EKSTRA
MENÜ

Sprey

Sprey haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sprey hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.964 Sprey haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sprey Haberleri

Prof. Dr. Akdoğandan yerli aşı açıklaması

Prof. Dr. Akdoğan'dan yerli aşı açıklaması

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan, yerli aşıda gelinen son noktayı açıkladı. Prof. Dr. Akdoğan, geçtiğimiz hafta başlatılan Turkovac'ın üçüncü doz olarak etkinlik ve güvenlik açısından Sinovac ile karşılaştırılacağı Faz 3 klinik araştırmasının Türkiye tarihinde yürütülen en büyük klinik araştırma olduğunu söyledi. Akdoğan, "Çalışma halihazırda 28 ilimizde 41 merkezde yürütülüyor. Yaklaşık 3 bin gönüllüye ulaşılması hedefleniyor" dedi. Akdoğan, "Bir de intranazal sprey aşısı çalışmamız (burun spreyi) vardı. Birçok avantajı, hem üretim açısından hem kullanım açısından birçok avantajı olacağı için, karşılaşabileceğimiz başka salgınlar için o çalışmaya da ayrı bir ehemmiyet veriyoruz." dedi.

23.10.2021Gündem
Gömlek nasıl ütülenir Gömlek ütülerken nereden başlanır Kumaş ve pamuk gömlekler için ütüleme yöntemi..

Gömlek nasıl ütülenir? Gömlek ütülerken nereden başlanır? Kumaş ve pamuk gömlekler için ütüleme yöntemi..

Gömlek, vücudun üst bölümüne giyilen kollu ya da yarım kollu olan yakalı giysi şeklinde tanımlanmaktadır. Ev işleri arasında en çok zorlanılan konulardan bir tanesi de ütü yapmaktır. Özellikle gömlek ütüsü bir hayli zaman almaktadır ve ütülemek kolay olmamaktadır. Sizin için gömleğin nasıl ütülendiğini ve gömlek ütüleme tekniklerini derledik.

21.10.2021Pratik Bilgiler
Son dakika: Sağlık Bakanlığı duyurdu... 39 ilaç piyasadan toplatılacak

Son dakika: Sağlık Bakanlığı duyurdu... 39 ilaç piyasadan toplatılacak

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre TİTCK, kas ve eklem ağrıları için kullanılan sprey ve kremlerin yer aldığı aralarında Majezik'in de bulunduğu 39 topikal ürünün piyasadan toplatılmasına karar verdi.

15.10.2021Gündem
Hijyenik ve lekesiz bir banyo için ipuçları

Hijyenik ve lekesiz bir banyo için ipuçları

Banyo nasıl temizlenir, fayanslardaki kireç lekeleri nasıl çıkar, duş kabini temizliği nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını ve banyo temizliği püf noktalarını sizin için derledik.

15.10.2021Temiz Sözlük
Bilim insanları ayakta İnsanlık tarihinin en büyüğü bize doğru geliyor

Bilim insanları ayakta! İnsanlık tarihinin en büyüğü bize doğru geliyor

İnsanlık tarihinin bugüne kadar gördüğü en büyük kuyruklu yıldız Dünya'ya doğru yaklaşıyor. Astronomi dünyası ayakta; fırsatı doğru kullanabilirsek gezegenimizin geçmişine dair çok önemli keşifler bizi bekliyor. Gerekli hazırlıkları yapabilmek için ise sadece 10 yıl zamanımız var.

13.10.2021Dünya
Mikrodalga nasıl temizlenir İçi yanmış mikrodalga ve yağları nasıl temizlenmeli

Mikrodalga nasıl temizlenir? İçi yanmış mikrodalga ve yağları nasıl temizlenmeli?

Mutfak; hijyen açısından oldukça önemli bir konumdadır. Ev içerisindeki hijyen konusunda başta yer alan mutfak içerisinde pek çok yemeğin pişirilmesinden ötürü, bu duruma dikkat etmek çok önemlidir. Bunun yanı sıra mutfak gereçlerinin de sıklıkla temizlenmesi oldukça gereklidir. Mikrodalga fırını; en fazla kirlenen mutfak gereçleri içerisinde bulunmaktadır. Bu yüzden mikrodalga fırınının belli aralıklarla temizlenmesi, hijyen açısından yararlı olacaktır. Peki mikrodalga nasıl temizlenir? İçi yanmış mikrodalga ve yağları nasıl temizlenmeli? İşte, tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Banyo fayansları nasıl temizlenir Banyo fayanslarını parlatmak için nasıl temizlenmeli

Banyo fayansları nasıl temizlenir? Banyo fayanslarını parlatmak için nasıl temizlenmeli?

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve pek çok zararlıyı evden uzak tutabilmek için fayans temizliği çok önemlidir. Hijyen alışkanlığını geliştirmek ve düzenli olarak fayans temizliği yapabilmek için birçok değişik yöntem bulunmaktadır. Peki, banyo fayansları nasıl temizlenir? Banyo fayanslarını parlatmak için nasıl temizlenmeli? İşte bu konular üzerine merak edilen bilgiler.

12.10.2021Lezizz
Hedef 2022’de 1000 mağaza Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Hürriyete konuştu

Hedef 2022’de 1000 mağaza! Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Hürriyet'e konuştu

Türkiye’de yükselen gıda fiyatları konusunda tartışmalar devam ederken, tüketiciye uygun fiyatlı ürünler sunan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin sayılarının artması için çalışma başlatıldı. Tarım Kooperatif Market Genel Müdürü Bayram Ali Yıldırım, “Şu anda 486 mağazamız var, 215 mağaza da hazır, bu sene sonuna kadar açılacak. 2022 yılı içerisinde ise bu sayıyı 1000’e tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

6.10.2021Ekonomi
Kızartma sonrası mutfak temizliği nasıl yapılır

Kızartma sonrası mutfak temizliği nasıl yapılır?

Yağlar nasıl temizlenir, kızartma kokusu mutfaktan nasıl çıkarılır? Sorularınızın cevapları için yazımızı sonuna kadar okuyun. Videomuzu izlemeyi unutmayın!

Hem temizlik Hem dekorasyon: Yeni bir balkon

Hem temizlik Hem dekorasyon: Yeni bir balkon

Eski balkonunuzu temizlemek, yepyeni bir görünüme kavuşturmak mı istiyorsunuz? Yazımızı okumaya devam edin. Daha fazla fikir için videomuzu izlemeyi unutmayın!

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur

Evdeki karıncalardan nasıl kurtulunur?

Evde istenmeyen misafirleriniz mi var? Evdeki karıncalardan nasıl kurtuluruz diye kara kara düşünüyorsanız evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları ve püf noktalarını sizin için derledik.

Gay Lussac kanunu nedir Gay Lussac yasası ve formülü konu anlatımı

Gay Lussac kanunu nedir? Gay Lussac yasası ve formülü konu anlatımı

1808'de Fransız kimyager Joseph Louis Gay-Lussac, bugün Gay-Lussac'ın gazları birleştirme yasası olarak bilinen bir genelleme ile birlikte yeni deneylerin sonuçlarını bildirdi. Peki, kendi adının verildiği Gay-Lussac yasası nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu günümüzde özellikle limonlu şekilde daha fazla tüketilmektedir. Bu durum hem lezzeti açısından hem de sunduğu faydaları üzerinden öne çıkıyor. Peki, maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları üzerine tüm detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Balkan kızı Suzan Kardeş baştan sona bir hikaye: Kumpanyalar, fotoromanlar, makyaj odasında şarkılar...

Sezen Aksu, ona ilk albümünü çıkarırken boşuna, “Sen bir hikayesin!” dememiş; Yugoslavya döneminde Kosova’da dünyaya geliyor, altı yaşındayken İstanbul’a taşınıyorlar. İş hayatına 13 yaşında babasının köftecisinde başlıyor, oradan güzellik sektörüne, setlere, sonra kamera arkasından bizzat sahnelere geçiyor… Bir dönem evini meyhaneye dönüştürüyor… Hayatının her dönemi gerçekten bir ‘hikaye’ olan, Balkan ezgilerinin en sevilen seslerinden Suzan Kardeş ile geçmişe gittik...

26.09.2021Gündem
Kafur Nedir, Kafur Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır

Kafur Nedir, Kafur Yağı Faydaları Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Genellikle tropikal bölgelerde nadir yetişen bitkilerden olan kafur, son zamanlarda sıklıkla faydaları ile adından söz ettiriyor. Dünyadaki en yaşlı ağaçlardan olan kafur 1700- 1800 yıla kadar yaşayabiliyor. Aynı zamanda kafur ağacı bitkisinden elde edilen kafur yağı havaların soğumasıyla ortaya çıkan grip ve nezle gibi üst solunum rahatsızlıklarına karşı bağışıklığı güçlendiriyor. Peki kafur nedir, nasıl kullanılır? Kafur yağı saça, cilde ve vücuda faydaları haberimizde…

Halkın sağlığıyla oynayacaklardı

Halkın sağlığıyla oynayacaklardı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şebekenin merdivenaltı üretilen yüklü miktardaki ilacı, piyasa süreceği bilgisine ulaştı.

23.09.2021Gündem
Karıncalardan nasıl kurtulunur Evde karıncalardan kurtulmak için kesin çözüm önerileri..

Karıncalardan nasıl kurtulunur? Evde karıncalardan kurtulmak için kesin çözüm önerileri..

Oldukça can sıkıcı durumlarda bir tanesi de evlere baskın yapan karıncalardır. Evin her hangi bir köşesinde bırakılan bir yiyecek kırıntısı karınca istilasına sebep olabilir. Aynı zamanda karıncalar evde bulunan toz şeker ve şekerli gıdaların da etrafını sarabilir. Dolayısıyla bu gibi durumlarda karıncaları evden uzaklaştırma çözümleri uygulanmalıdır. Peki, karıncalardan nasıl kurtulur? Evde karıncalardan kurtulmak için kesin çözüm önerilerini tüm detaylarıyla derledik.

23.09.2021Araştırma
Fare nasıl yakalanır Eve giren fare nasıl çıkarılır, fareyi ne kaçırır

Fare nasıl yakalanır? Eve giren fare nasıl çıkarılır, fareyi ne kaçırır?

Ev içerisinde rahatsız edici her şeyden uzak durmak gerekir. Özellikle kuytu köşelerden eve giren bir fare her türlü olumsuz durumu yaşatacaktır. Fare nasıl yakalanır? Eve giren fare nasıl çıkarılır, fareyi ne kaçırır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma
Koronavirüse lamalı çözüm

Koronavirüse 'lama'lı çözüm

Bilim insanları lamaların ürettiği küçük antikorların Covid-19 ile mücadelede yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Araştırmacılar virüsle savaşan proteinlerin enfekte olan kişilere burun spreyi şeklinde verilmesini planlıyor

22.09.2021Dünya
Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

Sokak sanatı yaşadığımız şehri açık hava müzesine çeviriyor

İstanbul artık, sokak sanatının dünyadaki öncü şehirlerinden biri haline geldi. Şehirde ‘street art’ festivalleri düzenleniyor; belediyeler sokak sanatçılarını, duvarlara sanat eserleri (mural) yapmaları için destekliyor; sanat galerileri onlara kapılarını açıyor. Sokak sanatçıları artık polisten köşe bucak kaçmıyor, isimlerini saklamaya ihtiyaç duymuyorlar. Instagram’da popülerler, ayrıca birçok marka reklam kampanyalarını onların çizgilerine teslim ediyor. Son günlerde işleriyle dikkat çeken sokak sanatçılarıyla görüştük. Stencil art’tan graffitiye, hangi şehirde hangi işleri görebiliriz diye baktık. Şehirleri adeta birer açık hava müzesine dönüştüren sokak sanatı dünyasına mercek tuttuk...

Sivrisinek tehlikesi 3 ölümcül hastalık riski var: Bu belirtilere dikkat

Sivrisinek tehlikesi! 3 ölümcül hastalık riski var: Bu belirtilere dikkat

Prof. Dr. Onur Yaprak, sivrisineklerle bulaşan Batı Nil virüsü, sarıhumma ve dang ateşine dikkat çekti. Prof. Dr. Yaprak, "Sivrisineklerin hastalık bulaştırma riski devam ediyor. Bazı bilim adamları tarafından Büyük İskender’in ölüm nedeni olarak görülen Batı Nil virüsü almış yaklaşık her 5 kişiden 1’inde ateşle beraber ishal, kusma, eklem ağrıları, baş ağrısı, vücut ağrıları veya döküntü gibi diğer belirtiler gelişebilir" dedi.

6.09.2021Gündem
Hollywood ünlülerinin deodorant zararlı tartışması... Sağlımıza ne gibi etkileri var

Hollywood ünlülerinin deodorant zararlı tartışması... Sağlımıza ne gibi etkileri var?

Aşırı terleme sonucu insanlar, birbirleriyle iletişim kurarken zorlanıyor el sıkışmaktan veya yakın temas kurmaktan çekiniyor, bu nedenle deodorantlara başvuruyorlar. Genelde yaz aylarında sıklıkla kullanılsa da piyasada her mevsim için farklı bileşenler içeren deodorantlar bulunuyor. Yalnız deodorant kullanımı dünyada büyük bir tartışma konusu… Bu tartışmanın odağında da şimdilerde Hollywood ünlüleri var. Peki deodorantlar zararlı mı? Her gün kullanmak ne gibi sorunlara davetiye çıkarır? Dr. Emine Özge Ayabakan hurriyet.com.tr’ye anlattı.

30.08.2021Gündem
Ersan Kay’dan Süper Lig futbolcu, teknik adam ve başkanlarına özel tablolar

Ersan Kay’dan Süper Lig futbolcu, teknik adam ve başkanlarına özel tablolar

İsviçre'nin Basel kentinde büyüyen sanatçı Ersan Kay, spor dünyasından önemli isimleri yağlı boya ile resmetmeye devam ediyor. Daha önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Emmanuel Adebayor, Robinho, Loris Karius, Gael Clichy, Junior Caiçara, Aziz Behic, İrfan Can Kahveci, Gökhan İnler, Arda Turan, teknik direktörler Şenol Güneş ile Sergen Yalçın ve daha birçok ismi resmeden sanatçı Ersan Kaya (3Kay), yaptığı akrilik painting çizimlerle önemli eserlere imza atmayı sürdürüyor.

26.08.2021Futbol
Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüse karşı çalışmalar devam ediyor. Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen ve hayvan deneyleri başarıyla tamamlanan Kovid-19'a karşı burundan sprey şeklindeki "koruyucu ilaç" için geri sayım başladı. Sprey ilacın, var olan ya da ortaya çıkabilecek tüm varyantlara karşı etkili olması bekleniyor. Griffithsin (GRFT) adı verilen bir proteinle geliştirilen ilaç, Sars-Cov2 virüsünü bloke edecek protein tabanlı bir ilaç adayı olarak da dünyada ilk olacak.

25.08.2021Gündem
Sprey ilaç dünyada ilk olacak, tüm varyantlarda etkili olması bekleniyor

Sprey ilaç dünyada ilk olacak, tüm varyantlarda etkili olması bekleniyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüse karşı çalışmalar devam ediyor. Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen ve hayvan deneyleri başarıyla tamamlanan Kovid-19'a karşı burundan sprey şeklindeki "koruyucu ilaç" için geri sayım başladı. Sprey ilacın, var olan ya da ortaya çıkabilecek tüm varyantlara karşı etkili olması bekleniyor. Griffithsin (GRFT) adı verilen bir proteinle geliştirilen ilaç, Sars-Cov2 virüsünü bloke edecek protein tabanlı bir ilaç adayı olarak da dünyada ilk olacak.

25.08.2021Haber
Gözler bu çalışmada Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Gözler bu çalışmada! Dünyada koronavirüs çalışmalarında bir ilk

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de koronavirüse karşı çalışmalar devam ediyor. Bilkent ve Hacettepe Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen ve hayvan deneyleri başarıyla tamamlanan Kovid-19'a karşı burundan sprey şeklindeki "koruyucu ilaç" için geri sayım başladı. Sprey ilacın, var olan ya da ortaya çıkabilecek tüm varyantlara karşı etkili olması bekleniyor. Griffithsin (GRFT) adı verilen bir proteinle geliştirilen ilaç, Sars-Cov2 virüsünü bloke edecek protein tabanlı bir ilaç adayı olarak da dünyada ilk olacak.

25.08.2021Gündem
‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

Bu yaz da bizim gibi çocuklu aile dostlarımızla mavi tura çıktık. Bozburun’dan hareket etmek üzere kaptan, aşçı ve iki gemiciden oluşan dört kişilik mürettebatlı bir gulet kiraladık. Çocuklar ayakkabılarını tekneye binerken çıkardı ve neredeyse bir daha hiç giymedi. Tüm gün serin suların, geceleri gökyüzünün tadını çıkardık ve hiç sıkılmadık.

22.08.2021Seyahat
Talibandan kadınlara korkunç mesaj Yüzlerini karalayıp fotoğrafları tahrip ettiler

Taliban'dan kadınlara korkunç mesaj! Yüzlerini karalayıp fotoğrafları tahrip ettiler!

Afganistan'ın yönetimini ele geçirdikten sonra dünyaya ılımlı mesajlar veren ve değiştiğini iddia eden Taliban yönetimi Kabil'e girer girmez yaptıklarıyla dünyayı dehşete düşürdü. Başkent Kabil’de, bazı güzellik salonlarının camlarındaki fotoğrafların tahrip edildiği görüldü. Bu hareket Taliban'ın Afgan kadınlarına verdiği korku dolu bir mesaj olarak yorumlandı.

21.08.2021Dünya
Antalyada hareketli dakikalar Çıkan tartışmada komşuyu vurdu

Antalya'da hareketli dakikalar! Çıkan tartışmada komşuyu vurdu

ANTALYA'da kız arkadaşının oturduğu dairenin karşısına gelerek yere 'Eda' yazıp yanına da ayıcık, çiçek, çikolata ve kutu içerisinde yüzük bırakan Cüneyt Özgür (26) ile kızın komşusu Veysi Kara (37) arasında çıkan tartışmada kan aktı. Özgür, kızın komşusunu bacağından tabanca ile vurarak yaraladı.

16.08.2021Gündem
Çocukla seyahat zor zanaat

Çocukla seyahat zor zanaat

Uçakta basınçtan kulakları tıkanınca girilen ağlama krizleri, araba tutunca kusmalar... Biz 2 yaşında bir bebe ve 9 yaşında ikizlerle farklı farklı seyahat tecrübeleri yaşadık. Tecrübelerimize istinaden dikkat edebileceğiniz noktaları da sizlerle paylaşalım istedik.

Sağduyu zamanı... Altındağda 27 saatlik yüksek tansiyon Evlerin camlarına tırmandılar

Sağduyu zamanı... Altındağ'da 27 saatlik yüksek tansiyon! Evlerin camlarına tırmandılar

Altındağ’da bir gencin Suriyeliler tarafından öldürülmesiyle başlayan infial, 27 saatte sona erdi. Provokasyona açık bu olaylar tekrarlanmasın diye her kesimin sağduyulu davranması çok önemli.

13.08.2021Gündem
Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir Ve Uzaklaştırılır Hamam Böceğinden Kurtulma Önerileri

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir Ve Uzaklaştırılır? Hamam Böceğinden Kurtulma Önerileri

Genel olarak her yerde rastlanabilen hamam böcekleri özellikle iş yerine ya da evlere yerleştiklerinde kurtulmasın oldukça zor ola bir haşere türüdür. Bu durum pek çok insanın hamam böceklerini nasıl uzaklaştıracaklarını ve onlardan nasıl kurtulabileceklerini araştırmalarına neden olmaktadır. Peki, hamam böceği nasıl yok edilir ve uzaklaştırılır? Hamam böceğinden kurtulma önerilerini tüm detaylarıyla derledik.

9.08.2021Araştırma
Araç içindeki bombalara dikkat Sıcaklık 80 dereceye ulaşabiliyor

Araç içindeki 'bombalara' dikkat! Sıcaklık 80 dereceye ulaşabiliyor

Türkiye'nin batı ve güneyindeki iller yüksek hava sıcaklığı etkisinde. Havanın 30 derece olduğu günlerde araç içi sıcaklığın 60 dereceye kadar çıkabildiğini belirten Doç. Dr. Armağan Fatih Karamanlı, "45 ila 50 derecelik ortam sıcaklığını düşündüğümüzde araç içi sıcaklık 70-80 dereceye ulaşabilir" diyerek uyardı. Karamanlı, kuru saç şampuanı, saç spreyi, kolonya, dezenfektan, çakmak ve şarj edilebilen pillerin aşırı ısınma sonucu 'bomba' gibi patlama riski olduğunu hatırlattı.

5.08.2021Gündem
Manavgatta yanan evlere kırmızı çarpı

Manavgat'ta yanan evlere 'kırmızı çarpı'

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan yangınlarda şu ana kadar 2 bin 800 ev etkilendi. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile jandarma ekipleri ise, yangında zarar gören Bucakşeyhler Mahallesi'nde yıkımına karar verilen evleri sprey boyayla kırmızı çarpı işareti koyarak işaretliyor.

3.08.2021Haber
Manavgat’ta dikkat çeken görüntü

Manavgat’ta dikkat çeken görüntü!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan yangınlarda şu ana kadar 2 bin 800 ev etkilendi. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile jandarma ekipleri ise, yangında zarar gören Bucakşeyhler Mahallesi'nde yıkımına karar verilen evleri sprey boyayla kırmızı çarpı işareti koyarak işaretliyor.

3.08.2021Gündem
Manavgat’ta dikkat çeken görüntü Kırmızı çarpı ile tek tek işaretlendiler

Manavgat’ta dikkat çeken görüntü! Kırmızı çarpı ile tek tek işaretlendiler

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan yangınlarda şu ana kadar 2 bin 800 ev etkilendi. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile jandarma ekipleri ise, yangında zarar gören Bucakşeyhler Mahallesi'nde yıkımına karar verilen evleri sprey boyayla kırmızı çarpı işareti koyarak işaretliyor.

3.08.2021Gündem
‘Graffitiye bıyık’ kızdırdı

‘Graffitiye bıyık’ kızdırdı

Çok sayıda şehirde duvarlara graffitiler yapan Devak mahlaslı sokak resim sanatçısı Aybars Yücel’in, Antalya’da bir evin duvarına yaptığı kadın resmine bıyık çizildi.

29.07.2021Gündem
Yazın artan cilt hastalıklarına dikkat...Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Yazın artan cilt hastalıklarına dikkat...Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde sıcak, terleme, güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi etkenler, cilt hastalıklarının artışına neden oluyor. Sıcakların artmasıyla beraber deniz ve havuz sezonunun açılması da cilt yanıklarını ve mantar hastalıklarını beraberinde getirebiliyor. Ayrıca maske de kullandığımız şu sıcak günlerde özellikle yüzde görülen cilt hastalıklarında artış göze çarpıyor.

25.07.2021Sağlık
Lokal Anestezi Nedir Ve Nasıl Yapılır Lokal Anestezi Çeşitleri Ve Yan Etkileri

Lokal Anestezi Nedir Ve Nasıl Yapılır? Lokal Anestezi Çeşitleri Ve Yan Etkileri

Pek çok cerrahi operasyonda genel değil, Lokal Anestezi yapıldığını biliyorsunuzdur. Peki, lokal olarak adlandırılan bu anestezi türü tam olarak nedir, ne için kullanılır ve etkileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.

22.07.2021Sağlık
Kolloid nedir ve kollodi karışım örnekleri nelerdir

Kolloid nedir ve kollodi karışım örnekleri nelerdir?

Günlük yaşam içerisinde pek çok kişinin duyduğu kelimeler arasında kolloid gelir. Kimyasal bir yapı üzerinden ele alınsa bile, birçok farklı malzeme veya üründe de ele alındığını söylemek mümkün. Peki, kolloid nedir ve kolloid karışım örnekleri nelerdir? İşte bu yapı konusunda merak edilen bilgiler.

19.07.2021Araştırma
Burun akıntısına ne iyi gelir ve nasıl geçer  Burun akıntısı neden olur Evde burun akıntısına iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler

Burun akıntısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Burun akıntısı neden olur? Evde burun akıntısına iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler

Kış aylarında, soğuk algınlığıyla veya grip de sık olarak karşılaşılabiliyor. Bununla birlikte burun akıntısı da görülebiliyor. Ayrıca alerji, bazı maddeler ve migren gibi rahatsızlıklar da burun akıntısının nedenleri arasında yer alıyor. Burun akıntısına iyi gelen bitkisel ve doğal yöntemler ile evde çözüm üretilebilir. Peki burun akıntısı nasıl geçer? Evde burun akıntısına ne iyi gelir? Burun akıntısı ve halsizlik nasıl geçer? Tuzlu su burun akıntısını geçirir mi? Burun akıntısına ve öksürüğe ne iyi gelir? Burun akıntısı ve boğaz ağrısı nasıl geçer? İşte burun akıntısını hemen kesen öneriler...

18.07.2021Sağlık
Antik kentte tepki çeken görüntü Duvarları karalama defteri gibi

Antik kentte tepki çeken görüntü! Duvarları karalama defteri gibi

Antalya'nın Alanya ilçesindeki Bizans dönemine ait eserlerin yer aldığı; tapınaklar, kiliseler ve antik tiyatroyu içinde barındıran Naula Antik Kenti, kimliği belirsiz kişilerce duvarlarına sprey boyayla yazı yazılarak, tahrip edildi. Muhtar Ahmet Top, yüzlerce yıllık tarihi barındıran Naula'nın bu haline tepki gösterirken, yetkililerin korumaya alması gerektiğini söyledi.

16.07.2021Gündem
Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır Ferforje neyle boyanır

Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır

Birçok farklı yapı ve bina söz konusu olduğu vakit ferforje kelimesi ile çok sık karşı karşıya kalınır. Özellikle estetik açıdan ve sağlamlık noktasında binalarda yaygın kullanılan bir yapı olarak da ele alınmaktadır. Peki, ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır? İşte merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Son dakika haberi:  Uygulaması ve saklaması kolay, üstelik yüzde yüz etkili: Koronavirüs aşısında yeni umut

Son dakika haberi: Uygulaması ve saklaması kolay, üstelik yüzde yüz etkili: Koronavirüs aşısında yeni umut!

Dünyanın üzerine çöken koronavirüs kâbusunda elimizdeki en büyük silah olan Kovid-19 aşılarıyla ilgili bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sürüyor. ABD'den gelen bir habere göre çalışmaları devam eden, burun spreyi şeklinde koronavirüs aşısı salgında aradığımız çözüm haline gelmek konusunda umut vaat ediyor.

12.07.2021Dünya
ABDde bir boz ayı kamp alanındaki bir kadını çadırından çekip öldürdü

ABD'de bir boz ayı kamp alanındaki bir kadını çadırından çekip öldürdü

ABD'de yetkililer Montana'daki bir kamp yerinde gece yarısı bir kadını çadırından çekip çıkararak öldüren boz ayıyı arıyor.

9.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Sonbahar alerjisi çözümsüz değil

Burun tıkanıklığı, kaşıntı, hapşırma ve geniz akıntısı gibi şikâyetlere neden olan sonbahar alerjisinden evde alacağımız basit önlemlerle korunabiliriz. Quercetin’in yanısıra çörekotu, nane ve okaliptüs yağı gibi doğal maddeler de alerjiye karşı etkili.

2.10.2021

Keloid nedir? Tedavi edilebilir mi?

Cilt hastalığı çeşitlerinden olan keloid, sıklıkla deri yaraları ya da cerrahi işlemler sonrası oluşuyor. Keloid rahatsızlığının görüntüsü ise pembe, kırmızı ya da ten renginde düzensiz yumru görünümde sert ve elastik kıvamlı olabiliyor.

26.08.2021

Çoğu gitti azı kaldı

Hürriyet Ankara, ‘tarihi Ankara Kalesi’nin surlarına sprey boyalarla zarar veren vandallara karşı’ yıllardır mücadele ediyor.

9.08.2021