EKSTRA
MENÜ

Sertleşme Bozukluğu

Sertleşme Bozukluğu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sertleşme Bozukluğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 350 Sertleşme Bozukluğu haberi bulunmuştur.

Sertleşme Bozukluğu Haberleri

Sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşam etkili

Sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşam etkili

Sağlıklı cinsel ilişkiyi, partnerlerin karşılıklı isteği ve aksiyonuyla, her birinin doyuma ulaşmasıyla sonuçlanan ilişki olarak tanımlayan Kadın Hastalıkları, Doğum Uzmanı ve Cinsel Terapist Dr. Gökçen Erdoğan, 14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşamın önemine dikkat çekti.

14.02.2020İlişkiler
Erkeklerde sabah sertliği neden yaşanır

Erkeklerde sabah sertliği neden yaşanır?

Sabah sertliği (sabah ereksiyonu) ergenlik sonrası tüm erkeklerde sık görülen bir durumdur. Çoğu erkeğin sabah uyandığında yaşadığı penisteki sertleşme herhangi bir cinsel uyarılmanın veya rüyada görülen cinsel birlikteliğin sonucu değil, erkek üreme sisteminin normal bir reaksiyonudur. Prof. Dr. Ürolog Ege Can Şerefoğlu, sabah sertliğinin neden yaşandığını, yaşanmaması durumunda hangi sağlık sorunlarından şüphe duyulması gerektiğini anlatıyor.

7.02.2020Sağlık
Penil protezi kısırlığa çare oluyor mu

Penil protezi kısırlığa çare oluyor mu?

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen Penil protez cinsel isteksizliğe çözüm oluyor mu? Penil protez taktıranlar çocuk sahibi olabilir mi? Op. Dr. Murad Çeltik penil protezi hakkında sizlere detaylı bilgi veriyor.

30.10.2019Sağlık
Erkeklerde sertleşme sorunu neden yaşanır Nasıl tedavi edilir

Erkeklerde sertleşme sorunu neden yaşanır? Nasıl tedavi edilir?

Sertleşme sorunu neden olur? Erkeklerde sertleşme sorunu hangi yaşlarda meydana gelir? Sertleşme bozukluğu nasıl tedavi edilir? Üroloji Uzmanı Op. Dr. Murat Çeltik sertleşme sorunu ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

14.10.2019Sağlık
İstanbul merkezli dev operasyon 7 TIR dolusu ele geçirildi...

İstanbul merkezli dev operasyon! 7 TIR dolusu ele geçirildi...

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen sahte ilaç operasyonunda, içeriğinde yasaklı ve ölümcül madde olduğu tespit edilen zayıflama çayı, cinsel güç artırıcı mamüllerin de olduğu 7 TIR ürün geçirildi. İstanbul polisi ve Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen tehlikeli ürünlerin piyasa değerinin 5 milyon liranın üzerinde olduğu ifade ediliyor.

31.07.2019Gündem
Sertleşme Sorunu Damar Hastalığının Habercisi Olabilir

Sertleşme Sorunu Damar Hastalığının Habercisi Olabilir

Türk Androloji Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de 40 yaş üzeri her 2 erkekten 1’inde farklı derecelerde sertleşme bozukluğuna rastlanıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay, bu sorunun önemli bir damar hastalığının habercisi olabileceğini söyledi.

Sertleşme sorunu damar hastalığının habercisi olabilir

Sertleşme sorunu damar hastalığının habercisi olabilir

Türk Androloji Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de 40 yaş üzeri her 2 erkekten 1’inde farklı derecelerde sertleşme bozukluğuna rastlanıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay, bu sorunun önemli bir damar hastalığının habercisi olabileceğini söyledi.

17.05.2019Sağlık
Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur

Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur?

Cinsel işlev bozukluğu nedir, neden olur? Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

3.05.2019Sağlık
Kadınları tuzlayın kokmasınlar

Kadınları tuzlayın kokmasınlar!

Tabular tehlike algısı etrafında şekilleniyorlar. Ayrıntı Yayınları, ergenliğe hazırlanan tüm genç kadınlar için bir erginlenme töreni armağanı hazırlamış ve metni Fransızcasından çevirtmiş. Hem çevirisi ve edisyonu hem de kapak çalışması çok nitelikli. Kitabın yazan, çeviren, yayına hazırlayan, son okumasını yapan ve kapak tasarımını hazırlayan kadınların eline sağlık! Kuvvetle muhtemel bu yazıyı okuyan bazı kadınlar âdet görüyor olacak, onlara da geçmiş olsun!

8.04.2019Kitap Sanat
3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

Cinsel yaşam, bireyin ruhunu ve bedenini tanıması ile başlıyor. Bedensel ve ruhsal bazı hastalıklar ise cinsel yaşam sorununa yol açıyor. Depresyon başta olmak üzere, birçok psikiyatrik hastalığın cinsel yaşamı etkilediğini belirten uzmanlar, her 3 kişiden birinin yaşamının bir döneminde en az 1 kez cinsel işlev bozukluğu yaşadığına dikkat çekti. Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

4.01.2019Cinsellik
Sedef hastaları cinsellikte sorun yaşıyor

Sedef hastaları cinsellikte sorun yaşıyor

Dünya genelinde 52 bin hasta üzerinde gerçekleştirilen 28 farklı bilimsel araştırmayı değerlendiren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Kuru, cinsel fonksiyon bozukluğunun sedef hastalarında, diğer insanlara göre 5, 5 kat daha fazla görüldüğünü belirtti, sedefe bağlı eklem hastalığı (sedef romatizması) olanlarda da bu oranın daha yüksek durumda olduğunu söyledi.

17.12.2018Sağlık
Çiftlerin mutluluğunu etkiliyor

Çiftlerin mutluluğunu etkiliyor!

Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, çok sigara içen erkeklerde sertleşme probleminin görülme riskinin altını çizerek çiftlerin cinsel mutluluğu için ’Dumansız Yatak Odası’nın önemini vurguladı.

20.11.2018Sağlık
Kan grubu 0 olan erkekler şanslı mı

Kan grubu 0 olan erkekler şanslı mı?

1900 yılında Avusturyalı bilim adamı Karl Landsteiner tarafından tanımlandığından beri kan grupları birçok araştırmacının ilgi alanı olmuştur. Bu kan gruplarının tanımlanması sayesinde insanlar arasında kan nakli mümkün hale gelmiş, kan kaybı nedeniyle yaşamı tehlike altında olan bir çok hastanın hayatı kurtulmuştur. Ayrıca anne ile bebek arasında olan kan uyuşmazlıklarının zamanında tespitine ve tedavisine olanak veren kan grupları, çok sayıda anne ve bebeğin yaşamasını sağlamıştır. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, kan grubu ve sertleşme bozukluğu ilişkisi ile ilgili yapılan çalışmaları sizler için değerlendirdi.

21.06.2018Sağlık
Çocukluk çağında kanser tedavisi olan erkeklerde kısırlık riski

Çocukluk çağında kanser tedavisi olan erkeklerde kısırlık riski

Çocukluk çağında kansere yakalanan kişilerin hayatlarının ileriki dönemlerinde kanser tedavisinin neden olduğu cinsel sorunlarla karşılaşabileceğini söyleyen Üroloji & Androloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

14.04.2018Sağlık
Cinsel organla kanser arasında şoke eden ilişki

Cinsel organla kanser arasında şoke eden ilişki!

ABD'deki Teksas eyaletinde bulunan Baylor College of Medicine’dan uzmanlar, cinsel uzuv sorunlarıyla çeşitli kanser formları arasında şoke eden bağlantılar kurdu.

6.11.2017Dünya
Küçük meyvelerin içinden çıkan büyük sağlık

Küçük meyvelerin içinden çıkan büyük sağlık!

Kendileri küçük sağlığa faydaları büyük olan meyveler…

24.05.2016Sağlık
Cinselliğin altın çağı 30’lu yaşlar

Cinselliğin altın çağı 30’lu yaşlar

Erkek ve kadın için cinsellik algısı...

16.08.2014Sağlık
Sertleşme bozukluğu tedavisinde yaş sınırı var mıdır

Sertleşme bozukluğu tedavisinde yaş sınırı var mıdır?

Prof. Dr. Kaan AYDOS Sertleşme bozukluğu tedavisinde yaş sınırı var mıdır? sorusunu cevaplıyor.

21.06.2014Diğer Videolar
Sertleşme bozukluğunda hangi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır

Sertleşme bozukluğunda hangi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır?

Prof. Dr. Kaan AYDOS Sertleşme bozukluğunda hangi tedavi yöntemlerinin uygulandığını anlatıyor.

21.06.2014 Diğer Videolar

Yazar Sonuçları

Antidepresanlar cinsel hayatı olumsuz şekilde etkiliyor

Son yıllarda değişen yaşam koşullarıyla beraber sıklığı giderek artan depresyon, adeta çağımızın vebası haline geldi. Stresli iş yaşamı, ekonomik sorunlar, partnerimizle olan ilişkimizdeki olumsuzlukların hepsi birer depresyon kaynağı. Bu nedenle depresyon tedavisi için üretilen antidepresan ilaçların kullanımı her geçen gün artıyor. Ancak bu ilaçların kullanımı, çeşitli riskler barındırıyor.

28.10.2020

Peniste üşüme hissi neden olur?

Son yıllarda başta sertleşme bozukluğu olmak üzere çeşitli çok cinsel sağlık sorununa yönelik etkin ve güvenilir tedavi olanaklarının geliştirilmesi, birçok hastanın önceden dile getiremedikleri problemler için hekimlere başvurmalarına vesile olmuştur. Erkekler arasında nadiren görülen ve zaman zaman hastaları ciddi şekilde rahatsız eden yakınmalarından biri de peniste üşüme veya soğukluk hissidir. Bu şikayet bazı hastalarda psikolojik nedenlerden kaynaklanabileceği gibi birçoğunda altta yatan birtakım organik rahatsızlıklara işaret edebilir.

20.10.2020

Sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar erkeklerde cinsel fonksiyonları bozabiliyor

Özellikle ergenlik döneminde, cildin orta tabakasındaki kanallarının kanayarak şişmesi sonucu ortaya çıkan sivilceler (akne) birçok kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen bir sağlık sorunudur.

18.09.2020

Prostat büyümesinde cinsel sağlığı bozmayan yeni tedaviler

İyi huylu prostat büyümesi (benign prostat hiperplazisi - BPH) yaş alan erkekler arasında oldukça sık görülen bir sağlık sorunudur. Sık sık ve kesik kesik idrar yapma şikayetiyle kendini belli eden bu hastalık, geceleri idrara çıkma ve aniden gelen idrar hissi ile yaşam kalitesini belirgin biçimde bozabilir. Tedavi edilmeyip ilerlediği takdirde iyi huylu prostat büyümesi idrar yolu iltihaplarına, mesane taşlarına ve hatta böbrek yetmezliğine yol açabilir.

27.08.2020

Çok fazla porno izleyen erkeklerde sertleşme bozukluğu oluyor

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) erkekler arasında oldukça yaygın bir sağlık sorunu. Ülkemizde 2004 yılında yapılan bir çalışmaya göre Türk erkeklerinin yaklaşık %70’inin çeşitli derecelerde sertleşme sorunu yaşadığını ortaya koyuyor.

13.08.2020

Sertleşme bozukluğu onarıcı tedaviler ile tamamen ortadan kalkabilir mi?

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) erkekler arasında oldukça sık rastlanılan bir sağlık sorunudur. Her ne kadar cinsel ilişki için yeterli ereksiyonu geçici olarak sağlayan ilaçlar 1999 yılından beri yaygın biçimde kullanılsa da, sertleşme bozukluğu sorunu yaşayan hastalar kalıcı tedavi arayışı içerisindedir. Bu nedenle araştırmalar sertleşme bozukluğu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve penisteki yaşlanmayı durduracak “penis onarıcı” tedavilere odaklanmıştır.

21.07.2020

ESWT şok dalga tedavisi Peyronie hastalığında etkili mi?

ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy), vücut dışında elde edilen şok dalgalarının bir prob yardımı ile iletilerek tedavi yapılması anlamına gelmektedir. ESWT tedavisi çok uzun yıllardan beri tıpta kullanılmaktadır.

30.06.2020

Sertleşme bozukluğu nedir, sebepleri nelerdir? Tedavisi nasıl olur?

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon), cinsel ilişki için yeterince ereksiyon sağlamamaya veya başlangıçta oluşan sertliği yeterli ve tatmin edici bir cinsel birliktelik için sürdürememeye verilen isimdir. Halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinmektedir.

24.06.2020

Krem ve spreyler sertleşme sorununa çözüm mü?

İlk çağlardan beri insanoğlu sertleşme bozukluğunu giderici etkin tedaviler aramaktadır. Bu maksatla yüzyıllardır çeşitli ilaçlar, merhemler, ameliyatlar denenmiştir. Maalesef bu tedavi metotlarının büyük birçoğu herhangi bir işe yaramamıştır ve “iktidarsızlık” olarak adlandırılan sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) için etkili bir tedavinin bulunması ancak 1999 yılında gerçekleşebilmiştir.

2.06.2020

Erkekler neden sertleşme bozukluğu tedavilerini bırakıyor?

Birçok erkeğin korkulu rüyası olan sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon), ülkemizde de oldukça sık görülen bir sağlık sorunu. Sertleşme bozukluğu hastaların beden ve ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyerek çiftlerin ilişkisine de zarar veriyor.

26.05.2020

Erkek cinsel organındaki damarlarda şişme normal mi?

Penisteki şekil ve boyut farklılıkları birçok erkek ve zaman zaman onların partnerleri için kaygı sebebi olabilir.

1.05.2020

Prostat kanserine Nanoknife yöntemi

Prostat kanseri, erkek üreme sisteminin bir parçası olan prostat bezi hücrelerinin anormal ve kontrolsüz şekilde çoğalması neticesinde ortaya çıkan kötü huylu tümöral oluşumlara denir.

21.03.2020

Sertleşme bozukluklarının tedavisinde yeni bir umut

Sertleşme bozukluğu, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de 40 yaş üzeri erkeklerin %50-70 kadarını etkileyen ciddi bir sağlık sorunudur. Peki, şok dalga tedavisi sertleşme sorununa çözüm olabilir mi?

2.03.2020

Sabah sertliği nedir ve neden olur?

Sabah sertliği (sabah ereksiyonu) ergenlik sonrası tüm erkeklerde sık görülen bir durumdur. Çoğu erkeğin sabah uyandığında yaşadığı penisteki sertleşme herhangi bir cinsel uyarılmanın veya rüyada görülen cinsel birlikteliğin sonucu değil, erkek üreme sisteminin normal bir reaksiyonudur.

9.02.2020

Çocuk sahibi olamayan çiftlerde cinsel hayat olumsuz etkileniyor

Cinsellik, türün devamı için uygulanan bir davranış şekli olmaktan öte bireyin biyolojik, psikolojik ve sosyal olarak tam bir iyilik haline sahip olması için gerekli bir olgudur. Cinsel ilişkiler yeni bir aile kurmaya çalışırken heyecan verici olabilir. Ancak çocuk sahibi olmakta sorun yaşayan ve infertilite problemi ile karşı karşıya olan çiftlerde bu heyecanın yerini karamsarlık ve depresyon alabilir. Bu çiftler için cinsellik artık zevk alınan bir davranış olmaktan çıkar ve adeta suçluluk duyulan bir ayıpmış gibi algılanır.

20.01.2020

Obezite erkek cinsel ve üreme sağlığını olumsuz yönde etkiliyor

Son yıllarda diyetin, egzersizin, alışkanlıkların, uyku düzeninin ve yaşadığımız çevrenin genel sağlık üzerindeki etkilerine ilişkin bilimsel çalışmaların sayısı hızla artıyor. Yaşam tarzımızın kanserden alerjilere, psikiyatrik bozukluklardan şeker hastalığına, solunum yolu rahatsızlıklarından cilt hastalıklarına kadar bir çok sağlık sorununa yol açtığını artık biliyoruz. Vücudun neredeyse tüm hücrelerini etkileyen yaşam şeklimiz, erkeklere özgü bir takım hastalıkların ortaya çıkışına da neden olabiliyor.

10.11.2019

Baba olma yolunda 3 baba engel

Son yıllarda değişen çevresel faktörlerin de etkisiyle infertilite problemi genç çiftlerde dahi daha sık görülmeye başladı. Erkek kısırlığının tespit edilebilir nedenleri arasında en sık karşılaşılan varikosel problemi, çiftlerin çocuk sahibi olmasını engelleyen başlıca faktörlerden biri olarak ön plana çıksa da erkekte çocuk sahibi olmayı engelleyen farklı problemlerin de olabildiği biliniyor.

10.05.2019

Erkeklerde cinsellik ile ilgili 17 soru 17 cevap

Erkekler, genelde üreme sağlığı ve cinsel problemleri hakkında konuşmayı pek sevmiyorlar. Üreme sağlığı ile ilgili problemler görmezden geliniyor, son ana kadar doktora gidilmiyor. Aynı şekilde cinsel problemler baş gösterdiğinde sanki ortada bir sorun yokmuş gibi problemi göz ardı edebiliyorlar.

30.04.2019

Ereksiyon probleminin yeni çözümü: Penis ütüsü

Uzun yıllardır böbrek taşlarının ameliyat gerektirmeden kırılması için kullanılan şok dalga tedavisi, son yıllarda farklı tıbbi alanlarda uygulanmaya başladı. Bu tedavinin tatbik edildiği organ ve dokulardaki damar yapılarını iyileştirdiğini tespit eden araştırmacılar kapanmayan yaralardan, kemik kırıklarına; kalp hastalıklarından, damar bozukluklarına kadar birçok farklı medikal durumun düzeltilmesi için şok dalga tedavisinin etkinliğini değerlendiriyor.

17.02.2019

İleri Yaştaki Sertleşme Sorunu Cinsel Yaşamın Sonu Değil

Orta ve ileri yaşlardaki erkeklerde yaygın olarak görülen ereksiyon bozukluğu ile ilgili yanlış bilgiler, erkekleri hem cinsel hem de psikolojik olarak mutsuz edebilir. Bu durumu kendilerine yediremeyerek kimseye söyleyemeyen ya da bir uzmana başvurup çözüm aramaktan çekinen erkeklerin kendilerini bu soruna mahkum etmeleri, yakın ilişkilerinde ve iş yaşamlarında da olumsuz etkiler yaratabilir. Oysa ereksiyon sorunlarının çözümleri vardır ve erkeklerin ilerleyen yaşlardaki ereksiyon sorunları cinsel yaşamlarının sonu değildir!

22.01.2019

Şeker hastaları dikkat! Bir üroloji uzmanına görünün

Yaygın olarak şeker hastalığı olarak bilinen diyabet, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sağlık sorunu halini almaktadır. Nörolojik bozukluklara, kalp-damar hastalıklarına ve metabolik rahatsızlıklara yol açan diyabet, hasatların yaşam kalitesini bozar ve kontrol altına alınmadığında yaşam süresini kısaltabilir.

31.10.2018

Egzersiz sertleşme bozukluğuna iyi gelir mi?

Sertleşme bozukluğu, penisin cinsel ilişki sırasında yeterli sertliğe gelmemesi veya sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanır. Genel kanının aksine sertleşme bozukluğu sadece ileri yaşlı erkeklere ait bir sorun değildir ve her yaşta ortaya çıkabilir. Obezite, kalp-damar hastalıkları, diyabet, yüksek kolesterol, prostat kanseri, nörolojik hastalıklar, sigara ve yüksek tansiyon gibi bir çok hastalık sertleşme bozukluğuna neden olabilir.

27.10.2018

Genç erkeklerde sertleşme bozukluğu olur mu?

Her ne kadar sertleşme bozuklukları genellikle orta-ileri yaştaki erkeklerde görülüyorsa da, özellikle son yıllarda ereksiyon sorunu yaşayan çok fazla genç erkek ile karşılaşmaktayız.

24.10.2018

Alkolsüz içecekler sertleşme bozukluğuna yol açar mı?

Kola gibi tatlandırıcılı karbonat içeren alkolsüz içecekler genellikle yüksek oranda şeker, rafine karbonhidrat ve kalori ihtiva ederler. Bu içecekleri fazla miktarda tüketmek metabolik sendroma neden olur ve bu durum tedavi edilmez ise ileride sertleşme bozukluğuna yol açabilir.

10.10.2018

Sertleşme bozukluğu fındık-fıstık ile düzelir mi?

Her ne kadar bazı deneysel çalışmaların bulgularına göre birtakım gıdalar sertleşme bozukluğuna iyi geliyor gibi görünse de, bu alanda kanıt düzeyi yüksek klinik araştırmaların sayısı oldukça azdır.

1.07.2018

Cinsel ilişki sırasında penis kırılır mı?

Penis kırılması (penil fraktür) ereksiyon sırasında penisin fazla zorlanması sonucunda, bu organı saran sert zarın (tunika albuginea) yırtılması neticesinde ortaya çıkan bir ürolojik tablodur. Cinsel ilişki sırasında penis kırılması problemi hakkında açıklamalarda bulunan Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, zamanında tedavi edilmeyen bu problemin açacağı sorunlara dikkat çekti.

22.06.2018

Sorunları görmezden gelmek cinsel hayatı bitirir

Vajinusmus kadının ve erkeğin ortak bir sorunudur!

2.01.2018

Kolesterolüne sahip çık!

İyi kolesterol HDL, damarların koruyucu meleklerinden biridir. Her melek gibi o da nazlı, alıngan ve çekingendir. Kolay düşer, zor yükselir. Düşünce de damar sağlığı üzerindeki koruyucu kanatlarını kapatıverir. Kötü kolesterol LDL’nin tersine iyi kolesterol HDL’nin düşüğü değil, yükseği iyidir.

2.07.2017

Obeziteyi davet eden 5 besin

Bel çevresini kalınlaştırıp göbeği büyüten, insülin direncini tahrik ederek şeker insülin sistemini kilitleyen, kısa bir süre sonra da kan kimyasını bozup metabolizmayı altüst eden 5 mühim beslenme yanlışı, bana göre dünyayı kasıp kavuran obezite salgınının temel nedenleridir. O 5 suçlu neler mi? Buyurun...

27.01.2017