EKSTRA
MENÜ

Mevlana

Mevlana haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mevlana hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 10.175 Mevlana haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mevlana Haberleri

Almanya’da tarihi seçim: Türkler kime oy verecek

Almanya’da tarihi seçim: Türkler kime oy verecek?

Yarın gerçekleştirilecek seçimlerle Almanya hatta tüm Avrupa siyaseti için bir devir sona erecek.

25.09.2021Dünya
Mevlana dizisinin oyuncuları kimler Çekimlerine başlandı

Mevlana dizisinin oyuncuları kimler? Çekimlerine başlandı

Mevlâna Celaleddin-i Rumi'nin hayatını anlatan “Hz. Mevlâna” dizisinin çekimlerine başlandı. Yapımcılığını Ahmet Okur ve Kerim Ayyıldız, yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği dizinin görüntü yönetmenliğini ise ünlü görüntü yönetmeni İtalyan Cesare Danese yapıyor. Dizide Mevlâna Celaleddin-i Rumi’ye Bülent İnal hayat verecek. Peki, Mevlana dizisinin oyuncuları kimler?

24.09.2021Televizyon
‘Mevlana’ya gelen seçimi kazanıyor’

‘Mevlana’ya gelen seçimi kazanıyor’

Almanya’da 26 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek seçimlere az bir zaman kala adaylar seçim çalışmasına hız verdi. CSU milletvekili adayı Sebastian Brehm, Mevlana Restoran sahibi Ahmet Can’ın sponsorluğu ve ev sahipliğinde Türk Toplumu ile bir araya geldi.

24.09.2021Avrupa
5 gün önce evlenmişlerdi... Hayatını kaybetti

5 gün önce evlenmişlerdi... Hayatını kaybetti

Hatay'da 18 Eylül'de evlendiği Zeynep Yonca Sönmez (24) ile kavga eden Mehmet Sönmez (29), bıçakla yaralanmış olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İfadesi alınan Sönmez, evi terk etmek isteyince eşinin, kendisini bıçakladığını öne sürdü.

23.09.2021Gündem
17 Aralık hangi burç ve burcu ne 17 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Aralık hangi burç ve burcu ne? 17 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Yönetici gezegeni Jüpiter olan Yay, Koç ve Aslan ile birlikte ateş grubunda yer alıyor. Bu burçların dışında Oğlak ve Yengeç ile de çok iyi anlaşan Yay’ın anlaşamadığı burçlar ise su grubunda yer alan balık ve akreptir. Yay burcunun uğurlu taşları lal ve ametist, uğurlu renkleri ise kırmızı ve bordodur. 17 Aralıkta doğan Türk ve yabancı ünlüler kimlerdir? 17 Aralıkta doğanların yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Televizyon ekranları özellikle bu tartışmanın odak noktası halindedir. Papatya falları açılırken, talih kuşunun kimin başına konacağı, çekilişten kimin çıkacağı sürekli gündemdedir. Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü de kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?" ifadelerini kullandı.

16.09.2021Haber
Son dakika Bahçeliden sert tepki: Bu nasıl bir seviyesizliktir

Son dakika! Bahçeli'den sert tepki: Bu nasıl bir seviyesizliktir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2021 yılı girdi gireli zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılmaktadır. Milletimiz hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsizdir. Türkiye’nin başka işi gücü de kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir?" ifadelerini kullandı.

16.09.2021Gündem
Konya Kültür ve Turizm Müdüründen sema genelgesi açıklaması

Konya Kültür ve Turizm Müdürü'nden 'sema genelgesi' açıklaması

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği programda 'yarı çıplak sema' yapıldığı haberleriyle ilgili olarak, ''Sünnet düğününden restoran açılışına varana kadar semanın kendi ruhuna oturmayan alanlarda sema yapılmaması gerektiğini baştan beri söylüyoruz. Bakanlığımız bu hususlarda bu çerçevelerde genelge hazırlığını tamamlamıştır. En kısa zamanda hayata geçecektir'' dedi.

16.09.2021Gündem
İzmirdeki semazen temalı üstü çıplak dans gösterisine tepki

İzmir'deki 'semazen' temalı üstü çıplak dans gösterisine tepki

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı Kültür Zirvesi'nin gala gecesinde semazen temasıyla yapılan ve üzeri çıplak dansçının sergilediği gösteriye tepki gösterdi. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili açıklama geldi.

15.09.2021Gündem
Bakan Ersoy Yunus Emreyi anma etkinliğine katıldı

Bakan Ersoy Yunus Emre'yi anma etkinliğine katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yunus Emre'nin vefatının 700'üncü yılı anma programları kapsamında konuştu. Ersoy, "Yunus Emre'yi tanıtarak bu topraklardan yükselen evrensel mesajları anlatmak üzere dünyanın dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

14.09.2021Gündem
Filistinli doktor 8 gündür kayıp

Filistinli doktor 8 gündür kayıp

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Muhammed Salhab, 3 Eylül’de cuma namazına gitmek için Bosna-Hersek Mahallesi’ndeki evinden çıktı. Arkadaşlarının iddialarına göre, Salhab’ı siyah bir minibüsten inen bir grup kaçırdı. Arkadaşları polise başvursa da, Filistinli intern doktordan bir daha haber alınamadı.

12.09.2021Gündem
Ersin Tatar: Kimsenin gücü Türkiye ile bağlarımızı kopartmaya yetmez

Ersin Tatar: Kimsenin gücü Türkiye ile bağlarımızı kopartmaya yetmez

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Oynanan oyun, Kıbrıs'ı tamamıyla Avrupa Birliği’ne almak. Kıbrıs Federal Cumhuriyeti bağlamında, kuzeyiyle, güneyiyle Avrupa Birliği'nde, bizleri de Türkiye'den kopartmak. Kimsenin gücü bizim Türkiye ile bağlarımızı kopartmaya yetmez'' dedi.

7.09.2021Dünya
İstanbulda pazar günü bazı ilçelerde su kesintisi yapılacak.. Hangi saatlerde ve ilçelerde sular kesilecek İşte detaylar

İstanbul'da pazar günü bazı ilçelerde su kesintisi yapılacak.. Hangi saatlerde ve ilçelerde sular kesilecek? İşte detaylar

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), elektrik kesintisi nedeniyle 5 Eylül Pazar günü 01.00 ile 09.00 saatleri arasında 8 ilçenin bazı mahallelerine su verilemeyeceğini bildirdi.

2.09.2021Gündem
İstanbulda pazar günü 8 ilçede su kesintisi Hangi ilçelerde su kesintisi olacak

İstanbul'da pazar günü 8 ilçede su kesintisi! Hangi ilçelerde su kesintisi olacak?

İSKİ, İstanbul'da pazar günü TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.)'ın Alibeyköy Trafo Merkezi'nde gerçekleştireceği çalışma sebebiyle 8 ilçede 8 saat süreyle su kesintisi yaşanacağını açıkladı.

2.09.2021Gündem
‘Bu festival iyi gelecek’

‘Bu festival iyi gelecek’

Tiyatro Frankfurt’un bu yıl 7’ncisini düzenlediği ‘Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nin açılışında konuşan Başkonsolos Erdem Tunçer, “Pandemide çeşitli sanat dallarından mahrum kaldık. Dolu ve içerikli programıyla bu festivalin hepimize iyi geleceğine inanıyorum” dedi.

2.09.2021Avrupa
Divan edebiyatı şairleri kimlerdir Divan edebiyatı şairlerinin eserleri ve özellikleri

Divan edebiyatı şairleri kimlerdir? Divan edebiyatı şairlerinin eserleri ve özellikleri

Türk kültürüne özgü süslü ve edebiyat türü denildiği zaman akla Divan edebiyatı gelmektedir. Bu edebiyat türüne Divan edebiyatı adının verilmesinin en önemli sebebi bu türde eserler veren şairlerin manzumelerinin bir diğer deyişle şiirlerinin toplandığı kitaplara "divan" denilmesidir. Divan edebiyatı, diğer Türk edebiyatı türleri olan halk ve tekke edebiyatlarından hitap ettiği kesim ile ayrılmaktadır. Divan edebiyatının, saray ve medrese çevresindeki okuryazar kesime hitap ettiği görülmektedir. Peki, Divan edebiyatı şairleri kimlerdir? Divan edebiyatı şairlerinin eserleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Araştırma
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan son sayıyı açıkladı: 21 bin kişinin ilişiğini kestik

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan son sayıyı açıkladı: 21 bin kişinin ilişiğini kestik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kara Harp Okulu'nda Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ihanet çetesiyle irtibatı olan yaklaşık 21 bin TSK mensubunun orduyla ilişkisinin kesildiğini ifade etti.

30.08.2021Gündem
13 yıl hapisle aranan hükümlü, rezidansta yakalandı

13 yıl hapisle aranan hükümlü, rezidansta yakalandı

Kayseri'de ‘dolandırıcılık’ suçundan hakkında kesinleşmiş 13 yıl 9 ay hapis cezası bulunan Levent A. (44), polis ekiplerince rezidansta yakalandı.

30.08.2021Gündem
Babasının izinde Taliban’a karşı 2. ‘Pencşir Aslanı’

Babasının izinde! Taliban’a karşı 2. ‘Pencşir Aslanı’

Afgan- Sovyet savaşının efsane komutanlarından Ahmed Şah Mesud, Taliban ve El Kaide’yle de mücadele ediyordu. 9 Eylül 2001’de bombalı bir saldırıyla öldürüldü. Taliban ve El Kaide’nin önü daha da açıldı. Şimdi ‘Pencşir Aslanı’ olarak anılan Ahmed Şah Mesud’un 32 yaşındaki oğlu Taliban’la mücadeleye hazırlanıyor.

20.08.2021Dünya
Arife öğretmeni sokak ortasında öldürmüştü... Katil Tolga Temurun annesi konuştu

Arife öğretmeni sokak ortasında öldürmüştü... Katil Tolga Temur'un annesi konuştu

Kayseri'de bir süre arkadaşlık ettiği rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu'nu (26), yeniden bir araya gelme isteğine olumsuz yanıt alınca tabanca ile vurup öldürdükten sonra intihara kalkışan ve felç olan Tolga Temur’un (29), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Davada tanık olarak dinlenen Tolga Temur’un annesi G.T., “Oğlum platonik aşık falan değildi. Evlilik planları vardı. Annesi ‘Evi ve arabası olmayana kız vermem’ dedi. Sonra 1 yıl daha arkadaşlıkları devam etti. Oğlum çalışmak için Kahramanmaraş’a gitmişti. Ne olduysa o ara oldu” dedi.

19.08.2021Gündem
10 metre yürümemek için canlarını tehlikeye atıyorlar

10 metre yürümemek için canlarını tehlikeye atıyorlar

İstanbul Sultangazi'de üst geçidi kullanmayıp demir bariyerlerin üzerinden atlayan çocuğa hafif ticari araç çarpmış çocuk hayatını kaybetmişti. Mevlana Caddesi yolundaki üst geçidi kullanmayıp demir bariyerlerin üzerinden karşı yola geçişlerin devam ettiği görüldü. Mahalle sakinleri ise yetkililerden çözüm istedi.

18.08.2021Haber
Sultangazide 10 metre için büyük tehlike Canlarını riske atıyorlar

Sultangazi'de 10 metre için büyük tehlike! Canlarını riske atıyorlar

İstanbul Sultangazi'de üst geçidi kullanmayıp demir bariyerlerin üzerinden atlayan çocuğa hafif ticari araç çarpmış çocuk hayatını kaybetmişti. Mevlana Caddesi yolundaki üst geçidi kullanmayıp demir bariyerlerin üzerinden karşı yola geçişlerin devam ettiği görüldü. Mahalle sakinleri ise yetkililerden çözüm istedi.

18.08.2021Gündem
Onyedi Eylül Üniversitesi 28’inci sıraya yükseldi

Onyedi Eylül Üniversitesi 28’inci sıraya yükseldi

‘Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması Araştırması’ (DÜS-2020) sonuçlarına göre Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, akademik performansta devlet üniversiteleri arasında 28. sırada yer aldı.

18.08.2021Ekonomi
Arife öğretmeni sokak ortasında öldürmüştü... Katil Tolga Temur felç oldu

Arife öğretmeni sokak ortasında öldürmüştü... Katil Tolga Temur felç oldu

Kayseri'de 3 ay önce rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu'nu (26) tabanca ile vurarak öldüren Tolga Temur (29), cezaevinde fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Temur’un omurilik zedelenmesine bağlı felç geçirdiği belirlendi. Tolga Temur yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

14.08.2021Gündem
Sultangazide feci kaza 10 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

Sultangazi'de feci kaza! 10 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

İstanbul Sultangazi'de 10 yaşındaki çocuğa hafif ticari araç çarptı. Metrelerce sürüklenen çocuk park halindeki aracın altına girip sıkıştı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

14.08.2021Haber
Sultangazide feci kaza Metrelerce sürüklendi, aracın altında sıkıştı

Sultangazi'de feci kaza! Metrelerce sürüklendi, aracın altında sıkıştı

İstanbul Sultangazi'de 10 yaşındaki çocuğa hafif ticari araç çarptı. Metrelerce sürüklenen çocuk park halindeki aracın altına girip sıkıştı. Kaza anı güvenlik kamerasına yansırken, hastaneye kaldırılan çocuğun burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

14.08.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİden 5 ilçede kesinti açıklaması

Sular ne zaman gelecek? İSKİ'den 5 ilçede kesinti açıklaması

Sular ne zaman gelecek sorusu, 8 Ağustos Pazar günü bölgelerinde su kesintisi yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İSKİ su kesintisi listesi içerisinde yer alan ilçelerde suların ne zaman geleceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna göre hazırlıklı olacak. Peki, 8 Ağustos Pazar İSKİ su kesintisi kapsamında Bayrampaşa, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Çatalca'da sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.08.2021Gündem
Gülendam Nene’yle masal geceleri

Gülendam Nene’yle masal geceleri

Yalvaç Ural, ‘Gülendam Nenem, Rumi, Annem ve Ben’de Mevlana torunu olan Gülendam Nene’sinin masallarını çocuklarla buluşturuyor. Pek çoğuna aşina olduğumuz masallar, öyküler ve fabllar Ural’ın çocukluk anıları eşliğinde bambaşka bir dokuya kavuşuyor.

6.08.2021Kitap Sanat
Kardeş kent için harekete geçtiler

Kardeş kent için harekete geçtiler

Almanya’nın Nürnberg kentinde yaşayan Türk esnafı, orman yangınları nedeniyle kardeş kent Antalya’ya yardım için harekete geçti.

5.08.2021Avrupa
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Hacı Bektaş Veliyi anma etkinliklerinde konuştu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Hacı Bektaş Veli'yi anma etkinliklerinde konuştu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Hacı Bektaş Veli'nin ait olduğu, büyüttüğü ve derinleştirdiği gelenek, bizim Anadolu irfan geleneğimiz olarak yüzyıllardır sadece bu topraklara değil, bu toprakların çok ötesinde bütün insanlığa ışık tutmaya devam ediyor." dedi.

4.08.2021Gündem
Gaziantepte 13 katlı binada yangın Oturanlar tahliye edildi

Gaziantep'te 13 katlı binada yangın! Oturanlar tahliye edildi

Gaziantep'te 13 katlı apartmanın çatı katında izolasyon malzemelerinin tutuşmasıyla yangın çıktı. Apartmanda yaşayanların tahliye edildiği yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

1.08.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek 30 Temmuz Ümraniye, Silivri, Ataşehir, Avcılar, Maltepe, Kadıköy su kesintisi programı

Sular ne zaman gelecek? 30 Temmuz Ümraniye, Silivri, Ataşehir, Avcılar, Maltepe, Kadıköy su kesintisi programı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) günlük su kesintisi programını paylaştı. İSKİ'nin 30 Temmuz tarihli kesinti programına göre, Ümraniye, Silivri, Ataşehir, Avcılar, Maltepe, Kadıköy ilçelerinde su kesintisi yaşanacak. Kesintilerden etkilenen mahallelerde ikamet eden vatandaşlar, su kesintisinin sona ereceği saati araştırıyor. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte İSKİ 30 Temmuz su kesintisi programı...

30.07.2021 Gündem
Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Çok çalıştılar, çok hazırlar, çok istiyorlar

Cuma günü düzenlenen açılış seremonisiyle 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmen başladı, artık sahne milli sporcularımızın… Oyunlara 108 sporcuyla katılan Türkiye’nin hedefi en az 13 madalyayla Londra 1948’de (12 madalya) elde edilen rekoru geçmek. Pandemi nedeniyle olimpiyatların bir yıl ertelenmesi sporcularımızın müsabakalara daha iyi hazırlanmasını sağladı. Voleyboldan güreşe, bokstan cimnastiğe pek çok branşta beklentimiz altın madalya!

25.07.2021Hürriyet Pazar
Tapşırma Nedir Ve Tapşırma Şiir Örnekleri Nelerdir Tapşırma İle Mahlas Arasındaki Farklar

Tapşırma Nedir Ve Tapşırma Şiir Örnekleri Nelerdir? Tapşırma İle Mahlas Arasındaki Farklar

Tapşırma anlamı açısından yakın zamanda çok sık kullanılmamaktadır. Bu kelimenin yerine geçen pek çok kelime bulunur. Bu açıdan bazı kelimeler ile yakından bir ilişkisi bulunabilir. Mahlas kelimesi ile karıştırılan mahlas, anlamları incelendiği zaman farklarının meydana çıktığı bilinen bir kavramdır. Bu sebepten dolayı anlamını araştırmak ve bilgi sahibi olmak doğru yerde kullanmaya fayda sağlar. Mahlas nedir, tapşırma nedir, mahlas ile tapşırma arasındaki farklar nelerdir gibi merak edilen tüm detayları derledik.

22.07.2021Araştırma
Yenidoğan ve Mevlana’ya 16 milyon liralık yatırım

Yenidoğan ve Mevlana’ya 16 milyon liralık yatırım

TALAS Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Yenidoğan ve Mevlana Mahallelerine son 2 ay içerisinde toplam 16 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

21.07.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

New York’ta Afrika için bir ışık parladı

Kitabın daha ilk sayfasında parlıyor ışık...

22.09.2021

3 farklı yerde 3 yeni mekan

Et ve mangaldan vazgeçmeyen biri olarak yeni mekanları keşfetmek için yine yollara düştüm, davetlere icabet ettim. Farklı yerlerde hizmet vermeye başlayan 3 restoranı ziyaret ettim. Üçünün de ortak noktası henüz yeni olmaları. Ayrıca üçünün de lezzetleri gayet farklı farklı ve gayet iyiydi. Bunlardan en önemlisi Maltepe’de hizmete giren 'Soğukçeşme Kavurma’ydı. Tescillenmiş bir lezzeti müşteriyle buluşturuyorlar ve gerçekten harika bir mekan ortaya çıkarmışlar. Her yönüyle “Ben kaliteyim” diyordu mekan. Lezzet 10 üzerinden 10. İstanbul’da böyle yöresel lezzet bulmanız çok zor açıkçası. Bir diğeri Kebapçı Ersin Usta... Günlük kebaplarının yanında çıtır tavuğu harikaydı. İstanbul Çöp şiş Restoran’ın köftesi ve 135 gramlık ekmekten taşan hamburgeri ise süperdi. Şimdi gelin bu mekanlara bir göz atalım.

18.09.2021

Linç meydanları

'Kuşatma’ başlıklı yazılarımız üzerine eski dostumuz Alev Alatlı aradı...

11.09.2021

Afganistan’da Taliban yönetimi kuruluyor mu?

ABD; Afganistan’ı Taliban’a altın tepsi içinde teslim etti. Taliban, Afganistan’ı ele geçirdi.

23.08.2021

Afganistan’dan ayrılan bir çocuk

Halk arasında değer gören, döneminin en önemli bilginlerindendi... Hatta bilginlerin sultanı, yani “sultanü’l-ulema” olarak anılırdı...

20.08.2021

Bodrum’da “Man O To” gecesi

Elektronik müzikle pek ilgisi olmayan biri bile mutlaka bir yerde denk gelmiş, dinlerdinlemez de eminim büyüsüne kapılmıştır bu yumuşak tınılı şarkının.

20.08.2021

Gelmek onun için ihtiyaç haline gelene kadar gelmez

Günaydın yıldız savaşçıları; dün uzunca düşündüm. Hayatta neleri bekledim? Neden bekledim? Neden böyle yana yana istedim. Peki burnun ucuna geldi neden böyle kırgınsın. Çok tuhaf bir duyguydu. Bu hissi anlamaya çalıştım. Önceliklerim mi değişmişti de haberim yoktu? Ya da devam ettiğini düşündüğün yıllar süren üzüntüm mü solmuştu?

10.08.2021

Tatilcilerin değil müdavimlerin kasabası

Ayvalık, sonu ille denize kavuşan daracık taş sokaklarından Çamlık’a, Sarımsaklı’dan Cunda’ya hayallerdeki Ege kasabası. Girit’ten ve Midilli’den esen lezzet rüzgârıysa zeytinyağına ve balığına meftun. Tabak tabak Ayvalık-Cunda turumuzda gelenekseli de var, modern adresler de....

18.07.2021

Can boğazdan…

Biz düşünceden ibaretiz. Düşünce sözdür, söz ağızdan çıkar, ağızdan çıkan her şey hayatı belirler.

16.07.2021