EKSTRA
MENÜ

Nisa

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.911 haberi bulunmuştur.

Nisa Haberleri

Suna isminin anlamı nedir Suna ne demek Suna adının özellikleri, analizi ve kökeni

Suna isminin anlamı nedir? Suna ne demek? Suna adının özellikleri, analizi ve kökeni

Öz Türkçe bir isim olan Suna, 12. yüzyılda literatüre girdi. Bu ismin sözlük anlamı erkek ördek olsa da günümüzde ''güzel ve çekici kadın'' anlamında kullanılmaktadır. Türkmence de bu sözcük ''sona'' şeklinde yazılır. Suna isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, tüm detaylar.

Nesrin isminin anlamı nedir Nesrin ne demek Nesrin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Nesrin isminin anlamı nedir? Nesrin ne demek? Nesrin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Dilimize Farsçadan geçmiş olan Nesrin isminin sözlük anlamı yaban gülüdür. Osmanlıca kaleme alınmış metinlerde bu isim ''Nasrin'' şeklinde geçer. Özellikle Divan şairlerinin eserlerinde gül ve lale ile birlikte sıklıkla yer verdiği Nesrin, sevgiliye duyulan özlemi ve aşk acısını simgeler. Nesrin isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Necla isminin anlamı nedir Necla ne demek Necla adının özellikleri, analizi ve kökeni

Necla isminin anlamı nedir? Necla ne demek? Necla adının özellikleri, analizi ve kökeni

Bazı yerlerde ''Nejla'' şeklinde kullanılan Necla ismi, Arapça kökenlidir. Bu isim Arapçada doğmak anlamına gelen ''nücum'' kökünden türetilmiştir. Necla isminin sözlük anlamı yeni doğan çocuktur. Kelimenin mecazen cömertlik anlamında kullanılır. Necla isminin anlamı nedir? Bu isim Kur’an'ı Kerim'de geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Semi isminin anlamı nedir Semi ne demek Semi adının özellikleri, analizi ve kökeni

Semi isminin anlamı nedir? Semi ne demek? Semi adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sem kökünden türetilmiş olan Semi ismi dilimize Arapçadan geçmiştir. Sem işitmek anlamına gelirken Semi de duyan, işiten, bilen gibi anlamlara gelir. Allah'ın isimlerinden biri olan Semi, genellikle, '' her şeyi gören'' anlamındaki Basar ismiyle birlikte kullanılır. Semi isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kuran'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

İsa isminin anlamı nedir İsa ne demek İsa adının özellikleri, analizi ve kökeni

İsa isminin anlamı nedir? İsa ne demek? İsa adının özellikleri, analizi ve kökeni

Türkiye’de kullanılan bazı isimler çoğu insanın duyduğu ve anlamını bildiği isimler olabilmektedir. Bu tür meşhur isimlerden birisi de İsa ismidir. İsa ismini çocuğuna koymak isteyen kişiler, öncelikli olarak İsa ismi ile ilgili detaylı bilgi istemektedir. İsa isminin anlamı nedir? İsa ne demek? İsa ismi kuranda geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Hera isminin anlamı nedir Hera ne demek Hera adının özellikleri, analizi ve kökeni

Hera isminin anlamı nedir? Hera ne demek? Hera adının özellikleri, analizi ve kökeni

Dilimize Yunancadan geçmiş olan Hera, Yunan mitolojisindeki en güçlü Tanrıçanın adıdır. Zeus'tan daha güçlü olan Hera, kıskançlığıyla ve kindarlığıyla bilinir. Efsanelerde Afrodit ile birlikte mitolojinin en güzel tanrıçalarından biri olarak gösterilir. Bu ismin sözlük anlamı ise gücü elinde bulundurandır. Hera isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Fatıma isminin anlamı nedir Fatıma ne demek Fatıma adının özellikleri, analizi ve kökeni

Fatıma isminin anlamı nedir? Fatıma ne demek? Fatıma adının özellikleri, analizi ve kökeni

Arapça kökenli bir isim olan Fatıma'nın sözlük anlamı sütten kesilmiş annedir. Dinimizde bu isim saflığı, masumiyeti ve günahlardan sakınmayı simgeler. Bu nedenle Hz. Muhammed, kızı Fatıma'ya ''sen ve soyun cehennem ateşinden korunanlardasınız'' demiştir. Fatıma isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Suna Pekuysalın vefatının üzerinden 13 yıl geçti

Suna Pekuysal'ın vefatının üzerinden 13 yıl geçti

Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Suna Pekuysal'ın ölümün üzerinden 13 sene geçti.

21.07.2021Keyif
Elmira isminin anlamı nedir Elmira ne demek Elmira adının özellikleri, analizi ve kökeni

Elmira isminin anlamı nedir? Elmira ne demek? Elmira adının özellikleri, analizi ve kökeni

Mir kökünden türetilmiş olan Elmira ismi Arapça kökenlidir. Elmir ismi erkek, Elmira ismi ise kız çocuklarına verilir. Kelimenin sözlük anlamı soylu ve seçkindir. Muteber, müstesna ve asri kelimeleri bu isim ile eş anlamlıdır. Elmira isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, tüm detaylar.

Naz Çağla Irmak Demir Kadın için saçlarını kazıttı

Naz Çağla Irmak Demir Kadın için saçlarını kazıttı

Kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınıp sevilen, 15 Eylül 2019’da yaşamını yitiren Neslican Tay’ın yaşam öyküsünü konu alan “Demir Kadın Neslican” filminin çekimleri devam ediyor. Filmde Neslican’ı canlandıran Naz Çağla Irmak, rolü için saçlarını kazıttı.

16.07.2021Magazin
Burhan İsminin Anlamı Nedir Burhan Ne Demek Burhan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Burhan İsminin Anlamı Nedir? Burhan Ne Demek? Burhan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Dilimize Arapçadan geçmiş olan Burhan ismi, fıkıh ilminde kesin kanıt demektir. İslam terminolojisinde kavi hüccet olarak tanımlanan bu kanıtlar inkar edilemeyecek kadar açıktır. Delil, ispat ve beyyine kelimeleri bu isim ile eş anlamlıdır. Burhan isminin anlamı ve kökeni nedir? Bu isim Kur’an'da geçiyor mu? İşte, tüm detaylar.

Naz Çağla Irmak, ‘Demir Kadın Neslican filmi için saçlarını kazıttı

Naz Çağla Irmak, ‘Demir Kadın Neslican' filmi için saçlarını kazıttı

Kansere karşı verdiği mücadelesiyle kalplerde yer edinen, acı kaybıyla Türkiye’yi yasa boğan Neslican Tay’ın yaşam öyküsünü konu alan ‘Demir Kadın Neslican’ filminin çekimleri tüm hızıyla sürüyor. Filmde Neslican Tay’ı canlandıran Naz Çağla Irmak, rolü için saçlarını kazıttı.

15.07.2021Keyif
Hanif nedir ve kime denir İslamda hanif tanımı

Hanif nedir ve kime denir? İslam'da hanif tanımı

İslamiyet öncesi dönem Cahiliye olarak tanımlanır. Bu dönemde Mekke'de putperestlik yaygındı. Mekkeli Araplar kendi elleriyle yaptıkları putların önünde secde eder, onlardan medet umardı. Ancak bu dönemde de Allah'ın varlığına ve birliğine iman ederler vardı. Bu kişiler Hanif olarak nitelendirilir. Hanif kelimesi sonraki yıllarda daha geniş bir anlam kazanarak tüm müminler için kullanılmaya başlanmıştır. Hanif nedir ve kime denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Neslican Tay’ın yaşam öyküsü, beyazperdede ölümsüzleşecek

Neslican Tay’ın yaşam öyküsü, beyazperdede ölümsüzleşecek!

Müthiş yaşam öyküsü ile milyonlara ilham olan, erken yaştaki kaybıyla Türkiye’yi gözyaşına boğan Neslican Tay’ın yaşam öyküsü, beyazperdede ölümsüzleşecek!

11.07.2021Keyif
Vatanı Asli, Vatanı İkamet Ve Vatan-I Sükna Nedir Ve Ne Demek

Vatanı Asli, Vatanı İkamet Ve Vatan-I Sükna Nedir Ve Ne Demek?

İslamiyet'te en temel ibadetlerden birisi namazdır. Dinin direği olarak bilinen namaz kadın erkek her Müslüman'a farzdır. Namaz ile kul Allah'a şükrünü ifade eder. Namaz, maddi ve manevi bir arınmadır. Namaz ibadeti ile ilgili Kuran'da pek çok ayet bulunmaktadır. Namazı öğrenmek, bilmek ve eda etmekle her mümin mükellef kılınmıştır. Namaz çok derin ve teferruatlı bir meseledir. İşte namaz ile ilgili olan vatanı asli, vatanı ikamet ve vatan-ı sükna ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazları Cem Etmek Nedir Ve Şartları Nelerdir

Namazları Cem Etmek Nedir Ve Şartları Nelerdir?

İslamiyet'te namaz ibadetinin özel bir yeri bulunmaktadır. Namaz dinin direği diye bilinir ve kabul edilir. Günde 5 vakit namaz kılmak farz olan bir ibadettir. Her Müslüman günün belli vakitlerinde farz namazlarını kılmakla mükelleftir. Allah; Kuran'da namaz mükellefiyetini çok sayıda ayette bildirmiştir. Hz. Peygamber de namaz konusundaki hassasiyeti ile tüm İslam alemine örnek olmuştur. Namaz, kulun teslimiyetinin göstergesidir. Namaz, kulun Allah'a kulluk borcunun ifasıdır. Manevi arınma ve tefekkür vasıtasıdır. Namaz meselesi çok derin ve kapsamlıdır. İşte namazları cem etmek nedir, namazları cem etmenin şartları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazın Mekruhları Nelerdir Ve Namazı Bozar Mı

Namazın Mekruhları Nelerdir Ve Namazı Bozar Mı?

Müslümanlar, namazı dinin direği kabul etmektedirler. Namaz, İslam'ın şartlarından birisidir. Allah; Kuran'da insanlara namaz kılmayı emretmiştir. Hz. Muhammed ise ömrünün sonuna kadar namazını aksatmadan eda etmiştir. Müslüman kadın ve Müslüman erkeğe farz olan namaz günde 5 vakit kılınması gereken namazdır. Hz. Peygamber bu farz namazlarının dışında da gecenin bir vaktinden sabahlara kadar nafile namazlar da kılmıştır. Namaz, kulun Allah'a şükrünün ifadesidir. Kul, namaz ile arınır ve kul olduğunu hatırlar. Namaz, çok derin ve geniş bir meseledir. İşte namaz, namazın mekruhları ve namazı bozan hususlar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazın Faydaları Ve Faziletleri Nelerdir Namaz Kılmanın Sevabı

Namazın Faydaları Ve Faziletleri Nelerdir? Namaz Kılmanın Sevabı

Müslümanlara farz olan namaz ibadeti İslam'ın şartlarındandır. Kadın erkek, her Müslümanın namaz kılması emredilmiştir. Günün belli vakitlerinde ve beş defa olmak üzere kılınacak namaz her Müslüman'a farz bir ibadettir. Namazın pek çok faziletleri bulunmaktadır. Namaz son derece derin ve geniş bir meseledir. İşte namaz, namazın faydaları, namaz kılmanın sevabı ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namazın Adabı Nelerdir Namazın Adabı İle İlgili Ayetler Ve Hadisler

Namazın Adabı Nelerdir? Namazın Adabı İle İlgili Ayetler Ve Hadisler

İslam'ın şartlarından birisi olan namaz çok önemlidir. Kuran'da pek çok ayette namaz hakkında bilgi verilirken namazın kılınması emredilmiştir. Müslüman kadın ve erkek namaz kılmakla yükümlü kılınmıştır. İşte ilgiyle okuyacağınız namazın adabı nelerdir, namazın adabı ile ilgili ayet ve hadisler gibi konuları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Kılmanın Müstehap Olduğu Vakitler Nelerdir

Namaz Kılmanın Müstehap Olduğu Vakitler Nelerdir?

İslam dünyasının en önemli ibadeti namazdır. Namaz, İslam'ın şartlarından birisidir. Kadın erkek her Müslüman'a farz kılınmıştır. Günde 5 kez olmak üzere eda edilmesi gereken namaz kulluğun gereğidir. Kulun, Rabbine şükrünün ifadesi ve teslimiyetinin de tezahürüdür. Namaz, tam ve eksiksiz biçimde öğrenilmesi ve ifa edilmesi zorunlu bir ibadettir. İşte namazın kılınma vakti, kılınmasının müstehap olduğu vakitler ve konu hakkında detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Kuşluk Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır Duha (İşrak) Namazı Fazileti, Vakti, Rekat Sayısı Ve Kılınışı

Kuşluk Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır? Duha (İşrak) Namazı Fazileti, Vakti, Rekat Sayısı Ve Kılınışı

Namaz, Müslüman üzerine farz kılınmış bir ibadettir. İslamiyet'te her Müslüman günün belli zamanlarında ve 5 defa olmak üzere namazı kılmakla mükelleftir. Kuran'da birçok yerde namaz ibadetinin terk edilmemesi ve devam edilmesi gerektiğine vurgu yapılmaktadır. Hz. Peygamber de ömrü boyunca namaza ehemmiyet vermiştir. Hem sahabeye örnek olmuş hem de her fırsatta namazın önemini anlatmıştır. Namaz, kulun Allah'a hamt ve şükrünün ifadesidir. Kul, namaz ile Rabbine teslimiyetini ifade etmektedir. Namaz, çok derin ve geniş bir konudur. İşte kuşluk namazı nedir, nasıl kılınır, fazileti, kılınışı ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
İmamlığın Şartları Nelerdir Namazda İmam Olmak İçin Gerekli Şartlar

İmamlığın Şartları Nelerdir? Namazda İmam Olmak İçin Gerekli Şartlar

İslamiyet'te en önemli ibadet namazdır. Namaz ibadeti her kadın ve erkek için farz kılınmıştır. Müslüman, günde 5 kez olmak üzere değişik vakitlerde bu farz namazları kılmakla mükelleftir. Namaz, insanın kulluğunun bir gereğidir. Allah, Kuran'da çok yerde namazı zikretmiştir. Hz. Peygamber ise ömrünün sonuna kadar namaz ibadetini aksatmadan eda etmiştir. Namaz, manevi bir arınma ve şükrün ifadesidir. Namaz meselesi çok derin ve kapsamlıdır. İşte ve namazda imam olmak, imamlığın şartları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Cem-İ Tehir Nedir, Nasıl Yapılır Ve Kılınır Cemi Tehir İçin Nasıl Niyet Edilir

Cem-İ Tehir Nedir, Nasıl Yapılır Ve Kılınır? Cemi Tehir İçin Nasıl Niyet Edilir

Allah, kadın erkek her Müslüman için namaz ibadetini farz kılmıştır. Hz. Muhammed ise namazın terk edilmemesi gerektiğini sıkı sıkı tavsiye etmiştir. Namaz, günde beş vakit kulun Rabbine yalvarışı ve yönelişidir. Namazın öğrenmek ve hakkıyla ifa etmek her Müslümanın vazifesidir. Namaz, derin ve çok kapsamlı bir meseledir. İşte cem-i tehir nedir, nasıl yapılır, nasıl niyet edilir ve konu hakkında çok daha fazlasını derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Ferhan Şensoy hastaneye kaldırıldı

Ferhan Şensoy hastaneye kaldırıldı

Türk tiyatrosunun efsane ismi Ferhan Şensoy'un geçen ay yaptırdığı anjiyo sonrası bugün yara bölgesinde oluşan bir komplikasyon nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Şensoy'un sağlık durumuyla ilgili son bilgiyi kızı Derya Şensoy, sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla verdi.

1.07.2021Magazin
Eski eşler Damla Ersubaşı ile Mustafa Can Keser tatile çıktı

Eski eşler Damla Ersubaşı ile Mustafa Can Keser tatile çıktı

Damla Ersubaşı, geçen yıl boşandığı Mustafa Can Keser’le Bodrum’da görüntülendi. Oyuncu, “Barışmadık, çocuklar için bir aradayız” dedi.

26.06.2021Magazin
Nisa Bölükbaşının yeni sevgilisi ortaya çıktı - Suleyman Atli kimdir

Nisa Bölükbaşı'nın yeni sevgilisi ortaya çıktı - Suleyman Atli kimdir?

Nisa Bölükbaşı'nın yeni bir aşka yelken açtığı iddia edildi. Barış Murat Yağcı'dan ayrılan Nisa Bölükbaşı'nın yeni aşkı Survivor elemelerinde tanıştığı video içerik üretici ve sörfçü Suleyman Atli olduğu ortaya çıktı. Fotoğrafların ortaya çıkması ardından gözler Suleyman Atli 'ye çevrildi. Peki, Nisa Bölükbaşı'nın yeni sevgilisi Süleyman Atlı kimdir?

23.06.2021Magazin
Kamyonet su kanalına düştü: Aynı aileden 5 yaralı

Kamyonet su kanalına düştü: Aynı aileden 5 yaralı

ADANA'nın Feke ilçesinde kontrolden çıkarak su kanalına düşen kamyonette bulunan aynı aileden 5 kişi yaralandı.

17.06.2021Gündem
Barış Murat Yağcı: ‘Nisbar’ bitti, bunun geri dönüşü yok

Barış Murat Yağcı: ‘Nisbar’ bitti, bunun geri dönüşü yok!

Oyuncu Barış Murat Yağcı, “Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet” programına konuk oldu.

29.05.2021Magazin
“Çok kötü durumdayım” dedi ve anlattı: Hiç param yok

“Çok kötü durumdayım” dedi ve anlattı: Hiç param yok

Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet’in bugünkü konuğu Barış Murat Yağcı oldu.

28.05.2021Hürriyet Pazar
Nisan Bölükbaşından eski sevgilisi Barış Murat Yağcıya cevap

Nisan Bölükbaşı'ndan eski sevgilisi Barış Murat Yağcı'ya cevap!

Nisa Bölükbaşı, kendisine 'açık kapım yok' diyen eski sevgilisi Barış Murat Yağcı'ya cevap verdi!

27.05.2021Magazin
Şirk Nedir Şirk Çeşitleri Nelerdir Şirk Koşmak Nasıl Olur

Şirk Nedir? Şirk Çeşitleri Nelerdir? Şirk Koşmak Nasıl Olur?

Şirk kelimesi Arapça kökenlidir ve ilk anlamı bir yerin ortağı olmaktır. İslam'da ise başka bir varlığı Allah'a ortak koşmak anlamına gelir. Hz. Muhammed, peygamberliğini ilan etmeden önce Mekkelilerin büyük bir kısmı putperestti. Kendi yaptıkları putlara ibadet ediyorlardı. Putperestlik en büyük şirklerden biri sayılır. Şirk çeşitleri nelerdir? Şirk koşmak nasıl olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Ramazan Özel
7. Koğuştaki Mucize filminin oyuncuları kimler, konusu ne 7. Koğuştaki Mucize nin oyuncuları ve kadrosu

7. Koğuştaki Mucize filminin oyuncuları kimler, konusu ne? 7. Koğuştaki Mucize 'nin oyuncuları ve kadrosu

7. Koğuştaki Mucize filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Vizyona girdiği çok dönemde konuşulan 7. Koğuştaki Mucize filmi, gerek konusu gerekse oyuncu kadrosuyla adından söz ettirmişti. Peki, 7. Koğuştaki Mucize filminin oyuncuları kimler, konusu ne? İşte 7. Koğuştaki Mucize 'nin oyuncuları ve kadrosu

18.05.2021Gündem
Konyada baba-kız feci kazada hayatını kaybetmişti  Son yolculuklarına uğurlandılar

Konya'da baba-kız feci kazada hayatını kaybetmişti! Son yolculuklarına uğurlandılar

Konya'da kontrolden çıkıp karşı şeride geçerek TIR ile çarpışan otomobilin sürücüsü Musa Baran (32) ile kızı Hatice Nur’un (3) cenazeleri, toprağa verildi. Baran'ın eşi Rabia (32) ile diğer çocukları Nisa (7) ve Miraç'ın (4) ise hastanedeki tedavileri sürüyor.

17.05.2021Gündem
Farz Nedir Ve Kaça Ayrılır Farz Olan İbadetler Nelerdir

Farz Nedir Ve Kaça Ayrılır? Farz Olan İbadetler Nelerdir

Farz kelimesi her gün karşılaşılan ve yabancısı olunmayan bir sözcüktür. Konuşma dilinde bile mecazi anlamada kullanılan farz sözcüğünün tam olarak ne anlama geldiği, neleri kapsadığı herkes tarafından bilinmeyebilir. Farz kelimesinin kavram olarak neleri içerdiği konusundaki aydınlatıcı bilgileri sizin için derledik. Farz nedir ve kaça ayrılır? Farz olan ibadetler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Ramazan Özel
Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nebe (Amme) Suresi Mushaftaki sıralamada yetmiş sekizinci, iniş sırasına göre sekseninci sûredir. Meâric sûresinden sonra, Nâziât sûresinden önce Mekke’de inmiştir. Sûrede, ölüm ötesi hayatınvarlığını ispat çerçevesinde, kıyamet, öldükten sonra dirilme ve hesap için toplanma konularına yer verilmektedir. Peki, Nebe Suresi Oku - Amme Suresi anlamı nedir? İşte Nebe Suresi Oku - Amme Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu

Nisa Bölükbaşı-Barış Murat Yağcı aşkı bitti

Nisa Bölükbaşı-Barış Murat Yağcı aşkı bitti

Survivor sonrası arkadaşlıkları aşka dönüşen Nisa Bölükbaşı ve oyuncu Barış Murat Yağcı'nın birliktelikleri kısa sürdü.

8.05.2021Magazin
Er-Rahim Ne Demek Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Er-Rahim Ne Demek? Er Rahim Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Esmaül Hüsna, en güzel isimler anlamına gelir. Kuranı Kerim'in birçok ayetinde Allah'ın güzel isimleriyle birlikte zikredilmesi emredilir. Er-Rahim de Esmaül Hüsna'da yer alan 99 isimden biridir. Er-Rahim ne demek? Er Rahim esması Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti nedir? Merak eden okurlar için detaylı bir şekilde derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr Suresi Okunuşu - Vel Asr Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Tefsiri & Meali)

Asr suresi adını ilk ayetindeki kelimeden alır. Kur'an-ı Kerim içerisinde 103. suredir. Asr Suresi okunuşu sayfamızda sizler için surenin anlamı, Türkçe Diyanet meali ve tefsiri, Arapça yazılışı ile birlikte ezberlemek ve sure hakkında bilgi edinmek isteyenler için daha pek çok detaylı bilgi yer almaktadır.

Bu cuma açılacak Taksimde yapımı biten camide son düzenlemeler

Bu cuma açılacak! Taksim'de yapımı biten camide son düzenlemeler

Taksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İç mekandaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı caminin çevre düzenlenmesinde son rötuşlar yapılıyor.

3.05.2021Haber
Taksim Camii bu cuma açılıyor Son düzenlemeler yapılıyor

Taksim Camii bu cuma açılıyor! Son düzenlemeler yapılıyor

Taksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İç mekandaki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığı caminin çevre düzenlenmesinde son rötuşlar yapılıyor.

3.05.2021Gündem
Barış Murat Yağcı: Çok uzun yaşayacağımı düşünmüyorum

Barış Murat Yağcı: Çok uzun yaşayacağımı düşünmüyorum

Genç, yakışıklı, ünlü, sporcu, oyuncu... Barış Murat Yağcı’yı anlatan pek çok renkli sıfat var. ‘Her Şeye Rağmen’ adlı bir kitap ve yine bu isimde bir şarkı çıkarması üzerine onu aradığımda, açıkçası bu sıfatlar üzerine konuşacağımızı sanıyordum. Az önce saydıklarım, buzdağının görünen kısmıymış meğer. Röportaja “İlk kez anlatıyorum” diye başladı ve pek bilinmeyen hikâyesini anlattı: “Kanser olduktan sonra annemin üvey babama ‘Ben artık kadın değilim. Beni aldatabilirsin, sana çocuk veremem’ dediğini duydum.”

El-Hasib Ne Demek El Hasib Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Hasib Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Hasib Ne Demek? El Hasib Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Hasib Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Hasib, Allah'u Teala'nın 99 güzel isimlerindendir. El-Hasib esmasını mutlaka işitmişsinizdir. Fakat El-Hasib esmasının manası nedir? El-Hasib Esması ne demek ve nedir? El-Hasib Esması zikrinin fazileti ve faydaları nelerdir, bu ve benzer sorularınıza cevap olabilecek yararlı bilgileri sizin için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
El-Afüvv Ne Demek El Afüvv Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Afüvv Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Afüvv Ne Demek? El Afüvv Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Afüvv Zikrinin Fazileti İle Faydaları

Allah’a mahfuz isim, sıfat ve övücü sözlerin veya Kuranda bulunan ve zikredilmesi istenen kelimelerin tekrarlanmasına zikir denilmektedir. Burada dilde tekrarın yanında kalbin de eşlik etmesi gerekmektedir. Afüvv celle celâlühû de bu zikirlerden biri olarak kabul edilmektedir. İşte burada Afüvv celle celâlühû zikrinin tüm faziletlerini sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Taksim Camiinde son durum görüntülendi Açılış için gün sayıyor

Taksim Camii'nde son durum görüntülendi! Açılış için gün sayıyor

Taksim'de yapımına 4 yıl önce başlanan Taksim Camii açılış için gün sayıyor. Ramazan ayının son cuma günü olan 7 Mayıs'ta ibadete açılacak camide son hazırlıklar yapılıyor.

28.04.2021Gündem
Taksim Camiinin dev avizesi ile kapısının kasası takıldı Açılış için gün sayıyor

Taksim Camii'nin dev avizesi ile kapısının kasası takıldı! Açılış için gün sayıyor

İstanbul Taksim'de yapımı devam eden caminin 20 metre yüksekliğinde 12 metre çapındaki dev avizesi ile 7 metre yüksekliğindeki kapısının kasası takıldı. Taksim Camii, Ramazan ayının son cuması açılacak.

21.04.2021Gündem
Rocket League Dünya Şampiyonu Scrub Killa, yedeğe çekildi

Rocket League Dünya Şampiyonu Scrub Killa, yedeğe çekildi

17 yaşındaki profesyonel Rocket League oyuncusu ve dünya şampiyonu Scrub Killa, Team Singularity tarafından yedeğe çekildi.

14.04.2021eSpor

Yazar Sonuçları

Bana dostunu söyle...

Birleşmiş Milletler’in kabulüne göre bugün, yani 30 Temmuz, Dünya Arkadaşlık Günü. Malum... Türkçede, arkadaşlık-dostlukla ilişkili çok sayıda kelime, atasözü ve deyim var: Dost, yoldaş, ahbap, refik, yâren, gönüldaş, kafadar, hempa... Tabii “kanka” (kan kardeşten türetme), “pampa” gibi yeni kuşak kelimelerle bu liste uzayıp gidiyor. Elbette dildeki bu zengin birikim, tarih boyunca hem Türk hem de İslam kültüründe arkadaşlığa verilen büyük değerin göstergesi.

30.07.2021

Yemek fotoğrafları iştah açar mı?

Yemek kitaplarının en iştah açıcı bölümü yemek fotoğraflarıdır. Evde hazırlanan sofralardaki yemeklerin fotoğrafını çeksek bu etkileyiciliğe varamayız.

2.07.2021

Temizlik zamanı

Gelin kendimizi Marmara Denizi yerine koyalım... Çevremizi saran pek çok kaynaktan bize durmadan kirli atıklar geliyor.

11.06.2021