanabilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Ananas Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Ananas Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Ananas Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Ananas Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Ananas alerjisi, ananas yedikten sonra vücutta görülen bir alerji türü olarak bilinir. Ananastan çıkan suyu ya da ananas içeren besinler ve yiyecekler tüketildiğinde de belirti gösterir. Çok yaygın görülen bir alerji türü değildir. Ananas alerjisi, diğer gıda alerji türlerinde de olduğu gibi, vücutta bulunan bağışıklık sistemi ile ananas içinde bulunan proteinin uyuşmazlık ve anlaşmazlık yaşamasından doğan bir alerji türü olarak bilinmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Koronavirüs aşısında dikkat çeken yan etki açıklaması Bu belirtiler varsa...

Koronavirüs aşısında dikkat çeken 'yan etki' açıklaması! Bu belirtiler varsa...

Türkiye'de yapılan toplam koronavirüs aşı sayısı 25 milyon 300 bini aşarken Doç. Dr. Ümit Savaşçı'dan olası yan etkilerle ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Doç. Dr. Savaşçı, "Şunun altını özellikle çizeyim; bu aşılar hiçbir şekilde canlı aşı olmadığı için aşıya bağlı koronavirüs kapma, hasta olma ihtimali yok. Genelde bizim aşı yan etkilerimiz 2 gün veya 3 gün sürebilir. Daha da uzuyorsa ve belirtiler belirgin hale geliyorsa mutlaka test yaptırsın. Virüsü almıştır, aşı da henüz koruyucu seviyede değildir" ifadelerini kullandı.

12.05.2021Gündem
Evde pide nasıl yapılır Kolay ve pratik ev yapımı pide tarifi

Evde pide nasıl yapılır? Kolay ve pratik ev yapımı pide tarifi

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan ev yapımı pide, günün her öğünü sofralarımızı süsleyen bir lezzettir. El açması hamuruyla ağızlarda enfes bir tat bırakan ev pidesi nasıl yapılır, gelin birlikte bakalım. İşte, kolay ve pratik ev yapımı pide tarifi…

Yazar Sonuçları

Ankara’daki ‘yeraltı mutfağı’nın şahane serüveni

Ben çok geç öğrendim, ama Ankaralı yeme-içme tutkunlarının yıllardır yakından bildiği gizli gastronomi oluşumlarından biri The Rabbit Hole.

16.06.2021

Sadece o gitmedi o da birlikte gitti

Evet İsrail’de 12 yıllık Netanyahu başbakanlığı dönemi sona erdi.

15.06.2021

Egeli mezeler, Uzakdoğulu suşiler ve kebapların en iyisi bir arada

Çeşme-Alaçatı hattı, konaklama seçeneklerindeki butik anlayışı yıllardır restoranlarında da sürdürüyor. Kimi İstanbul’dan sezonluk konukları, kimi yerlileriyle her sezon mutlaka gastronomik bir şölen yaşatan bölgenin yeme içme dünyasından haberlerim var...

11.06.2021

Alzheimer'ın sonu geldi mi

Hepimiz olabilecek en iyi hayatı yaşamak isteriz ve bu bizim en doğal haklarımızdan biridir. Hayatımızı istediğimiz gibi yaşamak, canlı, formda, fit ve enerjik, keyifli ve mutlu biri olarak sürdürmek, olağan sona “AKIL SAĞLIĞI” ile ulaşmak her insanın değişmez arzusudur. İstisnasız herkes “mükemmel bir sağlık” peşinde koşar ve “üstün bir sağlık hali”ni hedefler, hak eder.

10.06.2021

Kırmızı karideslerin yolculuğu

Sicilya’ya her gidişimde peşine düştüğüm ‘gambero rosso’ meğer Mersinliymiş. İtalya’da yiyip de ‘Bizde niye böylesi yok’ diye hayıflandığım o lezzetli karidesin çıktığı yerde sevilmeme nedenlerini ihracatçılarıyla konuştum.

6.06.2021

Bekle bizi sonbahar

Anlaşılan o ki elimizdeki bu yeni ve son fırsatı iyi değerlendirebilir, BioNTech aşısını hızlıca ve akıllıca uygulamaya geçirebilirsek ağustos sonlarına doğru, en geç eylül ortalarında toplumsal bağışıklığa yetecek aşılama rakamlarına ulaşabileceğiz.

31.05.2021

Domates ya olmasaydı?

Marketlerde, pazarlarda kırmızı kırmızı domatesler çoğalmaya başladı. Her ne kadar kışın da sera domatesi olsa da bana göre yazın habercisi domates. Domates olmadan yemek olmaz.

30.05.2021

Renkli, Türkçe, kapalı gişe!

Farklı müzikal renkleri bütünlüklü şekilde ifade edebilen Zeynep Bastık solo kariyerinin yedinci yılında yedi şarkıdan oluşan ‘Zeynodisco’ albümünü çıkardı. ‘Sana Bayılıyorum’dan başlayarak albümü dinleyin ve bir bütün olarak değerlendirin. ‘Zeynodisco’ bunu hak ediyor.

29.05.2021

Gebelik ve beslenme

Gebelik bir kadına verilen en güzel armağanlardan biridir. Bu dönem başlı başına kendine özgü bir süreçtir. Bir yanda büyümekte olan bir bebek diğer yanda ise bir kadının anne olma süreci gelişmektedir. Böyle bir dönemde hem zihinsel, ruhsal ve sağlık hem de fizyolojik sağlık ayrı bir önem kazanmaktadır. Bu yazıda vücut sağlığı ve beslenme ilişkisini birlikte inceleyelim.

26.05.2021

Yoğurtlu bakla çorbası

Türk mutfağında hatırı sayılır bir yeri olan, zeytinyağlı yemeklerin vazgeçilmezi bakla...Bahar ayları gelip de tezgahlarda yerini alır almaz, özellikle zeytinyağlısını sıklıkla pişirdiğimiz baklagiller familyasından olan bakladan söz etmeden geçmek istemedim. Yemyeşil ve tazecik tüm albenisi ile tezgahlarda sonrada sofralarda yer alamaya hazırlanırken bende farklı bir tarifle bu sebzeyi sofralarınıza konuk etmek istedim.

22.05.2021

Çinko eksikliği bağışıklık sistemini zayıflatıyor

Vücudumuzda yaşamsal fonksiyonların yürütülmesi, yapım ve onarım faaliyetlerinin sürdürülmesi, metabolik ve hormonal dengelerin sağlanması gibi bir çok görevde mineraller önemli görevler üstlenmektedir. Vücudumuzda çok az miktarda bulunmasına rağmen bir çok önemli fonksiyonu olan çinko bu önemli minerallerden biridir.

21.05.2021

40 yıl hatırı yok ama 40 türü var

Sizinle birlikte, hem geçmişinden hem göçmenlerden gelen kahve kültürünü anlamak için Meksiko City sokaklarında bir tura çıkalım... Burada toprak kapta demlenenden metal sürahide sunulana, mısırlısından biberlisine şaşırtıcı bir kahve dünyası gördüm. Türk kahvesi bile içtim ama...

21.05.2021

Hemen 4 bin 400 adıma dönmeden önce 2, 3, 4'üncü maddeleri oku

Önceki gün nereden geldiği belli olmayan bir haber ortalığı karıştırdı.

20.05.2021

Hangisi doğru

Beslenme önemli, hem de çok önemli bir mesele.

15.05.2021