EKSTRA
MENÜ

Nikos Anastasiadis

Nikos Anastasiadis haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nikos Anastasiadis hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 845 Nikos Anastasiadis haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nikos Anastasiadis Haberleri

Rumlardan Mısır ile kabloyla elektrik zaptı

Rumlardan Mısır ile kabloyla elektrik zaptı

Kıbrıs Rum yönetimi, Mısır ile deniz altından kabloyla enterkonnekte elektrik hattı oluşturulması konusunda mutabakat zaptı imzaladı.

18.10.2021Dünya
Pandora’nın sırları dünyayı karıştırdı

Pandora’nın sırları dünyayı karıştırdı

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu bu kez ‘Pandora Belgeleri’ ile dünyayı karıştırdı. Belgelerin liderler, iş insanları ve ünlülerle dair mali sırları ifşa ettiği belirtiliyor.

5.10.2021Dünya
Guterresten Kıbrıs özel temsilciliği için Colin Stewart önerisi

Guterres'ten Kıbrıs özel temsilciliği için Colin Stewart önerisi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs özel temsilciliği için taraflara Kanadalı diplomat Colin Stewart'ı önerdi.

3.10.2021Dünya

Tatar, Rum geçidine tepki gösterdi: Bu silahların hedefi Türkler

Kıbrıs Rum yönetimi, Türkleri silah zoruyla kovdukları 1960 yılında kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 61’inci kuruluş yıldönümü törenlerinde, her yıl olduğu gibi bu yıl da geçit töreniyle silah sistemlerini sergiledi.

2.10.2021Dünya
Ersin Tatar: Tatar: Kıbrısta 1960a dönmek mümkün değildir

Ersin Tatar: Tatar: Kıbrıs'ta 1960'a dönmek mümkün değildir

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Atastasiadis'in Kıbrıs Türklerine yönelik "1960 Kıbrıs Cumhuriyeti'ne dönelim" çağrısını reddederek "Kıbrıs'ta yaşanan gerçekler ortadadır ve 1960'a geri dönmek mümkün değildir." dedi.

1.10.2021Dünya
Son dakika... Rumlar neleri varsa sergiledi Tatar: Bu silahların hedefi Türkler

Son dakika... Rumlar neleri varsa sergiledi! Tatar: Bu silahların hedefi Türkler

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rumların askeri geçit törenine tepki gösterdi.

1.10.2021Dünya
New York’ta üçlü zirve

New York’ta üçlü zirve

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis ile BM Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

28.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar görüşme şartını açıkladı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar görüşme şartını açıkladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Şu an yapmamız gereken Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak ve ileriye dönük yolları görüşmek için her fırsatı kullanacağız." dedi. Ayrıca Tatar, "Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız." ifadelerini kullandı.

27.09.2021Dünya
Kritik zirve öncesi BMye girerken... Rum lider çözüme yanaşmıyor

Kritik zirve öncesi BM'ye girerken... Rum lider çözüme yanaşmıyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, BM Genel Merkezi'ne giriş yaparken gazetecilerin sorularını cevapladı. “Kıbrıs'ta iki devletli çözüme açık mısınız?” sorusu üzerine Anastasiadis, "Hayır. Ben iki bölgeli, iki toplumlu bir federasyona açığım." yanıtını verdi.

27.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan net mesaj: Adadaki tek gerçek, Kıbrıs Türk tarafının egemen eşitliğinin kabul edilmesidir

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan net mesaj: 'Ada'daki tek gerçek, Kıbrıs Türk tarafının egemen eşitliğinin kabul edilmesidir'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Ada'daki tek gerçek, Kıbrıs Türk tarafının egemen eşitliğinin ve geçmişten gelen haklarının kabul edilmesidir." dedi.

25.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan kritik BM görüşmesi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan kritik BM görüşmesi!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

25.09.2021Dünya
Tatardan Anastasiadisin BM konuşmasına tepki

Tatar'dan Anastasiadis'in BM konuşmasına tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum lider Anastasiadis'in BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasını eleştirerek, "Rum lider, son derece saldırgan bir üslupla Kıbrıs Türk tarafı ve Türkiye'ye karşı bilinen iddia ve suçlamalarını tekrarlamıştır." ifadesini kullandı.

25.09.2021Dünya
Guterres, 27 Eylülde KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Rum lider Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacak

Guterres, 27 Eylül'de KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Rum lider Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacak

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 27 Eylül pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü bir görüşme yapacak.

25.09.2021Dünya
Tatar’dan Türkevi’ne gelen Başpiskopos’a destek

Tatar’dan Türkevi’ne gelen Başpiskopos’a destek

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York’taki Türkevi açılışına katıldığı gerekçesiyle Rum lider Nikos Anastasiadis’in randevusunu iptal ettiği Amerikan Başpiskoposu Yannis Elpidoforos’a destek vererek, “Rum ve Yunanların gösterdiği tepki ve çirkin saldırıları üzüntüyle karşılıyoruz, kınıyoruz” dedi.

24.09.2021Dünya
Her zaman bekleriz başpiskopos Yunanistan’dan ‘Türkevi’ne niye gittin’ tecridi

Her zaman bekleriz başpiskopos! Yunanistan’dan ‘Türkevi’ne niye gittin’ tecridi

Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos’un Türkevi’nin açılışına katılması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni ayağa kaldırdı. New York’ta bulunan Kıbrıs Rum lideri Anastasiadis görüşmesini iptal etti. Yunan medyasında özür çağrısı ve “Başpiskopos tecrit edildi, Elpidoforos karantinada” yorumları yapıldı.

23.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan flaş müzakere açıklaması

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan flaş müzakere açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York temasları öncesi yaptığı açıklamada, "Eğer bizim egemen eşitliğimiz, uluslararası eşit statümüz tanınmazsa biz asla resmi müzakere sürecine geçmeyeceğiz." dedi.

18.09.2021Dünya
Zirveyi fırsat saydılar

Zirveyi fırsat saydılar

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, dün Atina’da gerçekleşen AB üyesi Güney Avrupa ülkeleri (MED 9) zirvesini, bir kez daha Türkiye’yi suçlamak için fırsat bildi.

18.09.2021Dünya
New York’ta BM açılışında Kıbrıs zirvesi

New York’ta BM açılışında Kıbrıs zirvesi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Rum lider Nikos Anastasiadis New York’ta BM Genel Kurulu’nun açılışında Genel Sekreter Antonio Guterres’le 3’lü zirve gerçekleştirecek. Görüşme, nisanda İsviçre’de düzenlenen garantör ülkelerin de katıldığı Kıbrıs konferansından sonra yapılan ilk görüşme olacak.

18.09.2021Dünya
Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın

Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi büyük bir skandala daha ima attı. Eğitim Bakanlığı, yolladığı genelge ile öğretmenlerden kitabın Atatürk'ün yer aldığı sayfasını yırtmalarını talep etti.

8.09.2021Dünya
Türk düşmanı Amerikalı senatöre Rum nişanı: Hayali Mehmetçik’in Kıbrıs’tan çıkmasıymış

Türk düşmanı Amerikalı senatöre Rum nişanı: Hayali Mehmetçik’in Kıbrıs’tan çıkmasıymış

ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhtarı her tasarının altında imzası bulunan Senatör Bob Menendez, Yunanistan’ın ardından Kıbrıs Rum yönetiminde de skandal sözlere imza attı ve Rum lider Nikos Anastasiadis’ten devlet nişanı alırken, “En büyük hayalim son Türk askerinin Ada’dan ayrıldığını görmek” dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Boş sözler” karşılığını verdi.

3.09.2021Dünya
Nikos Anastasiadisden skandal sözler KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatardan net cevap

Nikos Anastasiadis'den skandal sözler! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan net cevap

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs Türkleri Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki görevlerine geri dönmeli" yönünde çağrı yapan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis'e tepki göstererek "Dileğimiz, Anastasiadis'in bu tür anlamsız, her türlü gerçekçilikten uzak ve uygulaması imkansız söylemlerle zaman harcayacağına, kendisinin de daha önce telaffuz ettiği esasen mevcut iki devlete ve kurumsal iş birliğine dayalı çözüm formülünü nasıl hayata geçirebileceğimiz üzerinde kafa yormasıdır." şeklinde konuştu.

29.08.2021Dünya
Rumlardan Türk bakanların AB pasaportlarına iptal

Rumlardan Türk bakanların AB pasaportlarına iptal

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Maraş açılımı kararı altında imzası bulunan KKTC Bakanlar Kurulu ve üst düzey hükümet yetkilisi 14 Kıbrıs Türk’ünün AB pasaportu diye adlandırılan ‘Kıbrıs Cumhuriyeti’ pasaportlarını iptal etti. Rum lider isim açıklamadı, ancak listede KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da yer aldığı belirtiliyor.

24.08.2021Dünya
BM ve AB’den yüz buldular Türkiye’ye yüklendiler

BM ve AB’den yüz buldular Türkiye’ye yüklendiler

YUNANİSTAN Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Maraş konusunda, BM Güvenlik Konseyi ve AB’den yapılan açıklamalardan cesaret alarak, Türkiye ve KKTC’ye karşı sert ifadeler kullanıp ağır suçlamalarda bulundular.

29.07.2021Dünya
Bahçeliden Kıbrıs açıklaması

Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın siyasi ve stratejik sonucu 47 yıl sonra vasat bulmuş, Kıbrıs Türk devleti ufukta görünmüştür. Ok yaydan çıkmış, artık geriye dönüş yolu kapanmıştır" açıklamasını yaptı.

26.07.2021Haber
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden Kıbrıs açıklaması: Ok yaydan çıkmıştır

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Kıbrıs açıklaması: Ok yaydan çıkmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın siyasi ve stratejik sonucu 47 yıl sonra vasat bulmuş, Kıbrıs Türk devleti ufukta görünmüştür. Ok yaydan çıkmış, artık geriye dönüş yolu kapanmıştır" açıklamasını yaptı.

26.07.2021Gündem
Rum yönetiminden Maraş tehdidi

Rum yönetiminden Maraş tehdidi

Rum yönetimi, Türkiye ve KKTC’nin ilan ettiği ikinci Maraş açılımına Kıbrıs Türklerine verilen AB pasaportlarının iptali ile misillemeyi planlıyor.

26.07.2021Haber
Maraş misillemesi: Rumlardan Türklere pasaport iptali tehdidi

Maraş misillemesi: Rumlardan Türklere pasaport iptali tehdidi

Rum yönetimi, Türkiye ve KKTC’nin ilan ettiği ikinci Maraş açılımına Kıbrıs Türklerine verilen AB pasaportlarının iptali ile misillemeyi planlıyor.

26.07.2021Dünya
Rum-Yunan ikilisi Maraş’ı BMGK’ya götürdü

Rum-Yunan ikilisi Maraş’ı BMGK’ya götürdü

Kıbrıs Rum yönetimi ve Yunanistan, Türkiye ve KKTC’nin Maraş kentinin bir bölümünü pilot bölge ilan ederek askeri bölgeden çıkarmasını BM Güvenlik Konseyi’ne şikâyet etti.

23.07.2021Dünya
İşte Maraşta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

İşte Maraş'ta yerleşime açılan mahalle... Aya Nikola Rum sakinlerini bekliyor

Hürriyet, Kıbrıs’ta 47 yıl sonra eski Rum sahiplerinin dönmesine imkân sağlanacak Maraş’ın Aya Nikola Mahallesi, Elmu Caddesi’ni görüntüledi. Kararın 350 kadar Rum aileyi etkilemesi bekleniyor. AB, ABD, Rum kesimi, Yunanistan, İngiltere, Rusya ve Fransa ise açılıma tepkili.

22.07.2021Dünya
Dendias apar topar Kıbrıs’ta

Dendias apar topar Kıbrıs’ta

Maraş’ın bir bölümünün askeri statüsünün kaldırılması Rum yönetimi ve Yunanistan’ı alarma geçirdi. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias apar topar Lefkoşa’ya gelerek Anastasiadis ve Rum siyasi parti liderleriyle Maraş konulu ulusal konsey toplantısı yaptı.

22.07.2021Dünya
Rumlar ‘Kıbrıs’ta Türkler eşit’ sözünden rahatsız

Rumlar ‘Kıbrıs’ta Türkler eşit’ sözünden rahatsız

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs’taki Barış Gücü ve iyi niyet misyonu raporlarında bugüne kadar doğal bir şekilde uygulanan, Türk ve Rumların müzakerelerde eşit haklara sahip olduğuna dikkat çekmesi, Rum yönetimini huylandırdı.

12.07.2021Dünya
Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde çıkan yangın kontrol altına alındı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde çıkan yangın kontrol altına alındı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde Cumartesi günü çıkan ve yetkililerin "ülke tarihinin en kötüsü" olarak nitelendirdiği devasa orman yangını kontrol altına alındı.

5.07.2021Dünya
Felakette bile Türk yardımını reddettiler

Felakette bile Türk yardımını reddettiler

Limasol kentinde çıkan orman yangınında 4 Mısırlı tarım işçisi yaşamını yitirdi. Rum yönetimi, KKTC’nin yardım teklifini geri çevirdi.

5.07.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ın gerçeklerine göre siyasi bir anlaşma istiyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ın gerçeklerine göre siyasi bir anlaşma istiyoruz

Kuzay Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs sorununa ilişkin yaptığı açıklamada, "Bizim oradaki güvenliğimiz ve geleceğimiz Türkiye ile birlikte oluşturduğumuz siyaset bağlıdır. O bölgede güçlenmekteyiz. Hiçbir zaman oyuna gelmeyeceğiz. Kıbrıs’ta adalet, eşitlik istiyoruz. Kıbrıs’ta, Kıbrıs’ın gerçeklerine göre siyasi bir anlaşma istiyoruz" dedi.

4.07.2021Dünya
Son dakika: Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde çıkan yangıda ölü sayısı 4e yükseldi

Son dakika: Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde çıkan yangıda ölü sayısı 4'e yükseldi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde (GKRY) dün başlayan orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldi. Yunan ekipleri GKRY'ye ekip sevk ederken, İtalya'dan da yardım istendi.

4.07.2021Dünya
Rum lider pasaport skandalı için özür diledi

Rum lider pasaport skandalı için özür diledi

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, ‘Altın pasaport’ diye de adlandırılan çoğu uluslararası suçlu binlerce kişiye yatırım karşılığı AB pasaportu satılması skandalıyla ilgili halktan özür diledi.

4.07.2021Haber
Rum lider pasaport skandalı için özür diledi

Rum lider pasaport skandalı için özür diledi

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, ‘Altın pasaport’ diye de adlandırılan çoğu uluslararası suçlu binlerce kişiye yatırım karşılığı AB pasaportu satılması skandalıyla ilgili halktan özür diledi.

4.07.2021Dünya
Rum yönetiminde ‘Maraş’ paniği

Rum yönetiminde ‘Maraş’ paniği

Rum yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Temmuz’daki KKTC ziyaretinde Maraş şehrinin askeri bölge statüsünü kaldırarak mülk sahibi Rumları mahkeme yoluyla Türk yönetimi altında evlerine çağıracağı korkusunu yaşıyor.

30.06.2021Dünya
Rum vekilin 61 bin TL’lik maaşına göz diktiler

Rum vekilin 61 bin TL’lik maaşına göz diktiler

Kıbrıs Rum Kesimi’nin lider partisi DİSİ, meclis başkanlığına ilk kez bir kadın aday gösterdi. Anita Dimitriu, maaşı yüksek olan bu pozisyona aday olunca, erkek rakiplerinin cinsiyetçi saldırılarına maruz kaldı.

6.06.2021Dünya
Turistlere kırmızı halı

Turistlere kırmızı halı

KKTC’de esnaf, Rum yönetimiyle geçişlere açılan başkent Lefkoşa’daki sınır kapısından gelenleri kırmızı halı ve lokmayla karşıladı.

5.06.2021Dünya
Rum seçim sandığından Türk düşmanı elam çıktı

Rum seçim sandığından Türk düşmanı elam çıktı

Kıbrıs Rum yönetiminde dün yapılan parlamento seçimlerinde Rum lider Nikos Anastasiadis’in partisi DİSİ yüzde 27 oy oranıyla birinci oldu. Ancak seçimlerdeki en büyük sürpriz, Türk düşmanlığı ile ünlenen Yunanistan’daki ırkçı Altın Şafak örgütünün Kıbrıs şubesi ELAM partisinden geldi.

31.05.2021Dünya
Kıbrıs Rum kesimi yarın parlamento seçimleri için sandık başına gidiyor

Kıbrıs Rum kesimi yarın parlamento seçimleri için sandık başına gidiyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) seçmenler, yarın Rum meclisinin 56 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanacak.

29.05.2021Dünya
KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: Cenevre görüşmeleri, Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktasıdır

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu: Cenevre görüşmeleri, Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktasıdır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, 27-29 Nisan'da BM öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin katılımlarıyla Cenevre'de gerçekleşen gayriresmi 5 BM Kıbrıs konferansının Kıbrıs meselesinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

12.05.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi, şahsıma ve halkıma karşı büyük bir operasyon başlattı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Rum yönetimi, şahsıma ve halkıma karşı büyük bir operasyon başlattı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattığını görmekteyiz." ifadesini kullandı.

5.05.2021Dünya
Kıbrıs’ta yine Rum kimliği tartışması: Bir yöntemi varsa iade edeceğim

Kıbrıs’ta yine "Rum kimliği" tartışması: Bir yöntemi varsa iade edeceğim

Kıbrıs’ta Rum lider Anastasiadis'in Kıbrıs kimliğine, pasaportuna sahip 97 bin Kıbrıslı Türk utanmalı mı? sözlerine yanıt veren KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, " Benim de var ama kullanmadım. Bir yöntemi varsa iade edeceğim dedi.

5.05.2021Dünya
Tatar’dan haddini aşan Rum lidere: ‘Küstah arıyorsan dön aynaya bak’

Tatar’dan haddini aşan Rum lidere: ‘Küstah arıyorsan dön aynaya bak’

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre zirvesi dönüşü Türk tarafına yönelik hadsiz açıklamalar yapan Rum lider Anastasiadis’in ağzının payını verdi.

4.05.2021Dünya
Çelik’ten Anastasiadis’e: Saygısızlığı aynen iade ediyoruz

Çelik’ten Anastasiadis’e: Saygısızlığı aynen iade ediyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rum lider Nikos Anastasiadis’in KKTC’nin Cenevre’deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Türkiye’yi “Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar” olarak tanımlayarak, Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceğini açıklamasına sert tepki gösterdi. Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı, milletimize karşı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” dedi.

4.05.2021Gündem
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: Aynen iade ediyoruz

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, üstüne basa basa tekrar etti: 'Aynen iade ediyoruz'

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, Rum liderin sözlerine sert tepki gösterdi ve ''Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'ye yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz'' dedi.

3.05.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan Rum lideri Anastasiadise tokat gibi cevap

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum lideri Anastasiadis'e tokat gibi cevap!

Cenevre'deki görüşmelerin ardından küstah açıklamalarda bulunan Rum lideri Anastasiadis'e cevap KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan geldi. Tatar "Anastasiadis küstah görmek istiyorsa aynaya bakmalı" ifadesini kullandı.

3.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Rum lider Anastasiadisten tepki çeken Türkiye açıklaması

Son dakika haberler... Rum lider Anastasiadis'ten tepki çeken Türkiye açıklaması

Rum lider Anastasiadis ülke televizyonlarından yayınlanan Paskalya konuşmasında adeta Türkiye'ye nefret kusan açıklamalarda bulundu. Anastasiadis, KKTC'nin Cenevre’deki gayri resmi Kıbrıs konferansında Türkiye'yi 'Osmanlı İmparatorluğu hayaliyle hareket eden küstahlar' olarak tanımlarken Türk tarafının hiçbir talebini kabul etmeyeceklerini söyledi.

3.05.2021Dünya