EKSTRA
MENÜ

Namaz

Namaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Namaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.844 Namaz haberi bulunmuştur.

Namaz, İslam'ın şartlarından biri olarak kabul edilen bir ibadet. Kur'an'da günün belli vakitlerinde abdestle birlikte duaya kalkılması ifadesi bulunur. Kur'an’a göre namaz Allah'ı anarak teslimiyetin gösterildiği bir arınma biçimi ve İbrahim'e öğretilen bir ibadet şeklidir.

Devamı..

 

Namaz Haberleri

Eskişehirde büyük vicdansızlık Gözyaşları içinde kaldı

Eskişehir'de büyük vicdansızlık! Gözyaşları içinde kaldı

Eskişehir’de topladıkları mavi kapaklarla 500’ün üzerinde engelli bireye tekerlekli sandalye sağlayan işçi emeklisi Halit Aydoğan (74) ile üniversite öğrencisi torunu Melike Sarıtaş’ın (18) evlerinin önündeki 30 çuvalda yaklaşık 160 kiloluk mavi kapak çalındı. Gözyaşlarına hakim olamayan Halit Aydoğan, “Bir engelli kardeşimizin yüzünü güldürmekten mahrum kaldığım için üzgünüm” dedi. Çevrede inceleme yapan polis ekipleri ise kapakların bulunması için çalışma başlattı. Melike Sarıtaş ise, ''Gerçekten çok üzüldüm. İyilik yapan insanlara böyle köstek olmasınlar. Haberlerde duyuyoruz, engelli kardeşlerimizin akülü arabasını, akülerini çalıyorlar. Artık gerçekten buna bir dur, denilsin.'' ifadelerini kullandı.

13.06.2021Gündem
Sehiv secdesi nedir ve nasıl yapılır Sehiv secdesi neden yapılır ve gereken durumlar

Sehiv secdesi nedir ve nasıl yapılır? Sehiv secdesi neden yapılır ve gereken durumlar

Müslümanlar için, günde beş vakit namaz kılınması farz olmuştur. Namaz kılarken namazın rükünleri arasında secde de bulunmaktadır. Ancak sehiv secdesi her namazda yapılmamaktadır. Sehiv secdesi nedir ve nasıl yapılır? Sehiv secdesi neden yapılır ve gereken durumlar nelerdir? Sehiv secdesinin hangi durumlarda yapılması gerektiği hakkında detayları derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
İl il cuma namazı saati: 11 Haziran tüm iller ve İstanbul, Ankara, İzmirde cuma namazı saat kaçta kılınacak

İl il cuma namazı saati: 11 Haziran tüm iller ve İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı saatleri İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 ilde cuma namazını kılacak Müslümanların ibadetlerine yön verecek. Cuma gününün feyzini yaşayarak ibadetlerini yerine getirecek olan pek çok vatandaş, cuma namazı saatlerini Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. 11 Haziran cuma namazı saati ilden ile değişiklik gösterecek. Farz oluşu Kur’an-ı Kerim, sünnet ve icma ile sabit olan cuma namazı iki rekat farz, sekiz rekatta sünnet olarak kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte, 11 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saatleri.

10.06.2021Gündem
Vedi Nedir Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi

Vedi Nedir? Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi?

Vedi Nedir? Vedi Sonrası Güsul Abdesti Almak Gerekir Mi

10.06.2021Araştırma
Vicdanı rahatmış Anne ve babasının gözlerinin içine bakarak bunları söyledi

Vicdanı rahatmış! Anne ve babasının gözlerinin içine bakarak bunları söyledi

Fatma Mavi’yi önce boğup sonra da yakarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Ergin Aktürk, duruşmada Mavi’nin anne ve babasına dönerek, “Gözlerinizin içine bakarak söylüyorum. Ben bir şey yapmadım. Vicdanım rahat. Suçsuzum” dedi.

9.06.2021Gündem
Rüyada Türbe Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Türbeye Gitmek Ve Dua Etmek Tabiri

Rüyada Türbe Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Türbeye Gitmek Ve Dua Etmek Tabiri

Rüyada türbe görme, genellikle olumlu bir şekilde yorumlanır. Bu rüya, genellikle rüya sahibinin kötü huylarını bırakacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibi, çevresindeki kötü insanlardan kurtulur. Rüyada türbe görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Siyah Elbise Giymek Ne Anlama Gelir Rüyada Siyah Elbise Görmek Ve Almak Anlamı

Rüyada Siyah Elbise Giymek Ne Anlama Gelir? Rüyada Siyah Elbise Görmek Ve Almak Anlamı

Her kadının dolabında olmazsa olmaz parçalar arasında yer alan siyah elbise, bazen de rüyalarımızı süslüyor. Rüyada siyah elbise giymek, genellikle olumlu bir şekilde yorumlanıyor. Rüyada siyah elbise giymek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Ağlayan Birini Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Cenazede Ve Camide Ağlayan Birini Görmek Tabiri

Rüyada Ağlayan Birini Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Cenazede Ve Camide Ağlayan Birini Görmek Tabiri

Rüyalar; insanlara özgü bir durumdur. Bununla beraber rüya sahipleri, birçok sembolün anlamını, İnternette araştırmaktadır. Peki rüyada ağlayan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada cenazede ve camide ağlayan birini görmek tabiri nedir? İşte ayrıntılar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Mezarlıkta Olmak Ne Anlama Gelir Rüyada Mezarlıkta Uyumak Ve Ağlamak Tabiri

Rüyada Mezarlıkta Olmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Mezarlıkta Uyumak Ve Ağlamak Tabiri

Genel olarak rüyasında mezarlık gören kişilerin aklına kötü düşünceler gelmektedir. Fakat rüyanızda görmüş olduğunuz mezarlık ve mezarlıkta geçen olayların görüldüğü rüyalar zannedildiği gibi kötü ya da korkunç değildir. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Mavi Elbise Giymek Ne Anlama Gelir Rüyada Mavi Elbise Görmek Ve Denemek Tabiri

Rüyada Mavi Elbise Giymek Ne Anlama Gelir? Rüyada Mavi Elbise Görmek Ve Denemek Tabiri

Günlük hayatımızda kullandığımız bazı eşyaları rüyalarımızda da kimi zaman görüyoruz. Rüyaya en çok giren şeyler arasında da mavi elbise yer alıyor. Genellikle rüya tabircileri tarafından olumlu bir şekilde yorumlanan bu rüya, rüyanın içeriğine göre değerlendiriliyor. Rüyada mavi elbise giymek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Mekke döneminde nazil olan Vakıa suresi 96 ayetten oluşmaktadır. Vakıa suresi anlamı ve Diyanet meali itibariyle kıyamet kopmasından ve sonrasındaki dehşet verici durumlarda insanların içinde bulundukları gruplardan bahsetmektedir. Sure hakkında hazırladığımız içeriğimizde Vakıa Suresi Türkçe Okunuşu ve Arapça yazılışı ile birlikte fazileti ve tefsiri gibi detaylı tüm bilgiler yer alıyor.

İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu sayfamız üzerinden İnşirah suresi anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve Diyanet Meali okunabilir. Halk tarafından Elemneşrahleke suresi olarak bilinen sure hakkında tüm detaylar..

Taksimdeki çarşaf tartışması çok konuşulmuştu Flaş gelişme

Taksim'deki çarşaf tartışması çok konuşulmuştu! Flaş gelişme

Taksim'de çekildiği belirtilen görüntülerde 78 yaşındaki Emel C.'nin çarşaf giyen üç kadına yönelik, "Siz Türk müsünüz? Arap mısınız? Bu ülkede kara çarşaf yasak, gidin namaz vakti namazını kılın" sözleri büyük tepki çekmişti. Hakkında soruşturma başlatılan 78 yaşındaki Emel C. hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "Hakaret" suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldığı öğrenildi.

7.06.2021Gündem
Bin yıllık ‘Bohça’ açıldı

Bin yıllık ‘Bohça’ açıldı

Türk el sanatlarını yaşatmak amacıyla ilki 1945 yılında Beyoğlu’nda Refia Övüç tarafından kurulan Olgunlaştırma Enstitüleri, İstiklal Caddesi’ndeki tarihi binasının giriş katında kendi mağazasını açtı.

6.06.2021Gündem
Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

Son dakika haberleri... FETÖ elebaşı Fetullah Gülenin yeğeni Selahaddin Gülenin ifadesine ulaşıldı

Son dakika haberleri... FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in ifadesine ulaşıldı

Son dakika haberine göre FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in ifadesine ulaşıldı. FETÖ elebaşının yeğeni etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istedi. Selahaddin Gülen, 'Bu şahıs benim amcamdır. Fetullahçı Terör Örgütü'nün lideridir' dedi. Selahaddin Gülen'in Kenya'da yakalanıp ABD'nin girişimiyle serbest kaldığı ortaya çıktı. Yeğen Gülen, örgüt içindeki birçok kritik isimle ilgili bilgi paylaştı.

5.06.2021Gündem
Son dakika haber.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karadeniz Ereğlisinde de benzer bir müjde olabilir

Son dakika haber.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Karadeniz Ereğli'sinde de benzer bir müjde olabilir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camisi'nin açılışına katıldı. Vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan heyecanlandıran bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Karadeniz Ereğlisi'nde de benzeri bir müjde olabilir. Bugün inşallah Zonguldak'tan bir müjde vereceğiz'' dedi.

5.06.2021Gündem
Cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il  cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Diyanet'in namaz saatleri takvimi ile cuma namazı hazırlıklarına yön verecek olan Müslümanlar yaşadıkları ilin cuma namazı saatine riayet edecekler. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerde cuma namazı saatleri Diyanet 4 Haziran cuma namazı vakitleri ile öğrenilecek. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

4.06.2021Gündem
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

Ankara Barosundan imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusu

Ankara Barosu'ndan imam Mustafa Demirkan hakkında suç duyurusu

Ankara Barosu, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan hakkında Ayasofya Camii'ndeki programda Atatürk'ün manevi hatırasına hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

31.05.2021Gündem
Türk-Alman Sağlık Vakfı’ndan iki önemli etkinlik

Türk-Alman Sağlık Vakfı’ndan iki önemli etkinlik!

Türk-Alman Sağlık Vakfı Wiesbaden ve Dietzenbach kentlerinde yerel yönetimlerle iş birliği yaparak vatandaşları hem bilgilendirdi hem de aşılama gerçekleştirdi.

31.05.2021Avrupa
Camide imam ve müezzinin kanlı tartışması

Camide imam ve müezzinin kanlı tartışması!

Amasya’da camide görevli müezzin Yavuz Selim A., tartıştığı aynı camide görevli imam Beytullah S.,’nin plastik tabureyle saldırısına uğardı. Kafasına 10 dikiş atılan Yavuz Selim A., 10 gün rapor alırken, imam hakkında adli ve idari soruşturma açıldı.

30.05.2021Gündem
İstiklal gazisi dedemin şiarıyla büyüdüm

İstiklal gazisi dedemin şiarıyla büyüdüm

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile geçmişe yolculuk yaptık… Adını taşıdığı, ancak hiç tanımadığı dedesinin 7 cephede yaptığı savaşları dinleyerek büyüdüğü Fatih’teki Sanki Yedim Camisi’ne komşu evlerini, küçük yaşta neden ‘Yeter artık vali buluşması!’ diye isyan ettiğinin hikâyesini dinledik.

30.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1.5 asırlık hayale kavuştuk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '1.5 asırlık hayale kavuştuk'

Taksim Camisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla dün ibadete açıldı. Camide kılınan ilk cuma namazının ardından konuşan Erdoğan, “Taksim Camisi’ni İstanbulumuzun fethinin 568’inci yıl dönümüne bir hediye olarak görüyoruz. Milletimiz, 150 yıllık hayaline bugün kavuşmuştur” dedi.

29.05.2021Gündem
Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı Kalabalık meydana taştı

Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı! Kalabalık meydana taştı

Yapımı 4 yılda tamamlanan Taksim Camii'inde ilk ezan okundu ve ilk cuma namazıyla Taksim Camii ibadete açıldı. Caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi'nden gelen gül suyu sıkılırken, Taksim Meydanı'nı namaz kılmak isteyen vatandaşlar doldurdu.

28.05.2021Gündem
Taksim Camiinde ilk ezan okundu, ilk cuma namazı kılındı

Taksim Camii'nde ilk ezan okundu, ilk cuma namazı kılındı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'de yapımı tamamlanan caminin ibadete açılışı için camiye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı ile birlikte açılışı yapılacak olan Taksim Camii'ne geldi. Taksim Camii'nde ilk ezan okundu. Taksim Meydanı'nı namaz kılmak isteyenler doldurdu

28.05.2021Haber
Taksim Camiinde ilk cuma namazı Kalabalık meydana taştı

Taksim Camii'nde ilk cuma namazı! Kalabalık meydana taştı

Taksim Camii açılış töreni için camide son hazırlıklar yapıldı. Caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi'nden gelen gül suyu sıkıldı.

28.05.2021Gündem
Cuma namazı saati:  28 Mayıs cuma namazı saat kaçta kılınacak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saati: 28 Mayıs cuma namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklandı. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 ilde cuma namazı saati, namaz ibadetlerini idrak edecek olanların gündemine geldi. Haftalık ibadetlerini yerine getirmenin feyzini yaşayacak olan Müslümanlar, yaşadıkları ilin cuma namazı vakitlerine göre, abdestlerini alarak camilere gidecekler. Cuma namazı farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât sünnet ve iki rekât farz olarak kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte, 28 Mayıs 2021 İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri ile ilgili ayrıntılar.

28.05.2021Gündem
Mihrap Nedir Mihrap Ne Anlama Gelir

Mihrap Nedir? Mihrap Ne Anlama Gelir?

Mihrap kelimesi günümüzde sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Bu sebeple insanlar tarafından sürekli araştırılmaktadır. Mihrap nedir? Mihrap ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Ramazan Özel
Kıraat Nedir Namaz İçinde Farzlardan Biri Olan Kıraat Ne Demektir

Kıraat Nedir? Namaz İçinde Farzlardan Biri Olan Kıraat Ne Demektir?

İslamiyet dininde birçok terim bulunmaktadır. Kıraat terimi de İslamiyet dininde bulunan terimlerden biridir. Kıraat teriminin kullanıldığı yere göre birden fazla anlamı olmaktadır. Fakat namazın farzlarından biri de kıraattir. Kıraat nedir? Namaz içinde farzlardan biri olan kıraat ne demektir? İşte detaylar

26.05.2021Ramazan Özel
İl il cuma namazı saati: 21 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmirde cuma namazı saat kaçta kılınacak..

İl il cuma namazı saati: 21 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saat kaçta kılınacak?..

Cuma namazı saati 81 il için belli oldu. Müslümanların haftalık ibadetlerini ifa ettiği cuma gününde İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Abdestlerini alarak bu mübarek günde camilere gidecek olanlar tüm illerin cuma namazı saatini Diyanet namaz saatleri takviminden görüntüleyecekler. Cuma namazı farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât sünnet ve iki rekât farz olarak kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte, 21 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri ile ilgili ayrıntılar.

21.05.2021Gündem
Traktör kazasında ölen 4 kişinin piknikteki son görüntüleri ortaya çıktı

Traktör kazasında ölen 4 kişinin piknikteki son görüntüleri ortaya çıktı

Ankara'nın Haymana ilçesinde piknik dönüşünde yaptıkları kaza sonucu hayatını kaybeden Necmiye Tan (70) ile torunları İlknur Akyüz (16), Belina Tan (9) ve Dilay Koyuncu'nun da (1) aralarında bulunduğu kişilerin son görüntüleri ortaya çıktı. Hayatını kaybeden Dilay Koyuncu'nun da dün doğum günü olduğu belirtildi.

15.05.2021Haber
Ankaradaki feci kazada 4 kişi hayatını kaybetmişti Kahreden detaylar

Ankara'daki feci kazada 4 kişi hayatını kaybetmişti! Kahreden detaylar

Ankara'nın Haymana ilçesinde piknik dönüşünde yaptıkları kaza sonucu hayatını kaybeden Necmiye Tan (70) ile torunları İlknur Akyüz (16), Belina Tan (9) ve Dilay Koyuncu'nun da (1) aralarında bulunduğu kişilerin son görüntüleri ortaya çıktı. Hayatını kaybeden Dilay Koyuncu'nun da dün doğum günü olduğu belirtildi.

15.05.2021Gündem
Filistinde buruk bayram

Filistin'de buruk bayram

Filistin, bayramı İsrail’in saldırılarının gölgesinde geçiriyor. Pazartesiden beri 27’si çocuk 103 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail’in operasyonları Gazze’ye yönelirken tansiyonun düştüğü Kudüs’te yüz binden fazla Müslüman, bayram namazı için Mescid-i Aksa’da buluştu.

14.05.2021Dünya
Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’nın birçok ülkesinde camilere akın eden Müslümanlar bayram namazını koronavirüs önemleri çerçevesinde maske ve mesafe kurallarına uyarak kıldı. Verilen vaazlarda İsrail’in, Filistin’e saldırısı kınandı.

13.05.2021Avrupa
Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksada kıldı

Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

Yüz binden fazla Müslüman Ramazan Bayramı namazını, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da eda etti.

13.05.2021Haber
İstanbulda bayram namazı kılındı

İstanbul'da bayram namazı kılındı

İstanbul'da Ramazan Bayram namazı kılındı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayram namazını Ayasofya Camii’nde kıldı. Şentop, camii çıkışı açıklamalarda bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, Ayasofya Camii’nde bayram namazını kıldırdı ve hutbeyi okudu.

13.05.2021Gündem

Bayram namazı Adana'da saat kaçta kılınacak? 2021 Adana bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Adanalılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Adanalı vatandaşlar da ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Adana'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Balıkesirde saat kaçta kılınacak 2021 Balıkesir bayram namazı vakti

Bayram namazı Balıkesir'de saat kaçta kılınacak? 2021 Balıkesir bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Balıkesirliler sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Balıkesirli vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Balıkesir'de saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Hatayda saat kaçta kılınacak 2021 Hatay bayram namazı vakti

Bayram namazı Hatay'da saat kaçta kılınacak? 2021 Hatay bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Hataylılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Hataylı vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Hatay'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Diyarbakırda saat kaçta kılınacak 2021 Diyarbakır bayram namazı vakti

Bayram namazı Diyarbakır'da saat kaçta kılınacak? 2021 Diyarbakır bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Diyarbakırlı sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Diyarbakırlı vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Diyarbakır'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Sakaryada saat kaçta kılınacak 2021 Sakarya bayram namazı vakti

Bayram namazı Sakarya'da saat kaçta kılınacak? 2021 Sakarya bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Sakaryalılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Sakaryalı vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Sakarya'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Samsunda saat kaçta kılınacak 2021 Samsun bayram namazı vakti

Bayram namazı Samsun'da saat kaçta kılınacak? 2021 Samsun bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Samsunlular sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Samsunlu vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Samsun'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Bursada saat kaçta kılınacak 2021 Bursa bayram namazı vakti

Bayram namazı Bursa'da saat kaçta kılınacak? 2021 Bursa bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Buralılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Bursalı vatandaşlar ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Bursa'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
Bayram namazı Antalyada saat kaçta kılınacak 2021 Antalya bayram namazı vakti

Bayram namazı Antalya'da saat kaçta kılınacak? 2021 Antalya bayram namazı vakti

Müslümanlar tarafından kutlanan iki dini bayramdan biri olan Ramazan Bayramı idrak edilmeye başlanacak. Üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı idrak edecek Antalyalılar sabah kılınacak olan bayram namazının saat kaçta olduğunu öğrenmek adına internette araştırma yapmaya başladı. Antalyalı vatandaşlar da ikamet ettikleri şehirlerdeki bayram namazı saatini öğrenmek istiyor. Peki, bayram namazı Antalya'da saat kaçta kılınacak?

12.05.2021Gündem
İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 122. suresidir. Ezberlemek kolay olduğu ve büyük anlamlar içerdiği için beş vakit namazda okunabilecek sureler arasında yer alır. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, Diyanet meali, anlamı ve Arapça yazılışı gibi pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halk tarafından surenin başlangıcı olan Kulhuvallahu Ehad olarak bilinir.

12.05.2021Namaz Sureleri
Vacip Nedir Ve Kaça Ayrılır Vacip İbadetler Nelerdir Ve Farz İle Vacip Farkı

Vacip Nedir Ve Kaça Ayrılır? Vacip İbadetler Nelerdir Ve Farz İle Vacip Farkı

Vacip, günlük hayatta elbette defalarca karşımıza çıkan bir sözcüktür. İslam' da yapılması zorunlu çok sayıda eylemler bulunmaktadır. Vacip de bunlardan birisini anlatır. Fakat vacip sözcüğünün tam olarak manası nedir diye sorulduğunda pek az kimse bu soruya cevap verebilir. Vacip ile ifade edilen konulara açıklık getirecek olan geniş bilgileri sizler için derledik. Vacip nedir ve kaça ayrılır? Vacip ibadetler nelerdir ve farz ile vacip farkları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

10.05.2021Ramazan Özel

Yazar Sonuçları

Ayasofya ve Atatürk’e saygı gereği

Türkiye’nin bir taraftan da pandemiyle mücadele ettiği 2020 yaz aylarındaki en önemli tartışma konularından biri Ayasofya’nın statüsünün yeniden camiye çevrilip çevrilmemesi meselesiydi.

1.06.2021

Taksim Camisi

Taksim (Pera), ta Osmanlı’nın gününden beri, İman ve İslam noktainazarından mahzun kalmış bir beldedir. Dışarıdan bakıldığında ‘Vur patlasın, çal oynasın!’ dünyasıdır Pera. Lakin içine girildiğinde, derunları harap, kalpleri sızlayan, gözleri nemli yığınla insanla karşılaşırsınız.

31.05.2021

Amerika’nın ‘Siyonist’ başkanları

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 2017 yılında Dünya Yahudi Kongresi’nin New York’taki toplantısında Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl Ödülü’nü alırken, “Siyonistim, Siyonist olmak için Yahudi olmaya gerek yok” demişti.

14.05.2021