EKSTRA
MENÜ

Süleymaniye

Süleymaniye haberleri sayfasında güncel ve son dakika Süleymaniye hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.458 Süleymaniye haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Süleymaniye Haberleri

Nefes alan, duygu ve hafıza dolu bir ‘el yazması kitap’

Nefes alan, duygu ve hafıza dolu bir ‘el yazması kitap’

Ömür Kurt 'Kitap Tamircisi'nde katman katman açılan iç içe iki ayrı kitap kurgulamakla kalmamış; iki karakterden biri olan el yazması kitabı, duyan, gören, seslenen, nefes alan bir karakter gibi hafıza ve duyguyla donatmış.

14.10.2021Kitap Sanat
Fatihte iş yerinde yangın paniği

Fatih'te iş yerinde yangın paniği

İstanbul'un Fatih ilçesi Süleymaniye Mahallesi'nde bir iş yerinde yangın çıktı. İş yerinin içinde kimyasal maddelerin yandığı bildirilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin alevleri söndürme çalışamaları devam ediyor.

14.10.2021Haber
Fatihte iş yerinde yangın paniği

Fatih'te iş yerinde yangın paniği

İstanbul'un Fatih ilçesi Süleymaniye Mahallesi'nde bir iş yerinde yangın çıktı. İş yerinin içinde kimyasal maddelerin yandığı bildirilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiplerin alevleri söndürme çalışamaları devam ediyor.

14.10.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İşte 14 Ekim İSKİ arıza ve kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İşte 14 Ekim İSKİ arıza ve kesinti listesi

İstanbul'un bazı bölgelerinde 14 Ekim Perşembe günü, içmesuyu şebeke hattındaki arızalar ve bakım/onarım çalışmaları nedeniyle su kesintisi yaşanıyor. Söz konusu kesintinin olduğu yerlerde ikamet eden vatandaşlar da suların ne zaman geleceğini merak ediyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

14.10.2021Gündem
Iraklılar, oy kullanmak için sandık başında

Iraklılar, oy kullanmak için sandık başında

Irak’ta erken genel seçimler için oy verme işlemi devam ediyor. Süleymaniye kentindeki vatandaşlar bir seçim merkezinde oylarını kullandı.

10.10.2021Haber
Irakta seçim alarmı Tüm sınırları kapatıyorlar

Irak'ta seçim alarmı! Tüm sınırları kapatıyorlar

Irak makamları, yarın düzenlenecek erken genel seçimlerden dolayı bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatacağını duyurdu.

9.10.2021Dünya
12 terörist etkisiz hale getirilmişti Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

12 terörist etkisiz hale getirilmişti! Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

Milli Savunma Bakanlığı 12 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili, 'PKK/KCK terör örgütünün çok güvendiği ve 'ele geçirilmesi imkânsız' diye tanımladığı sözde doğu karargâhı ele geçirildi.' açıklamasında bulunmuştu. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar CNN TÜRK ekranlarında operasyonu değerlendirirken, 'Çemçemal terörle mücadele açısından ilk defa vurduğumuz ama bildiğimiz bir yer. Son derece kritik bir hat.' ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
12 terörist etkisiz hale getirilmişti Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

12 terörist etkisiz hale getirilmişti! Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

Milli Savunma Bakanlığı 12 teröristin etkisiz hale getirilirken, 'PKK/KCK terör örgütünün çok güvendiği ve 'ele geçirilmesi imkânsız' diye tanımladığı sözde doğu karargâhı ele geçirildi.' açıklamasında bulunmuştu. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar CNN TÜRK ekranlarında operasyonu değerlendirirken, 'Çemçemal terörle mücadele açısından ilk defa vurduğumuz ama bildiğimiz bir yer. Son derece kritik bir hat.' açıklamasında bulundu.

5.10.2021Haber
İstanbulu çiziyorum gözlerim kapalı

İstanbul'u çiziyorum gözlerim kapalı

İstanbul’un eşsiz manzarasını İstanbul’un kendinden sonra size en iyi hissettiren isimlerden biri kuşkusuz Devrim Erbil… Geçen ay 85 yaşına basan kıymetli devlet sanatçımız ile hem tanıklık ettiği Türk çağdaş sanatının 60 yılına hem de kendi kişisel geçmişine yolculuk yaptık…

3.10.2021Gündem
Çalışmaya gittiği Irakta tutuklandı, ailesi haber alamıyor

Çalışmaya gittiği Irak'ta tutuklandı, ailesi haber alamıyor

MERSİN’in Tarsus ilçesinden Irak’a çalışmaya giden çelik montaj ustası İbrahim Aslan'ın (50), bu ülkede ikametgah gösteremediği iddiası ile tutuklandığı ileri sürüldü. İbrahim Aslan'dan 34 gündür haber alamayan ailesi, yardım istedi.

27.09.2021Gündem
Bursada halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı

Bursa'da halk otobüsüyle elektrikli araç çarpıştı

Bursa'da meydana gelen kazada özel halk otobüsüyle çarpışan elektrikli araçtaki Sefa A., Halil İbrahim A. (16) ve Merve A. (16) yaralandı. Öğrenciler hastanede tedaviye alındı.

16.09.2021Gündem
16 Ağustos hangi burç ve burcu ne 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 16 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar, astrolojinin en merak duyulan konuları arasında yer alır. Güneş hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan 12 adet burç vardır. 16 Ağustos burcunun en önemli özellikleri arasında fedakar ve sadık kişiler olması yer alır. Bu kişiler, hedeflerini sürdürmeye devam etmek ve hedefledikleri her şeyi başarmak için değerlerinin tanınmasını ister. 16 Ağustos hangi burç ve burcu ne? İşte, tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
22 Mayıs hangi burç ve burcu ne 22 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 22 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji eski zamanlardan bu insanlığın ilgisini çekebilen bir alanı olmuştur. Astroloji kapsamında yıldızlar ve burçlar gizemini daima korumuştur. Bu durum çağımızda da bu şekilde devam etmektedir. 22 Mayıs tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselen burcu, 22 Mayıs tarihinde doğan ünlüleri ve bu tarihte yaşanmış olan olayları sizler için derledik.

13.09.2021Burçlar
13 Haziran hangi burç ve burcu ne 13 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Haziran hangi burç ve burcu ne? 13 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, eski dönemlerden beri insanların fazlasıyla ilgisini çekiyor. Bu nedenle de astroloji, yıldızlar ve burçlar insanların merakını uyandırır. Astrolojiye göre 12 adet burç vardır. Her insanın burcu doğduğu tarihe göre değişiklik gösterir. 13 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
7 Haziran hangi burç ve burcu ne 7 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Haziran hangi burç ve burcu ne? 7 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum günlerine bakılarak burçların belirlenme işlemi yapılabilmektedir. Doğmuş olunan gün kişilerin burcunun belirlenmesi için tamamen yeterli olmaktadır. Burçların yorumları kişilerin içinde yer aldığı burçlara göre karakteristik ve kişilik fonksiyonları açısından farklılıklar taşımaktadır. 7 Haziran burcunun hangi burcu ifade ettiğini, bahsedilen burcun özelliklerini, yükselenini, 7 Haziran'ın özel bir gün olup olmadığını, o tarihte yaşanan olayları ve 7 Haziran'da doğan ünlüleri sizler için derledik.

8.09.2021Burçlar
Almanya’da camilerde aşı kampanyaları sürüyor

Almanya’da camilerde aşı kampanyaları sürüyor

Almanya’daki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde, koronavirüsten korunmak için düzenlenen aşı kampanyaları devam ediyor.

24.08.2021Avrupa
Zeytinburnunda 3 yaşındaki çocuk otomobilde mahsur kaldı

Zeytinburnu'nda 3 yaşındaki çocuk otomobilde mahsur kaldı

Zeytinburnu'nda babası tarafından hastaneye aşı yaptırılmaya getirilen 3 yaşındaki Ravza Zengin, babasının tekrar hastaneye gitmesiyle otomobilde mahsur kaldı. Baba Mustafa Zengin otomobilin kilidini açınca, itfaiye ekipleri camı kırarak Ravza'yı kurtardı.

21.08.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek 19 Ağustos İstanbul su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? 19 Ağustos İstanbul su kesintisi programı

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası'nda su kesintileri yaşanıyor İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı duyurularla 19 Ağustos Perşembe günü su kesintisi yaşanacak ilçeleri ve mahalleleri duyurdu. Planlı programa göre, Arnavutköy, Avcılar, Esenyurt, Küçükçekmece, Çatalca'da su kesintisi yaşanacak. Peki, sular ne zaman gelecek?

19.08.2021Gündem
Son dakika: İstanbulda 7 ilçede 11 saatlik su kesintisi İSKİ duyurdu

Son dakika: İstanbul'da 7 ilçede 11 saatlik su kesintisi! İSKİ duyurdu

İstanbul'da 7 ilçede tadilat ve yenileme çalışmaları nedeniyle su kesintisi yaşanacak. İSKİ'den yapılan açıklamaya göre 11 saat süreyle Arnavutköy, Çatalca, Esenyurt, Eyüpsultan, Başakşehir, Avcılar ve Küçükçekmece'ye su verilemeyecek.

17.08.2021Gündem
Balkondan rastgele ateş eden kişi kendini vurarak yaşamını yitirdi

Balkondan rastgele ateş eden kişi kendini vurarak yaşamını yitirdi

Bursa'da bir evden çevreye rastgele ateş açtığı sırada kendisini vuran şahıs öldü.

30.07.2021Gündem
MİT’ten Süleymaniye’de ikinci operasyon

MİT’ten Süleymaniye’de ikinci operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK’nın son dönemde ciddi şekilde yuvalandığı Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentinde, örgüte ikinci kez darbe indirdi.

1.07.2021Gündem
Irakın kuzeyinde MİT operasyonu

Irak'ın kuzeyinde MİT operasyonu

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'de düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK üyesi Mahiye Açık ile Suriye uyruklu Roha Raci etkisiz hale getirildi.

30.06.2021Haber
Son dakika... MİTten Irakta operasyon: Mahiye Açık ile Roha Raci etkisiz hale getirildi

Son dakika... MİT'ten Irak'ta operasyon: Mahiye Açık ile Roha Raci etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'de düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK üyesi Mahiye Açık ile Suriye uyruklu Roha Raci etkisiz hale getirildi.

30.06.2021Gündem
Şanlıurfa lise taban puanları 2021 Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Şanlıurfa lise taban puanları 2021! Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Şanlıurfa' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli çağrı yaptı: Gelin üniversite sınavını kaldıralım

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli çağrı yaptı: Gelin üniversite sınavını kaldıralım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Yürürlükteki sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı, okul öncesi sürecini de hesaba katan modelle her evladımızın ilgi alanına uygun eğitim alanının temini sağlanmalıdır. Üniversite sınavı tamamen kaldırılmalıdır" dedi.

29.06.2021Gündem
Kırmızı kategoride aranan PKKlı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

Kırmızı kategoride aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentindeki operasyonuyla "terörden arananlar" listesinde kırmızı kategoride yer alan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi.

22.06.2021Haber
Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKKlı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentindeki operasyonuyla "terörden arananlar" listesinde kırmızı kategoride yer alan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi. CNN TÜRK muhabiri Serhat Dal, MİT'in operasyonuna ilişkin tüm detayları anlattı.

22.06.2021Gündem
20 yerinden bıçakladı, başörtüsüyle boğdu Kendimi öldürmediğim için çok pişmanım

20 yerinden bıçakladı, başörtüsüyle boğdu! 'Kendimi öldürmediğim için çok pişmanım'

Bursa'da ayrı yaşadığı eşi Bircan Doğan'ı (29) temizlik görevlisi olarak çalıştığı okulda 20 yerinden bıçaklayıp, başörtüsüyle boğarak öldüren Atalay Doğan (30) tutuklandı. Doğan’ın ifadesinde, "Öldürmek için gittim. Kendimi de öldürmediğim için çok pişmanım" dediği belirtildi.

19.06.2021Gündem
Esenyurtta iş yerini kurşunladılar

Esenyurt'ta iş yerini kurşunladılar

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde gündüz tartıştıkları kişinin iş yerini gece yarısı otomobille gelip, kurşunlayan 3 şüpheli, polis tarafından yakalandı.

15.06.2021Gündem
Tarihi Yarımadada gizemli keşif

Tarihi Yarımada'da gizemli keşif

İstanbul'da Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii ve Aya İrini Kilisesi gibi önemli yapıların bulunduğu Tarihi Yarımada'nın altındaki gizemli yapılar, bir bölümü botla yapılan yolcukla incelendi. Çalışmaların ilklerini anlatan Tarihçi Arzu Ulaş, "Fatih Camii Karadeniz Medresesi, Ahmediye Camii, Süleymaniye Camii ve Arkeoloji Müzeleri bahçesinde bulunan sarnıçların su altı görüntüleri bu çalışma ile ilk defa görüntülendi.

13.06.2021Gündem
İstanbul’da gizemli keşif Bu açıdan ilk defa görüntülendi

İstanbul’da gizemli keşif! Bu açıdan ilk defa görüntülendi

İstanbul'da Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii ve Aya İrini Kilisesi gibi önemli yapıların bulunduğu Tarihi Yarımada'nın altındaki gizemli yapılar, bir bölümü botla yapılan yolcukla incelendi. Çalışmaların ilklerini anlatan Tarihçi Arzu Ulaş, "Fatih Camii Karadeniz Medresesi, Ahmediye Camii, Süleymaniye Camii ve Arkeoloji Müzeleri bahçesinde bulunan sarnıçların su altı görüntüleri bu çalışma ile ilk defa görüntülendi.

13.06.2021Gündem
MİT’ten Mahmur’a 2. operasyon

MİT’ten Mahmur’a 2. operasyon

MİT, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Terör örgütü PKK’nın kuluçkası” olarak tanımladığı Kuzey Irak’taki Mahmur Kampı’nın bir sorumlusuna daha nokta operasyonu düzenledi. İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ‘Salih Cizre’ kod adlı Hasan Adır etkisiz hale getirildi.

12.06.2021Gündem
Son dakika: MİTten nokta operasyon Terör örgütü PKKnın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PKK'nın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi

Gelen son dakika haberine göre, MİT'in Irak’ın kuzeyindeki Mahmur Kampı yakınlarında düzenlediği nokta operasyonda kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu Hasan Adır etkisiz hale getirildi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı operasyonda, terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu Selman Bozkır ve beraberindeki iki terörist etkisiz hale getirilmişti.

11.06.2021Gündem
Son dakika haberi: S-400 sorunu nasıl çözülecek Bakan Çavuşoğlu NATO Zirvesi öncesi net konuştu

Son dakika haberi: S-400 sorunu nasıl çözülecek? Bakan Çavuşoğlu NATO Zirvesi öncesi net konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber özel yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "ABD'nin sadece Libya ve Suriye meselesinde değil Akdeniz'den Karadeniz'e ve Kafkasya'ya kadar birçok alanda bizimle işbirliği yapma arzusunda olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, "İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi.

9.06.2021Gündem
3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

“İstanbul benim aşkım. Çocukluğumun geçtiği Kandilli’de, Boğaz’ın hemen yanı başında atıldı bu sevginin tohumları...” diyor tarihçi, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç. ‘İstanbul Hakkında Her Şey’ adlı kitabı güncellendi, 64’üncü baskıyı yaptı. Kitabın sayfalarını çevirdikçe kendinizi bir İstanbul masalının içinde buluyorsunuz. Kitap ayrıca, dünyanın prestijli turizm kulübü Skal tarafından En İyi Turizm Yayını seçildi. Yazarımızla bu büyülü şehri konuştuk.

30.05.2021Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreninde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. 100 radyonun aynı anda yayın yapabildiği kuleye dair Erdoğan "Dünyada örnek teşkil edecek bir proje oldu" ifadesini kullandı. Erdoğan "Kanal İstanbul'un temelini Haziran ayı sonunda atıyoruz" dedi.

29.05.2021Haber
Son dakika... Çamlıca Kulesi açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

Son dakika... Çamlıca Kulesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 100 radyonun aynı anda yayın yapabildiği kuleye dair "Dünyada örnek teşkil edecek bir proje oldu" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca Kanal İstanbul ile ilgili de açıklama yaptı. "Kanal İstanbul'un temelini Haziran ayı sonunda atıyoruz" diyen Erdoğan, "Kanal İstanbul'un üzerinden 6 köprü geçecek. Kanal İstanbul'un sağında solunda iki şehir inşa edeceğiz.  Biz tarihe not düşüyoruz." diye konuştu.

29.05.2021Ekonomi
Çocuk ve ergenlerin sınav kaygısıyla baş etme yöntemleri

Çocuk ve ergenlerin sınav kaygısıyla baş etme yöntemleri

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binasında 26 Mayıs 2021 tarihinde saat 18.00-19.00 saatleri arasında “Çocuk ve Ergenlerin Sınav Kaygısına Bakışları ve Baş Etme Yöntemleri” konulu halka açık çevrim içi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

27.05.2021Eğitim
Kanlı Aya ‘Dur’ diyen Mehmetçik

Kanlı Ay'a ‘Dur’ diyen Mehmetçik

Dünyanın ilgiyle takip ettiği dün gece gerçekleşen Kanlı Ay tutulması, ülkemizden de izlendi.

27.05.2021Gündem
Son dakika... Fatihte Süleymaniye Cami yanında metruk binada yangın

Son dakika... Fatih'te Süleymaniye Cami yanında metruk binada yangın

İstanbul Fatih'te Süleymaniye Cami yanında 3 katlı metruk binada yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm binayı kaplarken, olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

20.05.2021Gündem
İstanbul Fatihte metruk binada yangın

İstanbul Fatih'te metruk binada yangın

İstanbul Fatih'te Süleymaniye Camii'nin yanındaki metruk bir binada yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Bir itfaiye aracının şoförü dar yollarda dönmeye çalışırken zor anlar yaşadı.

20.05.2021Haber

Yazar Sonuçları

Yerel basının hali perişan!

İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı (İGD) Mehmet Mert, Cumhurbaşkanlığı tarafından 30.06.2021’de yayınlanan ‘tasarruf tedbirleri’ genelgesinde geçen ‘Basın ve Yayın Giderlerine Düzenleme’ bölümünün acilen gözden geçirilerek düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

6.10.2021

Eminönü'nde eşsiz manzarada çayınızı yudumlamak

Tarihî yarımada; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan, İstanbul şehrinin ilk kurulduğu yere verilen isimdir. Tarihe konu olan, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin uğrak noktasıdır. Ticaretin de can damarı olan tarihi yarımadanın Eminönü bölümündeki kahvaltı mekanlarını keşfettim Boğaz’ı ayaklarınız altına, Galata Kulesi’ni karşınıza alarak kahvaltınızı yapabileceğiniz harika 3 mekan...

3.10.2021

Yaz anketleri ve kararsızlar

Her ay partilerin veya şirketlerin yaptırdığı anketler, ilgililerine servis ediliyor. İktidar için pek iç açıcı olmayan anketlerde, dikkatler kararsızların durumuna kayıyor.

12.09.2021

Ayasofya’ya ayak basmayan ‘Fatih’ olur mu?

Birini övmek için benzetme yaparken dozu kaçırırsanız ona en büyük kötülüğü yaparsınız. Övgüde de, yergide de “mübalağanın” fazlası zararlıdır. Hele, bu kişi siyasetçi olursa.

8.09.2021

Bir sonraki 30 Ağustos hutbesi için bir ikaz

Buradan Diyanet İşleri Başkanlığı’na sesleniyorum:

31.08.2021

‘Talibancı cumhuriyetçi’ kadınlar, kulaklığı atın yoksa ikna odasına

New York Times’a konuşan Taliban yöneticisinin adı Mücahid...

27.08.2021

Suriçi’ni bekleyen tehlike

Ne yazık ki (İstanbul’da) camilerimizin etrafındaki ahşap yapılar geçmişte olduğu gibi bugün de tehlike teşkil ediyor. Son yangın Tahtakale’de çıktı. Yanı başında 16’ncı asrın ünlü eserleri var. Özellikle Tahtakale, Rıza Paşa yokuşu ve Küçükpazar, merdivenaltı sanayi yüzünden risk altında.

4.07.2021

Amerika-FETÖ-PKK aynı anda harekete geçiyor

Öyle görülüyor ki, Türkiye içinde etkinliği biten, Irak ve Suriye’de saklandıkları inlerinde ayakta kalma mücadelesi veren PKK terör örgütü, sahada sıkıştıkça her zaman olduğu gibi yeniden şehirlerde kaos taktiğine yöneldi.

25.06.2021