EKSTRA
MENÜ

Oruç

Oruç haberleri sayfasında güncel ve son dakika Oruç hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.465 Oruç haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Oruç, belli bir zaman dilimi içerisinde; yiyecek, içecek veya her ikisinden de kaçınma eylemidir. Mutlak oruç ise, tüm yiyecek ve sıvılardan; genellikle önceden belirlenmiş bir veya birkaç gün kaçınma olarak tanımlanır. Diğer oruçlar, belli yiyecekler veya maddeleri sınırlayarak kısmen kısıtlayıcı olabilir.

Oruç Haberleri

Ramazan ne zaman başlıyor 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri açıklandı

Ramazan ne zaman başlıyor? 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri açıklandı

Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı tarihleri ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı. Müslümanlar her sene on bir ayın sultanını büyük bir heyecanla bekliyorlar. Mübarek ramazan ayı içerisinde farz olan oruç ibadeti yerine getiriliyor. Ardından ise bayram başlıyor. Peki, 2022 ramazan ayı ne zaman? İşte Diyanet tarafından açıklanan tarihler

22.10.2021Gündem
2022 Ramazan ayı ne zaman başlayacak İşte 2022 Dini Günler Takviminde yer alan tarih

2022 Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İşte 2022 Dini Günler Takviminde yer alan tarih

Ramazan ayının başlangıcı için tarih araştırmaları başladı. Mübarek üç ayların sonuncusu olan 11 ayın sultan 'Ramazan' Gelecek yıl nisan ayında başlayacak. Milyonlarca Müslümanın heyecanla beklediği bu kutsal ay oruç ve ibadetlerle geçecek. Peki, 2022 ilk oruç ne zaman? Ramazan ne zaman başlayacak?

20.10.2021Gündem
Duha Suresi Okunuşu - Vedduha Suresi Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Duha Suresi Okunuşu - Vedduha Suresi Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir. Duhâ, kuşluk vakti demektir. Mushaftaki sıralamada doksan üçüncü, iniş sırasına göre on birinci sûredir. Duha suresi oku içeriğimizde Vedduha suresi anlamı ve fazileti nedir? Duha suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Duha suresi tefsiri ve meali bilgilerini bulabilirsiniz.

20.10.2021Namaz Sureleri
Ramazan Bayramı ne zaman Diyanet, 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihini açıkladı

Ramazan Bayramı ne zaman? Diyanet, 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihini açıkladı

Ramazan Bayramı, on bir ayın sultanı ramazan ayının ardından karşılanıyor. İslam alemi bir ay boyunca farz olan oruç ibadetini yerine getirdikten sonra bayrama kavuşuyorlar. Birlik ve beraberliğin arttığı ramazan ayında bolca ibadet edip, yardımlaştıktan sonra sevdikleri ile bayramlaşıyorlar. Peki, 2022 ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama

19.10.2021Gündem
Adetliyken ( Regl iken) salavat getirilir mi, hangi ibadetler yapılır Diyanet bilgisi

Adetliyken ( Regl iken) salavat getirilir mi, hangi ibadetler yapılır? Diyanet bilgisi

Mevlid Kandili'nin gelmesiyle birlikte yapılabilecek ibadetler de sorgulanmaya başladı. Bunun yanında adetliyken salavat getirilir mi, hangi ibadetler yapılır gibi sorular da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Kandil akşamı ibadet etmek isteyen Müslümanlar, bu mübarek gecede neler yapılabilir araştırmalarına hız kazandırmış durumda. Peki, adetliyken (regl iken) salavat getirilir mi, hangi ibadetler yapılır? İşte Diyanet'in konu hakkında yanıtı...

17.10.2021Gündem
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, kaç gün tutulur, sevapları nedir Mevlid Kandilinde nasıl ibadet edilir

Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu, kaç gün tutulur, sevapları nedir? Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet edilir?

Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu sorusu bugünün feyzinden yararlanmak isteyen Müslümanların araştırdığı husus olmaya devam ediyor. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğduğu zamana ithafen idrak edilen Mevlid Kandili orucu, bu yıl da pek çok Müslümanın gündeminde yer aldı. Peki, Mevlid Kandili'nde oruç tutulur mu, kaç gün tutulur ve sevapları nedir? İşte, Mevlid Kandili'nde nasıl ibadet edilir sorusunun cevabı ile birlikte tüm detaylar

17.10.2021Gündem
Atina’da Dedeağaç sevinci

Atina’da Dedeağaç sevinci

Amerika, Yunanistan ile imzaladığı savunma anlaşmasıyla bu ülkedeki askeri varlığını güçlendirdi. Yunan hükümeti de, Türkiye sınırına 45 km ötede Dedeağaç’a Amerikan askerleri konuşlanacağı için mutlu.

16.10.2021Dünya
Ramazan ne zaman başlıyor 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri

Ramazan ne zaman başlıyor? 2022 Ramazan Bayramı ve ramazan ayı tarihleri

Ramazan ayı her sene büyük bir coşku ile karşılanıyor. 11 ayın sultanı ramazan ayında Müslümanlar farz olan oruç ibadetini yerine getiriyorlar. Birlik ve beraberliğin arttığı, kardeşlik bağlarının kuvvetlendiği ramazan ayının ardından bayrama kavuşuluyor. Peki, 2022 ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan tarihler

15.10.2021Gündem
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, kandilde oruç tutmanın fazileti nedir

Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, kandilde oruç tutmanın fazileti nedir?

Mevlid Kandili öncesi en çok araştırılan konulardan biri de oruç konusu oldu. İslam dininin önemli buyruklarından birisi olan oruç tutma ibadetini Mevlid Kandili için uygulamak isteyen pek çok Müslüman, bu güne ibadetleri ile uyanmanın faziletini araştırıyor. Peki, Kandilde oruç tutmanın fazileti nedir? Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu? İşte, Mevlid Kandili'nde oruç tutma konusunda merak edilenlerin yanıtları...

15.10.2021Gündem
Oruç Reis kimdir ne zaman ve nasıl öldü Kızıl Sakal olarak bilinen Oruç Reisin tarihi hayatı

Oruç Reis kimdir ne zaman ve nasıl öldü? Kızıl Sakal olarak bilinen Oruç Reis'in tarihi hayatı!

Oruç Reis'in hayatı, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisi ile yeniden gündeme geldi. Barbaros Hayreddin Paşa'nın ağabeyi olan ve Cezayir'i ele geçiren Oruç Reis tarihte, Barbaros, Baba Oruç ve Kızıl Sakal isimleri ile de biliniyor. Dizide oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın hayat verdiği Oruç Reis, üç sene esir kaldıktan sonra bir süre Memlük Devleti hizmetinde amirallik yaptı. Türk denizcilik tarihinde önemli bir yeri olan Oruç Reis, Cerbe Adası'nı 1513 yazında fethetti. Peki, Oruç Reis kimdir ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Kızıl Sakal olarak bilinen Oruç Reis'in tarihi hayatı hakkında merak edilen bilgiler.

14.10.2021Televizyon
Samsun Sağlık Müdürü Oruç: Koronavirüs vakaların çoğu gençler

Samsun Sağlık Müdürü Oruç: Koronavirüs vakaların çoğu gençler

SAĞLIK Bakanlığı’nın açıkladığı güncel haftalık koronavirüs risk haritasına göre, vaka yoğunluğu en çok artan iller arasındaki Samsun’da aşısız genç hasta sayısında artış yaşanıyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Yoğun bakımlarda aşılı genç hastamız yok fakat aşısız olan gençler var. Vakaların çoğu gençlerden oluşuyor. Aşısız gençler delta varyantından dolayı da hastalığı zor atlatıyor. 35 yaş altındakiler, aşı tereddüdü yaşıyor, bu tereddütleri gidererek aşı olsunlar” dedi.

13.10.2021Gündem
MSB’den Oruç Reis iddialarına yanıt

MSB’den Oruç Reis iddialarına yanıt

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi’nin Yunanistan’ın yayınladığı NAVTEX’e ve Sevilla haritasına uygun şekilde faaliyet gösterdiğine dair haber ve değerlendirmeleri yalanlayarak, bu iddiaları “gerçek dışı ve yanıltıcı” olarak niteledi.

13.10.2021Gündem
Ramazan ayı 2022de ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği tarih

Ramazan ayı 2022'de ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği tarih

2022 Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı'na yönelik araştırmalar henüz uzun bir süre olmasına rağmen başladı. Oruç ibadetini her yıl olduğu gibi gelecek yıl da yapmak isteyen vatandaşlar, konuya dair net tarih bilgisi bulmak için internette araştırma yapıyor. Peki, Ramazan ayı 2022'de ne zaman başlayacak?

12.10.2021Gündem
MSBden ilan edilen NAVTEXle Yunanistan ve GKRYnin tezlerine uygun hareket edildi iddiasına yalanlama

MSB'den 'ilan edilen NAVTEX'le Yunanistan ve GKRY'nin tezlerine uygun hareket edildi' iddiasına yalanlama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan, Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisinin faaliyetlerine yönelik ilan edilen NAVTEX ile Yunanistan'ın ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin tezlerine uygun hareket edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12.10.2021Gündem
Engin Altan Düzyatan: ‘Şöhretin büyüsüne kapılıp kendimi Kaf Dağı’nda görmedim’

Engin Altan Düzyatan: ‘Şöhretin büyüsüne kapılıp kendimi Kaf Dağı’nda görmedim’

Onu 20 yıldır izliyoruz. Hep farklı rollerin adamı oldu. İşleri konuşuldu, çok izlendi; kadınlar ona bayıldı. Yaptığı seslendirmelerle, karizmatik sesini hafızamıza kazıdı. Şimdilerde içinde bulunduğu dönemi “Bambaşka bir varoluşa geçtiğim çok güzel yıllar” olarak anlatıyor. Engin Altan Düzyatan’la buluştuk; projelerini, evliliğini, çocuklarını ve hayatını konuştuk: “Sorgulamadığım hiçbir şey yok. Klasik ezberci bir yapıda değilim.”

10.10.2021Hürriyet Pazar
Mevlid kandilinde oruç tutulur mu, neler yapılır Kandilde oruç tutmanın fazileti

Mevlid kandilinde oruç tutulur mu, neler yapılır? Kandilde oruç tutmanın fazileti

Kandil gibi özel günlerde yapılan ibadetlerden ayrı bir feyiz alınması bu günlerde hangi ibadetlerin yapılabileceği sorularını beraberinde getiriyor. Bu ibadetlerden biri olan oruç tutmanın, yine özel günlerden biri olan Mevlid Kandilinde yerine getirilmesi, kandili değerlendirmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı bile. Peki, Mevlid kandilinde oruç tutulur mu? Kandilde oruç tutmak sevap mı? İşte Mevlid kandilinde oruç tutmanın fazileti ve yapılabilecek diğer ibadetler...

8.10.2021Gündem
Şımarıklığa sert yanıt Rumlardan NAVTEX provokasyonu

Şımarıklığa sert yanıt! Rumlardan NAVTEX provokasyonu

Türk donanmasının engellediği Yunan ihlal teşebbüsünü, bu kez Rum tarafı, kiralanan Malta bandıralı araştırma gemisi ile tekrarlamaya çalışarak Türk kıta sahanlığında NAVTEX yayınladı. Ankara da karşı NAVTEX ile cevap verdi.

4.10.2021 Dünya
Barbaroslar Akdenizin Kılıcı nerede çekiliyor Barbaroslar dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı nerede çekiliyor? Barbaroslar dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

TRT 1 dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı oyuncu kadrosu ve konusuyla olduğu kadar çekim yerleriyle de dikkatleri üzerine çekti. Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı ; Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatıyor. Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı nerede çekiliyor? Barbaroslar dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

30.09.2021Televizyon
Yunanistan ve Fransa’dan Doğu Akdeniz hesapları: Atina ‘barış’ derken Macron’dan silah aldı

Yunanistan ve Fransa’dan Doğu Akdeniz hesapları: Atina ‘barış’ derken Macron’dan silah aldı

Yunan Başbakanı Miçotakis, ‘Türkiye ile silahlanma yarışına girmeyeceğim’ derken, Atina Fransa’dan 24 Rafale jetine ilaveten 3 fırkateyn daha satın alıyor. Dahası Fransa ile Yunanistan üçüncü ülkelere karşı ortak savunma anlaşması da imzaladı.

29.09.2021Dünya
Milli Savunma Bakanı Akardan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Deniz Kuvvetlerimiz mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumanın yanı sıra Atlantik'ten Hint Okyanusu'na kadar uzanan denizlerde şanlı sancağımızı şerefle dalgalandırarak bölge ve dünya barışına önemli katkılarda bulunmaya ve asil milletimizin gururu olmaya devam etmektedir." ifadesini kullandı.

26.09.2021Gündem
Prof. Dr. Bülent Oruç: Marmara Denizinde tsunami, insanları denize sürükleyebilir

Prof. Dr. Bülent Oruç: Marmara Denizi'nde tsunami, insanları denize sürükleyebilir

Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti. Oruç, "Marmara Denizi'nde 1200 metrelik çukurluklar var. Yıkıcı depremde Marmara denizinde ortalama 1 metrelik dalga yüksekliği 50 ile 100 metre arasında kıyıya su kütlesinin gelmesine neden olabilir" şekinde konuştu.

24.09.2021Haber
İstanbul için çarpıcı tsunami açıklaması İnsanları denize sürükleyebilir

İstanbul için çarpıcı tsunami açıklaması! 'İnsanları denize sürükleyebilir'

Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti. Oruç, "Marmara Denizi'nde 1200 metrelik çukurluklar var. Yıkıcı depremde Marmara denizinde ortalama 1 metrelik dalga yüksekliği 50 ile 100 metre arasında kıyıya su kütlesinin gelmesine neden olabilir" şekinde konuştu.

24.09.2021Gündem
Samsun Sağlık Müdürü: 1 haftada 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi pozitif çıktı

Samsun Sağlık Müdürü: 1 haftada 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi pozitif çıktı

SAMSUN İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “İlimizde sadece son 1 hafta içinde, çeşitli nedenlerle PCR testi yapılan 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi, maalesef pozitif çıktı. En yakın sağlık merkezimize başvurup, aşılarını yaptırıp, sağlıkla ve mutlulukla bebeklerini kucaklarına alsınlar" dedi.

24.09.2021Gündem
Barbaroslar Akdenizin Kılıcı 2. son bölümde Oruç ve İlyas’a tuzak İşte Barbaroslar Akdenizin Kılıcı son bölümde yaşananlar

Barbaroslar Akdenizin Kılıcı 2. son bölümde Oruç ve İlyas’a tuzak! İşte Barbaroslar Akdenizin Kılıcı son bölümde yaşananlar

Barbaroslar Akdenizin Kılıcı 2. bölüm full izle ekranı erişime açıldı. Yayın hayatına geçtiğimiz hafta başlayan ve perşembe akşamları ekranlara gelen Barbaroslar Akdenizin Kılıcı dizisinin 23 Eylül tarihli son bölümünde Oruç ve İlyas’a kurulan tuzak dikkat çekti. Ailesinin gözleri önünde katledilişini izleyen İshak, Korsan Antuan tarafından esir alınırken, heyecanlı bölümün ardından gözler yeni bölüm fragmanına çevrildi. işte, Barbaroslar Akdenizin Kılıcı son bölüm full HD izleme ekranı ve son bölümde yaşananların özeti.

23.09.2021Televizyon
Engin Altan Düzyatan kaç yaşında, eşi kimdir Barbaroslar dizisinin Oruç Reis’i…

Engin Altan Düzyatan kaç yaşında, eşi kimdir? Barbaroslar dizisinin Oruç Reis’i…

Engin Altan Düzyatan yeni dizisi ile ekranlara geri döndü. Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi oyuncuları arasında yer alan Engin Altan Düzyatan, Oruç Reis karakterine hayat veriyor. Daha önce Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’ye hayat veren Düzyatan, 1979 doğumlu. İşte Barbaroslar dizisinin Oruç Reis’i Engin Altan Düzyatan hakkında bilgiler

23.09.2021Televizyon
Avukatlar için başucu kitabı

Avukatlar için başucu kitabı

Hukukçu ve özellikle avukatlara meslek yaşamları boyunca ışık tutacak başucu kaynağı niteliğindeki ‘Avukatın Öz- El Kitabı - Avukatlık Rehberi’, Platon Hukuk Yayınevi’nden çıktı. Anayasa hukukçusu Prof. İbrahim Kaboğlu’ndan deneyimli avukat Zafer İşeri’ye her biri alanında uzman 20’den fazla hukukçunun uygulamaya yönelik tecrübelerini paylaştığı kitap, bir avukatın yaşam boyu karşılaşılabileceği ihtilafların önlenmesi için yararlı bilgiler içeriyor.

23.09.2021Kitap Sanat
Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı nerede çekiliyor Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları- karakterleri

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı nerede çekiliyor? Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları- karakterleri

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları, karakterleri ve çekim yerleri araştırılıyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı’nda Oruç Reis, Hızır Reis, İlyas Reis ve İshak Reis’in başından geçenler anlatılıyor. Barbaros kardeşlerden biri olan Oruç Reis’i Engin Altan Düzyatan canlandırıyor. Peki, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı nerede çekiliyor? Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı oyuncuları, karakterleri ve çekim yerleri

23.09.2021Televizyon
Bakan Özer: Okulları açık tutmak milli güvenlik meselesi

Bakan Özer: Okulları açık tutmak milli güvenlik meselesi

Milli Eğitim Bakan Mahmut Özer, İstanbul’da Şile Necda Moralıgil İlkokulu ve Erenköy Kız Lisesi’nin açılış törenlerine katıldı. Açılışların ardından Esenler Oruç Reis İlkokulu’nda Sıfır Atık Projesi kapsamında öğrencilere defter dağıtan Özer, “Göreve geldiğim günden beri söylediğim gibi okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok. Yüz yüze eğitimin yerini alacak bir mekanizma yok ancak dijital platformları eğitime destek amacıyla kullanmaya devam edeceğiz” dedi.

20.09.2021Eğitim
Oruç Reis kimdir, neden Kızıl Sakal deniyor Baba Oruç Barbaros Kızıl Sakal isimleriyle tanınıyor

Oruç Reis kimdir, neden Kızıl Sakal deniyor? Baba Oruç Barbaros Kızıl Sakal isimleriyle tanınıyor

Oruç Reis'in yaşamı Barbaroslar dizisiyle birlikte yeniden gündem oldu. İtalyanlar Oruç Reis'e başarılarıyla tanınmasının ardından kızıl sakalından ötürü kendisine "Barbarossa" lakabını vermişlerdir. Baba Oruç, Barbaros ve Kızıl Sakal gibi isimlerle bilinen Oruç Reis, Türk denizcilik tarihinde önemli bir yeri olan Cerbe Adası, Oruç Reis tarafından 1513 yazında fethedilmişti. Peki, Oruç Reis kimdir? İşte Oruç Reis hakkında bilgiler...

17.09.2021Televizyon
Samsun Sağlık Müdürü: Vaka artışı hastanelere yansımaya başladı

Samsun Sağlık Müdürü: Vaka artışı hastanelere yansımaya başladı

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor" dedi.

17.09.2021Gündem
Barbaroslar Akdenizin Kılıcı 1. bölüme aksiyon sahneleri damga vurdu... İşte Barbaroslar Akdenizin Kılıcı ilk bölümde yaşananlar

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. bölüme aksiyon sahneleri damga vurdu... İşte Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölümde yaşananlar

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ilk bölüm izle ekranı internet platformundan yayınlandı. Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astepe, Yiğit Özşener, Yetkin Dikinciler gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. bölümü ile 16 Eylül akşamı yayın hayatına başladı. Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. bölümde aksiyon sahneleri ses getirdi. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı 1. bölüm full izle ekranı ve ilk bölümde yaşananlar.

16.09.2021Televizyon
Yakup Ağa kimdir Barbaros kardeşlerin babası Yakup Ağa hakkında bilgiler...

Yakup Ağa kimdir? Barbaros kardeşlerin babası Yakup Ağa hakkında bilgiler...

Yakup Ağa'nın hayatı tarihi dizi Barbaroslar ile birlikte bir kez daha gündeme geldi. 16 Eylül'de ekran macerasına başlayacak olan Barbaroslar dizisinde Yakup Ağa'nın oğulları İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'in hayatından kesitler anlatılacak. Peki, Yakup Ağa kimdir? Barbaros kardeşlerin babası Yakup Ağa hakkında bilgiler...

16.09.2021Televizyon
İlyas Reis kimdir Barbaroslar dizisinin İlyas Reisi Caner Topçu ile ilgili bilgiler

İlyas Reis kimdir? Barbaroslar dizisinin İlyas Reis'i Caner Topçu ile ilgili bilgiler

Barbaroslar dizisiyle birlikte İlyas Reis'in hayatı yeniden merak konusu oldu. Dizide İlyas Reis karakterine genç oyuncu Caner Topçu hayat veriyor. İlyas Reis, Midilli Adası'nda yaşayan Ebu Yusuf Nurullah Yakup ağanın dört oğlundan biridir. Peki, İlyas Reis kimdir? Barbaroslar dizisinin İlyas Reis'i Caner Topçu ile ilgili bilgiler

16.09.2021Televizyon
2022 Ramazan ayı ne zaman başlayacak İşte Ramazan Bayramı tarihi

2022 Ramazan ayı ne zaman başlayacak? İşte Ramazan Bayramı tarihi

Üç aylar içinde idrak edilen ramaza ayına henüz uzun bir süre var. Başta oruç olmak üzere farklı ibadetlerle geçirilecek ramazan ayının 2022 yılında ne zaman başlayacağı vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Peki, 2022 Ramazan ayı ne zaman?

14.09.2021Gündem
Yoksulluğa dikkati çekmek için ‘Adalet için depozito” eylemi

Yoksulluğa dikkati çekmek için ‘Adalet için depozito” eylemi

Almanya’da 26 Eylül’de düzenlenecek genel seçimlere katılan Team Todenhöfer Partisi, ülkede yoksul insanların bulunduğuna dikkati çekmek için başkent Berlin’de ‘Adalet için depozito’ eylemi yaptı.

13.09.2021Avrupa
Yunanistan gelişmiş silah alımını arttırdı

Yunanistan gelişmiş silah alımını arttırdı

Yunan hükümeti, Fransa’dan alınacak Rafale tipi savaş uçak sayısını 18’den 24’e çıkarmayı kararlaştırdı.

13.09.2021Dünya
Etmeli mi etmemeli mi Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Etmeli mi etmemeli mi? Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Yıllarca öğünlerin en sıkı yapılması gerekeni ve ‘baş tacı’ olan kahvaltı son dönemde en çok tartışılanı ve ‘acaba gereksiz mi’ diye sorgulananı oldu... Beslenme trendleri birkaç yılda bir değişir. Bir süredir aralıklı beslenme ve iki öğün yemek popüler. Varlığı ve gerekliliği hatta faydası bu akımlarla birlikte tartışılmaya başlayan kahvaltıyı uzmanlarına sorduk. Doktorlar, diyetisyenler, beslenme uzmanları ve şeflerin farklı görüşleri var. “Gece geç yersen sabah aç uyanırsın. Gece geç ve sabah uyanınca yeme” diyene mi, “Kalıcı kilo vermek isteyen sabah iyi bir kahvaltı etmeli” diyene mi kulak vermeli; okuyun, siz karar verin.

12.09.2021Hürriyet Pazar
Barbaroslar Akdenizin Kılıcı dizisinin karakterleri açıklandı - Barbaroslar Akdenizin Kılıcı ne zaman başlayacak

'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı' dizisinin karakterleri açıklandı - 'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı' ne zaman başlayacak?

'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı' dizisinin karakterleri açıklandı. Midilli'den çıkan dört kardeşin, tehlikelere göğüs gererek yükselmelerini ve denizlerin fatihi olmalarını konu alan Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı, Sipahi Yakup Ağa'nın dört oğlu olan İshak, Oruç, Hızır ve İlyas'ın, Barbaros kardeşlere dönüşme serüvenini anlatacak. Peki, Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı ne zaman başlayacak?

10.09.2021Televizyon
Esenlerde iki sürücü rastgele ateş açtı, park halindeki otomobillere kurşun isabet etti

Esenler'de iki sürücü rastgele ateş açtı, park halindeki otomobillere kurşun isabet etti

ESENLER'de sokaktan geçen motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsü rastgele silahla ateş etti. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda park halindeki iki otomobile 5 kurşun isabet etti.

5.09.2021Gündem
Eşinin balkondan atıp, intihara kalkıştı dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Eşinin balkondan atıp, 'intihara kalkıştı' dediği Çiğdem: Felç kaldım, adalet istiyorum

Van'da yaklaşık 5 ay önce tartıştığı eşi tarafından önce boğazı sıkılan ardından da binanın 3'üncü katından atılan 2 çocuk annesi Çiğdem Ergin (23), yatağa bağımlı hale geldi. Eşi Sinan Ergin'in (32) kendisinin intihara kalkıştığını söylemesiyle serbest bırakıldığını belirten Çiğdem Ergin'in, yoğun bakımdayken kaşları ve gözleri ile polisin sorularına cevap vererek, balkondan atıldığını ifade ettiği iddianamede yer aldı. Felç olduğunu ve adalet istediğini söyleyen Çiğdem Ergin'in 5 yaşındaki kızı R.A.E.'nin, iddianameye yansıyan ifadesinde, babasının annesini kucağına alıp balkondan aşağı attığını söylediği öğrenildi.

31.08.2021Gündem
Denizlide ev arkadaşı dehşeti Yakınlarına mesaj attıktan sonra...

Denizli'de ev arkadaşı dehşeti! Yakınlarına mesaj attıktan sonra...

DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde Okan Oruç (33), kavga ettiği ev arkadaşı Ömer Erbay'ı (29) pompalı tüfekle öldürüp, aynı silahla yaşamına son verdi.

26.08.2021Gündem
Dört Halife dönemi gelişmeleri nelerdir Dört Halife dönemi tarihi, özellikleri ve olayları

Dört Halife dönemi gelişmeleri nelerdir? Dört Halife dönemi tarihi, özellikleri ve olayları

Dört halife dönemi, Hz. Muhammed'in vefat ettiği yıl olan 632 yılında başlar ve 661 yılında sona erer. Toplam 29 yıl süren bu dönemde sırasıyla Hz. Ebu Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali halifelik yapmıştır. Dört halife döneminde, İslamiyet başta Afrika ve Asya kıtası olmak üzere dünya genelinde yayılmıştır. Dört halife dönemi gelişmeleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Aşure günü neden aşure yapılır Aşure günü duası ve yapılacak ibadetler

Aşure günü neden aşure yapılır? Aşure günü duası ve yapılacak ibadetler

Hicri takvime göre Muharrem ayının 10. günü ile başlayan aşure günü, bereketli haneler ve sağlıklı bir yıl yaşanması için idrak ediliyor. Bu günlerde çeşitli malzemelerle hazırlanan aşure, özenle hazırlanıp dağıtılıyor. Peki aşure günü neden aşure yapılır? İşte aşure günü duası ve yapılacak ibadetler…

Aşure Günü ne zaman biter Aşure ne zamana kadar yapılır

Aşure Günü ne zaman biter? Aşure ne zamana kadar yapılır?

Aşure ne zaman yapılır ve ne zaman biter sorusu, Muharrem ayı içerisinde gerçekleştirilen dini gelenek öncesi araştırılmaya başlandı. Komşuluk ilişkilerini de kuvvetlendiren bir yapıya sahip olan Aşure, nasıl yapılacağıyla da araştırılmaya devam ediyor. İşte, Aşure nasıl yapılır ve Aşure günü ne zaman sona eriyor sorusunun cevapları

19.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Vücudunuzu tanıyın - Arada elle muayene yapın

Karşımda gözleri ışıl ışıl parıldayan, saçlarını kestirmek zorunda kaldığı için yaşadığı ‘mecburi’ ama bana göre yüzüne, gözüne müthiş yakışan yeni tarzıyla, morali yüksek bir kadın; Canan Ergüder var. Röportaj için oturduğumuz masada sanki aynada kendi kendimize konuşuyor gibi dürüstüz. Bunu yapıyoruz diye de aman yanlış anlaşılmasın! Moralimiz süper, keyfimiz iyi, tüm süreçler çok güzel gidiyor. Söyleşinin ikimiz için de önemli bir anlamı daha var: ‘Farkındalık yaratmak.’

8.10.2021

Terörize oyunları

Radikal çıkışlarıyla toplumun bir arada yaşamasını engellemek isteyen, çatışmaları körükleyenlerin amaçlarının ne olduğunu biliyoruz.

13.09.2021

Duygusal yeme atakları

Önceleri besini uzun süre saklayacak teknolojimiz, paketli gıdalarımız yoktu. Şimdiyse besinler her yerde, hazır. Bu değişim sürecinde yaşamdaki amacımız da değişti. Stresin ve bedendeki ani rahatlama isteğinin artmasıyla birlikte yeni bir gündemimiz oldu: Duygusal yeme atakları...

28.08.2021

‘Talibancı cumhuriyetçi’ kadınlar, kulaklığı atın yoksa ikna odasına

New York Times’a konuşan Taliban yöneticisinin adı Mücahid...

27.08.2021

Fakir yemeğinden ziyafet sofrasına...

Karslılar eskinin mütevazı kavılca bulgurunu artık en önemli misafirlerine sunuyor, ikramlarının baş tacı yapıyor. Tekrar gün yüzüne çıkan, düşük glüten oranı ve yüksek besin değerleriyle tavsiye edilen bu antik tohumun daha uzun yıllar üretilebilmesi için hepimizin sofralara dahil etmesi şart.

21.08.2021