EKSTRA
MENÜ

Seminer

Seminer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seminer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.125 Seminer haberi bulunmuştur.

Seminer Haberleri

Pazarlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Pazarlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversitelerin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesinde yer alan Pazarlama bölümü bir ön lisans programıdır. 2 yıllık eğitimin ardından DGS sınavına girerek birçok lisans bölümüne geçiş yapmak mümkündür. Pazarlama bölümü dersleri neler, mezunu ne iş yapar? Merak edenler içim detaylı bir şekilde derledik.

İstanbulda (MMA) Karma Dövüş Sanatları Semineri düzenlendi

İstanbul'da (MMA) Karma Dövüş Sanatları Semineri düzenlendi

İstanbul’da, Türkiye’den ve dünyadan birçok sporcunun katılımıyla Karma Dövüş Sanatları Semineri düzenlendi. Seminerde dünyaca ünlü sporcu Marcus Aurelio da eğitim verdi.

30.11.2020Diğer
Birleşik Krallık üniversitelerinden çevrimiçi eğitim fuarı

Birleşik Krallık üniversitelerinden çevrimiçi eğitim fuarı

2 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi eğitim fuarı düzenleniyor. Lisans ve lisansüstü öğrenciler, Birleşik Krallık’taki üniversiteleri tanıyor. 11 Aralık’a kadar sürecek fuar, tamamen ücretsiz.

27.11.2020Eğitim
En Yaygın İnsan Hakları İhlali: Kadına Şiddet

En Yaygın İnsan Hakları İhlali: Kadına Şiddet!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dikkatleri yapılan araştırmalara çekerken, uzmanlar günümüzde en yaygın görülen insan hakları ihlallerinden birinin kadına şiddet olduğunu belirtiyor. Klinik Psikolog Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu “Kadına şiddeti önleme, uzun soluklu çalışmalar gerektiriyor. Bu çalışmaların temeli şüphesiz toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik politikalar geliştirmeye ve şiddetin cezasız kalmaması için hukuki düzenlemelerin yapılmasına dayanıyor. Çocukların doğru yetiştirilmesinden dilimizi kadını aşağılayan ifadelerden arındırmaya kadar atılması gereken birçok adım var” diyor.

25.11.2020İyi Yaşam
Son dakika haberi | Fatih Terim: 10 oyuncu değişti, 5 dakika mıdır hakkı

Son dakika haberi | Fatih Terim: 10 oyuncu değişti, 5 dakika mıdır hakkı!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 1-1 biten Kayserispor maçı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

23.11.2020Futbol
Çocuklar için maviye bürünecekler

Çocuklar için maviye bürünecekler

20 Kasım Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında İstanbul'da Kız Kulesi ve Galata Kulesi, Ankara'da Atakule, Eskişehir Masal Şatosu'nun yanı sıra Göbekli Tepe, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Çorum Hattuşa Surları, Patara Ören Yeri, Efes Celcus Kütüphanesi ve Hadrian Tapınağı ile İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapı ve mekanlar maviye bürünecek.

19.11.2020Eğitim
EBA öğretmen girişi nasıl yapılır EBA öğretmen semineri canlı yayın giriş ekranı

EBA öğretmen girişi nasıl yapılır? EBA öğretmen semineri canlı yayın giriş ekranı

EBA öğretmen seminerleri 16 Kasım’da başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, seminerlerin ilk gününde canlı yayına katıldı. EBA'ya öğretmenler, kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabiliyorlar. İşte EBA öğretmen giriş ekranı ve seminer ders programı

19.11.2020Gündem
Şiddet olaylarının arttığı Ayvalık’ta muhtarlara seminer verildi

Şiddet olaylarının arttığı Ayvalık’ta muhtarlara seminer verildi

BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde, son bir yıl içerisinde 258 şiddet olayı yaşandı. Ayvalık Kaymakamlığı Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü'nce, artan şiddet olayları üzerine mahalle muhtarlarına seminer verildi. Seminerde konuşan sosyal çalışmacı Neslihan Özdemir, "258 kadın, engelli, yaşlı ve çocuk aile içi şiddete maruz kalmış. Şiddet mağdurlarının sadece yüzde 3 gibi bir kısmının kolluk kuvvetlerine başvurduğunu göz önünde bulundurursak sayı çok daha fazla" dedi.

18.11.2020Gündem
EBA öğretmen giriş ekranı: EBA öğretmen seminer programı canlı yayını nasıl izlenir

EBA öğretmen giriş ekranı: EBA öğretmen seminer programı canlı yayını nasıl izlenir?

EBA giriş ekranı, seminerlere katılmak isteyen öğretmenler tarafından yoğun ilgi görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan, kasım ayındaki ara tatilde öğretmenlere yönelik düzenlenecek çevrim içi mesleki çalışma programı 16 Kasım Pazartesi günü başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un EBA'dan canlı olarak öğretmenlere hitap etti. Peki EBA öğretmen seminer programı canlı yayını nasıl izlenir?

17.11.2020Gündem
Yapay zeka, kendisi ile mücadelesini sürdürecek

Yapay zeka, kendisi ile mücadelesini sürdürecek

2021 yılına ait siber tehditler ve en yeni güvenlik trendlerine dair öngörüler açıklandı. 2021 Siber Güvenlik Raporu'nda üst düzey koruma için çok faktörlü kimlik doğrulama ve yapay zeka destekli çözümlerle bilinmeyen tehditlere karşı önlem almanın önemine dikkat çekildi.

14.11.2020Teknoloji
Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak, nasıl olacak Seminer programıyla ilgili açıklama

Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak, nasıl olacak? Seminer programıyla ilgili açıklama

Ara tatil için sosyal medyadan paylaşım yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin mesleki gelişim programıyla ilgili de açıklama yaptı. Selçuk, 'Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak, nasıl olacak? ' sorularının yanıtını verdi. İşte seminer programıyla ilgili açıklama...

12.11.2020Gündem
Projeksiyon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli projeksiyon modelleri ve tavsiyeleri

Projeksiyon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli projeksiyon modelleri ve tavsiyeleri

Birçok farklı yerde değişik tasarımlar ile kullanılan projeksiyon aletleri, günümüzün vazgeçilmez cihazlarından biridir. Gelişen teknoloji ile beraber özellikleri de değişkenlik gösteren bu tasarımlar, sayısız alanda değerlendirilir. İşte projeksiyon fiyatları - en iyi, ucuz kaliteli projeksiyon modelleri ve tavsiyeleri.

Danimarka gıda israfını önlemede destek vermeye hazır

Danimarka gıda israfını önlemede destek vermeye hazır

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, ülkesinin gıda atıklarının azaltılması konusunda bir rol modele dönüştüğünü belirterek, "Danimarka'nın gıda sürdürülebilirliği deneyiminden faydalanarak Türkiye ile bu alanda da iş birliğimizi ilerletebilmeyi umuyorum." açıklamasında bulundu.

Danimarka gıda israfıyla mücadelede Türkiye ile iş birliğine hazır

Danimarka gıda israfıyla mücadelede Türkiye ile iş birliğine hazır

Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, ülkesinin gıda atıklarının azaltılması konusunda bir rol modele dönüştüğünü belirterek, "Danimarka'nın gıda sürdürülebilirliği deneyiminden faydalanarak Türkiye ile bu alanda da iş birliğimizi ilerletebilmeyi umuyorum." açıklamasında bulundu.

6.11.2020Ekonomi
Özbekistana Türkiyenin desteğiyle kuluçka merkezi kurulacak

Özbekistan'a Türkiye'nin desteğiyle kuluçka merkezi kurulacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin desteğiyle Özbekistan'a, kuluçka merkezi (girişimciye girişimini geliştirmek için maddi ve manevi destek sağlayan iş geliştirme merkezi) kurulacak.

6.11.2020Teknoloji
Türkiyenin turizm geliri rakamları açıklandı

Türkiye'nin turizm geliri rakamları açıklandı

Türkiye'nin turizm geliri, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71,2 azalarak 4 milyar 44 milyon 356 bin dolar oldu.

2.11.2020Seyahat
Mustafa Preşeva kimdir nereli kaç yaşında

Mustafa Preşeva kimdir nereli kaç yaşında?

Mustafa Preşeva, yer aldığı reklam filmindeki performansı dolayısıyla sosyal medyanın gündemindeki isim olmaya başladı. Atatürk'ün zeybek oynadığı sahneyi canlandıran Mustafa Preşeva, daha önce de Atatürk canlandırmaları ile dikkat çekmişti. Peki, Mustafa Preşeva kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Mustafa Preşeva hakkında merak edilen bazı bilgiler

29.10.2020Gündem
6. Uluslararası Sakarya Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

6. Uluslararası Sakarya Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Sakarya Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

23.10.2020Keyif
Japon gelinin dev koleksiyonunu görenler hayrete düşüyor

Japon gelinin dev koleksiyonunu görenler hayrete düşüyor

Antalya’da yaşayan 56 yaşındaki Japon yazar İkumi Nonaka, Türkiye’nin dört bir yanını gezerek Türk kadınlarından aldığı iğne oyaları, halı, kilim ve antika eşyalardan dev bir koleksiyon oluşturdu. Topladığı koleksiyonu her yıl 2 kez Japonya’da sergileyen Nonaka, Japon kadınların iğne oyası yapmaya başladığını söyledi.

19.10.2020Haber
ATOdan enerji sektörü yatırımları için seminer

ATO'dan enerji sektörü yatırımları için seminer

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Macaristan ile ticari ilişkilerin her geçen gün artmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Enerji yatırımları konusunda destek sağlayan Macaristan, Türk yatırımcılar için cazip bir ülke." ifadesini kullandı.

16.10.2020Ekonomi
Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Şiddet vakaları azalsa da bitecek gibi gözükmüyor. Farklı sorunlar gencecik insanları çok etkiliyor. Evliliklerde tehlike çanları çalıyor. Evet, pandemiyle birlikte ayarlarımız iyice bozuldu, psikolojimiz yerle bir... Bu hafta, kendisi de bir şiddet mağduru olan kişisel gelişim ve beden dili uzmanı Aşkım Kapışmak’la Sakarya Atlı Spor Köyü’nde buluşup gündemdeki konuları masaya yatırmak istedim. Söze çocukluğundan başlayıp gençliğin en temel sorunlarına kadar uzandık ama susmadık... Daldığımız derinliklerden çıkıp renkli konulara da kulaç attık...

6.10.2020Magazin
Dijital mühendislik eğitimi ve beceri notları

Dijital mühendislik eğitimi ve beceri notları

Sevgili mühendis adayı gençler; ülkemizin nadide mühendislik fakültelerinden birine girdiniz ve böylece hem kendiniz hem aileniz için şimdilik rahatlatıcı bir netice elde ettiniz. Henüz iyi bir puan almanın ve bir bölüme yerleşmenin mutluluğu ve tatmini içerisindesiniz. Çok güzel...

5.10.2020Eğitim
Kadınlarla turizmin rengini değiştirecekler

Kadınlarla turizmin rengini değiştirecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Mardin’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

4.10.2020Ekonomi
TEKNOFEST 2020 dolu dolu geçen etkinliklerle tamamlandı

TEKNOFEST 2020 dolu dolu geçen etkinliklerle tamamlandı

Gaziantep'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020, dolu dolu geçen etkinliklerle tamamlandı.

29.09.2020Teknoloji
Teknofest heyecanı yükseliyor: Yarışmalara ilgi hayli büyük

Teknofest heyecanı yükseliyor: Yarışmalara ilgi hayli büyük

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknofest'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını koşullarına rağmen bütün coşkusuyla devam edeceğini belirterek, "Festivalin en önemli kısımlarından biri olan yarışmalar, geçen seneden daha büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Türkiye'nin farklı noktalarında bu heyecana şahit olduk." dedi.

23.09.2020Teknoloji
3. Sınıf Hayat Bilgisi Okulun Bireysel Ve Toplumsal Katkıları konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Okulun Bireysel Ve Toplumsal Katkıları konu anlatımı

Okul; ilkokul eğitimi ile zorunlu olarak başlar. Okuyup yazma öğretimi gerçekleştiren okul, daha sonra ki yıllarda ise en yüksek düzeyde vermeye kadar çeşitli derecelerde eğitim ve öğretim faaliyetleri yapılan toplu öğretim kurumlarına verilen isimdir. Ülkemizde eğitim öğretim faaliyetleri 6 yaş düzeyinden başlayarak başlar. Okul öncesi eğitim, ilkokul eğitimi, ortaokul eğitimi, yüksek eğitim gibi bölümlerden oluşur. Okul tüm toplumun kalkınması için en önemli araçtır. 3. Sınıf okulun hayatımıza ve topluma katkıları konusu bulunmaktadır. 3. Sınıf hayat bilgisi dersi okulun hayatımıza ve topluma katkıları konu anlatımı ile ilgili detayları derledik.

17.09.20203. SINIF

Endonezya’da koronavirüs kısıtlamaları tekrar başladı

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının artması nedeniyle kısıtlamalar yeniden uygulamaya konuldu.

14.09.2020Dünya
Türk ihracatçılar yeni pazarlara sanal ortamdan ulaşıyor

Türk ihracatçılar yeni pazarlara sanal ortamdan ulaşıyor

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda düzenlenen "Sanal Genel Ticaret Heyeti" programlarıyla Türk ürünleri ve firmalarının hedef ülke pazarlarına tanıtımı sürüyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sanal ortamda yapılan 6 organizasyonda toplam 120 Türk üretici veya ihracatçı firma, 444 yabancı ithalatçı firmayla 1186 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

12.09.2020Ekonomi
Son Dakika | TFF Başkanı Nihat Özdemirden harcama limiti açıklaması

Son Dakika | TFF Başkanı Nihat Özdemir'den harcama limiti açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluşa önemli açıklamalarda bulundu.

10.09.2020Futbol
Türkiyenin Otomobili için ön lisans programı açıldı

'Türkiye'nin Otomobili' için ön lisans programı açıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) bünyesinde açılarak ilk öğrencilerini kabul eden ön lisans programı, Gemlik ilçesinde yapımı süren "Türkiye'nin Otomobili" fabrikasındaki üretim için eleman ihtiyacını karşılayacak.

9.09.2020Teknoloji
Baksı Müzesi Nerede Baksı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Baksı Müzesi Nerede? Baksı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Baksı Müzesi, mimari yapısıyla, bulunduğu coğrafi konumu ve içeriğiyle özel bir konuma sahiptir. Devlet desteği olmadan inşa edilen özel bir müzedir. Müze bir sergi salonundan farklı olarak bulunduğu bölgeyle direk etkileşim halindedir. Baksı Müzesi ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Üniversite öğrencilerine ücretsiz siber güvenlik eğitimi

Üniversite öğrencilerine ücretsiz siber güvenlik eğitimi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, geleceğin siber kahramanlarını aradıklarını, bu kapsamda lise ve üniversite öğrencilerine ücretsiz sertifikalı siber güvenlik uzmanlığı eğitimi verileceğini söyledi.

4.09.2020Teknoloji
Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, tescilli taşınmazlar arasındaki en eski ve ender sivil mimari örneği olarak gösterilen Metropolit Evi'nin (Konstantin Evi), belediye tarafından Kültür Merkezi yapılması için çalışmalara başlandı.

3.09.2020Seyahat
Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

Tarihi Metropolit Evi, Kültür Merkezi oluyor

TEKİRDAĞ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, tescilli taşınmazlar arasındaki en eski ve ender sivil mimari örneği olarak gösterilen Metropolit Evi'nin, belediye tarafından Kültür Merkezi yapılması için çalışmalara başlandı.

3.09.2020Gündem
Bakan Selçuktan çok önemli yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk'tan çok önemli yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Prensip olarak her öğrenciyi zorunlu olarak yüz yüze eğitime davet etmek konusuna çok da sıcak bakmıyoruz. Kendisinde veya ailesinde bir takım sağlık sorunları veya kronik hastalığı olan öğrencileri zorlamayı doğru bulmuyoruz. Hukuksal olarak bu tür bir devamsızlık olduğunda bunun bir müeyyideye karşılık gelmemesi için de gereken çalışmaları sürdürüyoruz." dedi.

29.08.2020Gündem
1 milyon öğretmene mesleki eğitim: İlk ders korona

1 milyon öğretmene mesleki eğitim: İlk ders korona

15 Mart’tan itibaren okullarından uzak kalan öğretmenler dün dersbaşı yaptı. Yeni öğretim yılına hazırlık kapsamında öğretmenlere yönelik mesleki gelişim eğitimi başladı. Öğretmenler ilk eğitimlerini koronavirüs önlemleri konusunda aldı.

25.08.2020Eğitim
Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak ve seminer online mı olacak

Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak ve seminer online mı olacak?

Öğretmen seminerlerinin tarihi eğitimciler tarafından gündemde yer almaya devam ediyor. Eğitim öğretim yılı takviminin belli olmasının ardından, 2020 öğretmen seminerlerine gözler çevrildi. Bakanlıktan gelen açıklamada, 2020-2021 eğitim öğretim yılı açılış dönemi mesleki çalışma programının, eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla okullarda gerçekleştirileceği duyuruldu. Peki, Öğretmen seminerleri ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

22.08.2020Eğitim
Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Okullar 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlayacak. Belirli kademelerde ise 21 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime geçilecek. Okulların yüz yüze eğitime geçmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartları yerine getirip ‘Okulum Temiz’ sertifikasını almaları gerekiyor. Okullar MEB’in belirlediği denetmenler tarafından da denetlenecek. İstanbul Kağıthane Anadolu Lisesi, yüz yüze eğitime hazır. Okul, belirlenen standartları yerine getirerek sertifikasını aldı. Liseyi ziyaret edip, hazırlıkları yerinde izledik.

21.08.2020Eğitim
Öğretmen seminerleri uzaktan mı yapılacak İşte, MEBden son gelişmeler

Öğretmen seminerleri uzaktan mı yapılacak? İşte, MEB'den son gelişmeler

Öğretmen seminerleri uzaktan mı yapılacak sorusu, Meslek İçi Çalışma Programları yaklaşan pek çok öğretmenin araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. Pandemi ve Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla geçtiğimiz seminer dönemini online olarak tamamlayan öğretmenler, önümüzdeki seminer dönemini ise bakanlığın belirlediği usüllere göre tamamlayacak. Peki, öğretmen seminerleri uzaktan mı yapılacak? İşte, o konu hakkında bakanlıktan gelen son bilgiler

20.08.2020Eğitim
Son dakika: Bakan Kocadan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca, '21 Eylül'de yüz yüze eğitim başlayacak mı?' sorusuna, "21 Eylül'de okulların temelde açılmasından yana bir yaklaşım içindeyiz. Bu kademelendirme tarzında olur" şeklinde cevapladı

19.08.2020Gündem
Usta sanatçı Ayla Algan: Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya

Usta sanatçı Ayla Algan: Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya!

Usta tiyatro sanatçısı, yönetmen, şarkıcı ve eğitmen Ayla Algan, "Hep komedi oynamak istedim hayatım boyunca, oynayamadım ya!" dedi.

19.08.2020Keyif
Red Hat Webinar seminerleri başlıyor

Red Hat Webinar seminerleri başlıyor

Açık kaynak çözümlerinde dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Red Hat, webinar seminerlerine başlıyor. 19 Ağustos'ta Kubernetes'de Multi-Cluster Yönetimi ve GitOps ile başlayacak olan seminer serisinde bakın başka hangi oturumlar var?

18.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak

Aman dikkat! Yeşil çayı günde 2 fincandan fazla içmemek gerekiyor. “Bağışıklığı güçlendireceğiz” diye sağlığımızdan olmayalım.

3.12.2020

Alo, korona orada mı? Adamlar

Ey koronadan korkup telefonu yıkadığım zamanlarda benimle dalga geçenler, Irmak Ünal virüsü telefondan kaptığını söylediğinde ne hissettiniz?

19.11.2020

Yıldız Tilbe ve Beren Saat beden diline dikkat etmeli

Şiddet vakaları azalsa da bitecek gibi gözükmüyor. Farklı sorunlar gencecik insanları çok etkiliyor. Evliliklerde tehlike çanları çalıyor. Evet, pandemiyle birlikte ayarlarımız iyice bozuldu, psikolojimiz yerle bir... Bu hafta, kendisi de bir şiddet mağduru olan kişisel gelişim ve beden dili uzmanı Aşkım Kapışmak’la Sakarya Atlı Spor Köyü’nde buluşup gündemdeki konuları masaya yatırmak istedim. Söze çocukluğundan başlayıp gençliğin en temel sorunlarına kadar uzandık ama susmadık... Daldığımız derinliklerden çıkıp renkli konulara da kulaç attık...

7.10.2020

FETÖ’cüler Amerika’daki tecavüz skandalını nasıl örttüler?

Aliya İzzetbegoviç’in çok değerli bir sözü var: “Savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir. Siz siz olun, zalimle mücadele ederken ona benzemeyin.”

23.09.2020

Yeni eğitim dönemi ve aktif ebeveyn katılımı

Okulların açılıp açılmama konusu ebeveynler arasında belirsizliğin ve karmaşanın artmasına sebep oluyor. Bir yandan hastalık endişesi yaşayan aileler diğer yandan çocuklarının akademik olarak geri kalmasından, yarı dönemlik kaybın telafi edilip edilememesinden ve bu süreç içerisinde oluşan öz disiplin sorunlarından oldukça muzdarip durumdalar.

8.09.2020

Olumlu ebeveyn, öğretmen ve öğrenci ilişkisinin önemi

Öğrencilerin okul başarısına etki eden en önemli konularından biri de öğretmen ve ebeveyn ilişkisidir. İçinde bulunduğumuz salgın süreci korkusu ile birlikte ebeveyn, öğrenci ve aile iletişimi, belirlenen standartları ile gündeme yatırılması ve eğitim dönemi başında planlanması gereken önemli bir detaydır.

25.08.2020