EKSTRA
MENÜ

Recep Ayı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.534 haberi bulunmuştur.

Recep Ayı Haberleri

Recep ayı ne zaman bitecek İşte Şaban ayının başlayacağı tarih

Recep ayı ne zaman bitecek? İşte Şaban ayının başlayacağı tarih!

Hz. Muhammed'in 'Allahım recep ve şaban ayında bizi bereketlendir, ramazan ayına ulaştır’ duasıyla anlattığı, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen üç ayların ilki olan recep ayının biteceği tarih, vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Öte yandan Şaban ayının başlangıç tarihi de merak ediliyor. Peki, Recep ayı ne zaman bitecek?

8.03.2021Gündem
Eyyamı biyd orucu ne zaman İşte Diyanetin verdiği bilgiler

Eyyamı biyd orucu ne zaman? İşte Diyanet'in verdiği bilgiler

Eyyâm-ı biyd (aydınlık günler) ayın en parlak olduğu hicrî ayların 13, 14 ve 15. geceleridir (Buhârî, Savm, 60). Ay bu gecelerde tam olarak göründüğü ve geceleri her zamankinden daha çok aydınlattığı için bu isim verilmiştir. Peki, eyyamı biyd orucu ne zaman?

24.02.2021Gündem
Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün İşte Recep ayının 13. 14. 15. gün tarihi

Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün? İşte Recep ayının 13. 14. 15. gün tarihi

İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlaması ve recep ayının gelmesiyle birlikte, mübarek recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin ne zamana denk geldiği merak konusu oldu. Peki, Recep ayının 15. günü ne zaman, hangi gün?

21.02.2021Gündem
Regaip Kandili ibadetleri nelerdir İşte Regaip Kandili gecesi yapılacak ibadetler

Regaip Kandili ibadetleri nelerdir? İşte Regaip Kandili gecesi yapılacak ibadetler

Regaip Kandili ibadetleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Hicri takvime göre, yedinci ay olan Recep ayının, Müslümanlar arasında kutsal kabul edilen ilk cuma gecesi Regaip Kandili’dir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre yılın ilk kandili bugün idrak ediliyor. Regaip Kandili ibadetleri arasında oruç tutmak, nafile namazı kılmak gibi ibadetler de bulunuyor. İşte Regaip Kandili'nde yapılacak ibadetler

18.02.2021Gündem
Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman 2021 Recep ayının 15. günü hangi gün İşte tarih bilgisi

Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman? 2021 Recep ayının 15. günü hangi gün? İşte tarih bilgisi

Nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazlarının kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin 2021'deki tarih bilgisi son günlerde yoğun şekilde araştırılıyor. Peki, Recep ayının 13. 14. 15. günleri ne zaman?

16.02.2021Gündem
Üç aylarda oruca nasıl niyet edilir İşte Diyanet bilgisi ile 3 aylarda oruç tutmanın hükmü

Üç aylarda oruca nasıl niyet edilir? İşte Diyanet bilgisi ile 3 aylarda oruç tutmanın hükmü

Üç aylarda oruç tutmak isteyenler, niyet etme hususunda Diyanet bilgisine odaklandı. Feyizli ve bereketli maneviyat mevsimi olan ve sonu Ramazan Ayı ile biten üç aylar 13 Şubat tarihi itibariyle başladı. İslam aleminde önemli yere sahip olan üç ayları oruçlu karşılayacak olanlar, 'Üç aylarda oruca nasıl niyet edilir' sorusunun yanıtını öğrenmek istiyor. Diyanet bilgisine göre, Recep, Şaban ve Ramazan aylarında kişi, sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde nafile oruç tutabiliyor. İşte, 3 aylarda oruç tutmanın hükmü ve nafile oruca niyet etme ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.02.2021Gündem
Üç aylar mesajları ve sözleri Uzun, kısa, anlamlı ve en güzel üç aylar mesajları seçenekleri

Üç aylar mesajları ve sözleri! Uzun, kısa, anlamlı ve en güzel üç aylar mesajları seçenekleri

Üç aylar mesajları için en güzel ve anlamlı seçenekler Müslümanların paylaşımlarında yer almaya başladı. Bu mübarek aylarda sevdiklerine dilekleri iletecek olanlar, uzun, kısa ve dualı üç aylar mesajlarını tercih edecek. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi nafile ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen bu aylarda, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi gibi özel geceler yer alıyor. İşte, 2021 yılına özel üç aylar için dualı mesajlardan derlemeler.

12.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu Üç aylarda ne zaman oruç tutulur İşte merak edilenler

Üç ayların başlangıcında oruç tutulur mu? Üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte merak edilenler

Üç ayların başlamasının ardından oruç tutmak isteyenler, yapılacak ibadetlerle ilgili Diyanet bilgisine odaklandı. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, 13 Şubat 2021 tarihinde başlıyor. Müslümanlara Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, oruç ibadetinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Peki, üç aylarda ne zaman oruç tutulur? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

12.02.2021Gündem
Üç aylarda hangi ibadetler yapılır İşte üç aylarda yapılması gereken ibadetler

Üç aylarda hangi ibadetler yapılır? İşte üç aylarda yapılması gereken ibadetler

Üç aylarda yapılması gereken ibadetler, mübarek ayların gelmesi ile Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Receb, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan mübarek üç ayların tarihi Diyanet tarafından açıklandı. Dini günler takvimine göre, üç aylar 13 Şubat Cumartesi günü başlayacak. Hazreti Muhammed recep ayı geldiğinde ‘Ya Rabb, recep ve şaban ayını bizim için bereketli kıl, mübarek eyle ve bizi ramazan ayına ulaştır.’ diye dua etmiştir. İşte, üç aylarda yapılması gereken ibadetler ile ilgili bilgiler.

12.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu

Üç aylar ne zaman başlıyor 2021? Diyanet dini günler takvimi ile üç ayların başlayacağı tarihi duyurdu

Üç ayların başlangıç tarihi, şubat ayı devam ederken ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar Receb, Şaban ve Ramazan aylarını kapsıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Dini günler takvimine göre, Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor? İşte, 2021 üç ayların başlayacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

12.02.2021Gündem
Üç aylar duası ve tesbihi: Üç aylarda okunacak dualar nelerdir

Üç aylar duası ve tesbihi: Üç aylarda okunacak dualar nelerdir?

Üç aylar duası, bu ayları idrak etmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 13 Şubat Cumartesi günü başlayacak. Hazreti Muhammed recep, şaban ve ramazan aylarının değerini vurgulamıştır. İşte üç aylarda okunacak dualar ile ilgili bilgiler

12.02.2021Gündem
Recep ayı ne zaman başlıyor İşte recep ayının fazileti

Recep ayı ne zaman başlıyor? İşte recep ayının fazileti

Recep ayı her yıl heyecanla bekleniliyor. Recep ayı ile beraber mübarek üç aylar başlıyor. Müslümanlar ilk olarak recep ayını idrak ediyor, şaban ayının ardından ise ramazan ayına kavuşuyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre 2021 recep ayı tarihi belli oldu. İşte mübarek ayın fazileti ve merak edilenler

12.02.2021Gündem
Kandil ne zaman İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri

Kandil ne zaman? İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri

Müslümanların her yıl heyecanla beklediği mukaddes üç aylar 13 Şubat'ta başlayacak. İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan, manevi diriliş ve arınma mevsimi üç aylarda oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelinmesi tavsiye ediliyor. Öte yandan üç aylar, pek çok kandil gününü de içinde barındırıyor. Peki, kandil ne zaman? İşte 2021 Regaip Miraç Berat Kandili tarihleri...

12.02.2021Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman İşte 2021 Receb ayı tarihi

Üç ayların başlangıcı ne zaman? İşte 2021 Receb ayı tarihi

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç aylar, yakın zaman sonra başlıyor. Müslümanlara oruç tutma, Kur'an-ı Kerim okuma ve sadaka verme gibi ibadetlere daha çok yönelmeleri tavsiye edilen üç aylarda, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi de idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

8.02.2021Gündem
3 ayların ili Recep ayı ne zaman İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

3 ayların ili Recep ayı ne zaman? İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

Mübarek üç ayların idrak edileceği şubat ayının ilk haftası geride kaldı. Recep ayıyla başlayan 3 aylar, 11 ayın Sultanı Ramazan ayıyla birlikte uğurlanacak. Ramazan ayının gelişini simgeleyen 3 aylarda ibadetler artırılır. Peki, 3 ayların ili Recep ayı ne zaman, ayın kaçında? İşte üç aylar takvimi ve bu aylarda yapılacak ibadetler

6.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor Diyanet 2021 dini günler takvimi ve kandil tarihleri yayınlandı

Üç aylar ne zaman başlıyor? Diyanet 2021 dini günler takvimi ve kandil tarihleri yayınlandı!

Üç ayların başlayacağı tarih, 2021 dini günler takvimi ile belli oldu. Recep, Şaban ve Ramazan ayları Müslümanlar tarafından ibadetlerle idrak ediliyor. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günleri bu yıl da namaz ve ibadetler ile ihya edilecek. Diyanet dini günler takvimine göre, Regaib Kandili bu yıl 18 Şubat Perşembe gecesi gerçekleşecek. Receb ayının ilk günü ise şubat ayında başlayacak. İşte, üç aylar Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihi ile ilgili Diyanet bilgisi.

3.02.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor 2021 Diyanet takvimi ile belli oldu

Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 Diyanet takvimi ile belli oldu

Üç ayların başlangıcı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim ile belli oldu. Mübarek üç aylar her yıl heyecanla bekleniliyor. Recep, Şaban ve Ramazan ayları halk arasında üç aylar olarak biliyor. İşte Diyanet tarafından yayımlanan takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan ayı başlangıç tarihleri

1.02.2021Gündem
Receb ayı ne zaman başlayacak İşte üç ayların başlangıç tarihi

Receb ayı ne zaman başlayacak? İşte üç ayların başlangıç tarihi

Hz. Muhammed'in 'Allahım recep ve şaban ayında bizi bereketlendir, ramazan ayına ulaştır’ duasıyla anlattığı, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen üç ayların ilki olan recep ayının başlayacağı tarih, vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Peki, Receb ayı ne zaman başlayacak?

28.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2021 Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini Diyanet açıkladı

Üç ayların başlayacağı tarih, ibadetlerini idrak etmek isteyen Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. "Üç Aylar" diye bilinen ve sonu Ramazan Ayı ile biten bereketli maneviyat mevsimi dua ve namazlarla ihya edilecek. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günlerinin tarihi belli oldu. 2021 Diyanet dini günler takvimine göre, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacak. 18 Şubat Perşembe gecesi ise Regaib Kandili idrak edilecek. İşte, Diyanet bilgisine göre Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihi.

23.01.2021Gündem
Recep ayı ne zaman başlayacak İşte 3 ayların başlayacağı tarih

Recep ayı ne zaman başlayacak? İşte 3 ayların başlayacağı tarih

İslam aleminde rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların ilki olan recep ayının 2021 başlangıç tarihi için araştırmalar hız kazandı. Recep ayı, nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazların kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği bir ay olarak dikkat çekiyor. Peki, recep ayı ne zaman başlıyor?

22.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021deki ilk kandil tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021'deki ilk kandil tarihi

Birçok kandil gecesini de içerisinde barındıran üç aylar Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Kamerî takvimin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu ayları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları gelenekte 'üç aylar' diye adlandırılıyor. Her sene hicri ve miladi takvim farkından dolayı 10 gün geriye gidiyor. Peki üç aylar ne zaman başlıyor?

20.01.2021Gündem
Kandil ne zaman Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Kandil ne zaman? Diyanet 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihini açıkladı

Regaib Kandili tarihi 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Receb ayına girildiğinde, “Allah’ım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” şeklinde Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) dua ettiği mübarek üç aylar Diyanet takvimine göre 13 Şubat'ta başlayacak. Yılın ilk kandili ise yine şubat ayında idrak edilecek. Müslümanlar sağlığı müsait olup güç yetirdiği takdirde bu aylarda dilediği kadar nafile oruç tutabiliyor. İşte, 2021 üç aylar ve Regaib Kandili tarihiyle ilgili bilgiler.

16.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlıyor İşte Diyanet 2021 kandil takvimi

Üç aylar ne zaman başlıyor? İşte Diyanet 2021 kandil takvimi!

İslam dünyasında rahmeti, bereketi ve mağfireti ile bilinen üç ayların ilki olan recep ayının başlangıç tarihi yoğun şekilde araştırılıyor. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2021 yılı dini takvimiyle birlikte, üç ayların bu yıl ne zaman idrak edileceği belli oldu. Peki, üç aylar ne zaman başlıyor?

13.01.2021Gündem
3 aylara ne zaman giriyoruz İşte 2021 Kandil tarihleri

3 aylara ne zaman giriyoruz? İşte 2021 Kandil tarihleri

2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, 3 aylara ne zaman giriyoruz?

10.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç aylar ne zaman başlayacak 2021? Diyanet Receb, Şaban ve Ramazan aylarının tarihini açıkladı...

Üç ayların başlangıç tarihi, 2021 yılının ilk günlerinde ibadetlerini ihya edecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. İslam dünyasında büyük önem verilen 3 aylar ve kandil günleri ibadet, dua ve namazlarla idrak ediliyor. 2021 dini günler takvimini yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Receb ayının ilk gününün şubat ayında başlayacağını duyurdu. Yılın ilk kandili olan Regaib Kandili ise 18 Şubat Perşembe gerçekleşecek. İşte, üç ayların başlangıç tarihi ve 2021 dini günler takvimiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

8.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte Diyanetin verdiği tarih bilgileri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte Diyanet'in verdiği tarih bilgileri

2021'de üç ayların ne zaman başlayacağına yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Öte yandan mübarek üç aylar içindeki kandil tarihleri de sorgulanıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

5.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 kandil tarihleri

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de üç aylar ve kandil tarihleri oldu. Üç ayların başlangıcının ve idrak edilecek kandillerin bu yıl hangi aylara denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

1.01.2021Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 ramazan başlangıç tarihi

İslam alemi tarafından büyük önem verilen üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Üç ayların 2021'de hangi zaman dilimine denk geldiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

31.12.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar ne zaman başlayacak? İşte 2021 üç aylar ve kandil tarihleri

Üç aylar olarak adlandırılan, şaban, recep ve ramazan ayları 2021 yılında ibadetlerle ihya edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2021 yılı dini günler takviminde, gelecek yılki  kandiller ile üç ayların başlangıç tarihi yer aldı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

29.12.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlıyor Orucun ilk günü ne zaman

Ramazan ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

'Ramazan'ın ilk günü ne zaman?' sorusu oruç ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ülkemizde milyonlarca Müslüman'ın ibadetlerini edip dini vazifelerini gerçekleştirecekleri bu ayda, oruçlar tutulacak ibadetler yerine getirilecek. Peki, 2020 Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Orucun ilk günü ne zaman?

24.03.2020Gündem
Ramazan orucu ne zaman başlayacak

Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

Nisan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar Ramazan'ın ne zaman geleceğini merak etmeye başladı. Tam olarak Ramazan'ın başlangıç tarihi ve Ramazan Bayramı'nın idrak edileceği tarihi araştıran vatandaşlar, yaz tatili planlarını ona göre yapmak istiyor. Peki, Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

18.03.2020Gündem
Şaban ayı ne zaman başlıyor Recep ayı ne zaman bitecek

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek?

On bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlangıcı olan mübarek recep ayı 25 Şubat'ta başladı. Recep ayı devam ederken, şaban ayının ne zaman başlayacağı ve hangi tarihe denk geldiği Müslümanlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar Diyanet bilgisine göre bu yıl şaban ayının hangi tarihte başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Recep ayı ne zaman bitecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

10.03.2020Gündem
Recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır

Recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır?

Yüce Allah; kullarına çok acıdığı, merhamet ettiği için, bazı günlere, gecelere ve aylara kıymet vermiş, bu zamanlarda yapılan dua ve tövbeleri kabul edeceğini bildirmiştir. Bunlardan biri de üç aylar içinde yer alan recep ayı. Recep ayının 15. gününe önem veren pek çok vatandaş, bugün hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini araştırıyor. Peki, recep ayının 15. günü hangi ibadetler yapılır?

10.03.2020Gündem
Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman 2020 Recep ayının 15. günü hangi gün

Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman? 2020 Recep ayının 15. günü hangi gün?

İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç ayların başlaması ve recep ayının gelmesiyle birlikte, mübarek recep ayının 13. 14. ve 15. günlerinin ne zamana denk geldiği merak konusu oldu. Vatandaşlar, bu günleri ibadetle geçirmek için tarih araştırması yapıyor. Peki, Recep ayının 13 14 15. günleri ne zaman?

7.03.2020Gündem
Regaip Kandili ile ilgili hadisler ve ayetler - Türkçe ve Arapça Regaip Kandili ile ilgili hadisler ve ayetler

Regaip Kandili ile ilgili hadisler ve ayetler - Türkçe ve Arapça Regaip Kandili ile ilgili hadisler ve ayetler

Regaib gecelerinde dua etmek, tevbe ve istiğfarda bulunmak, bu geceyi kutsal kabul ederek çeşitli ibâdetlerle geçirmek, genel olarak alimler arasında kabul görmüştür. Kandilin öneminden bahseden ayet ve hadisler ışığında zamanın nasıl değerlendirileceği anlatılır. İşte Regaip Kandili ile ilgili hadisler ve ayetler…

27.02.2020Gündem
3 aylar başladı mı İşte 3 aylar başlangıcında yapılacak ibadetler ve dualar

3 aylar başladı mı? İşte 3 aylar başlangıcında yapılacak ibadetler ve dualar

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 dini günler listesinde tarihini günler öncesinden duyurduğu 3 aylar, 25 Şubat 2020 tarihi itibariyle başladı. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bulunduğu ve Miraç, Berat kandilleri ile Kadir gecesinin de içinde bulunduğu 3 aylar, ibadetler ve dualarla geçiyor. Peki, 3 aylarda yapılacak ibadetler ve okunacak dualar hangileri?

25.02.2020Gündem
İlk oruç ne zaman tutulacak

İlk oruç ne zaman tutulacak?

On bir ayın sultanı Ramazan'a da sayılı günler kaldı. Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri 2020'de ilk orucun ne zaman tutulacağı oldu. İlk kez ne zaman sahura kalkacaklarını merak eden vatandaşlar, 2020 Ramazan ayına dair merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Peki, ilk oruç ne zaman tutulacak? Ramazan ne zaman başlayacak?

23.02.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak 2020de ilk oruç ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? 2020'de ilk oruç ne zaman?

'2020 Ramazan ayı ne zaman idrak edilecek?' sorusunun yanıtı, tüm İslam alemi tarafından sorgulanmaya başladı. Oruçların tutulacağı, ibadetlerin yapılacağı kutsal Ramazan ayı için geri sayım başladı. Peki, ilk oruç ne zaman tutulacak? 2020 Ramazan ayı ne zaman?

19.02.2020Gündem
Recep ayı ne zaman başlayacak 2020 üç ayların başlangıcı ne zaman

Recep ayı ne zaman başlayacak? 2020 üç ayların başlangıcı ne zaman?

Recep ayının başlangıç tarihini merak eden vatandaşlar internet üzerinden sorgulamalarını sürdürüyor. Hz. Muhammed'in 'Allahım Recep ve Şaban ayında bizi bereketlendir, Ramazan ayına ulaştır’ duasıyla anlattığı, bu ayın başlangıcı için artık kısa bir süre kaldı. Peki, 2020 Recep ayı ne zaman başlayacak? Üç ayların başlangıcı ne zaman?

19.02.2020Gündem
Üç aylara ne zaman girilecek İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Müslümanların ibadetlerini idrak ettiği mübarek üç aylar Recep ayı ile beraber başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 takviminde yer alan üç ayların başlangıç tarihi şubat ayının ilerlemesiyle beraber araştırılmaya başlandı. Recep ayı bu sene geçtiğimiz yıla göre 10 gün önce başlayacak. Peki, üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi ve konuyla ilgili merak edilenler...

17.02.2020Gündem

2020’nin ilk kandili bu ay idrak edilecek! Regaip Kandili ne zaman?

2020’nin ilk kandili olma özelliğini taşıyan Regaip Kandili için geri sayım devam ediyor. Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç ayların başlamasını müjdeleyen Regaip Kandili bu ay içerisinde idrak edilecek. Müslümanlar için büyük öneme sahip Regaib Kandili, 'rahmet ve mağfiret gecesi' kabul ediliyor. İşte mübarek üç aylar ve Regaip Kandili'nin 2020 tarihi...

16.02.2020Gündem
2020 Ramazan orucu ne zaman başlayacak

2020 Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

Şubat ayının ortalarına doğru ilerlememize beraber, Müslümanlar için mübarek olan on bir ayın sultanı Ramazan ayına da kısa bir zaman kaldı. Milyonlarca vatandaş, Ramazan ayının ne zaman başlayacağını merak etmeye ve internetten araştırmaya başladı. Peki, bu yıl Ramazan ayı ne zaman başlayacak? 2020 Ramazan orucu ne zaman başlayacak?

12.02.2020Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek

Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek?

Üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen Regaip Kandili’nin 2020 tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Recep, şaban, ramazan aylarını kapsayan ‘üç ayların’ habercisi Regaip Kandili, aynı zaman manevi arınmanın ve kendini yenilemenin habercisi olarak görülüyor. Peki, Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili hangi gün idrak edilecek?

10.02.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak

Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

Müslümanların oruç ibadetini idrak ettiği ramazan ayının 2020 yılında ne zaman başlayacağı şubat ayına girilmesiyle merak konusu oldu. Recep ve şaban aylarından sonra gelen ramazan ayı mübarek üç ayların sonuncusu olarak idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 11 ayın sultanı olarak da bilinen ramazan ayı ne zaman hangi tarihte başlayacak? İşte, o konular hakkında detaylı bilgiler.

8.02.2020Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2020 Regaip Kandili tarihi

Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili tarihi

Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Mübarek üç ayların başlangıcı olan bu özel günde, eller semaya açılacak ve ibadetler edilecek. Gözler şimdi 2020 Regaip Kandili'nin idrak edileceği tarihte. Peki, Regaip Kandili ne zaman?

4.02.2020Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak Üç aylar ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

Tüm İslam dünyasının yıl içerisinde en değer verdiği aylardan biri olan ramazan için geri sayım başladı. 2020 ramazan ayının ne zaman başlayacağı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan ramazanı da kapsayan üç ayların bu yılki başlangıç tarihi de sorgulanıyor. Peki, ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

30.01.2020Gündem
Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak 2020 dini günler takvimi

Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak? 2020 dini günler takvimi

Hicri takvimde yer alan Recep, Şaban ve Ramazan ayları Müslümanlar tarafından üç aylar olarak adlandırılıyor ve heyecanla bekleniyor. Bu önemli aylarda kandil ve Ramazan bayramı gibi önemli tarihleri idrak edecek vatandaşlar, üç ayların 2020 ne zaman başlayacağını ve hangi tarihlere denk geleceğini araştırıyor. Peki, üç aylar 2020'de ne zaman başlayacak?

25.01.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak

Üç aylar ne zaman başlayacak?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de üç ayların başlayacağı tarih oldu. İçeriğinde önemli kandil günlerini de barındıran üç aylar, başta ramazan ayında olmak üzere pek çok ibadetle geçiriliyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

20.01.2020Gündem
2020de üç ayların başlangıcı ne zaman

2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

Üç aylar, Müslümanların kendilerini yenilediği, komşuyu, yaşlıları fakirleri, kimsesizleri gözettiği manevi bir mevsim olarak idrak ediliyor. Üç aylar içinde önem verilen kutsal geceler de ibadetle geçiriliyor. Vatandaşlar da üç ayların 2020'de başlayacağı tarihi merak ediyor. Peki, 2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

1.01.2020Gündem
2020 üç aylar ne zaman başlıyor Üç aylar başlangıcı ne zaman

2020 üç aylar ne zaman başlıyor? Üç aylar başlangıcı ne zaman?

Recep, Şaban ve Ramazan ayları yani üç aylar, yeni yıla kısa süre kala on binlerce Müslümanın gündeminde yer almaya başladı. Mübarek üç aylarda ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşlar manevi huzur ve sükunetin kalpleri doldurduğu üç ayların hangi tarihlerde idrak edileceğini merak ediyor. Peki, 2020 üç aylar ne zaman başlıyor? Üç aylar başlangıcı ne zaman? İşte, ayrıntılı bilgiler.

26.12.2019Gündem