EKSTRA
MENÜ

Felsefe

Felsefe haberleri sayfasında güncel ve son dakika Felsefe hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.015 Felsefe haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Felsefe Haberleri

‘Siyasetçi az da olsa entelektüel olmalı’

‘Siyasetçi az da olsa entelektüel olmalı’

Büyükada’daki ‘Prens Adaları Felsefe Sempozyumu’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasetçinin asgari bir entelektüel derinliğe ihtiyacı var. Bilimi, felsefeyi unuttuk” dedi.

26.09.2021Gündem
Bellek Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Uzun Süreli Bellek Ve Psikolojide Amaçlı Bellek Nedir

Bellek Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Uzun Süreli Bellek Ve Psikolojide Amaçlı Bellek Nedir?

Bellek, yaşantımızda önemli bir yere sahiptir. İnsanın öğrenebilmesi, alışkanlıklar kazanabilmesi bellek aracıl9ığı ile gerçekleşmektedir. Şayet bellek ya da hafıza olmasaydı, öğrenmenin de bir manası olmazdı. Sizin için psikolojide belle kavramının ne demek olduğunu, belleğin kaç türden meydana geldiğini ve belleğin özelliklerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Değerlendirme Türleri Nelerdir Amaca Ve Ölçüte Göre Değerlendirme Çeşitleri..

Değerlendirme Türleri Nelerdir? Amaca Ve Ölçüte Göre Değerlendirme Çeşitleri..

Değerlendirme kelimesi bilimsel olarak istatistik alanının konusudur. Fakat değerlendirme mecazi olarak yaşamın her boyutunda yer almaktadır. Değerlendirme bir karar verme ya da yorum yapma sürecidir. Değerlendirme yapılabilmesi için ölçme sonuçlarının karşılaştırılması gerekmektedir. Ölçülen niteliğe göre de değerlendirme yapılmaktadır. Değerlendirme türleri nelerdir, amaca ve ölçüte göre değerlendirme çeşitleri nasıldır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Milet Antik Kentinde filozofların yaşadığı ev ve sokak gün yüzüne çıkarıldı

Milet Antik Kenti'nde filozofların yaşadığı ev ve sokak gün yüzüne çıkarıldı

Aydın'ın Didim ilçesinde kazı çalışmaları devam eden Milet Antik Kenti'nde 2 bin 400 yıl önce filozofların yaşadığı 2 ev ve sokak ortaya çıkarıldı.

24.09.2021Gündem
Aşktır kuşların varacağı yer

Aşktır kuşların varacağı yer

Kısacık öykünün mucitlerinden Refik Algan, ilk romanı ‘Sonsuza Uçan Kuşlar’da “Ben kimim? Nereden geliyorum? Ve nereye gideceğim?” sorularını soran bir kişiden yola çıkarak, görünenin ötesine geçebildiğinizde gerçek anlama ulaşabileceğinizi anlatıyor.

24.09.2021Kitap Sanat
1 Aralık hangi burç ve burcu ne 1 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Aralık hangi burç ve burcu ne? 1 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gökyüzü, ay, güneş yıldızlar ve tüm gökyüzü her zaman için insanların ilgisini çekmiştir. Bu gizemli alanın konusu Astrolojinin konusudur. Astroloji, gökyüzü olay ve durumları ile ilgili inceleme ve hesaplamalar yaparken insan mizaç ve davranışları üzerindeki etkilerini ele alır. İşte ilgiyle okuyacağınız 1 Aralık hangi burç, yükseleni nedir, 1 Aralık günü doğan yabancı futbolcular, 1 Aralıkta dünyada meydana gelmiş önemli tarihi olaylar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

19.09.2021Burçlar
Çevresel hassasiyet beslenme tarzına dönüşebilir mi

Çevresel hassasiyet beslenme tarzına dönüşebilir mi?

Vegan beslenmenin çoğu kez bitkisel beslenmeyle aynı şey olduğu düşünülüyor. Oysa ikisi arasında çok önemli bir fark var: Veganlık çevresel hassasiyet ve hayvan refahından kaynaklı bir yaşam biçimiyken bitkisel beslenme sağlık odaklı bir beslenme biçimi...

11.09.2021Lezzetli Hayat
Auerbach’ın ‘Dante’si nihayet...

Auerbach’ın ‘Dante’si nihayet...

Erich Auerbach’ın başyapıtlarından ‘Dante - Seküler Dünyanın Şairi’, 92 yıl sonra Türkçede. Auerbach’a göre, Dante’nin Aziz Thomas’ı derinlemesine kavramamış olması, onun, ortaçağ dünyasının içinde kalmasına mani olmuş, tarihsel doğruluğu keşfetmesi bakımından onu Avrupa’nın modern sesi haline getirmiştir. Kitabın ‘Dante’nin İkinci Dönem Şiiri’ başlıklı ikinci bölümünü, her bir genç şaire özellikle öneriyorum.

10.09.2021Kitap Sanat
İnsan zihninin semenderleri

İnsan zihninin semenderleri

Çek yazar Karel Çapek, 1936 tarihli efsane romanı ‘Semenderlerle Savaş’ta dolaylı göndermelerle bir insanlık haritası da çiziyor. Yazar, insan hırslarının hayaller, açgözlülük ve madrabazlıkla nasıl her şeyi kendi doğallığından çıkardığını satirik bir dille irdeliyor.

10.09.2021Kitap Sanat
Yalın ve güçlü bir çocuk göçmen anlatısı...

Yalın ve güçlü bir çocuk göçmen anlatısı...

‘Kalabalıkta Yüzler’, ‘Dişlerimin Hikâyesi’, ‘Kayıp Çocuk Arşivi’yle tanınan Meksikalı yazar Valeria Luiselli, ‘Bana Sonunu Söyle’de göç sorununa, özellikle de çocuk göçmenlerin dramına eğiliyor. ABD’ye ayak basan göçmenlere yöneltilen 40 sorudan hareketle bir göçmen olarak kendisinin duygularını göçmen çocukların travmalarıyla birleştirmiş. Gerçek hikâyelerin üzerinde yükselen yalın ve güçlü bir anlatı.

9.09.2021Kitap Sanat
Katalogların önemi

Katalogların önemi

Türkiye’de özel müzelerde çok önemli ressamların, heykeltıraşların sergi katalogları çıkıyor. Sergiyi gezenlerin bir bölümü bu kataloglardan alıyor. Sergi bittikten sonra bunları edinmek mümkün olmuyor. Kitabevleri sergi katalogları için ayrı bir raf yapmalı, fuarlarda da böyle bir standın gerektiği kanısındayım.

3.09.2021Kitap Sanat
Bir anda ortadan kayboldu, Jack Maya ne oldu Her şeyi değiştiren konuşma...

Bir anda ortadan kayboldu, Jack Ma'ya ne oldu? Her şeyi değiştiren konuşma...

Çinli teknoloji devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma aylardır ortada yok. Ne haberi çıkıyor ne de fotoğrafı... Peki Ma nerede? Dahası yıllarını spot ışıkları altında geçirmiş Ma'nın bir anda sırra kadem basmasının ardındaki sebep ne? İşte balmumu kanatlarıyla uçarken Güneş'e fazla yaklaşan İkarus misali bir yükseliş ve düşüş hikayesi...

1.09.2021Dünya
Ersun Yanal tepkilere isyan etti Ne idüğü belirsiz, bilgisi ve fikri olmayan...

Ersun Yanal tepkilere isyan etti! "Ne idüğü belirsiz, bilgisi ve fikri olmayan..."

Süper Ligin 3’üncü haftasında Antalya'da oynan maçta Fraport-TAV Antalyaspor, Çaykur Rizespor'u 3-2 mağlup etti. Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, kendisine gösterilen tepkilere isyan etti.

27.08.2021Futbol
Kitaplığınızda sonbahar kitaplarına yer açın

Kitaplığınızda sonbahar kitaplarına yer açın!

Pandemi sezonu, yaz rehaveti derken durağan bir dönem geçiren yayın dünyası sonbaharla başlayan yeni sezona heyecan verici kitaplarla giriyor. Hürriyet Kitap Sanat’ın her sene hazırladığı yeni sezon dosyasında bu kez 29 yayınevinin, önümüzdeki üç ay içinde raflara çıkaracağı yerli-yabancı, edebiyat ve edebiyat dışı kitapları sizi bekliyor. Kitaplığınızı gözden geçirip yeni okumalara alan açmanın tam sırası...

26.08.2021Kitap Sanat
Yangına müdahale sırasında ayı saldırısına uğradı Korku dolu anları anlattı: Yüzümü ısırmaya çalışıyordu

Yangına müdahale sırasında ayı saldırısına uğradı! Korku dolu anları anlattı: Yüzümü ısırmaya çalışıyordu

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağı Milli Parkı’nda çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarında gönüllü olarak görev yaparken ayı saldırısına uğrayan Özkan Kaya, yaşadığı dehşet dolu anları anlattı. Özkan, boğuşma sırasında ayının sürekli yüzünü ısırmaya çalıştığını belirtti.

24.08.2021Gündem
Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı nasıldır ve özellikleri nelerdir

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı nasıldır ve özellikleri nelerdir?

Türk edebiyatında Cumhuriyet dönemi olarak nitelendirilen zaman aralığı yaklaşık bir 30 yıl sürmektedir. 1923 yılında Cumhuriyet ilan edilmesiyle başlayan edebiyat dönemi 1950 tarihine kadar sürmektedir. Bu dönem içerisinde yer alan şiir, roman, öykü ve hatta gezi yazıları da dahil olmak üzere Cumhuriyet dönemi eserler olarak yerini almaktadır. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı nasıldır ve özellikleri nelerdir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
İstanbul Üniversitesi’nde ikinci diploma fırsatı

İstanbul Üniversitesi’nde ikinci diploma fırsatı

İstanbul Üniversitesi (İÜ), ikinci üniversite okumak isteyen tüm üniversite mezunu ve üniversite öğrencilerini Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'ne (AUZEF) davet ediyor. Kayıtlar 16 Eylül'e kadar sürecek.

23.08.2021Eğitim
Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Karikatürist yayıncı: Nezih Danyal

Ülkemizde karikatür yayıncılığının önemli isimlerindendir Nezih Danyal. Karikatür Vakfı’nın da kurucusu olan Danyal, kendi çizdikleri dışında pek çok karikatüristin albümünü yayımlayıp kitaplaşmasını sağladı.

20.08.2021Kitap Sanat
Çocuklar için felsefe nedir

Çocuklar için felsefe nedir?

Çocuklara kazandırılacak yaratıcılık, eleştirel düşünme ve iş birliği gibi becerilerin onların hayatında bir ömür boyu önemli olduğunu belirten Eğitimci Abdulkadir Özbek, çocuklar için felsefe konusunu sizler için anlattı.

19.08.2021Eğitim
Kalıp yargı nedir Tehdidi Nasıl Oluşur Felsefede Kalıp Yargı Özellikleri..

Kalıp yargı nedir? Tehdidi Nasıl Oluşur? Felsefede Kalıp Yargı Özellikleri..

İlk kez Amerikalı yazar Walter Lippman tarafından kullanılan kalıp yargı ifadesi, toplum nezdinde belli başlı sosyal gruplara dair oluşmuş ön yargılardır. ''Zihnin tasavvuru'' ve ''stereotip'' adıyla da bilinen kalıp yargı terimi, toplumsal kutuplaşmanın temel nedenleri arasında yer alır. Kalıp Yargı nedir ve tehdidi nasıl oluşur? Felsefede Kalıp Yargı kavramının özelliklerini örnekleri ile birlikte derledik.

17.08.2021Araştırma
Mandıra Filozofu nerede çekildi Mandıra Filozofu  konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

Mandıra Filozofu nerede çekildi? Mandıra Filozofu konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

Yerli film Mandıra Filozofu beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Filmin yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı yürütürken senarist ve yapımcılığını ise Birol Güven üstleniyor. Peki, Mandıra Filozofu nerede çekildi? Mandıra Filozofu konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

15.08.2021Televizyon
Utku Lomlu: Kadınlar arasındaki görünmez bağı kitaplarla görünür kılmayı amaçladım

Utku Lomlu: Kadınlar arasındaki görünmez bağı kitaplarla görünür kılmayı amaçladım

Grafik tasarımcı Utku Lomlu, orijinal kitap kapağı tasarımlarıyla tanınan bir isim. Tasarımcının Can Yayınları için hazırladığı ‘Klasik Kadınlar’ serisi, EdAwards (Avrupa Tasarım Ödülleri) Gold ödülüyle Avrupa’nın en iyi kapak tasarımı seçildi.

Başyapıtların efendisi Dostoyevski 200 yaşında

Başyapıtların efendisi Dostoyevski 200 yaşında

Dünya edebiyatında en özgün, en tanınmış, kendisinden sonraki kuşakları en çok etkileyen yazarların başında hiç şüphe yok ki, 200. doğum yılı vesilesiyle andığımız Dostoyevski gelir. Devlet tarafından tehlikeli, aydınlar tarafından gerici bulunarak ülkesinde sessizlikle kuşatılan Dostoyevski, ‘Suç ve Ceza’, ‘Karamazof Kardeşler’, ‘Budala’, ‘Ecinniler’ gibi başyapıtlarını bu kuşatılmışlığın öfkesiyle yazmıştı. İnsan psikolojisinin derinliklerine inme kaygıları Dostoyevski’yle başlar. Bu öylesine bir derinliktir ki, Freud’un teorilerini bile etkileyecektir.

6.08.2021Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Mösyö Sartre yani Türk kadını benden önce mi

Dünya feminizminin en önemli kadınlarından biri olan Simone de Beauvoir’ın, bugüne kadar yayınlanmamış bir romanı bulundu ve geçen sonbahar Fransa’da yayınlandı.

26.09.2021

Belgrad'ın fethinin 500. yılı

Sultan Süleyman Han, 29 Ağustos 1521’de Belgrad’ı fethetti. Kanuni’nin Belgrad’ı alışı bir stratejik üstünlüğün ispatıdır. Şehir o tarihten sonra Osmanlı’nın Balkanlar’daki ileri üssü olmanın ötesinde; ticari ve kültürel bir metropolü oldu. Şehir bugün dahi Balkanlar’ın bilhassa Sırp-Hırvatça konuşan dünyanın merkezi konumundadır.

26.09.2021

Şehirden acı-tatlı notlar

Trafik, ama Beşiktaş meydanda olanından. HES kodu, ama metroda yüklenmeyeninden. Yeni menü, uzun süredir gitmediğim bir yerden. Ve yeni bir otelle yeni bir müze, “çok yakında” kategorisinden...

24.09.2021

Kürt meselesini çözelim çözmesine de mesele nedir?

Eskiden bana birisi “Kürt meselesi yok. Ne meselesi?” dediğinde...

23.09.2021

Bir Starbucks'ta kahve çekirdeği size haykırıyorsa psikiyatra gidin

Mesela bugün Starbucks’ın Bebek’teki şubesine girdiniz...

22.09.2021

Prof. Şengör nereye gider?

“Öğrencinin poposuna şaplak” skandalıyla gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör’ün istifa edip yurtdışına gideceği söylentisi var. ABD’ye mi? Rusya’ya mı? Avrupa’ya mı? Ama yakasına yapışan bu meseleyi çözmezse benzer tepkilerle orada da karşılaşacak.

22.09.2021

Yıldızlara bakmadan adım atmayanlardan mısınız

Burçlardan ya da astrolojiden bahsedilirken hangimiz kulak kabartmadık? ‘Merkür geriliyor’ diyerek hangimiz yeni bir anlaşmayı imzalamaktan vazgeçmedik? Astroloji böyle işte! İsteseniz de istemeseniz de bir şekilde hayatımıza giriyor ama ortada hiçbir emare yokken 6 yıllık eşini doğum haritasına bakarak, ‘Aldatıyor’ diye kıskanmak, suçlamak ve akabinde boşamak! Bugüne kadar duyduğum en saçma gerekçe. Hayatını sadece yıldızlara göre yönlendirenler var mı? Öngörüler ne kadar gerçek? Astroloji konusundaki hatalı yaklaşımlar neler? Sordum.

20.09.2021

Balık burcunda dolunay haftası

Merkür ile Jüpiter arasındaki etkiyle bu hafta iyimser olabilir, hedefler koyup harekete geçebiliriz. Salı, Balık burcunda meydana gelecek dolunaysa akılcı olmakla duygular arasında denge kurma gerekliliği hissettirecek.

19.09.2021

İzmir’in işi çok!

İzmir’den notlarımızı sürdürüyoruz. 1.5 yıl önce Aydın’dan İzmir’e gelen Vali Yavuz Selim Köşger’in, o kadar yoğun bir programın içinde bizlere İzmir’i anlatma fırsatını bulmasına sevindik. Biz de kendisine yaşadığımız kenti, İstanbul’u ne kadar olduysa anlatabildik.

15.09.2021

‘Higgs Bozonu’ binince ‘çakar’ arabadan iniyor

Hafta sonu çok ilginç bir belediye başkanı ile tanıştım.

14.09.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Tunç Şahin’in yazıp yönettiği, başrollerini Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın paylaştığı gerilim draması “İnsanlar İkiye Ayrılır”, sinemalarda haftanın en iyi seçeneği. Aubrey Plaza ile Michael Caine’i buluşturan “Çok Satanlar”ı da komedi arayanlara ve edebiyat tutkunlarına öneririz. Mary Elizabeth Winstead’ın başrolünde olduğu aksiyon “Kate” ve Bergman’ın aynı adlı meşhur dizisinin ABD uyarlaması olan “Bir Evlilikten Manzaralar”, bu hafta ekranlarda öne çıkanlar. İtalyan felsefeci Federico Campagna’nın VakıfBank Kültür Yayınları’ndan çıkan kitabı “Teknik Ve Büyü: Gerçekliğin Yeniden İnşası” ise rafların dikkat çekeni.

10.09.2021

Ordu’dan notlar: Girişimcilik kültürü nasıl gelişir

Ordu’ya 22 ay önce gitmiştik, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in anlattıklarını ne kadar gerçekleştirdiğini gördük.

7.09.2021

“Anadolu’nun Kuzey Yönde En Uç Noktası” Sinop

Eylül’e merhaba dedik; ama merak etmeyin yaz bitmedi daha.. Sabah işyerime doğru yürürken sağa sola bakıyorum, insanları süzüyorum. Hakkında pek çok öykü anlatılan Sinop doğumlu ünlü filozof Diyojen’in gündüzleri Atina sokaklarında elinde fenerle dolaşırken insanların kendisini görüp “Hayrola nedir bu fener gündüz vakti?” diye sorduklarında, “Doğru dürüst bir adam arıyorum” dediği olay aklıma geliyor. Hürriyet Bursa’ya 63. gezi yazım’da Sinop’u alatmak üzere adımlarımı hızlandırıyorum.

5.09.2021

Batı Roma’nın çöküşü

Roma İmparatoru I. Theodosius, ölüm tarihi olan 17 Ocak 395’te imparatorluğu oğulları arasında taksim etmişti. 75 yıl sonra Batı Roma’nın son imparatoru Romulus Augustus İtalya’yı işgal eden ve yağmalayan Odoacer’ın Ostrogotları tarafından tahtından edildi.

5.09.2021

Ünlü restorandan NFT atağı

Özellikle mart ve nisan aylarında NFT (Non-Fungible Token) dünyası sıkça gündeme gelmiş, milyon dolarlık satışlar havada uçuşmuş, Beeple ve Pak başta olmak üzere dijital sanatçılar birer birer ‘star’ haline gelmiş, ünlü müzayede evleri peş peşe NFT dünyasına dahil olmuştu.

21.08.2021

Parayı basan havyar bulabilir ama eskinin Iğdır veya Malatya kayısısını?

Geçen ay üç Yunan adasında birer hafta geçirdik. Bunlardan ayrı ayrı bahsedeceğim. Ülke gastronomisinin gelişmesi için bu geziden çıkarılacak bazı önemli dersler var. Tinos, ‘her şey dahil’ turizmine kapalı, bir ada, gastro-turizme önem veriyorlar. Genel olarak ürün ve lokanta kalitesi yüksek.

21.08.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

“Westworld”ün yaratıcılarından Hugh Jackman ve Rebecca Ferguson’lu bilimkurgu gerilimi “Zihin Gezgini”, geçen yılın çok konuşulmuş iki Oscar adaylı belgeseli “Collective”, “Testere” serisinin en yenisi “Spiral: Testere Devam Ediyor”, sinemalarda haftanın öne çıkanları. Elle Fanning’in performansıyla çıtasını yükselten Nicolas Winding Refn filmi “Neon Şeytan” ve yazarı, yapımcısı ve Nicole Kidman’ı ile “Big Little Lies” ekibini yeniden buluşturan mini dizi “Nine Perfect Strangers” da ekranlardan önerilerimiz.

20.08.2021

‘Bu sahilde, bu sahilde’…

Cennet gibi görünen ama zamanın çok hızlı aktığı bir sahil... Buraya gelen ve içine düştükleri çemberden kurtulmaya çalışan bir grup insan... ‘Altıncı His’in yönetmeni M. Night Shyamalan, son filmi ‘Zamanda Tutsak’ta yine hislerimizle oynamaya çalışmış ama bu kez finali yeterince ikna edici değil...

14.08.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

2000’lerin meşhur gizem filmlerine imza atmış M. Night Shyamalan’ın son filmi “Zamanda Tutsak”, Gael García Bernal ve Vicky Krieps’li kadrosuyla yönetmenin sadık izleyicilerini bekliyor. İlkini sevenler için “Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ”, komedi arayanlara Jodie Comer ile Ryan Reynols’ı buluşturan “Gerçek Kahraman” ve Venedik’ten ödüllü “Derisini Satan Adam”, sinemalarda haftanın diğer seçenekleri. David Ouimet’in yazıp çizdiği, çocuklar kadar yetişkinlere de yürekten seslenen “Gümbür Gümbür”, haftanın kitap seçimi.

13.08.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

2000’lerin meşhur gizem filmlerine imza atmış M. Night Shyamalan’ın son filmi “Zamanda Tutsak”, Gael García Bernal ve Vicky Krieps’li kadrosuyla yönetmenin sadık izleyicilerini bekliyor. İlkini sevenler için “Crood’lar 2: Yeni Bir Çağ”, komedi arayanlara Jodie Comer ile Ryan Reynols’ı buluşturan “Gerçek Kahraman” ve Venedik’ten ödüllü “Derisini Satan Adam”, sinemalarda haftanın diğer seçenekleri. David Ouimet’in yazıp çizdiği, çocuklar kadar yetişkinlere de yürekten seslenen “Gümbür Gümbür”, haftanın kitap seçimi.

13.08.2021

Hayat Olimpiyat Olsa!

Birileri kaybetti, diğerleri kazandı.

6.08.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Dev Patel ile Alicia Vikander’ı buluşturan fantastik macera “Yeşil Şövalye”, Polonya’nın Oscar adayı kara komedi “Bir Daha Asla Kar Yağmayacak” ve meşhur oyuncak serisi G. I. Joe’nun sevilen karakterlerinden birini perdeye taşıyan “Snake Eyes”, sinemalarda bu haftanın öne çıkan seçenekleri. Elektronik sahnelerin en iyilerinden Ah! Kosmos’un orman yangınlarına karşı destek toplayan şarkısı “Heartseed”, müzikte haftanın seçimi.

6.08.2021